Deníček na zkoušku - 5. díl

O životě

Ahojky holky, já také přispěji se svojí troškou do mlýna...

Pár slov o mé osobě: vždy jsem si říkala, že miminko si pořídím až tehdy, když budu vědět:

  1. za 1. že se o něj dokážu postarat úplně sama (i finančně),
  1. za 2. že máme kde žít,
  1. za 3. že mám pro něj nejlepšího tatínka na světě.

Co se týče bodu 1, vyplývá z toho, že jsem byla od šesti let jen s mamkou a bratrem, bod 2 se odvíjí od bodu 1 (naše skvělá mamka dokázala úplně sama zajistit pro nás tři bydlení), bod 3 - mám splněno.

Ale teď se mi stala velice zvláštní věc. Nebylo mi nějak dobře a kolegyně z práce se mě zeptala, jestli nejsem těhotná. Já na to automaticky že ne, jelikož beru HA, ale ona mi na to řekla, že ví svoje. Nakonec já také, mám kamarádku, která také přes HA otěhotněla (doktor jí tenkrát řekl, že se to může stát). Pak jsem si vzpomněla, že vlastně celý rok mi pořád něco bylo, začalo to zápalem plic, pak se stále něco vracelo, do toho jsem v létě během měsíce brala 2 x po sobě antibiotika, která mohou účinky HA snižovat…

Takže to ve mě začalo hlodat a začala jsem studovat články na emiminu. Nakonec rodinu nečekám (to jsem zjistila dnes), ale jak jsem o tom tak přemýšlela, tak se mi to rozleželo a možná bych i chtěla.

Mám skvělého přítele, kde bydlet, ale měla bych strach z té naší fin. situace. Sice máme oba práci, ale obávám se, že kdybych zůstala s miminkem doma, tak bychom měli velký problém, protože přítelova práce není nijak zvlášť dobře placená. Další obava je z mého věku. 21. Co když do toho „praštíme“ a zjistím, že bych chtěla ještě něco zažít, procestovat, sehnat perspektivnější práci a tak??? To je teda sice taky tak trochu sobecké např. vůči mému příteli, kterému je 27 a když si vzpomenu že chci děti za 5 let, tak už bude o dost starší a tak… Prostě NEVÍM, ale budem o tom muset doma trošku podiskutovat.

Doufám, že vás moje zmatené myšlenky moc nevyděsily, kdyby se mezi vámi Ne-snažilkami našla nějaká, která má podobné pocity, budu ráda, když napíše!

Tak se zatím mějte, jdu pracovat.

Tamik**

Váš příspěvek
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 21.10.04 20:59

Ahojky,

jako nakukovatelka jen stručnou poznámku :-) Člověk stejně touží po tom, co nemá.. takže když jsem líitala po horách, kole, raftech, tak jsem ale už chtěla mimko. A je mi jasné, že až bude malé třeba rok, bude mi už asi zase slušně „hrabat“, že ještě nemůžu zase lítat po horách, na kole a raftu :-)
Jestli máš ale nyní ještě obavy z toho, co jsi nestihla a s mimkem už budeš stíhat těžko, tak si splń to, po čem toužíš, abys pak mohla být doma s mimkem a vědět, že jsi „vykolovaná, vyraftovaná“ a budeš se v klidu věnovat dětem, aniž bys měla pocit, že ti něco utíká…
E. a holčina 15 týdnů

jusa
Povídálka 11 příspěvků 22.10.04 06:47

Ahojky.Jsme stejně staré(mladé) a tak asi trošku chápu,o čem mluvíš (píšeš).Pokud jsi nejsi 100% jistá,že chceš mimčo,tak to zatím odlož na dobu pozdější.Hezky si užij všech příjemných věcí,kterých se budeš muset při těhotenství na chvilku vzdát.Nebo to udělej jednoduše:napiš si na papír PRO a PROTI a všechno hezky se svou drahou polovičkou proberte.Je mi jasné,že jsem Ti moc neporadila,ale snaha byla.Budu Ti držet palečky,ať vše dopadne přesně podle Tvých představ.Měj se krásně a nezapomeň nás informovat.Pa,pa

Zlatka
Závislačka 3813 příspěvků 22.10.04 07:25

Ahoj, jsem ve stejným věku jak ty a mám půl roční holčičku. vůbec nelituji že jí mám takhle mladá. S manželem se chodíme bavit i když máme mimčo. Chodíme večer, to už malá spinká a hlídá babička. Jde o to, aby ti měl kdo hlídat. Mimčo není přítěž, dneska můžeš dělat skoro cokoliv i když máš miminko. Jen záleží jak se k tomu postavíš. V dnešní době jsou maminky hodně aktivní, málokterá sedí doma na zadku. Ale jestli máš tak velké pochybnosti, tak s tím ještě počkej.

Tamik
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 22.10.04 08:02

Děkuji vám za příspěvky.

Jak jsem o miminku začla přemýšlet, tak jsem najednou začala mít pocit, že už by to tak mělo možná být, ale zároveň se mi začly v hlavě rýsovat všechny ty proti. I když vím, že u nás asi nejsou ty proti tak nejhorší. Máme kde bydlet, oba práci, nemáme dluhy…

Samozřejmě vím, že si to musím rozhodnout sama. Jen jsem se z těch pocitů chtěla někde vypsat a zjistit, jestli máte někdo podobné pocity. Nebo jestli jste je měly předtím, než se vám narodilo miminko.

Já o tom totiž začla přemýšlet až teď a co se mě týče, tak je to velký obrat (proto mě taky tyhle pocity tak zarážejí), ještě nedávno jsem o podobných věcech vůbec neuvažovala.

Doufám, že to neberete tak, že sem píše nějaké střevo, které chce přes internet poradit, jestli má mít rodinu, tak to rozhodně myšlené nebylo!!!

Tamik

Efina
Kelišová 6429 příspěvků 22.10.04 09:45

Chápu, že ses chtěla vypsat a utřídit tím myšlenky.
Ještě bych tak zcela nesouhlasila s jedním názorem, že jde všechno dělat s mimčem..Spíš by mělo být napsáno s mimčem, ale bez něj.. Jestli má někdo večerní koníčky, kdy stačí hlídání babičky, ok. Ale máš-li koníčky, které s mimčem dělat nejdou, tak bys měla mít dítko tehdy, kdy ti nebude vadit se takových koníčků na pár let vzdát. Řešit to tak, že odjedeš a necháš dítko u prarodičů mi přijde nefér k dítěti.. Proto ho mít tehdy, kdy nebudeš dítě na pár týdnů ročně odkládat či brát oželení svých koníčků jako oběť.

Nejde to fakt generalizovat - každý má jinak náročné zájmy a koníčky… :-)
 E.

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 22.10.04 09:54

Ahojky,
nakoukla jsem k tobě z našeho zkouškového deníčku, protože jsem viděla stejný název jako u nás a proto bych se tě chtěla zeptat, jestli se chceš přidat do naší party, tj: Deníček na zkoušku anebo budeš psát svůj vlastní a v tom případě prosím prosím pod jiným názvem, ať v tom tady nemají holky moje i tvoje guláš,ju?
Jinak tě docela chápu, sice si v našem deníčku hraju na šéfovou:))) ale je mi taky 21 a jak už tady někdo přede mnou psal, pokud si nejseš 100% jistá, tak mimčo ještě na chviličku odlož. Určitě za chvilku přijde doba a budeš vědět, že už nemáš žádné obavy a tudíž ti nic nebude bránit:)

Zlatka
Závislačka 3813 příspěvků 22.10.04 13:54

Ahoj ještě jednou se ozývám, protože mě popudila odpověď Elfinky,. Já svoje dítě nikam neodkldádám, kdyby jsi to četla tak by jsi to pochopila. Myslela jsem to tak, že když chceme jít s manželem třeba na večeři tak malou večer uspíme a hlídá babička a na tom nevidím žadné odkládání jak ty tvrdíš.

Lexi
Stálice 78 příspěvků 22.10.04 18:25

Ahojda,jsem stejně stará jako ty a mám doma půl ročního klučinu.Svojí práci mám moc ráda a stýská se mi po ní,ale nic už bych nevyměnila za toho úžasnýho tvorečka co mám doma!Co se koníčků týče,mám chlapa a ten mě umí báječně zastoupit a navíc souhlasím se Zlatkou-s miminkem jde všechno!Nelituju a kdybych se měla znova rozhodovat šla bych do toho zase.Mám užasný miminko a zatím s ním zvládám vše co předtím-mimo práce.
tak se měj pěkně a doporučuju jedno malé mimi :-)

Efina
Kelišová 6429 příspěvků 23.10.04 14:59

Zlatko,

nečetla jsi můj příspěvek asi dobře. Psala jsem, že jestli někdo zvládne svůj koniček po večerech (kino,divadlo, squash, kulečník), kdy může hlídat babička, tak je to OK. Ale že ne každý má takové koníčky. Někdo třeba miluje rafting = hooodně dní v roce je mimo republiku a mimko s sebou fakt brát nemůže. V takovém případě by se mimko muselo fakt „odložit“ k babičce. A nebylo by to určitě dobré. Proto jsem psala, že v případě takových koníčků je lepší počkat, vyraftovat se, vyjachtařit apod. a pak být pár let doma s mimkem bez pocitu, že o něco přícházíš či něco obětováváš.

Myslela jsem, že jsem to napsala jasně, ale přesto to někoho popudilo, což určitě nebyl můj názor a mrzí mne, že sis to vztáhla na sebe…

Nyní je můj příspěvek snad pochopen OK, mimískům a koníčkům zdar :-))

E.

Vložit nový komentář