Deníček maminek v zahraničí VII - rodiče

O životě
 • 24.05.05

Většina z nás se dříve nebo později ocitne v situaci, kdy čeká návštěvu vlastních rodičů. Na první pohled to zní hrozně prima, ale ocitnout se najednou po týdny či měsíce s lidmi, s kterými nežijeme již mnoho měsíců, let (či dokonce desetiletí), může dát docela zabrat oběma stranám. Moje maminka je skromná, tolerantní, přizpůsobivá ženská o to víc mě překvapilo, jak těžké pro nás bylo sžívání se v jedné domácnosti po osmnácti letech.

Předkládám vám seznam věcí, které se osvědčily mně, mým známým nebo o kterých jsem slyšela či četla - aby pobyt návštěvy byl co nejméně stresující a problematický. Žijeme v různých místech - s různou ekonomikou, podnebím, kulturou; některé rady se vztahují jen na některé země; jsme různé a naši rodiče jsou také různí. Berte to spíš jako inspiraci než doslovný návod.

CESTA

 • Zamluvte letenku s co nejméně přestupy (tj. co nejmenší možnosti ztráty návštěvy, zavazadel, darů atd.)
 • Imigračním úřadem by návštěva měla procházet co nejblíže místu vašeho bydliště. Pokud je rodič zadržen, ztracen na vašem letišti, můžete okamžitě jednat. Vyřizovat stížnosti mezi různými státy nemusí fungovat.
 • Pokud chcete, aby vám návštěva přivezla nějaké zvláštní dary, nastudujte, zda nejde o zakázané komodity - v některých státech je zakázaný dovoz věcí jako např. umělá dětská mléka, potraviny atd. Věci by měly být v originálním balení (možná že vaše maminka dokáže sbalit věci na tři týdny do příručního kufříku, ale raději ne za cenu, že místo krabic sunaru poveze úsporné igelitové pytlíky s bílým práškem). Já jsem takhle mamce sbalila pro kámošku hlídač dechu s chůvičkami - nedošlo mi, že to JSOU vysílačky a že na rentgenu kufr s vysílačkama bude vrcholně podezřelý. Naštěstí kontrola jen kufr přehrabala, ale představa, že mamku vyslýchají coby nebezpečného teroristu…
 • Pokud se musí pro imigrační úřad vyplňovat nějaké formuláře, dodejte je rodičům předem k prohlédnutí, případně přeložte a přidejte návod, jak papír vyplnit. Formuláře se dají najít na síti - v případě USA zde I-94 a Custom Form.
 • Pokud se návštěva obává přestupů a letištních zmatků, můžete zkusit zajistit asistenční službu u letecké společnosti, kterou použije. Je to zdarma, případně za mírný poplatek, ale rodič bude mít doprovod, někoho, kdo ví ke kterému terminálu je třeba jít, do které fronty na imigračním se postavit atd.
 • Vybavte návštěvu telefonní kartou nebo jinou možností zavolat vám ještě z letiště. My máme službu, kdy můžeme volat zadarmo na osmistovkové číslo a přes heslo se pak hovor na jakékoliv další číslo účtuje na náš domácí účet. Mobil je další možnost.
 • V případě, že návštěva musí procházet imigračním procesem, je lépe, pokud má v ruce pozvání - tj. kus papíru, na kterém je napsáno, že vaše matka XY za vámi jede do města AB na tak a tak dlouho; plus vaše podpisy, adresa a telefony. Pokud rodiče válčí s jazykem, je mnohem jednodušší podstrčit úředníkovi papír, na kterém je vše černé na bílém, než se složitě dohadovat.
 • Mějte domluvený krizový plán - kde se sejdete, jak dlouho má rodič na danném místě čekat, co má dělat pokud pro něj nedorazíte do určité doby (u nás existuje tzv. shuttle service z letiště - rozvoz lidí autobusky - je to levnější než taxík a pokud by se něco přihodilo nám cestou na letiště, tak mají rodiče možnost nějak se dopravit k nám domů.
 • Naší mamce jsme nechali na náš kreditní účet vystavit kartu. Jednak vím, že se tím pádem neocitne bez peněz (např. na toho taxíka nebo telefon) a za druhé tím odpadá vysvětlování na imigráku jestli má na pobyt dost peněz nebo ne.
 • Návštěva by měla mít zdravotní pojištění - pokud možno takové, kde zařízení účtuje přímo pojišťovně. Nám za mamku jednou propláceli peníze dodatečně a trvalo to několik měsíců - naštěstí šlo jen o relativně malou částku, ale je zbytečné platit ze své kapsy stovky dolarů a pak se ještě handrkovat s nějakým úřadem.

JET LAG
Ti co nevědí, co je jet lag, jsou šťastní lidé a následující část číst nemusí :-). Mezi Kalifornií a Evropou je časový rozdíl devět hodin, takže máme s jet lagem bohaté zkušenosti.

 • Alkohol v letadle, byť zadarmo, jet lag zhoršuje.
 • Osvědčilo se nám hned z letiště absolvovat někde mírnou procházku - člověk se kromě psychického vyčerpání unaví i fyzicky, provětrá se ze zatuchlého letadlového vzduchu a lépe se mu pak spí.
 • Pokud nemáte nic proti lékům, mějte pro návštěvu připravený na první noc či dvě rohypnol (nebo něco podobného). Za dvě noci závislost nevznikne, ale návštěva vám nebude bloudit po baráku ve tři ráno. Tím, že se trochu prospí (pozor, tyhle léky je možno brát jen pokud víte, že je před vámi alespoň sedm nerušených hodin spánku - a rozhodně nebrat pokud hrozí usednutí za volant. Také nekombinovat s alkoholem) bude následující den už trochu přetočená na váš čas a celkově snesitelnější.
 • Přílet mamky jsme obvykle plánovali na půlku týdne - pokud přiletěla ve středu, měla dva dny na vzpamatování se, my jsme byli stejně v práci; a na víkend jsme se pak sešli už všichni poměrně fit a ochotní něco podnikat.
 • Nemám to nijak oficiálně ověřené, ale většina lidí, kteří cestují, potvrdila, že má po příletu den či dva deprese. I když přiletí na místo, kam se těšili. Zřejmě reakce na změnu času a podnebí, stres atd. Buďte připraveni na to, že návštěva nebude zpočátku sama sebou. Zlepší se to samo.
 • Rozházené je nejen spaní, ale i zažívání - zkuste respektovat to, že návštěva má v době vaší snídaně zrovna chuť na večeři a jídla trochu přizpůsobte (např. vydatnější snídaně pokud spadá do doby večeře, nebo naopak lehká večeře, pokud spadá do doby snídaně). Na kulinářské experimenty a návštěvy exotických restaurací bude čas o pár dní později.

POBYT

 • Návštěva bude s vámi dny, týdny, možná i měsíce bydlet. Na jedno přespání poslouží matrace v obýváku a oblečení může zůstat na zemi v kufru či igelitkách, ale pokud rodiče zůstávají déle, je třeba zajistit jim trochu soukromí. Alespoň nějakou skříňku nebo úložný zavírací prostor. Nikdo nestojí o to, aby mu ostatní zakopávali o prádlo či doklady.
 • Seznamte návštěvu s nejběžnějším provozem v domácnosti - kde jsou skleničky, kde je pití, jak to funguje s kávou, pokud máte nájemní byt tak jaká jsou pravidla pro používání společných prostor (např. bazén) atd. Pokud budou rodiče schopni uvařit si ráno kávu bez toho, že by vás museli budit, oceníte to všichni.
 • Nezapomeňte někde vyvěsit čitelně (velkými písmeny - rodiče obvykle už tak dobře nevidí :-)) důležitá čísla - záchranka, hasiči, policie - a samozřejmě vaše čísla, případně návod na telefonování do ČR.
 • Zajistěte návštěvě co největší nezávislost - např. přístup k penězům (kreditní karta), k telefonu, k počítači
  (ano, dospěli jsme do situace, že máme jeden extra pro návštěvy :-)); mějte připravené mapy, případně mobilní telefon (v USA např. Tracfone funguje na principu předplacených karet), náhradní auto…
 • Zkuste rodiče dostat za volant - je třeba ověřit, za jakých podmínek smí turista ve vašem státě řídit (český řidičák, mezinárodní řidičák, místní řidičák?) a nezapomeňte je seznámi se specifiky místního provozu. Možná se vám to nepodaří hned při první návštěvě a rozhodně nedoporučuju, dokud se dotyčný nevyzná trochu po okolí, ale určitě stojí za vyzkoušení.
 • Zkuste návštěvu poslat v rámci dovolené u vás na dovolenou. Tátovi půjčíme auto, stan a nějaké mapy, aby si vyrazil po okolních parcích - on to miluje, my si trochu oddechneme. Minimalistická verze tohoto je např. v našem případě posazení návštěvy do vlaku, který ji za hodinku vyklopí uprostřed San Franciska. I kdybyste měli maminku jen vy:,–(it před muzeem (nebo shopping mallem) a jít zatím na rande s vlastním manželem, tak to určitě stojí za to. Vy potřebujete čas na sebe a svého partnera, návštěva se zase potřebuje na chvilku vyprostit z vaší péče a být chvíli svéprávná, aby si nepřipadala jak cirkusový medvěd na řetěze.
 • Pokud rodiče zůstavají delší dobu, zkuste zjistit, zda vaše město nepořádá například kursy angličtiny. Na nějaké community college budou pro cizince zadarmo. Není to žádný extra trhák, kdo přijde, ten tam je, nedělá se moc docházka a nějaké zkoušky, ale pro rodiče to může být zajímavý program, naučí se trochu anglicky, setká se s jinými lidmi - a vám zbyde pár hodin volna týdně o samotě.
 • Nebojte se nechat rodiče samotné doma a vyrazit třeba s kámoškou na kafe nebo na párty, na kterou jste zvaní už dlouho. Zvlášť pokud si maminka může chvilku hovět pod palmou u bazénu - pro ní vzácná chvíle odpočinku, bez honění se po nákupech a památkách, pro vás zase chvilka samoty. Možná, že si maminka užije i obyčejné sezení v bytě a čtení knížky nebo koukání na televizi - i návštěva potřebuje trochu ticha, samoty a oddechu.

VŠE JE VĚC DOHODY… … ale někdy velmi bolestné a obtížné :-)

 • U nás platí že dlouhodobá návštěva se sama obstarává s kávou, zíkusky, pitím, ovocem, svačinami a snídaní. Obědy a večeře vaříme / zajišťujeme my. Nenechte se vtáhnout do situací, kdy je vám pak vyčteno, že jste špatní hostitelé, protože návštěva by si kolikrát dala kávu a vás ani nenapadlo nabídnout. Není vaší povinnosti zjišťovat v pětiminutových intervalech, zda návštěva nemá žízeň, hlad, zda jí není zima či vedro atd. - to můžete dělat pokud se někdo staví na odpoledne, ale činit tak týdny či měsíce zkrátka nejde
 • Vysvětlete návštěvě, jak vám může pomoci (nádobí po sobě uklízet, boty zouvat atd.) - to, co je snesitelné u někoho, kdo se stavil na kafe, vám po týdnu poleze na nervy (moje maminka bezmyšlenkovitě odkládala špinavé hrnky od kafe na krbovou římsu, z čehož jsem šílela - i když je to maličkost)
 • Pokud je návštěva vaše maminka, asi bude mít tendenci v domácnosti pomáhat. Vyberte méně nebezpečné práce a vysvětlete co je co - pokud nerozumí anglicky, tak nepozná, co je leštěnka na nábytek a co je naopak přípravek na okna, či desinfekce na záchod. Vaření je problematické (jiné ingredience), aby vám někdo uklízel v ložnici či přerovnával šuplíky také asi není ideální. Zbývají věci jako žehlení, případně ta okna. Nakonec můžete z toho udělat dámské odpoledne - já si potřebuju převlíct postele a budu ráda, když ty zatím zaliješ kytky.

MILOVANÁ VNOUČÁTKA

Trochu souvisí s předchozím tématem, ale přeci jen bych to raději oddělila.Babičky a dědečkové jsou od toho, aby rozmazlovali. To ale neznamená, že by měli mít úplně volnou ruku.

 • Prarodiče vašich dětí uvidí vnoučátka jednou dvakrát do roka - pokaždé se tedy setkají s úplně jiným dítětem než posledně. Moje maminka neviděla Toma tři měsíce - za ty tři měsíce se naučil chodit, ale první den po příletu s ním ona ještě pořád nakládala jako v době kdy odlétala - tj. všude ho nosila. Tomovi se to samozřejmě líbilo, neprotestoval :-), ale bylo to fakt legrační.
 • Vaši rodiče nežijí konstatně mezi malými dětmi (zvlášť pokud vaše děti jsou jediná vnoučata) - je třeba mít oči na stopkách - nemají reflexy typu že horká káva či ostré předměty nepatří na kraj stolu
 • Vaši rodiče vyrůstali v době, kdy se šestitýdenímu dítěti klidně dala jahodová šťávička, aby nemělo žízeň, šestiměsíční děti se posazovaly na nočník a vodily za ručičky aby „chodily“. Vyjasněte si nejdůležitější body výchovy (ty, co podle vás ohrožují zdraví dítěte) co nejdříve, pokud možno ještě před tím, než na návštěvu vůbec dorazí
 • Pokud budou vaši rodiče děti hlídat, vyjasněte si i určité zá:,–(y, které nechcete měnit (např. přes ulici chodíme vždycky za ručičku, cizí děti se nebijí, spí a jí se v pravidelných intervalech) - a domluvte se i na výchovných postupech a tom, která situace a jak se bude řešit. Asi zjistíte, že v něčem jste přísnější vy, v něčem vaši rodiče - měli by se přizpůsobit oni zvyklostem vaší rodiny; dítě by mělo vědet, že ani laskavá babička nebude tolerovat
  vbíhání do silnice a nezachrání ho před odchodem do postýlky ve stanovenou hodinu. Babička by naopak měla respektovat to, že některé výchovné metody jsou u vás nepřijatelné.
 • Naučte se zhluboka dýchat a ignorovat maličkosti. Moje mamka Toma neustále zvedá a nosí. Nikomu to neškodí, Tomovi to nevadí, ona to dělá ráda - proč ne.
 • Uchovejte si každý den nějakou dobu, kdy budete mít své dítě jen pro sebe. Při první návštěvě jsem chtěla, aby si mamka Toma co nejvíc užila, takže jsme všude chodili ve třech. Nakonec jsem z toho byla akorát nervózní (pokud dítě při přebalování pláče a babička na něj zpoza vašeho ramene snaživě gugá, tak je to skutečně na mrtvici) a ještě navíc jsem zjistila, že na mamku vlastně žárlím. Dávala jsem jí prostor, aby si co nejvíc mohla hrát s Tomem a výsledek byl ten, že jsem se vlastně sama pasovala do role pomocné síly - oni si hráli a já dělala prádlo, oni šli na procházku, já vytírala podlahu… hrozně mi to nevyhovovalo, přišlo mi, že oni si to spolu užívají a já jsem za služku. Od té doby se snažím čas dělit - každý den máme každá dobu, kdy jsme jen s Tomem, mezitím co ta druhá má jiný program (nebo pomáhá s něčím v domácnosti) a každý den máme dobu, kdy děláme něco všichni společně. Myslím, že si to všichni užíváme takhle mnohem více.
 • Nenechte si návštěvou nabourat svůj režim. Jestliže dítě každý čtvrtek plave a každé úterý chodí na story time do knihovny, zachovejte to. Mimi bude spokojenější, že se věci dějí tak jak je zvyklé a navíc se vám pak bude lépe vracet k původnímu režimu a ušetříte dítěti částečně stres ze stýskání. Návštěva by měla být milým doplňkem k tomu co se normálně děje, nikoliv náhradou veškerého programu.

Nevím, jak zařídit, aby dítě na prarodiče nezapomínalo, aby mělo pocit, že je s nimi ve styku i když jsou na druhé straně Zeměkoule. Tom je ještě malý, nemám s tím zkušenost, takže bych ráda uvítala nějaké rady a nápady zase od vás.
 sally

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.05.05 13:41

A jsem opet prvni!!! Teda Sally, takovy dlouhy slohovy utvar, to ti muselo dat spoustu prace! Bohuzel jsem napsala komentar rano jeste do stareho denicku.
Zatim papa Bara

 
Anonymní  24.05.05 17:38

Báro,
práce? Hehe, měla jsem tu na odpoledne bejbysitku, takže jsem měla čas. Jsem nebezpečný grafoman :-)))
Jinak jsi to moc pěkně napsala s tím, že tě Charles miluje jen tak - já mám pocit, že české ženské furt někdo přesvědčuje, že lásku si musí zasloužit - kecy, že správná ženská musí to či ono… a dělají si to ženské i samy - takové to hlídání „no podívejte, co má Nováková na hlavě“ a „to já už mám napečeno dvanáct druhů cukroví“ a „ta Poláková neumyla vokna ani na vánoce, no podívejte se na to“ a „ty Dvořákovic dvojčata ještě ve dvou letech nosí plínu“ - prostě neustálá kritika a kontrola… a chudák holka pak má pocit, že pokud nemá vymydlenou domácnost a dětičky v námořnickém oblečku, co říkají „milostpaní“ (to teda kromě toho, že je vždy upravená a kromě toho chodí do práce), tak že je neschopná a nezaslouží si, aby jí někdo měl rád. Pak se z toho ovšem akorát zhroutí, protože den má jen určitý počet hodin…
Historka s Polkou - my jsme měli něco mnohem, mnohem veselejšího. Manžel chodil s kolegyní, rozešli se několik měsíců před tím, než jsme se my seznámili. Jakmile jsme se vzali, tak ona mu najednou začala posílat e-maily. Kromě pracovních začala takové ty vtípky a tak - a nakonec ho začala zvát - tu do divadla, tu na nějakou párty - ale jen jeho. Fakt síla. Navíc ona je takový ten typ, co neustále všechny chlapy otlapkává - prostě při řeči je pohladí po rameni a tak… uááá… fakt magor.
 sally

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.05.05 17:50

Sally, mam pupinky z te kolegyne!!! Fuj, no na Polku se muzes podivat do galerie, hezky jsem ji tam vystavila. Mas presne pravdu, jak je to s tim, ze Novakova uz ma 12 druhu cukrovi, Mana k tomu meje vokna 2× tydne a ja vlastne jen sedim doma, do prace nechodim a nic kloudnyho nedelam, tak jak me nekdo muze mit rad????? To bych nikdy fakt neverila, ze pochopeni takoveho faktu, jako ze lasku si nemusis zaslouzit, mi da tolik prace. Ale je to uzasny a ja Charlese taky miluju, i kdyz nekdy bych ho nejradsi zabila :)) Zrovna jsem v jinem denicku resila, jak jsme se preli o miminko, a ja jsem mu vyhrozovala, ze ho opustim. No v hloubi duse jsem vedela, ze to proste nemuzu udelat, protoze by nam to obema asi zlomilo srdce. Bohuzel on to zrejme vedel taky, takze ten argument nemel az takovy duraz, jak bych chtela :))
Ja jsem taky docela grafoman, psani dopisu a slohovych utvaru je muj konicek. Takze to pro tebe byla radost, to je dobre. Ten denicek je super, me zatim navsteva rodicu nehrozi, ale az prijde, budu se inspirovat.
 Bara

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 24.05.05 19:43

Holky ahojky!!!!!!!

Tak tu mame novy denicek koukam .............­.myslim ze jsi to Sally pekne sesumirovala a dalo ti to peknou praci........­........lec bohuzel ja se k tomu nemuzu nijak vyjadrit a ani moc nechci protoze to ve me akorat vyvolava nostalgii a trosku jsem i nastvana...­...........ne na tebe ale na nase. Nevidely jsme se od te doby co jsem odjela do USA a oni nejsou schopni za nama za celou dobu prijet, tak jako nebyly schopni prijet kdyz jsem bydlela v Praze. Neustale je pro ne neco prednejsiho..­..........vim chteji mit svuj zivot ale pro me je to nepochopitelne momentalne a nevim jestli vubec nekdy bude.
Jeste k tomu jak pisete holky ze se zenske u nas kontroluji navzajem.....­......tak ja tohle vubec neznam a jsem rada.........­......me to pripada slepici a ja se s takovyma holkama nikdy nekamaradila. Jestli to nekdo dela tak at, holt kazdy mame jinou zabavu ze jo!!!!!!!

Baru,
tak jaka byla pizza????? Chces rict ze lepsi nez pokec se mnou????
Jeste jsem ti chtela napsat o tom zpivani ze ja jsem si prepalila od moji kamaradky CD kde jsou same detske pisnicky a jeste jedno se chystam vypalit......­.....Jenicek je z toho uneseny a porad si to chce poustet a tancuje u toho jak zbesily......­........jestli budes chtit tak ti ho muzu taky prepalit a poslat az na Malticku!!!! At mas inspiraci!!!!
Aaaaa vidim ze ti taky obhlizi cizi narodnosti tatku!!A ty ji mas dokonce zvecnenou???? Musim se na ni jit podivat!!! Ze bych tu nasi taky vybleskla jak slinta????!!
Vcera vecer jsem si uz hledala neco ohledne reiki tady pobliz a nasla jsem 2 master kurzy .............­...takze po prazdninach se tam asi podivam!!!!!
Jo jeste dekuju za ten tip na ten oves zkusim si o tom neco pocist a ja jsem chtela jeste pridat ze na posileni imunity je vyborny grape seeded extract a nebo echinacea.
Evicko,
takze vas tatinek byl takovy carodej, to muselo byt pro tebe jako dite strasne zajimave pozorovat ho pri tech svych cinnostech. Ja takove lidi moc obdivuju co maji v sobe neco co sice druhy mozna ma taky ale nedokaze to v sobe probudit.
Co se tyce toho kremu tak jsem na tebe zvedava!!!!! Musis posilat prubezne fotecky a ne ze posledni fotka bude decko v plinach!!! Zkusit to muzes a sama uvidis jestli to ma uz nejaky smysl nebo je to spis pro nejake stare baby!!! A to my prece jeste nejsme nebo jo????
Evi .............­..doslo ti to video???????? A ty fotecky???????

Sisi,
dekuju za rady ohledne te moji vyrazky uvidim jak se bude situace vyvijet a uz asi neco udelam. Jak jsi psala o tom kremu tak ja na niveu nedam dopustit.........to je muj nejoblibenejsi a vlastne jedinny krem ktery pouzivam. Me to totiz stejne vsechno pripada na jedno brdo.........­...masticka jak masticka.....­......no ne???? Akorat snad jina vune mozna........­.....ale mozna mi to vyvratite holky pestitelky!!!
Doufam ze posles nejake fotecky z vyletu.....uz se tesim!!!!!!!!

Lindi........­............ty zase lovis v cizich vodach????????­??????
Ja mam pocit ze Hanule by zu mela byt prestehovana.­.............tak­ze asi nemuzou najit kabliky od PC!!!

No tak ja se zatim loucim.......­.............­..papapa Misa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.05.05 20:31

Miso, tak oves je samozrejme jecmen a tady je odkaz
http://www.ways.cz/produkty.htm
Mel by to byt puvodem americky produkt, ktery se do CR dovazi, takze treba ti ten obal napovi, co hledat.
Napsala jsem predtim komentar a nesel vlozit, tak ted to snad pujde.
Zatim papa Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.05.05 20:37

Takze ted se komentar bez problemu vlozil, no to je vec!
Miso, jsem rada, ze jsi nasla nejake reiki blizko kde bydlite. Urcite to pomuze nejen tobe, ale i tve rodince, tak hned po prazdninach upaluj.
Echinacea je dobra na imunitu, ale ona provokuje bile krvinky k cinnosti, cimz vlastne podporuje imunitu, ale nedoda ti zadne vitaminy ani mineraly.
Pizza byla dobra, ale pokec s tebou je samozrejme lepsi. No ale vysvetli to miminu, kdyz ma hlad, ze!

Jinak jsem dneska pekla bublaninu s ovocem ze spaldy. Dala jsem dve tretiny spaldove mouky a jednu tretinu self-raising a bylo to vyborny. Babovku od Evci jsem nedelala, protoze jsem hrozne lina. Holky je lenost priznakem tehu? Ja bych urcite vyhrala prvni cenu v lenosti, kdyby se v tom dalo soutezit.

Taky jsem dneska prala pradlo a v kapse u kosile Charlese jsem nasla dvoulibrovou bankovku pekne vypranou. Tak me to potesilo - dostala jsem zaplaceno za tvrdou praci :))) Takhle se u nas perou penize po maltsku.

Jo Miso a pisnicky by byly bezva, napisu ti pak nekdy adresu. Mohla bys mi to klidne poslat k vanocum, to bude zrovna aktualni :)

Zatim papa, snad se ten komentar zase vlozi. Bara

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.05.05 22:07

Ahoj Sally,
to je super deníček. V mnohém platný i pro návštěvy nikoli z velké dálky :-). Nevím kam se ty moje velké holky vdají, kdyby snad moc daleko, tak tohle si budu pamatovat. Obdivuju tvoji mamku, že se vydala na cestu. Když si to představím, tak mám pocit, že by to bylo nad moje síly. Hlavně bych po příjezdu vyšílela ze stresu. Chtělo by to teleportaci.
Stefinka

 
Anonymní  24.05.05 23:22

Míšo,
to je mi líto, že vaši za vámi nejezdí… přeci jen by se člověk chtěl „pochlubit“, ukázat jim jak žije… a co teprve když přijdou děti… u nás je to navíc tak, že mě přijde dost nesmyslné jezdit s dětma za nima. Za prvé cestování s prckama je určitě nárčnější než cestování jednoho dospělého člověka - a za druhé - vláčet děti z Kalifornie, z domečku s bazénem, nádhrného okolí do zasmogovaného města, kde sice máme svůj pokojíček, ale domov to není… až budou starší, tka pro ně asi budou mít cenu nějaké ty památky (hrady, zámky), ale teď? Naštěstí naši sem jezdí rádi.

No a to hlídání - samozřejmě, že kamarádky, co by hlídaly jestli mám prach pod postelí, by kamarádkama dlouho nebyly… ale stejně mi přišel tkaový ten tlak okolí - starší kolegyně (a ty si člověk nevybírá), babičky jsou občas taky neuvěřitelně „taktní“, nebo sousedky, které si neodpustí komentář… prostě občas to člověka dožere :-))
 sally

 
Sisa1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 25.05.05 00:16

ahojky…to je prekvapko…novy denicek!!! Sally..dik za dobre rady..ohledne navstev..neco jsem si uz osvojila…uz z vlastni navstevy mamky vim,ze priste urcite ji musim dat prasek na spani,ona chudinka prvni tri dny spala a nespala…ZAjimave je,ze ja nikdy nemela problem priletet sem,vzdy jen cestou zpet na vychod..ale to uz jsem se vzdy vyzbrojila Ambienem na spani. Mamca to ma nezvykle prehozene..po ceste do Evropy netrpi,jen cestou sem..coz je zvlastni, obecne byva horsi jet lag cestou na vychod. Jeste k tomu Ambien,mozna bych doporucila vic nez Rohypnol…protoze ma mnohem mene nezadoucich ucinku. S vnoucetem,,.az se narodi..jsem zvedava..jak to bude,myslim mamka versus ja…clovek si namlouva,ze urcite ta jeho mamka bude jina nez Ty ostatni…ale realita je asi jina..jelikoz uz vic holcin z denicku popisuje podobne trable.

Chtela jsem jeste neco k vyletu do D.C…tak musim rict,ze pocasi se nam zazrakem vydarilo…krasny slunecny den,i kdyz trochu horko..pritom dva dny pred vyletem prselo a bylo skarede, a pondeli po vyletu stalo za starou backoru taky. TAkze jsme to vyhmatli. Od nas cesta do D.C. trva po dalnici temer 2.5 hodiny..coz je celkem pohoda. Zaparkovali jsme auto u Indian Museum, ke strane privracene ke Capitolu, pri komplexu Smithosian. Asi vsichni znate, ze Smithosian je komplex musei…ktera jsou volne pristupna,..zadne vstupne/coz je asi rarita/,jedine,na cem muzete utratit vic,je jidlo a piti..to je trosku drazsi nez jinde,ale jen opravdu trosku. Exkursi po museich jsme neprovadeli,jelikoz jsme meli jen pulku dne, a navic ja jsem si Smithosian prolezla sama v breznu…kdy jsme na to mela tri dny/jela jsem s manzou na jeho obchod. cestu do D.C./Me samotnou nejvic zaujalo Musuem of Natural History/i kdyz nejste moc na zviratka a dinosaury,tak se urcite kazda z Vas rozplyva nad vzacnymi kameny, maji tam krasny velky modry diamant..a jine skvostne drahokamy/. Z dalsich se mi jeste hodne libi museum umeni..protoze miluju malire, a pak jeste Air and Space Museum…to je taky neco…a hlavne by to i asi zajimalo vase drahe polovicky.
My jsem ale misto Smithosian prosli komplexem a zamirili nejprve k Washington Monument, ten jsme si vicemene jen zfotili..protoze jinak na tom neni moc co videt…a pak omrkli z obou stran White House. Musim teda rict,ze pohled z predni strany me poprve,kdyz jsem to videla..zklamal­..zezadu od zahrady vypada krasne,ale zpredu bych si ho zpletla s kdekterou vilkou. Jedine,co ho odlisuje ,je prisna security vsude dokola. Pred White House uz asi dost dlouho stanuje jedna babca..co protestuje proti valce…ja jsem si rikala..jak ta chudinka treba chodi na zachod…na sprchu a tak..no, pro ni jsou asi prednejsi jine veci,nez osobni hygiena,smutne je to,ze temi protesty stejne nic nevyresi…kdyz je Bush u moci.
Pak jsme se vydali smerem k Worl War II Memorial a pote k Lincoln Memorial…tak jsem konecne to,co jsem vidavala ve filmech,treba Forest Gump, videla na vlastni oko…musim rict,ze to byl pusobivy pohled…pomnik je obrovsky, a Lincolnova socha jakbysmet. Pak jsem jeste pochodovali smerem k Jefferson a Vietnam War Memorial…a cekala nas posledni pout…Arlington Cemetery..kde jsou pochovani vojaci, co zesnuli v mnohych valkach…nejvic padlych je z WWII a z Vietnamske valky. Tam byl manza ve svem zivlu…honil nas z kopce do kopce..protoze si musel za kazdou cenu zfotit hrob me neznamych vojaku..jeden z nich byl A.Murphy..ktery pry dostal za zivot nejvic oceneni vojenskych..a to bojoval v WWII jen od 16-19 let..takze to musel byt asi opravdu hrdina. Zajimave bylo,ze hodne hrobu sdilely s vojaky jejich manzelky a chote…to me dost prekvapilo…kdyz vemu,ze na hrbitove jsou primarne vojaci a vyznamne osobnosti,jako hrob Kennedy rodiny,vcetne J.F. a Roberta K.Dokonce jsem videla par hrobecku kojencu…tak to bylo smutne. Pak uz jsme si museli vzit taxi zpet k zaparkovanemu autu..to uz bylo pozdejc odpoledne..a meli jsme uz v nohach snad 8 mil…Cestoudom jsme se stavili v Baltimore..mamce se moc libil Inner Harbor..pristavni historicke misto.je to opravdu kouzelne..tak tam jsme si dali veceri..mamka si musela dat tradicni baltimorske jidlo…kraby. Dom jsme dorazili pozdeji..asi o pul jedenacte..manza si z vyletu jeste dones trosku pripalene celo a usi..tak ted vypada jako vareny lobster. Chudinka…kdyz on se dobre neopaluje.Fotky poslu..musime je nejdriv ale naloadovat na pocitac.Slibuju.

Miso..jak dlouho ses teda nevidela s VAsima..to musi byt nekolik dobrych let..ne?Chapu,ze Ti je to lito.
Je se s tatkou uvidim az po skoro dvou letech..az pristi rok pojedem do Evropy my…mamca je mamca..kdyby nasi nebyli rozvedeni,tak je vse jinak.

BAro..Ty mas teda pekne divoke sny..to vypada,ze je mas snad denne? Ja mela,priznam se, zkraje taky divne sny…spis negativni,stra­sidelne..ted uz ne,nastesti. Vidis,co vse tehu prinasi…clovek se nekdy az divi,co ho nepotka. Jeste Tistale jede zmrzlina?

Pozdravuju vsechny ostatni holciny,pa,Sisa

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 25.05.05 02:55

Ahojte holky, mame novy denicek, krasa! Sally, opravdu si to moc hezky sesumirovala, budu si to muset zkopirovat a cekal, az za mnou moje mamca za nejaky ten patek, rok, dekadu prileti. Asi jsem na tom jako Misa, nasi maji tisice dulezitejsich veci na praci. Teda mamca by letela, tata je ale hroznej, radeji no comment. Tak jsem moc rada,ze vim, na co se jednoho dne eventualne pripravit a cemu predchazet. Hodne veci se da aplikovat i na jine hosty, kterych se dockam urcite drive:-).

Miso, ty rodice jsou banda lina, co… Jsem na tom stejne, v Praze za mnou nebyli za celych 3.5 roku ani jednou, v Moste, kdyz jsem bydlela od nich 5 minut pesky, tak tam za 4 roky byli jen asi 3× a to jen tak pri nejake extra prilezitosti jako ze narozky, kdy jsem jim hrozila, ze je vydedim! Furt si stezovali, ze ja nechodim, ale ze oni uz vubec ne, to ne, co slyset nechteli. Pritom ja chodila kazdy tyden na obed (i s pritelem) a casto jsme se zastavili i jen tak v tydnu! Tak ja jim proste nerozumim. Jinak zdravim Rusandu, pekne ji to vysvetli, babe jedny!

Barco, moje mamina byla hrozne zmrzlinova, kdyz cekala brachu, je to jasny, ceka Te kluk! Jinak ja ty jecmenovy doplnky nemohu, je v tom lepek, to by mi ubralo jeste vice:-). Ale to moje vycerpani ma co delat s tou celiakii, uz na tom pracuju, telo bohuzel potrebuje nekolik tydnu na to, aby se vzpamatovalo. Uz mi ale skoro prestaly bolet klouby, hlava celkem taky, vyrazku mam jen na jednom miste, takze hoooodne uspechu. Ted cekam na ustup te unavy… asi to cekani zaspim:-). Jo, taky jeden pozdrav do Polska:-). Na meho Lance to tu zkousela nejaka opila pani, kdyz jsme byli v restauraci na veceri, co jsme dostali od te nasi realitni agentky. Uz jsme se najedli, zaplatili a ja si potrebovala odskocit a on sel na me cekat ven a dal si cigateru. Najednou na nej zacala ta osoba mluvit, jestli nema cigaretu. Tak ji jednu dal a uz se s ni nebavil. Ona vstala a zacala mu cpat dolar. On, ze ho nechce. Ona mu ho frut cpala, pak na nej zacala, ze on ji dal cigaretu a ze ona nevi ani jeho jmeno a ze by meli jit nekdy ven. On chudacek nevedel, jak ji slusne poslat do riti, ale v tom jsem se vyritila ze dveri JA:-). Tak se na me hned prilepil a ta krava se na me zacala smat a How are you… Pak mi to Lance v aute rikal, no ja bych ji jednu natahla, kdybych to vedela pred tim… bych ji vysvetlila How I am:-).

Siso, vyletik skvelej, ja se prave take chystam do toho zvireciho a kamenneho muzea, to me bude bavim mnohem vice! To Air and Space nebylo zle, ale vadilo mi, ze tam bylo predetickovano a vsude se motaly, behaly, vrazely do me, vsude prekazely, nevim, asi jsem mela spatny den:-). Lance z nich ale taky rostl a co vice, i Lancovo mamka z nich byla na mrtvici, takze jsme meli asi smulu a natrefili na nejakej kindertrip, fakt desivy, uplne jsem se citila jak kdybych mela nejaky zachvat fobie, takova panika na me lezla, musela jsem tam odsud upalovat. Skoda, ze jste od DC nepokracovali jeste 1.5 h na Vychod, jste si mohli dat veceri s nami:-).

Andrejko, co ten Tvuj prdolka malej, uz se mu prdiky urovnaly?

Vsechny ostatni moc zdravim, preji dobrou noc, Linda

 
Anonymní  25.05.05 03:21

Sally,
Velmi poucne a pravdive!!! Ted bych jeste potrebovala „navod“ jak prezit temer 2 mesicni dovolenou s rodici v CR…:-) No, uz jsem chytrejsi nez minule. Zajistuji si vlastni program nezavysle na rodicich. Take budu pokracovat ve vlastni rutine. Chci si udelat vikend v Karlovych Varech jenom s dcerou. S nim uz se da bajecne cestovat a babi at si uzije synka.

Julie, dcerka a syn

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.05.05 03:21

Ahojte devcatka

tak snad me malej necha neco napsat.....on si ted krasne lebedi v posltarich, rarasek jeden…zase my celou postel prehazel…:O)))) Je to darbos..:O))) hi, hi

Ani nevim kde zacit, je toho hodne co se u nas deje, jak se znam zase na polovicku veci zapomenu.....

Tak nejprve chvalim denicek…Sally se moc poved…jsem na tom podobne jako MISA, nebot rodicove sem nechteji priletet…respektive nemaji cas, podnikaji....­.....ale snazime se je premluvit…tak snad tyto vanoce prileti…no uvidime…
Urcite nejake tipy se osvedci…:O))))

Holky tak chlapek se vcera ukazal, zrovna kdyz jsem chtela jit na bazen..:O((( tak jsem musela zustat.......spra­vil to takovym stylem, ze jsme ho musely za 10 minut co odjel volat znova, protoze ten zamek nefungoval, a ja prece nezustanu s dverma ktere nejdou zamknout…!!!!!
Kdyby bylo podle nas tak si to spravime sami, jenze tady „vladne“ assoc takze prakticky nemuzete udelat nic bez jejich svoleni…a protoze to vsechno plati oni, tak si vzaly na to nejakeho chlapka…ktery na to ocividne sere…:O)
Kdyz nam vymontoval ten stary zamek, zjistil ze ten novy co dostal, chybeji nejake soucastky…rekl my ze s tim nic nejde udelat.......koukam na neho a rikam mu, ze si snad nemysli, ze zustanu bez zamku - s dirou ve dverich!!!! Fakt to bylo neco…nakonec zajel do Home Depot koupit nejake soucastky aby to dal dohromady a namontoval to.....Ale nejak blbe, protoze kdyz jsme se to snazily zamknout, tak to nefungovalo…No jeste, ze jsem to vsechno nechala na pondeli, kdyby mel prijet jak se puvodne planovalo v patek, tak jsem si jista, ze jsme bez zamku!!!! Schvalne jsem to presunula na to pondeli, protoze takove „opravy“ jake poradaji oni, se vzdy vyvrtnou.....Na­konec nam rekl, ze by bylo nejlepsi kdyby jsme vymenily cele dvere…Takze mozna dostaneme nove dvere…to potom nechapu proc nam ten zamek menily!!! no co, z meho to nejde, jen me to stoji ten cas…!

Tak jsem si trochu postezovala…:O)))

V nedeli jsme byly na plazi......Kubicek uz krasne smajda v pisku, bavi ho stavet ruzne hrady a babovky…jen vln se boji, porad pred nima utika…:O)) Celkem jsem se i opalila, slunicko palilo..:O)))
Mam zase nejake fotecky tak poslu…
Jako pokazde, to uz je u nas snad tradice, opet sla pobrezni hlidka za nasim tatinkem, nestesti ne jenom za nim........vy­tahovaly vsechny co byly na prkne a nemely ploutve, proud byl dost silny, tak by ho to odneslo do oceanu…tak musel jit ven…i vlny byly dost vysoke…no sranda…:O)))))
Ale jinak den se vydaril…:O)))

Vcera jakmile ten chlapek odjel co nam zpravoval ten zamek, jely jsme ke kamaradovi pro motorku, vypujcit si ji…Romca uz se objednal na jizdy tento patek, tak jsem zvedava…vsichni rikaji, ze je to tezke a na poprve to nikdo neudela…Maji jezdit nejakou osmicku, pomalu , vse udrzovat jen plnynem, neradit a nesmi dat nohy na zem.......ta osmicka je celkem mala, a s takovou motorkou se spatne zataci…tak si Romca jel pujcit motorku aby se trochu zajel a vse si zkusil......Tu svou jeste nema, porad na ni ceka.....
Tak jsem zvedava jak dopadne.....

Ted jel na ni na meeting, uvazujeme ze se prestehujeme do toho nase domu, ktery rentujeme a tento prodame......­.Jestli to vsechno vyjde, tak se budeme stehovat ke konci 6 mesice.....Moc se my nechce, uz mam stehovani plny zadek..!!!
Romca je pryc skoro 3 hodiny, tak snad se nekde nevyrachal…uz myslim jen na to nejhorsi.....­.rikal, ze si zajede na DMW zkusit tu „trat“ ......aby si to poradne nacvicil..:O)))) Jsem vazne zvedava jak mu to pujde......:O))))

Kubicek tady pobiha, vidim, ze my ukrad nejake fixi, tak zase neco bude pomalovane..:O))))
Holky vcera behal bez plinky a podarilo se mu curat, teda poprve takhle „nazivo“…chudacek pobihal a nevedel co se deje, pritom cural vsude, dival se jak mu to „strika“ a knoural…tak jsem ho uklidnovala, at se neboji, ze cura.....:O))))) Dole mame kachlicky tak to je OK..jenom se to utre…:O)))) Byl kouzelny.....­..musela jsem se smat…:O))))))

tak ja to poslu, podivam se co vyvadi v pokojicku a zase prijdu psat…

zatim pa Evca

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 25.05.05 04:18

Ahojky vsem,

holky ja jsem dneska totalne vyrizena, vareni, uklizeni a jeste me ted ceka upect makovec a svacina pro tatku a pak padnu........­.......
Tatka si dneska objednal nove koleckove brusle protoze ty stare jsou uz stare a nejak se mu zalibilo jezdit s nama kdyz mi jedeme na kole.
Holky co se tyce tech rodicu tak ja uz je nevidela 4.5 roku a chteli jsme aby pristi rok na jare prijeli uz konecne......­.........mati by i chtela ale tata radeji leze uz po 150te do Tater jak kamzik misto toho aby se jel podivat na vnuka ktereho nikdy nevidel. Jeste nemaji vizum ale to je dalsi vec kterou tatka nechce moc absolvovat...­............pry utrati plno penez za vizum a stejne ho nedostane!!! Me by ranila mrtvice, to uz jsem jim i nabizela ze jim ho zaplatim a poslala pozvani od kamaradky a stale nic. Letos pry chteji jet na Kanary za segrou pry je to bliz. Nase mati taky podnika a tak si nemuze vyskakovat ja vim ale me treba nasralo to ze mi rekl tatka pred 2 tydny ze si koupili novou televizi za 30 tisic.....­.........a tak na to uz maji ze jo............porad si stezuji ze nemaji penize.......a pak se dozvim tohle. A s tim jak pises Lindi ze ti vasi rikali ze k nim nejezdis tak tohle presne rikaji nasi brachovi (bydli od sebe asi 15 minut autem ve Zline) a pritom bracha mi rika ze kdyby oni (bracha se svagrovou a holkama) k nim nezasli tak by je snad nevideli jak je rok dlouhy. Takze me je jasne kdo za kym nechodi. Pripada mi to jakoby tim ze jsme docilili 18 let skoncil pro ne rodicovsky udel a vy si delejte co chcete. Pritom mati kdyz po ni neco potrebuju tak to pro me udela strasne ochotne, vim ze je ji smutno a place mi do telefonu ale sakra proc neco pro to neudelaji, kdyz my nemuzeme!! Uz radeji o tom nebudu psat nebo se taky rozbrecim....­...........oni to nechapou jak se tady cloveku zije bez dobrych kamaradu a rodiny a ani nemuzou.
Sally ja vim ze s prckem se blbe cestuje na toz se dvema treba ale me by to ani nevadilo.....­........a jak pises........­...nejvic me mrzi ze nevidi Honzika .....jak roste, co uz umi, jak se smeje........­.........

Lindi,
to je dobre ze se ti stav celkove zlepsuje a ze jsi zrejme nasla to co ti delalo v tele binec........­....zatraceny gluten!!!!!!!!
Kdy mas vlastne nastoupit jako nanny??????

Baru,
diky za jecminek.....­.........uz jsem skoukla nejake stranky......­..........a asi se pujdu podivat do Nutrition depotu a do vitaminu.....­.....pisou ze by to meli mit tam..............a pak to prubnu protoze se mi to jevi jako dobry zdroj vitaminu a mineralu.....­.............to­tiz oni tam spravne pisou ze hodne mineralu se vyrabi z mrtvych casti, ( uz jsem o tom psala ve spojitosti s tim vapnikem)....­.............­..a tohle je ziva priroda!!!!! Za zkousku to stoji........­..musime si to zdravi chranit......­........a hlavne me tam zaujala ta vec ze to cloveka hormonalne vyladi.......­......a to potrebuju jako sul..........­.......holky znate to..........pred MS a v dobe to stoji za prd a potom jsou taky vykyvy!!!!
A jeste jsem se divala nedavno do sveho denicku kde jsem si psala o prubehu tehotenstvi a co jsem jedla rada a tak..........­.........a nasla jsem tam ze jsem hodne bastila zmrzlinu!!!!! Takze to bude asi Martinek Baru!!!!
A pisnicky ti rada poslu........­...prihlas se o ne az budes chtit!!!!!

Evicko,
to s tim curanim Kubickovym jsi me pobavila.....­...........nas Honzik to provozuje uz delsi dobu.........­....chodi doma bez pliny a kdyz se nezadari vcas zavolat A-A A-A.....tak se pocura .............­....ale on vzdycky prijde a zene me tam na to misto a ukazuje mi to kde to udelal.......­........cipera­.............­..a je to cim dal castejsi kdy si vola na zachod a stihame to uz. Sice je to opruz musim ho strasne hlidat protoze Jenik je pocuranek a cura snad kazdych 15 minut ale kolikrat to vydrzi i hodinu. No uvidime ja to zatim moc nehrotim. A s tim zamkem to je teda pakarna......­...........ja se fakt kolikrat divim jak ten stat muze vubec fungovat s tim jejich pristupem k praci!!!!
Evi a proc se vlastne chcete stehovat???? A kde mate ten druhy baracek.....je to taky v LF????

Sisi,
ty mas opravdu za sebou marathon.....­...........a maminka bude mit na co vzpominat, uz se tesim na fotecky. Vis ja bych chtela taky videt ten veliky hrbitov......­.......me to misto prijde takove nedotknutelne.
Kdy te vlastne ceka ten UZ?????

No tak jsem cosi sesmolila a uz me boli oci dneska tak se loucim a mejte ese moc krasne berusky a broucci......­........a dobrou noc.....Misa

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.05.05 04:19

tak jsem tady......

Kubicek ma peknou modrinku pod okem…zase sebou nekde vymlel.....on totiz nerecel, takze nevim kde se nabil…:O)))) Je to ale cislo…

ANDREJKO
jsem rada, ze masticka dorazila a snad i pomaha!!!:O))) Kolika dokaze hrozne potrapit.......Me neprijde ze by byl maly alergicky na mat. mliko......Mozna se neumi poradne prisat a proto place.....me to delal prvnich par dnu Kubicek......pla­kal, protoze se nemohl prisat…dala jsem ho k prsu, chvili cucal ale neslo mu to, pak zacal plakat…ja mela hrozne moc mlika a tak bylo pro neho tezke se prisat.......­.musela jsem mu pomahat........Ale jak psala MISA zkus napsat te laktacni sestricce.......
Kubicekovi je 17 mesicu....­..:O)))) TEd uz spinka celkem dobre…budi se jen 1× v noci , vetsinou kolem pulnoci a pak spi do rana do 7 - 8 …to zalezi…:O)))))) Ve dne spi po obede kolem 12 asi hodinu a pul..........Kdyz byl tak maly jako tvuj broucek, nespal vubec…mu stacilo jen 20 minut a pak byl vzhuru cely den…On nema vubec zadny rezim…kdyz jsem se snazila mu nejaky udelat, tak to stejne neslo......On proste spal kdyz chtel.....Od narozeni spi jak podle toho jak je utahany.....nenutim ho aby spal…
Muzu rict, ze posledni mesic, zacal brat ty poledni napy pravidelne...­...Kazde dite je invidualni , nektere potrebuje vice spanku jine zase ne......

LINDI
tak ty jsi omdlela…no to neni zadna sranda.....jak psaly holky zkus pit kafco......Nebylo by lepsi kdyby jsi skocila k dr, at te jenom zkontroluje ??
A co prace ?? Uz ti volala ta pani ?????? Kdy nastupujes ???

SISO
vidim, ze vyletik se zdaril.....musim rict, ze to zvladate vyborne!!! :O)))))
S tim kremem, tak ja dam vedet…jsem zvedava......:O)))) Neni to krem vyslovene pro stare zenske.......rikaly ze zena by mela zacit o svoji pokozku pecovat uz od 20…protoze uz pokozka „starne“.....U­kazovaly tam holky - zeny rucnych vekovych kategorii…takze to neni vyslovene pro 50 lete zenske…:O)))))
Ja uz pouzivam jeden kit asi cca 2 roky.....je hlavne proti akne…to jsem mela pred tehu celkem dost......a ten mi krasne pokozku vycistil a zjemnil......­.pouzivaji ho ruzne modelky, herecky a zpevacky.....­.Urcite je taky vsechny znate......libi se mi to i proto, ze to neni nijak drahe a je to ucinne.....Muze si to dovolit kazdy......Kdyz jsem videla reklamu poprve, a vsechny ty zpevaky a herce jak rikaji co je to za „kouzlo“ tak jsem schvalne cekala na cenu, ze to bude pekna palka, ale nebyla…fakt jsem byla prekvapena…:O)))) Jsem si rikala, ze me to nepomuze, v zivote jsem zkusila na akne a pokozku uplne vsechno drahe, levne…a nikdy nic poradne nezabralo…a tohle pomohlo a moc…:O)
Mas pravdu v tom, ze nekdy levnejsi veci jsou mnohem lepsi nez ty drazsi.....Ja NIVEU pouzivam porad......i Romca se sni neustale maze.....Je vyborna:O)
A jak se citis ???

MISO
fotecky i video dorazilo…:O)))) DIIIIKYYYYY :O))))) Poslu ti mejlika…:O))))
Rukavky pro Kubicka zatim nemame........ja jeste nebyla v obchode…ani na ten sirup jsem se jeste nebyla podivat…nesti­ham…:O))))
Fotecky jak vypadam po tom kremu poslu.......:O)))))) Bude sranda........jsem zvedava jestli to zabere…:O)))) hi, hi
Jo a tu pisnicku poslu…ale az vecer, az maly usne…ju ? :O))

BARCO
reknu ti ty tve sny jsou teda neco…:O)))))))
To se ti zdaji takove sny, kazdou noc ???

Lenost, ja bych rekla ze to je jeden z priznaku tehu…ja byla lina a pohodlna, nic my nevadilo, zadny bordel…to se divil i Romca, ze jsem v pohode.....­.normalne radim jak tigr, kdyz neni uklizene.....:O)))))
Jen lenos, az se narodi mimi, tak si nesednes…:O)))) jen odpocivej…:O))))

S remeslniky je to asi vsude stejne.....vsude jsou dobri a spatni.....:O)))

Muj tatka umrel pred rokem.......Ku­bickovi nebyl ani jeden mesic, kdyz umrel…Videl maleho jen na fotce.....Je to pro me tezke se o tom bavit........moc my chybi…hodne jsme si rozumely a ja ho moc milovala.....­.Pokazde kdyz jedeme na hory tak si nekam sama zalezu alepon na chvili a pobrecim si…On hory miloval a kdyz je vidim, tak si vzdycky vzpomenu na nej…:O)))) Hory byly jeho zivot…:O))))
Ja sama nevim jestli jsem neco po nem „podelila“ …Je pravda, ze kdyz jsem prejizdela nekoho spiralou a ohla se mi na nejakem miste, tak tam neco mely......:O))) Muj tatka mel takove veci rad.......jak jsem psala hodne ho to zajimalo..:O)))))))

Teda devcatka vam taky vase chlapy zenske obletuji…Ja treba nechapu zenskou, ktera kdyz vidi, ze je zenaty nebo proste zadany tak i presto se na nej lepi.....Takovym bych nejradeji poklepala po cele…To nevim jestli jsou tak blbe nebo sproste…!!!

Me se to stalo nekolikrat, kdyz jsme nekam sly, Romca s Kubickem prede mnou a ja za nimi........Obcas ho zenske zastavi a vyptavaji se co a jak.....jdou na Romcu pres Kubicka......­.....Nektere jsou vazne drze…Kdyz se vynorim ja, tak tomu nevenuju pozornost…Romca takove zenske umi schladit sam.....:O))) Mu se to ani nelibi, kdyz zenske vyjizdeji po chlapovi…prece by to melo byt naopak..No ja jsem ten zastaraly typ, ktery romantiku bere pomalu..........a po " starem zpusobu ".....:O))))

Jo holky ve 4 rano jsem dostala MS..:O((( Ta potvora si neda rict a porad chodi…:O) Takze zase nic..:O((

tak devcatka jdu ven s hafiky..mejte se krasne pa Evca

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 25.05.05 04:28

Ahoj Evi,
neda mi to a musim jenom dodat ohledne MS.....totiz ty urcite s mimiskem cekas na me…ze jo???? Takze jeste tak 2× a pak uz budeme tehu.........a­bychom i ty dalsi prcky meli zaroven!!!! To jenom abych te uklidnila!! TAk papa.........­.............Mi­sa

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.05.05 04:35

Ahoj Misko

no asi cekam…:O)))))
Tak se taky do toho poradne pustete!!!! :O)))) Uz se tesim…:O)))

tak pa Evca

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 25.05.05 04:47

Evi,
kdyz ja bych nejradeji maleho bycka........­....nechci rybku ani berana.......­.....proto pisu jeste 2 MS........pak by to totiz vyslo na bycka!!! A zaroven kveten je posledni termin kdy bych chtela rodit tady na Floride takze fakt cervenec a nebo srpen. V jednom z tech dvou mesicu se musi zadarit!!!
Ale to ja spis jen tak..........­....budu stastna kdyz to vyjde kdykoliv.....­......to vis!!!! Tak papa Misa

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.05.05 05:07

Miso
tak ty uz to mas takhle krasne naplanovane…:O))))))
No ja bych rada, kdyby to vyslo kdykoliv…uz je to 6 mesic a nic…no ale porad to neni tak strasne dlouho......ikdyz ja to tak citim…

tak uz zacni ted ne ??? :O))))

pa Evca

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 25.05.05 05:28

No Evi,
je to ted teprve 2. mesic co jsem vy:,–(ila HA a tak bych chtela jeste aspon jeden pockat at se da telo do kupy.........­..........viz kdyz jsme chteli Jenicka tak po vysazeni se to povedlo napotreti a druhy mesic (coz je prave ted) si myslim ze jsem potratila, protoze jsem mela silene bolesti a MS se dostavila o tyden pozdeji......­..myslim ze telo asi jeste nebylo ready........­.........a tak proto chci ted az tak za mesic.
A neboj Evi..........­.kdybych byla tehu driv jak ty nahodou tak na tebe prenesu teho bacil urcite.......­.......ja ho prenesla na svoji sefovou (byly jsme docela kamaradky v Caroline) a ta nemohla otehotnet 10 let .............­......... uz ani nedoufala....­.........a po tom co jsem ji rekla ze jsem tehotna a udelala jsem ji test s prstynkem jestli bude mit deti tak mi za mesic hlasila ze je v tom!!!! No to jsme byly v soku obe!!!!!
No ja myslim ze te to dalsi materstvi nemine.......­...........ty jsi takova maminkovita a ta priroda to vi!!!!!!!!!Neboj!!!
Tak papa.........­...........Mi­sa

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.05.05 05:35

MIsko

me taky treti nebo ctvrty MS byl hroznej…taky jsem premyslela jestli jsem nepotratila, fakt to bylo neco........nic takoveho jsem v zivote nezazila..........
Ja doufam, ze jeste tehu jednou, dvakrat budu…:O)))) Tak kdyz se ti to podari driv, tak pekne prskej tehu prskance!!!! :O)))))
A diky za podporu.....:O))))) Cloveka to potesi a doda zase silu…:O))))

tak pa Evca

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 25.05.05 05:45

Evi,
uz se tesim az ti nasi kluci budou mit brachu nebo sestricku!!!!
Jenicek ma strasnou radost kdyz vidi kamaradky tu malou Verunku, porad u ni stoji a ukazuje na ni a usmiva se.........vim ze bude hodny bracha!!!! A Kubicek taky.........­......aspon se budou mit s kym podelit o ty rostarny!!!!
Evi tak ja supu do postele......­....tesim se na mailika......­.......tak papa a dobrou Misa

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.05.05 06:24

Miso
no to nejsi sama kdo se tesi…;O))))))) Je se nemuzu dockat.;O)))))
Mas pravdu, myslim, ze kluci budou dobri brachove..:O))
tak dobrou noc…ja zase supu do sprchy..:O)
 Evca

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.05.05 08:31

Cau holciny,
dneska jsem vstala opravdu brzo,uz v sedm s Charlesem a snazila jsem se vytisknout jeden dotaznik, ktery musi Ch. poslat faxem. A myslela jsem, ze zesilim, jelikoz jsme meli nastavenou tiskarnu na fotopapir a ja nemohla najit, kde to prenastavit na A4. Takze mi to tisklo jen ctvrtinu stranky. Tesne pred rozmlacenim pocitace jsem to vyzkoumala :) To bylo takove pekne probuzeni. Ted je u nas osm rano, asi napisu komentar a jeste zahucim do postele. V noci se docela pravidelne budim kolem druhy hodiny a pak nejakou dobu nemuzu spat, pak se zase vzbudim treba ve 4 a chce se mi na zachod a nechce se mi tam jit, takze mi pak skoro exploduje mocak, no takze vlastne v noci se moc nevyspim. Zadny div, ze jsem pak lina pres den. Evco, to jsi me potesila, ze muzu lenost pricitat tehu, aspon se necitim tak spatne, ze nic nedelam :)))

Evco a Miso, ja na vas prskam tehubacil PPPPPPRRRRRRS­SSSSKKKKKKK!!!!!!!!! Snad vam to pomohlo? Kdyz Miska si planuje, ze chce byka, tak to asi to mimi ceka, az bude vhodna doba. Moje segra takhle s prvnim miminkem chtela berana a tak nakonec ji to trvalo rok, nez byla tehu. Ale toho berana fakt ma. Ted ceka kozoroha, ona je beran, manzel beran, proste rohata rodinka. Miso, byci jsou skveli, ale na druhou stranu jsou trosku pohodlni a taky milujou penize a shromazdovani majetku a jsou dost tvrdohlavi. Ale jinak ti to schvaluju!!!

S rodici je potiz, nasi taky meli problem prijet. A to je to k nam pouze 2.5 hodiny jednim letadlem. Nakonec jsem to udelala tak, ze jsem jim k sedesatinam zaplatila vylet na vikend na Sicilii, takze to spojili s pobytem u nas. Pekne to vyslo, ale taky jsem je vlastne musela donutit. No a ted prijedou zrejme kvuli mimisovi, az se narodi, ale pak je sem asi uz nedostanu. Oni totiz chteji sjezdit celou zemekouli, tak chapu, ze kdyz uz tady byli jednou, je to pro ne dal nezajimave. To radsi pojedou do Thajska nebo do Ciny. Mama mi tuhle vyjmenovavala, kam vsude chce jet, takze pri prumerne dvou dovolenych rocne potrebuje jeste minimalne 10 let a to je jim 61 let. Tak se maji co cinit. Je to ale skoda, kdyz neprijedou aspon jednou podivat se na vlastni vnouce, jak to mate vy. A tim spis, ze kdyz jste v Americe, je to neco uplne jineho a urcite by se jim tam libilo.

Siso, tak vylet jste si pekne uzili. Ja bych byla v tech muzeich pecena varena. To ja muzu, takovyhle veci. O tom hrbitove jsem cetla a musi to byt silny zazitek. Ja byla ve Francii, kde jsou hrbitovy z toho vylodeni v roce 1944 a to byl opravdu zazitek, chtelo se mi tam uplne brecet. Takova marnost, tolik mrtvych lidi a proc? Protoze nejaky idiot rozpouta valku. Ja stejne valkam nerozumim........

Vidim, ze s doternymi zenskymi mame zazitky vsechny :)) No u nas ty zenske moc nepochodi, Ch. na ne dlabe, jako vasi manzove. Zase je to hezke, kdyz takovym zenskym ukazou, ze jim muzou vlezt na zada. Ja tedy taky preferuju, jako Evca, kdyz ten chlap je ten dobyvatel, ne zenska, ale paradoxne Charlese jsem sbalila spis ja. On tedy udelal prvni krok, ale pak se asi trosku bal, takze druhy uz jsem musela udelat ja. Kdybych ho neudelala, tak spolu vubec nejsme a to by me asi nadosmrti mrzelo. Tedy v nasem pripade by nekdo mohl vznest namitku, ze jsem taky sla do zadanyho chlapa, jenze on sam rekl, ze uz davno chtel manzelku opustit a hledal zpusob, jak to udelat, takze jsem spis prisla v pravy cas. Ja z toho tedy vubec nemam cerne svedomi, protoze on ji pry uz nekolik let predtim rikal, ze od ni odejde, pokud se k nemu bude chovat tak, jak se chovala. Samozrejme tam byl problem v tom vztahu na obou stranach, ale to je dlouha historie.

Evco, toho remeslnika bych asi na miste rozctvrtila, kdyby neumel vymenit zamek a nakonec by mi doporucil vymenit kvuli tomu cele dvere. To je fakt „odbornik“. Kubicek je zlaticko, takhle cura, kudy chodi :)) S tatinkem je mi to moc lito! Ale ja verim, ze urcite je porad s tebou a hlida te, i kdyz ho nevidis. Tak jsi nakonec taky zdedila nejake lecitelske vlohy po nem, kdyz dokazes urcit, kde je neco spatneho v tele. A miminko urcite prijde, az to budes nejmin cekat, neboj. Jak rika Misa, ty jsi takova maminka, tak mozna se prave ty dusicky hadaji, ktera k tobe pujde a nemuzou se rozpocitat, proto jim to tak trva. Treba je na vas tlacenice!

Lindo, ten jecmen bys urcite mohla taky, protoze to je namleta ta rostlinka, tam zadny lepek neni. To je jako kdyby sis namlela travu. Tam se vlastne jeste ty zrnicka s lepkem nestaci vubec vyvinout, takze je to gluten-free. Ono se to sklizi, kdyz ta rostlinka roste a ma treba jen 10 cm, takze to jeste nedela zadne klasky. Je to fakt jak trava.

Vy me vsechny predpovidate kluka, ja si to tedy myslim uz od zacatku, ze to bude kluk. No uvidime, az to na nejakym UZ bude videt, tak budu hlasit. Myslim, ze si to nechame rict, stejne o nic nejde.

Mejte se zatim krasne, jdu jeste na chvili vlezt do postele. Bara

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 25.05.05 15:26

Ahoj holky, jen kratky ranni pozdravek, prave se mi probudil Lancik. Vstala jsem asi o 3/4 h drive nez on, ale nez jsem se prohrabala mailama a Vasima prispevkama, tak uz stacil vylezt. To si udelame nejakou dobrouckou snidanicku:-).

Baru, jasne, ze to bude kluk! Jinak moc mi tu ty tehu bacily neprskej, nebo Te pretrhnu jak hada:-). Na ten jecminek mrknu, jestli ho tu najdu, asi by to nemel byt problem. Jinak jsem vcera koukala na gluten-free vyrobky (mouky, mixy…) a za 6 veci bych utratila asi 54 USD a to jsou vse baleni tak 1 - 1.5 lb., fakt se mi z toho zvedl zaludek. Mouku ale urcite objednam, neda se svitit!

Mysko, myslim, ze na MSN se muzeme sejit zase o vikendu, sobota by byla idealni, az ulozis maleho. Jinak ja ty moje koleckove brusle jeste neprovetrala, kdyby mel Tvuj Romca velikost 36 - 37, tak mu je snad poslu:-).

Evco, remeslnik je fakt amater, kvuli zamku vymenit dvere, to muze nadiktovat akorat pako nejvetsi! neomuhu si pomoct. Zamek a dvere jsou 2 rozdilne veci a pokud je to vrtak, coz ocividne ano, tak ten zamek nebude umet dat ani do tech novych dveri a nejsem si jista, ze se dvere v US dodavaji i se zamkem, takze vitejte na zacatku neverending story:-). No, snad to tak drsne nebude, ale opravdu se nestacim divit. Jinak Kubicek je srandovni, opet nezklamal:-).

Musim koncit, jdeme varit! Hezky den, Linda

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.05.05 15:40

Lindo, ja jsem ted zkousela varit z te spaldove mouky a mam dojem, ze ta je s minimalnim obsahem glutenu, takze bys treba mohla zkusit i tu. Ale radsi si o tom jeste neco precti. Po tom jecmeni se diva Misa, tak treba kdyz najde, hodi ti nejaky tip. Ty bacily nebyly pro tebe, nemusis mit vsechno :)) Jo zdrave vyrobky jsou drahe, ja bych tady taky mohla dat za balicek testovin v prepostu asi stovku ceskych korun. Tak to mi prijde dost, takze zas tak moc zdravy nebudeme.

Dobrou chut ke snidani,
Bara

 
Sisa1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 25.05.05 16:06

Dobre rano,krasavice…snad mate hezci pocasi ,nez to u nas…druhy den uz zakaboneno a prehanky…fuj,.nic moc. Dneska musim zajet s manzou k notarovi, a pak jeste musim na Social Security,nechat si konecne vyridit SSN/soc.sec.num­ber/. Zjistila jsem totiz,ze bez SSN,i kdyz mam pracovni povoleni..tak delat legalne nemuzu..to je co? Malem jsem totiz dostala fleka v MAcys..v oddeleni damskych bot..ale bohuzel, bez SSN si nemuzu ani skrabnout. jelikoz ale vyrizeni SSN trva pres mesic,tak to uz nema cenu hledat fleka..kdyz budu v 6. mesici v te dobe,jak cislo dostanu. Takze se smirim s tim,ze budu delat nejakou praci pro manzu, helpnu mu s jeho vlastni praci..ma pro me toho dost…a budu se zas medicinsky vzdelavat. Nejsem naivni,a vim,ze slusny job mi v sestem mesici tehu nikdo neda. A manza zas nechce,abych delala neco jako obsluhu ve fast foodu ,v kuchyni,ci uklizeni ci supermarketu..tak to chapu. Ale to SSN si vyrizuju proto,abychom mohli zadat na navraceni penez z dani,co manza platil…protoze jsem jeste nebyla nahlasena v domacnosti s nim, tak platil vic na danich ,nez mel. Tak aspon vydelame nejaky fakt dobry penez na tax return,jelikoz ja nepracuju.

Evco…drzim Romcovi pesti na ten ridicak s motorkou..on je urcite sikula a zvladne to levou zadni. Jak pokracuje Kubula s curanim? To musi byt fakt sranda..nenapadlo me,jelikoz jsem vyrustala se segrou, ze se vlastne mali kluci musi naucit curat…Takze se mam na co tesit,jestli budem mit kluka. To nase ditko bude Stir..po me.
S temi kremy je to na zkusenost…nejlepsi je na sebe patlat to,co funguje. Tak to delam i se samponem…leta jsem verna Vive..od Lorealu, v Cesku znamy jako Elseve. Zkusila vse mozne,ale tohle je jediny,po kterem mam opravdu hebke vlasky po umyti.

Miso…tak 4.5 roku je teda doba…prece rodice nemuzou rict,ze jediny problem jsou visa ci penize…sama jim nabizis financni kompensaci..a navic se zda,ze bez penez nejsou. Aspon kvuli vnouckovi by to mohli udelat…Vy nemuzete jet za nima ? My budem muset podniknou cestu za rodinu pristi jaro..a vubec se na to netesim,s malym kojencem to pro me bude utrpeni a ne dovolena,jenze je to jedina cesta,jak videt pribuzne..Ti k nam jen tak neprijedou..mimo mamky. Muj tatik taky ma tisic reci..ze kdyz by mel jet do USA..tak to by muselo byt…ma vyhrady hlavne kolem vis( a s jeho manzelkou by je to stalo dvakrat tolik..ale ona neni zadna chuderka)/chapu,ze jet z Moravy do Prahy a pak jeste platit za visa neni pohodlne/ale snad to pro me udelat muze. Penez jsem mu dala taky dost,ze by mel jak na letenku tak i na visa..TEda s tema penezma…dala jsem mu 25 tisic…ale nerekla jsem mu,ze to bude mit na to,az bude chtet priletet. Ale kdyz by mel vyhrady kolem penez,tak co,..penize jsem mu uz dala, a on ma penez sam dost.
Tvoje segra je na Kanarech? Jak ji tam osud zaval?
Misko,na UZ jdu ve 20.-21.tt..tedy za 2 tydny..jeste jsem se neobjednala do nemocnice..ale brzo tak ucinim.
ARlington Cemetery je opravdu uzasne misto…ma to sve takove mrazive kouzlo. TAm uz Ti chudaci vojaci jen v klidu odpocivaji…a netrpi vic bolesti a utrapama valek.

Lindus…ta mouka je hezky draha..nicmene je to nejlepsi cesta,jak bojovat proti celiakii…je to vlastne lek. Jsme rada,ze delas pokroky a vidis uz znatelne zlepseni..takze jsme na to asi zautocily dobre a odhalily vinika. A jak rikas…unavu mas z celiakie…ona sama zpusobuje totiz snizeni poctu cervenych krvinek/ s dietou se to upravi do normalu/, takze mozna jeste mirna anemie/chudokrev­nost/ k tomu omdlevani asi prispiva, stejne jako unava.

Misko a Evco…tak uz se moc tesim,az obe ohlasite,ze cekate! Jen nechte na sebe bacila z denicku na sebe skocit…a je to!

Barco…co chute? Je ti stale..jak pises…blivno?Ry­bicky jsi uz nekomu nabidla…? Ja jsem urcite jeden ze zajemcu:-)
Ten hrbitov,..jak uz jsem psala…je zazitek ho navstivit. Neni to jen velikost ,ale ta atmosfera, co ho dela vyjimecnym…Budou fotky…tak poslu…slibuju.
papa, Sisa

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 25.05.05 16:19

Ahojky babky,
tak ja jenom narychlo, zdravim vas po ranu vsechny!!! Jakpak jste se vyspaly???
Baru,
ja jsem se te zapomnela uplne zeptat jaka byla ta buchta z te spaldovky?????? Bublanina ze jo????
Jo a jeste ses ptala jestli tu maji mak...........tak maji ale jenom v korenkach po malym mnozstvi a je drahy ale da se koupit u polaku nebo rusaku ve vetsim mnozstvi ale neni o moc levnejsi!!!
Lindi,
ty ranni ptace!!!!!!!!!!!!!
Sisi taky zdravim ale jeste jsem necetla co jsi napsala!!!!!!!
Tak kocky ja valim s malym na kolo.........­.....mejte se zatim........­.........Misa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.05.05 16:43

Miso, bublanina dopadla vyborne. Ja jeste pekacek vymazu a vysypu kokosem misto moukou ci strouhankou, takze to bylo jeste lepsi. Ta spalda ma takovou zvlastni chut, tedy me to tak pripada, ze trosku drhne po jazyku. Ale chutna mi to a Karlicek taky dlabal.

Siso, ja te obdivuju, ze jsi tatkovi dala tolik penez. Ja tedy nevim, ale ja jsem rodicum za cely zivot nedala nic, jen normalni darky ci jsem jim platila tu dovolenou na Sicilii, protoze to bylo taky k narozkam, a jinak proste u nas davaji spis rodice penize nam. Oni je stejne nepotrebujou, maji sami dost, a urcite by si ode mne nic nevzali. No mozna az jednou budou chudi duchodci, tak je taky podporim, ale zatim neni zadny duvod. Oni by to ode mne urcite vubec neprijali.
Tesim se na fotky z vyletiku.
Tedy s tou praci je to pech, ze musis mit to security number. Tvuj manza ma pravdu v tom, ze by bylo blby, abys treba prodavala ve fastfoodu nebo uklizela, to by ti v tehu asi moc neprospelo. Tak vyuzij cas ke vzdelavani a odpocivani, ber si priklad s Andrejky a naspi se do zasoby. Pak uz nebude cas.
Chute mam na zmrzlinu a ovoce, zbytek nic. Jo jeste mozna pizza capricciosa. Zrovna si lamu kazdy den hlavu, co varit k veceri, kdyz vubec nemam na nic chut. Dneska jsem chtela delat veprove dusene s mrkvi, jenze na to vlastne taky nemam chut. TAk asi bude nejaka polivka, at mame zeleninu. Maso ted jim skoro kazdy den, takze dam trosku oraz. Ono to urcite neni zdravy, jist ho tolik. Jo rybicky, kdybys bydlela za rohem, tak ti je rada dam. Do te dalavy k vam by urcite v celku nedosly. Ale porad cekaji v lednici, jestli si to moje chute nerozmyslej.

Holky a zacina mi lezt takovy spek na brise, ktery nejde zatahnout.......

Tak zatim pa Bara

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 25.05.05 20:07

Tak holciny,
mam zase par minut tak pisu.........­...........
Baru,
tak to jsem v soku ...........ted jsem si precetla ten clanek o te hypnoze a myslela jsem ze budu prvni kdo tam napise a kdyz jsem to odeslala tak tam vidim tebe a navic ze pises to same.........­.............chichi­.............­.ze by nejake cary??????
No a kdyz teda ta bublanina byla tak dobra tak ze bys prosim pisnula receptik?????
JInak jak pises o tech rodicich tak ja si taky myslim ze by deti rodicum meli davat penize jenom pokud by to opravdu bylo potreba......­...zvlast v dnesni dobe kdy mladi schani bydleni a je to u nas tak priserne drahe. Me vzdycky fascinovala nase mama.......ona mi vzdycky tvrdi ze ji nikdo nikdy nic nedal zadarmo ze si jako musela vsechno vydobit ona sama.........­.........ale jaksi zapomnela dodat ze dostala od babicky a dedy barak!!! Kdyby mi dneska nekdo dal nejake bydleni tak uz mame davno po starostech. No ale to je cela mati!!!
Sis,
no ja myslim ze pro tebe urcite bude nejslepsi kdyz uz zustanes doma.........­.......ono zapracovavat se nekde uprostred tehu nema cenu...........za chvili budes chodit casteji na prohlidky mozna bys z toho mela jenom zbytecny stres!!!
Co se tyka navstevy domu tak u nas to nehrozi…my uz jsem prekrocili pobyt takze by nas zpatky uz nepustili....­............a zatim domu nechceme.....mame vic duvodu ale o tom se mi nechce mluvit verejne. No nas tatka je asi taky tak pohodlny jako ten vas!!!

Tak holky ja zase mazu dodelat ten makovec......­.............­....vite jak dlouho jsem mlela 200g maku????
Hodinu a pul!!!!
Auuuuuuuuuuuu uz me boli ruka, existuje elektricky mlynek na mak????
Tak papa Misa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.05.05 20:29

Teda Miso, no asi mame stejny myslenkovy pochody - ta hypnoza...... Hele a to jsi mlela ten mak mezi dvema kameny nebo co???? My tedy doma mivali takovy mnohoucelny robot, ktery mel i mlynek na mak a byl na elektriku. TAdy na Malte je to mimo misu, kdyz ani nemam mak, ze...... Ale jedna hodna kamaradka mi onehdy privezla makovec v pytliku z CR.

Bublanina je hrozne rychla a dobra. Recept je nasledujici: 1 a 1/4 hrnku (250 ml, takovy ten klasicky hrnecek) mouky, 3/4 hrnku cukru moucky, 2 cela vejce, trosku prasku do peciva, jedna slehacka (my zde mame kelimky po 180 ml). Vzhledem k te slehacce uz se tam nedava zadny tuk. Ingredience se lehce zaslehaji dohromady, ja to nasypu vsechno do jedne misy a pak projedu rucnim slehacem asi 3 minuty. Potom vylejeme do vymazaneho a vysypaneho pekacku a posypeme libovolnym ovocem. Peceme cca na 160 stupnu Celsia.

Ja mam dneska docela bolebrich, jsem nadmuta jak koza… vubec nevim z ceho.

Ale mam dneska radost, takovy pekny den, kdy vsechno vychazi. Nejdrive mi odpovedeli z jedne firmy, ktera vyrabi cajicky a cajicky vypadaji krasne a za dobrou cenu, takze budeme rozsirovat sortiment. Pak Ch. vyzvedl VAT No. pro nasi maltskou firmu. Taky vyzvedl zbozi, co nam prislo postou z CR bez jakychkoliv potizi, nikdo neprudil s proclenim. No a na zaver jsem si objednala satek na miminko jen za 540 korun. Tak mam radost z takovych malickosti.

Mejte krasny den, u nas uz je vecer.
Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.05.05 21:14

Teda holky, na me jdou zrejme blivne stavy vecer....... Uz je mi zase divno/blivno, nastesti to nikdy nedojde tak daleko, abych fakt musela jit.
Uvarila jsem si cajik na prdiky pro miminka, tak mi treba pomuze. Je s anyzem a visnovou prichuti, moc dobry.
U nas vecer probiha tak, ze ja sedim u PC a pisu na emimino a Ch. si cte takovou hrozne tlustou zajimavou knizku o Malte, o ktere jsem se tu jednou zminovala. Tak si jeste musime uzit tech par poslednich klidnych mesicu :)))
Pa pa Bara

 
Anonymní  25.05.05 22:14

Siso,
nojo, bez SS# holt nejde nic :-)))

HOlky fakt jsem netušila, že někteří rodiče nechtějí jezdit. Asi jsem šťastný člověk, ale prostě mě nenapadlo, že by naši nepřijeli ani jednou… to je mi moc líto.

Ad peníze a rodiče - manželově mamince je 83, považuju za normální, že jí přilepšíme nebo prostě zaplatíme náročnější věci (např. vylepšení koupelny, když jim stejně bourali stoupačky, nový koberec nebo tak). Ona si opravdu už těžko může někde přivydělávat a vůbec už si nedokážu představit, že bychom my od ní nějaké peníze brali. Samozřejmě - přispíváme v rámci našich možností; kdybychom sami neměli kde hlavu složit a brečelo nám tu pět hladových dětí, tak by to bylo něco jiného, ale takhle mi na tom nepřijde nic divného. A samozřejmě když jsou tu naši, tak platíme jejich vydání… těžko můžu chtít, aby si moje maminka z důchodu platila pobyt v USA.
 sally

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.05.05 22:25

Ahojky kocky

tak dneska se my nechce nic ale nic delat…jsem nejak shnila nebo co…ze by nedostatek energie ?? ;O)))))

Kubicek si hraje v pokojicku, tak nez pujde do hajan.......tak mam chvilku na psani…

Jak to tak vypada, Romca musi zrusit tu zkuzku z jizd, protoze ta motorka se musi dat do servisu..:O((( Vcera nechtela nastartovat.....( Romca se vratil domu celkem dost pozde )…Ten jeho kamarad, kdyz jsme mu volaly, rikal, ze ji tam stejne chtel dat, nejezdila tak jak by mela…
Romca je z toho nestastny, uz to chtel mit za sebou.....no nic.....bude to muset jeste vydrzet…

Dalsi vec, nasi rentri se nechteji vystehovat......tak ted nevim co s nima budem delat......Romca se tam vcera vecer zastavil, dat jim vedet, ze se musi odstehovat...­......by jste neverily co mely za reci.....Dneska se tam chystam ja, ale nejspis si dam velkeho frtana nez tam pujdu…
Ja jsem nikdy v americe nechtela nic rentovat…protoze vam to amici znici a delaji problemy a je jedno jaci lide to jsou…Navic jsem se dozvedela, ze tam maji kocky a psy, pritom podepsaly kontrakt ve kterem mame jasne napsane NO PETS.....takze se muzou rozloucit s depozitem, ten jim proste nedam zpatky…
Vazne jsem zvedava co se bude dit.....Romca uvazoval, ze ten barecek ve kterem jsme ted, pronajmeme, ale to jsem odmitla, a to i presto ze by nam vydelaval penizky na najmu......fakt my to za to nestoji…

a do tretice :O)
ten remeslnik , no byl to takovy „spravny“ chlapek, ktery si z niceho hlavu nedelal.....Pry mame dostat nove dvere, ale jak me jeste ujistoval, tak to neni 100%......ale prijde sem znova, protoze jak jsem vam psala, na tom zamku chybely nejake soucastky, tak ne vsechny spravil…zamek funguje, ale chybi mu takovy plechovy kryt ktery se dava pod zamek - je to spis naokrasu......takze nam to prijde zase znova cele vymountovat , aby tam tu nadehru mohl dat.....kdy to nevim..........ale at si nemysli, ze na nej budu zase cekat dalsi 3 dny!! Je to des......Na jednu stranu se my stehovat odsud nechce, ale s tim assoc je to vazne nekdy o nervy.......na tom druhem baracku nam nikdo nebude rikat co muzem a co nesmime, jsme vlastnimy pany…budeme mit klid..:O) , to je snad nejvetsi plus......a taky tam mame velkou zahradku…to bude mit Kubula i psy krasny „vybeh“.....muzou byt porad venku…:O))))))

tak a ted k prijemnejsim vecem…:O)))

MISKO
mejlika napisu dnes vecer......vcera jsem to uz nestihla…:O)))

BARCO
dekuju za tehu prskance, snad jsem neco chytla..:O)))) Vidim, ze tvy rodice jsou cestovatele jak blazen…:O))) Me se libi, kdyz jsou tahle lide aktivni........
Uz toho urcite videly dost.......Ja bych chtela taky cestovat, ale to si asi nechame az nam deti vyrostou…:O)))) Udelat si takovou cestu kolem sveta…no to by byla parada…Nas kamarad, takhle cestuje porad, objizdi svet na motorce......­.Myslim, ze objel na ni cele Thajsko i Cinu…ted je zase nekde v Peru.......fakt porad nekde lita.....Minuly rok, jel na safari do Afriky......tan ma zazitku panecku.....to asi ani ja nenasbiram za cely svuj zivot…:O))))

Tak nechate si rict, co to bude ???? To nam musis hned potom dat vedet…Ja si myslim, ze to bude ten klucina…:O)))))
S lenosenim si hlavu nedelej…ja byla fakt hrozny flegmos..:O) Nic me nevyvedlo z miry..Romca si tenhle stav moc pochvaloval…ne­nedavala jsem, kdyz byl bordel, tak byl bordel…sice ne na dlouho, uklidila jsem, ale az jsem se na to citila…jinak vse delam hned!! :O))))
Poradne si holky odpocinte!!! Nic neutece…:O)))))
Ja jsem nastesti nemela zadne bleee stavy..uz od zacatku tehu jsem se citila fain, jen jsem byla hrozne unavena......­.potize se zaludkem a jidlem jsem nemela.....ani pachy my nic nedelaly…Jsem zvedava co se mnou udela druhe tehu…:O)
A to te chyta jen vecer takove ble stavy ???

devcatka jdu, maly usnul tak skocim do sprchy a pak musim jit nakoupit a na postu…

mejte se krasne…pa Evca

JO jeste vam poslu nejake fotecky z plaze…:O))))

Ja mak kupuju v jednom nemeckem obchode.......ted nevim kolik ho tam je…odhaduju ten pytlicek na na necelych pul kila a stal me neco kolem $ 4 .....coz neni zas tak spatne......

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 26.05.05 00:28

Ahojte panenky, byli jsme v kine na Star Wars, malem jsem se u toho rozbrecela, fakt smutny, no pokud se na to se svyma drahyma polovickama chystate, tak kapesniky s sebou, ja se jen tak tak udrzela, dalo mi to hooooodne premahani. Lance mi porad taha na nejake sci-fi, uz si vyhledl dalsi film War of World s T. Cruisem, dalsi sci-fi! Take jsem nakoupila prani k narozkam pro pul familie, vsichni maj cerven - cervenec, ted jeste nejake malickosti a poslat. Jinak v sobotu se chystam na svoji prvni „sichtu“, volala mami Kelli, ze jestli bych si nechtela v sobotu vyzkouset babysitting, ze maji nejakou vecu s prateli, ale ze mi to samozrejme zaplati, dokonce me prijde i vyzvednout a zase me vrati zpatky:-). No takze v sobotu juchuuuuu na prcky!

Evco, my byli v rental house a ja, jak jsem pako na uklizeni, tak jsme to tam hezky uklidili, vycistili koberce a ta pani byla tak v 8ou, ze neverila ani svym vlastnim ocim, ze ji vraci nekdo barak tak hezky uklizeny, nezniceny, vyvonankovany:-). Rikala s jejim manzou, ze ani neveri, ze jsme tam bydleli, byli nadseni, okamzite nam vrazili do ruky sek, zadne problemy. Verim, ze i Lance by to uklidil hezky, on je na tohle taky celkem opatrny a to je Amik:-))). Snad se Vam podari ty lidi nejak vystipat a depozit jim fakt nedavejte, oni se s Vami taky moc nemazou, ze!

Mysko, ja myslela, ze jsem vazne na celem svete sama s rodicema tzv. hroudama, co sedi doma, maximalne se premisti nekam, kde to uz duverne znaji… Take mi to mrzi a neverim, ze jsem vubec nekdy priletej. Budou slibovat hory doly, abych priletela ja, ale oni sami ne-e. Jinak pekne pozjistuj jecminek, at jsme holky plne energie:-). A vubec se nebran diteti beranovi, my jsme totiz nejbajecnejsi:-).

Baru, spaldu take nemohu, ani semolina a tisice dalsich druhu, ach jo. Ale dneska jsem koupila super drahou (ba ne, slo to, asi 750 g za 4.7 USD - shit!!!!) mouku, ktera je all-propouse (nebo jak se to spelluje), tak uz si planuju palacinky, banana bread, muffins a dalsi vychytavky, take na chleba se tesim, proste to rozjedu ve velkym:-). No, s cenou teto mouky asi ne, ale jednou za cas se do neceho pustim. Lance vyvalil bulvy, kdyz vydel tu cenu, ale co se da delat. Se spekem na brise si nedelej zadne nasili, ja tam mam seriozni sbirku a la Michelin, z toho se nesrili:-).

Utikame s drahousem varit, mame nejake jatyrka stroganof, to jsem na to zvedava. Mejte se bajecne, hezky vecer.

Jee, Siso, malem bych Te vynechala!!! S tou praci chapu, ze manza nechce, abys pracovala ve fastfoodu nebo nekde uklizela po marketech, to nechce ani Lance a to nejsem ani tehu. Uz zacal nadavat na to hlidani, ze mi plati malo a bla bla, ze za day care daji za 2 dny to, co me za tyden, ale ja mu rekla, ze dokud nejsem legal, tak beru vse, tak se zklidnil. Jinak hlidani jako takove mu neva, za fast-food a uklid v marketech by me asi zaskrtil:-). No ja se tesim, jestli se jednoho krasneho dne rozhoupe a opravdu se vezmem, jak ja si budu vsechno vyrizovat… Myslim tim prac. povoleni, povoleni k pobytu, SSN a tak, ja o tom nemam ani paru, to bude neco, vsechny Vas do toho zapojim:-). Ale klid, to jeste nejaky ten patek, rok, desetileti pocka, tak nepanikarte:-).

Ted uz vazne letim, papa, Linda

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 26.05.05 04:54

Zdravim vas berunky pri veceru,

makovec je dopeceny a je moooooc dobry, neni to takovy ten klasicky ale je to spis makova buchta!! Ale to mleti???!!! To je des!!!
Baru,
mozna kdybych to mlela mezi dvema kameny tak by to bylo rychlejsi......ja mam taky robota tady ale z Cech a ten nema tyto mleci funkce...........ma takovy malicky mixerek treba na kavu nebo na orisky.......­..v nem to docela jde ale neumele se to uplne a navic kdyz mas vetsi mnozstvi tak to za chvili odpada.......­......proste motor nestiha!!!! Takze jsem si pujcila od kamosky mlynek!!!
No ten tvuj receptik zni moc dobre a rychle a jednoduse....­...........zkrat­ka priste pecu tvoji bublaninu....­......ty tam davas jenom tu spaldovku????Mela jsem pocit ze jsi psala ze to mixujes s nejakou jinou moukou jeste??? Nebo mam halucinace???
Jeste k tem byckum........to je dobre ze maji radi penize…aspon se budeme navzajem doplnovat ja je totiz moc nemusim…teda jsem rada kdyz je mame ale nejsou pro me Alfou omegou a tak kdyz je nemam tak me to zas tak netrapi…no a to je mozna ta chyba ze se za nema nehonim a proto jich ani moc nemam. Takze bycek muze hromadit!!! A kdyby to nevyslo a mela bych beranka hodneho otres se.............tak to vyjde vlastne na stejno!!! Lindi ty jsi beranek???? Tak to zase neni tak spatne znameni asi ze jo??? Ja znam 2 berany.....­........ale fuuuj berany takze proto jsem psala ze berany neeeeeee!!!!
Baru, Beru.........­......satek ti schvaluju, ja jsem ho taky moc chtela, ale tady to neni moc IN a prodavaji je jenom na net shopech a jsou uplne jine nez ty ceske. Tady se nosi hodne klokanky.........my jsme ji teda koupili ale pouzili jenom jednou a pak jsem se docetla ze to neni dobre na zadicka takze z toho seslo!!!! Nastesti jsme to prezili i bez satku ale myslim ze pri druhem mimcu bych ho urcite chtela...........je to takove mobilnejsi kdyz mas druhe dite a potrebujes ruce!!! Urcite si nejaky poridim!!!!

Evicko,
to je teda peklo s tema rentovacema!!!!! Doufam ze to tam vyridis podobrem!!!! Kdyz jsem delala u nas v realitce tak pokud se lidem nechtel vystehovat najemnik tak museli jit na policii s kupni ci najemni smlouvou a oni s nema potom k bytu aby mohli vymenit zamek a vystehovat jim veci. Jak to funguje tady ale netusim. To ze jsou amici prasata co se tyce bydleni je mi jasne. My kdyz jsme opoustely apik v Caroline tak jsme taky vycistili kde co zabilili steny ..................a taky jsme dostaly krome $30 cely depozit zpet!!!! Me pripada ze si americani vseobecne veci moc nevazi a proto se tak chovaji!!!
Tak si dej jednu na kuraz a poradne s nema vybehni!!!!
Je fajn ze budou mit pejsanci a Kubicek zahradku.....­.........to je k nezaplaceni!!!

Lindi,
tak ty uz jdes do raboty v sobotu.....­......to je fajn!!! Namasti si klouby at neco vydrzis!!!
Jo a ten messanger teda pada nebo co????
Jeste ti chci napsat ohledne tech mouk.........­.....nemate tam nekde Nutrition Depot nebo nejaky takovy obchod se zdravou vyzivou??? Protoze tam to byva vetsinou levnejsi nez v normalnim obchode......­.........ales­pon u nas jo...........­.....napriklad millet flour stoji u nas v Publixu (to je normalni supermarket) pres $4 a v ND stoji jenom $2.5 a tak to je i s buckwheat, spelt, amaranth .............mmch ten bys urcite mohla ze jo!!! Zkus se podivat na netu, kde je ND pobliz vas!!!

Sis,
jeste jsem ti chtela napsat o tom jak jsi se ptala na tu moji segru........­.....tak ona tam jela za svoji kamaradkou na navstevu a poznala se tam se svym pritelem- mistnim domorodcem Carlosem a uz tam zustala, Ted tomu budou 3 roky a maji spolu pul rocniho chlapecka a v lete se budou brat. Takze jsme tak trochu rozhazeni po celem svete.

Tak bobci...........ja koncim, jdu se uspa..............t asi si zazpivam Ovecku. Krasne sny vsem a ne zadne divociny tehule.......­........ Misa

 
monty1
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 26.05.05 05:10

Ahoj holciny,
vy se tedy cinite a ja vubec, ale vubec nestiham. Ani to kafe jsem si dneska nestacila vypit. Maly mel v noci z utery na pondeli zase zachvat palce, tak jsem si rekla, ze zkusim to bezlaktozove mleko. Krmila jsem ho s tim az do dneska, ale zadna zmena, spis este horsi. Byl celou noc hrozne neklidny, vypil treba jen pul flasky a zacal pofnukavat, pak usnul a za pul hodiny byl znova vzhuru a mel hlad. Tak to slo celou noc a dnes cely den az do 1600. To usnul jako spalek, zrovna na kontrolu k doktorovi. Ten alergii na laktozu vyloucil, nemel zadne priznaky. Ja jsem si hned myslela, ze to alergie nebude. Rekl mi ale, ze koliku taky nema a ze se mu zda, ze je uplne v poradku. No tak z toho moc moudra nejsem. Spal az do 2100 a pak nanovo, usnul pri kojeni, za 10 minit byl vzhuru a zse plac. Nakonec ho Marjanova mamka nejak udyndala, tak toho musim vyuzit a jit spat nez se vzbudi.
Jinak dneska prdel o stosest, Evi ta masticka je fakt zazracna :0))) Kdyz ani ty prdiky nema fakt nevim co ho trapi. Je to hrozne stresujici, tak se modlim aby dnes v noci spal lip. Jinak delam vse pro to aby rozpoznal den a noc. Koupani, masaz (podle knizky Masaze deti a kojencu) a krmeni. Poustim k tomu Mozarta a podobne, slabe svetlo atd. No fakt nevim.
Holky ja jsem si za vama dneska prisla jen postezovat, nemela jsem cas ani nic cist. Tak snad zitra.
Dobrou noc .

Jo Sally denicek se ti moc povedl, skoda, ze uz mamka odejela. No snad este nekdy prileti, abych neco z toho mohla pouzit. Dnes jsme se chytly po telefonu.
 Andrea

 
Anonymní  26.05.05 06:04

Andreo,
je možné, že je ten tvůj drobek ještě malinký a ze všeho vykulený a protože holt neumí jinak komunikovat, tak pláče. My jsme s Tomem tohle měli mnoho týdnů, pomáhalo jen ho nosit (žádné chování v sedě - prostě s tím chodit a chodit)… Dr. mi říkala, že je to normální, ať si uvědomím, že pro to mimčo je pobyt na světě děsná fuška, takže pak už je večer unavené… dospělí taky nejsou nejpříjemnější, když přijdou unavení z práce - ale dospělák si může udělat kafe, hodit nohy na stůl… mimčo neví, jak relaxovat, tka holt bečí… hlavu vzhůru bude líp. Zvlᚍ pokud doktor vyloučil choroby… využij každou pomoc, která se ti nabídne, abys měla na to dost sil, musí to být hrozně vyčerpávající… kdybys ale viděla, jaký veselý a optimistický batole ten náš ubečánek je dneska, tak bys nevěřila :-))
 sally

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.05.05 12:02

Ahoj holky, vzdelavejte se trosku :)) Prectete si nasledujici clanek

http://www.novinky.cz/05/72/40.html

A proc mi tak chutnaji v tehu????
Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.05.05 15:04

Holky, budte chytre babky radilky a poradte mi, nebo mi spis napiste vas nazor, jak byste resili situaci, ktera je nasledujici:
Ch. se snazi rozvest. Na Malte je zakon, ze manzelce musi davat maintenance, at se deje, co se deje, do doby jeji smrti. Manzelka si narokuje castku ted, kdyz jsou v dome obe dcery (z toho jedna uz vydelava, nicmene to nijak nikdo nebere v potaz), ktera se snizi, az tahle dcera odejde z domu. Pak bude Ch. platit na mladsi dceru + manzelku, kterazto castka by tak uz mela zustat, dokud bude manzelka zit. Dale manzelce pripadne dum, na ktery je ovsem loan u banky, ktery zadaji, at si Ch. prevezme jako osobni pujcku s tim, ze manzelka muze pripadne dum prodat. Ch. si pak podrzi naopak svuj podil ve firme. Kdyz to sectu, manzelce z toho pripadne proste daleko vic penez a vyhod, nez Charlesovi. Na druhou stranu, pokud ji vyhovi, tak se mozna proces posune rychle dal a rozvedou se. Me jde o to, jestli proste mame ty penize obetovat s tim, ze bude pokoj a nebo se snazit to nejak rozporovat...­....... Protoze aby pak jeste manzelka neprisla s dalsimi naroky, kdyz to bude tak lehky, ze dostane vsechno, co si usmysli. Ale zase kdyz to bude Ch. rozporovat, tak se proces muze tahnout leta. Co byste uprednostnily vy? Hodit prachy za hlavu a radsi uvitat „svobodu“? Ja to proste nedokazu videt objektivne, protoze mi to stve z principu, ze tady se zenska bere jako menecenny tvor, kterou manzel az do smrti vydrzuje, i kdyz ona treba pracuje a vede normalni zivot. Samozrejme je to vyhoda pro zensky, ale diskriminace chlapu. Kdyz jsem na strane toho chlapa, je to pro me dost tezky........

Diky Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.05.05 15:37

Miso, poslala jsem ti soukromou zpravu s adresou na to CD s pisnickama, protoze bych urcite jinak brzo zapomnela. Dekuju moc, posli to, az se ti to bude hodit.
Pa Bara

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 26.05.05 15:49

Dobre rano mila vrano(y), jak jsme vyspinkane? Ja opet nic moc, mam sve nespave dny, uz z toho silim!!! A to ani nemam sve odpoledni napiky a stejne mi v noci nejde spat, rano se prakticky nemohu vykopat z postele, ale to jsem jen v takovem lehcim polospanku, mozna spis unave, nez opravdovem spanku. Ach jo, snad to prejde. Kdyby ne, tak z patku na sobotu beru Tylenol PM, at jsem fresh na ty dve lidska zviratka, uz se na ne moc tesim:-). Ale pocasi bude nic moc, budeme doma.

Barus, pokud Vas to nikterak vazneji nebude ruinovat, tak bych se na ty penize vykaslala. Ja jsem na penize sice hodne opatrna, vecne neco kalkuluju a pocitam, mozna i deformace z prace (fin. managing), ale byla jsem takova od mala, ale na tohle bych se asi vykaslala, neni to priorita. Pokud nebudete umirat hlady a bydlet na ulici, fakt se na to vykaslete, Ty jsi sikovna, rozjizdis si svoji firmu, ktere se budes moct venovat i behem materske, Charlesovi take zbyde jeho podil, penize urcite mit budete, pokud on zacne jeste s tema realitama, ktere, jak jsi psala, na Malte funguji vyborne, tak neni co resit. Pokud jsem to pochopila spravne, manzelka bude dostavat fixni castku, ktera nebude zavisla na jeho prijmech, takze se nebude menit, kdyz se mu povede hodne dobre. Ja bych se snazila vyresit ten rozvod co nejrychleji, to je opravdu priorita c. 1! Ale urcite bych dbala na to, aby byly veskere papiry maximalne zajistene, aby prave manzelka nemohla za rok prijit, ze chce neco vice a v papirech by byla nejaka mezera, ze na to vlastne ma narok. Urcite toto dobre proberte s pravnikem, abyste meli jistotu, ze se jeji naroky nebudou stupnovat. Jinak kdyz to vezmu tak kolem, tak v baraku stejne nebydlite, takze ho nemate, predpokladam, ze Ch. i ted plati na dcery a manzelku, takze hur nez ted na tom nebudete a kdyz ziskate rozvod, muzete na tom jedine vydelat. Toto je muj nazor, mozna opomijim nejake dulezite detaily, ale z toho, co vim, bych se na penize moc neohlizela, pokud Vas to fakt nepolozi na kolena. Hlavne to mit za sebou, vyjasnit si vztahy (financni) s manezlkou a vedet, na cem jste. Z toho pak kalkulovat a planovat a tesit se jen na to hezke. Opravdu se netrap, ja, ackoliv jsem sysel, tak bych se nad toto povznesla. Hlavne vyresit problem… Jinak diky za clanek, koukla jsem na nej, nacpu Lance bananama:-). Chudinka, vcera se chtel na me sapat, ale ja dostala MS, tak smolik… Tak mu to budu muset vynahradit za par dni… Ale i tak dostane banan:-). Bubla zni fakt easy, ja tu take mam jeden recept z CR. Dneska jdu zkouset pancakes z me nove mouky za 4.7 USD 1.5 lb., to jsem zvedava, jak budou smakovat. V te mouce jdou citit fazole, budeme mit fazolove pancakes:-).

Mysko, diky za tip na kram, musime to najit na netu, Lance o tomhle krame ani neslysel, natoz, aby vedel, kde je. V Mallu rozhodne nic nemame, tam mame jen tabletkarnu na zdravou vyzivu, tak budeme fakt muset mrknout na net. Potrebuji urgentne sehnat testoviny, to je vlastne to jedine, co me trapi. Nejake pecivo si jednou za cas upecu, pokud mozno ve velkem, hodim to na mrazak a chvili z toho budu zit. Ja nastesti nejsem moc pecivova, vlastne ho jim minimalne uz vice nez 2 roky, to kvuli plisnim a kvasinkam, co jsem mela, pak mi jeste po nem zacalo byt blivno, jak rika Bara, tak jsem ho minimalizovala. Chybi mi jen sladke pecivo, takove ty ruzne satecky, plnene tasticky a podobne, ale sorry, tomu se odolat neda, jednou za cas, velmi, VELMI svatecne kousek proste pozru! No, ale stejne, pokud se chystam jednoho dne na testy, coz se chystam, tak nejakou dobu pred nima se pecivem budu muset cpat (z normalni mouky), aby se to na tech testech projevilo, protoze kdyz je clovek na diete, neprijde se na nic. Takze na to obdobi se tesim, ale ne na ty nasledky:-). MSN nam bohuzel pada, ale muzeme v patek, ja budu ready po pul desate vecer, jestli se Ti to hodi nebo v nedeli, to budu ready uz v sest. Tak napisaj, jak se Ti to hodi.

Andrejko, ja bych se priklanela k nazoru Sally, tuhle jsem cetla chytry clanek, ze detatko je na svete ne zcela stresovane, ale je to pro nej sama novota, ze zacatku poradne ani nevidi, je z toho cele vyjukane a neumi vyjadrit emoce jinak nez placem. Uvidis, ze se to srovna, verim, ze uz brzy. Hlavne Ty se, holka, snaz co nejmene stresovat, Ericek to dokaze vycitit, proste klidek, usmivat se, bavit se s malym, nosit ho, on potrebuje mit pocit, ze je v bezpeci a Ty jsi jedina, koho on zna opravdu duverne, potrebuje o Tobe neustale vedet, bobysek malickej. To je moc dobre, ze nema tu koliku, o problem mene. Zda se, ze je ukazkovy pripad prevraceneho rezimu, to se Ti casem podari srovnat, uvidis. Hlavne klid, odpocivej pokazde, kdyz Ericek spi, i tech 20 minut, kdy se jen tak natahnes a nebudes nic delat, Ti prospeje. Jinak s mamcou se netrap, je mi lito, ze jste se chytly, ale co se da delat, ja citim, ze se moc snazis, ale bohuzel musi i druha strana… Hlavu vzhuru, bude to dobry, uvidis…

Holky, vsechny ostatni zdravim, take moc pozdravu do Mexica, Linda

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 26.05.05 15:50

Cauky holky,

Baru.........­........to je teda zapeklita situace......­........takze manzelka dostane dum a mesicne nejake penize a Karlik bude splacet pujcku na dum, ktery bude manzelky a jeste ji mesicne davat penize.......­........to je na hlavu postavene!!! Tohle nevim jak rozumne resit........­..totiz zda se ze by bylo lepsi ji jakoby vyplatit ale tohle se mi zda hoooooodne...­............cha­pu ze pokud jsou deti male tak je jasne ze na ne davat penize je nutnost a povinnost....­........ale nevim proc by mel platit na holku ktera uz si vydelava.....­.........muj otec mi taky nedava penize a kdyz uz jsme u toho tak ani mama.........­.....proste nevidim duvod proc .............­.....ale na Malte jsou zakony vseobecne ktere mi nedavaji smysl takze Baru ja nevim........­........jak moc by to ovlivnilo vas rozpocet????? Jestli by se to dalo unest pak bych volila asi moznost vyplatit (bylo by dobre si asi zjistit co vsechno jeste na nem muze chtit).......­...........ja myslim ze se bude muset i vzit v potaz ze Karlik bude mit druhou rodinu a nemuzou z nej sedrit kuzi.........­.......i kdyz fakt ty jejich zakony jsou pro me spanelska vesnice!!!A urcite se situace stizi az se dozvi ze cekate mimi.............
Vidim ze to taky nemate lehky........­.........jo cesta svobody je nekdy veeeelmi trnita!! Myslim ze jsem ti moc neporadila ale presto citim co te trapi a chapu to...........­......preju vam vsem trem at vam to dopadne co nejlip..........a penize nejsou vsechno, ale jsou potreba ja vim!!!
No tak ja valim ven s Honzikem...­.............­.vecer napisu vic..........­............pa­papapa Misa

 
Sisa1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.05.05 15:55

Dobre ranko holky,
dalsi usmoleny den…kde je krasne pocasi z minuleho tydne! Uz jsem dostala fotky z digitalu do computeru,..takze jeste musim udelat nejake upravy,trosku si s tim pohrat..a pak urcite poslu vzorky.Zjistila jsem ale,ze z Arlington cemetery fotecky nemam…totiz vzdy fotime dvema normalnimi a jednim digitalem..a shodou okolnosti na hrbitove jsem nepouzivala digital..moc jsme nefotili…jen par vyznamnych hrobu..ale muzu treba fotky,az budou,nascanovat a poslat takhle.

Evco…to jsou ale patalie jak s neschopnym zamecnikem, pak s tema ,co rentovali ten baracek…nelze je prinutit k tomu,aby baracek vratili v dobrem stavu a ne polozniceny od jejich domacich tvoru? Ja nevim,jak to chodi..ale prijde mi samozrejme,ze se ma vec vratit ve stavu,ve kterem byla predana.Nebo treba zkusit pohrozit,ze kdyz po sobe radne misto nedaji do kupy,tak nedostanou deposit zpet.Romcu chapu,ze ho to s tou motorkou mrzi…ja vim sama od sebe,kdyz se mi nejakym nedopatrenim odsune dulezita zkouska ci test,na ktery jsem se uz psychicky pripravila a pak se prelozi,tak me muzou brat vsichni certi.

Andrejko…doufam,ze to s Ercou bude lepsi a lepsi a ze to plakando ustane. Sally ma podobnou zkusenost,…a chce to asi jen cas..jestli je ,jak to vypada,jinak vse v poradku. Sama mam strach ted z toho, co se bude dit..jednak z porodu, a jak to budu sama zvladat po porodu..jelikoz nemam ani in-law rodice na dosah..takze se asi zblaznim,kdyz budu mit mimi divocha. To me akorat ujistuje v tom,ze bych mela ted opravdu uzivat casu,ktery jeste mam pro sebe,..pak asi budu jen rada vzpominat.

Sally…jak se mimimu v brisku dari?Mas stesti na rodice…jednak jestli jsou VAsi spolu…ja mam rodice rozvedene,.a spoustu problemu vyvera z faktu,ze maji nove partnery, a tahle ctverka se mezi sebou vubec nemusi…a poslouchat pomluvy hlavne od manzelky z otcovi strany nemusim.Kdyz by prijel tatka,tak musim nejspis pozvat i jeho prisernou chot…on sam by neprijel vubec.je to dilema. Vydaje za ni za letenku platit nebudu..tatkovi uz taky ne..dostal penez dost/dala jsem mu je proto,ze mamce taky platim letenku,ale vic uz ne,jelikoz tatka neni zadny chudacek..vysokou jsem vystudovala bez jakekoli jeho financni podpory,tak mu nic nedluzim/..No proste zivot je jednodussi,kdyz ma clovek svoje puvodni rodice stale spolu.Chapu,ze mamce ,ktera ma sama tak tak penez,ze ji financne pomuzete..to je jasne..pokud mate z ceho.

Lindus…a co kukuricna, sojova ,ryzova mouka…nebo oves…ty by lepek nemeli mit…taky jsou tak drahe..kdyz vemu,kolik kukurice se pestuje ve Statech? Ber tu moukukdyz tak,jak jsem rekla,jako lek…za leky se plati spousta penez..takze je to jeste pomerne levny lek..kdyz se na to tak podivas. Dej vedet..jak vyrobky z tech min tradicnich mouk ,chutnaji..urcite to nemuze byt spatne.

Miso…chapu ted,ze nemuzete jet…ale o to vic nechapu VAse..ze neprijedou oni…prave proto,ze vy nemuzete. To se jim tak moc nechce? A s tim,ze si vse vydobili…to jsme taky uz parkrat slysela…proste kazda generace si mysli,ze to mela nejtezsi a nejhorsi…je dobre se o to neprit,a myslet si sve. Protoze my dobre vime,jak to neni lehke prezit a bojovat v cizine…at je doba jakakoli. Jenze oni s tim nemaji primou zkusenost..takze to nevedi.
Vidim,ze mas rodinu taky rozhazenou po svete…segra by treba nechtela k VAm prijet na navstevu..je mlada..a s cestovanim by nemela mit problem,ne? Treba by dala impuls rodicum prijet taky.

Baro…ja chapu,jak v nelehke situaci se nachazite s Charlesem. Ja netusim,treba jsi to psala, ale ja to nepostrehla,za jakych podminek se Ch. a je ex rozesli. Nicmene to ted neni aktualni…proste musis se ridit podle toho,jake mas priority. Jestli opravdu o Ch.stojis,a chces si ho vzit,..tak musis ozelet financni stranku, a pristoupit na tu maintainance i s loanem. Ve vAsi situaci stoji proti sobe penize a cit. Tak se musis rozhodnout bud pro jedno ci druhe…podle toho,co je prednejsi pro TEbe. Nevidim,jak by jsi mohla ziskat oboji v tomto pripade. Kdyz ale vemu,ze Ch. ma dobrou praci,Ty delas taky…tak i s temy vydaji pro jeho ex a dcery by jste to meli byt schopni utahnout. Jsou dve cesty,a muzes vykrocit jen jednou..tak to vidim ja. Predpokladam,ze Ti jde vic o Ch. nez o alimenty,takze tusim,jak se asi rozhodnes. Prodluzovanim rozvodu nic nevyresis…pokus se chcete finalne vzit…tak stejne by ty vydaje prisli..a jeste byste treba museli projit zbytecnym stresem,hadkamy a spory.Tak to je muj nazor.

Mamca zitra odjizdi…takze jeste jeden den.

Pa,pa,Sisa

 
mysak
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 26.05.05 16:05

A jeste pro Andrejku,

Andri ja bych ti jeste doporucila jedno video........­............na strankach www.thehappiestbaby.com

Je to video pro male mimca (nabizi tam i pro toddlers ale tohle je pro cerstve narozene)....­........nam ji pujcili u pediatra kdyz bylo Jenickovi asi 6 tydnu a zachranili mi fakt zivot. My tam taky chodili protoze brecel a nevedeli jsme proc a na te kazete ukazuje pediatr jak zachazet s mimi kdyz jsou fuzzy........­...doufam ze se to tak pise.
Nam to pomohlo okamzite.....­.......nejvic zabralo to stahovani jak uz zminovala Sisi a pak ta houpacka.....­.......my jsme totiz tu houpacku pouzivaly i predtim ale meli jsme ji pustenou na to minimalni houpani to moc nezabiralo...­.............to­tiz rikaly jsme si prece ho tady nebudu hojdat jak na kolotocich a svete div se jakmile jsme tu houpacku pustili na plne pecky tak maly stichl a usnul behem kratke chvilky!!! Uzasne jaky detaily clovek musi znat a v jakych malickostech je rozdil!!!
Taky jsme si objednaly to CD s tlukotem matcina srdce........­.........tak u toho usninal krasne snad do 8 mesicu!!! Kdyby sji ho chtela muzu prepalit a poslat!!!
Andri ja vim je to tezke obdobi .............­.nektere mimca proste jsou takovy uplakanci.......nas Jenicek je dodneska.....kdyz se mu neco nelibi tak zacne ale ted uz je s nim domluva aspon !!!!!
Tak papa.........­.............­......Misa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.05.05 16:14

Holky diky za rady, ja jsem nasrana jak mraky. Ono to Siso ani tak neni rozhodnuti mezi citem k Ch. a penezma, ale spis o principu. Nejvic to vystihla Misa. Tady proste nezalezi na tom, proc manzelstvi nefungovalo, ale vzdycky je to chyba chlapa, ktery proste v ocich zdejsi krestanske spolecnosti opousti rodinu. Takze za to musi taky platit. Ono totiz vubec neni jiste, jestli kdyz se ted Ch. rozvede, jestli si me bude moc vzit. Vlastne je jiste, ze ne, bude muset zacit dalsi proces, tzv. annulment toho manzelstvi. Jinak si me vzit proste nemuze. Ale to je vedlejsi vec. Spis nedokazu odhadnout, jak se manzelka pripadne zachova, kdyz se dozvi, ze jsem tehu a jak moc nam bude chtit skodit. Predpokladam, ze hodne. Takze asi na vyber nemame, proste budeme platit jak mourovaty jen proto, aby to bylo rychle hotovy. Holky a jeste dalsi do nebe volajici vec - oni uz se rozvadeji a jeste musi jit na nejakou mediation session, kde se je nejaky clovek bude snazit udobrit a dat dohromady!!!!!!!! Po 2.5 letech neziti dohromady, pri rozvodovem procesu v plnem proudu!!!!!! To je proste mistni zakon. A jeste to musi Ch. zaplatit. Ja jsem tak nasrana, ze to ani neni mozny, tohle neni normalni zeme, ale Absurdistan nejtezsiho kalibru a asi budu rada, az se jednou sebereme a odstehujeme se do civilizovane Ceske republiky. Uplne me tady vzteky tecou slzy. No kdyz o tom premyslim, mozna bude nejlepsi vsechno zaplatit a tradaaaa zacit novy zivot, bohuzel s tim, ze kazdy mesic budeme neco platit, i kdyz to nas nezruinuje, protoze ty prachy plati vlastne Ch. neustale. Ale aspon uz nam nikdo nebude otravovat zivot. Se mi ulevilo, kdyz jsem vam to napsala.......
 Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.05.05 16:19

Lindo, ted jsem si precetla podrobne tvuj komentar, mas pravdu...... Ja to asi ve finale citim stejne, jak to pises. I jsem Ch. rikala, ze proste to musi tak osetrit, aby manzelka za rok neplanovala, ze dostane vic. Ono se nam vyhledove asi zacne darit lepe, hlavne jestli se nam rozjede firma, takze myslim, ze to tak zhave nakonec nebude. Kdyz me to proste prijde nespravedlivy z principu, no jenze to tak je, takze to musim akceptovat, ze pravo je nekdy pravejsi a nekdy naopak levejsi.

Moc vam dekuju za vase nazory!!!!!

Bara

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 26.05.05 17:07

Ahojte,

hlasi sa po sto rokoch stratena dcera z francie :-)
Babulky, nehnevajte sa, proste som to nestihala citat a uz vobec nie reagovat, tak som vas musela vyradit s programu…:-(
Ale co som chcela: Saly, proste mi to neda a musim ti napisat ohromnu pochvalu za denicek! proste perfektny, prakticky, ja myslim, ze by sa mal vyvesit na citatelne miesto aby si ho mohli navstevy citat spolu s tymi uzitocnymi telefonnymi cislami!
Toto bol vyborny napad a velmi dobre spracovany, dik!
Zdravim vas vsetky, zamoracky americke! :-)
 Souris

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.05.05 17:20

Ahoj holky, uz jsem se vyvztekala a jdu zodpovedne napsat nejaky komentar, kdyz jsem tu na vas nejdrive sobecky vychrlila svuj problem… Ale moc mi to pomohlo!!!

Evco, chudak manza, to mu takhle odlozi tu zkousku, no zrejme ho neco ochranuje a jeste neni vhodna doba k tomu, aby na tu zkousku sel. S temi najemniky to mate teda „vyborny“, ale to je presne zpusob podle prislovi „z ciziho krev netece“, ze je jim to proste jedno. Ja bych asi nikdy nic svyho nepronajimala, protoze bych se prave bala, ze po uplynuti kontraktu najdu kulnicku na drivi. A vy je nemuzete nejakou normalni cestou dostat ven? Vzdyt preci musi byt ve vasi smlouve, ze to muzete vypovedet s nejakou lhutou, ne? Tak at koukaj sypat pryc.
Moji rodice cestujou jak blazni, protoze cely zivot nemohli, tak se na stary kolena snazi to vsechno dohnat. Ja jim v tom fandim. Dokud muzou, tak at si uzivaj. Ja bych taky chtela cestovat, ale pocitam, ze to bude az taky na stary kolena nebo az budou deti vetsi. Me laka hlavne Evropa, miluju historii a pak priroda. Zadny extremni dovolene neplanuju, ale nasi byli nadseni z Thajska a porad nas ukecavaji, at jedeme nekdy taky. No az na to jednou budeme mit...... jestli se toho dozijeme..........
Ja myslim, ze si nechame rict, co se mi klube v brise, takze pak budu hlasit. Ted naposledy jsme zmenili jmeno pro kluka na Matthew. Po cesku Matysek. Sice se jich v CR ted rodi mraky, ale me se to libi a navrhnul to Charles a shodli jsme se na tom. S Martinem moc nadseny nebyl :( Holka zustava Josephine, i kdyz fakt myslim, ze to bude kluk.

Jeee Lindo, ja bych na Star Wars nesla, me to prijde jako slatanina prvniho radu. Takze Ch. uz planuje navstevu kina se svoji mladsi dcerou, ta pry takove filmy miluje. Ja vubec sci-fi nemam moc rada, proste tomu nejak nerozumim. Ale co se mi libilo byl Paty element, to uz je ale hodne dlouho.
Tak v sobotu vykroc na prvni sichtu pravou nohou, at jsou kluci hodny a moc te neztrhaj. Treba se to pocasi umoudri a bude lip. No nebo ztravite vecer hranim playstation.
Tak ty jsi pracovala ve financnim managementu? Tim spis chapu, jak te musi prudit, ze nemuzes najit nejakou normalni praci, kdyz jsi delala takovou narocnou a zodpovednou cinnost. A jsi ty vubec Beran? Nemas tam treba nejaky veliky vliv Byka? Ja tedy nevedela, ze Berani jsou na prachy, ale asi jo. Vlastne jo, muj tata je hrozna drzgresle a segra ma taky penize rada a jeji manzel taky… Tak proc jsem zila v domneni, ze nejsou berani na penize, to fakt nevim :)))
Vidis, tak tvoje telo si taky rekne, kdyz ti bylo po mouce blivno. Hned mas priznak, ze ti to nedela dobre. Ale ty tvarohove satecky....... MNAAAAAM!!!!! To ja si davam vzdycky doma u rodicu ruzne takove kupovane kolacky, ty ja miluju!

Siso, mas pravdu, ze prodluzovanim toho rozvodu bychom nic nevyhrali a penize by sly stejne pryc a jeste bychom platili soud atd. No neni to jednoduchy, kdyz clovek zije s nekym, kdo ma zavazky jeste jinde. Jenze to jsem vedela uz na zacatku, kdyz jsem do toho vztahu sla. Oni se Ch. s manz. rozesli pred tremi roky a neco, vlastne tim, ze Ch. potkal me. Ale to, ze rodinu opusti, uz planoval asi dva roky predtim, jen nemel tu silu a zazemi to udelat. Proste jejich manzelstvi nebylo dobre, ale samozrejme je to vzdycky chyba obou partneru, ze se nesnazi to nejak resit uz v pocatku a manzelstvi se rozpadne. On nekdy se chova dost alibisticky, ze on byl svatousek a manzelka za vsechno muze, ale to jsem mu vysvetlila, ze on ma taky svuj podil viny na tom, ze to nefungovalo. Bohuzel ten nejvetsi problem byl asi v tom, ze se vubec brali, protoze Ch. byl hrozne mlady a blby. Jeho blbost je ten nejvetsi problem. Ted uz to samozrejme vidi jinak, je to dospely chlap, ale v dobe, kdy se zenil, tak byl jen male nejiste dite. A to mu uz bylo 21!

Andrejko, zkus vsechny rady od holek, to by bylo, aby na Ericka neco nezapusobilo. Ja ti asi moc neporadim, jen doufam, ze jednou nebudu resit podobne veci s mym ditkem, i kdyz asi budu, protoze tim si asi projdou vsichni. Nejhorsi asi je, kdyz miminko place a neumi ti rict, co je ten problem a ty to neumis zjistit. Z toho mam taky strach, ze nebudu vedet, co mam delat. No proste deti jsou takovy pokusny kralicci, ale stejne to vsechno prezijou. My jsme to prezili taky a nasi rodice se urcite taky trapili stejne jako my ted. Tedy aspon ti moji mi to cas od casu vypraveji.

Tak uz jsem uplne v klidu jak Anglican a uvidime, jak situace se bude vyvijet s Ch. dal. Stejne je ted pro me nejdulezitejsi, abych se nevztekala a nenervovala, aby si to chudak mimis v mym brise jeste nerozmyslel a nerozhodl se nenarodit.

Mejte se moc krasne, Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.05.05 18:29

Holky, takze deleni manzelu podle maltskeho zpusobu v nasem pripade:
manzelka si necha dum v hodnote 50.000 liber, a pujcka na dum v hodnote 11.000 bude prevedena na Charlese. Celkove tedy manzelka ziska 61.000 liber.
Charles si necha podil ve firme, ktery cini 30.000. Minus bude platit manzelce 200 liber mesicne.
Takze to je spravedlive deleni manzelu po maltsku.
Co me zarazi je fakt, ze ve vlade je zde snad 100% muzu a ti idioti si udelaji takove zakony, ktere jdou proti nim. Rozumite tomu???? Ja tedy ne.......

Hezky vecer, Bara

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 26.05.05 19:07

Holky, nove aerobni cviceni! Jsem ztrhana jak blazen! Pomahala jsem Lancovi sekat travu a to z vlastni aktivity, on by mi vzivote nerekl, ze chce pomoct, vidi, ze toho delam dost doma, ted budu mit tu praci, ale ja si to sekani proste chtela vyzkouset, nikdy jsem to nedelala. Ale socky maj jen sekacku, co musis tlacit, nejezdi sama, to byl teda fakt zahul! Prvnich 5 rad byla legrace, pak jsem se ale zacala potit, unava, citila jsem vsechny svaly tela, i ty, ktere vubec nemam a ted sotva pisu! Ale mam z toho dobry pocit, urcite to je dobre na ramena, paze, prsni svaly, zadek a stehna, takze vrele doporucuji! Opravdu se citim jak po hodine aerobicu. Take palacinky, takove ty klasa tenoucke ceske, dopadly vytecne, ackoliv na to zezacatku nevypadaly. Tvarily se tvrde a chtely se lamat, pak ale zvlacnely a ja bych nepoznala rozdil. Chut a vune po fazolich se vytratila, proste mnamka. Lance taky mlaskal. Jak uz jsem rikala, on je zlaticko, rozodl se „trpet“ se mnou, i kdyz hamburgera si neodpusti:-). To ja ale ani po nem nechci.

Siso, ty „ciste“ mouky, myslim tim ne smesi mouk, jsou dobre akorat tak na dve veci:-). Ba ne, hustit omajdy s nimi jde, take z kukuricne treba tortilly nebo corn bread, ale stejne do toho corn bread musis pridat i jinou mouku. Tyhle mouky nedrzi moc pri sobe, ale prodavaji nejaky skrob, co je umi spojit. Takhle mouka se zda, ze bude fungovat dobre, zkusim z ni nejake muffins. Tahle, co pouzivam, je smes asi 5 mouk. Ale i kdybych mela sezrat 2 - 3 balicky za mesic, no tak je to v poho, 14 USD si opravdu muzeme dovolit a ja vlastne nebudu mit jiny prijem peciva (krome tortilla chips a cheetos - miluju!!! A jsou jen kukuricne), takze dat mesicne za pecivo 20 USD (vc. testovin) je proste v pohode! Koukala jsem, ze na netu nabizeji hromady testovin gluten-free, v krame jsem zatim nic nenasla, budu muset zajit nekam jinam. Ja bych to z toho netu objednala, ale objednam za 10 USD a dalsich 9 USD dam za postovne, no to by me cert vzal. Snad najdem zdrave kramy v okoli. Na fotky se moc tesim, aspon budeme mit typy, az tam s L. zase vyrazime.

Baru, Malta sila, deleni majetku maximalni nespravedlnost, ale co clovek nezmeni, tak nad tim nema cenu vztekat se, i kdyz ja bych to taky asi orvala, hlavne tu nutnou smirovaci meditaci, me by to prislo tak bezvychodny, to by byla vec, co by me trapila nejvic. Ale Ch. je rozhodnutej, miluje Te, cekate mimiska, nic ho nezvikla. A penize neres, vsak jste oba sikovni:-).

Jdu slozit pradlo, papa, L.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama