Deníček Matýsků č.90 - Jak mě na 16 let zašili a pak jsem po

Snažení

Blížil se den D. Panovaly vedra, já se rochnila v bazénu a s trochou strachu, ale zároveň velkou nedočkavostí jsem ten velký den očekávala. A to už pěkně dlouho, přestože den termínu porodu se teprve blížil. Pan doktor vzhledem k prvnímu předčasnému porodu a mé abnormalitě dělohy předpovídal 3536tt. Už od 16tt mi tvrdlo břicho mnohem častěji, než mělo. Ve 27tt přišly náhle kontrakce (poslíčci) po 5 min., ale pomocí léků jsme to ustáli a já byla najednou před cílovou rovinkou.

Ve 37tt mě pan doktor předal vybrané porodnici na pravidelné monitory do rizikové poradny a já poznala ráznou paní primařku, která při mé první návštěvě konstatovala, že můžu dělat všechno, abych do konce roku vůbec porodila. Když jsem jí týden před termínem řekla, že jsem posekala, vyplela celou zahradu, vymalovala koupelnu (tak trochu potají), vyspárovala obklady na wc a dům mám už 3× vygruntován, tvářila se spokojeně a provedla „Hamiltona“. Přes mé obavy a šílený strach z toho hmatu jsem ho nakonec skoro nepostřehla. Z primařky jsem měla velký respekt, je to „stará škola“ a slyšela jsem, že při porodu bývá trochu drsnější, nemá ráda hekající maminky…no…byla by velká náhoda ji zrovna chytit, říkala jsem si. Ještě ve 39tt jsem absolvovala s manžou ten krásný výlet, kdy jsme na přehradě nadskakovali ve vlnách v motorovém člunu. Mimochodem manža byl přesvědčený, že ten den určitě porodím. Neporodila jsem, zdálo se, že náš prcek dobře ví, kdy má vykouknout a tak jsem vzdala i veškeré babské rady, jak vyvolat porod. Hamilton byl proveden v 39+0, ale taky se nic nedělo, přestože porodní cesty byly připravené.
V předvečer termínu manža prohlásil, ať mu navařím, protože zítra budu už v porodnici. Oba jsem se zasmáli, já ale pro jistotu navařila a šla v pohodě spát. Moc jsem toho ale nenaspala :-).

18.7. 03.00h (den termínu)
Probudilo mě mokro. Voda párkrát vyšplouchla jseště při cestě na wc. Bože ! Je to tady !!! s přiblblým úsměvem a naprostým klidem jsem si dala sprchu, umyla vlasy, ještě pár dokumentů do tašky.

4.00h
Vzbudila jsem Martina. Myslím, že měl výraz Mona-Lisy, zároveň vystřelil z postele a v mžiku startoval auto (porodnice cca 40km). Doma jsme nechali na stole vzkaz „jedem pro brášku“. Odjížděli jsme za krásné jasné noci, ještě jsem se podívala na oblohu a jedna hvězda svítila tak strašně jasně, byla obrovská a já si pomyslela, že je to určitě hvězda našeho prtěte. Po cestě už začalo trošku svítat. V autě začaly stahy po 5-6min, byly silnější, než poslíčci, ale já si zpívala s rádiem a byla v pohodě. martin kroutil hlavou, tak vesele zpívat mě prý neviděl hodně dlouho :-). Pořád měl ten strnulý výraz a krouhal zatáčky.

5.00h
Martin v čekárně, já na monitoru, nekonečný dotazník, znovu nekonečný dotazník (nechápu, nač potřebují manželovo vzdělání, asi kvůli komunikaci..). Přichází mě vyšetřit kdo? Primařka! V hlavě se mi honí, že než budu rodit, určitě se vystřídají směny. Otevřená na prst, hrdlo zralé (to už dva týdny). Dostávám sprdunk, že mám špatnou vložku (absorpční jádro) a nelze provést test na plodovku, prý to na to nereaguje. Voda mezitím samozřejmě přestala téct. Manžu posílají domů, mě na pokoj intenzivní péče, protože porodnice praská ve švech a jinde není místo.

8.00h
Vyslechla jsem dva hlasité porody, dostala snídani a interval kontrakcí se prodloužil na 7-8min. Sice jsou bolestivější, ale v pohodě si čtu rok starou betynku, co tu mají. Někde poblíž kvičí miminka a já přemýšlím, za jak dlouho bude na světě to naše a jak bude asi pištět.

10.00h
Monitor rozhodl, že porod se nerozjíždí, prohlédl mě nějaký lékař a stále na jeden prst. Přála jsem si, aby měl pracky jako lopaty (to by pak odpovídalo dvěma primařčiným prstům :-)), ale při pohledu na toho střízlíka mi zas naděje odplula. Kontrakce 8-15min, jedna chytrá PA konstatuje, že to jsou poslíčci a kouká na mě jak na simulanta. Ha ha ha poslíčci.....u­vidíme.

12.00h
Dostala jsem svíčkovou a pustili mě domů. Prý se to třeba ještě rozjede. Martin moc nechápal, kontrakce po cestě domů po 8min, v pohodě rozdýchatelné. No co, lepší strávit většinu času doma. O tom, že fakt rodím, jsem ale byla v tu chvíli už skálopevně přesvědčená. A navíc ta voda, při prvním porodu mi taky lupla, tak přece nejsem blb, abych to nepoznala.

16.00h
Celé odpoledne pohodové bolesti, stále po 8min, ale občas taky po 15 i 20. Po každé silnější zase šplouchla voda. Obvolala jsem lékárny, abych sehnala Temešváryho roztok a prokázala tak tu plodovku (chtěla jsem jim po návratu do porodnice zamávat modrou vložkou před nosem). V lékárnách ho neměli, ale přes známé známou Dr. jsem ho nakonec sehnala.

18.00h
Jeli jsem 30km tam a zase zpátky pro ten slavný roztok (alespoň rozptýlení a zabití času). Samozřejmě pozitivní, blb nejsem, v duchu se vychechtávám té PA, zároveň ale nervózním, přece když odteče voda, musím být v porodnici do dvou hodin a mně lupla ve 3.00h ráno!

19.30h
Volám do porodnice. Telefon zvedá kdo? No primařka. (jak to, že je tam ještě???) Prý máme hned přijet zpátky, ani nevěděla, že mě v poledne jiný doktor propustil. Asi někoho sprdne a já to nebudu, haha.

21.00h
Tak jsme zase v porodnici. Manža v čekárně usíná s vidinou, že ho zas pošlou domů. já na monitoru, kopečky po 8min. Pořád jen po 8 !!! Zato už začínají být nepříjemné, naštěstí jsem zpět ještě ten den, tak jsem ušetřena dotazníku. Test plodovky je pozitivní. Přichází mě vyšetřit.....­.....no jasně , primařka ! Ježiši ta ženská tady snad bydlí. Stále jsem jenom na 1 prst, tak to si asi užiju pěkně dlouho. Posílají mě na 1h na přípravu. Po Yalu trvá vyprázdění 5min, oholená jsem z domu, co tam mám dělat těch 55minut ? Na zbylý čas mi vtipně mladá žákyňka nařídila minutku, abych se za 50min osprchovala. Přichází fakt hnusná kontrakce, až se té intenzity lekám. To ale netuším, co mě čeká později :-). A další za 5 minut ! Koukám na tu pitomou minutku, nechci tam být sama, při bolesti klečím na zemi a drtím radiátor.

22.00h
Konečně si pro mě přišli, opět přichází paní primařka a že mi tu vodu dopíchne. Najednou vytřeští oči a při vyšetření doslova zařve : " VY MÁTE STEH ???!!!" (cerklage, zašité hrdlo) Říkám NE, doktor mě zašít chtěl, ale nakonec k tomu nedošlo. „ALE VY JSTE ZAŠITÁ !!!“ Ale ne, odpovídám, zašitá jsem byla před 16 lety při prvním těhu. " TAK JSTE POŘÁD !!!" Volá dalšího doktora a kroutí hlavou, že tohle teda za svou praxi (téměř 40 let) nezažila. Vystříhávají mi s doktůrkem vrostlý steh z hrdla a dost to bolí, naštěstí počkali, až odezní kontrakce. Ihned poté slyším: „Tak jsme to šmikli a hned jste na 5 prstů, jdem na sál.“ V hlavě mám velké hurá :-).
PA volá z chodby manžela, aby se převlékl (to teda nečekal). Já volím nadstandartní porodní sál se sprchou (nabídli mi ho, jinak by mi to bylo šumafuk). Těším se, jak mi bude Martin masírovat záda, budeme v soukromí, kontrakce přehluším sprchou… To ještě netuším, že nic z toho nebude.
Porodní sál je úplně jiný, než jsem čekala. Mám si lehnout na stůl, co vypadá jako rentgenový. Aha, je to dvoupokoják, sprcha bude vedle, už se fakt těším na tu horkou vodu.

22.15h
Primařka dopíchává vodu (nebolí). Divím se, kolik jí ještě je. Přichází Martin, přijde mi v tom zeleným docela sexy, směju se. PA mi píchá kanylu a martin se odvrací. Bože, jak on to celé vydrží, říkám si. Dostávám infusi oxytocinu, paní primařce se zdají kontrakce po 5min málo. PA mi připojuje monitor a musím ležet pořád na zádech. (tak ještě 20min a pak bude snad ta horká sprcha na záda - mám všechny bolesti hlavně do zad)

23.00h
Hraje Evropa 2 (příjemný), kontrakce silný jako prase a kde je ta vysněná sprcha? Houby, pořád jsem na monitoru. Primařka skončila s milosrdenstvím a vyšetřuje mě zá:,–(ně při kontrakci - ještě na ni čeká ! Nejradši bych jí ukousala ruku. Tak drtím ruku Martinovi a sípu. Nějak se nedokážu radovat, že jsem na 7 cm, je mi to fuk. Manža si vede skvěle, vehementně mi hlásí začátek kontrakcí podle monitoru (kdyby mi to neřekl, tak to fakt nepoznám, sakra..), občas mi polohuje záda (úleva) a dodává mi nemocniční čaj (ani nevím, jak chutnal). Kontrakce jsou asi po 3 min.

23.20h Žebrám o epidurál a primařka se jen usmívá a říká, že na to dnes nejsou konstelace. Co? Dělá si srandu? „Tak mi dejte nějakej plyn, prosííím!“ „Jakej plyn?“ " Nějakou směs!" „To nemáme.“ " Tak mi dejte alespoň kyslííík!" Zase se usmívají - primařka i dvě PA. Primařka mi vysvětluje, že je už pozdě, branka zašla a jdem na to !
Vidím mlhavě, myslím mlhavě, vnímám jenom přicházející bolest, sápu se rukama po Martinovi a kroutím se. Ptám se, zda můžu být občas trochu sprostá a je mi to s úsměvem dovoleno, pokud to prý nebude na ně. Tak tiše sípu „doprdeléééé“…

23.30h
Registruju kolem sebe plno lidí. Kde se tady všichni vzali?? Přišel i druhý pan doktor.Primařka velí tlačit při kontrakci. Já ale naprosto postrádám to nucení na tlačení, co má přece každá ??!! Všechno je v mlze, asi jako když opilá tančím a lidi kolem jsou rozmazaný. Vnímám jen hlas primařky. „Tlačte!“ Tlačím a kontrakce jsou fakt k nevydržení, jako dvě rozpálený žehličky přiložený na záda. Tlačím a mám pocit, že se mi rozlomí pánev a já se roztrhnu až ke krku. Ten pocit na tlačení ale doopravdy vůbec nemám. Poslouchám primařku na slovo. Moje předsevzetí, s kterým jsem šla do porodnice - že já tedy rozhodně křičet nebudu, nejsem přece hysterka z italskýho filmu a dokážu se ovládat - tak to padá :-)). Slyším svůj hlas a nepoznávám ho, křičím do té noci a v následující půlminutě oddechu se všem omluvám, že to nezvládám. Kolem mě se všichni pořád usmívají. V jednu chvíli v duchu odříkávám otčenáš, mou mysl přerušuje PA, když ostře sděluje, že malý jde s tepem pod 70 a pokud ho ihned nevytlačím, musí se použít kleště. Cítím nástřih (nebolí, brnkačka) a naposledy ze všech sil… Že mi PA vší silou skočila loktem na břicho mi pak řekl Martin, to si nepamatuju.

23.45h Škvírou oka vidím, jak malý doslova vylítl, mám ale rozmazáno, jen fialový flek, co hned zas nevidím. Je tady.
Vůbec nevím, že křičel, to mi zase pak musel vyprávět Martin, vnímala jsem jeho křik až někde za mnou, asi když ho odnášeli.
Najednou obrovská úleva. Ještě slyším, jak se baví o lůžku, ani mi neříkají tlačit, vytahují ho sami, to vůbec necítím. Martin je někde mimo s malým a mě šijí, primařka i doktor společně. Hodně stehů je uvnitř, nadskakuju a pořád se ptám, jestli už to bude. Říkají že jo, ale pořád šijí, je to ale už taková veselejší bolístka.

…a nejkrásnější okamžik přichází. Po levé ruce se objevuje pyšnej taťka a v náručí drží zabalenej uzlíček s bílou čepičkou. Koukají na mě dvě obrovský kukadla z malinkatý hlavičky. PA zhasíná, je přítmí a malého mi na chvilku přikládá.
Slyšela jsem tlukot Martinova srdce a mlaskání Matějovy pusinky. Tak jsme tam na sebe v tichosti koukali všichni tři, myslím, že jsem jen zašeptala, že je krásnej, Hlavou se mi honilo jen to, že je Matěj zdravej a já to přežila. Uzlíček měl 3050g a 50cm. Hrozně se mi chtělo se rozbrečet úlevou a dojetím, ale nedokázala jsem vymáčknout ani slzu, jen jsem ten pocit prostě měla.

Porod byl pro mě bolestivý od 22h, předtím to bylo nic, takže trval 1h 45 min. A přes všechnu bolest při něm i po něm to je neskutečnej zázrak, budu na to pořád vzpomínat. S prvním císařem se to nedá srovnat. Po císaři jsem se vzpamatovávala hrozně dlouho, bolesti po něm byly příšerný, několik týdnů jsem si nelehla ani na bok. (možná skrytý zánět dělohy, když mě nerozpárali … kdo ví..) Teď sice bolel pár hodin porod, bolely pár dnů stehy, ale mohla jsem hlavně po 4h po porodu chodit, kojit, starat se o prcka.

Teď je mu šest týdnů, pořád na něj koukám a se slzama dojetí (brečím každou chvíli :-))kroutím hlavou, jak je možný, že je tak neskutečně dokonalej a děkuju za něj. Předčil všechna moje očekávání a představy.

Na závěr ještě tiché velké poděkování paní primařce, která kdyby nepřišla na ten steh, mohla jsem pro neotvírání nakonec skončit u dalšího císaře. Že si toho X doktorů za 16 let nevšimlo, to je mi záhadou. Pravidelné kontroly, po prvním porodu nitroděložní tělísko, laparoskopie, 3× revize, rentgen dělohy taky v zrcadlech, 3× IUI, 2× IVF..........a já byla pořád zašitá :-))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 01.09.06 18:09

Pajdule, gratuluji dodatečně k miminku!

Hezky jsi to popsala, i když v momentě, kdy jsi psala, že tě poslali zpátky domů, i když ti prdla voda, to by mě omyli. Měli kliku, že se nic nestalo miminku. A s tím stehem, no comment:) Možná, že právěže ta stará škola, zaplatpánbu za to, co?:)

Gabča a Bára od PSTM

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 01.09.06 18:38

Ahojky Pajdulko,
krásně napsaný až jsem měla nějak mokré oči :o)
To s tím stehem je dobrý to napiš někam do kuriozit.Prostě doktoři.
Taky jsem neměla pocit že se mi chce tlačit.A na šití vživotě nezapomenu to bylo horší jak celej porod.
Tak at malej hezky roste :o)
Pa Petra

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 01.09.06 19:38

Pajdulko,
skvěle napsaný. Jako detektivka :o) Ve 22.00 mě přešel mráz po zádech a ve 23.30 mi ukápla slza dojetí…
Užívej si toho kouzelnýho miminka, co to jde. Strašně rychle to letí a než se naděješ bude z něj batole jako teď z Vojty :o)))
Páni,  a já si Matěje mohla pochovat… :o))))))  

Dadla a Vojta (rok a tři dny :o))

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.09.06 19:43

Čau Pajdule,
já jenom-děkuju za připomínku,úplně dokonale jsem si ten poslední porod vybavila i stou mlhou okolo a tím sprostým slovem(mně se ulevuje u slova kurrrrrrva,tak doufám,že si to osobně nebrali).Máš to krásně popsaný a neboj,budeš bulet furt,i po šestinedělí,sta­čí,když čerstvá maminka popíše svůj porod a buééé,už tam jsou velký slzy toho velkýho štěstí,co tě potkalo.Mám devítiměsíčního kluka,je pořád stejně dokonalej jako když jsem ho viděla poprvý a věř tomu nebo ne,miluju ho čím dálo víc-a to jsem si myslela,že víc už to nejde.
Tak ať ti chlapeček krásně roste a dělá ti jen radost!
Jitka z Růzňat

 
ka-tka
Generální žvanilka 22284 příspěvků 01.09.06 20:13

PAjdule......­........  

nadhera......ja dnes uz podruhe brecim........  

to siti, to je sila......se nedivim,  ze to tak dlouho neslo  :-)  

Katka

 
Dede
Stálice 76 příspěvků 01.09.06 20:40

Pajdule,
i kdyz s radnym zpozdenim, tak prece. Velikou gratulaci k Matejovi (a jak jsi to zvladla).
A diky i za dodani nadeje.
Dede odvedle  

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 01.09.06 20:50

Pajdulko, graulujuk Matějovi a slzím nad popisem tvého porodu…Nutkání tlačit jsem též neměla, ani po oxytocinu - takže nejsi sama. Ovšem 16 let starý steh na hrdle je perla - musel být hooodně nenápadný :-))

elda+ josefíno 8týdnů

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 01.09.06 21:07

OSMA !!!!!

:-D

idem citat.

Baboo

 
Suri
Kecalka 339 příspěvků 01.09.06 21:26

Ahoj holky,

tak se musím přiznat, že jsem deníček ještě nestihla přečíst, čímž se Pajdulce moc omlouvám, ale hrozně se těším a jsem děsně zvědavá :o).

Já jsem se přišla rozloučit, protože za pár hodin vyrážím na dovolenou na Rab a teď horečně balíme.

Mějte se moc hezky a už se moc těším až vás budu moct po návratu zase pozdravit.

Suri

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 01.09.06 21:29

Pajdulko, co povedat ?

Znova som citila ten pocit niecoho neskutocneho, ked mi praskla voda, znova som citila tu strasnu bolest kontrakcie a vysetrenia pocas nej, znovu som si poslzila nad tym neuveritelnym stastim narodenia …

A teraz uz asi chapes, preco mal moj porod 4 casti :))))) niektore veci sa proste strucne opisat nedaju …

Gratulujem este raz, som rada aj za teba, ze si sa dockala, ze si si to mohla prezit takto „naozaj“ a hlavne, ze mas pri sebe to najkrajsie a najvzacnejsie na svete :o)

Baboo

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 01.09.06 21:35

Pajdulko,
no to je krásný počtení, má to pěkně čtivý spád, nezapře se v tom Tvůj rukopis, nacházím tam zároveň i pár svých, téměř 8 měsíců starých zážitků, ale teda ten steh, to je perlička.
Ještě jednou gratuluju a jsem ráda, že jste se po náročném snaženíčku konečně dočkali.

Claudie a Matyášek odvedle

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 01.09.06 21:48

Oslava je za námi, přežila jsem :o))) Jen Vojta byl večer tak utahanej, že jsem mu dala jen mlíko, kaši bych do něj asi po lžičkách nedostala. Dokonce i u koupání mi brečel, a to tak rád cáká po celé koupelně… V pokoji je dárků jak o vánocích, jsem zvědavá, kam to všechno dáme…  

Taky se s vámi na týden rozloučím. Naši jedou zítra na chalupu, tak jsem se nakonec rozhodla jet taky, snad bude ještě trochu teplo… Martin se už těší, jak bude každý ráno před prací na rybách :o))) To jsem zvědavá, jak bude za tu dobu vypadat náš byt :o)))  

Suri, šťastnou cestu :o))))
Claudie, už 8 měsíců??? Ježkovy voči, to tak letí??? :o)))))  

D.

 
Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 01.09.06 22:28

Dadlo krásně si to užijte !!!
Suri vy taky :-)
Claudie díky, ona je to spíš patlanice a neustálé přeskakování času přítomného a minulého :-)), moc emocí, nedokázala jsem to napsat pohodově. Taky kroutím hlavou, že má tvůj Matyášek už 8m, to snad není možný, jak to letí. Chtěla bych teď, aby měl den alespoň 48h, vychutnat si to dvojnásobně :-).
Všem moc děkuju za příspěvky, ani jsem netušila, kolik příznivkyň tady mám :-), hihi jsem o metr větší. A moc mě potěšilo, že nejsem exot, když jsem to nutkání na tlačení postrádala. Takže je nás víc :-). Musím uznat, že ten steh mi asi pomohl Matěje donosit, tak se na doktory ani nezlobím.  

Dnes jsem vyřazovala ty nejmenší body a dupačky, ponožtičky co z nich má už otlačené proužky od gumiček........a nechtěla jsem se s nimi rozloučit. Manža podotkl, že máme ještě dva prťousky v mrazáku a já nad tím hodnou chvíli přemýšlela (blázen zblblej hormonama, vykojená hlava). NE, Matěj je naše třetí a poslední dítě, až se bude ženit, půjdem do důchodu :-)) a opravdu se těch věcí musím urychleně zbavovat !!!  

Dnes jsme byli podruhé na kyčlích, vše OK. Matěj se mnou a holkama zdárně absolvuje zkoušení šatů do tanečních, nákupy všech těch potřebností a vůbec neprotestuje - zlatej chlap :-). Od příštího týdne, kdy začne škola mi bude krušno, teď ho můžu holkám alespoň dát podržet, pohlídat, uvařit, osprchovat se, pověsit prádlo… Chůvičku mi pořád něco ruší, v kanclu strašně šumí, tak asi koupím ještě druhou postýlku, třeba cestovní, abych mohla být online a zároveň v klidu. Druhý pc doma zatím není.
Tak a jdu si dočíst minulý deníček, asi tak 300 komentářů :-).  

Pajdule

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 01.09.06 22:30

Dadli, cože, už rok???? :--)))))))))) Vždyť je to tak měsíc co jsi psala že jste doma tři, ne?? :--))
No jo, čas nezastavíš… :-)
 C.

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 01.09.06 22:35

:o)))) No jo, letí to, no…

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 01.09.06 23:20

Ahojky,  

tak som sem vliezla :-), zaujal ma ten 16 ročný steh… to som netušila, že je to fakt pravda a nie nejaká spisovateľská metafora :-). Fakt dobré…:-). Len som nechápala, ako si s tým stehom porodila, ešteže som objavila info o cisárskom :-).  

Chcem len napísať, že nutkanie na tlačenie som nemala ani pri jednom pôrode. Keď som prišla pri druhom pôrode o 4,00 do pôrodnice po necelých dvoch hodinách kontrakcií a po vyšetrení ma hneď hnali na sálu rodiť - bránka bola zájdená - nechcela som veriť. Žiadne tlaky na konečník som necítila, musela som sa riadiť tým, čo mi kázali robiť. Ale pri oboch pôrodoch som sa jednoducho na tom stole musela vycikať :-))), nedalo sa inak :-)) - u mňa to asi bolo o tlaku na mechúr :-) a z toho som fakt nevedela usúdiť, kedy tlačiť :-).  

A ozaj, tiež som si pri kontrakciách zanadávala :-). Keď som si pri prvom pôrode hlasite uľavila „Doprdele!“ a hneď sa ospravedlnila, PA to komentovala: „Áno, do prdele potom musíte tlačiť!“ :-)  

Rozeta od Letních miminek 04 + Bambi 5r. + Krištofko 2r.    

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.09.06 00:35

Rozeta!!!! ;o) Takze smejdit po „cudzich“ dennickoch hej, ale do vlastneho nenapisat, cooooo? ;o))))))  

Hehe, gratulujem Pajduli k Matejovi, zelam mu vsetko dobre do zivota!!! ;o)
Ani ja som pri porode necitila nutkanie na tlacenie, resp. citila vtedy, ked som tlacit nesmela ;o) ked sme sa rutili sanitkou do nemocnice. Ked som bola v polosede, tak nic, ked som lezala na lavom boku v tej sanitke, tak to tlacilo samo. Citala som o tom dokonca clanok, ze sa to stava. Obcas preto, ze dietatko nie je dobre zostupene, vtedy pomoze zmena polohy (asi ako u mna), obcas staci pockat a to nutkanie proste pride a obcas nepomoze nic a treba tlacit, ako PA ci doktor(ka) kaze.  

Tak este raz, vsetko dobre!!!!
nakukovatelka schamka z LM2004

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 04.09.06 09:44

Dobré ráno
Dodatečně vše nej Pavlínám.
Pajdule s tím stehem jsi mě dostala!!!!
U nás nic nového,Ela na dnešek blbě spala,takže já taky.A to šla spát ve 22.30!!!!Hnila totiž odpoledne do 15.15.a Aleš s ní.Včera jí máma namluvila že je venku klekánice,dělala u toho jako že jí volá a jak se jí bojí,načeš Ela prohlásila"Nedělej si pedel"a bylo vymalováno,mě při pátečním uspávání pořád říkla"Blaženo,nešiř paniku"AMá víc takových perliček.
Tak prázdninynám utekli a v pátk zase nástup do školy.Jsem na letošek zvědavá,snad to bude volnější.Jedna spolužačka odpadla,bude v říjnu rodit.Stejně tahle škola pro holky moc význam nemá.
Jdu něco dělat,před chvilkou jem si chtěla v počítači otevřít jednu složku a hlásí mi to nějakou chybu,to mám radost,snad se to umoudří.
Janoush je roztomilej blonďáček,takovej něžnej.
 Binky

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 04.09.06 10:29

Tak som to dočítala.
A nemám slov.
Zatiaľ.

pa

ika

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 04.09.06 17:51

Ženy ?????
No toto ?!
Kde ste všetky ? Čo tu máme tichú domácnosť ? :-)

Ja som sa práve vrátila z centra.
A som mierne naštvaná.
Vlasne som riadne naštvaná.
Ponevač z IUI, na rozdiel od toho ako som si ju naplánovala, nič nebude.  Nekoná sa :-(
Narástol mi iba jeden folikul a aj ten už bol dnes, 12. dc, príliš veľký.
Takže je neskoro. Že som volala doktorovi ešte vo štvrtok minulý týždeň a objednal ma až na dnes je irelevantné, pretože je to asi vec náhody.  Vždy mi folikuly dozrievali okolo 14. - 16. dc.  Naposledy keď som užívala clostilbegyt mala som folikuly štyri, teraz iba jeden. Minulý cyklus po tom zamlklom potrate som neuživala nič a takisto som mala jeden folikul.  Takže je to všetko nepredvídateľné a čisto náhodné. Asi.
Cestou späť som si nechala na očiach slnečné okuliare, aby Petosh nevidel, že mám oči plné sĺz.  Nechcem pred ním stále vyplakávať, navyše keď doktor vždy prízvukuje, ako mám byť v pohode, ako vypnúť a nemyslieť na nič. 
Lenže … ono sa to proste nedá.
Viem, že je to iba zmarená inseminácia, že sa nič nedeje, že  budúci mesiac mám ďalšiu šancu, a ďalší mesiac znova … ale proste sa mi plakať chce a je mi to veľmi ľúto.

Pajdulka, denníček je super. Nádherne sa čítal a veru mi aj slzička dojatia ukápla. Škoda, že si tak ďaleko. Keby som mala sedemmíľové čižmy už by som vám klopkala na dvere :-)  Tak rada by som si malého popestovala.  Prihoď aspoň nové fotky na rodinu.

Souris, ako kuchyňa ?   Už varíš večeru ?  Alebo si ešte tu ?   Si sa pýtala na tú našu dovolenku.  No ja ti nevím Karle, možno ani nikam nepôjdeme.  Včera som sa opýtala Petosha, či si už vlastne požiadal o nový pas.  A čo myslís ?  No jasne, že ešte nie. Ale mne to je v podstate šumafuk, nemusíme ísť nikam.  Aj tak už je po prázdninách a tým pádom by naši chasni s nami nemohli ísť a bez nich sa mne ani ísť nechce.

Idem skontrolovať, kto je tu.

Ešte prídem, ale majte sa po chlebe, ak nikto nenapíše :-)))

ika

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 04.09.06 18:22

Jejko, objavila som nové fotky na rodine :-)

Vichy, Nikolka je krásna. A má krásnu postavičku, fakt nôžky ako modelka :-)))

A ty máš ako ?  Ako sa cítiš ?  Čo bábätko ?

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 04.09.06 21:15

ooooo, no vazne, ticha domacnost !!!!!

ika, to si trefne pomenovala :-D

kde ste fsetky ?

ja som doma, ale moje dieta ma zamestnava naplno … ludia, to je frmol! pregula sa cez cely byt za par sekund a pokusa sa plazit! ale zatial jej to moc nejde a iba sa jeduje!
vcera si na seba prevratila lavor! dogulkala sa k nemu, bol prazdny polozeny na zemi, akurat som dovesala pradlo. oprela sa oboma rucickami o okraj a bum - mala ho na hlave :))) sme sa s polovickom narehotali ako koniky :) ani neplakala, len sa rozculovala pod nim, takze to boli uzasne zvuky :)

a este sa musim pochvalit - v sobotu som absolvovala ten melonovy kurz !!! a MOJU robotu vam dam na nas web, tak mozte pozriet, co som vystruzlikala ja sama osobne! :)
polovicko bol naprosto skvely, cely den mal malu na starosti, prebaloval, prezliekal, uspaval, hral sa a vzdy len napisal sms ze uz mrnci a ja som dobehla von z budovy nakojit. smiali sme sa, ze je „full time au pair“ :))) a ohromne sa mu to pacilo. a malej zjavne tiez.
takze celkovo nam to vsetkym trom prospelo.
ozaj, dlho som nedavala nejake foto, tak dam aj nejake z nasej prvej aj druhej SK dovolenky.

ja idem pozriet na nejake nove fotky na rodinu, dufam, ze mi bude fungovat.

zatial packo!

Baboo a Viv cochrumkavpostielke

ps: Ika, opakujem po niekolky krat - do PHY pridete aj na obcianky !!!!! Usteliem? :o)

 
ka-tka
Generální žvanilka 22284 příspěvků 04.09.06 21:22

Baboo

ja nemuzu stahnout ty fotky........­.....ta adresa nejde otevrit......

Viv je sikulka, a to vztekani jeste vytribi, az nebudete chapat :-)

K

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 04.09.06 21:45

zase? neslo to, ale ved uz sme to opravili!

sakra, pockaj, vyskusam.

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 04.09.06 22:45

BABY, fotky - tie melony + dovolenky - uz dnes na web nestiham dat. tak ich tam nehladajte :)

B.

 
Missorka  05.09.06 05:46

Fakt dík, žes to napsala, protože já tam klikala snad 50×. :-)

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 05.09.06 08:42

Ahoj holky, ještě jsem deníček nečetla (napravím), jen mám pro začátek velkou prosbu, můžete mi některá stručně převyprávět poslední Ordinaci? U tchánovců jsem se dívat nesměla a manža mi ji sice nahrával, ale chybou v Matrixu se nahrálo jen pět minut, a ani ne od začátku.  

Viděla jsem Nikušku na Rodině, je fakt kočka, tak holka skorodvouletá!!!! A jak je ti Vichy???  

Hajinkacoseješ­těozve

 
Missorka  05.09.06 08:55

http://www.nova.cz/ordinace/?… :-)

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 05.09.06 09:06

KA-TKO, tie linky na fotky zo zrazu (obidva, aj nahladovy, aj kvalitny - su na rodine v dennickoch) mi funguju obidva perfektne a fotky tam su! Tak ze by nejaka chyba u teba v matrixe ???

Baby, skuste to aj vy niektora prosim.

MISSORKO :)))
vitaj nazad. ej dobre bolo, coooo !?
idem tam tie fotky teraz natiahnut ;)

velke A ma Gothic, ktora sa uz vratila z dovolenky a ani fn nam sem nenapisala !

tak zatial,

Baboo

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 05.09.06 09:16

A taky já, ale jsem nějaká nanicovatá a se mi jaksi psát nechce..Ne nic se neděje, jen zas ta má prapodivná depka :-) O víkendu jsem si jela odpočinout na folkový festival - bez manžela a bez dítka, bylo to fajn (i když oni si to moc neužili neb z malé je zas mamánek a pořád prý volala mamííí :-) Potkala jsem spoustu svých starých známých a i nějaké nové, no a prostě vždycky když se z toho fesťáku vrátím tak jsem taková nostalgická, konec léta a tak a bůhví kdy se tam zas podívám, neb příští rok už mi dvě děti těžko někdo pohlídá, navíc ještě budu kojit atak..No prostě poctivě čtu ale asi moc psát nebudu..
Pajdulko - ty jsi teda pěkná kuriozitka a ty zástupy doktorů co měli vlčí mlhu :-)))) no hlavně že to dobře dopadlo  

Iko - to je mi líto, že si ty tvé folikuly dělají co chtějí, potvory by zasloužily na zadek (mají folikuly zadek?? :-) ) Vydrž holka!!Je to velká zkouška trpělivosti , ale ty to zvládneš! Jsi totiž úžasná!!!  

pá Klaris 21tt    

 
ka-tka
Generální žvanilka 22284 příspěvků 05.09.06 09:26

Ahojte

Baboo, nevim cim to bylo ale v nedeli mi to neslo otevrit, dnes v pohode. prave jsem to vsechno postahovala, nakoukla na VVn krstiny........ teda ten meloooooooon To je nadhera........tos vazne delala TY???? Klobouk dolu

Koukala jsem i na fotky na rodine, Nikolka je teda slecinka- modelka :-)

Klaris, ja mam ted posledne dny taky depku jak svina..........nic se nedari, malej porad zlobi......jak chodi je k neudrzeni, ale venku nechce, to se jenom vozi.........
taky ma 2 boule na cele jak zemekoule, se bouchnul do rohu dveri a do rohu zrcadla.....porad drzkuje, nikdo mi nerozumi

No a vcera jsem uz totalne vybouchla, kdyz mi po pate vyhazel hlinu z kvetinace..­.....ja to uklidila, jen jsem odlozila vysavac a uz byla kytka hore dnem.........stydim se, ale dostal pres ruce a po zadku, a pak jsem ho dala do pokojiku a nechala asi 5 minut rvat........uz to fakt neslo.....

jsem rozhodnuta kytky vyhodit, nebo nekomu darovat, protoze neni mista, kam bych je mohla schovat…

Haji, ja na ordinaci nekoukala, nepomuzu......

Ika, foliky si delaji co chteji? Ja myslim, ze i kdyz IUI nevysla, mohli ste se alespon pokousit prirozene, no ne?

No nic, jdu se depkovat jinam.......

K

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 05.09.06 09:40

upresnujem, aby nedoslo k omylu - melon, ktory mala Viv na krstinach (ponali sme to ako tortu namiesto nejakej kremovej nazltlej nadhery :) s jej menom nam rezal na objednavku ten chlapik, az taka dobra nie som :)
a tuto sobotu som bola u neho na kurz a melony, ktore som vyrezavala ja osobne su v adresari „moje melony“.

Baboo

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 05.09.06 09:49

Dobré ráno

Katko:Ela taky vyhazovala hlínu,pak se k tomu ještě přidali kočky.Nejdřív jsem tam naházela takový ty bobule(líp se uklízej),stejně je Ela vyhazovala a tak Aleš z kartónu vyřezal kola a těma jsme květináče přikryli.Neni to teda nějak vzhledově parádní ale účel to splnilo.Mám pocit že se dokonce takové dekly prodávají.
A jestli tady má mít někdo depku tak jsem to já,v neděli mi přijede tchýně!!!!

Klaris:nefňukej veverko,druhý dítě jsi si přece přála tak si to užívej!!!

Binky

 
ka-tka
Generální žvanilka 22284 příspěvků 05.09.06 09:50

Baboo, krasne!!! Opravdu jsi moc sikovna!!!

A prozrad mi, kdepak jste to sedeli na cervenem kresle??? To je nejaky VIP prostor na letisti?

K

 
ka-tka
Generální žvanilka 22284 příspěvků 05.09.06 09:51

Binky :-)

To mne zatim nenapadlo....­.....no neco budu muset udelat.......

A tchyne mi odjela na tyden na rekondici :-)

K

 
Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 05.09.06 09:54

Hezké dopoledne!
Pajdule, moc krásně si to napsala - měla jsem slzičky v očích, když se Matěj vykulil :o)) Ale teda s tím stehem je to fakt síla…
Baboo, melouny jsou nádherný - jsi strašně moc šikovná… :o) A velice mě pobavila Vivinka v lavóru :o)))
Včera jsem se konečně pokusila vyfotit koťata, ale budu muset počkat na víkend, abych měla asistenci, protože udržet ty dva chvíli v klidu na jednom místě se mi nepovedlo… 
Tak jsem si dala malou pauzičku v psaní, abych přebalila dva posránky - naštěstí už mají oba pevné zdraví :o))
Katko, to je asi normálka - taky už mě párkrát vytočili, že jsem je plácla. A moc dobře rozumí, když jim něco zakazuju… Třeba Kamča, potvůrka, už se tak poočku dívá, co já no to, že už zase leze na stůl, odkud jsem jí už x-krát sundala… :o)
Ach jo, to se fakt nedá, když se mi furt jeden nebo druhý sápe na klávesnici…
Pa, T+2

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 05.09.06 09:58

ano, to je tzv. Crystal Lounge - VIP salonik CSA na letisku. polovicko je Gold Card member, tak ma pristup aj s jednym spolucestujucim. Vivinku sme „prepasovali“ - slubili sme, ze im nic z obcerstvenia nezje ani nevypije :-D

je to tam fajn, vsetko k dispozicii (napoje, obcerstvenie, salaty, sladkosti …) a krasny vyhlad rovno na pristavaciu plochu.

a diky za pochvalu, bala som sa, ze utrzim hanbu, ale vyrezala som to nakoniec celkom slusne :)
chi chi, neskromna :)))

B.

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 05.09.06 10:25

Zdravím ženy :-)
Katka, to vieš, že sme sitiáciu poistili, aj včera som ho pre istotu migla, ale je oveľa pravdepodnobnejšie, že z toho veľkého a prezretého folikulu bude cysta a nie babätko.
Práve sme dopísali jeden návrh na rozvod. Tých rozvodov je strašne veľa, ale tento Vám spomeniem. Navrhovateľom je muž a ako dôvod rozvodu uvádzal výlučne to, že ich manželstvo bolo bezdetné. Brali sa z veľkej lásky ešte v roku 1978. Harmonické a bezproblémové, bez nezhôd  bolo až do roku 1993 a už začiatkom roku 1994 sa mu narodilo dieťa s inou ženou. Ja tomu celkom nerozumiem. Prečo, keď ich manželstvo bolo také harmonické, prečo spával s inou ženou ? Prečo teda nie je dôvodom na rozvod manželstva jeho nevera, to, že si našiel druhú ženu, ale ako on zdôrazňuje - výlučne to, že manželstvo bolo bezdetné. Kde sa stratila potom tá veľká láska ?

Alebo ! Minulý týždeň nám naši susedia, keď sme večer prišli domov, hneď začali rozprávať, že v tom prázdnom byte na prízemí už bude niekto bývať.  Že sa tam ide nasťahovať nejaký chla a že je čerstvo rozvedený. A začali prízvukovať: „oni boli presne to, čo vy, NEMOHLI MAŤ DETI A PRETO SA ROZVIEDLI."  Za­razilo ma to ! Prečo by sa mali rozviesť  IBA preto, že nemohli mať deti ?

No ja neviem, ale akosi nad tým svetom premýšľam … prečo sú vždy tie vzťahy také komplikované, veď keď do kelu niekoho ľúbim, tak ho ľúbim, nič viac a nič menej, nemôžem niekoho iba tak prestať mať rád,  ako je možné zrazu prestať milovať ? Ako je možné milovanému človeku ublížiť ?

Ja viem, som veľký utopista.

Život je o niečom inom.

ika

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 05.09.06 10:33

Ahojte,
Tak sa hlasim, aby ste si vazne nemysleli, ze sa hram na tu tichu domacnost :-)

Aaaach, Pajdulko, pekny denicek - taky spravne emiminacky napinavy! O to lepsie sa to citalo,ze my uz vieme ako dobre to dopadlo, ale pamatam sa este, pamatam na ten horuci den ked sami nechcelo verit ako ta to posielaju hore dole po chotari s rodiacim sa Matyskom! S tym stehom to bude naozaj horuci kandidat na kuriozitu roka! :-) …ako vravim, este ze o dobre dopadlo - a ja VIEM ako veli krasne sa vam ten vas synacik podaril! :-)

Ja zacnem zazitkom z piatku ; potrebovala som ist do nasej druhej budovy a na recepcii som narazila na jednu sekretarku co tu pracuje. Uz v prvych mesiacoch nosila velke tricko s napisom « comming soon » aby to ako celej federacii doklaplo (ako zatial neuspesnej snazilke mi to samozrejme az tak vtipne neprislo), ale zas na druhu stranu nebol problem ju vidiet po obede rozvalenu v kresle s cigarom v ruke. No proste, rozhodla som sa, ze ju proste namam rada a hotovo. Tak v ten piatok som na nu a par ludi narazila na recepcii uz s kocikom. Zo slusnosti som sa spytala na meno - Agathe. Take malilinke vrabciatko to bolo, krasne, este trosku skrcene, keby si to obcas nenatiahlo nozicku, ani sa verit nechcelo, ze nie je umela ; no tak hrozne sa mi zapacila. Ta hnusana fajciarska si tu krasnu malinku Agatku vobec nezasluzi, to je take nespravodlive !!! :-( dost to na mna zaposobilo, musim povedat ! :-(

No a teraz lepsie spravy. A aj ked to ziaden velky zaujem nevyvolalo (ved azda len nase stavitelky Suri, Klaris, Paja.....to dokazu naplno precitit :-)), poviem vam ako to dopadlo s to kuchynou.Tak teoreticky je postavena, prakticky ostava nefunkcna (chodim sa pozerat :-)) - este nemame (ani objednane) masinky (trubu, platnicky, mycku, atd - honza si to chce objednavat po svojom, nie z ikea, on to zboznuje, neodvazujem sa mu toorganizovat)…mne by to v podstate ani nevadilo (uz mam to varenie len s mikrovlnkou celkom dobre vymakane), ale ta mycka je na konci linky a nema sa ako chytit pracovna doska…no proste take technicke hluposti, na ktore sme predtym nemysleli. Inak to stavanie sme si celkom pekne uzili, Honza montoval skrinky na dvore, ja som zatial drhla podlahu......uz sme vazne zohrati kutilsky team. :-)

Ika - to mi je vazne luto s tym folikulom zatulanym ! :-( Citim ako to musi boliet, ten (dalsi) strateny mesiac, ale ono je fakt za mesiac bude dalsia sanca, a dalsia a dalsia! Ved je to vlastne vyborne, stale tolko sanci pred tebou! A jedu z nich premenite! :-)

Baboo - tak som sa nasmiala na tom vasom malom rozculovadle, musela byt ohromna! :-) A to ste si vyborne zorganizovali ten tvoj kurz, ste vazne vyborna trojka! :-) Uz som videla aj fotky! Dobre mas tie tvoje melony, veru! :-) Tak dobre, te kstinovy melon je perfektny, ale aj ten co si evidentne struzlikala ty vyzera dost profesionalne! :-) A prezrad, coze ste to mali v tych téglikoch na krstinach?… vyzera to tak esteticky :-)
Za seba potvrdzujem, ze fotky funguju - uz ich mam stiahnute

Katko - svokru si poslal na rekondicny pobyt aby sa ti vratila v plnej sile? Chytraaa! :-)

Vichy - no to je fajn, ze san am pripominas aspon obrazom, ked uz nenapises! Nikolka je vazne modelka, dufam, ze ty sa mas tiez fajn! :-)

Posielam toto ako moj dnesny prispevok - dnes tu mame prezidentov, velka sranda nebude :-(

souris

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 05.09.06 10:35

…mas naozaj prajnych a inteligentnych susedov!  :-( :-( :-(
 s.

 
ka-tka
Generální žvanilka 22284 příspěvků 05.09.06 10:37

Ika.-..........
si vzpominam, jak mi gyndr rikal, ze mam cystu a tehu nebudu, to bylo asi 5DPO
takze 9 dni pred zistenim //
a Jenik je uz teda poradne velka cysta :-)))

No a to co se deje.....bohu­zel.....

Tenar, jsem rada, ze v tom nejsem sama......ja nekdy nevim, jestli malej chape, ale dela ze nechape a opakuje porad to same

K

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 05.09.06 10:41

a to je pravda, ze zajtra budeme hrat s cechmi fotbal?? - ze sa vzajomne eliminujeme na euro 2008?
A akurat v ten den hra, aka nahodicka, francuzsko s talianskom!
No zbohom! :-)

s.

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 05.09.06 10:42

No zbohom, zase futbal !!!  :-)))

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 05.09.06 11:10

Souris, to su take mediky s lupanymi mandlami. V takych flastickach a la sudocek. a ten vrch som robila ja, cik cak noznicami vyztrihovala kruh z bielej servitky, ruzovym perletovym perom napisala a previazala ruzovou stuzkou. to dostali hostia ako minipozornost z krstin.
S melonmi si to napisala diplomaticky :) ale pravdivo :)))
A vies, ze si si tu nakoniec nechala to biele pisatko ?

Ka-tko, si ma pobavila. je fakt, ze Honzik je najkrajsia cysta, aku si len viem predstavit :)))

Tenar, mas bojovu ulohu, co ??? Tak len fot, vsak to vyjde, neboj :)

Ika … vies moja, pusti to z hlavy. to je cele blbost. oni proste do tych papierov museli nieco napisat, a tak ako sa v svete zahranicnych celebrit pise carovna formulka „pre neprekonatelne rozdiely“, tak oni proste pouzili toto … je to smutne, ale je to tak, a skratka, to ze nemali deti pouzili len ako zamienku …
A a tvoja suseda je fakt „mila“. Asi jej jednu tresnem nabuduce ked k vam pridem, chces ??? :)

tak ja zase frcim zachranovat tu ruzovu hrudku co tak strasne reve …

Baboo

ps: neprekonatelne rozdiely = ja mam penis a ona nie!

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 05.09.06 11:15

Uz som sa jej pomstila :-)
Vcera ma zase odchytila na chodbe, ked som vecer prisla domov a zacala ma silou-mocou tahat k nim na caj.  Tak som jej slubila, ze iba sa najem, pretoze som nebola ani na obede a som velmi hladna a hned potom ze pridem.  A UZ SOM NEPRISLA ! :-)))))

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 05.09.06 11:17
:)))

ale aj tak jej tresnem.

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 05.09.06 11:22

To je PERFEKTNY napad s tymi medikmi! Tu su tak nejak povinne drazé (mandlicka alebo cokolada v cukrovom obale, ale toto je proste perfektne! :-) a vyzeralo to este k tomu krasne! No si sa nezaprela, pekne si to vsetko zas vymyslela :-)
To pisatko so ti tam nechala schvalne - polovicko zacal nejak vymyslat aky napis by si prial na tricko pre seba a tak…:-) myslim, ze ho vyuzijes lepsie nez ja. Len preboha davaj pozor, nez zacnes pisat, ze to nie je zapchate, aby ti to nevyletelo bokom ako mne, to by sa ti nepacilo! :-(
s.
ps: nezabudni mi limetku v tom tricku odfotit skor nez z neho vyrastie! :-)
ps2. nekrekonatelny rozdiel v slabej chvili obcas pocitim aj ja, ale tento nema chybu! :-)

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 05.09.06 11:24

veru by si zasluzila aj viac, koza jedna! dohovor sa s tou baboo! :-)
 s.

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 05.09.06 11:36

Práve som dopozerala fotky.
Jeeeežiško, tá malá je ale krásna usmievavá zubajda.
Souris, už jej tie zuby vidíš ?  :-)))
A melóny Baboo, tie tvoje sú rovnako dobré ako ten krstinovy od toho profesionála.  Ja medzi nimi fakt nevidím žiadny rozdiel.  Si macherka :-)

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 05.09.06 11:42

fifty :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama