Deník ufuněné matky III

O vánocích, večírcích a jiných útrapách spjatých s Vánocemi...

*

V televizi běží zase vánoční song a já letím přes půlku bytu pro telefon, který mi malá dračice položila vedle televize. Po cestě zakopnu o lehátko, roh gauče a když už mám mobil pomalu na dosah, šlápnu na nějakou zatracenou pannu ve špičatých botách (hold ještě nevymysleli panenku v barefoot, to by aspoň nebolelo!)

Kdo se dal tu pannuuuuuuuuuuuuu!“ zaúpím a sáhám po mobilu. „To je Šofie,“ řekne div ne dotčeně majitelka.

V tu chvíli jsem zapomněla i telefonní číslo. Takže, snad se na mě usměje štěstí zítra. Pro jistotu ráno zkontroluji, zda je sedačka dostatečně zastrčená a nikde se po zemi neválí Šofie, či jiná její příbuzná…

Vánoce jsou spjaty s večírky a jinými podobnými sedánky a i mě se v kalendáři červenilo ono datum toho našeho firemního. To je totiž jasná záruka veselé zábavy. Odpočítávala jsem dny div ne po minutách. Těšila jsem se a bylo na co. Večírek se konal jako každoročně v oblíbené hospůdce U Anežky (podobnost jména mojí dcery s touto hospodou je čistě náhodná.)

V radiu už znějí kýčovité koledy, naberu kolegyni a vyrážíme. Letos jsme zapomněly soby, ozdoby na hlavě a jiné vánoční kýče. Příští rok to musíme doladit, aby i ty nerudný důchodci, co nás chtěli nechat vyhodit z hospody, věděli, že jsou Vánoce, svátky klidu, míru a lásky. Zábava se rozjela jako vždy, dokonce jsme nepohoršily ani vedlejší stůl jako loni. U něj neměli pro 6 „společensky nadržených“ matek pochopení. Letos to vypadalo na klidnější večírek…

 • svobodná matka měla konečně chlapa
 • zasloužilá matka dvou vysokoškoláků a jednoho začínajícího puberťáka měla konečně dobré zaměstnání
 • matka 16letých hodných dvojčat taky nic nového
 • exšéfka měla jen nezáživnou historku, kterak jejího 3,5 letého syna sundávali ve školce ze střechy hasiči.

A to se nebál?“ Udivilo mladou matku číslo 5, protože její děti by to ani nenapadlo. „Ne, učitelky se bály, že by s tím měly pak papírování,“ odpověděla nevzrušeně exšéfka a mladá matka si musela dát po této historce panáka, protože jí to hlava nebrala.

S přibývajícím alkoholem se rozrostly i historky. Znáte hantec? Zasloužilá matka původem z jihu Moravy nedokáže dodnes pochopit, jak to že jí pražští řidiči nerozumí. Ptala se nás, co řekla špatně. Situace: příměstský autobus, zastávka na znamení, nefungující tlačítko a venku brzká tma. Zkouší tlačítko stop, poprvé nic, podruhé nic, zastávka se blíží. Nervózně stojí u dveří, vypadá to, že řidič přejede.

Haló pane já chci vylízat!“ Křičí naštvaně zasloužilá matka. „Já chci taky vykouřit a neřvu to na celý autobus,“ zavrčí řidič. „Zastavit.“ řekne udiveně matka a celý autobus puberťáků leží pod sedačkami. No a my v hospodě taky. Ono vylézat, respektive vystupovat, má zkrátka spoustu podob…

A tak si užijte krásné a veselé večírky, svátky a předsevzetí. Moje pneumatika zřejmě opět zvětší hned po tom, co tady dojím třípatrový muffin - výrobek mojí dcery. Ty původní byly prý na oslavu 3 narozenin moc fádní.

Krásné Vánoce plné klidu, nehysterických dětí, včasných doručení dárků z eshopů a co nejklidnější vstup do nového roku.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
4421
25.12.17 06:28

Jako Haló já chci vylizat a pohotova reakce ridice, to je nejvic :lol: :D :potlesk: :palec: Jinak me denicek nijak extra neuchvatil, ten zacatek trochu zmateny, chvili trvalo nez mi doslo, kdo ma byt ta Sofie a jak souvisí s tim telefonem, i kdyz za to muze asi jen ten muj vykojenej mozek…ale tohle fakt pobavilo no ;) My zase doma rikame s oblibou „vylizat (si) mis(s)ku“ podle toho vtipu, jak maminka pece buchtu a pta se Pepicka: Chces si vylizat misku? Kdyz ja nevim, ktera letos vyhrala… :D Krasne a klidne vanocni svatky vsem preju! ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.12.17 12:11
:lol: :potlesk: :palec:
 • Nahlásit
 • Zmínit
25.12.17 18:18

Vylízat je vtip fousatej tak, že ani fousatejší být nemůže. Za mě ten celkem ucházející deníček zcela zničil.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
25.12.17 18:43

Těch chyb. To je katastrofa.

 • Nahlásit
708
25.12.17 19:11

Ja sem ten denicek asi nepochopila :roll:. Omlouvam se.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3886
25.12.17 23:35

Gramatika… 8o

A věty také moc nedávají smysl…

 • Nahlásit
 • Zmínit