Deníček pro zítřek X. část - BIOCHEMICKÝ (genetický) SCREENI

Snažení

Vítám Vás v jubilejnim desátémdeníčku. V první řadě bych všem našim těhulkám chtěla popřát klidné a nekomplikované těhoteství, snažilkám hodně energie do snažení a brzké //, pokud možno už tento měsíc. Minulý deníček nám přinesl 2 nové těhulky, tak kolik jich bude v tomto čisle?

Tentokrát to ode mne nebude žádná nostalgie ani stížnosti a dokonce ani vlastní zkušenost. Chystám se napsat zcela praktický, možná trochu děsivý a neoptimistický deníček, pro který čerpám informace hlavně ze zdrojů uvedených na konci textu. Je to možná trochu citlivé téma a nekteré z nás to, o čem píšu už samy zažily . Možná se dotknu citlivých ran na dušičkách a předem se omlouvám, ale stále si mýslím, že tento deníček může přinést i užitečnou informaci.

Už pár týdnů se nacházím v „požehnaném stavu" a jako asi každá těhulka si zažívám střídání nadšení a radosti s obavami o zdraví miminka. A určitě jako každá obyvatelka našeho deníčku musím přiznat, že těch chvilek naplněných obavami je bohužel někdy až příliš. V těhotenství jsou určité mezníky, které by nastávajícím maminkám měli přinášet trochu klidu. Prvním je asi srdíčko na ultrazvuku a druhým je pomyslná hranice nebezpečí spontanního potratu, tedy konec 1. trimestu. Pak tu máme ještě další - tripple testy, které ovšem přinášejí také hodně stresu při čekání na výsledky. V posledních letech medicína nabízí možnost screeningu na vývojové vady už v průběhu prvního trimestru. Přestože mě se ani jedny z těchto testů netýkají, protože „ tady u nás" se standardně nedělají, hledala jsem o nich informace, a teď bych se s Vámi chtěla podělit o to, co jsem se dočetla. Doufám, že našim těhulkám a snažilkám jen nebudu opakovat to, co už dávno vědí.

Screening v 1. trimestruse skládá z dvou vyšetření. .{type:1, start:1}

  1. PAPP-A(Pregnancy Associated Plasma Protein - A)
  1. NT (nuchal translucency) ultrazvukové vyšetření tzv. Šíjového projasnění

Ad 1) Jedná se o vyšetření krve mezi 9. -13. týdnem těhotenství pro určení rizika Downova syndromu a trisomie 18 chromozomu. Testem se zjišťují hladiny PAPP-A a hCG v krvi matky. PAPP-A je bílkovina produkovaná zejména placentou v 1. trimestru těhotenství. Testovaní po 14. týdnu nemá výpovědní hodnotu. Při Downově sydromu je PAPP-A sníženo o víc než polovinu a beta hCG zvýšeno. Při trisomii chormozomu 18 je snižena hladina beta hCG. Pro účely tohoto testu je rozhodující staří těhotenství určené dle CRL, tj. vVelikostí plodu od hlavičky po zadeček. Záchytnost DS a trisomie 18 u tohoto testu je 50-65 procent při 5 procentech falešně pozitivních výsledků.
Tuto metodu není možno použít v případě, že čekáte dvoj - a vícer- čátka.

Ad 2) Mezi 10. a 15. týdnem těhotenství se provadí ultrazvukové vyšetření přístrojem s vysokým rozlišením. Při tomto vyšetření se měří prostor mezi kůží a páteří na krku plodu, který je vyplněn tekutinou. Zvýšené hodnoty mohou ukazovat např. Na DS nebo trisomii 18. chromozomu, ale také na srdeční vady, pupeční kýlu, displazie atd.

Záchytnost této metody samostatně je 68-75 procent případů DS. Toto vyšetření by měl provádět jen lékař, který k tomu byl vyškolen a je k tomuto vyšetření certifikovaný a má dostatečně citlivý ultrazvukový přístroj.
Kombinací metody PAPP- A a NT lze odhalit az 85 procent případů DS a až 75 procent trisomie 18. chromozomu.

Screening v 2. trimestru známý jako triple test nebo AFP testje založen na interpretaci hodnot volného estradiolu, hCG a alfa-fetoproteinu v mateřském séru. Jedná se o odběr krve matky mezi 15. a 22. týdnem těhotenství (nejhodnější doba pro odběr krve je různá z různých zdrojů, v Čechách se za nejvhodnější zpravidla považuje 16. týden). Při vyhodnocování výsledků tohoto testu se přihlíží k hladinám výše uvedených kontrolovaných látek, k věku matky a gestačnímu stáří těhotenství. Výsledky vypovídají o riziku DS, trisomie 18. chromozomu a rozštěpů páteře. Na základě tohoto testu je možno odhalit asi 60-70 procent DS, 60 procent trisomie 18 a 80 procent otevřených rozštěpů páteře.

K problematice falešně pozitivních výsledků: dle statistických udajů jedné nejmenované společnosti:
Z 1000 testovaných žen 25 bude mít pozitivní výsledky na rozštěp páteře a z nich pouze 1-2 děti budou touto vadou skutečně postiženy.
Z 1000 testovaných žen asi 70 bude mít pozitivní test na DS a z nich pouze 1-2 budou mít dítě s DS.
Z jiného zdroje: obecně se tvrdí, že je pouze 5 procent falešně pozitivních testů, ale nově většina výzkumů ukazuje, že až více než 80 procent pozitivních testů je i v případě, že dítě nemá žádnou z testovaných vad. A na druhé straně, z těhotenství s negativním výsledkem se může narodit postižené dítě.

Nelze říct, že jeden z testů je lepší než druhý. Ve prospěch screeningu v 1. trimestu mluví čas, tedy, že případné vady se zjistí relativně brzy a usnadňují tak rozhodování rodičů o dalším postupu. Nevypovídají však o rozštěpech páteře, pro zjištění kterých je třeba triple test.
Oba testy jsou pouze screeningem, což znamená, že jen určují riziko postižení, ani ho nepotvrzují ani nevyvracejí. Proto je většině těhotných s pozitivním výsledkem doporučena amniocenteza, která výsledky testů potvrdí či vyvrátí. Ale jak můj manžel říká: v medicině není nikdy nic stoprocentní.

Pokud bych žila v Čechách a testy mi dělali v rámci standardní péče v těhotenství, byla bych ráda. Ale když se tak dívám na ty procenta záchytu vad na jedné straně a pravděpodobnosti falešně pozitivního výsledku na straně druhé, přestvávám se nervovat, že tady se takové testy nedělají a říkám si, že se nakonec můžu radovat, že jsem tím nemusela procházet, protože jistotu zdravého dítka mi nedá žádný test a pozitivní výsledky zdaleka neznamenají, že nosím mimi postižené, zato můžou způsobit těhulce a tím i miminku pěkných pár dnía týdnů strachu a zbytečného stresu. Jistotu budu mít asi až po porodu. Tím samozřejmě nechci nikoho nabádat, aby tyto testy odmítal, to ani v nejmenším. Jen si nějak nedovedu představit, že bych se po všech testech, případné anmniocentéze a čekání na výsledky někdy ve 20. až 22. týdnu rozhodovala, že miminko s tím či oním postižením nechci donosit a porodit, pokud by zjištěná vada byla slučitelná se životem. A na druhé straně, zhruba od 24. týdne, mnohdy možná i dřív je dnešní medicína schopna zachránit předčasně narozená miminka (za předčasný porod se považuje porod od 20. týdne) bez ohledu na to, jaké komplikace a následky to může předčasně narozenému miminku a jeho rodičům přivodit.

I přesto, že víme, že nás v těhotenství budou čekat krušné chvilky ať už z jakéhokoliv důvodu, všechny je zvládneme a na konci tohoto krásného a zárověň náročného období nás čeká ta nejkrásnější a nejsladší odměna, která s sebou přinese I ty největší ale nejlepší starosti - zdravá, nádherná, silná, voňavá miminka v naručí.

Informace z
http://www.questdiagnostics.com/…/mss_t1.html

http://www.babycenter.com/…lth/118.html

http://www.cdlsusa.org/…od-test.html

http://www.umdnj.edu/…7_ob_gyn.htm

http://pregnancy.about.com/…ptesting.htm

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Tizie
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 01.10.06 13:32

Sari..dekujeme,je to velmi poucne,spoustu jsem toho nevedela.
Nas desaty denicek a asi take posledni.....­..tady.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 01.10.06 13:34

No jo, stehovani. Psala jsi, ze je ti z toho smutno. No nemusi. Bude nam fakt dobre kdekoli, protoze budeme spolu. No ale je mi taky lito, ze bychom tu nechaly vsechny fotky atd…

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 01.10.06 13:38

A uz vidim milion chyb, tak se omlouvam, je to pro me trochu horor, kdyz pisu s diakritikou. Prsty uz si odvykly a na klavesnici nemam popsano, kde, co je.

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 01.10.06 14:11

No, abych pravdu řekla, tak testy jsou dobrá věc, ale… nám vyšly všechny testy v pořádku - nuchální translucence, tripple testy, nakonec i ta kordocentéza, ale stejně bylo něco špatně a bylo to vidět až na velkém utz. Teď se děsím toho, jestli bychom se měli ještě jednou takhle rozhodovat… mám strach, že nebude srdíčko a pak, že i když bude, tak se stejně kdykoli může něco po… v noci se mi zdají hnusné sny, samé násilí a stres, nevím, jak se toho zbavit. Počáteční euforie nějak odezněla a já se bojím.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 01.10.06 14:53

Lendulinku, bud v klidu. Strach je normalni, bala se Capinka a ma zdrave holciky, Leila bude rodit za chvilku, Alinka se taky bala a je vsechno v poradku…bojim se ja…
Srdicko bude, nic se neboj a mimi bude v poradku. Jednak te tentokrat budou mnohem vic kontrolovat a jednak, 2× se takova zla nahoda opakovat nebude.

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 01.10.06 15:40

Lenduli,ten strach je prirozeny,potom co se vam prihodilo..ale jak rika Sari,2× se to nestane.Urcite ne! Jsi doma?Lenduli,dlouho se chci zeptat,Ty jsi delala se zviratky,jako na veterine?
Hodne odpocivej a treba cti nejakou opravdu velmi peknou knizku.
Verim,ze to vsechny nase tehulky dotahnete k dobremu konci!!  

Silem,jak je Tobe?Nejake tehu pocity?
Ptala jsi se kde jsme presne byli..Asi 5km od Hurghady,v ho­telu,perfektni pece a servis,fakt ,vsechno vyborny,hodne jidla a piti cely den,takze jsem porad plavala,abych se mohla poradne nadlabnout!!
Ale dalo se tam jist zdrave.
Arabove jsou velice usluzni a celkem neskodni,jenom koukaj..
Jooooooo a taky jsme tam mohla zustat,jeden arab za mne nabizel velblouda,ale aktivka jich pozadoval hodne.....tak zase nic!!!!!
Zrovna tam meli „Ramadan“,coz pro ne znamena cely den nepit a nejist a nedotykat se zeny..
Byla to moc pekna dovolena a z toho ostrova mam krasny zazitek,v te vode je takovy klid,jiny svet a jenom si tak pozorovat pestrobarevne ryby a koraly..  

Joooo,Silem a jsem 19DC…
Tak snad jsem odpovedela na vse…  

U nas krasne prsi/tady mi je to fuk,v Egypte by mne to hoooodne vadilo/,ale tam to nehrozilo.  

Alinkooo,copak jsi si dala dnes dobreho???
Minule to byly placicky,vid???  

A co Ruzenka??Jak se dari??  

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 01.10.06 15:49

Tizie - do Egypta bych jela hned. Byl to vzdycky muj sen jet do Egypta na pyramidy atd. Milovala jsem starovekou historii. No tak snad se to tam nerozpadne, nez se tam dostanu. Koraly jsou super, vid? Ruzenka na nas nema vubec cas, porad neco kutaj na domecku, pred nejakym casem se ozvala jen par vetama, ze jsou v poradku a brisko roste, ale nic vic nevime.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 01.10.06 15:55

Jo Tizie, bezva fotky, more vypada nadherne a ty mas sexy nozky :-))). To je Aktivka vzorny manzel, ze te nevymenil za velblouda. No oni by mu velblouda asi nevzali do letadla a hlavne, ty urcite vonis mnohem lip, nez velbloud…a taky lip varis…a urcite delas lip hodne moc veci. :-)))

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 01.10.06 15:56

Sari,my jsme dali prednost podmorskemu svetu na sirem mori..ale na pyramidy se podivame pri nasi pristi navsteve teto tajemne zeme,to nas taky zajima,tak priste..
Videli jsme akorat z letadla ty 3 nejvetsi v „Gize“..  

Tak se tam urcite vypravte se mrnouskem,s nami letelo plno deticek a taky rodinka s malou holcickou,asi 1,5 roku a pani byla tak v 6 mesici.
Pro deti uplna parada,bazenky,mo­re,odpoledni a vecerni programy,prisun jidla,piti..urcite doporucuju!  

Ruzenka je taky desna aktivka!!!

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 01.10.06 16:02

Sari…tak ted jsi mne velmi pobavilaaaaaa­aaaa!!!!!!!!!!!!
Pevne verim,ze jsem pro manzelstvi lepsi nez toto mile zviratko!!!!  

Jooooo a dekuju za lichotky…ten satek jsem nosila porad,jinak se na mne vsechno velmi asexualne vlnilo…/speky/    

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 01.10.06 16:24

Příspěvek upraven 12.03.11 v 23:07

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 01.10.06 17:43

Lenulko, to je jasny, ze strach se nas drzi jako kliste a taky je jasny, ze se muze stat neco jinyho. Ale pravdepodobnost je malicka. A s temi sny se netrap. Ja byla celkem v pohode, co se snu tyka a posledni dva tydny nebo tak, mam kazdou chvilku nejaky desivy sen. Naposledy se mi zdalo, ze se nam narodil chlapecek a ze kdyz jsem zadala doktora, aby nas pustil z porodnice driv, rekl mi, ze to jeste par tydnu nepujde, protoze mimi ma nejakou nemoc zaludku a neslysi na jedno ucho. No, existuji i horsi sny o tom, co se mimu muze stat…Jinak myslim, ze hodne podobnou cestu po Egypte jako ty absolvoval pred lety manzel po svoji promoci a taky mel strevni problemy, dokonce jeste nekolik tydnu po navratu.

Tak ja jdu do postele. Zitra jsem tu s vami skoro cely den.

 
Helenis
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 01.10.06 17:50

Ahoj!
Jsem naprosto zděšená z Martinky :( Ty jo ta to taky nemůže mít prostě jednoduchý! Teď je čeká to vyšetření a do toho maminka… fakt nechápu toho doktora já bych ho žalovala… Myslím, že to bylo jen o tom, že ji nechtěli nýst kvůli té rozkopané silnici… jinak nevim. Psala jsem jí SMS tak jsem zvědavá co a jak! Držím palce aby to bylo v pořádku!!!!!!
Holky já taky klidně pudu k misorce. Vy co tam chodíte, je tam nastavení stejné jako tady? Já jen viděla zběžně ty stránky.. tak se jdu registrovat.
Epi a Tizi vítám Vás zpět :) A jsem ráda, že jste si to tak krásně užily! Jo a že aktivka chtěl naštěstí moc velbloudů na to aby na to nějaký arabák měl ;)
Lendu snad to je jen přechodné období do srdíčka a pak to bude jen a jen lepší.. toho strachu se strašně těžko zbavuje! Jedině ty romantické knížky :) Až bude srdíčko a uvidíš jak se prcek mrská, tak budeš klidnější a my taky… jak jste psaly jsme jedna rodina a tak jsme s tebou! Bude to OK uvidíš :-)
Alinko a co si vybrala na tom internetu za věcičky?? Nebo si jen tak sondovala co koupíš?

 
Helenis
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 01.10.06 18:21

Holky tak psala jsem si s Marťou! Už je maminka OK měla prý epileptický záchvat, což je běžné při poranění, které prodělala… má ji teď na starosti sestra a zítra jedou do nemocnice na mag. rezonanci! No ale i tak.. stejně se mi ten přístup nelíbí. Marťa si odpočine a přijde…

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 01.10.06 18:44

Heli, dík za info, snad už se mamince budou konečně doktoři věnovat a na:,–(í případně potřebné léky. Ale kdo na to má mít nervy, že.

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 01.10.06 18:44

SARI poučný deníček, díky.. já asi určitě na PAPP-a test půjdu..moje dr. ho dělá
a je dobrá i na diagnostiku přes UTZ, ve 12.tt mi na malým starým UTZ poznala rozštěp..

LENDULI úplně tě chápu s tvýma obavama, u mě to přijde co nevidět, ale holky nás rozptýlí a obavy nám z hlavy brzo vyženou..ber to Leňu tak, že už je to všechno rozhodlý a daný a my už to nijak neovlivníme, proto můžeme tý malilinkatý fazolce posílat jen pozitivní energii, strachu se sice nevyhneme, hlava si dělá sama co chce, ale aspoň ho můžeme nějak omezit, protože tím stejně ničemu nepomůžem.

HELI ahoj, jak se ti daří? už ti Marťa odepsala?

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 01.10.06 18:51

To jsem ráda, že Marti aspoň trochu spadl kámen ze srdce, snad už teď maminku pohlídají..

TIZI taky jsem slyšela, že měl v Egyptě skoro každý střevní potíže, takže slivovice se pila jako lék:-))
a jak tak koukám, tak tys měla na dovolený OVU, co??? třeba se zadařilo..:-))

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 01.10.06 18:56

OBYVATELKY DENÍČKU ***
Snažilky
***Leňula (r.85/Zlín/Býk­/27DC) 1/2006 24tt, snažení od 08/06 
Vendulka2 (r. 76/Policka/be­ran/S/28DC) MT 04/05 9tt, snažení od 11/05
MartinaR (ř.78/Vodnář/O­lomouc/ 10DC) SP 03/05 snažení od 2/2006
Silema (r.76/Znojmo/Stře­lec) ZT 11/03 7tt, 08/04 11tt, 09/05 20tt,snažení od 07/06, // 28.9.
KO 3.10. 
Helenis (r.80/Praha/ry­ba/S/10DC); SP 11/05 7tt
Epi 4DC
Tizie (Řaholec,28/ko­zoroh,mimi hledá cestu od ledna 2003 /19DC)

***Maminky
***Activ - Lucinka 7let
Alinka - Michálek 6let
Epi - Petr
Gio (32 let/Praha/ beran)  - Tina 2roky,  Mateo 3600g /50cm/ narozen 30.6.2006
Capinka (r. 78/Strelec/Pra­ha/V); dvojčátka - Kateřina 1770g/42cm a Magdalena 1950g/43cm narozeny 30.8.2006

Těhulky
Activ (Brno/77/lev) ZT 09/05 9tt // 23.1.05 40tt +3
Leila (r.82/Vimberk/ko­zoroh); ZT 7tt snažení od 11/05 // 12.2.2006 37tt +2
Sslunicko (r.78/Plzeň/lev/) ZT 11/05 9tt, // 25.4. 27tt +3
Alinka (r.74/Vodnář/ Třinec) ZT 11/05 11tt, // 26.4. 27tt +1, KO 5.10., 13.10 
Ruzena1(r.74, Praha), SP 7tt 06/04, 22tt  
Saraai (r.77/Japonsko/vod­nar/V); ZT 11/05 8tt , // 7.7.06 15tt +6, KO 17.10.
Lendulin(r.74/Pra­ha/V/Blizenec) 1/2006 22tt, snažení od 08/06, 19.9.06 //   6tt +2, KO 3.10.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 03:44

Tak dobre ranko,
U nas pro zmenu leje, stejne jako vcera. Tenhle rok je fakt silenej.

doufam, ze Marta si poradne odpocinula a dneska se o mamku v nemocnici postaraji a poradne ji vysetri. Teda, ale ze je jedna o epilepticky zachvat ji mohli rict hned! Epilepsie se da velice dobre ukocirovat leky, nektere druhy i operaci.
Helco - dekujeme za zpravy do Martinky.
Nevim, jestli pro Lendulina jsou prave romanticke knihy dobry napad, ja teda u vseho minimalne romantickeho hned brecim a nejen u romantiky, u vseho mozneho. Mozna spis neco super vtipneho.

Lendulin - myslim, ze se chovas maximalne zodpovedne, o tehu vis od sameho zacatku, skoncila jsi v praci kvuli spatnemu prostredi, proste miminku vytvaris ty nejlespi podminky, takze se ti za to urcite odvdeci.

Silemko - tak to je tvoje dr. opravdu precizni, kdyz poznala rozstep uz tak brzy. Jsi urcite ve velice dobrych rukou. Ze bych se k Vam prestehovala? Vyborna psycholozka, vyborna gynekolozka? Co jeste? To ten muj „rychlik“ sotva zmeri mimi, je s ultrazvukem amen, zadne zkoumani niceho.

Alinko - to je fakt, ty uz musis nakupovat ve velkem, tak se pochlub, co vsechno uz mas, co jeste koupis atd.

 
sslunicko
Závislačka 3826 příspěvků 02.10.06 08:45

Ahoj berušky,dostala jsem v jedné diskuzi vzkiazík od Alinky a moc mě potěšil. Vím,že sem moc nechodím. Na jednu stranu je to otázka času  a na druhou,že mi ten deníček moc nevyhovuje. Nezvykla jsem si na něj.
Novinky,ale přesto vím a moc novým těhulkám gratuluji.
Alinka také psala,že uvažujete o přestupu k Missorce. Jestli se mohu přimluvit,tak já bych byla pro. Ale založit diskuzi. Jsem tam již registrovaná,tak by to nebyl problém.
Co vy na to?
Když se přestěhujete,pro­sím,napište mi některá do vzkazíků,ano?
Moc děkuji!  

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 08:57

Jee, ahoj Slunicko, to je moc fajn, ze jsi se ozvala. Mela bys nam taky napsat neco o sobe, tedy o Vas. O prestupu k Missorce se uvazuje, o zakladani diskuse bychom tedy museli zahajit hlasovani.

 
Tizie
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 02.10.06 09:55

Ahooooj holcicky!!!
Jak jste nastartovaly tyden?  

Aktivka dnes leti do Rima a ja jsem rada,budu odpocivat!!!
Jsem tak hnusnaaaa,mel mne prodat za smradlavyho velblouda!!!  

Lenduli,Silem,jak vam je???
Ty knizky jsem navrhovala ja,ale neee romantiku,to je jasny,to by vas rozbrecelo,to chce vtip nebo detektivku,aby vas to chytlo!  

Jo a srac.u jsme samozrejme meli,ale jenom jeden den a zabral Ercefuryl.
Taky jsme s sebou tahli tvrdy alkohol a pili rano a vecer!  

Seeegra ma potize s netem,straslive vyvadi a do toho na ni asi leze chripka.          

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 02.10.06 10:03

Ahoooooj!!!  

Moooc zdravíííím!!!!!! Včera mi nešel od odpoledne net, což se stává zcela vyjímečně, tak jsem byla tak vynervovanáááá!!! Málem jsem roztřískala pičítač.
A k tomu jsem dostala parádní chřipku!!!! Potím se a bolí mě celý tělo. Dla jsem si modafen a cpu do sebe vitamím C. Jsem otrávená, nenávidím když jsem nemocná!!!!!!!  

Sarinko, napsala jsi krááásně!!!!  Tak zatím papa, ještě napíšu!!!!!

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 02.10.06 10:04

Ahoooooj!!!  

Moooc zdravíííím!!!!!! Včera mi nešel od odpoledne net, což se stává zcela vyjímečně, tak jsem byla tak vynervovanáááá!!! Málem jsem roztřískala pičítač.
A k tomu jsem dostala parádní chřipku!!!! Potím se a bolí mě celý tělo. Dla jsem si modafen a cpu do sebe vitamím C. Jsem otrávená, nenávidím když jsem nemocná!!!!!!!  

Sarinko, napsala jsi krááásně!!!!  Tak zatím papa, ještě napíšu!!!!!

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 10:06

Epi, to jsi chytila neco od sveho propiteho manzela, ne? :-)))) Tak pekne cajiky s medikem a pelisek.

Holky mastim ucit, ale vecer se vratim, manza dneska vyhrozoval, ze pred pulnoci se nevrati, tak tu budu trcet doma sama, tedy s vami na netu.

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 02.10.06 10:07

Ahojky..
já jsem dneska vstala asi zadkem napřed, jsem uzlíček nervů a každá blbost mě dovede vytočit, to bude asi tím hnusným podzimním počasím..doufám, že se to ještě vybere:-) v noci jsem nemohla spát, pořád jsem se převalovala, tím jsem budila manžela..a on byl ještě tak hodnej, že mi šel ráno koupit čerstvý koblížky a tvarohový buchty :-))

tak já se jdu asi trochu proplesknout, abych se vzpamatovala:-))

Ahoj SLUNI, jak se ti daří?

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 02.10.06 10:29

EPI tak šup do postele a potit se, ať jsi na snažení fit..:-)) zkus česnekovou bombu

SARI tak u vás je taky hnusně? no, sice doktorka je super, bohužel když jsem byla minule těhot.,tak byla na mateřský , doufám, že teď nepůjde znova :-))

TIZI tak ty máš den sama pro sebe? to je taky super ne? a jak to bylo s tou krizičkou před odjezdem, je už zažehnaná?

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 13:15

Silemko -jo hnusne a jeste hnusneji, porad prsi. Fakt je to o nervy. Kamarad pojede pracovat na Kypr, hned bych jela s nim, tam je pry 300 slunecnych dni v roce. Tady je asi 300 destivych. Doufam, ze uz mas lepsi naladu. Manza je zlaticko, koblizky a buchty jo? Hm, taky bych si nechala rict, ale neceho takoveho se asi nikdy nedockam :-(

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 02.10.06 13:43

Ahojky,  

tak se hlásím!Omlouvám se,že jsem se sem vypsala ale hrozně mě to vyděsilo!
Takže jsme dnes byli v nemocnici.Hned udělali CT a rentgeny a mamku vyšetřili!Byla to strašně hodná a milá paní doktorka!!Byl to slabý epileptický záchvat způsobený vyčerpáním :-(((
Je objednaná na magnetickou rezonanci,kterou ji měli udělat hned po nehodě,ale vykašlali se na to!!
Paní doktorka se strašně rozčílila,když jsme jí řekli,že pan doktor mamce už před rokem vy:,–(il léky!!Musí je užívat pravidelně-denně!!
Vyšetření dopadlo dobře.Mamka je v pořádku.Konečně ji doktorka vysvětlila,že musí víc odpočívat a myslet sama na sebe.Musí si uvědomit,že její mozek zůstal postižený.Tak snad mamka dostane konečně rozum a poslechne aspoň doktorku,když ne mě :-((
Takže jsem ji odvezla domů a teď spinká jako miminko :-))  

UF,ulevilo se mi tak moc,že to neumím popsat!!
Děkuji,že jste na mě mysleli!!Mám vás ráda,jste moje zlatíčka!!  

Jinak jsem pro přesun k Missorce a hlasuji pro diskusi jako Sluníčko :-)))
Jsem trdlo v PC a diskuse je pro mě přehlednější a vííííc se mi líbí!No,jo.Jen kvůli tomu,že vám tam můžu dělat nepořádek se smajlíkami,hi hi

 
sslunicko
Závislačka 3826 příspěvků 02.10.06 14:01

Tak jsem berušky zase zde. Byla jsem jako každé pondělí na těhu cvičení. Je to moc fajn,člověk se příjemě protáhne. Vede to bývalá porodní asistentka a pokaždé náš před cvičením prohmatá bříško a poslechne ozvy.
Jinak co u nás nového? Asi nic. Na další KO jdeme až za 3neděle. Malá je pěkná čipera,stále ji cítím,jak tam šmejdí.
Máme už objednaný kočárek a myslím,že základní věci máme bud už doma nebo na cestě ˇ(většinu objednávám na netu).
Toť asi vše o nás.
Těším se až se přesuneme a budeme mít svoji vlastní diskzi u Missorky.

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 02.10.06 14:06

Sluníčko,
ahoooojky.Strašně ráda tě vidím :-)))
A co jméno????Už máte vymyšlené????Jsem zvědavá

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 14:16

Slunicko a jaky kocarek? A vubec, porad, co kde objednavas, co je dobre atd.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 14:19

Me je teda jedno, jestli diskuse nebo denicek. Takze holky hlasovani

Pro prechod k Missorce

Pro emimino

Pro denicek

Pro diskusi - Martina, Slunicko

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 02.10.06 14:21

Ahoooj!!!
Tak jsem tady a není mi nic moc!
Sarinko, to je jasný, že jsem to chytila od toho svýho opilce! On šel dneska k lékaři, má zánět průdušnice, ale jeho názory jsou na zabitíííí!!! On totiž vůbec neuznává lékaře / to proto, že mu ještě nic nebylo /, zá:,–(ně odmítá jakoukoli léčbu a léky, tak nás vždycky nakazí. Dneska jsem ho k lékaři přímo vyštvala a on se urazil a odjel se léčit na chalupu, tak doufám, že se rozhodl, že tam bude alespoň do neděle. Jinak bych byla ještě víc nemocná.  Mám na něj děsnej vztek!  

Martinko, jsem ráda, že je s maminkou všechno v pořádku.  

Silemko, ahoooj, já česnek nemůžu, to bych ležela ještě se žaludeční kolikou.
A jak je ti???? Já bych byla taky ze všeho vynervovaná, to je normální.  

Jinak jsem pro diskuzi u Miss. Diskuze se mi zdá být lepší, že se dá hned reagovat a tak, ale jinak jak se rozhodnete, je mi to jedno. Podřídím se a ráda.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 14:26

Pro prechod k Missorce - Slunicko, Alinka, Epi, Martina

Pro emimino

Pro denicek (0)

Pro diskusi (3) - Martina, Slunicko, Epi

 
sslunicko
Závislačka 3826 příspěvků 02.10.06 14:29

co objednávám? úplně všchno přes net,protože jsem si objela obchody v Plzni a Praze a na netu je to opravdu nejlevnější. Samozřejmě si to někdy jdu očíhnout do krámu.
Co se týče oblečení,to jsme částečně nakoupili v Německu,částečně jsme dostali od kamarádky a hodně toho objednávám na Mimibazaru. Je to děs,fakt závislost. Už jsem si zakázala cokoliv objednávat.
Jsou tam nové i použité věcičky,ale mám velice dobrou zkušenost. Zatím,to co mi přišlo je jako nové a za pár korun.
Ted čekám balíček s postýlkou a peřinkama. Další s teploměreme,nůž­tičkama, kartáčkem a hřebínkem. Další s povlečením.
Už mi takhle přišela zavinovačka do autosedačky a zimní pytel.
V pátek jsme si koupili chůvičku,měli ji v akci,tak jsme neváhali.
Kočárek jsme si objednali v Plzni v krámu,protože měli skvělou cenu a hlavně kvůli reklamaci. Vybrali jsme si Jané Slalom Pro,celou :,-(u, tj.sport.sedač­ku,korbičku,a­tosedačku,taš­ku, plášťenky a nánožní,
Bude-li někdo chtít můžu napsat nějaké adresy na různé věci.  

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 14:41

A jakou barvu kocarku? No a co ta jmena? Jak rikas svemu brisku?

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 02.10.06 15:09

Helis vzkazuje,že je pro Missorku a pro diskusi

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 15:14

Ty jsi aktivka, vid Marti. Uz jsi smskovala?

Pro prechod k Missorce - Slunicko, Alinka, Epi, Martina, Helenis

Pro emimino

Pro denicek (0)

Pro diskusi (3) - Martina, Slunicko, Epi, Helenis

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 02.10.06 15:20

Sári,
stydím se,hi hi.Ale když já se tak těším na tu diskusi (pokud bude),že jsem to práskla,hi hi!!
Helča je na ICQ,protože je v práci a nemůže se na vás mrknout.No,tak já aktivka ..... :-))

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 15:27

No, jen bud hezky aktivni, Marti. Ja se zatim loucim, jdu si natahnout kostru a cekat na manzu, i kdyz ma jeste hodinu a pul cas. Jen me z toho sezeni tu uz boli zadek a jdu vyhodit nohy do vysky, jako prevenci krecovych zil. :-)

 
MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 02.10.06 15:29

Tak se běž natáhnout.To ti chválím!!!!!!
Pěkně si odpočiňte :-)))
pa zlatíčko

 
sslunicko
Závislačka 3826 příspěvků 02.10.06 16:45

Barvu jsme vybrali oranžovou.
a naše holčička je Kačenka po mamince,ale to jsem tu už děvčátka psala :-)))

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 16:50

Tak to se Slunicko, obe moc omlouvame.

Ja jdu spat, takze zitra se nahlasim z pracovniho procesu.

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 02.10.06 16:56

Holky já se už z toho fakt zblázním, na toaleťáku jsem měla narůžovělej výtok:-(  jako trochu krve..možná jsme se radovali předčasně.

 
sslunicko
Závislačka 3826 příspěvků 02.10.06 17:08

Silemko nesmutni,já na začátku těhu také špinila a to celkem dlouho. Zatím si lehni  a uvidíš,že to přejde.
Miminko se zahnízďuje,tak občas je to provázené špiněním.
Dokud je to nahnědlé,tak se není čeho bát.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 17:11

Tak jdu vypnout pocitac a co to nevidim.
Silemko, hlavne klid, nic to nebude. Jen troska spineni, mimis se usidluje, to je vsechno. Zitra tam nic nebude. Bez si lehnout k televizi nebo s knizkou. A zitra bys mela supajdit pro ten duphaston. ne?

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 02.10.06 17:11

Právě že to nahnědlé není..:-( já vím, že se to stává, ale proč zas takový nervy..je mi jasný, že nic nezachráním, buď to bude dobrý nebo ne..

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 02.10.06 17:12

Jo SARI zítra ránu jdu k dr. tak se uvidí..

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.10.06 17:13

Samozrejme, ze to bude dobry. Ani naruzovely vytok neni katastrofa. Pamatuju si, ze v Breznatkach o nem na zacatku holky taky mluvily… neboj!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama