Deníček těhotné v zaměstnání...

Těhotenství
  • 25.10.04

Ahoj všem čekatelkám, které chodí do práce. Jsem v 29tt a i když mně práce baví těhotenství mi jaksi převrátilo trochu aktivitu jak pracovní tak soukromou naruby.

Nevím proč ale nejradši bych spala alespoň 12 hodin denně nemluvě o občasných nevolnostech po ránu které jsou teď již snesitelnější než ze začátku. Takže jak vypadá pracovní den takové těhulky v zaměstnání. Můj asi takto:

  • v 6 hodin budiček, nakrmit kočku, bezkofeinova káva s mlékem do postýlky a trochu si ještě polebedit, sprcha, oblést
  • v 6:45 hodin vyrážím na tramvaj normalně bych vyběhla o pět minut později teď to tak rychle nejde tak musím mít víc času do rezervy.
  • 7:30 h. nastup v práci a jelikož mi z toho brzkého vstávání je malinko zle tak si první dám snídani a vyberu maily. Pak se pouštím do práce.
  • 8-10 hodin krize chce se mi spát tak že se nemůžu ani soustředit na monitor a svou grafickou práci natož něco vymyslet. Zvedám se od své grafické práce a odcházím párkrát do kuchyňky sednout si pohodlně do křesla a zhluboka dýchat abych se vzpamatovala. Uzlíček si zatím svižně procvičuje všechny končetiny.
  • 12 hodin oběd - na ten se neskutečně těším, čerstvý vzduch, krátká procházka a teplé jídlo do žaludku mně opět ukolébají k ospalosti tak asi v 13h už zase neudržím otevřené oči. Okolo druhé hodiny uzlíček má plavecké dny a to se tam otáčí celý jako na manévrech.

? 16 hodin padla a já utíkam domů abych si zalezla pod deku a prospala se a natáhla se asi na 2 hodinky

I přesto se po probuzení cítím stejně ospalá a unavená. Takže v 21h jsi jdu zase lehnout a spát.

No ale když to tak vezmu z druhé stránky tak doma bych se užírala nudou a přeci jen některé dny mi je výborně a cítím se skvěle tak proč nedělat to co člověka baví. Taky mám ještě pár dnů dovolené takže když už to fakt nejde tak si děláme spací den doslava a do písmene, protože chci abychom já i Honzík v bříšku byli fit a nestresovali se z únavy. Pa všem těhulkám které pracují a těší se stejně jako já na své mimi v práci.
 Amálka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 19:38

Ahoojky pracující těhulky !

Do minulého týdne jsem k vám taky patřila. Jsem 27+5 a v práci mi bylo skvěle. Dokonce mi někdy přišlo, že ani nejsem těhulka. Doma spoustu elánu, spát se mi nechtělo přes den, ale v noci jsem spala jak zabitá. Prostě pohoda. Ale při kontrole mi pan doktor sdělil, že mimi je moc dole a že práci je konec. Ležet nemusím, ale klídek a hodně odpočívat. Takže kočinky pozor pozor, nic se nemá přehánět. Chraňte si bříška a mějte se fajn.
Brambůrka

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 26.10.04 08:43

Amálko, moc pěkný deníček :-) Já jsem zatím skoro čerstvá těhule (13tt), ale ty pocity trochu znám už teď :-)

Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 09:37

Ahoj Amálko,
já jsem zatím snažilka, ale už mám jisté, že jakmile otěhotním, jdu na neschopenku, protože mám čerstvě zdiagnostikované astma. Celkem se těším, že si odpočinu - problém je v tom, že mám vedoucí pozici a kopu znalostí a dovedností, které ve firmě nikdo nemá a budu muset velmi pečlivě vybrat a zaškolit svého nástupce, což jaksi na neschopence nebude moc možné. Tak vůbec nevím, jak to udělám. Jednak - je otázka, kdo bude dělat moji práci do zaučení nového člověka a pak - ti kteří už někoho zaučovali vědí o čem mluvím - zaučovat nového je hrozně psychicky náročné.
Holčiny, držím palečky ke zdárnému narození miminka, zvládněte to!
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 09:43

Ahoj Zuzko, přeji ti aby jsis těhotenství vychutnala i když ti nebude někdy nejlíp jako mně. Hlavně člověk nesmí stratit optimismus. Ti naši hráškové v bříšku ho potřebují.

Mám hodně kamarádek a každá své těhotenství popisuje jinak
takže je to vlastně jedinečná věc.

Pa zdraví z práce Amálka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 10:00

Víš já být tebou tak si s tím moc hlavu nelámu. Až zistíš že jsi těhotná a musíš být doma snaž se udělat vše pro to těhotenství. Práce je hezká ale jak mi říkala kamarádka nebuď hloupá a mysli teď na hráška a né co bude v práci až tam nebudeš.
Já se taky strachovala ale nakonec jsem zistila že život ve firmě půjde i beze mně.
Třeba v prvních měsíci můžes do práce docházet jen když ti bude dobre a zařídit vše potřebné pro nástup nového člověka. Určitě se dá nějak se zaměstnavatelem domluvit. Já dělam jak pro firmu tak na živnosťák ve firmě si za mně náhradu najdou sami a na živnosťák mám domluvený záskok kamarádku a po porodu uvidím jak si můžu přivydělat ale to záleží na miminku jak bude náročné a jak se ukáží v hlídání babičky.

Pa a hodně zdaru ve snažení přeje Amálka

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 26.10.04 10:20

Ahoj Amálko,

já jsem ve 30tt a pocity začínám mít podobné. Strašnou únavu jsem cítila v prvním trimestru, to pro mě byl každý den v práci utrpení a doma jsem vždycky fungovala max. hodinu, pak jsem šla spát a chrupala až do rána. Takže 1/4 roku o mně manžel skoro nevěděl, protože jsem byla neustále zalezlá v pelechu jak medvěd :-) 4.-6. měsíc byl super, spousta energie, nic mě nebolelo, prostě pohoda. A teď už začíná bříško růst, sem tam se objeví nějaká těhotenstká libůstka v podobě oteklých kotníků, bolesti zad apod. (ale nic hrozného) a hlavně se moje životní tempo přibližuje rychlosti želvy. A rána bývají nejhoší - vstát, připravit snídani, obléknout se a vypravit se na autobus (taky vyrážím dřív než před těhu:-)), to je docela martýrium. Za měsíc nastupuju na mateřskou a ačkoliv ještě nedávno jsem si říkala „co budu doma dělat, vždyť se unudím“, tak se začínám pomalu těšit, že si pořádně odpočinu a všechny věci budu moct dělat svým extra pomalým tempem. I bříško už mi dává občas najevo, že bych měla zvolnit …
Naštěstí nástupkyni v práci už si „vychovávám“ a v pondělí nastupuje naplno, takže ten poslední měsíc v práci už budu moct hodně věcí posunout na ni.

Takže se všechny ospalé těhulky soustřeďte hlavně na melounky, však jsou nejdůležitější. V práci jsme všechny nahraditelné, ale ti prťousci se teď bez nás neobejdou :-)

Papa
Tereza + 30tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 11:00

Tak to se přesně vidím já.)) Už se taky těším na mateřskou. Někdy taky cítím, že je toho na mně moc ale spolupracovníci v práci jsou super a vesměs všichni taťkové tak mi pomáhají a jsou hrozně ohleduplní tak to zvládám. Zástup u mně v práci nastoupí až já odjdu. Zatím mám před sebou ještě celý listopad a prosinec bych už chtěla být doma.

Zdraví Amálka

Borufka
Kelišová 5538 příspěvků 26.10.04 14:46

Ahoj těhulky,

Amálko to je pěkný děníček.
Já jsem teď 24tt a zatím je to v pohodě. Unavená jsem přiměřeně a většinou to dospím a doležím o víkendu, přes týden funguju v práci docela dobře. Už jsem si ale pro jistotu našla náhradu a začala zaučovat dokud mám ještě tolik síly :-) Člověk nikdy neví jestli bude ještě za týden všechno OK a jestli mně třeba doktor taky nenechá doma že jo, jsem tu teď v celém oddělení sama a byl to fakt dost problém.
Teď si moc neumím představit co bych doma dělala, až budej mimísek venku tak to bude něco jiného, ale zatím bych se asi vážně nudila. Navíc ty peníze na nemocenský taky nejsou žádná sláva, co si budeme povídat…

Tak hodně štěstíčka všem pupíkům
Borůfka + bobulka 24tt

Katrin
Povídálka 34 příspěvků 27.10.04 09:43

Ahoj,
ty pocity únavy byly i u mě podobné, jen ne tak inztenzivní přes den, ale po příchodu z práce jsem musela minimálně hodinu spát, abych byla schopná dalšího použití. Nicméně v práci jsem vydržela až do 40tt, je pravda, že nepracuji manuálně, ale „hlavou“. Každé ráno při vstávání v 5:45 jsem si říkala, že jsem praštěná a mohla bych klidně spát, ale když jsem pak zkusila zůstat doma, nudila jsem se a byla strašně protivná. Navíc jsem špatně spala, chybělo mi to utahání z práce, také jsem samozřejmě pospávala doma i přes den. Každá jsme jiná a já bych to ani příště neudělala jinak. Zdravím Katka.

Vložit nový komentář