Dětská oslava aneb lentilky úplně všude

Rodičovství

O tom, jak jsem si dobrovolně pustila do domu tlupu malých divochů.

Hrají : naše oslavenkyně Alex (2 roky), Laura (4 roky), Denisa (2 roky), Ana (9 měsíců), Yanis (2 roky), Darius (5 let) a několik dospěláků, kteří převážně sedí na kanapi a snaží se přežít.

Na začátku jsou děti hodné. Spíš jen tak chodí, stydí se, sem tam někdo uzobne něco z dětského rautu a já se začínám děsit, že to bude nudná party. Co když se to nerozjede, nebudou si hrát a veškerá má snaha přijde vniveč? Nutno říct, že jsem strávila x hodin výrobou pozvánek, vytvářením výzdoby, pečením korpusů, výrobou chlebíčků a podobně.

Snažím se děti nabudit k akci foukáním bublin z bublifuku, což vyprovokuje rvačku o bublifuky, které máme jen dva ( ponaučení pro příště - bublifuků musí být tolik, co dětí). Zkouším ještě bitvu s balónky, kterých tu je asi 100, což má úspěch u Dariuse a přidávají se i další děti. Přijde se na nás podívat švagr a okamžitě se stává obětí balónkových divochů, děti do něj mlátí balónky hlava nehlava, pak se vrhnou na mě, já se přidávám. Praskne několik balónků, při každé ráně má Yanis hysterák, klepe se a cvaká zubama, což připadá Alex komické, směje se, mlátí Yanise po hlavě balónky a křičí:,,Tuto moc líbí!''

Laura a Darius vidí bitku mezi dětmi, takže se jejich pozornost přesune ze švagra na Lex a ta si to nenechá líbit, takže jsou všude jen běhající, ječící děti, spousta balónků a uprostřed všeho se klepe chudák Yanis. Švagr odchází, děti se trochu zklidní a přesouvají se k rautu, někdy v této době začíná být zmatek v tom, čí je který kelímek na pití, takže nakonec všichni pijí ze všech ( sláva bacilům).

Moje dítě se podezřele často pohybuje v blízkosti stolku s chlebíčky pro dospěláky, po nějaké době zjistím, že na všech chybí vajíčka a salám. Každou chvíli stojí u dětského rautu a cpe se lentilkami. Dám na zem plastikový ubrus a kolem polštářky, na které rozesadím děti s tím, že si budeme hrát na prasátka. Děti jsou prasátka a trpělivě čekají, až jim donesu jídlo - lentilkový dort. Když se s ním objevím ve dveřích, zajásají, položím ho doprostřed a nechám je vlastnímu osudu. Představovala jsem si to divočeji, ale protože děti neměly čas a musely si jít hrát, skončil dort nakonec jen s pár vydlabanými dírami, k lentilkové náplni se ani nedostaly.

Laura chce kakat. Jde se svou starší sestřenicí na záchod. Ve stejný moment nutně potřebují na záchod i Alex s Denisou. Naštěstí mám připravené ještě dva nočníky, tak to v pohodě zvládáme.
Laura a Darius se schovávají pod otočeným bazénkem, Alex se k nim přidává. Seberu jim bazének a hraju si na bubáka, který chytá nožičky, děti výskají radostí. Uděláme si pod bazénkem domeček a skoro všechny děti se nacpou ke mně.

Dostanu výborný nápad, že si uděláme bezva bunkr z deky, křesel a bazénku, ale nejdřív odnesu dort, který je stále na zemi. Pak táhnu první křeslo, děti zase to druhé. Někdo donese z chodby židle. Přehazuji přes židle deku a poté, co všude začnou padat chlupaté žmolky, mi dojde, proč vlastně jsem tu krásnou modrou deku měla schovanou. Přiběhne chlapeček s polovinou obličeje zelenou od lentilek a začne skákat z jednoho křesla na druhé. Alex si sundavá ponožky a začne běhat, na jedné straně pokoje vyskočí na křeslo, pak dolů a běží na druhou stranu místnosti.

Okamžitě se přidávají ostatní děti, běhají, ječí, smějí se, tahají s sebou deku zanechávající vrstvu modrých chlupů, házejí po sobě nafukovací pneumatikou i bazénkem, mlátí se balónky. Jak ve zpomaleném filmu vidím, jak Denisa vylévá bublifuk na podlahu a Laura ho ihned aktivně vytírá polštářkem. Uprostřed všeho sedí na zemi spokojené mimino Ana a olizuje chrastítko.

Začne hrát rytmická písnička, několik dětí začne okamžitě tancovat, což je brzy přejde a začnou zase běhat a skákat po křeslech, mlátit se polštáři. Je celkem pozdě, tak dojdu zase pro dort, nakrájím ho a servíruji nejdříve dospělákům ( ty kusy bez děr) a děrovaný zbytek rozděluji dětem, které opět nemají čas a lítají po celé místnosti, spolu s nimi konfety, balónky, polštáře a podobně, zábava se stala nekontrolovatelnou a děti taky. Několik talířů s dortem je položených na polici, kde původně byly hračky. Teď tam jsou taky nějaké. V dortu se válí dvě autíčka a máčí si tam čumák chodící koník. Další porce dortu je na židli, vzápětí si do ní Yanis, který nemá čas koukat kolem, omylem strčí rukáv, což bere jako velkou zábavu. Jeho babička nadšení nesdílí. Laura chce džus. Naliju jí plný kelímek, který jí vzápětí vypadne z ruky a na zemi máme velkou lepkavou louži, kterou snaživka Laura okamžitě začne vytírat ponožkami, její maminka bude mít nejspíš radost. Alex si louže nevšimne a pěkně jí projde bosýma nohama, zanechává za sebou mokré šlápoty. Na louži hodím zatím ručník.

Dost se připozdilo, Darius s maminkou jde domů, moc se mu nechce. Postupně odcházejí všichni, kromě malinké Any všichni řvou, že ještě ne. Yanis si chce vzít domů naši Alex, nakonec se spokojí s bublifukem.

Po odchodu všech na mě padne šílená únava, jsem totálně vyřízená. V místnosti to vypadá jak po výbuchu, fotky, co udělám, jsou mnohem lepší než skutečnost. Úplně to vystihují komentáře mé mamky a švagra, kteří viděli fotky druhý den:,,Budeš to uklízet nebo se rovnou přestěhujete?'' a,,Tady to vypadá jak po nájezdu Turků.'

Všude je všechno, nic nezůstalo na původním místě. Úklid odkládám na druhý den, sklidím jen jídlo. V denním světle to vypadá ještě hůř. Ze začátku se snažím uklidit za asistence Alex, jenže jen co uklidím míček, ona přitáhne z druhého pokoje kostky, takže ji dávám pohlídat tchýni.

Všude jsou konfety, polovina z nich je přilepená k zemi, míčky, balónky, modré chlupy z deky, hračky, kelímky od pití, ubrousky, na zemi se válí olepená Alexy čelenka, deka, bazének, pneumatika, zpřeházený nábytek, mezi tím jsou všude nalepené lentilky, vyplivané bonbonky, do kanape někdo naplival želé, pod stolkem jsou rozšlapané zbytky vajíček z chlebíčků, nesmím zapomenout na tu lepivou skvrnu od džusu. Na zdi je obtisk čokoládových prstíků. Snad úplně všechno lepí. Uklízela jsem to tři hodiny.

A víte co? Příští rok jdu do toho znovu.

Hodnotilo 33 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
luca241
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 09.03.15 00:16

Pri cteni denicku, me zachvatila uzkost. a taky husi kuze naskocila.to vse pri predstave tlupy nicitelu a hlavne toho neskutecneho bordelu, co napachali. Nesnasim oslavy, detske jeste vic (to jsem zazila jen jednu).Nikdy bych se do toho nepustila, takze mas muj obdiv za odvahu.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 09.03.15 08:01

U nás se běžně na oslavách schází 7 dětí (věk 0-9 let)+ cca 11 dospělích-to je nejužší rodina. Ale toto jsme doma neměli nikdy (vlastně u nikoho, kde jsme na oslavách byli), to bych nikdy nedopustila. Děti se baví i bez zničeného bytu, jsou většinu času v pokojíku, tam dovádí, když chtějí pít a jíst, tak si jdou sednout ke stolu. A co bytostně nesnáším je rozmatlané jídlo.
Ani nevím, jestli je tu něco k obdivu. Dětský smích a radost jdou zařídit i jinak.

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 09.03.15 08:18
:palec: :mrgreen:
 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 09.03.15 08:26

Urcite to bylo napsany s nadsazkou, v tom pripade dobry. :) Jestli to tak u vas opravdu vypadalo, tak potes koste, taky už jsem pár oslav a navstev, kde bylo hodne deti, zazila, ale to, co popisuješ, jsem neviděla nikdy a nikde.. Je to o nastavení pravidel - u nás se při takových akcich jídlo ji bud v obýváku nebo v kuchyni u stolu, v pokojíčku mají děti krupky a třeba piskoty, nakrájeny jablicko.. - proste nic, z ceho by mohla byt katastrofa. :D Piti ma vetsina deti taky v obyvaku, pripadne maji netekouci flasky/hrnky. Konfety jsem na zadne detske oslave nevidela - z toho se da jasne vyvodit prusvih uz predem. :lol: Chlebíčky se neoziraji - na to jsem alergicka, chlebíčky jsou pro rodiče, deti mají své jednohubky. A pravidelne se chodíme koukat do pokojíčku, jak to tam vypadá, co děcka dělají - hlavně ve chvíli, kdy je tam hrobové ticho, to je dost podezrely :) Co neresim, jsou hracky, bordel v pokojiku - vsude plysaci, vsechno nadobi z kuchynky venku atd. To, co popisujes, je fakt hukot, to bych doma nesnesla. Ale tobe to, jestli dobre chapu, nevadi, takze vlastne v pohode. Kazdy mame ty hranice nekde jinde. ;)

 
Cuddy
Extra třída :D 13357 příspěvků 09.03.15 08:47

Uf, vubec jsem nepochopila, co to bylo za deti. Nejake deti tvych kamaradek, pribuznych ci proste deti zname z ulice? Proc je ti rodice neusmernovali, nehlidali? Ale tak asi jste byli spokojeni, kdyz pristi rok se bude akce opakovat.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 09.03.15 08:47

Ani s nadsázkou to není vtipné… navíc se obávám, že tam moc nadsázky nebude (na takovéhle idiotské akci jsem byla jednou a vypadalo to tam hooodně podobně - organizátorka měla v očích přihlouplý výraz šťastného šílence, ostatní jsme to tiše přetrpěly)… ale když Tě to baví, užij si to… :nevim:

 
hehehe
Extra třída :D 10973 příspěvků 2 inzeráty 09.03.15 08:55

Pro mě jsi blázen… :lol:
Asi takhle nějak si představuji peklo.

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 09.03.15 09:03

Holky, ale však to byla oslava pro děti a ty si to náramně užily a o to šlo :lol: K žádným zraněním nedošlo, nic se nerozbilo, jen byl prostě celý obývák zalepený a to jednou za rok přežiju ;) Ostatní rodiče budou nejspíš ze stejného těsta jako já, neboť po té oslavě začali všichni plánovat, že ji udělají taky a to jsme byli první v okolí, kdo kdy něco takového pořádal. Bylo to takové divoké, ale současně moc hezké.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 09.03.15 09:09

Tak pokud se dopředu počítá s bordelem, tak co by ne :)
Jen teda pití by bylo jen v netekoucích hrnečcích anebo jen v určité části.. Děti jsou kreativní, k zábavě nepotřebují vylívat nebo matlat. Za odvahu :potlesk: protože složení 0-5let je mazec samo o sobě :mrgreen: Jinak co podlaha se zamete, vytře, hračky posbírají a jedeme dál :mavam:

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 09.03.15 09:15

Pobavila jsem se, takže u mě za 5. Jako návod na to, jak dělat oslavu, to zjevně nebylo ani myšleno, ani cíleno, takže nechápu moc odsuzující komentáře. Jaké si to kdo udělá, takové to má :)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 09.03.15 09:34

@Cukřinka, ODSUZUJÍCÍ KOMENTÁŘ x názor, že se někomu něco nelíbí. To jsou dva různé pojmy a evidentně by se Ti hodilo, kdyby sis je ujasnila.

Ty ses pobavila, líbí se Ti to - napsala jsi to.

Jiné jsme se nepobavily, nelíbí se nám to - napsaly jsme to.

Tečka, nikdo nikoho neodsuzuje, protože je to každého věc, zda dělá oslavy nebo ne… už to neustálé házení „odsuzováním“ při každém jakémkoli něčím nesouhlasném projevu začíná být na tomhle serveru trapné.

 
čarodějka1311
Kecalka 419 příspěvků 09.03.15 09:41

Tak to je peklo. V podstatě jste děti nechali, aby si dělaly absolutně, co chtějí.. Mně by trefil šlak. Jako hostitelka bych to nedovolila, jako host bych trpěla… Už teď je mi líto učitelek ze školky, až tato „parta“ půjde společně do třídy.
Normálně deníčky nekomentuju, ale tentokrát jsem musela, promiň.

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29137 příspěvků 09.03.15 09:43

I na oslavách hlídám, aby se můj syn choval v rámci slušnosti a mezí a přitom se pobavil… :nevim:
já oslavy s dětmi nepořádám, protože s maminkama co nechají dělat své děti takový bordel bych asi dobře nevycházela :mrgreen:

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 09.03.15 09:47

@čarodějka1311 Děti se tak chovaly právě proto, že jsme je nechali. Můžu ti říct, že normálně jsou všechny strašně hodné, dvě už do školky chodí, problémy s nimi nejsou ;) Ale já tu oslavu tak chtěla.

 
čarodějka1311
Kecalka 419 příspěvků 09.03.15 09:54

@lenna1810 To je mi jasné… Však to byla vaše oslava, takže podle vašich představ :hug: Mně se jen zježily všechny chlupy na těle, tak jsem prostě musela reagovat… Jsem asi cimprlich…

 
Rubika
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 09.03.15 10:43

Mam tri deti do peti let a taky slavime. V ramci pokoje a casti ovyvaku je necham delat co chteji. Jen proste jidlo a piti je u stolu. Ani rok a pul stare deti nemaji problem dojit se najist a napit. Opravdu nevidim nic zabavneho v tom kdyz se obcersveni patla do deky a dzus vytira polstarem ci ponozkama. Nehlede k tomu ze na kluzke podlaze muze nekdo pri behani lehce uklouznout a poradne se prastit do hlavy. Na to si davam fakt bacha!

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 09.03.15 11:05

„Budeš to uklízet nebo se rovnou přestěhujete?“ to mě pobavilo :lol: jinak z takovéhle oslavy bych měla zřejmě infarkt, na tohle fakt nejsem :) ale doufám, že snad v okolí objevím nějakou maminku, která „na to je“, protože takhle se anetka u nás doma asi nikdy s nikým nevyřádí 8)

 
AndrejkaS
Kecalka 451 příspěvků 09.03.15 11:05

Tak ono když rodiče si jen tak sedí na pohovce a vykecávají, tak se není čemu divit :) děti můžou slavit i bez takovýho bordelu, jde jen o to se o ně zajímat, nastavit pravidla a oslava neoslava prostě se hold musí i okřiknout… pak z nich vyrostou tak akorát nevychovaní paviáni :D už od mala by se měli učit, že se ve společnosti mají nějak chovat a že cizí věci se prostě neničí

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 09.03.15 11:12

@BohunkaP :mrgreen:

 
čarodějka1311
Kecalka 419 příspěvků 09.03.15 11:27

Zakladatelko, prosim. Hod tu fotku, jak to vypadalo…

Příspěvek upraven 09.03.15 v 11:27

 
Anonymousss
Kecalka 326 příspěvků 09.03.15 12:22

Fíha. Takhle pro mne vypadá peklo.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 09.03.15 12:48

@lenna1810 myslím že chápu jaks to myslela. Okřikování a zákazy, to jsou věci, které děti zažívají každý den. Ano, je třeba nastavit bezpečné hranice. Ale proč jim jednou za čas nedopřát chvilku „svobody“? Jistě to nebylo tak, že by rodiče krafali na pohovce a nikdo se nezajímal o to, co děti dělají, jestli je to ještě bezpečné. Jen jim prostě dopřáli zábavu dle jejich dětských představ. A že se něco vylilo nebo upatlalo? Tak se to prostě uklidí, no. To snad není tak vysoká cena za dětské štěstí, ne? Nebo ano, milé puritánky?

 
Cuddy
Extra třída :D 13357 příspěvků 09.03.15 13:07

@vantili Proc zase takova utocna zminka o puritankach? Ta cena muze byt ve skutecnosti vysoka docela dost, zalezi na hodnote vybaveni domacnosti.

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18620 příspěvků 09.03.15 13:49

Uf. tak toto je pravý popis mé noční můry. nikdy.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 09.03.15 13:50

@Cuddy tak jasně, pokud budu mít doma hodobóžovou pohovku za milion zlatých, nebudu na ní pořádat dětský mejdan. Vlastně radši žádný mejdan. A vzhledem k tomu, že ta pohovka mi krásně doplňuje celé zařízení obývacího pokoje, jemuž vévodí damaškové záclony a v prosklené vitríně vystavené fábergého vejce, nebudu si vlastně ani pořizovat děti či jiné domácí mazlíčky. Děti všechno ničí. Rybičky. Zlaté. Ty mi půjdou pěkně k obložkám… :mrgreen:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 09.03.15 15:03

Já mám 3 děti do 6ti let (všichni kluci) a běžně (i mimo oslavy) tu míváme na návštěvě dvě a více dalších dětí v jejich věku. Když se sejdeme se známými, kteří mají 2 kluky, tak to je dohromady 5 malých kluků. Bývám nervózní, když je na podlaze trošku víc drobků nebo když vytahají víc druhů hraček a pěkně to pomíchají. A vždycky si myslím, že horší už to být nemůže :-D Tak koukám, že může :-D No, pokud to bylo plánované a prostě jste ty děti takhle nechali ať se vyblbnou, proč ne, ale normálně se na oslavách takovéhle masakry dít vůbec nemusí, když se ty děti jenom trošičku usměrňují :)

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 09.03.15 15:38

Deníček jsem přečetla ráno a nechtěla jsem tu být za první puritánky 8o
Styl oslavy není nic pro nás, ale jasně, když to někomu vyhovuje.. U nás se také slaví, ale tenhle styl amerických oslav mě děsí :think:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 09.03.15 16:37

@lenna1810 jsi moje hrdinka :potlesk: líbí se mi že ses toho nebála a blbla s dětma, že děti nebyly pod palbou zákazů a příkazů a že jste si to užili. Těším se na deník z příštích narozenin.

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 09.03.15 17:58

@vantili Ano, přesně jak jsi to popsala, jsem to myslela :palec:
Já to tam měla uzpůsobené tak, aby to bylo bezpečné, na gaučích a křeslech jsem měla pro jistotu přehozy, které jsem pak v pohodě vyprala. Rodiče samozřejmě na děti dohlíželi, aby nikdo nic nerozbíjel nebo tak, krafat se kvůli rámusu ani nedalo :lol: A holky, to, že se na jedné oslavě děti vyřádí a jsou jak z divokých vajec, z nich nedělá automaticky nevychovance ;)

 
Margery
Závislačka 3919 příspěvků 09.03.15 18:15

Ne, ne a ne, nikdy neudělám doma párty :? jestli mě v rámci ní čeká tohle, tak to má chlapeček smůlu

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 09.03.15 18:33

Díky. Utvrdila jsem se v tom, že náš syn bude o oslavy ve věku, kdy mu to je fuk, ochuzen.

 
merde  09.03.15 18:46

Tak ja na tohle mam naprosto stejny nazor jako @BohunkaP
Ale presne at si kazdy dela co chce, me by tohle nebavilo, kazdy strujcem sveho stesti :)

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 09.03.15 19:06

Já jsem ráda, že mám letní dítě, takže jestli oslavy, tak někde venku :)

 
Alušáček
Závislačka 2505 příspěvků 09.03.15 20:09

No co jednou za rok se takovej bordel dá přežít :mrgreen: Hlavně, že se děti vyřádily :lol:

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 09.03.15 21:33

Já se jen zeptám, ty děti se tak opravdu jmenují?

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 09.03.15 21:37

@Walerka, pokud se nemýlím, autorka žije v Rumunsku…

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 09.03.15 21:38

Aha tak to pak jo :), jsem přemýšlela kde se vzalo v jejím okolí tolik nezvyklých jmen :D

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 10.03.15 00:26

Pořádám synovi oslavy narozenin každý rok. Vždy dětí 10-20 ale nikdy to tak u nás nevypadá, takže ti poradím:-D.Chce to řád:-D, program:-D
U nás vždy je jasně danej program, kterej se udržuje na čas a smradi než opustí náš dům, tak si po sobě uklidí :lol:
volnej program, Program v pokojíčku(to znamená že tam vše vyhážou a další hodinu uklízí)
Loutkové divadlo(to trvá většinou pul hodiny až hodinu)
Krájení dortu, žraní dortu
Program venku probíhá i za ošklivého počasí:-d a to hlídám aby se někdo nezabil na trampolíně, skluzavkách či skákadlech.
uklid, každé dítě si jde uklidit co vytahalo
rozbalování dárku
a pak se vše přesune uplně ven, kde se dogriluje, dojí a pak mažou všichni domu :lol:

Miluju naše oslavy narozenin a to když všichni odejdou :lol:

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 10.03.15 08:47

Mein Gott! Nemyslím si, že děti mají rády chaos.

 
radúna
Extra třída :D 11337 příspěvků 10.03.15 11:29

Při představě takového zážitku se klepu jako ten chlapeček Yanis, když měl „hysterák“ z těch balónků…
Brrrrr :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 1 inzerát 16.03.15 11:11

Uf…vtipne napsany denicek, ale predstava, ze bych tohle mela zazit u nas doma…diky, to nikdy :cert: Mam rada poradek a klid v ramci moznosti

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama