Deníček Jarních miminek 2004 - Štědrý den se blíží:)

Rodičovství

Milé Jarňulky:) Tak jsem měla napůl vymyšlená asi 3 témata, ale nějak se mi moc nechtělo ani do jednoho...takže je tu čtvrté. Ráda bych dnes psala o tom, jak trávíme přímo ten krásný a jedinečný den v roce a to den Štědrý:) Budu moc ráda, když napíšete i vy, jestli držíte nějaké zvyky, jestli chodíte na procházky, pod stromečkem jste jen vy jako rodinka s prckem nebo je vás víc, prostě pojďte se na chviličku zasnít a představit si, jaký bychom chtěli ten letošní Štědrý den mít a jak bychom ho rádi v pohodě prožili:)

Dovolím si dnešní témátko rozdělit a třeba i vám to pak pomůže, až budete psát o vás:)

Stromeček: kdy zdobíme? Zůstane překvapením až do večera, nebo ho připravujete dřív, o den, o týden ? Když jsem byla malá, tak jsme zdobili stromeček spolu s tátou na Štědrý den, ale rozsvěceli jsme ho až večer. No a teď to děláme s dětma podobně, vloni jsme ho připravili i o den dřív. Ale teď jsem na vážkách, říkám si, jestli by ho poprvé neměl Davídek vidět až bude hotový a svítit, pod ním dárečky…takže na letošek to ještě vymyšlené nemám…

Zvyky: dodržujete nějaké vánoční zvyky? Pouštíte lodičky ze skořápek oříšků? Krájíte jablíčka? Já se přiznám, že to nemám moc ráda, protože nedejbože co kdyby se nějaká skořápka potopila…a co když nebude hvězdička v jablíčku, ale křížek? Myslela bych pak na to celý rok a bála se o toho, na koho to padlo…no jsem na hlavu:))) Střevíčkem nehážu, jsem vdaná šťastně a Zuzka má času dost:)

Večeře a zlaté prasátko: postíte se? Vydrží to tady někdo?:)))) Ještě nikdy se mi nepodařilo neujíst a vydržet až do večeře, zvlášť od té doby, co štědrovečerní večeři sama připravuju, nejde udělat salát aniž by člověk ochutnal a ty řízečky čerstvě usmažené…hmm, kdo by odolal, že:)))) Jinak menu je u nás tradiční, ale třeba rybí polívku nemusíme, tak jí neděláme. Rovnou se cpem řízky a brsalátem. Ani nemusíme kapra, takže to jistí krůtí nebo kuřecí maso. Koukám, že teda tradiční až tak nejsme, hihi:) Do salátu dávám majonézu, bez ní nám to prostě nechutná. Jsem asi macecha, ale dětem akorát udělám jako alternativu brkaši, jinak jí s námi co je na stole. Někdo olupuje dětem z řízku ten trojobal, opět se přiznám, že já ne, David to miluje. Snažím se aspoň ten olej hodně odsát ubrousky, ale z friťáku jsou ty řízky prostě mňamózní:))))) Jak u vás, napište svoje meníčka, ať si tu svorně zaslintáme, mňam:)

Program: chodíte přes den někam na návštěvy, ne procházku? My se snažíme kolem oběda jít se projít na hodinku, máme les kousíček a když je zasněženo, je tu nádherná romantika. Zrovna dneska mi to tak připomnělo vánoce, padal hustě sníh, domečky měli bílé čepice, z komínů se batolil dým a někteří sousedé měli na zahrádkách úžasně ozdobené a svítící stromečky, takže Davídek pořád jásal: jééé jéééé (dělá to jako Krteček a je u toho k sežrání:))) Vánoční atmosféra na mě dýchla tak, že jsem si přála v tu chvíli jediné, ať je takhle krásně i na Štědrý den a ne tak mokro a pršavo, jako vloni…

Dárečky: balíte dárky rádi? Nebo ve spěchu na poslední chvíli? Vloni mě dostal manža, byly asi čtyři hodiny odpoledne, u nás už byla mamka a ségra s rodinou, schylovalo se k večernímu finiši…a já věděla, že manžel nemá těch pár dárečků pro mě ještě zabalených, protože si nevzal ze špajzu připravený papír. No skoro se mi chtělo brečet, že mi to tam šoupne jen tak… Nakonec balil doslova za 5 minut 12, ale i tak mi to bylo líto… On má k vánocům vůbec takový zvláštní vztah, ale daří se mi to rok od roku měnit, tak snad jednou … ale ne že by je sabotoval, jen mu prostě přijde, že jsou vánoce vánocemi obchodníků, že je to jen o komerci, o utrácení… Asi má taky trošku pravdu, tak se snažíme si vánoce udělat tak, aby na konci nebyla uřícená a ukřivděná matka (jako já), otrávený a vyšťavený otec s kontem na nule (jako on) a děti, které vidí jen dárky a co dostanou. Snad se nám to daří… Trošku odbočím, letos jsem začala péct dřív, zdobit byt ještě před první adventní nedělí, dárky nakupovat s rozmyslem a ne zbytečnosti…za­milovala jsem se doslova do WC barviček a všem v rodině se to moc líbí, i právě manželovi, na každém okně máme nějaký krásný motiv a ještě jsem neskončila:)))) No koukám, že jsem od tématu dárků pěkně odbočila…

Štědrý večer: trávíte jen vy, jako rodiče a děti? Nebo se vám sejde víc? My jsme vloni byli u nás spolu se sestrou, její rodinou a mamkou, letos se to otočí a jedeme na Štědrý večer k nim. Jenže já stejně chci mít řízky a brsalát i na další den, takže se vaření nevyhnu a ani bych nechtěla, prostě bych nemohla doma nemít, na co jsem zvyklá za celé ty roky:) Až bude narozené Diňátko, tak ségra bude mít už také dalšího cvrčka doma a asi už nás bude moc, tak nevím, jsem na rozpacích, jestli v této sotva načaté tradici pokračovat… Myslím, že to ukáže čas:) Letos rozhodně kolem třetí odjedeme k ségře a příští rok se uvidí:) Vracet se budeme večer, uvidím jak Davídek, ráda bych šla ještě u nás na vsi na půlnoční, která je ale už v 10 večer.

No tak asi dnešní deníček zakončím přáním krásného adventu, zkuste ho strávit co nejvíce v pohodě, pokud možno bez stresů, a za tři týdny tu máme ten velký den, na který se možná těšíme víc než naše batolátka. Protože jestli člověk kvůli něčemu celé vánoce dělá, tak jsou to oči těch našich zlatíček, ten jejich nelíčený údiv a radost a já to určitě zase ořvu:) Jako tradičně;)

Diny, Zuzka, Davča a Diňátko (13tt)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 03.12.05 21:43

Prvnííííííííí­íííííííííííí:)))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.12.05 22:36

super denicek :)), zitra napisu jak to vypada u nas, Filda ma praci na pocitaci a dostala jsem 5 minut

delfinek porad zlobi s usinanim, je to pro me sok, nechapu, ze se to zkazilo ze dne na den, porad touzim po tom, aby zase usinal po vecernicku

jinak dnesni den byl super, oslava se vydarila, kdyz prisel Mikulas, prckove chvili koukali a tvarili se zarazene, ale pak se mu vrhli po kosiku s darecky a bylo, kluci se poprali o auto, nejake fotecky davam k nam a PSTM, tak se mrknete

zatim pa, jdu dat fotecky

market a spinkalek

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 03.12.05 22:41

Hezký večer,

před hodinkou jsme se vrátili od strejdy, kde jsme oslavovali Mikuláše - taťka je společensky unavenej a tak už zařezává…:-) a Karolínka už taky - chvilku jí to ale trvalo, byla plná dojmů, ale spánek byl přeci jenom silnější:-)

Diny: moc hezky jsi o tomto krásném tématu napsala a zkusím tedy taky hodit pár řádků:-)

Stromeček: Když jsem byla malá, viděla jsem stromeček spolu se ségrou a bráchou až když zazvonil Ježíšek na zvoneček - rodiče měli na Štědrý den od rána zavřený obývák a až když zazvonil Ježíšek, dveře se otevřely a my jsme viděli tu nádheru!!! Bylo to strašně hezký. Tak nevím, jestli tuto tradici zachovat, protože se mi ale i docela líbí, koukat už na stromeček dříve, s tím ,že dárečky a svíčky rozsvítí až Ježíšek -zatím je to zkrátka nedořešené:-)

Zvyky: nedodržuju žádný.

Večeře a zlaté prasátko: nikdy se mi to nepodařilo - vždyť je kolem tolik dobrot!:-) K večeři máme klasiku - rybí polívku, kapr a salát.

Program: koukáme na pohádky a odpoledne jdeme na procházku.

Dárečky: dárky moc ráda nebalím a proto se to snažím zabalit co nejdříve - většinou tak týden do vánoc:-)

Štědrý večer: trávíme jen my tři a k rodičům jedeme až druhý den - 1.svátek jedni rodiče, 2.svátek druhý rodiče:-)

Krásné sny a dlouhý spánek!
Senti a Karolínka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 03.12.05 22:58

Ahoj jarňulky:))

Diny to je tak krásnej deníček, a dneska jsme myslely obě na to samé, že to venku vypadá jak o Vánocích. Já totiž když jsem viděla jak venku sneží tak jsem zpacifikovala ty moje dva chlapy a vyrazili jsme ven. A to už bylo asi půl šestý, tma, nikde nikdo fakt super. Sice tady v Praze se to drží jen trošku a je sníh hodně mokrej, ale stejně bylo venku krásně. Přišli jsme pěkně mokrý, Péťa ozkoušel svoje nové sněhulky, a taky jsme koukali na blikajicí hvězdičky za oknama a ozdobený stromky.

No a jak trávíme Vánoční svátky my?

Tak advent moc nedodržujeme, já ostuda ještě ani nemám věnec ani výzdobu doma, ale je fakt, že mě to vždycky chytne až kolem Mikuláše. Mám koupený takový ten sníh ve spreji a šablony tak letos ozdobím okna.
Stromeček - tak ten většinou zdobíme na Štědrý den dopoledne, ale letos taky zatim nevim, jestli to neuděláme už večer 23.12. aby tady ráno stál. No uvidíme.

Zvyky - tak my dodržujeme snad jen tohle: mince pod talíře při večeři (pro štěstí)
a nevstáváme při večeři od stolu
a šupinu z kapra do peněženky…

Večeře - tak my rybí polévku vaříme a k ní opečené kostičky housky, já jí miluju…už se na ní těšim. A klasika bramborový salát (taky s majonézou), kapr, vepřový řízek…letos asi udělám i kuřecí pro Péťu.
Zlaté prasátko taky nikdy neuvidím, protože půst nedržím. Ráno je vždycky vánočka (bohužel letos už ne od mé babičky), a pak se tady pořád něco zobe, takže většinou oběd není, protože nikdo stejně nemá hlad. Loni jsme večeřeli kvůli Péťovi snad už v půl pátý, takže letos určitě taky. Pohádku v půl osmý nikdy nestíháme.

Dárečky - dárky balím ráda, ale ne ve velkém, což bohužel o Vánocích je. Jinak můj manžel dárky pro mě balí taky za 5 minut 12, ale poslední dobou to vymakal a začal kupovat takový ty taštičky a má to za 5 minut.

Štědrý večer - trávíme sami jen s prckem, dřív jsme trávili jen ve dvou. Oba máme rozvedené rodiče, takže společné Vánoce nehrozí a nám to takhle nakonec vyhovuje. Návštěvy děláme před Štedrým dnem takže o svátcích už si jen užíváme sami a rodiny se alespoň nehádají ke komu přijdeme na oběd. Ono při 4 rodinách to ani nejde. Na procházku chodíme taky.
Jo a taky chodíme pravidelně o Vánocích na Loretánské náměstí na betlém a před Vánocema na Staromák na svařák a podívat se na stromeček.

Tak to je ode mě dneska vše, hezký zbytek večera Lenka a Péťa.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.12.05 08:04

dobre ranko

tak rano me delfinek prekvapil ( nemile ) a budicek byl byl 6:18, chjo, tak kdyz uz prudi vecer, proc nemuze spat aspon do 8. Chapu, ze jsem nespokojena, nedavno byla doba, kdy vstaval ob hodinu, mela bych si toho ted vazit :)).

ted prave snida, Filda chrupe, kolem desate jedeme ke tchyni, jsem zvedava, jaky to tam bude

a ted neco k denicku :)

stromecek letos ho budeme mit poprve , predtim byly jenom vetvicky, mam v planu ho ozdobit uz 17.12, abychom si ho poradne uzili :))

zvyky zadne nedodrzujeme, s nasima jsme vzdycky chodili na hrbitob, doma mi to neproslo

vecere a prasatko hihi, tak ja nikdy nevydrzim neochutnavat, hlavne Filip dela uzasny salat, ja oziram vetvicky a mlsam sladke a delfinek urcite nevydrzi cely den bez jidla. Jinak k veceri mame knedlickovou polivcicku, kureci a veprovy rizek + bramborovy salat, otevreme flasku vina a pak uz jen.....

darecky balim a kupuji hrozne rada, letos uz mam vsechno hotove, uz jen zabalit. Pro delfinka a synovce se tak krasne nakupuje :)

program pohadky, pohadky a zase pohadky, mezitim pauza na jidlo :)))

Stedry den jsme spolu doma, loni jsme byli u tchyne a uz fakt ne :). Druhy den jedeme k Fildove mame a odpoledne k nasim na Vysocinu. Musim rict, ze zbytek svatku je hekticky a pristi rok navrhnu, aby se prijelo k nam

delfinek dosnidal, tak to mam akorat

market a delfinek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 04.12.05 09:29

Krásné dopoledne,

Diny, krásný deníček, úplně jsem se dostala do té atmosféry.

Stromeček - doma jsme zdobívali dopoledne na Štědrý den, ale taky se nerozsvěcoval. Letos budeme zdobit už 23. večer, aby byl ráno připraven. Vzhledem k tomu, že máme průchozí místnosti, tak stromeček utajit nejde. Jako každý rok bude stromek živý, krásná, voňavá borovička.

Zvyky - taky moc nedodržujeme, nějaká koleda a když jsem byla menší, chodívala jsem s babičkou na hřbitov.

Večeře a zlaté prasátko - doma jsem se půst snažila dodržovat, někdy i vydržela, ale poslední dobou už ne.
K večeři míváme tradičně řízky z kapra a salát. Ten já nejím, takže já mám buď brambory nebo kaši. A na začátek hrachovou polévku s opékaným rohlíkem.
Doma jsme večeřívali kolem 4, loni s manžou asi o půl 6, protože jsme čekali, až se Pepča vzbudí.

Program - přes den jsme většinou doma, po poledni jdeme na procházku a pak chystám večeři.
Přijíždí švagrová s rodinou k rodičům, mají stromeček a dárky asi ve 3 hodiny odpoledne. My se tohoto jejich zvyku zatím zůčastňovat nebudeme, protože mi přijde divné, když děti mají stromeček a Ježíška už odpoledne a ještě k tomu svítí sluníčko jako předloni. Takže po večeři přijdou tchýňáci k nám na kafe a posedět.
Druhý den jedeme k našim.

Dárečky - vždycky si říkám, že je budu nakupovat hodně dopředu, ale nikdy to pořádně nevyjde a nakonec je sháním na poslední chvíli. Nerada je vymýšlím, ale nakupovat a balit je mě docela baví. Letos mám zabaleno zatím jen pro kamarádku a její děti, mají k tomu ještě narozeniny a svátek, takže jich letos k nim bude opravdu dost.

Cukroví pečeme tak týden dopředu, peču ráda a líbí se mi, jak to krásně provoní. Už se těším, až vyzkouším ty vaše dobrůtky.

A ještě jeden zvyk. Dneska je Barborky, chodíte na větvičky, aby vykvetly do vánoc? My jsme je natrhali už včera, protože dneska po obědě jedeme k našim a vracíme se zase až večer, tak bych to nezvládla.

Krásnou neděli.

Miroušek a Pepča

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 04.12.05 09:31

Market - tak budíček teda nezávidím, ale snad se to zase srovná.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 04.12.05 09:32

Leni - tak taková procházka by se mi taky líbila. Ale tady je pořád jen mlha a sníh už taky skoro žádný.:-(((

Miroušek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 04.12.05 09:52

Ahojky
Diny krásné slavnostní téma :-)
Tak já písnu jak je to u nás
Stromeček - doma jsme zdobili stejně jako u vás společně s taťkou na štědrý den, mamka připravovala štědrovečerní jídla. Pro Terezku chci aby byl stromeček takový zázrak který se přes noc ukáže u nás v bytě takže budeme zdobit v noci z 23 na 24.12. s manželem. Ráno ho uvidí v celé své kráse a ta její hlavička může přemýšlet o tom kde že se tu vzal :-)

Zvyky - vždycky jsme trávili vánoce s rodiči, prarodiči a tetou. Rozkrajovali se jablíčka kvůli hvězdičce, vylupoval se ořech kvůli zdravému jádru. Doma to neděláme :-( není mi to nijak blízké, nevěřím tomu.

Večeře a půst - tak já se přiznám že jsem na štědrý den nikdynejedla dřív jak večeři. Ale loni jsme byli my i ségřina rodina na oběd u mamky a to bude naše tradice i letos takže už se nepostím :-). K večeři máme rybí polévku, řízky z kuřátka a z kapra, br.salát, medovník jako zákusek :-) cukroví, vánočka, spousta ovoce je na míse k dispozici :-). Miluji čaj s punčem ale od té doby co kojím tak poctivě nepiju.Uvařím si kávičku a vychutnávám si ten klídek

Program - snažím se připravit všechno den předem. Obalím řízky a dám do lednice, připravím salát…na štědrý den ráno jedeme k mojí mamce. Přijede tam i ségra s rodinou. Dáme kafíčko, povídáme. Pak poobědváme a jdeme všichni na hřbitov zapálit tatínkovi svíčku. Pak jdeme zpět k mamce domů. Děti dostanou od babičky po jednom dárečku který si tam rozbalí, zbytek bereme sebou domů pod náš stromeček. Doma osmažíme řízky a pak užíváme pohody a klidu.

Dárečky - balím s láskou :-) a s láskou rozbaluji. Z pod stromečku si bereme vždy jeden dárek rozbalíme prohlídneme, pak si veme dárek druhý…Terezka bude ale asi rozbalovat nedočkavě a všechno :-)

Na štědrý večer budeme sami jako rodina doma. Na první svátek jezdíme ke tchýni, na druhý svátek k mojí mamce.

Strašně moc se na ty letošní vánoce těším kvůli Terince. Včera jsme byli na mikulášské. Od babiček dostala po tašce ovoce a dobrot a byla z toho úplně unešená…co teprve bude říkat na dárečky pod stromečkem.

Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 04.12.05 12:22

Někdo se mě ptal na toho KUBU z rýže. Normální Kuba se dělá z krup ale to teda nemusím
Z rýže to dělám takhle: uvařím rýži v sáčku, nechám okapat.Namočím sušené houby a chvíli je povařím, vymačkám z nich vodu. Na pánvy na oleji nebo sádle osmažím cibulku pak přidám houby a asi 10 minut dusím. Přidám česnek (já ho jen na drubno krájím), hodně majoránky, sůl, pepř podle chuti. Smíchám s rýží a dám na 15 minut zapéct do trouby. Jíme samotné nebo se to dá podávat k masu.

A kuskuskupuji v takovém malém sáčku a vařím takhle. Dám trochu másla, na něm osmažím zeleninu, podusím přisypu kuskus, zaliju vodou a vařím (asi 10 minutú. Přilévám vodu, vznikne kaše. Zamíchám do toho strouhaný sýr, můlžou se dát bylinky (třeba petržel), dám do zapékací mísy zaleji smetanou a zapeču. Jím samotné nebo opět jako příloha. Mě to chutná ale manžel to moc nemusí.

Maky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.12.05 15:01

Ahojky:)

Tak u nás totální obleva, je to škoda…takový krásný snížek…

Moc děkuju za příspěvky, krásně se to čte, jak trávíte Štědrý den , moc se těším, že písnou ještě další Jarňulky a podělí se:)

Chtěli jsme jít na prochajdu, ale zatím tam je tak všelijak, furt něco kape…tak uvidíme…potřebovala bych na chvojí…

Tak zatím a pište, nebo vás sežere myš(te)…:))))

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.12.05 17:33

hezky vecer

pred chvili jsme se vratili od tchynky, situace uz je zklidnena a v pohode, fakt jsem rada. Dneska jsme spolecne pekli cukrovi, kluci radili a delfinek objevil, za ma babicka ma v akvariu mysku, byl z ni nadseny, porad kricel mys mys :)). Dostal mikulase, auticko a mydlo, auto nadseni, mydlo se netvaril :))

holky, krasne se to cte :)), mam pocit, jako bych byla s vami na Stedry den

DINY - obleva bleeee, tady dneska prselo

market a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.12.05 21:22

uzivate tatinky :)))?

dneska jsme delfinkvo vytvorili provizorni paravan, chvili tam brblal, ale v osm byl tuhonek a spinkal, hm tak to asi fakt vypada, ze jsme ho rusili my

doufam, ze marudkove se uzdravuji ( hlavne u Marus ) a vsechny se mate fajn

zatim paa

market a delfinek

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 05.12.05 00:39

Ahoj všichni,
mám v poslední době frmol, stavba vrcholí (zbývají jen položit korky a dodělat chodník), kolaudace na spadnutí, ale občas vás čtu a teď (i když doba je pokročilá) mi to nedá, abych nezareagovala, DINY, napsala jsi moc krásný deníček.
Loňské vánoce jsme strávili u tchánů. Učila jsem se u nich celý říjen na atestaci a v podstatě nás přemluvili. Byla tam i manželova těhotná sestra se svým manželem a bratr s celou rodinou a stará babička. Celkem 9 dospělých a 3 malé děti. Nebylo to úplně špatné, ale nebylo to ono, teda hlavně pro mě. U nás se vaří na Štědrý den jinak, salát je tam moc majonézový, z kapra jen řízky (my zapékáme v alobalu s česnekem a žampiony a anglickou slaninou), cukroví samé krémové (my děláme skoro samé suché) a nejhorší na tom všem je, že tchýně si chce všechno dělat sama, nikoho nepustí do kuchyně a když jsem se jí loni nabídla, že udělám salát, tak sice svolila, ale pak do něj nakonec stejně přidala kilo majonézy navíc (měla jsem si odebrat, ale to mě nenapadlo, že ho bude po mně „spravovat“). Při rozbalování dárků to byl šílený mumraj. Hned po svátcích jsem si u manžela vyprosila, že ty další vánoce budeme trávit už jen spolu (teda Štědrý den).
Roky předtím jsem o štědrém dnu vždycky sloužila (byla jsem na oddělení nejmladší :-( ).
Stromeček - u tchánů loni byl umělý, my bychom chtěli letos živý a kvůli Emičce hodně barevný. Zdobit budeme nejdřív 23.12. večer, jako překvapení.
Zvyky žádné asi nedodržujeme, jen se poctivě díváme na pohádky (loni to bylo horší). Taky se u tchánů rozkrajuje jablko, ale taky tento zvyk nemám ráda, co kdyby tam ta hvězdička nebyla…
Cukroví se u nás vždy peklo asi 14 dní dopředu, letos spoléhám na svou maminku a sestru, budu dělat asi jen linecké (to manžel miluje, nejen ale kvůli němu, i kvůli Emičce, aby si zkusila vykrajovat :-)). Neděláváme nikdy moc druhů, většinou každý má nějaké 1-2 druhy nejoblíbenější, tak ty. Já zbožňuju pracny.
Večeře a zlaté prasátko - párkrát za život jsem se postít do večeře vydržela (v pubertě, když jsem byla v tomto ještě prdlá a chtěla vypadat jak modelka a počítala si veškeré kalorie), ale jinak je u nás stala tradicí rybí polévka a vánočka k obědu. Tak bych to chtěla zavést i v naší rodině. Takže od letoška :-).
Program - chtěla bych vyrazit těsně před nebo po obědě na krátkou procházku (v Podolí máme kousek od domečku les).
Dárky - než se k tomu dokopu, je to horor, ale když už balím, tak mě to baví. Letos mï chybí dárek pro manžela a jeho sestru, jinak mám, zabalené ale ještě ne.
Večeře - večeřet chceme kolem páté (plus mínus, podle dětí), tradiční bramb. salát (já a Ema bez majonézy, manžel s majonézou), budou kapří řízky a kapr v alobalu a cukroví. Na stole nesmí chybět spousta ovoce a dobrý sypaný ovocný čaj. Alkohol se u nás nepije (ale loni se to u tchánů v tomto trochu zvrhlo, což se mi taky moc nelíbilo).
Dárky rozbalíme po večeři a já se straaašně moc těším na Emiččiny rozzářené oči.

Holky, pište jak je to u vás, strašně krásně se to čte. Budu aspoň nahlížet.

Jinak Alánek je naočkovaný (Tetract-Hib), bez reakce, váží ve 3 měsících 8700 g !!!!! Krásně pase koníky, přitahuje se do sedu a hlavně se nádherně a stále usmívá.

Papa, už mě volá, chce papat

Jendys

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.12.05 08:11

Jendys ahooj:)

Jsem moc ráda, že jsi se ozvala, už se mi po tvém psaní stýskalo:)

Mě teda spadla čelist, Alánek váží 8700? Neuklepla jsi se? A pase???? Jak to děláš, že máš děti takové obr šikulky????:)))) No jen pro porovnání, Davča váží v roce a půl necelých 10 kilo, hihi:)))

Tak písej, jak to budeš stíhat, moc ráda tě čtu a písni, co zase Emička povídá, toho se vždycky nemůžu nabažit:) Učila jsem včera Davídka jak se jmenuje celým jménem, příjmení totálně odmítá říkat, akorát měl děsnou radost, že se tak jmenuje i táta:)))

papa a pusu dětem:)

Diny

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.12.05 09:01

Ahojte kočičky,

já zdravím rychle po ránu, v sobotu jsem napsala obr komentář ještě do starého deníčku, tak snad černý puntík nedostanu :-)))))

Diny nádherné téma, já přispěju až v poledne, teď se musím jít věnovat.

Pa, pa Dana

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 09:15

Jendys ahoj už se nám po tobě stýskalo. Je super že už je domeček téměř hotov a že budete trávit Vánoce ve svém a v novém :-)

Jendys Alánek vážně váží 8700g??? To měla Terezka v roce (8,72kg) ty jo ty ho teda krmíš :-) no jo mamky mlíčko je mamky mlíčko :-) Emička po něm taky pěkně přibívala viď ? :-)

Opatrujte se a zase písni jak se máte.
Maky a Terinka

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.12.05 09:43

Slíbila jsem Diny, že písnu …tak písnu:)) /Ten pravý, vánoční, komentář snad někdy dodám:) --------------------------------------------------
„Dědečku, souložíte jestě s babičkou?“
„No to si piš, ze jo! Ale bába u toho musí mít nasazenou plynovou masku.“ „A proč?!“ „Tak za prvé jí to víc slusí, za druhé mi do toho nemůze kecat a za třetí - když jí zacpu filtr, tak sebou hází jak nějaká sedmnáctka.“

Baví se ženy o polohách při milování a paní Kalinková uvádí, že se doma milují v poloze Gabčíkovo-Nagymaros. „A to je jak?“ „No, Pepa mně rozdělá a nedokončí!“

Rybář chytí zlatou rybku. „Když
mě pustíš, splním Ti jedno přání“, žadoní rybka. Rybář odpoví : „Chtěl bych čůrat šampaňský“. Na to rybka, ať jde spokojeně domů, že se tak stane. Nedůvěřivý rybář se cestou zastaví a …skutečně, čůrá šampus. Utíká domů a už z dálky křičí: „Stará, dělej, připrav dvě sklenky!“ Pak se ale zamyslí a huláká : „Stačí jedna, Ty budeš pít z flašky!“

Baghira

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 11:00

ahojky

dobre dopoledne, ted jsem dala delfinka chrnet ( zatim tedy brbla do fusaku ) a mam chvilku. Noc byla dobra, rano vstaval Filda, ja jsem otevrela oci kolem 8 a musela jsem se dlouho premlouvat. Potom prisla kamaradka, dneska se to obeslo bez kriku :)))
odpo vyrazime na chvili ven, dochazi sunar a tatinkovi musime koupit maso :))

DANUS - jsem rada, ze se parba s holkama vydarila :)

JENDYS - tedy Alanek je kus chlapa :), to mas co nosit vid. A vanoce uz budete slavit v baracku ? pusu Emicce

PAVLO - jak je Klarce ?

jinak dneska jsem volala do firmy kvuli oknu, mam to objednane pres dva mesice a minuly tyden mi volali, ze mi to nemuzou udelat, protoze blablabla. Pres vikend se mi to rozlezelo, zavolala jsem sefovi, ted volal servisakovi, tak jsem zvedava, jak to dopadne.

zatim pa a piste

market a skorospinkalek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 11:02

co k tomu rict :))), fakt super :))) diky

market

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 11:26

Market já myslela že už to okno máte hotové
Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 11:50

bohuzel ne, vlece se to desne dlouho :(, jsem zvedava, kdy se ozvou a reknou co dal

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 05.12.05 11:59

Ahoj holky,

dneska jdu jen na chviličku, Pepča mi tady za dopoledne stihl udělat pěknou paseku, tak jdu uklízet a chystám se ještě žehlit.
Vstávali jsme o půl 9, večerka byla s náma o půl 11. A to se zvládnul ještě přepít a potom ohodit mě a trošku i sebe, tak jsem ho ještě převlékala a hned dávala do pračky. Takže jsme měli krásný závěr včerejšího dne.

Taky zdravím JENDYS, jsem ráda, že jsi se ozvala, ať máte co nejdřív hotovo a Alánek je teda pořádný kus chlapa!!:-))))))

MARKET - jsem ráda, že to u tchýně proběhlo v pohodě a že se jakžtakž dostáváte do starých kolejí.

Tak se zatím mějte.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 05.12.05 12:01

to jsou teda služby :-((((, doufám, že vám to přijedou co nejdřív vyměnit.

Miroušek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 12:04

no já koukám že ty řemeslníci jsou všude stejní :-( a pořád to nějak nemůžu pochopit, to se nebojí že přijdou o zákazníky? Asi ne asi mají dost práce i financí :-(
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 12:13

taky to nechapu, dostanou za to 5tisic, tak to je asi malo, nechapu to :((

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 12:16

Mirousku

taky jsem rada, ze se vztahy zlepsuji, snad to bude zase tak jako driv

market

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 12:18

Jak to říká šváry mimochodem taky řemeslník „jak je to za pár korun tak na to nikdo nespěchá“. možná kdyby si těch oken potřebovala deset tak bys je už měla hotové
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 12:26

tak to si taky myslim:(, akorat proate nechapu to chovani, ze nejprve zmeri okno a za tri tydny zavolaji, ze to neudelaji :(((

ALICE - ted te obdivuji jeste vic, protoze ty by si mohla napsar roman vid

market

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 12:30

Mamce takhle dělali střechu a topení. V létě to změřili, řekli co s tím budou dělat a pak se dlouho nic nedělo. Střechu dělali před týdnem, na topení přijel nakonec někdo úplně jiný.
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 12:34

Diny jak to dopadlo s fusakem?
Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 12:39

inu zlate ceske rucicky :((

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.12.05 13:31

Maky, jé mě to úplně vypadlo, máme a Emitex, tmavě modrý a je super!!!! Hned druhý den jsem koupila, hned v cukrárně prořízla otvůrky a Davča spal jak v bavlnce, moc se mu v něm líbilo:) Byl v kamenném obchodě jen o 100,– Kč dražší než na netu a to nevím, kolik by bylo poštovný, takže SUPER!!!!!:) Ještě jednou moc díky za radu a tip!!!:)

Diny

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.12.05 13:35

Dobré opoledne,

teda u nás je psí počasí, leje a leje. To nám ten prosinec pěkně začíná :-(((

Včera jsme měli náramnou neděli, Val se vzbudila kolem půl osmé a táta s ní šel sám bez řečí na mlíčko a mě nechali ještě hoďku spát. V klidu jsme poobědvali a pak šli na Mikulášskou besídku. Holky mě vám to tam tak bralo. Já měla furt v očích slzičky. Když jsem viděla ty bobky malé, jak recitují, nebo zpívají no nádhera. Val teda nic nerecitovala jenom poděkovala :-))))) měla tam taky nápadníka o 2 měsíce staršího chlapečka, ten jí nedal vůbec pokoj :-))))
A navečer jsme zajeli k druhé babičce. Takže po dlouhé době byl s náma táta celý den a já byla spokojená. Však jsme taky měli výročí, 6 let co jsme ofiko spolu :-)))))

Teď k deníčku: stromeček, jsme zdobívali 24 ráno a při tom kukali na pohádky. Letos kvůli Val ho budeme mít o den dřív, aby se beruška ráno vzbudila a stromeček jakože přinesl Ježíšek :-))))

Zvyky: žádné speciální nedodržujeme (ale, že bych letos zkusila hodit tím střevícem :-))))) ALe šupinu pro jistotu do peněženky dáváme.

Večeře: rybí polévku nemusíme, tak ji nevaříme. Jinak máme klasiku brambor. salát na dva způsoby, s a bez majonézy a řízky z kapra. Jednou jsme měli i sumce, ale to nebylo nic pro mě, Jirkovi ale chutnal. Půst jsem držívala jako malá, teď jsem moc mlsná na to abych to vydržela :-))))

Program: díváme se na pohádky, jdeme na hřbitov, chystáme večeři. Po večeři jezdíme k babičkám.

Cukroví: pečeme tak týden dopředu, jinak by se všechno pojedlo :-)))

Dárky: něco mám už zabalené a něco ještě ani nakoupené :-(((

A protože se mi už vzbudilo dítko, končím.

Dana+Valuška

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 14:05

Dani už máš hotový svetřk „a la orsay“?
Maky

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.12.05 14:48

Ahojda holčinky:)

DINY - moc hezký deníček, takový jsem měla taky za lubem:)
Takže i já přispěju svou vánoční troškou do mlýna:)

Vánoce jsem jako dítě milovala (a kdo ne?:)). Na Štědrý den ráno jsme vždycky s tátou šli do lesa na větvičky, když jsme přišli domů, tak taťka zdobil stromek, já mu pomáhala, koukali jsme na pohádky, máma byla celý den v kuchyni, nervózní, že nestíhá… Odpoledne jsme šli zase většinou s tátou k dědovi a tetě pro dárečky a donesli jsme jim tam ty naše … A pak už byl večer a jako kouzlem se všechen ten ruch a nervozita vytratily, maminka svátečně prostřela stůl (ubrus, skleničky, jídelní servis, svícen, ubrousky a kroužky .. to všechno speciálně jen na ten jeden večer v roce).
Maminka si oblékla krásnou dlouhou černou sukni s malými modrými kvítky, krásně se namalovala, načesala a navoněla, na krk si připnula náhrdelník, táta si vzal košili a oblek, já většinou sukýnku nebo šatičky.
Než jsme zasedli ke stolu v kuchyni, táta vždycky odběhl (mě bylo řečeno, že na záchod … teprve později mi došlo, že za tu krátkou chvíli nanosil pod stromeček všechny dárky a vrátil se jakoby nic)
K večeři jsme měli (zas jenom ten jeden den v roce) bílou klobásu a bramborový salát (pro mě to bylo jako božská mana, zvlášť mámin salát). Jenže jako dítě jsem byla netrpělivá a natěšená na dárečky a nechtěla jsem se zdržovat večeří… Rodiče se tvářili tajemně a říkali, že zrovna, když večeříme, tak vedle Ježíšek naděluje … a když tam přijdu dřív, tak ho vyplaším! Takže jsem přetrpěla večeři … a když mamka sklidila ze stolu, tak jsem pomaličku otevřela dveře do pokoje (se strašným strachem, že to nadělování Ježíškovi přeruším a vyplaším ho) … a tam zázrak! Pod stromečkem hromady dárků:)

Tak to byly moje Vánoce u rodičů, idylické, nádherné.

Pak jsem poznala Miloše … a hned první Vánoce byly hodně smutné, protože doma u rodičů jsem měla těžce nemocného pejska - a správně jsem tušila, že tyhle Vánoce budou jeho poslední:( Takže na Štědrý den jsem pendlovala mezi rodiči a mým Danečkem a přítelem, bylo to na nic:( A navíc opravdu nedlouho na to dala Danouška moje matka utratit … je to hodně let, ale i teď tu brečím:(

Jsem ráda, že mám tyhle vzpomínky z dětství! Ráda bych, aby i Eliška jednou na emimino mohla psát svoje „vánoční paměti". Bohužel, manžel a jeho rodina Štědrý den i jiné oslavy pojímají v lepším případě jako teplákovou party, v horším je úplně ignorují, takže slušně se ustrojit, to u nich opravdu nehrozí (např. tchán trávil loňský štědrý den v trenkách a roztrhané košili:( ( já měla černé společenské šaty). Koledy mám zakázáno pouštět, manžel je nesnáší. Donutit ho, aby se kvůli Elišce přemohl a pokusil se jí spolu se mnou udělat hezké Vánoce bude fuška, na kterou se vůbec, ale vůbec netěším:(
Navíc opět po večeři budeme muset zajít k tchánům … už teď z toho mám kopřivku.

Vloni jsem Štědrý den strávila v horečkách na pohotovosti, letos se už dopředu děsím, co zas bude za nepříjemnosti!! Letos se tedy na Vánoce opravdu netěším a to ani kvůli Elišce. Občas dost vyčerpává dělat mámu i tátu (i když manžel se hoooodně polepšil, co se toho otcovství týče, to zas musím přiznat!)

Stromeček máme každý rok živý (umělý bych nechtěla, ta vůně smůly k Vánocům patří. I to jehličí na koberci, co si ještě v dubnu taháte z chodidel:)

Jinak - poslední dobou jsem docela smutná. Eliška tráví hodně času u tchýně, u nás už ani nechce být, pořád volá babi babi … Jsem ráda, že je to samostatná bytůstka … ale čekala jsem, že se máminy sukně bude přece jenom držet déle:(

Teď zrovna je Eli u mých rodičů, dokonce tam i usnula … Popravdě, přemýšlím, jestli jsem doma ještě něco platná, jestli fakt nenastoupím v září do práce, neodpracuju si ten (minimálně) rok, co mám jako podmínku, než mě můj manžel milostivě přivede podruhé do jiného stavu. Fakt si připadám zbytečná, když pořád slyším jenom babi děda .....

Jinak v Sokole na čertech minulý týden jsem na Eli byla fakt pyšná, zatímco ostatní děti se držely maminek kolem krku nebo prchaly do šaten, tak já naopak musela Elíšku chytat, aby pořád neběhala za čertem:) Sklaplo jí, až když jsem ji dala čertovi do náruče a chtěla jí s ním vyfotit, to začala natahovat:)

Dárky - kupuju na poslední chvíli (23. a 24. prosince, já ostuda). Balím všechny exkluzivně, vyhraju si i s ponožkami a kostičkou pro Toma). Protože miluju, když je dárků hodně, tak jich taky hodně kupuju (třeba i 10 dárků pro jednu osobu, letos už tak bláznit nebudu, ani na to nemám). Balením trávím dlouhé hodiny, ale moc mě to baví.

Jo, ještě cukroví. Nějak mě to pečení baví rok od roku míň (jiné to bude, až budu mít pomocnici, na to se docela těším:). Ale kvůli té vůni v bytě něco málo napeču, dohodla jsem se letos s mámou, že něco spácháme společně, u nich nebo u nás.

Tak, to by bylo od nás zatím všechno.

A přece něco … odmala jsem strašně moc četla (přešlo mě to na vysoký, tam jsem četla jen skripta, brrrrrrr, pak manuály (manžel je technik:)) od těhotenství jen Maminku a Betynku a teď časopisy o pletení a televizní program:))
Ale hodně se mluví o Šifře mistra Leonarda (píšu ve Wordu, který mi zarputile opravuje Leoparda na leoparda:))), tak jsem se do ní pustila: Holky, to je super, kdybych ji nezačala číst v 10 večer, tak ji přelouskám v kuse!!! Super super super, doporučuju (i když ten závěr se maloučko rozpliznul do duchovna - i tak to stojí za to)!

Už opravdu končím, málem jsem připálila štrúdl (nechcete zajít? Voní náramně:))

Zatím pa, omluvte překlepy, nemám sílu po sobě ten vánočně depkoidní romám číst!

A propos, depka - onehdá na mě sedla nějaká chmura …už jsem si chtěla hodit koaxiál kolem krku (jak říká manželův kamarád:)) Dostal mě z toho červený tramín … Takže taky doporučuju, dobrá medicína:)))

Baghira a Jidáš Eliška

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 15:04

uplne na me dychla vanocni nalada, krasne si to napsala. Skoda, ze M. nechce prekonat blbe zvyky rodiny a snazit se o ty spravne vamoce pro Elis. Ale treba se stane zazrak, kazdopadne drzim palce, at jsou letosni vanoce lepsi nez ty lonske

jinak se netrap tim, ze Alis porad vola babi, to vis s nami jsou porad a potrebuji male rozptyleni. Ale pamatuj si, ze cislo 1 jsi pro ni ty :)))

pa market a delfinek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 15:24

Krásně jsi popsala vánoce z dob svého dětství, tak nějak je mám taky zažité a strašně ráda na ně vzpomínám a moc bych si přála aby i Terezka měla krásné vzpomínky ze svého dětství. U nás je manžel naštěstí stejně nalazen jako já. Věřím že musí stát spoustu energie připravit vánoce sma ale zkus to třeba se manžel chytne a Eliška bude mít úžasné zážitky :-)

Jinak si dokážu představit jak ti je když Eliška volá babi :-( (asi jako bylo mě když Terka pila MM od švagrové) ale já myslím že to období kdy se chytí máminy sukně ještě přijde a i kdyby náhodou ne tak ty budeš vždycky její mamka a vždycky budeš na prvním místě.

Doufám že máte doma zásoby červeného tramínu kdyby to na tebe zase přišlo :-)
Maky a Terinka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.12.05 16:40

Ahoj Baghir,

moc držím palce, ať na manžu taky dýchne ta atmosféra, třeba kvůli Elišce se přemůže…ten můj vánoce vůbec nemusí, jak jsem už psala, ale vůbec bys to nepoznala…naštěstí se nechá „nakazit“…

Pak jsem chtěla k tomu „babí, děda“, to je u nás to samé, akorát že babičky a dědy nevidíme tak často, což je mi spíš líto. Já jsem v tomhle asi hodně jiná, byla bych moc ráda, kdyby se David víc osamostatnil a trávil s prarodiči víc času, i klidně každý den chvíli, jenže u nás to nejde… Asi jsem divná matka, ale takovými pocity jako třeba ty nebo Maky moc netrpím. Samozřejmě mám Davču ráda, je to moje ještě skoro miminko, ale nějak nestrádám, když nejsem s ním a vím, že je u někoho, s kým je rád…

K Šifře, ještě že jsi mi to připomněla, mám jí od července, dostala jsem jí k narozeninám a úplně jsem na ní zapomněla!!! Tak na ní dneska půjdu:)

Jdeme péct s Dádou perníčky, dostala jsem super tip od jedné kámošky, dám mu do mísy hladkou mouku a bude si v ní jezdit bagrem:)) Moje nervy, ale třeba budu stíhat vykrajovat:)))

Zítra prosím o držení palečků, jdu na velký ultrazvuk, oni to teď někteří doktoři posunujou a dělá se už ve 13tt…tak na nás myslete, ať jsme v pořádku, prosím…díky:)

Jo a ségra čeká holčičku:))))

Tak pa Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 18:17

Diny:)

palce budu drzet, ale prdolka bude v pohode :). Segre gratulujuuuu

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 05.12.05 18:47

Diny - držíme všechny palečky, co jich máme.

Miroušek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 05.12.05 19:01

určitě to bude ok, budeme na vás myslet. Tak ségra bude mít dvě holčičky a u vás bude kluk? :-)))
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 19:07

kluci koukaji na prochazku, paravan prichystany, tak snad dneska taky zabere :)

odpo jsem psala maila do jedne skolky, kam bych chtela umistit delfinka, jsem zvedava, jestli mi odpovi. Pak jsme vyrazili ven, bohuzel je brzy tma, dite se nudi a prudi. Z kocarku odmitlo vylezt, se slovy tapat ne, v kocarku jo. Potkali jsme certa, Mikulas se ho zeptal, jestli jim nechce rict basnicku, tak pry ne, potom se ho zeptal, jestli byl hodny, rekl ze ano :))). Musela jsem se desne smat, byl u toho desne dulezity, vubec se nebal, za odmenu dostal opicku a pak jsme jeli za tatou :)).
K veceri si dal chlebik se syrem a dodlabnul se jogurtem, ted funi u pohadky

zatim pa

market a delfinek

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.12.05 19:23

Diny - samozřejmě na vás zítra budeme myslet:)
A k těm pocitům ohledně oamostatňování dítka … když je Eliška u mých rodičů, sje taky moc ráda a vůbec to neřeším. Kdyby vedle nás bydleli oni, tak věřím tomu, že by tam byla nakvartýrovaná furt. No - takhle je furt u tchýně a není to každý den na chvilku, ale každý den několikrát, i někoik hodin.
No, a co si myslím o své tchýni a jejích výchových záměrech, to už jsem tu ventilovala několikrát. Teď už jsem ve fázi smíření, takže když Eli řekne babi a jde ke dveřím, tak ji tam Miloš prostě odvede a za pár hodin přivede.
Ty máš dvě děti a třetí na cestě, věřím, že až nás bude jednou víc, tak tu kukačku taky moc ráda někam občas vrznu, i k tý svinský tchýni.
No, už se s bábou v duchu smiřuju, říkám si, že Eli si za pár let udělá názor sama … ovšem vidět je spolu, to je utrpení! Ona se k dětem chová tak nepopsatelně … prostě jako kdybys jí dala porcelánovou panenku, krásnou s trašně drahou, a řekla jí, že ji nesmí rozbít, může si jí nakrmit atd. Prostě se nechová jako k dítěti:( Není to jen můj dojem, dokonce jsem to probírala s naší sppolečnou známou, psycholožkou, a ta mi řekla nezávisle na mém úsudku to samé:(

Tak asi tak. jinak nežárlím a jsem ráda, když je Eliška s někým ráda. A klidně tu přiznám, že občas (no, docela často:)))mi ta moje dcéra leze na nervy tak mocně, že ji sama k té tchýni expeduju:))))

Baghira

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 19:26

hura paravan funguje a dite spi :)

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 05.12.05 20:57

Ahojky:))

tak jaký byl Mikuláš? My dali s Péťou ráno za okno punčocháče a pak jsme se na ně chodili dívat, jestli už v nich něco je. Když v nich pak něco opravdu bylo tak z toho byl docela překvapenej. Jinak my čerta neviděli, přišli jsme domu asi ve 4 a to ještě nechodí. Pak přijeli naši tak jsem měla chvíli jak já říkám „volné ruce“. Bohužel idylka večera se nám zkazila, protože se manželovi pos… auto a jelikož je to jeho výdělečný prostředek, je z toho na prášky. Ještě ke všemu má auto naložený tak o starost víc.
Zítra vyrážíme za kamarádkou tak bude veselo. Jo a taky jsem přestala dávat Péťu spát přes den, protože to poslední dny byl akorát tak boj. Takže spát nechodí a večer odpadá v 7. Má to tedy i své výhody, i když polední kafe v klídku taky mělo něco do sebe:)) no hold nám ty děti odrůstají.

MAGRAT - s tim oknem to je teda síla, ale asi je to fakt takhle normální, nám zase měli přijít v pátek na tu karmu, ale volal nám, že někam jede, jestli jsme jí už nesundali? Naštěstí s tim manžel počítal tak jí tam do poslední chvíle nechal, jinak by jsme byli už 4. den bez vody.

BAGHIRO - depky pryč, a určitě ty letošní vánoce budou pro Elišku nádherný a manžela to nakonec taky chytne.

DINY - ten nápad s tou mísou mouky a bagrem asi taky zrealizuju:))) dobrý nápad.. já zatím docela nervy na takovýhle věci mám.

Mějte se hezky Lenka a Péťa.

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 05.12.05 21:17

Ahoj,
dnes jen krátce, vánoční komentář si nechám na zítra…
Klárce je už celkem dobře sice ještě trochu chroptí jak je zahleněná, ale je to o moc lepší:) Zítra plánuju krátkou procházku, je už chudinka týden doma a je z toho už značně nevrlá, no já taky co si budeme povídat:(
V sobotu jsem byla krkavčí matka a odešla jsem od nemocného dítěte na bowling a skvěle jsem si odpočinula:))Ta­tínek má velkou pochvalu protože zvládl Klárce dát všechy sirupy, teda alespoň mi to tvrdil:)))). Vypnout jsem už opravdu potřebovala a hlavně nabrat nové síly na moji holčičku:)

Diny- budu ti zítra moc a moc držet palečky aby bylo všechno tak jak má a diňátko se hezky ukázalo:)

Markét- Delfínek přestal hezky usínat? Nějak jsem to nezaregistrova­la..Vždyˇje to vzor všech dětiček:)))No hlavně že jsi to vyřešila…

Dani- že bych si taky zkusila hodit střevícem:))), no nevím jak by to fungovalo..

Jendys- téda Alánek je kus chlapa:)) a jaký je šikulka…Tobě přeju moc sil na stěhování…

Jo a ještě si musím postěžovat jsem bez digi foťáku:((( nějak mu umřel zoom tak ho musel jít přítel reklamovat..Jsem zvědavá jestli ho budem mít na vánoce…

Pavla a spinkálek

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 05.12.05 21:18

Teda bez Klárčiného poledního spaní bych asi umřela:(( No uvidíme co nás čeká..

Pavla

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 21:41

Leni

tedy s tim autem to je hodne neprijemny, drzim palce, at se to vyresi :((. Pro me je auto hodne dulezite, ale uz vas je to jeste akutnejsi

taky jsem premyslela, jestli nezrusim spinkani, ale delfinek chodi dobrovolne a ted vecer se to vyresilo paravanem ( musim to zatukat ), tak snad nam to jeste chvili vydrzi

s tou karmou je to tedy taky dobry, obcas premyslim, cim tim remeslnici premysli :((

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.12.05 21:42

Pavli
bowling chvalim, jen tak dal :)))), urcite si to zaslouzim

s fotakem to je pech, snad vam to opravi a brzy

market

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »