Dívenka s motyčkou

Ostatní

Ahoj mamči, maminky čekatelky i zasloužilé maminky! Včera jsem viděla na Nově pořad Na vlastní oči na téma pomoci dětem pod záštitou UNICEF. V minulém roce v tuto dobu běžel pořad s touto tématikou také. Možná si vzpomenete na „Dívenku s motyčkou.

Někde v Africe žije dívka, která nemá rodiče. Maminku jí odvlekli, tatínka zabili a ona je sama se dvěma sourozenci (ca 1 rok a 3 roky, dívence bylo asi 8 let). Dívka trpěla malárií, musela denně 5 km pěšky pro vodu do vzdáleného jezera, ve kterém je voda navíc infikovaná. Musela uživit sebe a sourozence a aby mohla obdělávat zahrádečku s fazolemi, potřebovala motyčku. Někdo jí ji ale ukradl. Jejím největším přáním bylo mít motyčku, aby mohla obdělávat fazole, aby nezemřeli hlady. Mimochodem ty fazole stejně zvadly, protože ten rok bylo obrovské sucho. Diváky zmiňovaného pořadu tento příběh bezbranné dívky bez pomoci velmi dojal a díky darům, dárcovským sms a telefonátům na Unicef, byly ve vesnici vyvrtány studny s pitnou vodou, dívka chodí do školy, má svou uniformu, učebnice. Ve škole mají záchody a mohou si kdykoli umýt ruce v čisté vodě!! Brzy tam prý bude vybudována i jídelna, takže děti ze školy budou mít alespoň jedno slušné jídlo denně.

V minulém roce jsem na Emimino psala apelující deníček, ve kterém jsem prosila všechny o zaslání dárcovské SMS, protože i mně příběhy těch dětiček neskutečně dostaly, celý večer jsem probrečela a ještě dlouho jsem to všechno měla v hlavě… v podstatě to tam mám v hlavě do dnes a velmi mne osud dětí, o kterých byla reportáž zjímá.

Tentokrát byly příběhy trpících dětí také velmi silné a já bych ráda pomohla. Věřím, že i Vy si najdete chviličku a zašlete ze svých telefonů dárcovskou sms s textem: DMS UNICEF na číslo 87777. Dětem půjde 27,– Kč. SMS se mohou posílat až do Silvestra.

Ještě poznámečka na konec. Ať se jednalo o děcko z Afriky nebo Nepálu nebo Jižní Ameriky… na otázku CO PODLE TEBE POTŘEBUJÍ VŠECHNY DĚTI NA SVĚTĚ? Všechny dotazované dětičky odpověděly stejně:VŠECHNY DĚTI NA SVĚTĚ POTŘEBUJÍ MÍT KDE SPÁT, TEPLOU POSTEL, MAMINKU A TATÍNKA.

Když například pod vánočním stromečkem najdete kredit a třeba i nový telefon.. užijte si radost ze skvělého dárku a nezapomeňte, že na nějakém jiném konci Země za Vašich 27,– Kč můžete někomu méně šťastnému i zachránit život nebo jej alespoň zkvalitnit. Máme tu moc pomoci a měli bychom ji všichni, využít.

Přeji Vám ze srdce krásné Vánoce, pohodu, hodně zdraví a lásky. A přeji si k ježíšku, aby všechny děti měli teplou postýlku, maminku a tatínka a byly šťastné.

Nenicka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nanka
Kecalka 216 příspěvků 22.12.06 13:40

Ahoj,
zrovna před chvílí jsem se na to dívala (http://www.nova.cz/tvarchiv/?…).

Musím ale poznamenat, že v prvních minutách jsem měla sto chutí psát do UNICEFu, jestli si za tou reportáží stojí, protože mi to přišlo strašně „novácké“, navíc jsem měla pocit, že se na ty peníze těší někdo úplně jiný a že ty děti donutil, aby takhle plakaly.. V dalších minutách jsem na to ale zapomněla..
Dál bych chtěla říct, že jsem kdesi četla článek, jak UNICEF vystavěl v nějaké zemi postižené zemětřesením (Afgánistán?) stanové městečko pro tisíce lidí, ale bylo poloprázdné, protože ti lidé zůstali ve svých rozpadlých domech a hlídali si, aby jim nebylo ukradeno to málo, co jim zbylo..
To však nemění nic na tom, že si každoročně od UNICEFu něco kupuju! A SMSku samozřejmě POŠLU!
Krásné Vánoce!
 Nanka

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 22.12.06 14:14

Nenicko,
díky za článek, pořad jsem neviděla, ale nějaké SMS určitě pošleme!
Donutilo mě to k zamyšlení, jak malicherné „problémy“ to vlastně většinou řešíme.. snažme se tedy v sobě najít více pokory a radosti z „obyčejných“ věcí, které jsou pro mnoho lidí stále jen nedostižným snem…
Krásné a pohodové svátky všem přeje
Verča a Adámek

 
efča
Kelišová 5708 příspěvků 22.12.06 14:30

Ahojky,
pořad jsem viděla a můžu říct, že jsem po jeho shlédnutí nemohla usnout, jak jsem pořád na ty dětičky myslela.
Samozřejmě jsem poslala SMSku, jen doufám, že se peníze dostanou do správných rukou. O hrůzách a utrpení, ve kterých jsou ty děti nucené žít se nám ani nezdá. .......
 Efča

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 22.12.06 19:19

Ahoj,já si myslím,že to udělali schválně novácky,protože to je prostě dojemné,aby co nejvíce lidí poslalo peníze…v tomto případě schvaluji…řvala jsem jako želva a na UNICEF jsem posílala 2smsjiž před 14dny,neboť reklama,jak chlápek dojídá dortík a pod skleněným talířkem je podvyživené africké dítě je opravdu strašný…já se raduji,jak máme plochou obrazovku k pc,po které jsem toužila a oni sní o kousku jídla každý den…stydím se za svá kila…ale třeba se v příštím životě narodím v Africe a budu řešit podobné věci…po shlédnutí pořadu jsem poslala další 2 sms…Děkuji neničce za upozornění,mys­lím,že jich není nikdy dost…

 
Nenicka
Kecalka 287 příspěvků 23.12.06 09:01

děkuji za Vaše reakce a za odeslané sms.  

Vím, že peníze často nejdou tam, kam hlásají reklamy nadací a fondů… Tady ale ukázali i reportáž, která hodnotí letos situaci z minulého roku - právě té dívenky s motyčkou. Jistě není nic ideálního, ale přesvědčilo mě to, že má cenu sms poslat a angažovat se.  Nejsem nijakým velkým divákem Novy. V tomto případě mě ale pojetí pořadu Na vlastní oči vůbec nevadilo. Pokud to bude mít ten efekt, že lidi darují třeba jen pitomou sms, a děti budou žít, nebo prostě žít lépe, tak je to správně.  

Ještě jednou Vám děkuji, kéž by reakcí ale především sms bylo více.  

Hezké Vánoce!  

Nenicka+Terezka
Listopadky 2004

 
Damila
Nováček 1 příspěvek 23.12.06 12:53

Nanko,
zrovna dnes jsme otom s manželem mluvili, že nám to přišlo až nějak naaranžované.
nepochybuji o tom, že ty děti potřebují pomoci. Ale způsob, jakým to prezentují mi přišel vykonstruovaný, sehraný, nepravděpodobný. Tímto odradí spoustu diváků, jež jim věřili… Škoda. Novinařina a „senzace“ zastírají skutečnou chudobu a poctivost…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Listopadky - Prosinčátka 2004 - Apel


Reklama