Deník drobnozemědělce IV.

O životě

Kávička uvařená? Tak jdem na to. V období od jara do podzimku k nám návštěvy jezdí celkem dost často, protože nahrazujeme zoo i blázinec. Dělím si je na: a) absolutně v pohodě b) trocha nervozity c) infarktový stav

Do první skupiny patří sousedé, kteří ví, jak to u nás chodí, tak už se nad ničím nepozastaví. Do druhé moje sestra, která si už také zvykla, ale i přes to se snažím, aby se moc věcí nepokajdilo. No a do třetí řadím návštěvu tchánovců nebo nového přítele mé sestry. A v těchto situacích mám sto chutí si pana Murphyho dát k večeři.

Naneštěstí se mi za posledního půl roku podařilo zažít obě infarktové situace. „Honza by se s vámi chtěl seznámit. Přijede se mnou.“ A do háje. Vyměnit barák se sousedama už nestihnem, tak jen doporučuji, aby si vzal sebou tepláky, pálenku dodáme svojí.

Že je nás doma jako much, už asi nemusím dodávat. 3 psi, 2 děti, 2 dospělí, kočky, fretky, rozestaveněj barák, před barákem věčně bahno, za zahradě exkrementy od venkovní havěti, které se množí neúměrně sbírání. Utírat psiskům packy nejde - a že jsem to zkoušela už mockrát. Nahrnou se všichni do předsíně cca 2 metry, nepostojí a v nejhorším případě se začnou rvát. Do toho já s kyblíčkem a ručníčkem se snažím dopočítat nohou. Pravidelně při čísle 7 to vzdávám a jen doufám, že alespoň jeden pes je celej. Nesčetněkrát mi kyblíček vylili. Nikdy bych nevěřila, že beton je tak savej.

Takže nezbývá než krakeny pustit do obytné části a jen sledovat stopy. Vytírá se pak už jen večer, když jsou všichni v pelechu. Vydrží to ovšem jen do prvního ranního vypuštění.

Návštěvu (a je jedno, jestli je zvaná nebo to je zloděj) berou jako příjemné zpestření jinak nudného dne. Hned v brance se na ní vrhnou, poskáčou, očuchají a začnou se motat pod nohy. Jakmile návštěva ustojí tohle uvítání a začne se uklidňovat, že to nejhorší má za sebou, vyřítí se zpoza rohu husy a slepice, přilákány hlukem. A to je pak teprve mazec. Husy taktéž nedělají rozdíl mezi vetřelcem a návštěvou zvanou, ale z opačného důvodu. Nikoho tam nechtěj a pokud se nestihne návštěva urychleně schovat do baráku, ocitá se rázem opět za brankou, protože útoku hus se kupodivu bojí každý druhý (je fakt, že kdybych je neznala, tak mě vyženou taky – vypadají dost odhodlaně).

A kolečko se může opakovat. Zaženu husy, návštěva otevírá branku, psiska začnou skákat a vyvádět, za zahradě se ozve husí kejhání „Na steč!!!“ a teď už to je kdo s koho. A proto doporučuji tepláky převlíct hned u auta a pálenku podáváme za prvními uzamykatelnými dveřmi.

Ovšem pokud se čeká nějaká velká návštěva, jako tomu bylo tentokrát, tak se zvířata striktně zavírají. Psiska jdou „chrnět“ do pokojíku a ložnice (musíme je mít odděleně, protože kluci se mezi sebou rvou), na zahradu zavírám provizorní branku. Návštěva dostane instrukce, ať se připraví pro jistotu na zabahněné oblečení a na to, že ho kočka poblije. Pokud se bude zdržovat v obyvatelné části, útoku hus se nedočká.

Hodina H se přiblížila a má sestra s novým přítelem už se blíží k našemu obchodu, domů pak pojedeme spolu. Celá nervozní z toho, abych neudělala sestře ostudu, hned ve dveřích po přivítání a představení, hlásím: „Psiska budou zavřený a kočka už se vyblila.“

Po příchodu domů mi padá čelist. Sice jsem celou noc uklízela, ale přítel to dokonal prostíráním a ohněm v krbu. Bylo to tam tak krásný. Návštěva se usazuje a já nosím na stůl. Div, že mu to nepředžvýkávám. Všechno je v nejlepším pořádku, až má drahá sestra převrhne půllitru čaje (když to prostě nepokazí psi, kočka, tak něco vymlaskne jedna z nás) a rovnou do chlebíčků a na kalhoty Návštěvy.

„Donesu ti kraťasy a kalhoty si dáš usušit,“ celkem rychle zachraňuji situaci. Letím do ložnice, ale pozdě si vzpomenu, že jsou tam psi. Než je stačím zarazit, jsou v běhu do kuchyně. Rychle beru kraťasy a letím za nima. A tam je pohled pro bohy. Návštěvu zastihli právě v tom okamžiku, kdy měla kalhoty na půl žerdi u kolen a tudíž absolutně neschopná pohybu. Skokem si jí přišpendlili k zemi, olízávají od hlavy až k patě, má sestra stojí konsternovaná u zdi s utěrkou v ruce. Vše je ztraceno. Sestra má po vztahu. Přeci jen, při první návštěvě se jen v trenkách válet po zemi, to chce silný žaludek.

Začnu se nekontrolovatelně smát a říkám: „Tož tak u nás vítej. Dáš si slivku nebo kalvádos?,“ a natahuji záchranou ruku. Návštěva to kupodivu ustála a přijala pozvání na další den na oběd. Sestra se zpila do němoty a nenávistně si mě měřila. „Drahá sestro, jestli vydrží návštěvu u nás, tak věř, že už vydrží vše.“ - nedá mi to, abych jí nevlila trochu optimismu do žil.

Druhý den jsme obřadně poobědvali kupodivu bez úhony, psiska byli v klidu, protože Návštěvu už si olízali předchozího dne. Pijeme kávičku a pak mého přítele společně s dětma napadne, že si udělají domácí mošt. HNED!!! Ach můj bože, už je to tady. Zase jeden z NÁPADŮ. Tak to bude zatěžkávací zkouška.

Odněkud vyhrabali starý lis, natrhali jablka, rozkrámovali dva roboty. Výsledek? Mošt výborný, ale kuchyň celá od jablek, rozšlapaný mošt, rozbitý skleněný džbánek, Návštěva v žaludku žáby. Už se nic horšího stát nemůže. Opravdu?!!!

Zatímco vynášeli slisované ovoce na kompost, nechali otevřené dveře. A kdo si to nepřišel na pokec? Husy. Nikdy uvnitř nebyly, ale to je nezastavilo v odhodlání vyprovodit Návštěvu oknem. Chytli jsme je asi po 5 minutách neustálého nahánění, kdy ségra opět konternovaně čučela, neschopná se hnout, my na sebe hulákajíc pokyny, jak na ně, kejhání hus, psího štěkání – je to přeci velká legrace. Zkrátka brajgl nad brajgl. Po jemném kopnutí do biskupa té poslední jsem se bála jít dovnitř. Čekala jsem, že Návštěva už jistě zdrhá oknem, protože tohle neustojí. Ale ustála, dokonce se smála. A příště přijede zas. Prý jsme fajn a je u nás legrace. No, nevím, jestli sestře nezačnu ten vztah vymlouvat. :)

Hodnotilo 30 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Roxelli
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 28.10.13 00:43
:palec: :potlesk:
 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 28.10.13 06:43

Parádní deníček takhle poránu! :palec:

Psů se bojím, hus taky, pálenku nepiju, mě by šmejklo :mrgreen:. Ale vážně jsem se pobavila na cizí účet :mrgreen:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 28.10.13 06:47

:mrgreen: parada! hned bych k vam Jela taky :palec: :D

 
jenjaja  28.10.13 07:44

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: řehtám se jak. blázen, ale říkám, to bych nedala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Run
Generální žvanilka 20200 příspěvků 28.10.13 09:02

Opět bezvadné. Já tě fakt žeru :P

 
Lisa_Qr
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 28.10.13 09:08

:o) aspon jste ji novou rodinku vyzkoušeli, viděli, že se jako rodina opravdu nepřetvařujete :), to by ani nešlo :). Má smysl pro legraci a přijede znovu :). :lol: :palec: Taky by se mi u Vás líbilo :)) :mavam:

 
tejuho
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 28.10.13 09:23

:mrgreen: :mrgreen: tak jsem se po ranu zasmala a hned mam hezci den.Fakt super denicek :potlesk:

 
Temeraire
Kecalka 101 příspěvků 28.10.13 09:56

Za takového chlapa může být sestra ráda :) Partner pro život přece musí přežít nástrahy života s úsměvem nebo aspoň v klidu :mrgreen:

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 28.10.13 10:15

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
parada… kam a kdy ze se to muzu zastavit??? :-D

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 28.10.13 11:16

:mrgreen: :mrgreen: Ježiš to je super :potlesk:

Já mám ráda veselo, mě by taková návštěva neodradila, ale manžel by asi přišel poprvé a naposledy :mrgreen: :mrgreen:

 
asha
Nadpozemská drbna 29543 příspěvků 28.10.13 11:23

Jee, to je skoro jak u nas, akorat k tomu nemame ty zvirata…zatim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nam by se u vas moc libilo :lol: :lol: :lol:

 
Uživatel je onlineTýna K.
Závislačka 4966 příspěvků 28.10.13 11:45

Paráda :palec: :palec: mě by se u Vás líbilo :mrgreen: U nás je to zas jak u Homolků, jak já se strašně děsila toho, až se manžel bude muset poprvé zúčastnit nějaké naší rodinné oslavy :mrgreen: Naštěstí to ustál :mrgreen:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 28.10.13 12:13

Tak to je tedy masakr :mrgreen: ale jako lepsi nez se pretvarovat- je uvest nastavjiciho sestry hned do reality :mrgreen: Proste takova normalni rodinka :mrgreen:
pekny denicek :palec: ;)

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 28.10.13 12:45

Och muuuuj boze :lol:,to bych doma nechtela, ale na navstevu bych se stavila rada :lol:.Super denicek :palec: :kytka:

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 7 inzerátů 28.10.13 12:47

S manželem jsme se pobavili oba :potlesk: :lol: Díky! A v teplákách bysme návštěvu u vás taky zvládli :lol:

 
Malá Mia  28.10.13 13:13

Lemaz, strašně se mi líbí tvoje deníčky :palec:. Vedeš pestrý život a to je dobře.
Kdysi jsi v jednom deníčku psala o své těhotné sestřenici. Mohla bych se zeptat, jak to s ní dopadlo? Doufám, že se nezlobíš, že jsem to vytáhla.

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 28.10.13 13:30

:mrgreen: Fakt dobrej blázinec. Ale vás bych si pozvala, aspoň jedna z mála návštěv typu a) :potlesk:

 
mellow
Kecalka 235 příspěvků 28.10.13 14:46

Hotovo;) uplne jak u nas, vsichni jezdi v teplakach nebo vecech na zniceni… doma 3 velci psi, kteri si to promenaduji jak venku tak vevnitr. I kdyz je denne koupu, ta zabahnena zahrada se sem tam doma stejne ukaze. Na dvorku slepice s kacenama.Dum v rekonstrukc ;) u Vas bychom byli jak doma ;)

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 28.10.13 15:30

„v trenkách válet po zemi, to chce silný žaludek“ :mrgreen:
dobrý, u tohodle jsem se začala chlámat tak nahlas, že moje mímo začalo šíleně řvát vyděšením - takže dál jsem se už chlámat nemohla, ale super deníček
a ty zážitky na knihu :)

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 28.10.13 17:25

Tyhle deníčky miluju :lol: Přijde mi to jako bych četla knížku Vejce a já :lol: Super, dejte to knižně :lol:

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 28.10.13 21:08

Malá Mia - malá umřela pár dní po porodu (a dobře pro ní, to postižení prý bylo veliké), sestřenka žije dále v bytě u nějaké chráněné dílny. Od února, co mi umřel taťka, tak už tam nejezdím, takže nic nového nevím a i tyto informace mám asi z 15 ruky.

@mellow to jsem ráda, že nejsme jediní. Jak to zvládáš je denně koupat? Než by ti naši uschli, tak jdou zas ven. A ten puch si nedokážu představit - spí s náma v ložnici a pelech mají hned u mé hlavy.

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 28.10.13 23:11

Bomba denicek! :palec: Skvele jsem se pred spanim pobavila :mrgreen: Doufam, ze brzy napises pokracovani :potlesk:

 
martab
Stálice 68 příspěvků 29.10.13 07:25

Tvoje deníčky nezklamou!!! Zase jsem se u toho nasmála ;) :lol:

 
mellow
Kecalka 235 příspěvků 29.10.13 11:48

Lemaz: zatím ještě dobře, nemáme ještě děti a s břichem se ještě ohnu, takže : jeden naběhne do vany, osprchovat, trochu otřít a pošlu ho ke krbu ( kde uschne a zárověň usne), mezitím zavolám druhou (krátká srst, schne do 10 minut - pohoda) a pak jde na řadu váleček (kř. RTW s lehčí nadváhou po kastraci) ta se zas ráda fénuje, takže dámu ještě vyfénuji… tím že jsou jak Vaši doma, takže jim stačí projet to bahno tak třikrát denně ( sice máme už uplně odřenou vanu od drápů, ale co, je to naše věc)… Já jsem zas hrozně ráda, že má někdo psy venku i vevnitř..všichni nás za to odsuzují… a jinak se mnou taky všichni spí…jedna pod peřinou, jedna mi leží na nohách a můj miláček má místo vedle mě a zahřívá bříško :) jo a nad postelí mám raději osvěžovač a kopu vonných svíček :)

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 31.10.13 07:21

Ja rvu opet smichy uz se tesim az ho prectu svymu chlapovi :potlesk: Dekuji :pankac:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama