Deníček pro zítřek IV.část - VYHLAŠUJU VÁLKU STRACHU

Snažení

STRACH náš společný „starý známý, hlodá v nás a nedá nám spát. Kde se vzal?..tu otázku si kladu pořád znovu a znovu se sama sebe ptám, proč zrovna já? Proč zrovna mě muselo tohle potkat?

Po svatbě bylo všechno tak idylické, měli jsme spoustu plánů, spoustu snů a žili jsme si v podstatě bezstarostně. Čas plynul a my si řekli podruhé „ANO" - ano, chceme spolu mít miminko a změnit tak náš společný život ze dvou na tři a být konečně rodina. I sex byl najednou jiný, plný očekávání - co když zrovna teď je ten okamžik a byl, netrvalo dlouho a já roztřepanou rukou budila manžela, abych mu ukázala dva proužky na těhotenském testu..najednou jsem se cítila jiná, plná síly a optimismu, ale osud to chtěl tak, že jsme se mohli radovat jen pár týdnů. Najednou jsem si uvědomila, že mi vlastně teprve teď život uštědřil pořádnou ránu a že všechny dosavadní problémy byly tak nicotné.
Ale život šel dál, bylo mi vysvětleno, že vlastně o nic nejde, že podobnou zkušenost má velká většina žen při prvním těhotenství, že to byla náhoda a opakovat se již nebude. Smířila jsem se s tím a skoro bez obav po půl roce znovu otěhotněla. Když už to vypadalo, že rizikové první tři měsíce máme za sebou, přišla další a o to tvrdší rána - u našeho miminka zjistili vývojovou vadu neslučitelnou se životem. KONEC..zhroutil se mi svět. Největší moje opora byl manžel, musím říct, že náš vztah prošel velkou zkouškou a obstál - naše láska se ještě prohloubila, jako by společná bolest vztah ještě posílila. Prošli jsme společně všemi vyšetřeními (genetika, hematologie, imunologie, testy na různé viry a případnou boreliozu) nekonečným čekáním na verdikt, jestli jsme nebo nejsme v pořádku, jestli máme šanci mít zdravé dítě..naštěstí všechno dopadlo dobře a lékaři nám doporučili po roce znovu otěhotnět..stalo se. Protože mi na hematologii zjistili malou poruchu srážlivosti krve,začala jsem si od 10.tt píchat injekce do břicha na ředění krve..sice nemůžu jehlu ani vidět, ale poctivě jsem si každý večer bodala včeličku, aby se výživa k mimču dostala bez problémů. Strach byl velký a nezbavila jsem se ho nikdy, každý týden se vlekl. Ve 13.tt jsem začla silně krvácet a tak jsem s nejčernějšími myšlenkami jela směr nemocnice.Ujistili mě a sama jsem to na ULT viděla, že zřejmě jen praskla nějaká cévka a mimi je v pořádku..za dva dny jsem ale byla zpátky, protože krvácení se ještě zhoršilo, při prohlídce mi dr. oznámil, že jsem potratila, byl to šok, ale vzápětí druhý - omluva dr. že tedy ne, že to je jen krevní sraženina..nicméně, že musím nadále jen ležet. Zůstala jsem týden v nemocnici.To jsem samozřejmě vzala s povděkem- hlavně, že mimi je v pořádku. Krvácení ustalo, hematom se zmenšoval, následoval genetický ULT, kde jsem se uklidnila už definitivně - miminko je v pořádku. Tripple testy vyšly taky na jedničku, konečně jsem si začala těhotenství taky trochu užívat. V 18.tt na kontrole vše v pořádku, ve 20.tt jsme jeli na velký ULT s připravenou kazetou a očekáváním, jaké že pohlaví bude náš drobeček mít(samozřejmě s obavami, jestli bude srdíčko a všechno OK). Nezapomenu na otázku dr., kdy jsem naposledy byla na kontrole a na pohled na monitor, kde leželo nehybné miminko a srdíčko netlouklo.Další KONEC, ŠOK a úplná bezmoc. V tu chvíli jsem byla rozhodnutá, že končím, že další pokus už nezvládnu a ani ho nechci riskovat..nás­ledoval dlouhý víkend a čekání, v pondělí mi začli vyvolávat porod, za dva dny bylo po všem. Zvládla jsem to jen díky manželovi, který byl pořád se mnou. Návrat domů byl nejhorší, pohled do zrcadla na ploché břicho, pohled na místa, kde měla stát postýlka, knížky o těhotenství, reklamy na plínky, miminka v čekárně u dr…známe to všechny, co si tímhle prošly..
Následovaly tři měsíce chození po vyšetřeních, ale taky mojí absolutní otupělosti a rezignovanosti­..nebrečela jsem, nic jsem neprožívala, jen jsem tak přežívala den po dni. Na radu kamarádky jsem se odhodlala a navštívila psycholožku..Vánoce byly zlomové - po třech měsících jsem konečně začala brečet a prožívat všechny emoce, co k tomu patří. Proto teď už vím, že řeči typu: „nebreč, netrap se už, dívej se dopředu, bude líp“ prostě nezabírají a je přirozené tu BOLEST PROŽÍT, obrečet, vyvztekat se, když to člověk tak cítí, prostě dělat to, co si tělo řekne a ne to, co velí rozum.
O Vánocích jsem taky objevila Emimino a holky v TPP, které mi moc pomohly. Nejhorší je v sobě všechno uzavřít a nepustit ven. Najednou mi nedělalo problém se svěřit a další pravda, že SDÍLENÁ BOLEST JE POLOVIČNÍ, se jen potvrdila. Byly a jsme všechny na stejné lodi a každá nová těhulka mi jen dodává energii a sílu do dalšího snažení..
Po dalším měsíci nekonečného čekání na výsledky z genetiky a histologie miminka jsme se dozvěděli verdikt - miminko byl chlapeček a byl zdravý, příčina úmrtí tudíž nezjištěna. Na jednu stranu úleva, ale na druhou ty věčné otázky - PROČ? CO JSEM UDĚLALA ŠPATNĚ?
Ujistili mě, že nic, že to tak prostě mělo být..všechny moje další výsledky jsou v pořádku, dokonce i krev mám v normálu .. je to zvláštní..
Věřím, že VŠECHNO ZLÉ JE K NĚČEMU DOBRÉ, tak jsem sice až teď, ale přece pochopila, že musím myslet především na sebe..po dlouhých letech jsem se až teď rozhodla se svým životem něco udělat - skončila jsem v práci, která mě léta ubíjela, kvůli vztahům, které mě čím dál víc ubíraly sil a sebedůvěry a jsem teď šťastná - to mi věřte.
Začala jsem se věnovat víc sobě a svým zájmům, číst si, cvičit, dělat si malé radosti, trávit víc času s manželem, dobíjím energii procházkami lesem, sportem, sluníčkem a najednou mám pocit, že život je přece jen krásný.
Bez téhle zkušenosti bych nikdy nepoznala holky tady, kterým všem moc děkuju , jsou to kamarádky, kterým se můžu bez obav svěřit, postěžovat si, zasmát se s nimi, byť jen virtuálně..pocho­pila jsem tady, že chci a musím PŘEHODNOTIT VZTAHY ke starým„kamarádkám", protože už prostě nemám sílu jen a jen poslouchat o jejich radostech a starostech, pomáhat a dávat, že prostě taky potřebuju přijímat,být vyslechnuta a pochopena.
Najednou jsem měla sílu tohle všechno udělat..a shodit tak obrovský balvan, co mě tížil, vyřešila jsem si nevyřešené věci ve svém životě.
Možná to zní až moc idylicky, ale opravdu to nešlo všechno zas tak rychle, teď je to 10 měsíců od potratu a já se konečně cítím celkem vyrovnaná a připravená, spokojená, že jsem těch pár sice malých, ale pro mě podstatných věcí udělala. Popíjím čajíčky, baštím vitamíny, cvičím a říkáme si znovu „ANO" jdeme do toho, jsme připravení…až na ten náš STRACH !!! Říkám si, jak ho obelstím, zkouším si namluvit, že přece otěhotnět, donosit a porodit dítě je tak přirozená věc, že se nad tím nemusím vůbec pozastavovat, dokázalo to spoustu žen, tak proč ne já a jsem rozhodnuta to dokázat.
A proto vyhlašuju válku STRACHU a hlavně OSUDU. Postavíme se mu, budu s ním bojovat a nevzdám to, dokud to nepochopí a ten boj nevzdá a my konečně jednoho krásného dne budeme chovat svoje vlastní miminko,i kdyby to mělo trvat ještě několik let. Na tu cestu, kterou máme před sebou držím všem pěstičky a věřím, že to dokážeme..
A teď - starosti za hlavu a HURÁ NA DOVOLENOU !!! :-))))))

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 15.07.06 21:54

Silemko, jsem moc rada, ze muzu byt prvni, ktera precetla Tvuj denicek!!! Narazila jsem na neho uplne nahodou…

Napsala jsi to krasne, mam slzy v ocich a viru, ze opravdu jsou pro Tebe nachystane jen ty pozitivni, optimisticke dny!!! Verim, ze uz brzy budes na 100 procent stastna s mimiskem v brisku a usmevem na tvari. Moc, moc, moc Ti to preju, Vy to zvladnete!!!

A my, holky z denicku budeme stat pri Tobe a budeme vzdy drzet palecky a fandit Ti.

A ted…sup na dovolenou!!!!

 
Pavlisek
Kelišová 5798 příspěvků 15.07.06 22:01

Silemko..... moc krásně napsaný, i když smutlivý, ale i takový je život. Myslím, že už se nemusíš bát, protože to špatné už sis vybrala.

Držím Vám s manželem palečky, co jenom to jde. Jsi příkladem toho, že se vždycky dá odrazit od dna a těšit se na zítřek! Jen tak dál!!!

PS: Do té války jdu s Tebou :)) I když musím ještě nějakou dobu počkat :-(

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 15.07.06 22:08

Silemko, zlatíčko!!! Já jsem věděla, že to bude smutný příběh, ale ne takhle. Nezlob se , ale mám z toho husí kůži a bulím. MOC A MOC TI PŘEJI, ABY JSI KONEČNĚ BYLA ŠŤASTNÁ!!! Budu na tebe moc myslet a pořád ti držet palce.
KRÁSNOU DOVOLENOU !!!!!!!

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 15.07.06 22:19

ahojky Silemo
omlouvám se, že jsem vlezla drze do Vašeho deníčku, ale nedá mi to nereagovat - ale určitě i to odpustíte,protože ti no vlastně Vám chci napsat, že strach bude vždy - bude až do konce Vašeho života. Ale taky bude štěstí, radost a smích. Já jsem si prošla peklem- čekala jsem na smrt své Kačenky celých 6 měsíců po porodu - lékaři na UTZ neviděli těžkou vrozenou vadu, která se neslučuje s životem - poznamenám, že jsem byla po umělém oplodnění a léčená 10 let na sterilitu. Vím čím si musela projít, ale nevzdávej to- taky jsem začala více sportovat a taky chodit více mezi lidi - les a procházky byly samozřejmostí - máme pejska. No a pak jsme jeli na dovolenou k moři a savěte div se přivezla jsem si moje největší štěstí - dneska už 14měsíční Barunku:-) A sstrach??? myslela jsem, že se celé těhotenství zblázním, ale vydržela a překonala:-) Moc Vám všem přeji spoustu sil, zdravíčka a štěstíčka - však vy to dokážete já tomu z celého srdce veřím a slibuýji Vám, že na Vás s Barunkou budeme myslet:-)

Ještě jednou se omlouvám, ale opravdu mi to nedalo a doufám, že jsem trošičku pohladila dušičku - a jestli chceš vědet, že v tom nejsi sama a že jsou i happyendy tak si přečti v sekci těhotenství 1a2 díl poznám někdy své štěstí?

Monika a Baruška

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 16.07.06 00:49

Holčinky děkuju, nechtěla jsem vás rozesmutnit, to mě mrzí..chtěla jsem aby to vyznělo víc pozitivně, ale bohužel, asi to nejde..napsala jsem to docela rychle,asi to ze mě muselo ven - nevím..pak jsem přemýšlela, jestli to nepřepsat a nenapsat nějaký veselý deníček (slibuju, že takový určitě brzo taky přijde:-), ale nakonec jsem si řekla, že v podobný situaci může být víc holek a že třeba právě můj příběh, ikdyž ne zatím s veselým koncem , jim nějak může pomoct od toho dna se odlepit..já už nesmutním, netrápím se, teď už se soustředím jen na další mimi, které už u nás zůstane, protože se na ně moc a moc těšíme a budeme ho mít moc rádi.

, že se dá všechno překonat a dívat se dopředu, zapomenout na bolest a soustředit se jen na zítřek..já to tak cítím a za spostu věcí jsem teď vděčná a věřím, že se nám všem zadaří a budeme už jen šťastné..

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 16.07.06 00:52

Ahoj ALINKO, tak už jsi zpátky, musíš poreferovat, jak jste se měli a hodit nějaké fotečky..moc jsi nám tady chyběla.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 16.07.06 05:10

Silemko - to je uzasny denicek, smutny ale uzasny. Ty vis, jak moc ti preju, abys vsechen strach hodila za hlavu, abys prestala cekat, az budes 100% fit, protoze tak se clovek neciti nikdy a jsem moc rada, ze jsi se rozhodla pustit do dalsiho snazeni. A ver mi, ze tentokrat to bude mit stastny konec. Ty si to zaslouzis, za svoji silu a za vsechnu podporu a povzbuzovani, ktere jsi nam poskytla, prestoze jsi mela vlastnich bolestni a starosti vic nez dost. A ja ti dekuju, ze jsi se k nam pridala a vydrzela s nami a doufam, ze se brzy budu radovat s tebou z tvych // a pak z miminka. Drzim pesti, at mas do toho boje dost energie..

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 16.07.06 09:18

Preji hezkou nedeli!
Silemko…nejradsi bych se tady rozervala na cely kolo a presto nevim co rict..Je to strasne smutny.Vsechno uz tady holky rekly.Jsi moc statecna a silna a bud takova,bud sva,chod do prirody,delej to tak jak to delas,delas to dobre a ja TI STRASNE MOC PREJU at jsi uz jenom stastna!!!!
Ale Ty uz stastna jsi,vid a mas skveleho chlapa!!!

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 16.07.06 09:46

Dobré ráno, holky děkuju za krásný slova, ale už žádný pláč, naplakaly jsme se už dost, venku je krásně, takže hurá na koupák..my dneska zase razíme na plážák, takže předpokládám, že budu večer úplně vyřízená, ale příjemně vyřízená..:-)

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 16.07.06 10:02

Ahoooj!!!
Silemko, jsem ráda, že nejsi smutná. Jsi fakt bojovnice.
Sari, ahoj, tak včera jsme si parádně pokecaly, vůbec jsem nečekala, že se vrátí Alinka, tak to bylo příjemný překvapení!!! Byli jste u moře?
Tizi, ahooj, co budeš dnes dělat? Zase makání a kolo??? Koukej sem dorazit. Já razím na koupák, ale až okolo 12h, protože tu fouká silný vítr, tak by mi stejně byla zima, až vylezu mokrá z bazénu.

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 16.07.06 10:05

Holky přece mě znáte a víte, že už jsem Ok a nažhavená na snažení:-))

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 16.07.06 10:46

Silem,zname Te a znam vas tady vsechny!!!Vsechny jsme kraaasne nazhaveny!!!A jsme pripraveny jit do boje!!!

Ja jsem vztekla-aktivka ted prisel z behani a rovnou sel litat s letadlem a JA SAMA pripravuju pohosteni pro navstevu-prijede tata se svoji novou rodinkou..ale je to vcelku v pohode-jsem nad veci a uz jsem si na tu situaci zvykla.Prijede mi totiz taky dvouleta! nevlastni sestricka.

Epi,Ty davej prosim Te na sebe bacha,at zase nevystydnes,jen se nahrivej a pohoduj.
Ja se vraaatiiim!

Tak jdu pro ne,uz jsou evidentne tady-podle stekotu vsech milencu nasi chlupaty princezny.

 
Susana
Kecalka 185 příspěvků 16.07.06 13:22

Ahoj Silemko,
sice k Vám nepatřím, ale přečetla jsem si Tvůj deníček a musím Ti napsat. Budu Ti držet pěstičky, abyste s manželem byli jen šťastní a brzy se Vám splnilo Vaše přání. A i když u čtení tohoto deníčku ukápnou nějaké ty slzičky, je moc krásně napsaný. Velice moc Ti přeju, aby Tvůj další deníček za pár měsíců byl ten nejpozitivnější (ale obávám se, že si stejně u něj mnozí popláčeme dojetím a radostí nad Tvým/Vaším štěstíčkem). Hodně štěstí, Zuzka

 
Terra
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 16.07.06 13:44

SILEMKo - moc krasne jsi to napsala, verim, ze tvoje slova dodaji vsem dalsi silu do boje, ktery bude mit ten nejkrasnejsi zaver!!!! Drzim pesticky. Terra

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 16.07.06 15:00

Ahojky, u nas je porad zima…19stupnu!!! A Vy tady pisete, ze jdete k vode…tak to je u Vas asi teplo…

My asi pujdeme dnes na pivco (teda - ja na cajicek), chceme se setkat s kamarady, tak doufam, ze nezacne prset…

Jinak libi se mi, jak jste vsechny nazhavene na tuleni…to je dobre, uzivejte si toho!!! Mne se do toho moc nechce…

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 16.07.06 16:00

Tak jsem nastrkala nejake fotky do galerky…trochu se stydim…

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 16.07.06 16:50

Epi, u more jsme byli, moc se mi do vody nechtelo…no ony taky ty plaze v okoli najsou moc lakave, tmavy piskek, miliony lidi, more plne ras a vseho moznyho…navic bylo dost rozboureny, takze pul odpoledne byl zakaz lezt do vody (no zas tak desny to nebylo, uz jsem videla vetsi vlny, ale Japonci jsou desne opatrni), takze se sedelo v beachclubu, vsichni popijeli pivko a koktejliky a ja zbrundala vodu…domu jsme dorazili az po pulnoci, byla jsem utahana desive.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 16.07.06 16:54

Alinko, krasny fotky…a krasny brisko.

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 16.07.06 19:01

Sari, ahoooj, tak jste byli u moříčka, musím se podívat na net, jak pořádně vypadají japonský pláže.
Alinko, supeer fotky, moc ti to sluší.
Tizi, tak nejen ty, ale pan manžel bude pěknej nezmar. Vy jste hrozně činorodý! Tak doufám, že se oslava povedla, že to nakonec nezůstalo všechno jenom na tobě. Já jsem byla na koupáku a měla jsem s sebou malou dračiči. Je to zlatíčko. Byla s ní sranda. U nás bylo krásně, akorát stále foukal vítr a ve stínu bylo 23°. Tak když jsem vylezla z vody, tak jsem se řádně osušila, abych zase nelítala na záchod.

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 16.07.06 20:33

S I L E M K O,

hlásím se jako dobrovolnice do první linie v boji proti OSUDU a STRACHU. Co jsem si prožila určitě znáš. Známe se z diskuze, z deníčů…

Já zatím v pohodě nejsem, jsou to teprve 4 týdny. Psychologa navštěvuju, jinak bych se z toho zbláznila. Někdy si říkám, že to dál nezvládnu, ale pak stejně jdu dál. Na hystologii a vyšetření teprve čekáme. Taky se bojím.

Něchápu, proč nás někdy ten život tak zlobí, ale jako ty věřím, že nám to jednou vyjde. Držím vám pěsti a budu sledovat, jak se vám daří. Musí to přeci jednou vyjít. MUSÍ!!!

Pá bojovník Kasia

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 16.07.06 20:38

Holky, tak já jsem KO hráli jsme plážák hodinu a půl, svítilo sluníčko, bylo to fajn, ale makačka..tak jsem si dala sprchu, prádlo do pračky, zapla myčku a sedla k PC s čajíčkem Plodnost :-)) Sepisuju seznámek, co všechno s sebou na dovolenou, tak doufám, že na něco nezapomenu..
ALINKO fotky jsou moc pěkný - krásně čistý moře, pohodička a klid z nich přímo čiší..a tobě to vážně moc sluší..jak jsi psala, že ses těšila na svou postel, tak to mám úplně stejně, ať jsme kdekoli, vždycky si říkám - doma je doma a moje postel je zkrátka nej..:-))
SARI tak kontrola se blíží, fazolka už je určitě pěkně zavrtaná a únava - ta je jasná..to moře a všechny ostatní radosti už si příští rok užiješ i s vlastním mimčem:-)) možná i s dvěma dětma:-)))

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 16.07.06 20:43

AHOJ KASIO, čím nás bude víc, tím líp, my určitě vyhrajem, pevně tomu věřím..je dobře, že ses rozhodla pro toho psychologa, určitě ti pomůže a ostatní zahojí čas..chápu, jak se teď cítíš, ale jak jen to trochu půjde choď za náma..člověk si může ulevit..
Neplánujete někam na chvíli odjet?

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 16.07.06 21:10

Moc, moc držím palce, ať už to konečně dopadne!!!
 ET

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 16.07.06 22:03

Silemko, tak jsem nasbirala informace od tchanovcu, kteri byli pred 3 roky taky v Brele. Krasne plaze, moznost prochazek podel more az do Baska voda, klid, borovicove haje, super restaurace a paradni vyhled na Biokovo!!! Byli nadseni. Takze vybrali jste si velmi dobre.

Vidim, ze se svedomite pripravujes na dovolenou - pises seznam veci, ktere mas brat sebou…Ja delam totez!

A postylku si vychutnavam porad. Dnes musim jit trochu rychleji spat, vcera jsem to prehnala…

Sari, Ty jdes zitra na KO??? Budu na Tebe myslet, vsechno bude ok - jasne?!!!!

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 16.07.06 22:06

Jo…a prave probiha u nas boj o pocitac…

 
Anavi2
Kecalka 427 příspěvků 16.07.06 23:04

Dobrý večer, Silemko!
Nechodím k vám do deníčku, protože jsem emimino objevila až po narození druhého syna, ale vím o čem mluvíš. Mám za sebou 2 potraty.
Nikdy už radost z těhotenství nebyla taková jako poprvé. Spontánní radost, touha vykřičet to rychle do světa… a pak studená sprcha v 8. týdnu :-(. Každé další těhotenství už bylo jiné, takové … při zdi.. hlavně nic nezakřiknout, jména???? až ve 3 tromestru…a ten strach - sviňa pořád kroužil v hlavě.

Podle toho, co jsi psala, jsi za poslední měsíce urazila kus cesty … sama k sobě. Taky jsem musela po potratu něco změnit. Vím, proč se to muselo stát… a výsledkem té změny jsou 2 kluci :-).

Strašně moc Ti přeju, ať to bylo do třetice všeho zlého. A do roka miminko. Strachu navzdory. Ivča

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 17.07.06 02:40

Dobre ranko - tak se tu spustil v noci pekny lijak a trochu se ochladilo, coz vitam. Uz je pod 30 stupnu, dalo se docela dobre spat.
Alinko - kontrola az zitra.
Jsem pekne vynervovana, protoze vcera a dnes jsem mela nizsi BT. Klesla z 37.15 na 36.95, takze si umite predstavit, ze tu padam do mdlob strachy, ze budu mit rudo v kalhotkach. Ja vim, ze i to je dost vysoko, ale stejne, pokles me vazne vydesil. Myslim, ze mi definitivne dosel v krvi progesteron z tech prasku. No snad to do zitra vydrzim.
Epi - tady na te jsme byli, ale primysli si na te fotce celou Prahu v plavkach. http://www.japan-guide.com/e/e3109.html
Dalsi plaz o kousek dal http://www.frangipani.info/…_PS.jpg.html?…

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 17.07.06 08:19

Silem, napsalas to hezky a myslím, že nakonec to vyznívá i optimisticky :-) Osudu člověk neuteče, ale doufám, že vy už máte „vybráno“.
Sari, klíííííd, na zítra budem všechny držet palečky!!!

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 17.07.06 08:30

VŠECHNY VÁS ZDRAVÍM A POSÍLÁM VÁM DOBROU NÁLADIČKU!!!

Silemko,nevím, jestli to nebude znít hloupě, ale mně Tvůj deníček nepřipadá smutný, naopak plný naděje a zvedl mi náladu - je plný víry, statečnosti, sil do dalšího snažení… Napsala jsi ho krásně. Přála bych si najít ty // tlustice na testíku s Tebou a prožívat těhu s Tebou, to by bylo úplně super! :-))

Alinko,vítej doma!!! Ale řeknu Ti, že ty 2 týdny utekly jak něco! Myslela jsem si, že se vracíš až příští týden… :-) Buď ráda, že jste v Mikulově nepřespali, protože je tam teď strašně drahé ubytování - 1200Kč pro dva, nebo musíš shánět penzion a asi byste stejně nic nesehnali, když je teď sezóna a navíc pěkné počasí. (Pocházím z tama…). Pozn.: Omlouvám se za mou úžasnou češtinu jako „z tama“apod., ale já tak prostě mluvím. :-))) Jinak celkem nic nového u mě není, vše při starém + viz.níže…

Epi,ty jo, Ty fakt děláš pořád ty rolády, jsi šikulka! Epinko, prosím, napiš mi recept na to těsto a jak se to pak roluje. Chtěla bych to zkusit udělat… A co, jak přežíváš bez kluka? Užíváš si klidu, nebo Ti už chybí jeho popichování? :-)

Terro, Ty jsi se už neozvala dlooouho!!! Jak to? Jak se daří? Co mimís? V jakém tt už vlastně jsi?

Kasijko,takže jsi nakonec zvolila pomoc psychologa? Snad bude brzy líp, chce to moře času… Ozvi se, jak se daří, co děláš (jestli chodíš do práce, co ve volném čase) a tak. Patříš mezi nás!

Já jsem měla úžasný víkend na samotě u lesa. :-) Byli jsme popřát švagrové k narozeninám a pozvala nás na víkend na jejich chatu. Je to taková ta typická valašská chaloupka u lesa, na konci světa. Krásně si to tam upravili, tak tam jezdíme moc rádi. Samozřejmě jsme grilovali a tentokrát jsme zkusili udělat ražničí (všechny druhy masa=kuřecí, krkovice, bůček + brambory + cibule na obrovské jehle) a bylo to mňamózní! :-) V sobotu jsme spali s miláčkem u ohně na takové kempingové skládací posteli a bylo to úplně super. Podívala jsem se nad sebe a mohla pozorovat miliony hvězd, ráno jak jdou mraky… Akorát byla trochu zima, ale na tom zas bylo úžasné to, že jsme se s miláčkem navzájem zahřívali, měli jsme totiž jednu deku, tak jsme se na sebe museli hodně mačkat. Takže vždycky jeden z nás musel zavelet: „Otáčíme se" a museli jsme se oba otočit, protože deka nám vycházela, jen když jsme k sobě byli přitisknutí jeden druhému k zádům. Takže super! Akorát včera mě čekala hora prádla, tak jsem žehlila a zas prala…

A představte si, že jak jsem nedávno psala, že Robča čeká, až přijde ten „pravý byt" - výhodná koupě, v místě kde bydlíme, tak ten čas nadešel. Objevila jsem krásný byt 3+1 po rekonstrukci za dobrou cenu, volný v únoru, tak se tam úplně vidíme, až se bojím, že to nevyjde. Ve čtvrtek mám volno, tak musím zajít do realitky co a jak, a pak do banky na kolik by vyšla hypotéka, jak to nakombinovat se stavebkama… Robča totiž jede zas na týden pryč…

Jenže to úplně zkomplikovalo snaženíčko. Nejideálnější by bylo, abych z práce odešla na koci února a to na mně ještě těhu nesmí být moc poznat, protože jsme se domluvili, že až budu těhu, tak odejdu na dohodu, protože mi nemůžou toto místo držet atd. . Mně ten odchod neva, souhlasila jsem s tím… Navíc jsem si říkala, že kdybychom počkali ještě chvilenku, tak bych dodělala v poho školu, a pak si jen mohla „užívat" :-) mateřství. Ale znáte ty pocity, když člověk po mimi touží… Budu ale muset tentokrát poslechnout rozum a city nechat stranou a jak půjdu k doktorovi, tak si nechám prášky předepsat ještě na 3 měsíce. Nechám se ale prohlédnout, abych mohla prášky kdyžtak kdykoliv vy:,–(it a vrhnout se na snažení. Pořád se to moje snažení mění, posouvá se, přibližuje… Jsem zvědavá, kdy opravdu přijde. Vím, že mimi nejde naplánovat, ale musím o všem přemýšlet, aspoň se pokusit to naplánovat, protože chci, aby se moje dítě mělo co nejlíp… Já nevím, je to fakt moc těžké… Mimi moc chci, ale… Kdoví jak to s tím bytem dopadne, ale stejně 3 měsíce nejsou dlouhá doba… Připadám si hrozná, jak to furt měním… :-(

HOLČINKY, UŽÍVEJTE SI SLADKÉHO SNAŽENÍČKA A TĚHULKOVSTVÍ!!!
Leňula :-)

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 17.07.06 09:39

jo jo, snazim se byt v klidu. :-). Ale srdce mi tluce jak o zavod.
Lenulo - no to mas tezke rozhodovani. Ale vidim, jak jsi nadsena tou myslenkou noveho bytu. Ja se ti nedivim, taky bych byla. Ale doufam, ze nas neopoustis, i kdyz se chystas mimi odlozit o par mesicu. Ono to utece. Jsi dobra, ze se umis takhle rozhodnout pekne hlavou. Ja sice porad o necem premyslim a vymyslim racionalni reseni, ale co se tyka mimina jsem jak pominuta a rozum jde stranou. :-)))))

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 17.07.06 10:04

Ahoooj!!!
Jsem tu jen na skok, odpoledne se polepším!
Sari, neboooj, všechno bude v pořádku! MUSÍÍÍÍÍÍÍ! Já vím, řekneš si, že se mě to říká, ale vím, co cítíš a jak ti je. Jsem z tebe nervózní jako pra.e!!! Všechno bude OK!!! Děkuji za návod na j. pláže, už jsem si to prohlídla. Zajímavém jak má člověk zkreslený představy.
Leňulko, to je jasný, že ti napíšu recept, zmákneš to levou zadní!!!
Tak zatím papapa, napíšu, ale musím mizet.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 17.07.06 10:55

Epi - dik, nebud kvuli me nervozni. :-)
mame tu i hezci place, ale ty jsou daleko od Tokia, takze to neni na jednodenni vylet.

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 17.07.06 11:05

Dobre ranko, mame18 stupnu, sviti slunicko…nahodou - mne se to libi!!!

Sari, zahod ten teplomer!!!! Uz si nemer teplotu, zbytecne se budes stresovat!!! Jednou jsem to precetla na netu, bylo psano, ze kdyz testik ukaze //, tak nejlepsi vec, kterou muzes udelat je prestat si merit BT!!!

Udelala jsem to a bylo to lepsi…oddychla jsem si, byla jsem vic v klidu. A manzel kdyz odchazel do prace, ja jeste spala, davala mi pusu a vzdy „kontroloval“ jestli jsem dostatecne „tepla“.

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 17.07.06 11:10

Sari,však vidíš, že i já mám tendenci dát přednost mimíšovi!!! :-) Ale ještě se tu stavoval Robča, než jel pryč a připomínal mi, ať se do té realitky určo zastavím. Je taky nažhavený jak něco a navíc v rádiu slyšel, že zas půjdou byty nahoru… Taky se bojím, ať nás někdo nepředběhne - je za 1,5mil. zrekonstruovaný, to tady těžko seženeme… Jsem do něj celá pryč… :-)))Ale to neznamená, že vás opustím!!! To neee!!! Kdes na tom byla? Vždyť ze mě bude snažilka cobydup! :-)
Kontroly se neboooj! BT je OK!!! Já jsem měla 39 a byla jsem těhu… A kolísání je normální! Už zítra… Já se tak těším, co nám povíš!!!! Už aby tu byl zítřek! Se máš, že ho máš dřív jak my, dočkáš se dřív. :-)))

Epi,tak šup sem s receptem! :-)

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 17.07.06 11:19

Lenulko, tak Ty jsi vinarka????Od Mikulova? Silemka je ze Znojma…mne se tam u Vas tak moc libi…

Mela jsi pravdu, dobre, ze jsme to „nezapichli“ v tom Mikulove, zbytecne bychom platili…

Jeje…ted je mi tak krasne doma…

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 17.07.06 11:30

Jo, jo, vinařka. :-) Naši ale nemají moc vinohradů, mají ročně tak 1000l vína, to je jen tak pro rodinu, známé…
Doma je doma, že? Vadilo Ti tam moc to horko? Fotečky jsou krásné!!! Hlavně bříško, ale nevím, proč jsi říkala, že ho máš velké??!! Vždyť je to takové pidibříško. ;-) Buď ale za něj ráda, počkej, až poroste, to se pronese! :-)))Však to znáš… Je fajn, že teď v létě ho máš ještě malé…

 
ruzena11
Kecalka 361 příspěvků 17.07.06 11:49

TIZIE poslala jsem ti SZ, ale neukazuje se mi v odeslaných, tak nevím… :( jestli to odešlo, tak ti došla dvakrát, promiň.

HOLKY držím všem palce a všechno sleduju, jen teď nemám čas psát. MĚJTE SE!!!

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 17.07.06 11:53

Horko mi hodne vadilo, hlavne v noci neslo spat…Sice ted taky nemohu usnout a budim se porad, takze to nemuselo mit souvislost s tim horkem.

Mne pripada moje brisko velke, ale kdyz jsem oblecena, tak to moc nejde videt, jeste nemam tehu obleceni, tak si pripadam uplne normalni!

Lenulko a Ty bydlis ted v Praze?

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 17.07.06 12:06

Ruzenko, Ty se taky drz a opatruj se!!!

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 17.07.06 13:56

Ahoj bojovnice moje!
Jaky jste meli vikend??
Doufam,ze pohodovy.

Alinko,krasne fotky a krasny pupik!!
Co Michalek,tesi se na sestricku??

Silem,tak to jsi si dala teda do tela!! Taky jsi se do toho pekne obula,ja taky-vyhlasila jsem krome strachu valku spekum!!

Ruzenka nema dnes cas…

Epi-kde jsi??Uz je odpoledne!!
Ja vim,vcera jsem se nevratila..vlastne vratila,ale nikdo tady nebyl!!! Jenze navsteva odjela az pozde vecer a pak jsem sklizela tuny nadobi..znate to..
Moje mala dvouleta nevlastni sestricka je pekny torpedo a ma nas vsechny na haku,predevsim sve rodice/myho tatu/ a reknu vam,ze ja bych ji minimalne 5× placla.Ale zustalo to jen u komentaru.

Taky se vam zdaji vsechny ostatni deti tak rozcapeny?!
No,jsem zvedava na svoji vychovu,ja vim,tezko soudit…

Lenulo,to je parada s tim bytem a v:,–(im se,ze ted by vam TO vyslo hned!! Ale beres to opravdu rozumne a svedomite.
Co delas za skolu??

A kde je Vendulka,Martin­ka?..
Martinko vse nej k Tvemu jmenu!!!

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 17.07.06 13:57

Epi!!! Lenula ma vinohrad!!! Ta se maaaa!!!!

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 17.07.06 14:12

Alinko, ja vim, ze se nama merit, ale ja to chci domerit do kontroly, abych ukazala dr. kalendar s krivkou. On podle toho asi i usuzuje, jestli je treba progesteron nebo ne. Tedy posledne mi pichli ty hormony, kdyz mi po ovulaci nevyskocila hned teplota. Tak snad od zitra budu mit klid. Ale nevim, co budu delat, uz jsem si na ten teplomer tak zvykla. :-))

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 17.07.06 14:38

ahojky, holky u nás je zase pařák..ale mě to vyhovuje - prostě to léto miluju, ikdyž už někdy padáme na pusu, ale tak jsme se na sluníčko těšili..tak si ho přece musíme užít :-))
no a tak zase dneska mažeme na plážák :-)) včera mi to ale vůbec nešlo..
TIZIE tak to jsme dvě, co vyhlásily válku i špekům, ale zase jsem neodolala a dala jsem si ke kafi ledovou čokoládu - tu miluju a tělo si ji vyžádalo, tak proč ne, že?
SARI zítřkem se na měření vykašli, dr.ti řekne co a jak a pak už si budeš jen užívat rostoucího bříška.

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 17.07.06 15:06

Silem,spravne,nic se nema prehanet a tudiz proc si nedoprat neco dobreho.
A dneska zase na plazak,jo??Ty budes teda vymakana!! My pojedem asi zas na kolo/pivo/.Uz se citi mnohem lepe,pomalu ale jiste valcim!!

Sari,tak si vezmes misto teplomeru treba nanuka.To je celkem blby prirovnani,ale v tech vedrech..uz se proste nebudes merit,uz je prece vsechno dobry!!/ja vim,ze mas jeste strach../
Jo,tak mne napada,jaky jsou v Japonsku vlastne nanuky??
Takovej Misa tam asi nebude,vid…

Epiiiiii!!! Ted jsem docetla clanek v MF o festaku v K.V.Koho uz jsi potkala znamyho??U vas to fakt zije!
Jo a jak jsi se ptala na ty octomilky-u nas ocetnice,tak ty tady jeste nejsou/svi.ne/,ale zato tady je plno masarek a ty ja nenaaavidim!!
Musime si dat do oken asi site..jinak zesilim..

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 17.07.06 15:27

Alinko,v Praze neeee!!!! Já Prahu vůbec nemusím, jen tak na výlet. :-) Možná sis mě spletla s Lendulinem, já teď bydlím ve Zlíně. Robča tady bydlí celý život a když jsem si dávala přihlášku na výšku, tak jsem si přála dostat se právě sem. Pro jistotu jsem si ji dala na 3 školy (obory) do Zlína a povedlo se. ;-)

Tizie,studuju obor: Bezpečnostní technologie, systémy a management. Úžasný název, že? :-)))Je to o bezpečnostních agenturách, službách, protože jich už je požehnaně a zastupují v mnohém policii, tak vymysleli tento obor… :-)Můžu toho dělat po škole hodně - přes audity po security manažery, ale já ještě nevím, co si vyberu. Švagrová má bezpečnostní agenturu, tak snad mě na nějaké místo vezme (ostatně tak jako teď :-) ).

Silemko,Ty budeš mít postavičku!!! Plážák je fakt makačka! Já jak vás tu čtu, jak sportujete, tak jsem se rozhodla, že musím jít na brusle. :-)))

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 17.07.06 16:15

Tizie - nanuk je fajn napad. Misu tu sice nemame, ale nanuky tu jsou celkem dobry. Uz mam vymaknuty, ktery jsou ty total hnusny, co nemuzu, tak uz me ted necekaji zadna nemila chutova prekvapeni. Existuje tu cosi na zpusob ruske zmrzky, manza to miluje, ja to moc nemusim, kvuli tem oplatkam kolem. Prece jen cokina je cokina. :-)))
Silemko - ty jsi sportovkyne…za chvilku budes jak vyzle. Ja si dala poradnou veceri a za kratko jsem usnula u telky. No az me zitra zvazi, hned mi naridi dietu.
Tak ja jdu do hajan, dneska jsem nejak K.O. A zitra me ceka ta KO. (to je ale zkratkova hricka :-)))) Papa kocky, ozvu se zitra vecer.

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 17.07.06 16:17

Brusle? LENULO no tak to budou nožky-jedna radost! :-)))
Jinak se musím pochlubit - mám za 3 týdny dole 3 kila..:-) ale chtělo by to zpevnit, no a to jde jen a jen cvičením..
Holky a co vůbec CAPINKA? měla se stěhovat na MOravu, že?

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 17.07.06 16:19

SARI viděli jsme nějaký dokument o Japonsku, prý tam nesmí mít v bytě psa? a jsou na psi prý speciální „půjčovny“, že si zaplatíš třeba na hodinu pejska a jdeš si s ním na procházku..připadá mi to uhozený..

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 17.07.06 16:21

zase pravop.chyba - samozřejmě patří „na psy“

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 17.07.06 16:23

Silemko o tech pujcovnach jsem to taky cetla uz jsem zapomnela kolik to stoji…No v nekterych bytech muzes mit psa, ale vetsinou ne, protoze smlouvy na byt jsou tu vetsinou jen na 2 roky, tak aby pejsek neznicil kuchunskou linku atd. A mozna taky kvuli sousedum, jsou tu papirovy zdi. Ale pejsku je tu vsude spousta, stoji hodne penez, cim mensi, tim drazsi. Vzdycky, kdyz vidim nekoho se 3 chivavama, rikam si - ha milionar. Za 3 takove pejsky muzes mit auto.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama