Deníček na zkoušku - díl 2.

O životě

Ty kouříš? Ale tak sem tam jednu. Ty piješ? Tož občas sklenku si dám.

Která z vás viděla film Dědictví s Bolkem Polívkou, tak určitě tyhle věty zná. A o nich bude i dnešní deníček.

Na začátku musím poděkovat Quaille, která přišla s několika tématy a tohle je jedno z nich.

Moje babička vždycky říká, kdo kouří, spěchá na hřbitov. Já se téhle věty lekla a kouřit nikdy nezačala. Ba ne, nebylo toz leknutí, je to trošku jinak. K mojí alergii, kterou mám na letní pyly a která mi, mrcha jedna, způsobuje nemalé dýchací obtíže, mi kouření přišlo jako hřebík do rakve a taky, spíš bych se otrávila než naučila kouřit, to mi došlo poté, co mě ukecal bratr na moji první a zároveň i poslední cigaretu v životě. Jeho se babiččiny řeči ani v nejmenším nedotýkají, vesele hulí jednu za druhou. Jura (přítel) naštěstí pro mě kouřit přestal, když jsme spolu začali chodit. Ne kvůli mě, to ani náhodu, spíš kvůli sobě. Dodnes ho slyším jak na prvním rande pravil: Ale musíme jít někam kde není nakouřeno, já odvykám. Nikdy by mě nenapadlo, jakej je v Brně problém najít nezakouřenou hospodu, bar nebo cokoliv jinýho:)) Já sama ale proti kuřákům nic nemám, nevadí mi, když si vedle mě někdo zapálí, nemám z toho hysterický záchvaty.
Pití je jiná kapitola. Když mi byly asi dva roky, moje maminka se celkem oprávněně začala obávat, že z její jediné holčičky vyrůstá alkoholik. Proč? V mé přítomnosti se totiž nesměla otevřít flaška piva bez toho, aniž bych nezačala ječet „pijoko, pijoko“ a dožadovat se vlastní sklenice. /to si nepamatuju, to vím z vyprávění, kterým moje mamča často baví návštěvy/. Možná i u vás doma se lahve chvíli skladují v komoře než se odnesou do obchodu na vrácení. Kdykoliv se moje mamka rozhodla je jít vrátit, vehementně jsem se prý dožadovala práva naskládat je do tašky a doslova jako notor jsem každou tu lahev do sebe otočila, abych dopila alespoň tu pidi kapku co tam zůstala. :)))
Naštěstí pro rodiče i pro mě, mě to přešlo. Do 17-ti jsem byla zarytej abstinent, pak jsem k alhokolu opět přešla, ne nijak dramaticky, nemyslete si, že jsem alkoholik, sice se mi párkrát povedlo se solidně „ztřískat“, ale řekla bych, že čím jsem starší, tím míň piju a víc si vybírám:) Momentálně zvládnu pivo, bílý víno, ochucený jelziny (jenom ne příchuť kirsch, neblahé vzpomínky) a úplně miluju zlatou tequilu. Jasně že tohle všechno nesplácám za jeden večer:))) Ty rána by mi za to nestály. Prostě: Tož občas sklenku si dám:))
Quaille se zmínila i o jídle. No já mám ráda dobrý papání, což o to, jen ty kila. Rodová dispozice mi je ukládá na zadku a na stehnech, ojojoj. Hrůza. Čas od času propadám kultu zvanému dieta, ale nejdýl tak na půl dne, neumím hladovět, ani jíst obilí a tak, když je kolem tolik dobrých věcí:) I když, dvě kilča dolů by neškodila. Jura se mi směje, že blbnu zbytečně, ale vysvětlujte mi to. Asi to zná každá ženská.
Jejda já se rozkecala. A co vy milé nakukovatelky, pochlubte se co vy?

Jo abych nezapomněla, ještě na závěr. HOLKY, NECHCETE NĚKTERÁ NAPSAT PŘÍŠTÍ DENÍČEK? ZAS ABY TAK VE ČTVRTEK VYŠEL. TÉMA JE ZCELA NA VÁS, TAK KTERÁ BYSTE CHTĚLA, DEJTE MI JENOM VĚDĚT.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 07.10.04 07:29

Komka včera přišla s návrhem nějak pojmenovat náš deníček. Takže holky, která máte nějaký nápad, sem s ním.

A tady je náš aktualizovaný seznámek a trošku rozšířený:

Lynnka - 21 let, jméno - Peťa, stav: přítel,
práce - sekretářka
Sisa2 - 25 let, jméno - Silvia, stav: vdaná,
práce - IT technologie
Quaille - 23 let, jméno - Jarka, stav: sama
(ale s dobrou vyhlídkou, co?)
práce - nezisková organizace
Megy - 27 let, jméno - Iva, stav: vdaná,
Pupula - 27 let, stav: vdaná
Dancul - 24 let, stav: vdaná
Bondulka - 24 let, jméno - Kamča,
stav: přítel, práce - sociální prac.
Lindam - 25 let, jméno - Linda, stav:vdaná,
práce - ve školícím středisku
Petra - 24 let, vdaná
Komka - 25 let, stav: přítel,
práce - konzultant v softwarové
firmě
Anonymní - 21 let (doufám, že se dozvíme i něco víc)

Holky, doufám, že se nezlobíte, že jsem to na vás takhle všechno co jsem věděla, práskla. Pokud byste některá chtěla informace o sobě aktualizovat, písněte soukromou zprávu.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 07.10.04 07:48

Hezký deníček. Mám to tak nějak podobně,jen ty kila se neukládají v inkriminovaných partiích, ale všude :-) Ale zase rovnoměrně hubnu,což je výhoda. Co se pití týče,jsem vesměs taky vybíravá. Krom toho nic nevydržím, posledně mi stačily tři deci vína a už jsem ju měla. Kouřit jsem popravdě řečeno nikdy nepřestala, i když si zapálím tak jednou za dva měsíce, na nějakém tahu, když si trochu vypiju. Většinou ani to ne. Ale když mám vážně chut,tak se této neřesti nebráním.Opravdu jsem velmi sváteční kuřák a těch cca 10 cigaret za rok mi neublíží. Tak to dělám asi šest let a jsem ráda, že jsem přesedlala z 10 denně na 10 ročně.
Taky bych se k vám občas přidala. jsem nesnažilka s jedním svištěm( Ludmila-15 měsíců), pracující. občas by neškodilo probrat jiné záležitosti, než dítě a práci. Jen tak. Je mi 25 let, vdaná.

eliza

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 07.10.04 08:19

Dobré ráááááno,tak i já se pokusím přispět svou troškou do mlýna:-) Kouřit jsem nikdy nezačala a pevně doufám,že ani nezačnu.Můj,taky jediný,pokus se konal kolemy mých 12-ti let na školním záchodě a musím říct,že jsem měla co dělat to rozdýchat.U nás v rodině kouřili snad všichni i brácha začal kolem 16-ti let.Jelikož teda pracuju s maminou a sedíme spolu v jedné kanceláři,tak bych řekla,že jsem pasivní kuřák,docela mě to štve,ale bohužel s ní nehnu.nejhorší je když se tady slezou i ostatní kolegyně,vytasí cigarety a spustí všechny najednou,to mám pocit ,že jsem v nějaké čtvrté cenové a chybí vytáhnout už jen ten lahváč.A když už jsem u alkoholu,tak bohužel u nás v rodině měl k němu kladný vztah otec.Nebudu to nijak rozepisovt,nebylo to nic příjemného,veselého a dodneška není/i když už bydlí sám/.No já tvrdé nesnesu vůbec.Když jsem ještě bydlela sama,tak to byly docela divoké víkendy na diskotékách,ale co jsem s manželem,tak jsem zklidnila a taky se odnaučila pít,protože když někam jedeme,bereme vždycky auto a jeden z nás dvou nemůže…a to jsem většinou já.Dobrovolně.Je fakt,že ty rána,kdy jsem se nemohla ani po:,–(it,jak mi bylo zle,už mi taky za to nestojí:-)Ale ,aby to nevydalo,že jsem čistá jako lilie,tak si občas doma skleničku vína dám.
O jídle mi ani nemluvte,taky papám moooc ráda a pak mám problém něco dopnout.Zrovna jsem ve fázi cvičení a hubnutí,protože jdeme za 14 dní na svatbu a já nemám v čem jít.To je zřejmě taky problém nás všech.Ale s vařením je to už daleko horší,přímo z duše ho nenávidím,a jak už jsem psala,to raději budu uklízet než vařit.Vařím totiž skoro denně,žádné experimenty nedělám,protože už to několikrát skončilo v záchodě,takže pořád klasika.Ale musím se přiznat,že manžel vaří daleko lépe.Občas se mi už stalo,že jsem neuměla něco uvařit ,on nebyl zrovna doma,tak jsem mu volala do práce.Pokud jeho kolegové slyšeli,jak mi do telefonu říká:„pak uděláš jíšku,přidáš česnek,naklepeš maso…“,tak si museli myslet,že se zbláznil.
Jo,a zapoměla jsem napsat,že jsem taky Petra.

 
Komka
Kecalka 202 příspěvků 07.10.04 08:37

Ahojte, krásné ráno a krásný celý den,

to je ale téma… myslím že sem patří víc než se může zdát, protože pití a kouření jsou zlozvyky, které mohou mít velký vliv na dítě ať už narozené nebo v bříšku. Osobně nesnáším - úplně hrozně - když vidím matku s malým dítětem, třeba ještě v kočárku, jak kouří. Nejradši bych jí na místě vynadala, což ovšem neudělám.
Je to určitě z části dané i tím, že od mala mám dýchací problémy a alergie a na kouř jsem alergická víc a víc. Díky bohu že se pomalu u nás mění podmínky a kuřáci se musí omezovat, konec konců proč by se měli omezovat ti okolo. Jo, ještě jedna věc kterou šílene nenávidím - vlahý večer, s přítelem se chystáme spát, venku je krásnýn vzduch, otevřu okno dokořán ať se mi vše provoní a provětrá a ejhle… nějaký závislák si musel dát svoji „večerní“ a já mám místo příjemného vzdoušku pokoj plný kouře - fůůůůj. Možná ještě horší je když se mi to stane ráno. Už aby jsme byli z paneláku, i když jistotu že naši sousedi v novém domě nekouří, taky nemáme, ale zas je jich tam mnohem míň - v ložnici jeden nahoře a jeden dole.

Co se týče alkoholu, to je už spíš píseň mládí, samo že jsme s kamarádama pořádali různé akce a tam se pilo, připadalo mi to v pohodě a sama jsem se párkrát dobře zlískala, ovšem věkem začínám alkohol taky nemít v lásce. Ne nějak radikálně, třeba jako to kouření, ale už mi prostě nepřipadá zábavné když se někdo ožere tak že blije celý večer a když se chová jak „idiot“. Co už vůbec nemusím je, když pije přítel. Je mi ho až líto jak mu všechno zakazuju… teda tak úplně moc zas ne, loni se mi vrátil tak že přišel v pět ráno a spal v předsíni, taky sem mu to dlouho nemohla odpustit… jenže to je tím jak mi všichni jeho známí vykládají jak bývaly různé akce a jak tam všichni byli jak „dělo“ a ten můj všem v čele. Začala jsem se bát že bude hodně pít..... naštěstí to vypadá že i on měl prostě jen divoké mládí a vyrostl z toho. Nekupujeme ani pivo a nepotřebuje ho, jen si čas od času dáme láhev vínka nebo nějaké dobré pitíčko (třeba nedávno jsme dostali od kamarádky, která byla v Itálii, takové citrónové pití, nevím jak se to jmenuje ale je to fakt pochoutka).

Doufám že můj příspěvěk nevyzněl jako hrozně moralistický, taková nejsem, spíš už jen starší a rozumější. (Nechci např. pít moc abych druhý den byla použitelná, protože by mi bylo líto toho že kvůli blbému pití ztratím den tím, jak se z toho budu vzpamatovávát, dává to smysl?)

Přeji vám moc krásný den, ještě se tu určitě ukážu.

Komka

PS.: deníček bych příště klidně napsala…

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 07.10.04 09:01

Eliza - vítej do deníčku, s náma můžeš probírat, co budeš chtít:) Jak jsi psala o těch 3 decích vína, to taky znám. Já totiž u sebe zjistila jakousi anomálii (to je slovo), že nesmím pít přes den, pouze večer, až je tma:) Jakmile se něčeho napiju přes den, okamžitě to cítím v nohách:) Takže pokud se třeba v práci otevře víno nebo tak, křičím, že chci málo, protože jinak mám těžký nohy a nepoužitelnou hlavu:)))Jak je tma, je to lepší, ale taky mi to hodně rychle stoupá do hlavy. Holt, alkoholik ze mě nebude:)

Pupula - no jo, řízení je u nás taky problém. Za normálních okolností se dohadujeme jako malí o to, kdo bude řídit, protože to oba dva opravdu milujeme a co jsme si pořídili vlastní auto, baví mě to dvojnásob:) Takže o to vedeme boje. Ale jak máme někam jet, kde se bude pít, tak je to na mě. Ne že by mi to vadilo:) Zrovna zítra máme jet slavit kamošovi narozeniny, budeme na jeho chatě a přes noc a zároveň s jeho pozváním přišla i krásná věta od Jury: Peti, ale budeš řídit ty, že jo? Hm, budu řídit. O půlnoci skončím s pitím, abych byla dopoledne fit, stejně toho moc nevypiju a bude to. Naštěstí se tohle neděje moc často, přítel taky nemá k alkoholu nějak moc pozitivní vztah, doma si otevřeme víno, jen když něco slavíme, maximálně když jdeme na večeři, objedná si pivko,ale jinak nic moc. V podstatě oba pijeme akorát ve větší společnosti s kámošema:) Ale taky nejsu svatá, to ani omylem. Mockrát už mě ráno bolela hlava jako střep:) Jinak na opici mi nejvíc pomáhala a pomáhá ledová coca-cola:)
No vidíš, tvůj manžel aspoň vaří, ale podle Jury je kuchyně odvozena od slova sníst a ne kuchtit. Fakt, nechat ho řádit v kuchyni, tak umřu obavou, jestli už se nevznítila plamenem:) Abych nenadávala, uvaří puding, čaj, krupičnou kaši a jakýkoliv jídlo z konzervy:))))) Naštěstí pro mě není vybíravej. Fakt jsem se smála, když jsem si představila tvýho muže, jak ti do telefonu diktuje recept a postup:)))

Komko - s alergií jsme na tom stejně, akorát že mě teda nevadí, když si vedle mě někdo zapálí, mě prostě ubližujou akorát ty letní pyly:)
Pokud napíšeš příští deníček, budu moc ráda. Potom se klidně zase ujmu štafety já.

 
Anonymní  07.10.04 10:34

no, na mě platí,že jsem opilá téměř z ničeho i večer.je to jak kdy, ale málokdy mi sedne nějaký alkohol tak, abych si dala víc a nebyla nepoužitelná.

Vařím docela ráda,s úklidem je to horší, ale dá se to přežít, jen se přinutit. Manžel má podobnou úchylku, jako můj otec - cokoli vaří, má to stejnou chuť. Můj tatík je stejný. On je schopen udělat i z buchty guláš…Takže u nás muž nevaří. Krom toho žijeme s tcháňaty, takže jsme na vaření dvě ženské,tak nemám potřebu zapojovat muže do kuchyně.

eliza

 
lindam
Nováček 10 příspěvků 07.10.04 10:52

Přeji všem dobré ráno,

? to je panečku téma :-). Já osobně jsem nikdy nekouřila a ani jsem nikdy neměla snahu, chuť a potřebu to zkoušet. Nějak mě to nelákalo a neláká a jistě je to také dost finančně náročné :-D. Jinak, pokud jde o zakouřené místnosti, restaurace a bary a atd. vyhledávám je pokud možno co nejméně ? všechno je načichlé a vůbec. Je také pravda, že se obklopujeme (necíleně) přáteli nekuřáky, takže na toto mají většinou podobné požadavky což nám více než vyhovuje :-).

Pokud jde o alkohol, tak mi chutnají jen ?tlamolepy? jako například vaječný koňak nebo ?bejlis? ? jsou to spíš takové šťávičky :-). Pokud si mohu vybrat mezi alkoholickými a nealkoholickými nápoji vyhrává jednoznačně nealko :-). Má abstinence má jisté výhody i pro ostatní - když se někam jede, tak je alespoň někdo schopen řídit zpátky :-). Zato manžel ten se napije s přáteli rád, bohužel jak to bývá pak se stále dolívá a dolívá a já si pak připadám naprosto děsně když mu stále říkám ?nepij už nejsi na to zvyklí a nestojí to za to bude ti akorát blbě?. No naštěstí tyto picí akce nejsou tak časté, takže je to v pohodě :-) a domu kupujeme ojediněle pivko a ještě kolikrát nealko :-D.

To jsme myslím narazily na další zajímavé téma :-). Řízení auta. Já jsem vždy řídila hrozně rada. Když jsme měli starou Š120, tak jsme se s ní bála jezdit a byla jsem rada, že mě nechá řídit taťka jeho auto. Naše jsme řídila nerada, protože vždy, když ho měla jen například vyzvednout ze servisu, tak jsem volala dědu (tátu), aby mě přijel odtáhnout ? buď prasklo plynové lanko, nebo se pohrabali v dílně v motoru, a za živého boha to prostě nejelo ? manžel ho měl totiž nějak vylepšeného a asi byli zvědavi :-). Když jsme si pak koupili auto nové, tak jsme se těšila jak to bude bezva, jak se s tím bát jezdit nebudu muset a ouha :-D začala jsem se tomu bránit, protože vždy když nasedneme do auta a já mám řídit, tak mam po dosažení cíle pocit, že se musíme rozvést :-D. Jakoby na tom místě spolujezdce manžel všechno vnímal tak nějak citlivěji :-) a také přece jeho zdravá chlapská ješitnost nemůže vyslovit tu větu ?řídíš dobře? :-). No a proto řídím nejraději sama a nebo s kýmkoliv jiným než je manžel :-).

No panejo, to jsem se dneska nějak rozjela ??

Linda

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 07.10.04 10:53

No já jsem hrozně ráda,že manžel občas uvaří.Naučil se vařit během svého prvího manželství,kdy jeho bývalou to nějak neoslovilo/jenom toto máme společné/ a tak asi ,aby přežil,začal kuchtit.Ale vzhledem k tomu,že má málokdy čas,tak to čeká každý den na mě:-)
Možná jsem úchylná,ale uklízet je pro mě skoro oddych.Ně že bych každý den ve vytahaných teplákách klečela na podlaze a leštila a leštila.Ale občas mám dobrý pocit z dobře vykonané práce:-)Třeba jsem opravdu blázen:-)
Akorát další věc ,co opravdu nemusím je zahrada.Už od dětsví mám k obírání rybízu,malin a jahod konče,odpor.Te´d když jsem se ze svého bytečku přivdala na barák s obrovskou zahradou a polem,kde ještě pořád musíme kvůli dědovi a jeho tradici,:,–(it brambory,tak mám k tomu odpor ještě větší.Ještě ,že manžel zastává názor,že brambory jsou nejlepší z Tesca-)
 p.

 
lindam
Nováček 10 příspěvků 07.10.04 11:08

Ahojky Pupulo, tak v tom úklidu jsme stejné. Také rada uklízím resp. mam rada, když je kolem mě čisto a útulno :-D. A k té zahradě ? mívala jsem ji rada, ale tchyně mi vypěstovala k zahradě odpor. Možná se částečně právě kvůli tomuto s ní již dnes moc nestýkáme. V době, když jsme s ní ještě alespoň trochu vycházeli, jsme ji občas přijeli pomoct, ale vždy to bylo ráno v 8 budík a do 17 pěkně dřeme málem bez oddychu a?t je 15 nebo 30 stupňů. No asi také nic moc pro městské dítě :-D. Nechápala jsme to a v pravé poledne ve 30 stupních jsem se viděla spíš u vody než na zahradě v montérkách ? vždy z toho byl nějaký malér resp. hádka. Kdyby alespoň ten výsledek byl vidět ?..

Linda

 
Komka
Kecalka 202 příspěvků 07.10.04 11:10

Ahoj Lindo,

tak to jsi mě uklidnila ani nevíš jak. Já totiž taky řídím hrozně ráda, ale jakmile sedí vedle mě přítel tak je konec. Zrovna toto pondělí jsme se zase pohádali, kritizoval že kličkuju nebo co… a to jsem se jednou vynhula kanálu, protože zas minule mi nadával že je všechny vybírám. Zabila bych ho. A nedej bože když mám parkovat, u nás před barákem se musí zacouvat mezi kolmě stojící auta a já toho prostě absolutně nejsem schopná. Možná že kdybych byla v autě sama tak by to šlo (ve státech jsem s tím neměla nikdy problém a to jsem tam měla mnohem větší auto, pravda ale je že to byl automat), ale jak sedí vedle on, tak to většinou dopadne tak, že do minuty jsem rozklepaná, hysterická a brečím a stejně to musí zaparkovat on.
A to se jinak máme tak rádi a vycházíme spolu skvěle :-)
Jediné s čím by se to dalo přirovnat je, když jsme byli na vodě, já poprvé, on podruhé, Salza - docela divoká řeka, a spolu ve člunu. Skoro jsme se rozešli..... :-))

Pa

K.

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 07.10.04 11:22

No já už jsem se v předchozím komentáři zmínila jak „skvěle“ vaří můj přítel, takže to dál pitvat nebudu:) Beztak žijeme pořád ještě každej u rodičů, jemu doma mamča uvaří a u nás se s maminou střídáme. Já bych ho někdy zapojila, ale když vidím ten svinčík, co dokáže udělat i při chystání večeře (chleba se sýrem), nemám odvahu to zkoušet:))))

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 07.10.04 11:28

Nakousla si přímo vynikající téma. Přesně to stejný, co ty a Komka prožíváte se svými miláčky, já zažívám se svým otcem. Nervák na entou. Fakt. Když jsem udělala papíry na auto a jela na první jízdu, jela jsem s mamčou. Ta mě pochválila. Pak jsem jela s tatkem, dopadlo to tak, že já brečela a on přišel domů pěšky, jelikož mi u pošty nešlo zaparkovat, on hrozně řval, já se rozbrečela, on se naštval a utekl z auta. Dřív jsem se bála jezdit sama, ale poté, co přítele odveleli do Vyškova na vojnu, nic jinýho mi nezbylo a od té doby řízení sama je ta nejlepší věc. Nikdo do toho nekecá, případné chyby vidím pouze já. uznávám přítel je ještě v pohodě coby spolujezdec. občas se sice chytá dveří a já slyším takový to tichý sssss, jak syčí, když se mu něco nelíbí, ale jinak to jde. Sem tam řekne i jezdíš líp než já. Když jsem to slyšela prvně, myslela jsem že onemocněl:)))Kou­pili jsme si totiž auti, opela, my měli doma taky opla,ale většího, tudíž já na to byla zvyklá, jemu to chvíli trvalo a pak mi teda vysekl tu poklonu:)
Jo a ještě mě napadá, vozíte někdy babičky? Ta moje se totiž v autě strašně bojí, když jsem ji vezla poprvé, neustále se ze zadního sedadla (na přední odmítala vlézt) ozývaly vzdechy (já mám tlak aspon dvě stě na sto padesát, ještě jsem nestihla ani zaplatit pojistku apod.) a když se v dálce objevilo auto jedoucí proti nám, jenom zasténala: Už je to tady. Málem jsem ji z toho auta vyhodila fakt:)))

 
lindam
Nováček 10 příspěvků 07.10.04 11:31

To jsem rada ? taky se mi ulevilo :-D. U nás je to přesně to samé buď se vyhýbám moc nebo málo nerovnostem a kanálům na silnici :-D a to parkování taky dobře znám ?.u nás je stejné až na to, že silnice je ještě z kopce (nebo do kopce jak se to vezme :-D). Jakmile jsem v autě sama zaparkuji málem na poprvé, ale jakmile sedí vedle mě muž nejsem schopná a výsledek je pochopitelně stejný ?.. musí zaparkovat on ?. Samo sebou jsme po dlouhé přednášce jak se má jezdit opět v pohodě :-D.

Linda

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 07.10.04 11:33

Zahrada zahrada. Taky ji nemusím. Kvůli babičce jsme na naší zahradě u chaty dřeli jak koně, až konečně naši pochopili, že chatu máme kvůli odpočinku, naseli trávu a postavili bazén. Takže tam konečně můžu začít zase jezdit:) Já jsem taky městský dítě a prostě něco sázet, okopávat a trhat mě ze srdce nebaví. Úklid mám ráda, ale pouze když vidím výsledky. jenže pokoj sdílím s bratrem a ten je schopnej stejnou rychlostí s jakou já uklízím (někdy ještě větší) dělat znovu nepořádek, nechci říct přímo b****l:)))

 
lindam
Nováček 10 příspěvků 07.10.04 11:46

No u nás naštěstí je muž opravdu jediný kdo má připomínky k mému řidičskému umění :-D ? víc bych asi nesnesla:-D. Na druhou stranu jak jinak se má člověk naučit jezdit než praxí :-D.

Teď už nemám žádnou babičku, ale před těmi několika lety, když jsem ji ještě měla, tak jsme vyrážely na výlety a byla to super :-D. Ráda na tu dobu vzpomínám. Já se vyřádila za volantem a babča se zase někam podívala :-D. Na tyto výlety jsme si půjčovaly tetino auto a vyrazily jsme na okružní poznávací jízdu po Karlových Varech :-D.

 
lindam
Nováček 10 příspěvků 07.10.04 12:00

Super, diky. Tedy nás je jako malých psů :-D.

Jen návrh ? co doplnit ještě město, ze kterého jsme?

Linda

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 07.10.04 12:46

Lindo,k tomu řízení auta.je to stejné jako u tebe.Když jsme měli jedno auto,tak to byla úplná hrůza.Manžel mi na rovinu řekl,že se semnou bojí jezdit.Ale on se bojí s každým,on má totiž pocit,že jedině on jezdí nejlépe.Taky to u nás vypadalo kolikrát na rozvod.Zajímavé je,že když jsem ještě nebyli manželé,tak neříkal v autě nic.Teď má taky výhrady ke každému kanálu,ke každé zatáčce.Ale už pár měsíců mám své auto,tak si to vychutnávám.Ale zase jezdím každý den do práce a z práce ,a když mám jet ještě někam o víkendu,tak bere auto on.Jediné kdy mu nevadí,že ho vezu v autě,je po nějaké akci,kde si dal do nosu.Ani nevíte,jak je mi vděčný,že jsem ho odvezla až k brance:)
tchýně to taky na mě zkoušela s pletím na jejím políčku,první rok jsem plela jako o závod,taky jsem sekala trávu,:,–(ila kytičky,prostě jsem se chtěla zalíbit.Do toho úklid toho baráku a o víkendech starost o manželové děti.Takže není divu,že jsem za ten rok zhubla o 6 kilo a vypadala jak kostra.Dneska už to tak nepřeháním,všechno má své meze:-)
 P.

 
Anonymní  07.10.04 12:50

Ahoj holky,
tak i ja dneska svojou troskou prispejem…
Ke koureni - kourim, ted uz min nez to bylo jeste pred par mesici, dam si tak 5 denne, a viac mi neni treba, ale stale ma to laka ked sedim v hospode a mam pred sebou pivko. Vzhladom k tomu, ze moj kamarad/pritel je nekurak, tak ked som s nim alebo viem, ze budem, tak nekourim, nech mu nesmrdim. ;-) (A ano, jak ste spozorovali, stale ziadne oficialne vyhlasenie existencie dalsieho stastneho paru sa zatial nekona).
K tomu pitiu, ja nemam rada tvrde a domace a vobec vsetko co stipe a pali v krku, takze tlamolepky, obcas pivko (najlepsie chuti po sporte) alebo vinko, ale i to nie kazde a nie vzdy. Napriklad, moje oblubene z beznych dostupnych je ruzovy cabernet odniekial z Madarska. Toho som vcera vypila doma flasku, a dufam ze ma nebudete za alkoholika povazovat, ked poviem, ze sama. Ale bolo mi smutno, spolubydlici se mi narychlo odstahovala a ja mala zrazu pred sebou prazdy byt a starosti a ziadneho kamarada v dosahu co by prisiel a povedal, ze to bude zase OK. Tak som sa pripila, nasledne sa nastvala a s rozhodnutim, ze i ja mam pravo na utesovanie povolala Martina (pritel/kamarad) nech dorazi, ked uz mam ten volny byt a vino a smutek. No, dorazil a zustal do rana ;)
Co sa auticok tyka, tak ja som si spravila vodicak az koncem letosniho leta, a papiry jeste nemam (ja, cizinec v CR, to je byrokraticky problem, teraz po vstupu do EU) a neviem, kedy mat budem. Ale tesim sa na to, az budem mat papiere v ruke. Sice nemam vlastne auti, ale par kamaradu ma, tak mi snad daju trochu potrenovat :-) A to som ochotna kvoli autu i nepit a soferovat, s radostou! Ja teda toho tiez znesiem dost malo, ked uz musim, tak pripijam fernet citrusom, ale to mi stacia dva panaky a uz sa toci…To ja ale nemam vobec rada taky stav, ked sa neovladam, takze nenechavam moje alkoholove opojenie zachadzat az tak daleko.
Stale sa povazujem tak za nejak „v norme“, ale musim povedat, ze Martin na mna dobre vplyva, s nim radsej zajdem do prirody, na prochazku alebo do zoo, nez by sme vysedavali kde-kade. Takze cim viac casu s nim travim, tym menej pijem a fajcim, takze on je vlastne taky moj strazca zdravia. ;)
A holky, co hezkeho planujete na vikend? Ja by som moc rada vyrazila do Hluboke na zamek, ten se mi moc libi a ja tu ziadne zamky nepoznam. Dufam, ze vyjde pocasko a i doprovod ;-D Navsteva Hluboke je moj ciel uz par let, tak snad to tohto roku vyjde.
Zase som sa rozkecala viac nez som chcela, snad v tom nebudete mat chaos ;)
Kamko, obdivujem Tvoje odhodlanie na dennicek a drzim Ti palecky a fandim. Doufam, ze driv nebo pozdeji se taky budu moct prihlasit o napsani jednoho, bohuzel momentalne moc nezvladam a bude to jeste horsi, az se vrati sef z dovolene. Ja vam to zase zreferujem ;))
Tak ahoj, prajem prijemne a pohodove chvilky s milacikmi a mazlikmi, este to v tej praci nejak do toho vikendu doklepeme, nie?
Papa, Vasa quaille

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 07.10.04 13:15

Ahojky, já už myslela, že ta, která v podstatě vymyslela téma tohohle deníčku, se ani nepřijde podívat:)
Nemusíš mít strach, nemyslím si, že seš alkoholik, my se jednou s kamoškou taky opíjely protože nám bylo smutno. A navíc, u tebe to mělo dobrej konec, přišel Martin a byl s tebou, takže flaška vína není nic špatnýho:))) Takže máš svýho osobního bodyguarda na zdraví jo? Teda ty se máš:)
Já na Hluboké nikdy nebyla, bydlím v Brně, je to trochu z ruky a navíc přítel na courání po zámcích není. Jo kdybych mu nabídla víkend někde na okruhu třeba v Monze u F1, tak by mi ruce utrhal, jak by po tom skočil:)) Já chtěla tohle léto na zámek do Buchlovic a ani to nevyšlo.:)) ne, byli sme v Moravským krasu v jeskyních, takže aspoň trošku poznávání vlasti bylo.
No a na víkend máme v plánu oslavu kamarádových narozenin, venku v přírodě, takže jestli bude pršet, netuším, co budeme dělat a pak asi s přítelem utečeme k nám na chatu. Já teda doklepávám dost solidně. Takže se měj krásně a ahojky
 Lynnka

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 07.10.04 13:36

Co se týče auta, měl manžel,tahdy ještě přítel úplně stejné výlevy. Zajímavé bylo,že když s námi jel v autě kterýkoli kamarád,tak nikomu nepřipadlo,že bych řídila extrémně špatně. Když pominu počáteční nováčkovské chyby,což je pochopitelná daň čerstvých řidičů.Takže jsem hošanovi v klidu vysvětlila,že čím víc mi nadává,tím víc jsem nervozní a tím víc dělám chyb.V duchu jsem se musela smát,když mi odpověděl,že nenadává mě,ale na to, jak řídím(řekla jsem mu,že to na věci nic nemění). Takže jakmile si odpustil ty poznámky (často oprávněné) s podtonem ala „ty neschopná krávo“, tak jsem řídila asi o 300% líp. Taky pomáhalo mlčet a myslet si svoje. Jednou jsem mu taky před kamarády řekla pěkně zostra at drží hubu a je rád,že jede - byl opilý,urazil se a byl klid…Situace se opravdu zlepšila až po té,co jsem mu řekla,at mě neznervoznuje. Pochopil. Mám tři roky po autoškole a jezdím téměř denně,hodně jsem se za volantem zlepšila,praxe je praxe. Můj muž si občas nějakou poznámku neodpustí,ale už to není to buzerování pro nic za nic. Ostatně-taky si občas rýpnu…Tuhle se mi lehce opilý svěřil, že kamarádům řekl, že se se mnou v autě cítí bezpečně, že řídím podle jeho představ..Prý na něj hleděli jak na blázna,ale že si nemůže pomoct,že prý řídím dobře.
myslím,že jsem v některých ohledech i lepší řidič,protože na rozdíl od něj si nevěřím vždy a všude a nejezdím jak hovado. Můj muž je skvělý řidič,s autem je srostlý dokonale,ale mám dojem,že jaksi nepočítá s tím, že všichni nejsou tak dobří jako on.

eliza

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 07.10.04 14:38

Ahoj holky,

Teda my sme same mlade devuchy :o))

Tak ja som hriesnica :o) prvy krat som skusila alcohol v 3. do caju mi omylom tatko nalial rum :o). druhy pokus v 16, skolsky vylet v prahe bez rodicov. Ach jo. A s fajcenim som zacala tiez v rovnakom veku. V 20 som prestala a drzalo ma to az do jednej udalosti. A tak ked mam smutnu myslienku, tak si zapalim. Je to akurat 2mesiace co hulim jak turek. Ale nemam problem prestat. Teraz vsak nieje motivacia. A pijem pivo a vino-v tom som vyberava. A zlata tequila nie je zla. Moje favourites su miesane napoje. Jedlo moc nemusim. Pred tym vsetko sladke bolo v ohrozeni, ale uz 2mesiace som nic nemala a predstavte si nemam ani chut. Asi trochu podvadzam, lebo papam chrom :o)

Linda, moj manzel je presny opak. Naucil ma soferovat aj jazdit na motorke. A dokonca hovori o mne ze dobre soferujem, niet vacsieho uznania :o). som tak trochu pretekar. Ked som mala malinke citroen saxo, tak som jazdila rally cez najnehodovejsi usek v bratislave. Teraz mam diesel Picasso, a to je trochu line :o)

Komka, na vode som sefom ja. Totiz ked bol vzadu tak sme sa krutili okolo vlastnej osi :o). Ale 8hodin denne v clne da vztahu zabrat.

Lynka, :o). Tvoja babicka je komicka. Ta moja este soferuje.

Quaille, s tou flaskou sa netrap. Ked mam vecer tazke myslienky, vypijem tiez flasu a aspon rychlo zaspim, ale sama.

Zajtra odchadzam na tyzden na dovcu do tatier. Ideme motorkovat, hura hura. Dufam ze vyjde pocko.
Prajem hezky a vydareny vykend
 danka

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 07.10.04 14:53

Ahoj holky, dneska už píšu poslední komentář.
Dancul - užij si dovolenou, hned bych taky někam vyrazila, ale nejbližší dovča mě čeká na vánoce:)
Takže se holky mějte krásně a

nezapomeňte

na

tipy

pro

jméno

našeho

deníčku!!!!!!!!!!­!!!!!!!!§

Jinak pořád budeme Deníček na zkoušku:)

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 07.10.04 15:00

Danka, smutné myšlenky jsou zlé…Ale stojí za to hulit jak turek?není lepší místo cigarety třeba občas plakat, občas se smát a těšit se na //?Nejen já,ale celá armáda mamin,těhulek,sna­žilek i nesnažilek ti přeje at je vše v pohodě a přijde k vám křičící štěstí. Nevyháněj ho cigem. Promin,jestli jsem se dotkla nevhodně toho bolavého, co v sobě nosíš. Přeju hezký víkend,počasí alabastrové :-)

eliza

 
Anonymní  07.10.04 17:06

Lynnko,
ja proti „denicku na zkousku“ nic nemam, mne se ten nazev libi…je to vlastne taky pokusny denicek pro tie z nas, ktore sa zatial neradia medzi snazile a tehule :-)
A taky cekam na Vanoce ako na spasenie, pretoze dovolenka do tej doby nebude. :-(
Ahoj, quaille.

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 07.10.04 17:30

ahojky,
tak sa po dlhom case opat hlasim. mam toho v praci vela a nic nestiham. a aby mi nebolo luto, sefke totalne hrabe a vymysla blbosti. ale to je zasa ina tema…

dennicek je moc prima, som sa teda riadne nasmiala :o)
takze prihodim aj ja nieco o sebe … fajcit som zacala asi v 16-tich, teda prvykrat to bolo, ked som mala asi styri roky - ujo mi dal potiahnut z cigarety. ja neznala veci som zavrela usta a cakala, kedy mi ten dym konecne vyjde von nosom, ako jemu … no nedockala som sa, ale zachvat som z toho mala riadny :o) momentalne uz tri roky nefajcim a som na to patricne hrda - prestala som fajcit zo dna na den (hoci som fajcila min. krabicku za den), takze som vzorny priklad toho, ze sa to da…
no a alkohol… vela toho nepopijem a podobne ako lynnka sa mi podarilo parkrat solidne „ztriskat“… najradsej mam miesane kokteily - pina coladu, toho by som dokazala vypit hodne :o)

takze tolko zatial odo mna, dufam, ze sa mi podari castejsie napisat. majte sa zatial krasne, silvia

 
megy
Stálice 65 příspěvků 08.10.04 04:48

Ahojky holky!

Přeji všem krásné dobré ráno a pohodový den! Včera mi to vůbec nevyšlo se stavit, tak alespoň teď ráno na chviličku.

Toto téma je jako vy střižené. Zrovna nedávno jsem své 14 leté neteři povídala o svých prvních Setkání s alkoholem. :-)))

Ale všechno pěkně popořádku. U nás doma kouří snad krom dětí, babičky a mně úplně všichni. Díky bohu manžel je taky odnaučený kuřák. Protože kouř z duše nesnáším.

S alkoholem jsem se pár krát seznámila, ale jak se říká všeho s mírou!

No a to poslední papáníčko. Ježiš naznám nic lepšího než je dobré jídlo. Možná kvůli tomu mám tak ráda vánoce!

Bohužel už musím valit do práce. Mějte se moc hezky a ať vám to v práci rychle uteče!

komko: tu knížku si ráda půjčím. Máš u mně tu šálu a rukavice. Tak napiš jestli se stavíte, ale radši na mobil. Jo?

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 08.10.04 07:57

Ahojda holky,
konečně je pátek, huráááá:))) Taky se tak těšíte na víkend? Já jen doufám, že se rosničky v televizi pletou a pršet nebude. Protože dneska večer slavíme kamošovi narozeniny u selátka nad ohýnkem = v přírodě a jestli bude lejt, tak nevím nevím, ale sele bude spíš utopený než upečený:)

Quaille - dobře, necháme zatím název deníček na zkoušku, tímto ho tedy oficiálně křtím a přeju mu dlouhý život, o což se doufám zaslouží všechny zde přítomné nakukovatelky:)

Sisa2 - jsem ráda, že se ti deníček líbil, i já jsem se smála, když jsem si představila čtyřletou holčičku, jak čeká, až kouř půjde nosem. To mi připomíná moji zkušenost s vodní dýmkou, ale já jsem zase čekala, kdy to se mnou něco udělá, protože bratránek pořád mluvil a jakýmsi povznášejícím stavu a leda houby:)

Megy - no já svoje první zkušenosti s alkoholem vyprávím zatím jenom tady, jelikož nemám ani neteř ani synovce, protože bratr je o dva roky mladší než já a nemyslím si, že by mi chtěl tento typ příbuzných v nejbližší době pořídit. Jo, nemohla bys mi/nám všem doporučit nějakou dobrou knížku?

Tak holky nějak přežijte ten pátek

pa Lynnka

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 08.10.04 08:40

Nazdárek,konečně je paťulínek.Taky se moc těším na víkend,který by měl být rodinný.takže s dětma ,snad už uděláme nějaké brulení.Prvně jsem myslela na kolo,ale to počasí bude asi o ničem.No a v neděli si zpříjemním s kamarádkou nakupováním,teda asi budeme víc okukovat než utrácet:-) Možná,že už začnu nakupovat nějaké vánoční dárečky,představu už bych nějakou měla,ale v peněžence to vypadá jinak:-)
Taky máte někdy pocit,že by se vám hodilo,kdyby den měl 48 hodin??Mám poslední dobou pocit,že nic nestíhám.A večer v osm už nevím pomalu o světě.
Lynnko-nechci tě strašit,ale u nás v Ostravě je to počasí vypadá opravdu špatně.Ale určitě si to selátko užiješ,ať je počasí jakékoli:-)
Jdu makat,ještě se tady ukážu.
Hezký den
 Pupula

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 08.10.04 09:18

Můžu ti říct, že i tady v Brně je to počasí dušičkový, tj. ubrečený, chudák pašík, utopíme ho a sebe taky:))Kdybych náhodou v pondělí nebyla v deníčku, tak jsem solidárně s pašíkem padla za vlast:))
No 48 hodin bych někdy potřebovala, ale spíš by se mi šiklo, kdyby mezi listopadem a prosincem byl ještě jeden měsíc, kdy bych v klidu nakoupila dary a dárky. Dřív jsem měla všechno nakoupený snad už v září ale poslední roky se mi stává, že je prosinec a já nemám ani dárky, äni peníze, ani nápady:))) Ještě ke všemu ted v říjnu mají narozky můj Jura a taťka, takže s nějakýma vánočníma dárkama moc nepočítám:)

 
megy
Stálice 65 příspěvků 08.10.04 20:56

Ahojky holky!
Asi to budete číst až v pondělí, takže přát vám hezký víkend asi nemá cenu. Takže asi spíš popřeju úspěšný a usměvavý začátek týdne.
Linko nic proti, ale vyměnit si to s takovým pašíkem! No nic moc kšeft! :-))
Nakously jste tady něco o tom, že by měl mít den 48 hodin. No to bych se z toho asi zbláznila. Já už bývám večer tak unavená, že jsem ráda, že zalehnu do postele.
Ještě k tomu alkoholu. Maminka měla podobný problém s mojí sestrou když byla malá. Ta po každé návštěvě dopíjela všechno co zbylo na stole. Maminka měla vážné obavy aby nešla snad i po lihu! :-)
Naštěstí jí to nezůstalo.
S těma nervozníma povahama je to asi všude stejné. Manžel je celkem klidné povahy, ale pouze do té doby než jsem sedla za volant. Z čehož vyplívá, že už nejezdím. Jsem zbabělec, vzdala jsem to!
Zato mi pomůžr doma úplně se vším. Počínaje úklidem přes vaření a konče žehlením. Takže takovou maličkost jako je auto klidně vzdám. Ať si mně vozí!

Co se týká knížek tak moje oblíbená spisovatelka je Jude Deveraux. A asi nejlepším jejím dílem je tetralogie. Sametová láska, píseň a na ty další dvě si nemůžu spomět, ale je to dost známé a vážně moc pěkné.
Teď jsem dočetla jeden slaďák, ale o tom až příště.
Mějte se moc hezky a doufám, že se brzy zase dostanu mezi vás!

Megy

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 11.10.04 08:36

Ahojda holky,
jak se máme v pondělí po ránu? Jak vidíte, přežila jsem víkend, pašíka jsme nakonec upekli, neutopili a bylo to moc moc fajn, i když celej večer v pátek úspěšně pršelo, naštěstí tam byl přístěnek, takže se nás 40 lidí pod něj docela dobře schovalo. Pak jsme s přítelem prchli na naši chatu (u nás doma se totiž předělávaly podlahy a já neměla kde spát) a tam jsme roztopili kamna, zalezli do postele a celej víkend se jenom flákali u televize, ani jsme nevylízali:)) A co vy, jak jste vy ostatní prožily víkend?
PS: Jak jsme se v pátek bavili o tom řízení auta, hned odpoledne se i přítel projevil jako nervák (takže jsem ho asi přechválila), protože mě po:,–(il za volant s tím že, já vím, kde kamoš bydlí já budu navigovat. Nejenže jsme se ztratili, ale ve finále kdy jsem se měla otočit v jednosměrce mě tak vytočil, že jsem nechala stát auto křížem přes silnici, vystoupila jsem a hulákala ať si to teda odřídí sám, když je tak chytrej a to všechno kvůli tomu, že se kdesi v dáli ozývalo houkání sanitky a já se při tom otáčení rozhlídla odkud to asi jde a na půl minutky přestala motat volantem. A to byl konec. Z jeho původního klid, máš čas se najednou stalo tak pohni, ježíš na co čekáš, až ta sanitka přijede, tak honem ne? Navíc my nemáme posilovač řízení a já zas nemám takovu sílu, abych motala volantem jak s peříčkem, tudíž to dopadlo jak to dopadlo:))

Megy - od Jude Deveraux jsem četla Dědičku a Rytíře ve zlaté zbroji, obojí se mi to líbilo, taková sladká romantika:)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 11.10.04 09:17

Dobré ráno holky,dneska mám frmol,ani kafe jsem si nestihla uvařit.
Ale víkend byl fajn,jen utekl moc rychle.A když už jsem se bavili o tom alkoholu ,tak já si v sobotu dala u známých 6 dcl vína a teda měla jsem ho.V noci jsem se budila a bylo mi špatně.Prostě už nic nesnesu.Ale ráno jsem to spláchla kávou a naštěstí to bylo Ok.
Jo a ještě jsem si vzpoměla,když tady Lynnka psala k tomu řízení auta,tak že jsem v noci z pátku na sobotu zapoměla zavřít okno v autě na straně u spolujezdce a tak si trochu své autíčko vytopila.Jen sedadlo bylo lehce vlhké.To jsem si zase vyslechla:-)Moje blbost,no:-)
Zbytek víkendu byl více klidnější a žádné další neštěstí se mi už nepodařilo provést.
Lynnko,já ti psala ,že vám ten čuník vyjde.
Tak zatím hezký zbytek dne.Pupula

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 11.10.04 11:09

Zdravím po víkendu. My měli víkend rodinný a po dlouhé době taky tulící :-) s trochou ironie bych řekla „jako za mlada :-)))“ Pro zaměstnanou ženskou s ročním drobcem to zdalejka není pravidlem…

co se literatury týče, všem bych doporučila povídky Jaroslava Seiferta a trilogii Hordubal, Povětroň a Obyčejný život - J. Čapek. Taky Irvingův Svět podle Garpa a Farma zvířat. No a pro drsňačky nějakého toho Kinga. King je můj oblíbenec. Manžel mi k 25 narozkám připravil překvapení v podobě téměř kompletní sbírky Kingových knih. Chybí jich jen pár, většinou vyšly v 80 letech a už se nedají sehnat. S tím souvisí i dnešní lahůdka ve 21:30 na ČT - Osvícení s J.Nicholsonem. Už se těším.

Co ostatní, jak po víkendu???

eliza

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 11.10.04 12:23

Ahojky, Kinga jsem taky četla, ale asi je to na mě moc drsný nebo co?:))) Právě to osvícení jsem přelouskala a když jsem pak v noci měla jít sama na chatě na záchod, nebylo mi zrovna volno u srdce:) Jsem asi srab, ale tohle není můj žánr, vůbec horory mě nepřitahujou, bojím bojím. Jura s jeho bráchem mě donutili podívat se na Kruh. Poprvé jsem totiž ten film viděla přesně do prvnýho hnusnýho momentu (ta slečna s tím příšerným šklebem ve skříni nebo kde - pokud jste to některá viděla), vylítla jsem, vypnula počítač a šla od toho. No a ti dva mě teda donutili na to dokoukat, celou dobu jsem si dávala polštář před oči a mlátila Juru do zad, kdykoliv se objevilo něco hnusnýho:)))

 
quaille
Povídálka 14 příspěvků 11.10.04 14:34

Ahoj dievčiny,
tak vidím že ste opať v plnom na:,–(ení všetky v práci…a nie inak je tomu aj so mnou. Šéf sa mi vrátil po týždňovej dovolenke a mám sa tu čo obracať.
Inak víkendík bol veľmi zaujímavý, ale nielen veselý. Skoro celú sobotu som strávila na olympiáde deskových her (pozerala som, ako sa hrá renju - je to hra skoro ako piškvorky) práve s Martinom (ktorý tam súťažil) a s mojou ségrou. No strašná kombinácia, po celom dni so sestrou už som sa nezdržala a začala som byť podráždená, takže som v pravidelných intervaloch penila a pľula jed. Následne sa u mňa doma varila večera pre nás troch a to sa už neobišlo bez jačania a sĺz - no ale sestra to brala s prehľadom a kamennou tvárou, takže jačala som vlastne len ja. Paráda. Najviac ma ale štvalo na tom to, že Martin vobec nestál na mojej strane ale bol viac-menej nestranník (což s odstupom času kvitujem, len vtedy mi to nebolo jedno) No a potom šli obaja k sebe a mňa tam nechali vychladnúť. Uff. V nedeľu som ešte trošku robila poriadok v hlave a poriadne sa vyspala, lebo keď som unavená, tak o hodne ľahšie vypením…problém je, že ségra vidí svet úplne inak ako ja, a keď príde na zá:,–(né veci, tak sa proste rozchádzame a mňa to hnevá.
Dneska ma čaká po práci trošku vzdelávania (chodím na kurz o ženách a spoločnosti na UK), plávanie a snáď sa nejak rozumne dostanem domov, aby som stihla to Osvícení od Kubricka. Už sa teším, aj keď som to už videla. Bála som sa vtedy, a budem sa báť i teraz, no ale to ja rada. Len budem sama doma, tak potom tá cesta na záchod bude ničivá :-)
A inak, tipy na dobré knižky zatiaľ nedám, nejak nemám čas čítať a už vobec nemám prehľad po čom siahnuť. Škoda. Ale moja obľúbená a relaxačná, je Jana Eyrová, mám ju v originále, takže nad tou obyčajne meditujem a rozoberám angličtinu a snívam o romantickej láske :-D
Tak, zatiaľ toľko, musím sa zase vrátiť do pracovných sfér. Majte sa pekne, hodně píšte, nech vieme, ako sa každá máme. papa. quaille

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 11.10.04 14:54

Ahojky, nic si z toho nedělej, já taky občas vylítnu jako drak. A jak jsem v ráži, tak už pak stačí málo, nic mi není dobře a nejvíc mě asi stejně jako tebe štve, že Jura se tváří jakoby nic, místo aby mě utěšoval a tak:) Takže potom to dopadá špatně, většinou se pohádám i s ním a nakonec sama v noci bulím do polštáře a píšu smsky jako že se omlouvám, že jsem to tak nemyslela a je mi všeho strašně moc líto.
Jinak dneska jsem zjistila, že nám doma měli udělat plovoucí podlahu, ale neudělali, jakási vyrovnávací hmota, kterou na ni naši přes víkend naplácali prý ještě neuschla či co, takže podlahy budou až příští čtvrtek. Problém je v tom, že podlahu dělají v obýváku, celá ložnice našich je zaskládaná nábytkem, zbytek je u mě v pokojíku a já nemám kde spát:(((((( Leda v předsíni na zemi. A když si představím, že to takhle bude ještě dalších 14 dní:(((((((
Tak jo, už si nebudu stěžovat, abyste si nemyslely, že nic jinýho neumím. Mějte se holky krásně a třeba zítra ahojky

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 11.10.04 16:46

ahojte,

tak sa tiez hlasim po vikende. skoda, ze tie vikendy vzdy tak rychlo prejdu :-(
boli sme na svadbe, dost som sa na tom bavila, lebo obrad bol o 11:00 hod doobeda, co som teda este nikdy doobeda na svadbe nebola a stihli sme to len tak tak, lebo sme s manzelom zaspali. ale beriem to pozitivne, konecne sme sa po dlhej dobe aj vyspali :o) no a vcera sme boli pozriet mojich rodicov, robili mi narodeninovu party, tak som sa hrozitaaaaansky prejedla, ale nemohla som si pomoct, moja mami super vari :o) nuz hadzem do plena dalsiu temu - ako sa zbavit nadbytocnych kil?

k soferovaniu - vodicak sice mam, ale jazdit sa po BA bojim, hlavne v rannej spicke, ked je kopec nervoznych vodicov. moj manzel je ale neskutocne trpezlivy a zatial na mna pri soferovani ani raz nekrical, co sa naopak neda povedat o mne :o) soferujem s panikou v ociach a slovnikom kocisa, pripadne ked som spolujazdec, kricim a komentujem vsetko naokolo, cize si so mnou uzije… :o)

knizky - milujem knihy a nas byt sa pomaly zacina podobat na knihkupectvo alebo kniznicu. najviac ma stve, ked niekomu nieco poziciam, ja si to naivne nezapisem a kniha potom nema nohy naspat. uz som tak prisla o vela dobrych knih :o( odporucam napr. nechapu, jak to dokaze (od allison pearson) alebo dennik bridget jones. v rychlosti ma nic nenapada, ak nezabudnem, zajtra dopisem :o)

majte sa zatial krasne, silvia

 
megy
Stálice 65 příspěvků 11.10.04 20:08

Ahojky holky!
Jako obvykle se dostávám na net až mimo špičku.
Lynnko v ten pátek jsem na tebe myslela. Byla jsem až do půl noci venku - pracovně a až do 23 bylo tady na Zlínsku celkem fain.
Jinak víkend byl docela pohodový jenže moc krátký! V sobotu jsem se po dvou letech dostala za volant, heč! Manžel mě nechal řídit a dokonce sám od sebe a náhodou ani jednou nevybuchl. Je tedy pravda, že jsem mu v pátek tak nějak naznačila, že jsem ho lehce „zdrbla“. Že by to přece jenom bylo k něčemu dobré!? :-))
Musím vám něco na sebe prásknout. V sobotu jsem jako vždy vařila a při tom jsem si, ale už netradičně, namíchala víno s colou. Pak druhé a třetí a než byl oběd hotový a buchta upečená tak jsem byla vysmátá jako „lečo“.
Mimo jiné Komka mě vypeskovala, že vás mistifikuju. Takže se všem omlouvám za mou informaci, že čtu historické romány. Čtu historické romantické romány. Nějak jsem si neuvědomila rozdíl. :-))
Lynnko, ale ta tetralogie vážně nemá chybu i když mě se od ní líbí téměř všechno. Je to takové odpočinkové!
Mějte se všechny moc hezky!

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 12.10.04 07:50

Ahojda po ránu.

Sisa - já se dřív za volantem taky bála, ale pak jsem si zvykla, i když motat se nejhustším provozem v Brně tak kolem čtvrté hodiny odpoledne není zrovna moje oblíbená činnost.
Jo kila, taky by mě zajímalo, jak se jich zbavit. Moje mamina teď přišla s nějakou drastickou dietou podle které máš za měsíc shodit asi 9 kilo a to prosím jediný co nesmíš jíst jsou rohlíky, chleba a cokoliv tučnýho. Tak nevím. Ale začíná to tím, že první den vypiješ pouze litr mlíka a nic víc:)) Já se taky snažím něco shodit, ale stylem, že jím „míň“ a každý den jezdím na rotopedu, ale že by to nějak zabíralo, to se mi nezdá. Takže pokud někdo zná účinnější způsob, sem s ním.

Megy - díky že si na mě myslela, počasí na nás teda moc nemyslelo, ale nakonec to bylo fajn. Mohla bych tě poprosit, jestli budeš mluvit s Komkou, zeptej se jí, jestli napíše příští deníček, nebo jestli ho mám napsat já. Minule říkala, že by se ho i ujala. Já si u vaření vůbec nemůžu nalívat, to bych podpálila kuchyni:))

 
Komka
Kecalka 202 příspěvků 12.10.04 08:32

Ahoj,

a proč se mě Lynnko nezeptáš sama? :-) Samo že ho napíšu, už mám v hlavě téma, vyjde buď zítra nebo v ten čtvrtek, jak jsme se původně domlouvaly.
Pošlu vám na pobavení úsměvný příběh..... jak se píše v nadpisu, pro nás, inteligentní ženy:-)

Pro inteligentní ženy!

Manželský pár cestoval na víkend k jezeru, kde bylo možné lovit ryby. Manžel miloval rybaření za úsvitu a jeho žena zase velmi ráda četla. Jedno ráno se manžel po několika hodinách rybaření vrátil a chtěl si na pár hodin oddechnout.
I když se jeho žena v tomto okolí nevyznala, rozhodla se vyplout s loďkou na jezero.

Kousek veslovala, zakotvila a vzala si knihu na čtení. Za chvilku se na motorovém člunu objevil strážník parku, v
kterém se jezero nacházelo.

Oslovil ji: „Dobré ráno, milostivá paní. Co tu děláte?“

„Čtu“ odpověděla a pomyslela si pro sebe: není to snad vidět?

„Nacházíte se ale v zóně, kde je zakázáno lovit ryby.“

„Ale já přece ryby nelovím, to přece vidíte.“

„Hmmm, ale máte sebou kompletní výstroj. Musím Vás odvést a dát Vám pokutu!“

„Když to uděláte, obviním Vás ze znásilnění!“ odpověděla rozzlobená žena.

„Ale já jsem se Vás ani nedotknul.!“

Hmmm, ale máte sebou kompletní výstroj!"

A jaké je ponaučení: NIKDY nediskutuj s ženami, které umí číst.

Pěkné ne? :-) Možná už to některé znáte, ale je to fajn, takhle se na ně musí, na trubce…:-)

Jdu něco dělat, mějte se všechny moc fajn a přeji vám krásný den.
 Komka

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 12.10.04 09:45

KOMKA - uzasne, som sa pobavila hned z rana a zlepsila si mi naladu! :o)

LYNNKA - u vas v piatok prsalo? u nas (v BA) bolo krasne, vecer sme boli v meste, okolo pol noci ked som isla domov sme boli len v trickach. som si tak vravela, ze ako super vam to pocasie vyslo… a asi teda nevyslo :-(

nieco na mna lezie (a manzel to nie je :o) ), citim sa hrozne. nepoznate nieco osvecene, co zabera? nemozem si dovolit ostat doma, mam kopec prace :-(

prajem krasny slnecny, i ked studenyyyy den, silvia

 
quaille
Povídálka 14 příspěvků 12.10.04 10:06

Ahoj Sisa,
na zacinajucu virozu, chripku a podobne desy si davam preventivne paralen (nech aspon teplota nieje) a na hrdlo (ak boli alebo zacina) tak septisan alebo septolete (oboje tablety cucave). Inak horuci caj, s rumom, medom (zalezi jak to mas rada), a po praci hned domov a spat. tak sa da prezit nejaky ten tyzden…no dufam ze sa ti to nerozbehne. Proste sa treba v tu dobu setrit, ked na mna lezie choroba tak vazne poznam len postel a pracu :-( No ale ma to i svoje plus, nebyvam na marodke ;))
Inak Komka, diky za vtip, nepoznala som a bavila som sa skvele.
Sisa, este raz drzim palce nech nemusis moc marodit, drz sa..ale zase sa nenechaj zavalit pracou, neni nic horsie nez prechodena chripka apod!
Ahoj, a pekny dnik! quaille

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 12.10.04 10:51

Komka - já myslela, že si tak zavalená prací, že sem ani nenakoukneš. Ok, už se těším na tvůj deníček, ten příští napíšu já:) Ten příběh byl super, fakt jsem se pobavila:)

Sisa - no tady v Brně tedy pršelo celou noc, ani u ohně se nedalo sedět:) Asi jste víc na jihu nebo co a proto máte hezčí počasíčko:))

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 12.10.04 13:39

Ahoj holky,o dietách mi ani nemluvte,teda nepiště.V pubertě jsem si jich užila víc než dost.V 16-ti letech jsem vážila kolem šedesáti na výšku 160 cm,takže tak trochu oplácaná,hlavně zadek a boky,ikdyž prsa jsem taky měla D-čka.tak jsem se naštvala,omezila se v jídle,teda téměř přestala jíst,začala cvičit sama doma a postupně jsem zhubla na 49-50 kilo.A taky mi najedonu zjistili cystu na vaječníku,takže následovala operace,odstaranění celého vyječníku,což nám oznámili až 2 měsíce po operaci.No a moje váha byla 45 kilo,no vypadala jsem hrozně,prsa nulky,před očima se mi pořád tmělo,dělalo se mi špatně a hlavně menstruace nepřicházela.Takže injekce v podobě hormonu a samozřejmě šla váha opět nahoru.Pak jsem to nějak přestala sledovat.Ale když jsem se před 4 lety seznámila se svým budoucím manželem byla jsem taky asi o pět kilo silnější,ale už jsem tomu nepřikládala takovou pozornost.No a když jsem se přestěhovala k němu na baráček,tak šla váha dolů sama.Najednou jsem měla strarost o domácnost,zahradu a 2 děti.Takže dnešní váhu mám 51-53 kg.Ale 2 x týdně chodím na aerobic v zimě často lyžujeme.Ale to by jste nevěřily jak se zapotím než vytřu všechny místnosti:-)
Když to shrnu,tak to trápení vůbec nestálo za to.A kdo ví,jak to jednou bude s miminkem:-(

 
quaille
Povídálka 14 příspěvků 12.10.04 16:42

Ahoj pupulo,
no to ti verim, taky baracik to nieje ziadna sranda urcite :-D A je fakt, ze domacimi pracami sa najlepsie spaluje energia. Teda, je druhym spalovacom v poradi :-))
No, co sa diet tyka, neznasam…nikdy som nebola stihla, a ani nikdy nebudem. Od mala som bola vysoka a hravala som basketbal, potom som ale nejak prestala rast, takze teraz som priemer (cca 172) … no, krehulinka bytost zo mna nebola a nebude. Myslim ze zaklad je si uvedomit ze vydaj energie musi byt vyssi nez prijem, a o tom to je. Dalsim principom, ktorym sa riadim je, ze kazde telo ma svoj idealny stav, takze ked clovek cvici a normalne sa stravuje a zaroven nepribera ani nehubne, tak to tak ma byt a telo si instinktivne brani ten ideal. Pokial ma niekto sirsi boky tak nezhubne. Ja to beriem tak, ze je treba si predsa uzivat zivota a radosti a obcas polenosit a ta extra energia sa spali aj na prechadzke v lese alebo behom na autobus ;-D
ja to proste od istej doby neresim, a to odkedy si vsimam, ako su niektori ludia nestastni a zbytocne sa trapia kvoli rucucke na vahe. Ja som taka aka som…ale to pocuvanie kecov od segry a mamy ze som tlusta a ze by som s tym mala nieco robit…no nieje to prijemne. Ale zase, na druhu stranu, som zdrava, vobec ziadny problem nemam, tak je to asi dobre. :-)
Takze, diety nie, stravovat sa normalne a byt v pohode je najlepsi recept na krasu ;)
quaille.

 
megy
Stálice 65 příspěvků 12.10.04 17:38

Ahoj holky, dneska jsem tu o něco dřív. Dneska jsem běhala po doktorech tak jsem se krásně uléla z práce, což nebylo až tak k zahození! To je ta příjemnější stránka věci. Ta míň příjemná je ta, že jsem zjistila, že vážím 90 kg. před chvílí jsem četla, že diety neuznáváte, ale i přesto se na vás obracím z prosbou jestli nevíte o něčem co zabírá! Ještě podotýkám, že děsně nerada cvičím. Zatím se mějte moc hezky.
 Megy

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 13.10.04 07:37

Ahojky, moje mamča teď začala držet nějakou endokrinologickou dietu, kdybys chtěla pošlu ti návod, ale je to drasťárna:) Mamina zjistlila že váží asi tolik co ty a že s tím musí za každou cenu něco udělat. No a k tomu uznávání diet, já bych ji uznávala, jen kdybych při ní nemusela hladovět:)) Takže pokud bys chtěla, písni, ale varuju tě, fakt to vypadá drsně.

 
Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 13.10.04 07:42

Ahojky, tak jsem zjistila, že jsme obě stejně vysoký, můžu se tě zeptat kolik vážíš? Já jen tak pro představu. Ale pokud nechceš říkat, nemusíš. Z řečí mamky a ségry si nic nedělej, ne každá může být víla z pohádky, já bych taky nemohla tancovat na paloučku při měsíčku, leda by to byl palouček, kde běžně tančívají hroši.:)))

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 13.10.04 08:37

MEGY - tak to sme na tom podobne, ja mam sice 180 cm, ale vahou som uz cez 90 kg, co je podla mna uplna katastrofa. nikdy som nebola chuda a ani po tom extra netuzim, ale toto je uz moc. pred rokom som kvoli zdravotnym problemom po viac ako 6 rokoch vy:,–(ila HAK a odvtedy som pribrala cca. 20 kg, no je to fakt drsne. nechcem chudnut kvoli niekomu, ale kvoli sebe, no som prilis leniva a chyba mi pevna vola :-(

LYNNKA - ak mozes, posli to aj mne, stoji to minimalne za pokus a mozno sa to tentokrat podari :o)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 13.10.04 10:16

Ahoj holky,tak vidím,že jsem nakousla dobré téma. Když si tak vzpomínám,tak mě se kdysi osvědčila dělená strava podle Kořínkové.Nedod­tržovala jsem jí sice přesně,ale váha šla dolů docela rychle,ale samozřejmě,že pak zpátky i nahoru.Akorát jsem se pak dlouho nemohla normálně najíst,třeba jako si dát rohlík se salámem,protože jsem měla výčitky.Proto bych už do toho znova nešla,ale jinak opravdu zabírala.
Jinak to chce opravdu cvičit a omezit se v jídle.Kdysi jsem chodila do posilovny,můžu říct,jsem jsem tam chodila s tím největším odporem,ale chtěla jsem něco pro sebe udělat.Do posilovny už teda ani nepáchnu,ale teď když chodím na ten aerobic,tak mám po něm vždycky ze sebe dobrý pocit:-)I když donutit se tam jít,je pro mě nadlidský výkon,taky bych se raději viděla v leže u televize.
I když už nemám potřebu něco shazovat,tak by to chtělo, alespoň trochu zpevnit.-)
Tak zatím hezký den a pevnou vůli.Pupula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama