Deníček staršího sourozence

Rodičovství

Filípek píše: Ahoj Filutkové!!!!! Už dlouho jsem se nedostal ke slovu, tak to teď napravím a posílám vám další sourozenecký deníček. Tématem minulého týdne u nás byla moje autosrážka a pobyt v nemocnici, ale to jste měli takřka v přímém přenosu, tak teď přemýšlím, o čem psát. Ještě k té nehodě. Už víme, jak to bylo. Řidič za námi nejel příliš rychle. Ale u cesty prodávali melouny a on se díval, kolik stojí. A pak už to nestihl ubrzdit.

Mamka musela sebekriticky uznat, že už taky musela párkrát dupnout na brzdu, když se koukala po výlohách. Jenže mamka to měla bez následků. Co je to štěstí? Muška jenom zlatá? Nám uletěla, kolem mamky ještě pořád lítá. Ale myslím, že teď už si i ona bude dávat bacha. Někdy je ten hmyz sakra rychlej.

Ale hurá hurá, už jsem doma. A neprošvihl jsem ani tu tetinu oslavu. Jak se ptala teta Zuzka ve starém deníčku, s jaterní dietou se to kloubí dost blbě. Ale v nemocnici mi povolili kousek dortu, a na grilování mi babička nachystala kuřátko. Alkohol nepiju, takže jsem byl vlastně v pohodě. Horší je to s tím klidovým režimem. Mamka měla představu, že mi na zahrádku rozloží skládací lehátko a já v něm budu v klidu rekonvalescentovat. No tak to si mohla myslet jenom proto, že mě skoro týden viděla jen v nemocnici. A člověk si rychle zvykne na svou představu J). Hned po návratu domů jsem jí to vyjasnil pár dobře mířenými fotbalovým míčem (v obýváku), několika ostrými skluzy, pár hody do zdi vším, co mi přišlo pod ruku. Samozřejmě to všechno doprovázeno hurónským řevem. V tom špitále jsem si totiž bojové pokřiky nedovolil. Za tu dobu se ve mně nahustily jako džinové v láhvi a musel jsem jim dát volný průchod. To snad musí rodiče pochopit, ne? A když mám v cestě balon, tak je snad jasný, že ho odkopnu co nejprudčeji, ne?

A ze všeho nejvíc jsem se těšil na mou milovanou Verunku. Přivítali jsme se mohutným objetím a dlouho jsme tak stáli, zablokovali mamce vstup do bytu a jen si vychutnávali svou blízkost. Sestřičky sice Verunce povolily jedno rychlosetkání, ale ji zrovna víc zajímala plastová židlička. Ale doma bylo všechno jinak. Nejdůležitější je, že mi Verča začala říkat jménem. Ilipe!!! A někdy něžně Ilíí. To byl ten nejlepší dárek. Verunka se vůbec dost rozkecala. Už používá minulý, přítomný i budoucí čas, sem tam skloňuje a časuje. Prostě už se s ní dá pokecat. A nejlepší jsou její samomluvy do telefonu. Většinou volá babičce a stíhá jí toho docela dost povykládat J. Nejoblíbenější je stále slovo MOJE a teď vede MAMKOJ (s maminkou). Drží se jí jako přísavka. Asi to bude tím, jak ji pořád někdo hlídal, aby za mnou mamka mohla do nemocnice. Během grilování pořád omílala větu KA-HU NE, MA-HO DEJ, PO-ÍM. (Nechci kaši, dejte mi prosím maso). A ma-ho jí dost jelo J

Takže teď jsme u babičky, je tu s námi i teta Sylva s Tótou (Tóta je Verunčin termín pro Ondru) a na noc dojíždí i strejda. Nebojte se, nelační po tetě, jen jí vypomáhá s nočním odstavováním. Verča je před ním mimořádně obezřetná. Při jeho hlídání vyprodukovala MIMOŘÁDNOU scénu, strejda se nechal slyšet, že už ji nikdy hlídat nebude. Prý to s Ondráškem nemají zapotřebí. Ale nechme na hlavě. Verča má opravdu mimořádný ječák a je mimořádně paličatá a hlídat ji bez maminky vyžaduje mimořádné nervy. Já mám prostě mimořádnou sestru. I tetu, protože Verča se rozhodla, že jediná teta jí nevadí. Dokonce s ní byla i plavat ? aby holkám kvůli mně neunikl ten intenzívní plavací kurz. A přestože má teta delší vlasy, bledší pleť a asi o 10 kg míň než mamka, nikdo si ani nevšiml, že tam Verunka není s maminkou.
Tak se mějte, kamarádi! Moc své brášky a sestřičky neterněte. Já většinou nemůžu poslouchat ten řev a ustoupím (mamka už mi říkala, že nemusím pokaždé).

Užívejte si léta a bacha na nepozorné řidiče. Mamka teď někde četla, že my, 5-ti letí, máme o 30% menší zorné pole, než dospělí a dvojnásobnou dobu reakce.

A ještě poslední informace: Verunka je už takřka odstavená. Ještě asi dostane pozítří, aby mamce nezatvrdlo mlíčko. Umělá mléka odmítá. Dohání to jogurty, kyškou a actimelem.

Ahoj Filípek z Chytrálkova (5)
Verunka zrzečka (21m) a mamka Jana
A spící Tóta (12m) a přihlížející teta Sylva (tímto zdravíme Špuntíky J)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.04 21:03

Ahoj Filutkové!
Tak už je to asi pravidlem, že první komentář opět píše mamka. A to vyšel deníček o den později! Copak vy jste o víkendu nic nezažili? My už jsme tak natěšení, že babičce žhavíme internet, i když to nerada vidí. Asi jí tady budeme muset nechat nějaký peníz.

To by mě teda zajímalo, proč nám z deníčku zmizeli všichni smajlíci a naskákaly tam nějaký Jéčka. Že by nějaký pnutí v éteru?

Tak dneska se Verča opět předvedla v plné parádě. Že je Otesánek, všichni víte. A teď už to ví i všichni babiččini sousedi. Verunka dostala k večeři pořádnou dávku kaše (mamka ji udělala nějak řídkou, tak zahušťovala a zahušťovala). Jenže pak si dovolila udělat pro mě, sebe a tetu těstoviny. A jedly to venku. To byl ale šrumec! Verča okamžitě zmerčila, že je ještě něco jinýho k snědku a pak řvala hromovým hlasem MAMA HAM!!!! MAMA HAM DEJ!!!! ILÍPKU HAM DEJ!!! PO-ÍM!!! Viděli jsme, jak se sousedi na zahrádkách baví. I když máma dala, řev se stupňoval, protože Verunka se radši nezdržovala s polykáním. Co kdyby mamka tu svou lžičku snědla rychleji? A když už nebyly těstoviny, chtěla opět kaši… Mamka jenom čeká, kdy si dá na sváču nás. Já jsem prý byl taky dost nenažranej, ale tohle nemá obdoby.

A večer šla Verunka spinkat. Máme u babičky krásnou secesní postýlku s andělíčkama a se síťí místo bočnic. Je 140 na 90 veliká, takže já jsem v ní spával ještě na podzim. Jenže Verunka nerada usíná. Když jí byly zatrženy obvyklé triky s čuráním (teď už jí mamka dává nekompromisně plínku, aby nechodila do desíti po kapičkách na nočník) a s pitím, začala provokovat. Má tady spoustu plyšáků a panenku. Všichni dělali hačí, tak ona přece nemohla hají. Ale mamka musela hají v postýlce a Verča si na ni občas položila hlavu. No, mamka nakonec vytekla a po varování odešla. Hysterická scéna. Řev a dupot v postýlce. Ale to jsem já dělával taky. Po 10 minutách jsem usnul. Tak byla mamka v klidu. Pak se jí chtěla jen ukázat, že zkusí zavést metodu 5, 10, 20. A co nevidí? Milá Verunka přelezla postýlku a právě seskakovala na zem. To vše za hysterického řevu, abychom nic nepoznali. A tu vratkou tyč se sítí přelízala ve výšce mamčiných ramen! Horolezkyně jedna. Naštěstí ji to vysílilo, takže pak už bez problémů usnula.

Já teď čekám, až vyjdou hvězdy. U babičky jsou krásně vidět.
A zítra jdeme na kontrolní testy a UTZ. V nemocnici jsem vždycky jásal, když řekli, že budou testy (chci se stát šéfem vlčí smečky). Pan doktor se dost smál a prý mně budou odběry dělat za odměnu:))).

Tak ahoj a pište
Filípek, Verča a mamka Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.04 21:07

Tak teď zjišťuju, že se mi někam vytratil názem deníčku!!!!!!!! Doufám, že nás odmaskujete. to byla teda osudová chyba.
Ahoj
 Jana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 10.08.04 22:18

Ahoj Filípku a další starší sourozenci
(já jsem vlastně taky starší sourozenec, tak můžu psát i k tobě chichichi).

Akorát že moc nemám čas, tento týden je totiž u nás bratranec Lukáš, co je mu už 12 let. Teď momentálně jsme na zahradě a snažej se mě uspat ve stanu - taťka se uvolil, že tam s náma bude spát a já zlobíkuju a chci utíkat ven, prostě zábava.

Tak se měj fajn a pozdravujte mladší brášky a ségry.
 Jíra

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 10.08.04 22:34

Ahoj Filípku,
tak my něco připíšem :-)!

Předně ti Filípku gratulujem, jak jsi v pohodě zvládl ten pobyt v nemocnici a moc ti přejeme, aby ses tam už víckrát nedostal!!! To se ví, že to musíš doma pořádně dohnat!

Teda nejvíc mě pobavila Verunka s tím, jak se hezky hlásila o jídlo! To jí nedáváte DOSTATEČNĚ najíst? Jen tak mimochodem, já tohle vůůůbec nechápu, kdyby bylo po mým, tak bych si vystačil s troškou vzduchu, pár granulkama od Zerušky a kdyžtak trošku kafíčka od mamky, mimochodem včera si ho udělala tááák dobrý a představte si, že mi ho nechtěla dát! Tak jsem jí ho upíjel sám.
No a hned potom mě Verunka pobavila s tím lezením přes postýlku, Verunko, jseš borec, v takový výšce lízt. Já to občas trénuju na jídelní židličce, ale to není zdaleka taková výška.

No a zdá se, že se tu rozmáhají hysteráčky, já jsem byl s babičkou u prababičky, a když mě pak babička vezla zpátky domů a mamina si mě vyzvedla na nádraží, vůbec jsem se nechtěl s babičkou rozloučit (byl jsem ještě rozespalý, tak jsem nemohl moc protestovat), no a když jsme doma vystupovali z auta, tak jsem nějak začal tak mohutně řvát a řval jsem a řval a doma jsem pořád řval, ani taťka mě moc nezajímal, mamka říkala, že jsem nevěděl, co chtěl, no, tomu nerozumím, vy jo?

Jo a ještě něco, babička mi koupila nové plavečky, jsou sice černé, babičce se moc nelíbily, ona je spíš na jiné barvy, ale to nevadí. Akorát jsem ještě neměl příležitost je vyzkoušet, ale mamka říkala něco o tom, že by jsme se zas mohli jít koupat. Takže tímto se hlásím do klubu velkých plavců!

No tak tohle by mohlo být od nás vše, pište pište, ať máme co číst :-).
Kuba, Tobík a mamka Katka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.08.04 13:55

Ahojky Filípku a ostatní Filůtkové :-)

Vojta právě hraje mamce na nervy svým poobědovým poskakováním v postýlce a mamka přemýšlí, jestli se má vrhnout na horu nádobí, prádla, prachu nebo špínu v koupelně,ale asi to vyhraje čtení novin :-) Já teda zrovna úklid nevyznávám, momentálně jsme nuceni v našem pokojíku přes bordel lítat,ale zato může stejně Vojta, protože mi neustále všechno rozhazuje a přenáší.Dneska jsem z něj udělala princeznu, dostal krásný šatičky a skřipečky na vlásky,moc se mu to líbilo a nechtěl si šatečky sundat,chtěli jsme ho vyfotit,ale foťák zůstal bohužel u tety.

Náš bratranec Míša odjel i s rodiči na dovolenou a tak jim hlídáme zahrádku s bazénem, Vojta už se naučil skákat do bazénu po hlavě a konečně mu nevadí potopení hlavy.Včera jsme tam večer grilovali, Vojta snědl všechno svoje maso a pak se vrhnul na moje,ukradl mi kus masa a utíkal s ním pryč aby si ho mohl sníst.Takže z toho byla sourozenecká bitka o kus žvance, znáte to,sice bylo masa dost,ale co je moje,to je moje!

Filípku, moc tě obdivuju jak jsi byl v nemocnici statečný a dokonce se těšíš na další testování, to mě když se jenom zmíní o nějakém očkování nebo odběru krve, ihned zahajuji tvrdý odpor.Tyhlety doktory a jehly já zrovna nemusim.

Ještě vám Vojta pořád dluží popis svých narozenin, já to mám zakázané,prý vám to chce povědět včechno sám,jenom vám můžu prozradit, že největší úspěch měl dárek ode mě, ale bohužel je momentálně ve stavu čekajícím na opravu :-(

Jinak se vůbec nedivíme,že teta Sylva nebyla na plavání odhalena jako teta a vůbec se musíme tetě Janě smát,teda jejímu velkému zadku :-) Dle cvičící fotky v jejich albíčku jen těžko identifikujeme, které z těch dvou cvičenek propadá víc břicho dovnitř a která z nich je vlastně teta Jana? Tipujeme tu vlevo,ale stejně si nejsme vůbec jisté.

Mějte se, užívejte si teplíčka a vodičky, my jedeme zítra s Vojtíškem na kontrolu srdíčka, maminka mu slibovala přilepení krásných balonků na hrudníček, hodného pana doktora, krtka na zdi, návštěvu hračkárny pokud nebude plakat, brácha odkýval a nasliboval jak bude hodný chlapeček,ale v:,–(ím se, že spustí jekot první kategorie hned v čekárně :-)))))

Ahojky Terezka a ostaní od Stanaska

P.S.Ty prázdniny už jsou semtam nuda, včera jsem si začala dobrovolně procvičovat čtení a psaní a šíleně se těším na poslední prázdninový týden.To proto, že se mi konečně vrátí moje nejlepší kámoška Klaudie,tráví totiž celé léto u babičky na Slovensku a mě už se hrozně stýská!

P.S.č.2 - Vojta už konečně usnul!!!!!!!

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.08.04 21:34

Ahoj Filutkové,
tak vám píšem stále ještě od babičky. My jsme vám totiž zapomněli říct, že babička s dědou jsou na dovolené, a tak tu mamka s tetou hospodaří samy. To je vám pohodička. Nikdo je nebuzeruje, že po sobě nechávají hrnky, že máme v obýváku hračky, prostě jsme si to tu trošku :-) zabydleli. Kdyby se babička vrátila dřív, asi by měla šok. Dědu by asi rovnou odvezli.
A tak se do Brna vracíme místo v úterý až v pátek. Na zahrádce máme bazén a Verča s Ondrou si nacvičili parádní Spadla lžička… („Spadla žička íčka uňk“ - ve Verunčině podání). Blbý je jenom, že je to jeho poslední sezóna, mamka ho musí po 20 minutách dofukovat, uchází asi úplně všude. Ale zaplať pánbu za něj.
Tak Kubo, černý plavky ti schvaluju, to budeš ale frajer. Já mám tmavě zelený, ale jedny černý (taťka netrefil velikost) na mě taky čekají. A na Verču horolezkyni se vykašli. Kdyby byla co k čemu, naučí se tu síť sundat, jako kdysi já.
Vojtíšku, už nám došlo, že si ty narozky schováváš na další deníček:-). Moc se těšíme. A masa se drž, chlapům z něho rostou svaly!
Jo, a mou mamku jste na té fotce typli správně. Ty její řeči možná vypadají blbě, ale když jste zvyklí mít o 4 kg míň a hlavně na to máte všechno oblečení a hlavně je máte na zadku (což dělá 4cm a to už na kalhotách poznáte), tak je to fakt k vzteku.
Užívejte si zahrádky a bazénu, já už se letos konečně taky potápím.
Jíro, neutíkej mamce a běžte se ségrou spát, ať nám toho může víc napsat.

P.S. Verunka se dneska naučila dávat pusinky, doteď jenom nastavovala tvář. Pusinkuje hlavně Ondráška (už to není Tóta, ale Óda - mamka říká, že na radost). Jo a ta protivnost už se vyklubala jako trojka vpravo nahoře. Už máme zase smíška a srandistu.

dobrou noc
Filda, Verča, mamka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.08.04 21:38

P.S.3
Vojto, proč ti vyšetřují srdíčko?
Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.08.04 22:21

Ahojky Verčo,
když jsem byl ještě malé a nemocné miminko,našli mi doktoři šelest na srdíčku a od té doby si ho nechávám jednou za půl roku zkontrolovat, pan doktor říká,že pouze pro jistotu, protože jsem pokaždé nevyšetřitelný :-))))
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.08.04 22:34

Ahojky zrzečkové :-)))

No vy si teda užíváte pohodičku na obsazeném území, koukejte zanechat nějaké nezničitelné následky,ať mají babi s dědou radost :-)) Jen škoda toho bazénu,ale třeba se příští rok prarodiče plácnou přes kapsu a pořídí vám zcela nový a třeba i větší, Filda se svojí vyřídilkou by jistě mohl takticky zapůsobit na babičku :-) a když Verča přidá pár super pusinek a Óda nějaké svoje nové umění, máte hnedka zaděláno :-))))
Vojta si narozky původně do deníčku opravdu neschovával,hodlal se pochlubit co nejdřív,ale vzhledem k tomu že to nějak nevyšlo a že by se momentálně nakeckal natolik,že by deníček byl nevíme o čem,asi to tak dopadne.
Tak dobrou noc a doufám že jsi Filípku ještě vzhůru a budeš ve 22,54 sledovat padající hvězdy!
Terča a spol.

A ještě vzkaz pro tetu Janu ohledně její SMS: bohužel se díky našemu zabydlenému koníku pořád nemůžeme dostat na seznam,takže jsem mail nečetla, pošli mi ho,prosím, na Stanasek@atlas.cz , díky.Stáňa

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 12.08.04 11:17

Ahojky kámoši,
tak co, sledovali jste ty hvězdy? Já teda ne, už jsem spal, ale mamka chtěla, a moc, jenže u nás bylo zatažíno. Tak snad se mamina dočká aspoň dneska :-).
Tak ahoj Kuba a spol.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 12.08.04 20:50

Ahojky Kubo,
u nás koukala na padající hvězdy jenom mamka a taky viděla prdlačku :-)) A hlavně neměla moc času,táta se totiž šíleně rozčiloval že se hodlá věnovat astronomii a na něj prdí, no naštěstí se nad ním hvězdy smilovaly :-)))
Za malinkou chvíli odcházíme s mamkou do letňáku - moje premiéra, na Shreka 2, moc se těším, máma se právě láduje kýblem kafe aby vydržela až do konce. Tak se mějte a já pak napíšu jaký to bylo. Čauky Terík a spol.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.08.04 13:44

Ahoj Terísku a Kubo,
tak mě mamka na ty hvězdy ani nevzbudila. Bylo zataženo a taky nebylo vidět nic. Ani včera ani ve středu.
 Filip

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.08.04 13:49

Ahoj Stáňo,
tak jsem taky včera byla v letňáku. Po dlouhé době, se sestrou, jako zamlada:-)). Děti hlídal švagr. Šly jsme okouknout ten božský zadek Brada Pitta. Ale musím říct, že Mirka Spáčilová asi viděla nějakou nesestříhanou verzi. Brad byl sice dobrej, ale zadek neukázal:-)). Jinak dost dobrý. Ani mně moc nevadilo, že to udělali bez bohů a se spoustou změn. Jenom to mohli pod čarou nazvat: Na motivy Illiady se zachováním všech jmen. Možná by se lidi, co to četli potom tolik nedivili.
Na Shreka 2 se chystám s Filípkem, jenom nevím, jestli počkat na září k našim do letňáku - a v:,–(it na dobrý počasí, nebo se na to vykašlat a jít už teď někam do multiplexu.
ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.08.04 13:50

Zapomněla jsem napsat, že jsme byly na Tróji.:-)).
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.04 13:55

Ahoj Kubo

U nas se hvezdy taky nesledovali. Ja uz jsem spal a mama na to nejak zapomnela. Skoda, ja bych se byval podival rad:)

Ahoj Filip, spici braska a mamka Eva

David1
Kecalka 287 příspěvků 14.08.04 11:10

Ahoj Filůtkové

Předně ti musím Filípku říct, jak tě obdivuju, že jsi byl celou dobu takový statečný. To já bych nebyl, mně by se stýskalo strašně moc a určitě bych v nemocnici brečel. Když jsem byl na pětileté prohlídce u doktorky, tak jsem dostal nečekaně injekci do zadečku a to jsem teda ani nepípnul, skoro jsem to necítil. Ale to nebylo nic proti tomu co jsi zažil ty.

My jsme se dlouho neozvali, protože jak bylo takové krásné počasí tak jsme byli pořád venku. Chodili jsme plavat, na písek, na kolo, jezdili na výlety apod.

Plavání máme s bráškou moc rádi, ještě teda neumím pořádně plavat ale pracuju na tom. Uplavu asi tak 2 metry a to tím způsobem, že se nadechnu a uplavu to pod vodou. Brácha neplave vůbec, ten si vždycky jenom hraje.

Jeli jsme na výlet na Orlík a lodí dopluli na Orlickou přehradu. Bylo to prý náročné, dle mamky, protože nás musela skoro hodinu a půl udržet v klidu. Pak jsme vystoupili a na přehradě jsme se dívali na krásné okolí. Řeknu vám ale že jsem se tam bál dívat dolů, byla to taaaková vejška:)) Pak jsme zase nastoupili a pluli stejně tak dlouho zpátky. To už jsme měli povoleno i trochu zlobíkování, protože tam bylo málo lidí. Brácha se ale brzo zklidnil, jak viděl vlčáka:))
Pak jsme se šli podívat ještě na zdejší zámek, máma s bráškou čekali venku a tak to byla má první prohlídka zámku. Nepočítám tu když jsem byl ještě hodně malý a ničemu jsem nerozuměl.

Jako velký bráška jsem musel našeho Davídka něco naučit. Pořád nechtěl pochopit, že se do toho nočníku má čůrat. Tak jsem mu to ukázal!! A světe div se, za chvilku se i David vyčůral. Teď tu pořád běhal s holým zadečkem a úspěch nočníkování je tak 50:50. Klíďo to pustí i jinde na koberci. Ale jinak hlásí ťůá ťůá (čůrá čůrá). Pak chodí taky s mamkou na záchod to spláchnout a dělat pápá čůránkám:)) A jednou když byla mamka s taťkou pryč nás hlídala (kdoví jestli hlídala - pozn. mamky) babička a David se vykakal na sedačku, pak si vzal lžičku a všechno to tam rozmazal. Hihi, jsem to na něho musel prásknout:o)))

Máma říká, že asi bude muset všechny věci kupovat po dvou kusech, jako u dvojčat. Protože když mám něco já, tak ho hned chce i David a naopak. Pak se o to taháme, řveme a nikdo nechce ustoupit. Někdy nastoupí i bitka a to je pak ještě větší řev. No zkuste to někdy těm dětem vysvětlit - pozn. mamky:))

Byli jsme se ještě tady v Praze podívat na kytičky a stromečky v botanické zahradě a taky do skleníku Fata Morgana. David ten skleník celý prospal ale zato venku se chtěl vyřádit. Já jsem tam fotil mamku s taťkou, focení mě totiž moc baví a máma říká, že mi to docela jde. Že by se ze mě stal fotograf? :)) Jinak mamka slíbila, že fotky dodá co nejdříve do albíčka, no ale znáte ty dospělý že jo?:)

Ještě na brášku prásknu, že je to teda velkej parádník. Jak může tak krade z koupelny kde co. Např. tento týden vzal šampón a 99% z něho vyprázdnil na podlahu, před chvilkou zase sebral mlíčko po koupání a už už se chtěl namazat. Nepohrdne ani zubní pastou, prý je to taky dobrá maska na tělo:o))

Snad se udělá ještě hezké počasí aby jsme si mohli ještě zařadit. Mějte se všichni moc hezky.
Ahojky Filip (5 let) s bráškou Davidem (21 m) a s mamkou Evou

David1
Kecalka 287 příspěvků 14.08.04 11:32

Hihi, teď chtěl bráška vytáhnout z lednice hrnec s jídlem a protože to bylo těžký, neudržel to a spadlo to na zem. Hezky zašpinil tu kuchyň, to jo:)))
To je tak když necháte chvilku děti nehlídané a jste na emiminu - pozn. mamky:)
Filip s mamkou

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 14.08.04 15:30

Jo jo, to my známe doma taky, když mamka sedí u počítače (v ložnici) a tatínek v pokoji u svého, tak si tam můžu řádit, jako když bych byl doma sám :-).
 Kuba

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.08.04 20:25

Nazdar Filuti,
tak juž jsme doma, Filip dokonce od včerejška, ale na samostatný komentář se prý necítil, děsně si užíval jednoho samostatného dne a noci ku flákání a hraní her po síti. Jakmile si srovnám všechny zážitky (a že jich bylo), tak sesumíruju větší komentářík. Jinak stručně: hví pají - neboli hvězdičky padali (pár jsme zahlédli), koupaliště je nejsenzačnější místo na zeměkouli (hlavně to Zelené ve Zlíně), na babičky, co vidím dvakrát do roka, nejsem vůbec zvědavá, a už vůbec ne na případné pokusy o výchovu - stačí jemné néé, to nesmíš - a šup a je tu hysteráček na hodinku mámě kolem krku.
Jo a ve Zlíně se skvěle nakupovalo, mám spousty nových věcí včetně bot.
Jdu si přečíst pozorně, co nového, a ještě napíšu - nebo že bych počkala do nového? :-))))
No zatím papapapa
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.08.04 21:16

Ahoj Filuťáčci,
tak se zase konečně dostáváme k počítači a já ke slovu. Mamka včera bráchu a babičku odvezla do Mohelna na dovču - to je tam, kde jsme byly v červnu na dámské jízdě. Docela náhoda, že jsme se z celé republiky trefily na stejné místo:-)). Babička tam má svou kamarádku ze střední školy a Filda jejího vnuka Vojtu. Tak snad se tam vyřádí.

Já jsem dneska taky řádila. Taťkovi začalo play-off. Včera vyhráli, tak jsme se šly dneska taky podívat. Sámo, že bez plínek. Už jsem velká holka. Máme to na hřiště 3 km a chodíme to procházkou. Dneska mamka vzala motorku, že pojedu. Tak to se spletla! Většinu cesty nesla mě i motorku. Já už jsem totiž přišla na to, že lepší než SAMA je MAMKOJ. Tak ji teď využívám na nošení, krmení, posazování na nočník…, prostě na všechno, co jsem ještě minulý týden dělala sama. Včera mamka protestovala, že si mám na ten nočník sednout sama, tak jsem se jí vyčurala do postele. Ať ví, že to myslím vážně!!!

Takže jsme dorazily na hřiště, mamka dost zničeně. A zjistily jsme, že tam mají novou OBROVSKOU hromadu písku. To bylo žůžo!!! Napřed jsem si jen dolovala na vrcholku (tak 2m), ale nechtělo se mi slízat, kvůli nějakýmu čurání. Pročurala jsem si tedy všechno oblečení (i to náhradní) a skončila jsem zase jako holoprdelnice. Nechápu, proč mě tak mamka na písku nechce nechávat. Jezdila jsem dolů po zadku i po břiše, občas se to zvrtlo a válela jsem sudy. Skončila jsem celá zlatá opískovaná, nejvíc samozřejmě na intimních místech. Když už jsem měla i plnou pusu, oči, nos i ruce písku, mamka moje řádění ukončila. Pak mě chytla jak malý mimino a jedna teta na mě lila z tribuny Dobrou vodu a mamka se snažila dostat písek aspoň z té prdelky. Pobavila jsem značnou část publika a nakonec i taťkův tým vyhrál, takže super víkend.

Tak ahoj všichni starší bráškové a sestřičko i vy mladší a už se těšíme na Vojtův narozeninový deníček.
Verunka zrzečka, dnes za zástupkyňi nepřítomného Filípka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.08.04 14:02

Jééé, ty ses měla, to mamka mě na písek bez plíny a džín přes kolena vůbec nepustí. Ve Zlíně i doma jsme párkrát zkusily vyrazit na ostro, moc se mi to líbilo, jenže jsem to vždycky pokazila hned v úvodu. Jak foukl čerstvý venkovní větřík, už to teklo krz kalhoty. A to jsem i občas zahlásila, jenže máma prostě stále nedokáže zareagovat včas. Měla by taky chodit na baseball, pak bychom mohly od kaučů okoukat nějaké ty signály a něco si secvičit. Ale doma nočníkuju zcela vzorně.
 Johana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.08.04 15:24

Ahojky,
zdravíme opískovanou Verunku, navrácenou Johanku a všechny ostatní kamarády!
Tradičně jsme poslali deníček až teď v pondělí,prostě nám ten víkend poslední dobou nějak nevychází. Deníček je skrápěný slzami nad smrtí pana Hlinky,jsem taková měkota,hokej mě vždycky bral a navíc tenhle člověk byl pro mě prostě NĚKDO už od dob kdy jsme jako bláznivý puberťačky fandili Litvínovu s vlajkama na zádech,kde jsou ty časy…
Ani se mi zatím nechce uvěřit že je to pravda.
Ale co naděláme,tak se těšte na nový deníček,my se na vás taky těšíme, hned nám napište ať nám není tolik smutno :-(
Ahoj Stáňa a spol.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.08.04 20:14

Taky čekajíc na nový deníček držíme tryznu. Standa mi nevěřil, dokud mu to ve zprávách nepotvrdili, takže už jsme smutní všici komplet.
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.08.04 20:46

ahoj holky,
taky tady smutníme. Jsme teď na ty havárky ještě víc vysazení, než normálně. Zase to odnesl někdo, kdo za to vůbec nemohl. :-(((((((
Jana a Verča

Vložit nový komentář