Deník chůvy: Školení v New Yorku

Třetí díl je o tom, co jsem zažila v New York City.

Deník chůvy: Školení v New Yorku

Hotel jako z filmu, americkýho samozřejmě. Všude koberce, zdobené stěny, pěkný výtah, milá recepční, pikolík starající se o zavazadla. V pokoji jsem spala ještě s jednou aupairkou na manželský posteli. Na tohle společnost moc nemyslela. Ale co, my mladý holky jsme v tom neviděly problém.

Čeká nás snídaně a meeting, respektive školení. Snídáme v hotelové restauraci. Máme na výběr ze dvou jídel. Servírka s bílou zástěrou kolem pasu obíhá zákazníky s konvicí kávy. Zase vidím scénu z americkýho filmu. Dojídáme, nic neplatíme, jen dýško. Probíráme s holkama, jak velké spropitné máme dát. Dolar se nám zdá dost. Shodneme se, ze půl dolaru stačí.

U vedlejšího stolu parta budoucích aupairek vysypala z peněženek všechny fufníky. Když říkám fufníky, tak myslím fufníky! Byla to kopa čtvrťáků, nikláků a měděných centů. S hrdostí jedna holka z party předala plnou hrst drobných servírce. Ta poděkovala, ale radostí opravdu neskákala.

Bože, jak já se dneska stydím. Za sebe, i za tu partu od vedle. Dolar je totiž minimum, co se dává za to, že vám někdo nalije kafe. Tenkrát jsem neměla šajnu, jak to vlastně chodí. No jo no, mladá holka z „vesnice“ se vydala objevit Ameriku.

Směřujeme do konferenční místnosti na školení. Koordinátorka nám předává spoustu informací. O tom, jak přistupovat k americkým dětem. O tom, že když nás zastaví policie, musíme nechat ruce na volantu, dokud nedostaneme další pokyn od šerifa. A o tom, že masáž srdce u mimina se provádí jen dvěma prsty. První pomoc jsme trénovali na figurínách.

Máme pár hodin volna a vyrážíme do ulic kosmopolitního velkoměsta. Široké silnice, široké chodníky, vysoké budovy, neonové reklamy všude, kam se podíváš. Už jsem se zmínila, že je to jako z filmu, že jo? Co mě ale překvapilo, je, že New York smrdí. No fakt. Nemůžu si pomoct, ale je tu divnej vzduch. Ulicemi se line zápach přepáleného oleje, spáleného jídla a bůhví co ještě. Doufám, že tam nepálej mrtvoly. New York je známý neomezenými možnostmi. Takže je tu možný opravdu všechno.

Prošli jsme pár obchodů, nakoupili suvenýry s nápisem I LOVE NY. Dostávám hlad. Zmerčím stánek na kolečkách s hot dogy. Trošku váhám, jestli to bude nezávadné. Tak jo, jdu do toho. Koupím si svůj první americký hot dog. Obsluhuje mě usměvavý prodavač hispánské pleti. Možná Mexičan. Do podlouhlé housky vkládá světlý párek, na to kečup, hořčici a kysané zelí. Dílo dokonáno. Platím a se zvědavostí odcházím. Pouštím se do jídla a zjišťuju, že nic moc. Spíš nic než moc. Párek hnusnej, houska jakž takž, zelí hnusný. Všechno je tak nějak jiný. Chutná to jinak. Úplně. Pro mě hnusně. Půlka hot dogu letí do koše. Nejnechutnější hot dog, co jsem kdy měla tu čest ochutnat.

Další den, další školení. Lektorce rozumím sotva každé druhé slovo. Ale to hlavní, co nás dneska čeká, je okružní jízda po Manhattanu! S holkama z Brazílie a Thajska sedíme v zadní části autobusu, povídáme si a ukazujeme fotky našich kluků. Holky jsou zvědavý a ukecaný. A to je fajn.

Po prohlídce přístavu nás zlákalo asijské bistro. Prodavač nám dává ochutnat kousky masa na párátku, a podle toho vybíráme menu. Od té doby miluju sladkokyselé omáčky. Pokračujeme autobusem o několik kilometrů dál. Zastavujeme, vyskakujeme a dychtivě fotíme. Manhattan se před námi rozprostírá v barvách západu slunce. Socha Svobody je vidět v dáli.

Čtyřdenní pobyt v jednom z nejznámějších měst světa končí. Zítra letím do Wisconsinu za svojí novou rodinou.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
661
3.8.20 11:32

Super :-) až budete psát poslední deníček přihodíte i nějaké fotky? :)

  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
3.8.20 11:46

Taky se hlásím za fotky ;). Díky za další díl vyprávění. K tomu dolarovému dýšku mne napadlo, že když jsem byla ve Francii, všechno jsem hrozně přepočítávala na koruny a tím pádem mi to přišlo drahé. Takže s dolarovkou bych se asi taky nerada loučila ;).

Příspěvek upraven 03.08.20 v 11:46

  • Zmínit
  • Nahlásit
3304
3.8.20 21:23

Hezky napsané, dobře se to čte. Už se moc těším na pokračování!

  • Zmínit
  • Nahlásit
6088
10.8.20 20:14

Fotky jsou na mém blogu. Napiště si zprávu o odkaz ;)

  • Zmínit
  • Nahlásit