Denískova cesta na svět

Porod

Ráda bych se s vámi podělila o svůj krásný porod. Nejsem žádná spisovatelka, ale jsem pyšná maminka, to je to nedůležitější.


1 komentář


2 komentáře

Byl krásný podzimní slunečný den, 9. 10. 2012, s mojí láskou jsme se rozhodli jít na procházku a rozdat pár letáčků. Bylo mi hezky, protože byl krásný den, ale cítila jsem na sobě vnitřní únavu, otekly mi nohy ruce, ale i přes to jsem byla ráda, že můžu být venku. Přišli jsme domů a já jsem chodila pořád na wc, cítila jsem se jako bych si neustále přičurávala :) Tak jsem si šla odpočinout, bylo okolo půl 11. Večer, zvedla jsem se z postele, říkám si ááá, asi mi trošku odtéká voda. Ani jsem to nedořekla a bum, voda mi praskla v plném proudu :)

Tak jsem se v klidu zabalila, oblékla a říkám, že jedeme do porodnice, měli jsme to zhruba hodinku cesty. Jsem strašně pyšná na svého chlapa, který se o mě celou cestu krásně staral a byl při mně! Po cestě do porodnice jsme se zastavili u mojí mamky a jelo se dál. V nemocnici mě přijali okolo půl 12. večer a řekli mi, že přítel může jet domů, že jsem otevřená jen na 1 cm bez bolestí a bude to na dlouho, v tu chvíli jsem začala panikařit a měla jsem hrozný pocit po celém těle. Moje láska, moje opora musí jet pryč! Hrozné myšlenky, aby to stihl zpět, měl to hodinku, no opravdu šílené.

Přišla doktorka, udělala mi všelijaká vyšetření, ultrazvuk a říká: miminko bude mít do 3,5 kil. Najednou koukám na hodiny a už byly 2 hodiny ráno a já jsem začínala mít bolesti jako při menstruaci, na což mi pomáhala horká sprcha a balon, na kterém jsem se pohupovala. Ve 3 ráno přišla sestra a říká: „můžete zavolat přítele, miminko chce jít ven“, a rychle jsem se otevřela, prý mi dají provokačku, aby se to urychlilo.

Zavolala jsem chlapovi, aby se v klidu probral a přijel, měl hodinku cesty. Ani nevím, jak je to možné, ale ty hodiny tak rychle utíkaly a najednou bylo okolo 5 ranní a už sem viděla mezi dveřmi jeho úsměv, hlas a jak mu to slušelo, když se převlékl do věcí na sál, vypadal jako doktor. Spadlo to ze mě, ten divný pocit a do toho přišlo to nejlepší. Začala jsem mít velice silné bolesti, na které jsem se těšila celé těhotenství! Nejde říct, že je to bolest, pro mě to bylo v tu chvílí sice úplně nové, ale já se na to připravovala a těšila se, i když jsem chvilkami panikařila :)

V 6:30 jsem vylezla ze sprchy a sestřička mi řekla, že jdeme za chvilku na sál, což bylo hrozné, přecházet v bolestech na sál a to už bylo 6:50. Porodní asistentka se mnou byla celou noc a kontrolovala mě a nakonec i rodila. Nevím proč, ale nejhorší z toho všeho bylo, když do mě narvala prsty a nevím, co tam dělala, ale to mě dost vyplašilo, až jsem chtěla z toho stolu utéct a v tu chvíli mi položil On, mého srdce šampion, ruku na mou, kterou jsem zrovna drtila opěrku :) To mě povzbudilo a začala jsem tlačit, jenže ona do mě při každém zatlačení dala tu ruku a něco mi tam dělala a já jsem myslela, že zešílím. Pak najednou přišel takový tlak a PA říká: Teď vás nastřihnu, to jsem ani trošku necítila, a ještě říká: No tak ještě jednou malej je velikej :)

Pokaždé, když jsem zezačátku zatlačila, dělala jsem opak toho, co jsem měla, jen když jsem slyšela, že mě chválí, tak jsem se snažila tlačit o život. Zatlačila jsem a cítila, jak vyšla hlavička ven a v tu ránu mě přešly bolesti a malej vyšel za ramínka. Já jsem opravdu tlačila a oni že netlačím :), tak mi sestra zatlačila na břicho, já jsem se naposledy pořádně nadechla a šup. 10. 10. 2012 v 7:12 byl malej Denis, 3,92 kilo a 52 cm, venku a mě se ulevilo, jenže jsem neslyšela pláč, tak se ptám: je v pořádku? I můj chlap se zeptal a oni: ano, je v pořádku!

Přítel šel okamžitě fotit a já jsem čekala, až mi ho ukážou, protože jsem ho neviděla. Ten krásný pocit, když sem viděla mého chlapa nesoucího v náruči ten náš dáreček, byl neuvěřitelný! Hned jsem se ptala: jaké má vlásky? Jé, a on: černý velikou pusinku a nádherný tvářičky jako syslíček :) Když mi ho dal do ruky, ani ten pocit nejde popsat, jak to bylo krásný!!

Mojí největší oporou byl opravdu chlap, který v žádné situaci neztrácí důvtip, a jehož doteky mnou projely a daly mi sílu porodit zdravé miminko! Vážím si ho za to a jsem na něj pyšná! Celý porod bych popsala jako mojí nejkrásnější a nejúžasnější zkušenost v životě! I když to třeba bolí, před i po, ale to k tomu patří a já jsem s tím do toho šla! Ty pocity mi už nikdo nikdy nevezme!

Teď sedím v pokoji, koukám na svého chlapečka a pozoruji každou změnu dechu, každé pípnutí, aby se mu něco nestalo! Pro mě je nejkrásnější miminko na světě můj drobeček! A já ho miluji!

Toto jsem napsala pár hodin po porodu 10. 10. 2012 a až teď jsem se rozhodla se s vámi podělit.

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
verunecka87
Povídálka 50 příspěvků 22.11.12 22:43

Gratuluji k chlapečkovi. Taky jsem měla přítele u porodu a byl pro mě velkou oporou a jsem ráda, že tam byl :) krásný zážitek na celý život :) Je pravda, že tohle si musí člověk sám zažít :lol:

 
Mrs.M
Extra třída :D 12639 příspěvků 23.11.12 08:34

Moc krásný deníček :andel:. Až jsem se dojala. K chlapečkovi moc gratuluji, je nádherný, tak ať vám dělá jen samou radost. Těším se na svůj porod :pankac:

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 23.11.12 09:04

Moc děkuji :hug:

 
CarollinkaElla
Kecalka 199 příspěvků 23.11.12 10:43

Krásně napsaný…měla jsem to hodně podobný…úplně jsem se vrátila o 8,5 měsíce zpět, když jsem rodila naší holčičku…přítel rodil se mnou…ten se mnou i funěl :lol:…já měla porod 23hodin, tak to už bylo unavující, ale byla jsem střašně ráda, že tam se mnou byl… Moc si užívej chlapečka, at vám krásně roste a dělá radost…ten čas totiž hrozně utíká… :kytka:

 
Bublinka2264
Kecalka 136 příspěvků 23.11.12 10:50

Krásný porod :-) gratuluji…krásně jsi to napsala až mi vhrkly slzy do očí :kytka:

 
Katuška.B
Závislačka 3590 příspěvků 23.11.12 11:56

Teri krásný!! Je úžasný, že máš na to tak krásné vzpomínky. :kytka:

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 23.11.12 13:24

Moc krásnej deníček… moc gratuluju k Deniskovi.. :) a přeju hodně štěstíčka.. zas jsem si jednou pobrečela u deníčku :?

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 23.11.12 13:32

Krásný

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 23.11.12 14:12

Moc gratuluji ke krásnému chlapečkovi a ke vzornému příteli…Manžel byl taky u porodu a já si ho za to strašně moc vážím…Byl mojí největší oporou…V lednu čekáme druhého prcka a manžel chce být zase u porodu a já jsem za to tak vděčná :)

 
Misheila
Kelišová 5697 příspěvků 23.11.12 17:06

Terezko, hezký deníček… A Denisek má skvělou maminku :)

 
štírata
Stálice 84 příspěvků 23.11.12 23:34

Presne jsem si rikala, ze to je psane po porodu, je v tom strasne citit laska k chlapovi, take jsem to tak mela. Moc gratuluji k juniorkovi!

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 24.11.12 11:18

Moc pěkně napsané :) gratuluju ke klučíkovi :kytka:

 
NikysekR
Echt Kelišová 7975 příspěvků 2 inzeráty 24.11.12 12:54

Terezko, moc pěkně napsaný deníček. Zatlačila jsem slzičku, krása :hug: :srdce: Ať prcek roste a dělá Vám s přítelem samou radost :*.

 
Siisule
Kecalka 407 příspěvků 24.11.12 14:14

Krásné, šťastná rodinka ;)

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 24.11.12 21:18

Opravdu si ho užíváme :srdce: je to náš krásnej chlapeček a milujem ho k smrti!! :hug:

 
Monula20
Kecalka 219 příspěvků 25.11.12 01:08

No ak zachvilku mě to čeká taky, jinak gratuluji k chlapečkovi :o) už to také chci mít za sebou

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 25.11.12 22:14

Krásný deníček, Terezko :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama