Deníček holek z diskuze Těhule?

Snažení

V deníčku máme další miminko!!! Matýsek se narodil 10.05.2006 v 15:40hod. Millince a míry měl 3900g a 52cm. Je to pořádný kus „chlapa, tak ať dělá mamince a tatínkovi jen a jen radost!!!

Re: Deníček holek z diskuze těhule? - 36. díl Tentokrát o jménech…
Od: Milli - Středa, 17.08. 2005 - 13:57:45

Já jsem dneska 16DC a nejpozději v pátek by mi měla teplota stoupnout, abych dodržela ten svůj 31 dnů dlouhý cyklus. No uvidíme, uvidíme.

Re: Deníček holek z diskuze těhule? - 36. díl Tentokrát o jménech…
Od: Milli (Velvet14@sez­nam.cz) - Úterý, 23.08. 2005 - 08:59:46

MS (ne)čekám příští pátek - přespříští úterý (už jsem jednou měla luteální fázi 18 dnů!). V ideálním případě si v září k narozkám daruju UTZ, ale uvidíme, uvidíme

Re: Deníček holek z diskuze těhule? - 36. díl Tentokrát o jménech…
Od: Milli - Čtvrtek, 01.09. 2005 - 15:16:48

Tak jsem více méně bezbolestně přestála čtvrtek, ale padla na mě zlá předtucha. Zítra, nejpozději pozítří na 100% dorazí MS. Nevím, jak to, ale jsem si fakt jistá. Pro jistotu koupím dneska nějaké hodně dobré víno a o víkendu to zapiju (jako že jdeme na další snažení). Jak psala Lennys, hlavně myslet pozitivně.

Re: Deníček holek z diskuze těhule? - 36. díl Tentokrát o jménech…
Od: Milli - Úterý, 06.09. 2005 - 09:33:59

Holčinky,
sorry, ale já už to fakt nevydržím. Sice jsem si slíbila, že budu statečná a nechám si to zatím pro sebe, ale nedá mi to a musím hlásit … (vy víte co).
Doufám, že tu díky mě neklesne nálada pod bod mrazu. Dlouhé hodiny jsem přemýšlela, jestli to mám zveřejnit nebo ne. Jenže proč bych to zrovna před vámi měla tajit? Takže pokud tím někomu způsobuji šrám na srdíčku, moc moc se omouvám a mrzí mě to.
Ještě to není na 100%, ale jsem si více méně jistá. Příští PO jdu ráno k Dr., pak se uvidí. Třeba je to jen planý poplach, ale myslím, že ne.

Re: Deníček holek z diskuze těhule? - 36. díl Tentokrát o jménech…
Od: Milli - Úterý, 13.09. 2005 - 08:28:48

Včera jsem byla u Dr. Potvrdil mi zatím žloutkový váček. Podle MS jsem měla být 5+3, podle velikosti to prý vypadá na 4+6.

Re: Denicek holek z diskuze Tehule?! c.37
Od: Milli - Čtvrtek, 15.09. 2005 - 10:21:29

Já zatím nepozoruju nic zvláštního, jen mám dost neobvyklý kombinace jídel - třeba včera k večeři jsem měla zavináče a k tomu chleba s malinovou marmeládou. Ta chuťová kombinace byla přesně to, co jsem potřebovala :-) Manža se málem umlátil smíchy, když mě viděl, jak to do sebe láduju. Mívám hrozně často hlad, ale stačí mi třeba jen půlka celozrnného rohlíku. No a dneska ráno mi bylo nějak špatně od žaludku, ale naštěstí z toho pak nic nebylo. Pořád zkoumám, jestli mě někde něco nebolí nebo netlačí, ale krom občasných tlaků v podbřišku je to dobré. Určitě si ještě vzpomínáš na noční běhání na WC :-( Většinou jdu 1, ale už jsem taky běžela 3×. A pak se má člověk vyspat, viď? To by bylo asi tak všechno. Kontrolu mám ode dneška za 2 týdny, tak doufám, že se mezi tím rozběhne srdíčko a bude to dobré.

Re: Denicek holek z diskuze Tehule?! c.37
Od: Milli - Pátek, 16.09. 2005 - 10:48:18

Holky, mám čím dál větší obavy. Snad to bude příští pátek dobrý, protože jestli ne, tak se opiju tak, že se z toho budu léčit pár týdnů.

Re: Denicek holek z diskuze Tehule?! c.37
Od: Milli - Pátek, 23.09. 2005 - 08:25:46

Dneska mě čeká ta zlomová kontrola. Buď to dneska vyjde, nebo ne. Tak mi holky držte palečky a já vám pak dám vědět, jak jsme dopadli. Trochu mám obavy, ale v koutku dušičky věřím, že to tentokrát bude dobré.

Re: Denicek holek z diskuze Tehule?! c.37
Od: Milli - Pátek, 23.09. 2005 - 13:24:20

Takže asi takhle - zatím to vypadá moooc dobře. Rákosníček se nejdřiv nechtěl ukázat, ale pak se objevil. Momentálně má 7,4 mm a srdíčko už jsem viděla tlouct, tak jsem zase o kus klidnější. Dr. chválil, že nemáme žádné špinění a děloha hezky roste. Vidí to na bezproblémové zdravé těhotenství. Občas mám pocit, že spíš uklidňuje sebe, než mě :-) . Další kontrolu máme za 2 týdny, to už byl měl být 10tt, tak snad budeme zase o kus větší.

Re: Denicek holek z diskuze Tehule?! c.37
Od: Milli - Čtvrtek, 06.10. 2005 - 14:17:56

Zrovinka jsme se vrátili z kontroly, tak se s vámi chci podělit o zážitky. Dopadli jsme výborně, jsem z toho celá natěšená. Rákosníček má 2,2 cm - to odpovídá 8+5tt. Podle MS jsem 9+2tt, ale podle OVU to sedí přesně, jelikož mám cyklus delší o 4 dny. šťastňulka těhulka Milli + miláček Rákosníček 9+2tt

Re: Deníček holek z diskuse těhule? č. 38 - Pár vánočních receptů
Od: Milli - Úterý, 25.10. 2005 - 14:43:56

takže hlášení z dnešní kontroly:

 • podle MS jsme 12+0tt, podle OVU 11+2tt a podle dnešního UTZ 11+6tt
 • velikost chlapáka mě samotnou překvapila, momentálně to je 5,2 cm a to bych řekla, že tam byl místy natočený na větší délku, ale to už jsme neměřili
 • nejspíš byl v minulém životě tahitská nebo indická tanečnice, protože ta práce rukama byla fakt neskutečná, vidět bylo krásně i srdíčko, tepající pupečník, prdelka s nožičkama (pozice nočník), mozeček (sláva! nemá dutou hlavu) a zahlídli jsme i prstíky
 • video nebylo, neb se ještě nevrátilo z opravy, ale mám domluveno, že za týden si mám zavolat a když bude opravené nebo nové, tak smíme zaběhnout na čumendu
 • další KO máme 18.11. - za ca 3 týdny
 • rozměry pánve (kdyby to nááááhodou někoho zajímalo :-)) 27 - 24 - 34 - 19, neboli je mě kusanec
 • od začátku těhu mám nahoře 1,4 kg (po vydatném obědě)
 • nový UTZ našeho pana doktora stál 450.000 (to jen tak pro zajímavost)
 • dostali jsme růžový řidičák a dárkovou krabici s vzorečkama (plínka, krémíčky, atd.)

Re: Deníček holek z diskuse těhule? č. 38 - Pár vánočních receptů
Od: Milli - Úterý, 08.11. 2005 - 13:20:05

Ahoj holčiny,

měla jsem malou nehodu. Nějak se mi udělalo slabo a položila jsem se na schodech a sjela je po pozadí. Hned jsem volala sestřičce a ta mi řekla, ať hned přijdu, že mě okamžitě vezmou. Na UTZ bylo vše v nejlepším pořádku, míma se to absolutně nedotklo. Ale Dr. koukal, že mám nějak moc nízko placentu a nezdálo se mu to. Tlak jsem měla skoro neměřitelný, horní asi 92 a spodní kolem 50. Za takové potíže mi žádná práce nestojí, obzvlášť, když to málo kdo ocení. Pak mi Dr. řekl, že by mě býval stejně chtěl nechat od Nového roku doma, ale teď že mi to napíše hned ať chci nebo ne.
V úterý mám kontrolu, vycházky mám od víkendu neomezeně, takže se budu moct projít po vsi a zajít za babičkou.
Pokud by se u nás událo něco nového, mám číslo na Zuzinku, takže bych jí určitě dala vědět.
Dneska budu na netu ještě asi do pěti, musím dokončit nějakou práci a od zítřka už si budeme válet šunky doma.

Pokud některá chcete, pošlu vám taky svoje číslo, budu moc ráda, když se mi občas někdo ozve. Zatím nemáme doma net, takže budu tak trochu odříznutá.

Mějte se fajn a já ještě dneska nakouknu.

Milli + Rákosníček 14+0tt

Re: Deníček holek z diskuze Těhule? č. 39 - Vánoce, pohádek čas
Od: Milli - Úterý, 29.11. 2005 - 15:42:05

Ahoj berunky,

stráááášně dlouho už jsem tu nebyla, tak ani nestíhám přečíst nové komentáře. S námi to momentálně vypadá tak, že mrňous si to pořádně užívá a má se skvěle a já se ploužím jako mrtvolka po domě. Panáka si dát nemůžu, tak si občas loknu kafe. Někdy je to v pohodě, ale jindy ani nemůžu kouknout z postele na zem - je to moc vysoko :-) Každopádně je jasné, že už se do práce nevrátím, v březnu půjdu rovnou na mateřskou.

Všechny vás moc moc zdravíme, vzpomínáme a prskáme těhu bacily do všech světových stran :-)

Jakmile to bude možné a dostanu se u někoho na net, tak se zase ozvu!

Milli + Rákosníček už 18tt

Re: Deníček holek z diskuze Těhule? č. 40 - Ohlédnutí za rokem 2005
Od: Milli - Sobota, 28.01. 2006 - 09:46:02

V úterý máme kontrolu a mám obavu, že bude pan doktor výhrůžně zvedat prstík, neb se kulatím víc, než je třeba. Takže dneska a zítra budou dny zdravého stravování, snad to nějak přežijeme.
Jinak mrňousovy aktivity se už nedají nazvat kopání, nýbrž boj o to, jestli ho udržím vevnitř, nebo mi prošťouchne břicho :-) Včera jsem si po večeři lokla piva a bylo to jak Vetřelec 4.

Re: Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhotenství
Od: Milli - Středa, 01.02. 2006 - 16:50:06

Včera jsem byla na těhu cvičení a sesřička mi hlásila, že už mám od příště chodit do „vyšší“ skupiny - od 30tt. Sice budeme teprve 28tt, ale prý jich tam je málo a v mojí skupině jich teď pár přibylo, tak aby se to srovnalo. Pomalu si začínám fakt uvědomovat, že se to začíná blížit.
Milli + Rákosníček 27tt

Re: Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhotenství
Od: Milli - Čtvrtek, 02.02. 2006 - 18:10:35

No jo, utíká to jako blázen. Už se moc těším na mrně. Moc moc doufám, že to bude holčička, manža se zase přimlouvá za kluka - no jo, ti chlapi. Já bych podle UTZ kolem 20tt tipovala holčičku, ale to bylo ještě dost brzo, tak uvidíme. Každopádně v pondělí hodím fotky do galerky a taky přidám bříško. Už začíná fakt narůstat dost rychle. Až budu mít to potvrzené pohlaví, tak konečně půjdeme vybírat ten kočárek a taky budu moct vymalovat pokojíček. Pro holčičku to bude samozřejmě žlutá a růžová a pro chlapečka žlutá a bledě modrá.

Snad se to mláďátkovo noční hemžení nepřenese i do jeho „pozemského“ života a budu se moct vyspat alespoň trochu. Už teď se těším na spaní na břiše :-))

Re: Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhotenství
Od: Milli - Neděle, 05.02. 2006 - 20:28:15

Ahoj holčinky,

tak jsme právě dorazili z Prahy i se všemi nakoupenými oblečky a vypáleným CD s fotkami z Gennetu. Mrňousek se krásně ukázal, i když skoro celou dobu (asi půl hodiny) prospal. Měla jsem obavu, aby se neotočil zády a bylo vůbec něco vidět. Má děsně zajímavou polohu. Leží na zádech a nožičky má přitažené k obličeji a občas se podrbal prstíkama na nohou v obličeji :-)) Smála jsem se, až se mi břicho třáslo. A taky se držel jednou ručičkou za prstíky na nohou. Dám pár fotek do galerie, ať se taky pobavíte.

Takže jak si momentálně stojí sázky na kluka a na holčičku? Ti kdo v:,–(ili na modrou to mají v kapse. Pindík tam byl úplně výstavní :-)

Milli + klučina co se drbe v očičku nožičkou

Re: Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhotenství
Od: Milli - Pondělí, 06.02. 2006 - 15:05:07

termín máme podle MS 9.5. a podle pohybů 7.5., takže to vidím na první až druhý týden v květnu. Snad se mimísek nebude cukat a vyleze v termínu, nerada bych dlouho přenášela.

Re: Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhotenství
Od: Milli - Pátek, 10.02. 2006 - 11:26:04

Máťa je dneska vcelku v klidu, jen se nechce vrtět, když na bříško položí ruce tatínek. Zato když je tam dám já, tak se může přetrhnout. To už pozná? Mě to spíš připadá jako náhoda. Taky už jsem si začala sepisovat seznam, co všechno budu potřebovat a co už mám. Tak maminky, připravte se, budu vás bombardovat žádostmi o radu :-)
Milli + Máťa 28tt (už se nám píše třetí trimestr, hurá!)

Re: Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhotenství
Od: Milli - Pátek, 17.02. 2006 - 16:14:17

No a ze samého cestovního šoku jsem vás zapomněla poinformovat o kontrole. Všechno je v nejlepším pořádku, poslouchali jsme srdíčko - jako stádo koní. Další KO máme v pátek 3.3. - prý bude velký UTZ, co se dělá ve 30tt. My sice budeme 31tt, ale to není zase takový rozdíl. CS máme zatím 2, což je ideální, fundus 27 - to se mi zdá málo, ale to bude určitě tím, že se Matýsek pořád drží na ležato.

Milli

Re: Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhotenství
Od: Milli - Pátek, 03.03. 2006 - 15:49:30

Ahoj holky,

tak jsme po kontrole. Všechno je v nejlepším pořádku, Matýsek váží přibližně 1,5 kg, hlavička má průměr přes 8 cm a obvod přes 28 cm. Konečně už se taky otočil, takže teď leží hezky hlavičkou dolů a snad už to tak i zůstane.

Re: Deníček holek z diskuse těhule?č.41 Jak mě překvapilo těhotenství
Od: Milli - Sobota, 11.03. 2006 - 09:57:23

Jinak s porodem to vidím tak, že by to mohlo být hóóódně rychlé :-) (mám nakoupený maliník a lněné semínko), nejlíp na porodní stoličce - to mi přijde takové přirozené. Ve vaně bych se asi necítila, maximálně budu při bolestech běhat do sprchy. Manža snad u porodu bude, zatím se ještě trochu cuká, ale slíbil, že na ten předporodní kurz za 2 týdny se mnou určitě půjde. Mám takové tušení, že z toho má trochu strach, ale to on samozřejmě nepřizná. Zatím mám CSko 2, a drží jak přibitý (říká pan doktor).

Re: Holky z dizkuse těhule?č.42 Pocity nastávající mamky
Od: Milli - Pondělí, 27.03. 2006 - 18:13:40

Tak se hlásíme po další kontrole. Dneska to bylo rychlé, ale příště už nás čeká monitor, tak si tam chvilku poležím. Všechno se zdá být dobré, CS 4, poloha první - zádíčka vlevo, nožičky a ručičky vpravo, hlavička těsně nad pánví. Neboli souhrnem vše je tak, jak má být.

Re: Holky z dizkuse těhule?č.42 Pocity nastávající mamky
Od: Milli - Úterý, 28.03. 2006 - 18:14:53

Matýsek se projevuje čím dál víc silněji. Občas se protahuje mezi pánevní kostí a žebry a docela dost to bolí. Dneska nás na těhu cvičení bylo snad 15, tak nám míče vyšly jen tak tak. Teď už nás asi moc neubyde, neb jsem asi třetí na řadě. No uvidíme, hlavně, abychom vydrželi do soboty :-))

Re: Holky z diskuze těhule?! č. 43 - Vzpomínkový: Jak to bylo s Julinkou
Od: Milli - Pátek, 07.04. 2006 - 10:20:47

Ahoj holčiny,

hlásím se jen na skok, že ještě žijeme. Někde jsem chytla dost ošklivé nachlazení a tak jsem zalezlá v pelíšku. V noci nemůžu spát kvůli rýmě a přes den mě trápí kašel, tak jsem z toho hrozně zesláblá. Jen se děsím, aby se v tomhle stavu nerozhodl Matýsek vylézt mezi lidi. To bych asi neudýchala.

Re: Holky z diskuze těhule?! č. 43 - Vzpomínkový: Jak to bylo s Julinkou
Od: Milli - Pondělí, 10.04. 2006 - 21:01:23

Ahoj holčiny,

tak jsme zase doma po kontrole a docela jsem ráda, protože mě to chození už docela zmáhá. CS máme 5, SF 35 a hlavička už je sestouplá do pánve, tak by to snad do 3 neděl mohlo být. Prvně mi sestřička natáčela monitor a bylo to hrozně napínavé. Matýsek se občas pořádně protáhl a tak mu hnedle začalo srdíčko pěkně skákat. Držel se v normě - 120 až 160 tepů za minutu. Bříško mi tvrdlo, ale stahy žádné, takže je to zatím dobré. Další kontrolu máme zase 24.4., jestli do té doby vydržíme :-)
Kdyby náhodou nastalo cokoliv neočekávaně brzo, tak mám číslo na Lindu a písnu.
Milli + Matýsek 37tt

Re: Holky z diskuze těhule?! č. 43 - Vzpomínkový: Jak to bylo s Julinkou
Od: Milli - Neděle, 23.04. 2006 - 15:46:27

My jsme zatím pohromadě, zítra máme další kontrolu a monitor, tak jsem zvědavá, jestli se už něco děje. Začínám trochu otýkat, hlavně nohy a poslíčci jsou čím dál častější. Pro Matýska už mám všechno připravené, jen musím umýt novou vaničku a srovnat oblečení do šuplíku a můžeme vyrazit
Milli + Matýsek (TP za 14 dnů)

Re: Holky z diskuze těhule?! č. 43 - Vzpomínkový: Jak to bylo s Julinkou
Od: Milli - Úterý, 02.05. 2006 - 18:00:02

Tak jsme ještě pořád vcelku. Na kontrole Dr. řekl, že od minule se nález nezměnil, Matýskovi se u mě nějak líbí. Alespoň, že se na monitoru už ukázala jedna pěkná kontrakce. Dosud tam byly jen takové výkyvy při tvrdnutí bříška, ale tentokrát tam byl hezký poctivý kopeček.

Re: Holky z diskuze těhule?! č. 43 - Vzpomínkový: Jak to bylo s Julinkou
Od: Milli - Sobota, 06.05. 2006 - 18:03:36

Bříško mám jako kámen, půjdu ještě tak hodinku žehlit. Večer mám slíbeno, tak si před tím dám horkou vanu a možná i ty meruňky :-) Pokud to zabere, žhavím linku Jazzi.

Re: Holky z diskuze těhule?! č. 43 - Vzpomínkový: Jak to bylo s Julinkou
Od: Milli - Úterý, 09.05. 2006 - 15:03:01

tak mi ty dnešní testíky na játra zase vyšly o něco zvýšené, takže zítra ráno nastoupím do porodnice a primář se rozhodne co dál. Dneska byl druhý termín a už asi měsíc je příprava porodních cest na stejném bodě, takže nic moc. Jestli se rozhodnou pro indukci, určitě se ozvu

Re: Holky z diskuze těhule?! č. 43 - Vzpomínkový - POZOR!!!
Od: Jazzi - Středa, 10.05. 2006 - 09:46:04

Dámy POZOR POZOR!!

Prosím o kolektivní držení palečků pro dnešní den, právě psala Milli, že jí v osm hodin zavedli tabletu a pomalu se rozjíždí vylodění Matýska, bude průběžně informovat.

Tak Matýsku do toho, ať jsi brzo na světě:-)

Linda a Matýsek

Re: Holky z diskuze těhule?! č. 43 - Vzpomínkový: Jak to bylo s Julinkou
Od: Jazzi - Středa, 10.05. 2006 - 17:03:09

..A JE TO TADY!!

Právě jsem obdržela krásnou zprávičku:-)

„MÁME MATÝSKA! NARODIL SE V 15:40, VÁŽÍ 3900G A MĚŘÍ 52CM. JSME MOC ŠŤASTNÍ, ŽE JE TU S NÁMI. MÍLA A LEOŠ“

Tak si dovolím jako první zařvat huráááá a gratuluju, a ať se tady cipískovi líbí:-) Mimochodem je to kus chlapa a nakonec to bylo docela rychle.
Tak oslavujme!:-)

Milli už má u sebe svoje miminko. Přejeme Vám oběma moc a moc štěstíčk, zdravíčka a lásky!!!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 11.05.06 18:10

Hurááá, jsem první!!! Sice ve „svém“ deníčku věnovaný Matýskovi, ale snad to nevadí:-)

Radka

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 11.05.06 18:11

Ha… nejde mi vložit komentář:-(((

Tak ještě jednou… jsem první!!! Sice ve „svém“ deníčku věnovaný Matýskovi, ale snad to nevadí a počítá se to :-)))

Radka

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 11.05.06 19:21

Raduš, jsi první i druhá :-))). Zase tu máme vzpomínání. je to neuvěřitelné, jak to letí.

Millince ještě jednou moc moc gratuluji a těším se na popis vylodění a prvních dnů s broučkem.

Tak teď ještě Andynka a pak Raduška a snad se i holčinkám snažilkám brzy ukáží // na testíku, ať tu máme nové těhulinky.

Stejně je to nádhera, jaký zázrak se to stává.

Pěkný večer všem

Peťula a Julinka

P.S: LENNYS- co Ty a Tvoji drobečci? Napiš až budeš mít chvilku, jak zvládáš a přimlouvám se za fotečku brášků

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 11.05.06 21:26

Raduš
smekám ,jsi ohromná šikulka moc hezky jsi to napsala.Díky za nový krásný deníček.Zítra nezapomeň podat zprávičku jak dopadl UTZ.

My s Vetřelečkem máme dnešní velký UTZ za sebou,takže hlásím.Jsme krásně narostlý,ručič­ky,nožičky, nosánek atd. vše je na svém místě.Srdíčko bije jako zvon,hlavička ukázková směr dolů,nožky směr nahoru pěkně pod žebírka,jen at si mamka užije.Vážíme cca kolem 1600g.Takže vše jak má být.Jen mě nepotěšili nebot jsem se dozvěděla,že nebudu rodit v Podolí ,protože mají plný stav a to prý až do září.Takže vlastně ještě nevím kde budu rodit,haha.

loučí se Andynka a filmová hvězda Vetřeleček

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 12.05.06 06:45

Andynko,

to je vlastně takový „Milli deníček“ :-). Starý už se špatně hledal, a já neměla inspiraci pro nový:-)))

Holčinky,

tak dnes mě čeká ten 3D UTZ. Jééé, já se tak těším. Nemohla jsem ani dospat. Mám být v Ústí ve 12:30 a už jsem od 5hod. vzhůru:-))). Hned potom, až budu doma, podám hlášení, jak to naše štěstíčko vypadá:-)

Mějte krásný páteční sluneční den,

Radka a štěstíčko 27tt+1

 
slamicka1
Stálice 59 příspěvků 12.05.06 11:27

ahoj holčinky,
Raduš jsi teda šikulka, že jsi dala tak dojemný deníček dohromady, díky za něj. Teď si uvědomuju, že jsem ještě nikdy žádný deníček nenapsala, jsem ale ostuda že :-)

Doufám,že se má Milli i Matýsek dobře a pěkně jim teče mlíčko.

Filípek včera oslavil narozeniny, byl to krásný den, až jsem brečela nad vzpomínkami, co se událo vloni ve stejný den. Jako bych ten den měla před očima jako film, pamatuji si každou chvíli, když se Filípek dral na svět. A teď už je tomu malému človíčkovi 1 rok. Byli jsme včera plavat a poprvé jsme se potápěli. Taky nejsem žádný světoborný plavec, ale byl to zážitek vidět pod vodou, jak Filda plave a má otevřená očička. Je šikulka, líbí se mu to. Jinak dostal plno krásných dárečků.

Mějte se moc hezky, jdu věšet zrovna prádlo, venku je tak hezky, tak toho musím využít.

Pá Slámička a Filípek 1 rok a 1 den

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.05.06 13:36

Raduš
tak Utz máš v tuto chvíli za sebou,mimi je určitě v pořádku a jestlipak ti potvrdili Honzíka?

zvědavá Andynka

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 12.05.06 19:00

Ahoj holčinky,

tak dnešní UTZ máme za sebou. Máme 100% potvrzeného chlapečka, ale nebude to Honzík, ale Vojtíšek:-))). Domácí rada složená z tatínka a Pitrýska to odhlasovali všemi deseti:-)))

Nemůžu se vynadívat na fotečky a na tu kazetu. Je tak krásný:-))) Vše má, kde má mít. Dala jsem dvě fotečky do fotoalba, tak se běžte tím mým „chlapákem“ pokochat:-)))

Krásný večer!!!

Radka a nádherný Vojtíšek:-)

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.05.06 19:55

Raduš
gratuluji ke zdravému chlapákovi,tatínek musí být děsně hrdý jak to dobře zařídil.Já jsem si také spíše tipovala toho chlapečka.Vojtíšek je krásné jméno.U nás máme se jmény problém do teď jsme se neshodli na žádném,takže mimi je zatím beze jména.

Přeji vám krásný slunečný víkend,hezky si ho užijte.

Andynka

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 12.05.06 21:10

Ahoj holky!

Mám nachystaný velký koš s prádlem na žehlení, ale moc se mi do toho nechce. Takže jsem si povolila krátký relax u PC a pak se do toho pustím.

V prvé řadě bych ale chtěla MILLINCE k Matýskovi, přejeme mu do života hodně zdraví, štěstí a ať mamince a tatínkovi dělá jen samou radost.

Taky ještě dodatečně gratuluju miminkům k 1. narozeninám, Matýskovi od Jazzi a Filípkovi od Slámičky, jen ať jim to tak pěkně šlape i dál!

A ještě veliká pochvala Radce za moc hezký deníček, myslím, že Millinka z něj bude nadšená! Fakt se ti Raduš moc povedl, hlavně je to super nápad. Taky moc gratuluju k Vojtíškovi, mimochodem moc krásný jméno, jeden z našich favoritů. Tak holka to sice není, ale nemusí to být poslední pokus:-)))

No a rychle co u nás. U nás je to tak na střídačku, některý den jsou kluci zlatíčka a někdy mi dávají docela zabrat, že večer padnu jak podťatej špalek. Někdy se totiž stane, že se mareček s jídlem hrozně loudá, prostě se mu nechce, kouká všude kolem, teče mu to po bradě a nepije, nebo se u toho šíleně vzteká a nepije, mezitím se začne vztekat matoušek na dece, protože se tam po půl hodině, co Marek pije, nudí atd. Marečka musím krmit z lahvičku, prso mu nic neříká, ale dávám mu odstříkané MM, takže aspoň něco. Ale výhodu to má, může ho nakrmit i manžel, což mi hrozně pomáhá.
Jinak náš denní režim je dost pevnej, kluci jedí pravidelně po 3hodinách, před jídlem ale s každým musím ještě cvičit Vojtu, takže jakmile skončím, mám tak zhruba hodinu „volno", to ale samozřejmě musím chlapečky bavit. Pohoda je odpoledne, to je šupnu do kočárku a spí, tak si dám nohy na stůl, kafózu a relax. V noci Matoušek naštěstí spinká, takže vstávám jen k Marečkovi, takže celkem pohoda.
Jinak oba bráchové vůbec nevypadají jako bráchové, jsou holt každý trochu jiná váhová kategorie, matýsek má už skoro 7kg a mareček teď překonal 3kg. Je to holt malá prďolka. Měl s přibíráním v nemocnici problém, ale pevně doufám, že teď doma se to zlomí a bráchu brzo dožene. Jinak je moc šikovný, pěkně se směje a mluví a jsou na něm moc vidět pokroky, takže jen doufám, že to spolu všechno zvládneme. Přece jenom, při narození nevážil ani tolik, co pytlík mouky!

Tak nic, hodím do galerky nějakou fotečku, mějte se všechny moc fajn a budu se snažit nakukovat a samozřejmě i něco psát!

Pa Lennys a klucí

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 12.05.06 21:25

Tak jsem zahltila galerku a teď už jdu opravdu žehlit, mám na to tak půl hodinku a pak zase krmení…

Pa. Lennys

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 12.05.06 21:28

Holky,

nejprve děkuju za pochvalu Vojtíška:-). Jsem z něj fakt vyprdlá:-)))

Lennys, nejdou mi psát komentáře k fotečkám - nechápu proč - ale kluci jsou oba nádherní!!! Mareček Matouška určitě dožene!!!

Jdu na kutě, zítra slaví babička narozeniny, tak se tam chystáme. Už teď se toho děsím, protože ty nohy mi otékají fakt dost a jsem ráda, když můžu sedět a mít je hooodně vysoko.

Dobrou noc a krásný víkend!!!

Radka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 12.05.06 22:02

Ahojte kočenky:-)

Užíváme si krásného počasí a trajdáme venku, tak tu moc přes den nejsem.
Ale zrovna jsem se rozplývala v galerce nad fotečkama:-)

RADKA - Raduš, takže nakonec Vojtík? Taky se mi to jméno moc líbí, a kdyby ještě někdy náááhodou, tak by to byl taky žhavý kandidát:-))
A jaký byl 3D UTZ, krom toho, že byl nádherný?:-) Jak to tam jde poznat, je to čitelnější než klasický UTZ??
Andynka na něm byla s Tobíkem taky, žejo?
Jo Raduš, na ty nohy-já teda nijak extra otoky neměla, jen když jsem skákala celý den po štaflích a tak:-)Ale bolely mě někdy lýtka, tak jsem nosila elastické punčochy a to byla dost úleva. No a jinak každou volnou chvíli vyhodit kopyta ke stropu:-))

LENNYS - klobouk dolů mamčo, jak to krásně zvládáte. Kluci jsou báječní, Matoušek je teda kus chlapa, myslím, že jde ve šlépějích našeho Matesa:-))
A já si teda nemůžu pomoct, ale z těch fotek mi přijde, že i když jsou trochu jinak váhově, tak podoba tam je, oči mají tvoje, ne?
A jak jsou na tom pohybově, je mezi nima rozdíl?Vojtovka je pěkná dřina, ale určitě se vám to cvičení vrátí, a měla bys dostat metál od laktační ligy, že všechny kojíš:-)
Moc na vás myslím a držím palec, ať se všem klukům daří a ať to zvládáte. Opatrujte se a doufám, že se s váma zas někdy uvidíme!

SLÁMIČKA - jo, tak to jsem ráda, že jsem první narozeniny neprořvala sama:-)) Filípkovi taky přejeme hodně zdraví a spokojenosti.
Budou nějaké fotky s dortíkem a tak?
Já jsem nějaké dávala do alba Květňátek, tak mrkněte, ještě musím přihodit nějaké čerstvé do našeho albíčka.

Tak kočenky, krásný víkend, předpokládám, že většina z vás bude strašit na zahrádce, žejo?:-)
Jo, byli jsme s manžou v OBI, potřebujem sud na vodu, kompostér, novou lavičku atd. A manža se začal chvástat, že starou lavičku opraví (chce to vyměnit prkna, obrousit a znova natřít). A s jeho dodacíma lhůtama jsem si spočítala, že bude ekonomičtějí koupit novou, než tři roky čekat, až ji opraví:-) Bohužel tam žádnou hezkou neměli, takže asi budu muset čekat na opravu:-/ Snad se do té doby nerozpadne..:-))

Pa všechny zdraví Linda a Matýsek

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 14.05.06 11:01

Ahoj holčinky moje,
přeji Vám k dnešnímu den matek hooodně lásky!!!

Lindo, 3D UTZ se vůbec nedá srovnávat s 2D. I když mi pan dr. říkal, že to je komerční UTZ, a VVV se na něm rozpoznat nedají - pokud to ten dr., co to dělá, tolik neumí. V Ústí s tím prý umí pracovat jen dva lékaři. Ale už z UTZ ve 20. týdnu vím, že je Vojtíšek zdravý, nic mu nechybí:-), tak věřím, že je vše v pořádku.
Když jsem viděla ten jeho obličejíček a ručičky, nožičky, tak jsem byla vážně „vyprdlá“. Za Pitrýska tohle nebylo, chodila jsem jen na 2D UTZ. Doma jsem hned všem pouštěla kazetu, aby se pokochali. Manžílek chtěl hlavně vidět, jestli je to skutečně kluk:-), takže viděl krásný záběr pindíka:-))). Škoda, že nemám fotečku, hned bych vám ji poslala. Přijde mi totiž, že ho má dost velkého:-)
Pobavila jsi mě, Lindo, s tou lavičkou. U nás to totiž probíhá obdobně:-)

Andynko, jooo, tatínek je určitě pyšný, i když se víc těšil na holčičku, tak s chlapečkem už je také smířený:-). Bere to z té materiální stránky - máme všechno po Péťovi a nemusíme vymýšlet, jak bychom uspořádali pokojíček:-). Čekáte také chlapečka nebo si to do třetice necháváte jako překvapení?

Lennys, s těmi pokusy o zpolození holčičky, zatím o to neuvažujeme, že bychom si pořídili třetí dítko, ale kdo ví:-), co bude za pár let. Určitě se do toho hrnout min. 4 roky nebudeme, a otázka je, zda bychom na to zase nečekali pár let:-/

Slámičko, tak můžeš příští deníček poslat Ty:-), třeba něco o dětičkách. Přece jen už tu za chvíli žádná těhulka nebude - i když doufám, že ano… Lili, Zuzinka, Květinka, Dede… :-))) Tak moc jim to přeju!!!

Venku je krásně, tak hned po obědě vyrázíme do přírody. Včera jsme byli u mojí babičky, slavila narozeniny a je pravda, že jsem byla ráda, když jsme večer dorazili domů. Díky bříšku už si připadám jako kulička a docela špatně se mi chodí. Nohy mě bolí jako čert. Jinak se cítím dobře. Vojtíšek je dost aktivní miminko, tak se modlím, aby mu to nezůstalo, až se narodí:-)

Mějte moooc nádhernou neděli, berušky!!!

Radka a Vojtíšek 27tt+3

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 16.05.06 14:50

Ahoj holčinky,

teda tady je ale pusto prázdno.

Těším se, až nám MILLI přijde poreferovat, co Matýsek a porod. Ještě jsem se zamyslela nad tím, jestli je to Matěj, Matyáš nebo ???

Julinka je zlatíčko, moc hodňoučká, mě začalo trápit bolení v krku, tak když už budu zítra ve městě, tak si asi zajdu i k mému lékaři. Budu mít ale pěkný fofr. Jsem objednaná na ortopedii s bolavým zápěstí, říkala jsem si, že když už budu na poliklinice, tak zaskočím ještě na gyndu a teď ještě tohle. Budu to msuet s Julčou všechno něja zvládnout. Taťku budeme mít v práci.

RADKKO - fotečky Vojtíška jsou nádherné a jméno jste vybrali taky moc pěkné.

LENNYS - Mareček je kouzelný chlapeček a určitě brzy brášku dohoní. Teď, když už je konečně doma s mamkou a taťkou to půjde samo.

Mějte se krásně

Peťula a Julinka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 16.05.06 22:21

Ahojte kočenky:-)

Omlouvám se, že absentuju, ale Matýsek je nachlazený a trochu teplotuje, to máme poprvé:-) Takže vyžaduje víc pozornosti a já vyžaduju spaní po včerejší ubrekané noci:-))

Tak jen zdravíme a jak to půjde, písnu víc:-)

Pa Linda a Matýsek

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 17.05.06 11:17

Lindo,

tak ať je Matýsek co nejdřív zdravý!!! Ona nemoc u dětí vyžaduje dooost velkou trpělivost.

A co Milli? Už je doma z porodnice? Jsem zvědavá na miminko:-)

Radka a štěstíčko (dnes konec 28. týdne)

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 18.05.06 12:31

Ahoj holky,

tak já mám bronchitidu a ruku opíchlou obstřikem. Kdybych neměla Julču, tak jdu pod kudlu. Ta mě ale nejspíš stejně nemine. Bohužel, bojím bojím.

Julča je v pořádku, takže aspoň tak. A máme novinku.

Už se umí přetočit ze zad na bříško. Zatím jen na jednu stranu, asi se holka neunese, ale je to naše šikulka.

Mějte se

Peťula a Julča

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 18.05.06 14:12

Ahoj holčeny !

tak stoprocentní Vojtíšek, Raduš ? I s pindíkem…juchú­úúúú. Budeš mít doma dva chlapy, vlastně tři s manželem. Takový tři chlapy v chalupě…

Lennys - kdypak bude návrat třetího rošťáka domů…už teď si nedovedu představit ten šrumec, co doma musíš mít. Nějak jsem nepotřehla v diskuzi, máš někoho občas k ruce? Jako jestli si vůbec můžeš dojít na wc, víč jak to myslím?…

Jazzi - uf, to to letí, vy už máte za sebou i první narozeniny a první měsíc k tomu. A co druhý prcek? Na červenčátkách se to nějak rozjíždí, ten první rok je jaksi magická hranice pro přemýšlení o dalším těhu nebo co…

Děučata, vidím nějak dvakrát či co, alergická či infekční rýma s očima jak králík strakáč, no děsný.
A kde máme ostatní? Chabá docházka? Nějaký snažilky mi tady chybí…adeptky na //, kde jste holkýýýýýýýýý!!!!

Millíííí, huš jsi domáááá????? POreferuj, pošli foto…MMCH zaslechla jsem tu, kterak tě překvapila síla vlastního těla, když přišlo na tlačení. Tak to tě děvče plně chápu, TOHLE mě na celým porodu přišlo nejúžasnější, to je síla, co? Člověk nemusí pomalu hnout prstem levý nohy a jde to samo :-DDDD…úplně tě to pohltí a i kdyby ti mezi nohama stál Brad Pitt, tak by ti byl šumák..... :-DDD

Renča

P.S. A co naše stará garda, Karkulka, Káčulkadrákulka, Veron, Delly…

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 19.05.06 11:30

Ahojky
chtěla jsem vám popřát hezky strávený víkend a říct,že Milli psala holkám do květňátek.S Ma­týskem jsou doma a má honičku jak už to tak s těma mimísema bývá.

Andynka

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 20.05.06 12:23

Ahoj holčiny,

hlásíme se letecky, Matyášek v noci hodně prdíkuje, tak pochodujeme a vyháníme. Přes den je ale absolutní zlatíčko. Na kojení se budí po 3-3,5 hodinách a jinak hezky spinká. Včera jsme měli premiérovou procházku s kočárkem, tak ho to tak uondalo, že jsme mezi kojeními měli 4,5 hodiny! On je ta úžasnej, pořád bych se na něj mohla koukat.

Radunka - díky za krásný vzpomínkový deníček, úplně mi to vehnalo slzy do očí. Jen počkej, za chvíli tu budeme takle číst tvůj vzpomínkový o Vojtíškovi :-)

Nikina - bylo to přesně jak píšeš. Kdyby mi v tu chvíli stál mezi nohama kdokoliv, tak absolutní nezájem. Je úžasný, jakl si to ty naše tělíčka samy řídí.

Chystám se na popisek porodu, snad to nebude trvat moc dlouho.

Jo a ještě k němu pořád čuchám, ty miminka voní táááák nádherně. A navíc, ten můj byl bezkonkurenčně nejhezčí miminko v celé porodnici, to jako maminka musím vědět :-)

Fotky mám i ze samotného porodu, manža se činil a byl statečný - šel mi z cesty :-) Do galerky dám ale radši něco míň naturalistickýho.

Milli + miláček Matyášek 11 dnů

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 22.05.06 11:22

Pokud by vás to zajímalo, poslala jsem do květňátkového deníčku jako komentář popis porodu.

Dneska v noci jsme kojili po 2-2,5 hodinách, ale zase žádné prdíky (díky kapkám). Snad se to časem obrátí, protože ve dne kojíme po 3-3,5 hodinách.

Milli

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 22.05.06 12:52

Milli
vítej mezi námi,hezky si ty chvíle s Matýskem užívej. Je to opravdu nádherné období,také nato moc ráda vzpomínám,ách jo a tak rychle to s těma prďolkama utíká.

Andynka a Vetřeleček 33tt

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 22.05.06 13:34

Millinko vítej :-(, je hezký, že to takhle pěkně zvládáš, já byla zkraje dost unavená…máš obdiv holka zlatá¨!!!

Jinak mě docela vyděsila ta zmínka, že za chvilku bude deníček vzpomínkový o Radušce…šmarjá, vždyť nám tu včera hlásila //, nebo to nebylo včera???? :-DDDD

Renča

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 22.05.06 15:40

Milli, Matýšek je kouzelný!!! Bohužel mi nejdou posílat komentáře k fotkám, ten můj PC chce hned něco ladit nebo co. Manžílka tím raději nezatěžuju, hned by chtěl zase všechno přeinstalovávat a to neee:-)))

Ahoj holčinky,

tak se zase hlásím. Vojtíšek už mi dává dost zabrat. Kope jako 100fotbalistů a mám pocit, že vůbec nespím. Moc se mu nelíbí, když dlouho sedím u PC, protože se začíná protahovat a já nedělám nic jiného, než že lítám na WC. Dost mi tlačí na močový měchýř. Pitrýsek přejmenoval štěstíčko na vetřelce a manžílek zase pořád říká, že už by rád ven. Ale má ještě 2,5 měsíce čas.
Jojo, Renčo, letí to jako voda. Dnes jsme 28tt+4. Už jen pár týdnů a máme ho doma. Nemůžu se dočkat:-)
Jinak jsme dnes zase byli na nákupu. Už máme všechno kromě kosmetiky. Tu koupím až v červenci. Dnes jsem koupila věcičky až půjdeme z porodnice, odsávačku, řetízek na dudlík, chránič na dudlík, termoobal na láhev, hadrové pleny, chrastítka do kočárku, bryndáčky… A nechala jsem tam 2400,–Kč!!! Pokaždé se mi pěkně protočí panenky:-/ Je to na ty děti strááášně drahý, oni vědí, na čem vydělávat. Když jsem tohle všechno kupovala před 7-mi lety, tak mi to tak drahý nepřišlo. Docela závidím mamčám, co to mají doma po prvním dítku.

Jdu si teď na chvíli natáhnout nohy na stůl:-). Pořád mi dost otékají.

Zítra jedu do práce vypracovat DPH, tak tu budu až večer. Doufám, že přibudou nějaké komentáře, ať mám číst:-)))

Zdravím všechny čitatelky, pisatelky, prostě všechny!!!

Radka a Vojtíšek 29tt

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 22.05.06 15:42

Andynko,
Tobě už se to také pomalu blíží, viď?
Já se jen modlím, aby nebyli moc velký vedra. Vůbec mi to nedělá dobře.

R.

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 22.05.06 15:48

Milli,
teď jsem dočetla Tvůj popis porodu. Jééé, jak ráda už bych to měla za sebou. Tím, že vím, do čeho jdu, tak se toho začínám děsit. A to byl Pitrýsek venku za 5hodin po příjezdu do porodnice s 5-ti minutovými bolestmi, takže celkem rychlovka:-)))

Radka

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.05.06 13:39

Raduš
mě také bude vyhovovat když bude něco málo přes 20°C,jinak bych asi padla. Těhu potíže se mi stále zdárně vyhýbají tak jsem ráda,já fakt za celé těhu neměla jediný problém,tak to se divim.Pinďa je už nasměrovaný hlavičkou dolu a je prý stále dostatečně vysoko.Takže vše jak má v tomto období být.Váží už cca 1800g,prý je velikostně v nomě dokonce mě dr. pobavila ,že prý je mimi trošku hubenější.Haha,ale rodit budu opět cvalíka,jako vždy.Ale je pravda,že Milli Matýsek taky pěkně vyrostl,tak hlavně ať nepřenášíme.

Andynka a kopající Vetřeleček 33tt

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 23.05.06 16:47

Ahoj holky,

dnes jsem byla v poradně, Vojtíšek splňuje všechny tabulkové rozměry, kope jako o život, tlak mám v pořádku, výsledky cukrovky také. Jen ty oteklé nohy… Ale dr. říkal, že je to tím, jak roste bříško, takže jsem vcelku klidná.

V práci mi to celkem uteklo, i když jsem se u toho DPH dost nervovala. Co oni tam píšou za účty, to by se jeden zbláznil. Do uzavřeného účetního období klidně „hodí“ fakturu, která se někde toulala, tudíž mi nevycházelo vůbec nic:-(. Dalo mi to dost práce to opravit. Jen mě uklidňuje, že už jen 2× a pak si od DPH na půl roku odpočinu, bude to dělat sám pan ředitel, jsem na to fakt zvědavá.

Také mi volali z prodejny, kde jsem si objednala plymo do kočárku (saténové za 449,–Kč), takže zítra se pro něj stavím. A už jen tu kosmetiku, hurááá:-)

Andynko, jééé, nestraš s obříkem. Pitrýsek měl 3000g a 49cm, tak doufám, že Vojtíšek na tom bude stejně. I když… manžílek je obr, tak se modlím.

Všechny vás moc zdravím!!! A koukejte něco písnout, ať víme, že jste všechny v pořádku!!!

Radka

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 23.05.06 16:48

…a hlavně, ať si tu nepíšu sama se sebou… takový Radky deníček:-)))

R.

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 23.05.06 19:05

Tak se hlásím jen letecky, aby si tu Radka nedopisovala sama se sebou :-)

Dneska odpoledne hlídal chvilku tchán a překvapivě Matýsek vydržel celé čtyři hodiny do dalšího kojení. Nedělám si marné iluze, ale třeba už se mu to přehouplo a přestane to kojení po dvou hodinách. Přes den to jde, ale v noci nic moc.

Poraďte - za týden máme jet do města na kontrolu k ortopedovi. Mám dát malého do autosedačky, nebo ho mám převézt v tašce z kočárku? Je to asi 5 km a pojede se mnou mamka, kdyby bylo třeba něco přidržet. Z bezpečnostního hlediska jsem jednoznačně pro sedačku, ale pohodlnější by to měl asi v té tašce. Nejspíš to udělám tak, že ho upnu do sedačky a až dorazíme do města, přendám ho do tašky.

Milli

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 23.05.06 19:42

Milli,

já bych asi dala malého z bezpečnostního hlediska do autosedačky. Za jedno jsou povinné a za druhé … jak se říká … náhoda je blbec.
Kojení po 2 hodinách Ti vůůůbec nezávidím, ale já už se na to těším:-))))))))))) Asi jsem střelená nebo co:-)

R.

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 24.05.06 08:29

Ahoj holčinky,

Milli - já bych se také přikláněla rozhodně k autosedačce. Je to bezpečnější.

Dneska razíme na pětiměsíční prohlídku a na očkování. Tak jsem zvědavá, kolik bude Julča mít a jak to očkování zvládne.

Taky mám jednu novinku. No vlastně víc novinek. Julinka se bravurně přetáčí ze zad na bříško. Je to přímo kosmická rychlost. Když už ji to na břiše nebaví, začne hejkat, tak ji vrátím na záda a většinou se v mžiku zase přetočí. Na bříšku zase jen chvilku a hejká a tak dokola. Je s ní sranda.

Hrály jsme si spolu, přikrývala jsem jí obličej plínou a pak dělala áááááááá BAF a Julča se normálně nahlas řehtala. Udělala to asi 20×.

No a poslední novinka, v pátek mi přijde nový kočárek. Manža povolil, já objednala a v pátek ho přivezou. je to trojkolka a mají ho zde:
www.duhovysvet.cz a je to trojkolka expedition grande.

Zase mi hejká dítě, takže letíííím.

Peťula a Julinka skoro 5 měsíců

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 24.05.06 13:34

Peťulo,

nedávno jsi psala o porodu a Julince už bude 5. měsíců!!! Fíííha, toto letí. Proč jenom mě připadá, že se mit o těhu vleče??? :-)))

Dnes jsem byla pro to plymo, co jsem si objednala. Vypadá to moooc pěkně, i když budu používat jen ten polštářek. Jak už jsem psala, v obchodě na mě koukali divně, že to chci, protože ty maminky už prý plymo nepoužívají. Nooo, kdyby se měl Vojtíšek narodit v zimě, tak to nekoupím, ale v létě… to by mi přišel ten kočárek jen s dekou či rychlozavinovačkou takový „holý“.

Dnes jsme byli s manžílkem v jedné mexické restauraci. Dali jsme si mexickou specialitu - prý je výýýborná a byla… bleee… ani jeden jsme to nesnědli. Platili jsme necelých 500,–Kč. Tak manžel prohlásil, že příště koupíme kilo vepřovýho a uděláme řízky:-)))

A co děláte vy, holčinky, Lindo, Slámičko, Lili, Dede, Zuzinko, Milli, Peťulo a ostatní???

Mějte fajn den, já za chvíli jdu pro Pitrýska do školky a jdeme do cukrárny. Slíbila jsem mu pohár a už od pondělí nemluví o ničem jiném:-))). A zítra mě čeká zubař… ach jo:-(, tam se mi vůůůbec nechce.

Tak se mějte krásně!!!

Radka a Vojtíšek 28tt+6

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 24.05.06 13:35

Peťulo,
málem bych zapoměla. Ten kočárek vypadá dobře. A 50% sleva… to je super!!!

R.

 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 24.05.06 18:11

ahojte vsetky,

len sa hlasim,ze som ok,odo dneska som inzinierka,podarilo sa.som velmi rada.opatrujte sa.

zuzka

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 24.05.06 18:48

Ahoj holčinky,

Zuzi - gratulujeme k titulu. Ted uz to vase miminko určitě ví, že mamča už se nemusí učit, tak na sebe nenechá dlouho čekat.

Raduško - máš pravdu strašně to letí. A Tobě to taky letí. není to zase tak dávno, co jsi hlásila // a za chvíli rodíš.

Díky za pochvalu kočárku. Už se na něj moc těším.

A teď novinky od nás. Julinka dnes dostala druhé očkování - dvě včeličky, máme normální, ne hexavakcínu. Pořvala si, ne u vpichu, ale pak u toho tlačení. U mamky se to ale brzy spravilo. a v 5 měsících má 8000g a 65 cm. Takže zdvojnásobila porodní váhu a vyrostla o 13 cm.

Mějte se krásně

Peťula a Julinka

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 24.05.06 19:00

Zuzinko, tak to Ti moooc gratuluji, paní inženýrko:-)

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 25.05.06 18:25

Ahojte kočenky:-)

Jen vás z rychlíku zdravím, žijeme, nestíháme, ale myslíme na vás!
Renovujem tu lavičku (Raduš, fakt jsme se do toho pustili!:-)), naši mi zrovna dovezli spoustu sazenic, tak mě čeká brigáda v záhonu, do toho brousím v budoucím pokojíčku dřevěná futra (já bez té brusky ani ránu:-)) a tak tu žijem.

ZUZINCE veliká gratulace paní inžinýrová, smekám až na zem a moc tě zdravím!!

MILLINKU vítám doma, Matýsek je parádní cvalík, vypadá jako velmi spokojené miminko, tak ať vám dělá jen radost a je to kluk do pohody:-)

ANDY, RADUŠ - opatrujte pupíky a ať se ufounům daří dobře až do termínu!

Letím dělat synáčkovi kaši, mám vás pozdravit i od svého muže (!) a pokusím se brzo napsat víc, má být hnusně, tak budeme víc doma.

Pa Linda a Matýsek, co říká boty a rarach)

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 28.05.06 18:38

Ahoj holky,

píšu jen letecky, abyste věděly, že žijeme. Dostala jsem nepříjemný zánět prsu, tak to léčím antibiotiky a obklady z tvarohu. Malý je dneska zlatíčko, nechává mě vcelku odpočinout. Až se trochu zmátořím a přejdou mě ty vysoký teploty, napíšu víc.

Milli + Matýsek

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 28.05.06 18:58

Šmankote MILLI, kdo ti hned nacpal antibiotika, dejte mi ho a osobně ho zavraždím:-/
No když už jsi je začala brát, tak je určitě doužívej, ale jinak já jsem bohužel přes tyhle záležitosti expert, a naposledy mě to potkalo ( už asi po desáté minimálně!) v pátek..!
Dá se to zvládnout i jen s paralenem a obklady, ale nesmíš to zanedbat. Jakmile tě začne bolet prso, je tam (ale nemusí být hned) červený felk, teploty (taky můžou a nemusí, já to měla párkrát i bez teplot a teď jsem měla přes 38), zatvrdlina:

 • naložit do teplé vany, pořádně krouživě vymasírovat směrem k bradavce a odstříkat z té strany, co to jde
 • pokud je to ucpaný kanálek, může se to najednou uvolnit a stříkat samo
 • střídat studené (tvaroh) a teplé zábaly(priessnitz ze slivovice)
 • před kojením opět vymasírovat (je na to olejíček od Weledy k masáži prsů), snažit se kojit v poloze bradičkou směrem k bolavému místu
 • pokud máš ještě neustálenou laktaci a přebytek mlíka, tak po kojení zase odstříkat nebo odsát, prostě vyprázdnit ten prs
 • je to nepříjemné, ale dá se to zvládnout většinou do dvou-tří dnů, je důležité nemít tam žádnou zatvrdlinu, ono to bolí i když se to uvolní, ta tkáň je asi zhmožděná, flek mi zmizel vždy během tří dnů.

Vydrž a pokud by se to ještě opakovalo, zkus to takhle, mně říkala PA, že s mýma prsama k tomu mám celkem sklony, opravdu jsem to absolvovala X-krát, jednou dokonce v obou najednou. A díky PA a slivovici a odsávačce pořád ještě kojím:-)

Opatruj se!
Pa Linda

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 28.05.06 19:03

Milli, stopr autosedajdu :-)

A ten zánět, hm to znám. Lindo díky za tipy, mě to stihlo dvakrát. Jednou antibiotika, ono zkraje je to záludnější a bolestivější a měla jsem vysoký horečky…podruhý už to bylo jen s náhlou teplotu a bolestí. Rozehnal to paralen a vyprazdňování…
Jinak antibiotika nezatracuju, zkoušela jsem ty tvarohy, slivovice…a jelikož jsem zjistila, že si nemůžu jednou rukou pěstovat tvaroh na prsou a druhou obstarávat řvoucí dítě, tak tyhle možnosti beru jen v případě, že mám k ruce nějaké pomocné ruce…

Páček
Renča

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 28.05.06 19:49

Díky za rady. Jsem z toho docela nešťastná. Odsávání trochu bolí a hlavně mám už bradavku jak pětikorunu :-) Údajně by ty atb měly být i pro kojící. Beru jen dva denně, tak snad to nezkazím. Ten tvaroh celkem pomáhá, řekla bych - staré dobré rady našich babiček. Ještě zkusím tu slivovici, jen musím dát bacha, abych manželovi nenačala nějakou „archivní“ :-).
Myslela jsem, že to můžu dostat maximálně jednou a teď čtu, že tebe to potkalo víckrát. Tak snad se mi to vyhne, nebo to příště podchytím včas.

Milli

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 29.05.06 08:53

Ahojte kočenky:-)

Stran zánětů a retencí, samozřejmě pokud jsou ATB namístě, tak neřeknu ani popel proti:-))
Ono spíš ty příznaky jsou hodně sporné a skutečná mastitida se dost blbě rozlišuje, takže celkem dr. chápu, že ATB rovnou napíše.
Ale pokud se to chytne hned v začátku, tak opravdu to jde zvládnout takhle, ale upozorňuju, že je to metoda bolestivá-myslím to pořádné vymasírování a odstříkání:-)
RENČA - no já o zábalech a řvoucím dítku taky něco vím, neboj:-))))Teď v pátek, co mě to potkalo s horečkou, to bylo celkem brutus, ještě jsem se hecla a šla s malým plavat, ale večer jsem byla mrtvá, na noc jsem se zabalila do slivovice, ráno ještě nic moc, ale teplota pryč a odpoledne už jsem sázela kytky v záhonu:-)
Tak huš huš, ať vás to potkává co nejmíň nebo vůbec.
Jo MILLI, já na to mám od porodu vyřazenou jednu flašku slivky, co není nic moc a ta je už jen na zábaly, už jsem jí půlku spotřebovala a díííky za ni:-)))

RENČO, ještě jsem včera zahlídla v nějaké diskusi, jak řešíš cyklus a kojení. Taky jsem teď poprvé (!) odmenstruovala, aspoň půl roku předtím jsem měla stejné pocity, jako píšeš-že je MS na spadnutí a pak nic z toho:-)
Zkus třeba omezit aspoň kojení v noci, Myšák už je velký a vydrží. Sice to chce nervy a hlavně být přesvědčená, že to fakt takhle chceš. V noci se prý uvolňuje nejvíc prolaktinu, takže pak by mohl cyklus naskočit. DRžím palec:-)

všechny moc zdravím, musím fičet na nákup, dneska čekám truhláře, pak nám v týdnu konečně budou montovat dveře, ještě jdu k zubaři a na společenskou návštěvu na gyndu, ještě má přijet ségra, začal u nás filmový festival a ve finále má být venku hnusně:-)))
Toť program na tento týden, opatrujte se, holám čitatelkám spešl pozdrav s přáním všeho dobrého a hlavně dvoučárkového!

Pa Linda a Matýsek samostatně ještě nechodec, ale zato s velkou slovní zásobou:-)

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 29.05.06 09:42

Ahoj berušky,

tak jaký jste měly víkend? My chtěli jet do Teplic na zahájení lázeňské sezony, ale místo toho jsem se válela v posteli. Je mi nějak „divně“. Vůbec ten stav neumím popsat. Bolí mě v podbříšku, tak jsem to včera nevydržela a na půl hoďky se naložila do vany. A přešlo to. Musím zaklepat. Jinak Vojtíšek je asi pořád zadečkem dolů, protože hodně u močového měchýře cítím kopání, dost silné. Na ručičky mi to nepřijde. Občas sice kopne i pod žebra, ale to je vyjímka. No, má ještě 10 týdnů čas na to, aby se přetočil.
Jinak jsem v pátek absolvovala poslední hodinu předporodního kurzu a musím říct, že těch peněz nelituji, i když už jako druhorodička vím, do čeho jdu - proto se asi teď víc bojím:-/. Ale přece jen 6,5 roku je 6,5 roku.

Lindo, ohledně tvrdnutí prsou je super, žes to napsala. Musím si to někam uložit, co kdybych to potřebovala.

Milli, držím palečky, ať se brzy vykurýruješ!!!

Mějte se moc krásně, holčiny, všechny vás moooc zdravím!!!

Radka a Vojtíšek 29tt+4 (fííha, už jen 10 týdnů, toto letí)

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 29.05.06 18:27

Ahoj holčinky,

tak dneska mi konečně přivezli nový kočárek. Byla to docela švanda, na ulici zastavila bílá dodávka a sympaťák za volantem na mě, jestli jsem pani J… a já že ano, tak jel domů zazvonit na manžela, ten zaplatil a než jsem došla dom, tak mi ho složil a je moc hezký. Mám radost. Jen Julča moc radost neměla, první zkoušku ořvala. Snad zítra tu venkovní prožije ok.

Milli- pěkně se vykurýruj, já Ti poradit nemohu, vůbec žádné problémy s kojení ani prsy jsem neměla. Ťuky ťuk.

Radko - týjo 30. týden. Fakt to neuvěřitelně letí.

A co nového u nás krom kočárku - Julča se umí přetáčet na obě strany ze zad na bříško, tam vydrží někdy docela dlouho, ale pak se vzteká, že to ještě neumí nazpátek. Vehementně se přitahuje do sedu, take myslím, že to moc dlouho trvat nebude a udrží se tam sama. Včera večer byla od 20 do 22 h úplně protivná, nemohla zabrat a řvala a řvala. Bylo na ní vidět, jak je strašně utahaná, prso nechtěla, přetáčela se pořád na bříško a pásla a přitom jí hlava padala únavou a ona ji zvedla, spadla, zvedla spadla a tak pořád dokola. Nakonec v 22 odpadla a já taky.

Mějte se krásně, pohlaďte pupíky a pokládky, a čitatelkám snažilkám hodně moc štěstíčka. Léto bude za chvíli tu, dovolenka na nějakém pěkném místečku s manžílkem to jistí.

Peťula a Julinka 5 měsíců a 3 dny

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 30.05.06 09:56

Tak mi dnes máme den blbec.Tobiáš na sebe stihl shodit náš těžký botník.Měl a já také,štěstí,že spadl na protější stěnu a ne plnou vahou na něj,jinak nevim nevim,dopadlo by to zle.No a teď stihl rozsednout koš u počítače a pernamentně bulí a vzteká se ,ach jo.Já na něj dnes nějak už nemám síly.A k tomu ještě to nechutné ble počasí.

Raduš
koukám žes měla hezky povedený víkend hlavně,že jsou sousedé v poho a nedělali z tho velkou vědu.já když ještě bydlela v původním bytě(bytovka)tak jsem chudáky sousedy pod námi ztihla vytopit asi 4×,až mi jich bylo i líto.No ,lae schválně to nebylo,vždy
nějaká souhra náhod.

Á opět známý rik odbíhám......­.......tak Tobiáš zvládl po celé chodbě rozházet krmivo pro rybičky,jeto vážně všude,tak se loučím a jdu uklízet a pak se pověsit na lustr........

Mili
držim palečky at se brzo uzdravíš a můžeš zase bez problémů kojit.Vím jak jeto nepříjemné,také jsem ho měla.

upachtěná Andynka 34t(+13kg,pas 96cm)no fuj

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 30.05.06 22:19

Andy, doufám, že se nehoupeš na tom lustru, předpokládám, žes měla prostě den blbec a ten lustr by určitě spadnul:-))
Zítra bude líp, už hlásí zlepčování počasí, tak držím palečky, pohlaď Vetřelečka a experta Tobíka a dej si velikou čokoládu:-)

Pa L.

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 01.06.06 10:29

Andynko,

tak koukám, že ti Tobíšek dává pěkně zabrat. Jsem zvědavá, jestli ten náš miláček bude taky tak trochu raubíř, ale řekla bych, že k tomu má všechny předpoklady. Už jste přemýšleli nad jmény? Jestli jsi to tu zmiňovala, omlouvám se za přehlédnutí.

Ačkoliv se to zdá ne úplně normální, představte si, že se mi zdálo o tom, že jsem zase těhu a čekáme holčičku a strašně jsem se zase těšila na porod. To bych neřekla, že se to dá takhle rychle „zapomenout“ - ta bolest a tak.

Radunka - v poslední době mě nějak často napadají vzpomínkové myšlenky, jak jsme obě plánovaly speciální vyšetření, vy dokonce CAR (jestli si dobře vzpomínám) a já už mám doma cipíska a ty to máš za pár.

Od včerejška jsme nějaký ukňouraný, asi ho rozhodil ten úterní výlet za doktory. U ortopeda jsme dopadli dobře, ten levý kyčel se mu díky širokému balení krásně srovnal a budeme ho dávat už jen preventivně do konce šestinedělí a to vybočené chodidlo se díky cvičení taky pěkně rovná. U dětské Dr. jsme vážili, máme 4,01 kg, to je asi 350 g za dva týdny tak to snad ujde. Taky mi nabízela tu „elektronickou kartu“ pro malého. Máte s tím některá zkušenost? Má to smysl?

Jo a dneska jsem se vážila a do původní váhy musím shodit ještě 6 kg :-(

Milli + Matýsek už 22 dnů (páni, s těma dětma ten čas tak letí)

 
Nadenka01
Kecalka 112 příspěvků 01.06.06 11:35

Ahojky holky,
tak jsem se na vás přišla podívat po hoooodně dlouhé době. Manžel je doma, tak jsem těm mým chlapům utekla a jsem u rodičů v práci a mám aspoň malou chvilku na internet a odreagování se. Letmo jsem přečetla tenhle deníček a koukám, že je tu hrozně moc novinek. Mooooooc gratuluju všem těhulkám a maminkám. Je mi hrozně líto, že tu s vámi nemůžu být pravidelně, ale přístup k internetu bohužel stále nemám, ale nezapomněla jsem na vás. Raduš sousedky už bohužel nejsme, bydlíme o kousek dál, byt v Borové jsme prodali a koupili byt ve Výletní. Moc gratuluju k Vojtíškovi koukala jsem na 3Dfoto je krásnej. Raduš omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale mám novej telefon a při přehazování údajů se mi ztratilo několik telefonních čísel a mezi nimi bohužel i tvoje. Já mám tel.číslo stále stejné,budu ráda, když bys mi poslala tvoje. Třeba bysme se mohli konečně vidět. Nevím, jestli ještě chodíš do práce nebo jsi doma, často chodíme na procházku do lesoparku a cestou to mám kolem Borový, tak bysme se mohli sejít a jít spolu.
Jinak Peťulkovi je už 13,5 měsíců a je to pěknej rošťák, lítá po bytě jak ďáblík, je to takový moje rozmazlený zlatíčko. Tenhle měsíc jsme se začali snažit Peťulkovi o sourozence, tak snad se brzy povede.
Tolik bych vám toho chtěla napsat, ale nemám čas, budu zase muset mazat domu, Peťula mi dává zabrat. Doufám, že zase budu mít čas a příležitost se na vás přijít podívat.
Snažilkám přeji brzy 2//, těhulkám ať porodí zdravá miminka a maminkám ať jim jejich zlatíčka pěkně rostou.
Mějte se moc krásně
Naděnka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »