Deníček pro zítřek IX.část - Jak spočítat nemocenskou a mate

Snažení

Tak dnešní deníček je zaměřený čistě prakticky, všimla jsem si, že tady občas padne dotaz týkající se téhle problematiky a jelikož je to tak trochu můj denní chléb, pokusím se svoje znalosti trochu sesumírovat.

  • Pro nás po potratu, ale i pro ostatní těhulky, je více než aktuální problém pracovní
    neschopnosti
    , u některých již od prvních týdnů po otěhotnění..takže kolik že vlastně dostaneme od OSSZ (Okresní správy sociálního zabezpečení), případně od zaměstnavatele (pokud jde o velkou organizaci) na nemocenské a jak si tuto částku spočítat i bez pomoci většinou neochotných úřednic?

Budu brát vzorový příklad, kdy každý měsíc pobírám např. 15.tis. hrubého = tj.základní mzda + příplatky + prémie + proplacená dovolená= částka, z níž se vypočítává sociální a zdravotní pojištění, které se vám strhává ze mzdy.
Nemocenská se vypočítává z denního vyměřovacího základu zjištěného za předchozích 12 měsíců před měsícem nástupu na nemocenskou, např. pokud na nemocenskou nastoupím v září/06, budu počítat vyměřovací základ za období 9/05 - 8/06.

Jak zjistit denní vyměřovací základ? Sečtu všechny hrubé mzdy za rozhodné období (případná proplacená nemocenská se do ní nezapočítává) a vydělím je kalendářními dny v rozhodném období (kromě dnů pracovní neschopnosti). Např. budu brát ideální případ, kdy mám každý měsíc stejně a neměla jsem ani jeden den pracovní neschopnosti -
15.000×12 = 180.000,– Kč : 365 dny = 493,15 zaokrouhleno 494,– Kč = DENNÍ VYMĚŘOVACÍ ZÁKLAD.
Pokud zaměstnání trvalo kratší dobu než 12 měsíců a předtím byla např. evidence na úřadu práce, počítá se příjem jen za období od nástupu do zaměstnání a dělí se počtem kalendářních dnů tohoto zaměstnání.
Mohla bych vám popsat i další postup výpočtu nemocenské, ale myslím, že jednodušší a pro všechny z nás přijatelnější je zadat si prostě údaj do kalkulačky výpočtu nemocenské MPSV, sem stačí jen zadat vypočtený denní vyměřovací základ a výše nemocenské se už spočítá sama.
Tady je odkaz na uvedené stránky: http://www.mpsv.cz/cs/1377

  • Další důležitá věc je vybrat si nejpozději do konce listopadu nevyčerpanou „starou" dovolenou, v opačném případě by totiž propadla. Pokud jsme si ji tedy zapomněli vybrat před nástupem na nemocenskou, je vhodné nemocenskou přerušit a dovolenou vybrat, pokud je to možné, dá se to řešit až před nástupem na mateřskou, kdy ukončíte nemocenskou, vyberete si dny dovolené a navážete nástupem na mateřskou, která se běžně nastupuje 6-8 týdnů před plánovaným dnem porodu a trvá 28 týdnů. Letošní dovolenouje pak třeba vybrat zase po ukončení mateřské a před nástupem na rodičovskou dovolenou.
  • Výpočet mateřské (peněžité pomoci v mateřství) je zhruba stejný jako u nemocenské. Denní vyměřovací základ se přepočítává znovu ke dni nástupu na mateřskou a sčítají se příjmy za 12 měsíců před měsícem nástupu na mateřskou dovolenou. Výpočet denního vyměř. základu je stejný jako u nemocenské a pak se znovu zadá tentokrát do kalkulačky výpočtu peněžité pomoci v mateřství.Rozdíl je jen v tom, že u mateřské se počítá rovnou od prvního dne 69% z redukovaného vyměřovacího základu, zatímco u nemocenské se prvních 14 dnů ještě dále redukuje.****

  • Po skončení mateřské dovolené se potom žádá o rodičovský příspěvek, jehož výše už pak závisí jen na našich zákonodárcích. A rodičovská dovolená je pak do tří let dítěte, kdy vám zaměstnavatel je ze zákona povinen „držet" místo. Může vám na základě žádosti schválit i pokračování rodič.dovolené do 4 let dítěte, ale pak už mu odpadá povinnost držení místa.

Tak doufám, že jsem na nic nezapomněla a že jsem aspoň někomu tímto popisem postupu výpočtu pomohla. Vím, jak jsem sama dřív tápala a je mi jasné, že pro ty z vás, které se v tomto oboru nepohybují, je výpočet nemocenské „španělskou vesnicí“, proto doufám, že tento deníček není na eMiminu úplně od věci.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 11.09.06 21:16

Ahooooj!!!  

KONEČNĚ PRVNÍ!!!!  

Silemko, napsala jsi super, výklad a rozbor, který musí pochopit každá.
A navíc je tato otázka velmi aktuální a pomůže na 100%. Jsi skvělá.

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 11.09.06 21:25

Silemko - druha!!!!  

Musela jsem reagovat, udelala jsi mi velkou radost - srozumitelne  jsi to napsala, takze jsem to pochopila i ja :-) :-) :-)  

Tema jsi vybrala bajecne, ted se to bude hodit vsem nastavajicim maminkam…sice pro Sarinku to neni, ale muze se taky trochu poucit, jak to u nas, v Cechach, chodi…  

Silem, odepsala jsem Ti na Tvou SZ …  

PS: Jsi nase zlaticko…pani spisovatelko!!!

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 11.09.06 21:27

A já konečně druhá :-))))))))))))))))
Ráno se hned ozvu.Dnes jsme se sestřičkou byli zapíjet žal,tak jsem trošku vláčná,hi hi hi.
Měla jsem dvě dc vínečka a docela mi sedlo!
Mám vás ráda.Dobrou noc zlatíčka moje milované!!!!!!

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 11.09.06 21:29

Tak teda ne!!!
Alinka s drobečkem byli rychlejší :-)))))

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 11.09.06 21:50

Holky jste zlatíčka, díky, ALINKO k napsání jsi mě inspirovala ty..tvou SZ jsem četla, ale odpovím až zítra, musíte mě omluvit, ale musím plnit úkol:-)) viz. můj metřík..DOBROU

 
helik
Kelišová 5811 příspěvků 11.09.06 21:52

Tak tohle je super. Jelikož krásně a názorně vysvětluješ, mněla bych na tebe také dotaz. Dostala jsem na svou otázku dvě zcela opačné odpovědi a nevím kde je pravda. Jsem na rodičovské s dcerou 15.8.2006 jí byly 3roky a jelikož jsem byla již v jinném stavu požádala jsem o 4 rok na dceru. 1.12.2006 nastupuji opět na MD a dostala jsem informaci že mi zaměstnavatel bude 28týdnů platit mateřskou, ale z čeho? A je to pravda? Nenalítla jsem? Budu moc ráda za informace.
 Děkuji

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 12.09.06 03:35

Dobre ranko v novem denicku. Nez ho prectu musim honem reagovat, nez to vsechno zapomenu. Dekuji za pochvalu vzhledu - taky mi to dalo praci vybrat jednu, kde se tvarim trochu normalne. :-) Brisko dodam, ja vim, ze porad slibuju, ale kdyz manza na me nema vubec cas…:-(. Vypadam stejne jako driv? No az na ty prsa na brise.
Teda holky - Epi, Tizie, Silem, s vasim varenim porad jen slintam…obzvlast svestkove knedlicky mnamiii, no a kuratko v testicku…mam hlad.!!!!
Gio - vcera jsem se zapomnela - gratuluji k bytu i k novemu kocarku. Na kolik te vysel? A pomohla vam pri hledani bytu nejak ta realitka?
Jdu juknout do fotoalba na nove fotecky kocarku a Capinciny rodinky.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 12.09.06 03:58

Tak Capinky holcicky jsou sladky - opravdu jsou kazda jina. A Capinka vypada trosku unavene ale spokojene. A tatinek - ten zari. Aby ne, za chvilku bude mit doma 3 krasny zensky.
K te moji tehuknizce - obrazky musi byt…tady bez obrazku ani ranu. I na susaku na ruce mas nekresleno, jak tam strcit ruce. Tady je to narod milujici cokoli kresleneho - vsak jejich animovane filmy dobyvaji svet, aspon se snazi a Disneyland v Japonsku asi drzi nad vodou vsechny ostatni Disneylandy na svete.

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 12.09.06 08:39

Dobré ráno,
SARI s tím slintáním u klávesnice jsem na tom podobně, ale vždycky mi to způsobí hlavně EPI, dělat i v týdnu takový specialitky..klo­bouk dolů :-)) doufám, že manžu SARI brzo dokopeš k tomu, aby tě vyfotil, protože bříško nesmí v galerce chybět, to uznáváš, ne?

Já dneska asi moc nebudu, protože za chvíli vyrážím pro ségru a budu s ní celý odpoledne - dokupovat poslední věcičky, na kafčo a tak, no a večer jedeme s miláčkem na zkoušku (divadlo), takže budu ani nevím kdy.

Kde má GIO fotku kočárku? CAPINKA vypadá fakt úplně jinak, ale bude to určitě únavou a taky starosti, aby byly holčičky OK..neumím si nějak představit mít najednou takový dva uzlíčky, co jsou odkázaný jen na mě, ale určitě je to nádherný pocit.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 12.09.06 08:46

Silemko - to nedelej, takhle si naplanovat cely den mimo domov. :-) Se mi tu bude styskat.
Gio fotku kocarku nema, ale komunikovaly jsme spolu ohledne kocarku a ona ma BEBE confort a ted si kvuli tomu Madarsku koupila secondhandovy jeste jeden. Je s nim strasne spokojena a ja uz jsem na nej taky navnazena. Manza dneska obtelefonovaval agentury kvuli letenkam na Vanoce a vypada to, ze bychom se po ceste mohli zastavit v Rime a v Parizi na ceste zpet, takze ve Francii by se ten kocarek dal poridit levnejsi i novy, doufam. Pak tu budu za exota s Evropskym kocarkem. Ale uz jsem tu videla jeden Stokke a jeden Quinny, ale oboji samozrejme bez korbicky. Asi suvenyr ze sluzebni cesty manzela.

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 12.09.06 08:53

SARI takže kolem Vánoc by mohl být eventuelně srazík? to bych si možná i naplánovala cestu do Prahy, ikdyž..jestli už v tý době nebudu mít jiný starosti a příkaz ležet ani se nehnout:-))
Vy jste všechny koukám trojkolkový, já moc ne, řídila jsem kámošky Chicco a neuměla jsem jet zaboha rovně..jsem asi konzervativní..
Tak já tu svou dnešní absenci zítra vynahradím..ikdyž zítra nevím, nevím, to má zase miláček volno, tak to by se mu asi nelíbilo, kdybych seděla celej den u PC, no uvidíme, nic neslibuju :-))
Teď jsem si vzpomněla, že nějaká astroložka říkala v lednu horoskop na celej rok a k mýmu znamení tam byl úspěšnej podzim a začátek nejúspěšnějších 12 měsíců za posledních 12 let, tak jsem teda zvědavá a dokonce se jí někdo ptal na otěhotnění (stejný znamení), tak odpověděla, že by to nechala až na podzim, to jsem se jen usmívala, že to už budu určitě těhotná - a vida..

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 12.09.06 09:03

Srazik by byl super, mozna by se naslo i jiny mistecko, nejaky kompromis, mezi Prahou atd.
Ten BEBE neni trojkolka, ten co se mi libi je 4 kolka. I kdyz se trojkolce nebranim.
To podzimni tehotneni - to je vyzva, podzim zacina uz za tyden a neco. :-)

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 12.09.06 09:39

Ahoj HELIK,
tak jsem ti psala dlouze odpověď a ona se mi smázla, takže znovu:
Jestli to dobře chápu, navazuješ na rodič.dovolenou další mateřskou dovolenou, jsi pořád u stejného zaměstnavatele a ten je velkou organizací (víc než 25 zaměstnanců). pokud jsi za celou dobu neměla žádný příjem ze zaměstnání, ani proplacenou dovolenou, rozhodné období (těch 12 měsíců zpětně) se prodlužuje o 3 měsíce tak dlouho, dokud nenarazíš na první započitatelný  příjem..v tvém případě půjde zřejmě o poslední výplatu za část měsíce před nástupem na první mateřskou dovolenou. Př. na mateřskou jsi nastoupila např. 15.9. za období od 1.9.-14.9. jsi dostala poslední výplatu, vezmeš hrubou mzdu podle pásky, vydělíš ji 14 a dostaneš tak denní vyměřovací základ, ze kterého se spočítá mateřská. a ANO máš znovu nárok na 28.týdnů mateřské..Doufám, že je to dobře, ještě se podívám do chytrý knížky, kdybych našla něco jinýho, pošlu ti SZ.

 
Helenis
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 12.09.06 10:02

Ahojky! :o)
Tak já jsem zase doma :o) snad budu celý týden ještě než doberu antibiotika,takže pohoda :o)
Silem super napsaný a myslím, že se to hodí i nám co těhu plánujeme ať víme jak bude vypadat domácí rozpočet. Sestru moc pozdravuj a hezky se inspiruj ať ten podzim vyjde!!! Je hezký vědět, že to máš napsaný v horoskopu hihi Já se raději ani nekoukám já jsem měla určo léto hihi
Sari a jaký má teda Gio z toho sekáče? Já jsem pořád pro 4 i když 3kolka… hihi Můj ale rozhodl, že tady do terénu je prostě 4 lepší a tak taky bude! A pořád zůstávám u Traxxu :o) Bříško si vyfoť sama před zrcadlem zatím ať nejsme tak napnutý ;o)
Dneska budu uklízet kuchyň je tam jak po výbuchu a možná upeču štrůdl, to ale nevím :) Dala jsem taky rozmrazit maso na to zapejkání tak jsem zvědavá jak tozvládnu když je v postýlce tak dobře :o)

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.09.06 12:42

Ahoooooj!!!!
Odpoledne se polepšíííím, mám strašně práce!!!

Jinak k našemu obědu byla bramborová kaše, rýže se nehodí a taky kys. okurka! A ty kuř. medail. v těstíč. se mi povedly!!!

Sari, sluší ti to!!!!! Akorát jsi na sebe moc přísně sebekritická, teď zase prsa????
Ty už nevíš, co by jsi si na sebe vymyslela.

Tizinka, moje láááska sesterská, ta je tak šikovná, že ani nevíte jak!
Dnes je jí teď špatně, jak se těch knedlíku přežrala.:):):):):):­):)

Tak papapapapa!!!!

 
Gio
Kecalka 205 příspěvků 12.09.06 12:46

Holky ahoj,
fotku kočárku nikde nemám, ale kdo chce může se podívat na www.bebeconfort.com nebo http://www.bebeconfort.cz/trophy-air4.php . Mám čtyřkolku. Z francouzkého ebay mě vyšla loňská kolekce (celý ten set) na 150,– EUR i s dopravou takže super. Je hlavně hodně praktický, al ev Čechách je fakt dost drahý. Mám euž i golfáč Loolu a všechny autosedačky. No já bych mohla pro tu firmu dělat. i když teď Sari vypátrala nějakou diskuzi kde ho někdo hanil. Půjčila jsme na víkend fo´ták kamarádce tak fotky budou až ho vrátí. já fakt nestíhám, tak se zase loučím a snad bude někdy víc času. Jdu uspávat zvěř. 
Gio a raubíři

 
Helenis
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 12.09.06 12:53

No na ten jsem koukala je dobrej a hlavně ta cena e-baye hm musela si to platit předem? My tam kupovali něco na auto a borec to na dobírku nechtěl poslat :( Naštěstí to byla malá částka… Co Mateo jak roste?? Už se těším na fotky i Tiny! Moc ji pozdravuj :)
Epi to je hrůza jak umíš provokovat hihi kdybys aspoň hodila recept hihi Já jdu s tchýní nakupovat ještě něco pro miláčka jak jsem odflákla jeho narozky tak mi to dneska uteče…
Večer se zase ozvu. Bez Silem je tu nějak pusto :)) A kdepak je Sari??

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 12.09.06 13:12

Tak jsem dorazila z prace, cesta hrozna. Ve vlaku mi malem odpadly nohy a jeste venku cely den leje, takze rano jsem sla na vlak pesky, ted vecer za manzou do prace na vecku a pak mi to domu trvalo asi pul hodiny, chtelo se mi strasne curat a do toho ten dest, no nemusim vam vypravet, ze nez jsem odemkla, malem jsem se po…

Gio - tak ja to blbe pochopila? On je novej, ale jen lonska kolekce. AHA>>>tak to se omlouvam, za sireni mylnych informaci.

Helenis - takze marodis doma v postylce? Vyfotit pred zrcadlem se nemuzu, nebot v pidikoupelne bych mela objektiv tak blizko zrcadla, ze by z toho nic nebylo :-))) Ale rekla jsem manzovi, ze ma z emimina prikaz me konecne vyfotit, tak slibil, ze provede dnes, ale asi prijde pozde, tak nevim, jestli uz nebudu odpadla. Pry se na to mam poradne vykadit, abychom fotili opravdu miminko. :-)))

Silemka uz ted nekde nakupuje, nebo popiji kaficko a hladi sestrino brisko, co?

Epi - teda - s bramborovou kasi…jeste lepsi nez ryze.

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 12.09.06 14:06

Jdu vás zkontrolovat :-))
Ale odhadlas mě přesně SARI - bylo kafíčko, teď je ségra na cvičení a pak jdeme do města kouknout, co mají pěknýho:-)
Teda EPI tys mi zase podráždila chuťový buňky, kaši mám moc ráda a masíčko muselo být super, nepřemýšlíš o kulinářským deníčku? myslím, že sepsat tvoje receptíky by nebylo marný, co? :-)
GIO to je super cena a ještě navíc za všechno dohromady..taky se těším na fotky raubířů, MATEO už musí vypadat úplně jinak, určitě o něco vyrostl a Tyna jakbysmet:-)
HELENIS kdy dobereš ty antibiotika? jen pěkně odpočívej, ať se tělo se vším vypořádá a má dost energie na snažení :-)

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 12.09.06 14:09

OBYVATELKY DENÍČKU ***
Snažilky
***Leňula (r.85/Zlín/Býk/8DC) 1/2006 24tt, snažení od 08/06 
Vendulka2 (r. 76/Policka/be­ran/S/9DC) MT 04/05 9tt, snažení od 11/05
MartinaR (ř.78/Vodnář/O­lomouc/ 28DC) SP 03/05 snažení od 2/2006
Silema (r.76/Znojmo/Stře­lec/13DC) ZT 11/03 7tt, 08/04 11tt, 09/05 20tt, snažení od 07/06
Helenis (r.80/Praha/ry­ba/S/20DC); SP 11/05 7tt
Lendulin(r.74/Pra­ha/V/Blizenec/26DC) 1/2006 22tt, snažení od 08/06
Epi 12DC
Tizie (Řaholec,28/ko­zoroh,mimi hledá cestu od ledna 2003 /DC)

***Maminky
***Activ - Lucinka 7let
Alinka - Michálek 6let
Epi - Petr
Capinka (r. 78/Strelec/Pra­ha/V); dvojčátka - Kateřina 1770g/42cm a Magdalena 1950g/43cm narozeny 30.8.2006

Těhulky
Activ (Brno/77/lev) ZT 09/05 9tt // 23.1.05 37tt+5
Leila (r.82/Vimberk/ko­zoroh); ZT 7tt snažení od 11/05 // 12.2.2006 34tt+4
Sslunicko (r.78/Plzeň/lev/) ZT 11/05 9tt, // 25.4. 24tt+5
Alinka (r.74/Vodnář/) ZT 11/05 11tt, // 26.4. 24tt +3
Ruzena1(r.74, Praha), SP 7tt 06/04, 19tt +2
Saraai (r.77/Japonsko/vod­nar/V); ZT 11/05 8tt , // 7.7.06 13tt+1

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 12.09.06 14:13

Tak jsem zvědavá s jakou přijede Lendulín :-)) No a Marťa a Tizie mají taky pěkný DC:-))
ACTIV už to má pomale za pár a EPI my dvě jsme asi jediný kolem OVU, co? tak doufám, že to neflákáte?:-))) a doufám, že ten můj šnek se někde pěkně zdrží:-))

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 12.09.06 15:21

Ahojky,
jen hlasim, ze ziju a ze nemam vubec na nic cas… Mam toho hodne v praci, doma taky …porad pripravy do skoly, odpoledne jsme porad venku, dnes letim na trenink s Michalkem…  

Ctu Vas a vidim, ze se mate krasne!
Sari - moc Ti slusi, manzel se dival do fotogalerky a „schvalil“ mi Vas…jste kocky :-)
S tim, ze mas velka prsa…ja ani o nich nemluvim!!!!Mivala jsem neco mezi kocicky A a B  a ted mam D !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! Des a hruza!!!!!! Musela jsem kupovat novou podprsenku :-(
Ale mimisek za to stoji!  

Zdravim Vas moc, moc, moc…

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 12.09.06 15:24

…tak to je uplny trapas…sorry holky, ale psala jsem to rychle…  

Zadne „kocicky“ ale KOSICKY neco mezi A a B !!!!!…   :-(  

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 12.09.06 17:02

Alinko - to jsem moc rada, ze nas manzel schvalil. A tvoje kocicky me fakt pobavily :-))))) To ja mela pred tim Cecko, ted jsem na Decku a jsem vazne zvedava, kam se propracuju.

Silemko - jo, ja jsem bystrozraky, takze vas vsechny pekne sleduju. Cviceni segre zavdim, taky bych nejaky potrebovala, sama se neprinutim, po prichodu domu odpadavam, ale zadny hromadny cviceni pro tehule jsem tu jeste neobjevila.

Jdu se natahnout, tak pro dnesek pacek.

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.09.06 18:58

Ahooooj!!!

Alinko, náhodou jsou se spletla super!!! Skvěle jsem se pobavila!! Ode dneška mám kočičky!!!

Silemko, my jsme na tom přesně s DC, já když začínám mít pl.dny, tak se mi začnou zvětšovat kočičky a dneska ještě nic.
Ta jsem zvědavá, jak tento měsíc.
Díky za nápad na deníček, ale musím zjistit Vaše chuťové buňky, abych se pak v receptech nesekla.
Když jsem byla malá, tak jsem si JAKO napsala svojí kuchařku, tak jí půjdu vyhrabat ze sklepa. Jednou jsem „jí“ chtěla vyhodit a Petřík mi v tom zabránil, že je to škoda, když je to taková sranda, jako ta kuchařka, že je jako komiks ze středověku / jeho oblíbené slovo/.:):):):):):­):)

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.09.06 18:59

Heli, ahooooj!!! Doufám, že máš vytažený žaluzie!!!!!

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 13.09.06 02:58

Dobre ranko - tak u nas zas leje, zda se, ze se vratilo obdobi destu. O celkem vyrazne se ochladilo, cimz mi vyvstanul dalsi problem s oblecenim. Dnes jsem se rozhodla, ze jdu do rifli, ale nevim, jestli s tim rifle budou souhlasit.

Epi - varici denicek je super napad. Komiks ze stredoveku jo? Tak to by si asi zaslouzilo fotku do galerky. Az budes vybirat recepty, pamatuj i na zoufalce v zemi vychazejiciho slunce bez ceskych zdroju a bez trouby. Dekuji.

Totku briska uz mam, resp. manza vcera udelal, ale nekam zahrabal fotak, takze  ho nemusu najit, to je cely on, uklizi veci za:,–(ne na mista, kam nepatri. Na fotce vypadam jak hroch pred porodem, takze se hrozne stydim. Dodam odpoledne, protoze jste velke lenosky, tak nez se tu objevite, fotka bude pravdepodobne na svete.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 13.09.06 03:04

Chodi mi e-maily z rodiny o tom, co se deje v mojem brisku. Vcera mi to napsalo, ze jsem v 1. trimestru, 14. tydnu, dite se narodi asi za 188 dni. Uz me ten 1. trimestr zacina deprimovat. :-( Budu pomalu jak slonice a porad budu v 1. trimestru. Podle metriku by mel 2. trimestr naskocit myslim zitra nebo pozitri, tak jsem zvedava, jestli je to vsude stejny. V knize to pocitaji az od 14+1. To je doba.

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 13.09.06 08:53

Ahoj berušky.
Včera jsem musela do práce.Takže nakukuji až dnes.Dnes jdu teda taky,ale až v jednu.
Silemko,
skvělý nápad na deníček.
Jinak jsem se konečně dovolala na tu urologii.Takže na vyšetření jdeme AŽ 6.října v deset hodin.
Jinak mi napsal pan doktor s Fertimedu (CAR).Jediné pro nás řešení je IVF/ICSI.Jakýkoliv jiný způsob by byl bez jakékoliv šance na úspěch.
Sárinko,
psala si mi o svém manželovi.Jsem ráda,že to dobře dopadlo :-)))) Četl si to i Standa a teď mě pěkně deptá.Bolí ho totiž jen pravé varle,takže můj dospělák má strach a on prostě ví,že má rakovinu.Takže se cítím odpočinutá a svěží!Už jsem ho trochu uklidnila,ale nic moc!!
No jo ..jsou hrdinové :-))
Já vím,že to dopadne dobře!!Jen mě štve zase to čekání!!Tak teda uvidíme za tři týdny.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 13.09.06 09:52

Tak ho tam mate, ten muj pupek. Ted se pred vami budu stydet.

Marti - to je dost desny, ze je to az za tak dlouho. Divim se, ze v takovy pripadech neberou hned. Nemuzete to zkusit nekde jinde? Pokud si pamatuju, tak manza pojal podezreni a zrovna sel do nemocnice (znal tam myslim doktory, ale i tak…) a za par dni na to pod nuz. Mezi tim teda na odber spermii do mrazacku, pro pripad. No to je jasny, ze se Standa ted boji, kdo by se nebal, ale myslim, ze zbytecne. Ten zhorsujici se spermiogram hodne napovida spis te druhe - lepsi moznosti. No a zprava z CARu? Z toho si nic nedelej, oni nevedi, ze se po tom, az se vyresi tyhle urologicke problemy, dockate miminka bez IVF. :-) Zlaticko, pokud byste se chteli na cokoliv zeptat, napis mi SZ nebo e-mail.

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 13.09.06 10:01

Sárinko,
moc ti děkuji!!!!!Jsi prostě náš poklad!!!!
Je to nejbližší termín který mají volný.Taky jsem koukala :-(
Jasně,že se dočkáme miminka i bez IVF.:-)))  Já tomu věřím.Vím,že to bude ta druhá lepší varianta a Standa bude v pořádku!!!
Víš co??Já tam jdu ještě zavolat a zkusím to nějak urychlit.Sama bych se z toho čekání asi zbláznila!
Pokud budu ZASE něco potřebovat,tak ti určitě SZ napíšu.Mockrát děkuji!!!!

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.09.06 10:42

Ahooooj!!!!!

Moooc zdravím a přeji krásný, slunečný den!!!

Ráno jsem dostala krásnou zprávu od kámošky, že se narodila holčička. Neviděly jsme se rok a strašně moc si jí přála. Tak to po ránu hned potěší.

Sari, jesti se vrhnu do deníčku, tak se neboj, protože já jsem byla 2 roky bez trouby a to by jsi se divila, jak jsem se rychle naučila vařit jídla bez ní. No, knedlo-zelo- vepřo jsem nedělala, ale jinak úplně všechno.
Musím se podívat do galerky, jestli jsi tam dala tu fotku, ale ty jsi taky strašná, jak se furt haníš. Rozhodně velikost hrocha, vypadá jinak, to by jsi musela mít 120 kg.:):):):):):) Tebe tipuju na maximálně 64 kg.

Marti, to je bezvadný, že se skvěle cítíš. Uvidíš, že to bude se Standou v pořádku.
A mimi se dočkáš i bez IVF.

Tak, kde jste??????

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.09.06 10:46

Sari, paráda!!!!! Móóóc ti to sluší!!!!!!!!!! Ty jsi táák ukecanááááá!!!

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 13.09.06 11:11

Ahojky EPIKU :-)))
Jo,cítím se dobře.Včera měla dorazit mrcha a zase nic!Nic mě nebolí a nikde ani náznak že by měla dorazit!!Poslední dobou mě pěkně zlobí :-(
Jdu uvařit a naložit se do vany ať stihnu přijít včas do práce :-))
Zítra se ozvu hned ráno.Mám vás ráda berušky moje milované!!!

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 13.09.06 11:13

A abych nezapoměla!!!!  

SÁRINKO,jsi nádherná.A pupíček taky,mooooooc  :-))
A ať koukám jak koukám,tak žádnou podobu s hrochem teda nemáš!!!!!!!!!­!!!!!!Drobeček má krásnou maminku!!

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 13.09.06 13:08

Marti - diky za ty lichotky, ale me neuhoupete.
Epi - 120 budu mit mozna pred porodem. :-))))
Tak mame zarezervovane vsechny letenky, ted uz jen aby s mimisem bylo vsechno v poradku a abychom mohli letet, je to trosku jako okruzni let po Evrope. :-) Ale to je az za dlouhe 3 mesice.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 13.09.06 14:08

Protoze jste me vsechny opustily a jsem tu sama samotinka ( ja jsem si rikala, ze az uvidite toho hrocha, uz se mnou nebudete kamaradit :-0 :-))) ), tak jdu zalehnout k televizi. Prave jsem pochroustala mrkev a chystam se na jablicko, tak at se to pekne uklada. :-)

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.09.06 17:21

Sari, to je hrůza!! Holky tě tu nechaly samotnou!!!! Já mám omluvenku, byla jsem na kopupáku!!
Ale, kde jste všechny???????

Sari, na tý fotce záříš, to jsem ti zapomněla říct.
Já právě požírám kešu oříšky, nature, ale už se mi z nich dělá nějak zle, zase si začnu kupovat přažený.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 13.09.06 17:45

Tak se prave presunuju od televize, u ktere jsem usnula, do postele, z mezipristanim na emiminu, ale vidim, ze dneska se tu skutecne nic nedeje. Epi - jasny, koupak je omluvenka nejtvrdsiho kalibru :-) , Zarim asi proto, ze me manza nutil k usmevu a kdyz se snazim, tak to pak dopadne nejak tak. :-))))

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.09.06 19:38

Ahoooj!!
Tak vy jste teda!!!!!!!!
Ani písmenko!!!

Jooo a ještě, že nenapsala, že jsem na kopuláku, to by mi bylo podobný:):):):)

 
Helenis
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 13.09.06 20:42

Ahoooj!
Sari já se přidávám k Martince! Teda hroch?? KDE??? Já když si oblíknu tyhle „spoďárky“ :) tak mi to všude přetejká, ale tobě?? Jen Saraienka se tlačí aby měla lepší, větší byteček :))
Jinak Epi teda já tě ani nechci vidět, ty musíš být jak čokoládka :)) to se někdo má! A já nesmím na slunce hihi i když i tak jsme od dr. šli na nábřeží krmit labuťky :) Dr. říkala, že jsem OK a mám dojíst jen antibáče a zítra tam zase letím s nějakou nádobkou do který mám po ránu nakašlat hihi to je co… sem jí tam mohla nakašlat hned ;)
No a pak jsme si říkali, že vyjedeme kousek za Prahu a nakoukneme do lesa :) ale uvidíme jak mi bude…
Jo a dneska jsem upekla 4 štrůdly! Jsou móc dobré:)
Marti jak si dopadla?? Volala si tam a umluvila je na jiný termín, že je to akutní? A dr. v tom nemůže nic udělat??
Tak krásnou dobrou noc kočenky.
Zítra papapa

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 13.09.06 21:30

Ahooooooooooj holcicky!  

Silemko,jsi taaaaaaaak sikovna!!
Dekujem za velmi uzitecne informace!
Venujes se svymu vasnivymu houbarovi,vid?
To je mooooc dobre!  

Moje seeegra je jasna Milka,jako cokolada,myslim!!!!!
/ted se urazi a rozvaze se mnou sestersky vztah/.....  

Sari,tedy,uz mas pekny pupik!!!
Jsi moc hezkaaaaaa!!!!  

Heli,Ty jsi takova kuchticka!!!!
Deka,strudly…Ty se tedy cinis,nato,ze jsi marudek!!  

Holky..tak v sobotu vas opustim a vratim se posledniho zari..  

Takze do soboty se vam budu mooooooc venovat!!!
Aby se vam po mne tolik nestyskalo!!!!    

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.09.06 22:40

Ahoooj!!!
Jdu Vás zkontrolovat, sice jste se polepšily, ale stejně???
Heli, to je jasný, že nesmíš na slunce, já bych taky nešla, ale dooost bych se trápila.

Opálená moc nejsem, zase takovej blázen nejsem, tak normálně.

Já se vrátím 29.9, ale budu se Vám rozhodně víííc věnovat než moje sestra.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 14.09.06 03:00

Dobre ranko, hlasim, ze porad leje jako z konve, desny. Zas musim chodit pesky, jednak to trva desne dlouho a jednak mam nejakou vyviklanou kycel a boli me kolena. Kolena me zlobi leta, bud jedno, nebo druhy, ted se do toho potvory daly obe na jednou, ale da se to vydrzet. A to mam nahore porad jem to 0.5-1 kg (podle toho jak se najim a nadledne vy..... :-)), tak nevim, jak se budu presunovat, az budu mit 10kg a vic navrh.
Helenis -nakaslat po ranu do nadoby je celkem zajimava aktivita :-))) Doufam, ze to neodflaknes. A strudliky, mnam, jestli delas tak dobry jako moje mamka, sezrala bych toho pulku sama. Krmeni labuti je bezva relax, co? Hrozne me to bavilo, kdyz jsem byla dite, jsem z vesnice a v blizkosti 3 rybniky, takze labuti dost a dost, vzdycky vylezaly na breh a ja se jich pak bala. Mam super fotku, kdyz je labut az u mne a je vetsi nez ja. Tak premyslim, jestli jsem tu vubec videla nekde zivou labut. Videla jsem takove ty umele, co jsou na jezirku misto lodicek-slapadel. Ale na zivou si fakt nejak nevzpominam.
Jo domecek na Sarinku sice utesene roste, ale mam pocit, ze rychleji, nez Sarinka v nem. :-) Ja uz se tak tresu pred tou kontrolou pristi tyden…
Epi- Tak ty se chystas nas docasne opustit? To uz tu bude opravdu pusto.
Marti -vcera jsem se ptala manzi na tu cekaci lhutu a on rika, ze je to kolem toho mesice tak normalni. Dokonce i v pripade podezreni na rakovinu, ze se to nebere tak akutne jako treba rakovina streba nebo zaludku, tak nevim. No muzes Standu uklidnit, ze kdyz tu bolest vydrzel tak dlouho a jeste ji tajit, tak ted ten mesic ho urcite nezabije. A ze MS te trapi, ze neprichazi, no to je preci dobre, treba ta spravna spermijka nasla cestu. :-)

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 14.09.06 08:24

AHOJKY,
nejdřív se musím omluvit, že jsem se včera ani neukázala, ale měla jsem moc lítání a miláčka doma..ale večer jsem vás dočetla - teda to mě stálo sil:-)))) dělám si srandu, protože včera tady fakt bylo pusto prázdno, jen chudák SARAAI skoro sama..
SARI super fotka, bříško roste to je jasný, ale můžeš být v klidu, já mám stejný a těhule nejsem :-)))))))))
MARTI to čekání uteče a třeba to tvoje zpoždění bude zatoulaná šikovná spermijka, co se nedala odradit:-))))
TIZI tak ty nás opouštíš??? ale nevadí, my jsme rády, že si budeš užívat romantiku s miláčkem, takže starosti hodit za hlavu a jen si užívat, jasný??:-)))
EPI ty odjíždíš kdy? nějak jsem to nepostřehla nebo hlava děravá zapomněla..musíš přeci vyměnit koupák, za teplejší vodu:-)) a pak povinně všechny naházet fotky do galerky, ať se můžeme aspoň pokochat pohledem..
HELI doufám, že už bu deš OK, antibiotika tě krásně přeléčí a budeš myslet už je na štrudlíky, na nás a na snažení :-)))
Holky takže na to Vinobraní žádná nepřijedete jo?????:-))))))))

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 14.09.06 08:45

Krásné ráno moje berušky.
Tak jsem si dnes trošku poležela :-))
Sárinko,takže ten měsíc je normální? UF,ulevilo se mi a mooc.Jiný termín nemají,mají úplně plno,takže to vydržíme.Kdyby bylo na Standovi,tak by to stačilo příští rok,ale já už se nemůžu dočkat!!
Nezlobte mě zase s nějakou zatoulanou spermijkou!!!!Vy mě vždy na:,–(íte broučka do hlavy a já pak zbytečně doufám.NE,já budu těhulka až miláčka uzdraví :-))))))
EPIKU,ty se snad jen koupeš :-)))))   Závidím ti,mě se samotné nechce a já tak mooc ráda plavu.A strašně mi to vždy pomáhalo na záda!
HELI,ne aby si nakašlala mimo nádobku :-)))))  Je skvělé,že jsi OK.Mám z tebe radost!!A pošli mi jeden štrůdl,prosííííííím :-))
SILEMKO,a co ty???Vy už se snažíte,že jo?????Za tu dobu co jsem vás zanedbávala jsem ztratila přehled.
A co je s Vendulkou???

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.09.06 09:36

Ahooooj!!!!
Opět krásný den!!!! Svítí sluníčko!!! Takže ve 13°° odchod na koupák :):):):):):)

Letíme v pondělí, uuuž se těším!!!

Tak doufám, že se budete hezky snažit v psaní!! nebude tu pusto, vrátí se Lendul a buude mít zážitků.

Marti, ty jsi stále stejná optimistka!!! Rozhodně je lepší doufat než zoufat, tak to říkám já. A s tou zatoulanou spermij. to není zase tak nemožný. Takže rozhodně zbytečně nedoufáš.
Sari, ahoooj četla jsi na zena.atlas.cz, článek Váha váhavá - co si s takovým chlapem počít? Rubrika sex a vztahy? Žena na Atlasu je docela dobrá, jsou tam hezký články. Docela ráda si tam čtu.

Silem, ahooooj, určitě dám fotky do galerky, vždyť jsem to slíbila!! Ale celý víkend mám ještě pro Vás

Heli, ahoooj ty se koukej uzdravit!!!! To je fakt nepříjemný. Chtělo by to asi nějaký lázně!!!

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 14.09.06 09:41

EPIKU,
optimistka??Spíš už mi ze všeho hrabe :-))))
Už dost zatoulaných spermijek!My si je šetříme až bude miláček OK.Takže těhu nejsem akorát mi ta mrcha poslední dobou pěkně zlobí!Není to poprvé ,takže ještě než odletíš,tak tu bude!
A kam vlastně jedeš?????Vezmeš mě sebou????? :-)))

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.09.06 09:57

Ahoooj Marti!!!
Jsi otimistka !!! Nikdy si tu neštěžuješ a nebrečíš, víš jak to myslím! Vždycky sem vnášíš veselou náladu.
Jsem ráda, že tu zase jsi.
Kliiidně tě vezmu s sebou!! Sbal Standu a poleťte s náma na Mallorku.
Joo a moje cykly, tak to je taky pořád zmatek, zkrátily se mi o týden, ale až teď tento měsíc jsem ho měla správně. Jinak jsem už nechápala. Ale nenechám se otrávit.
Protože to bych byla nasr… od rána do večera. 

 
ruzena11
Kecalka 361 příspěvků 14.09.06 10:09

holky promiňte nemám na vás vůbec čas! práce na střeše jsou v plném proudu, miláček tam dře od rána do večera, tak si vedle něj prostě nemůžu jen tak brouzdat po netu..
je nám dobře, myslím na vás a držím vám všem palce
určitě se ozvu, až to poleví, tak na mě zatím nezapomeňte :))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama


Reklama