Dlouhý, předlouhý porod

Porod

Trvalo to 7 dlouhých, netrpělivých dnů, ale nakonec všechno dobře dopadlo.

tak tohle jsme všichni tři.

dominiček

dominiček

den po porodu
2 komentáře

Psal se den 23.12.2009 byla jsem 2dny před termínem. Byla jsem z přítelem u jeho maminky (tchýně). Přítel (Vašek) měl jít na odpolední do práce tzn na 17:00 hod. Seděli jsme v kuchyni, pili jsme čaj a Vašek odjel pomoct kamarádce z práce. Potřebovala velký nákup odvést domů. Neměla totiž auto. Já mezitím dostala šílené bolesti a neustále se mi chtělo na malou.(vždy ale jen po kapkách). Bolesti začali v 13:50hod. Tchýně si ze mě dělala legraci že vezme dvoukolák a odvezemne do nemocnice která byla kousek od jejího domu. Smála jsem se ale přitom jsem měla v očích slzy a v hlavě zmatek a plno otázek. Chtěla jsem aby byl malý Dominik už venku, ale na druhou stranu jsem si nedovedla představit jak neuvěřitelně to bude při porodu bolet. Když přijel vašek zpět řekla jsem mu co se děje, že mám bolesti a že budu asi rodit. Bolesti jsem měla co deset minut.V 15:45hod vašek volal do práce že mě veze do porodnice a že bude u porodu ať si za něj najdou náhradu a jeli jsme.

Do porodnice jsme dojeli v 15:55 hodin. Hned z příjmu mě odvezli na porodní sál. Tam mi natočili ozvy Dominička a dali mě na porodní box č.3. Udělali mi klystýr a pak pustili ke mě i Vaška. Ve 21:00 přišla doktorka a oznámila mi že si pujdu lehnout na pokoj a tatínek Vašek že půjde domů, kdyby se něco dělo že mu dám vědět.Celou noc jsem prospala.

24.12.2009 Vánoce a já v nemocnici. Ráno ke mě přišel lékař na vizitu a oznamil mi že je štědry den že jdu domů. Neustále jsem měla bolesti ale to nikoho nezajímalo. Když jsem poslala Vaškovi smsku at si pro mě přijede byl naštvaný že doktoři mě i sbolestma propustili domů. Do papíru mi pouze napsali že 26.12.2009 mám přijít na porodní sál na kontrolu. celé dva dny do kontroly jsem doma probrečela a provzdychala bolestma ale dalo se to vydržet. 26.12.2009 mi opět paní doktorka v nemocnici řekla ať se dostavím na kontrolu 29.12.2009 k panu prymáři.

Bylo 29:12.2009 Vašek mě doprovodil do nemocnice na kontrolu. Tam jsem se ptala pana primáře když uz jsem 4dny po termínu zda-li by mi nemohl porod vyvolat. Řekl že se porody vyvolávají pokud je matka nebo dítě v ohrožení života nebo když matka přenáší déle jako deset dní. A že na kontrolu zase 31.12.2009. Vašek si myslel že budeme mít alespon první miminko v havířově, ale ani to se nestalo. Slova pana primáře příroda je nevyzpytatelná můžeme se tu vidět klidně i zítra.

Ten den Vašek odjel do práce zase na odpolední na 17:00hodinu. Bolesti nepřestaly pouze se zmírnily. V19:25 jsem ale dostala nehorázné křeče a musela jsem volat sanitku. Stihla jsem ještě dojít za sousedkou aby z internetu který jsem ještě neměla doma napsala smsku Vaškovi že jsem v porodnici. Na porodním sále pán doktor řekl že to jsou jen poslíčky a že žítra půjdu zase domu.

To už jsem byla vytočená když to ráno za mnou na vizitu přišel primář a zeptal se jestli to rozjedeme. Řekla jsem ano i když jsem evěděla o co jde. Zavedl mi do pochvy čípek v 8:30hod a bylo to. Já jsem začala mít bolesti silnější a silnější. V 11hod. mi přišla paní doktorka dát další čípek a to byl konec. Přišla pečovatelka že mi udělá přípravu. Sestřička mi oznámila ať dám vědět tomu koho chci mít při porodu. Bohužel jsem už neměla kredit takže jsem poprosila sestřičku jestli by mohla napsat smsku Vaškovi aby přijel k porodu.

Vašek přijel ve 12:00hodin já měla už kontrakce co 10 minut a byla jsem otevřená na 3cm. V 13:hodin jsem byla otevřená na 6cm a nevěděla jsem co mám dělat. Vašek mi strašně moc pomohl protože mi na porodním boxu č.3 pomáhal přežít silné kontrakce. On to prožíval semnou. V 13:30mi přišel primář píchnout plodovou vodu a v 15:00Hod jsem už je ležela a čekala na to až budu rodit. Vašek mě držel za ruku… :hug: :huban: byl neustále semnou a prožíval to stejně jako já! V 15:10 se seběhli kolem mě doktoři a 8-o 3× jsem potlačila a v 15:23 sem slyšela ten krásný křik Dominika a viděla ty rozzářené Vaškovy oči.

A dodnes Ty očička vaškovi svítí a mě taky. Je to naše první miminko a první chlap z obou rodin po 13ti holčičkách.

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 12.03.10 09:47

Moc gratuluji k miminku :kytka: .Taky mám doma Dominika, ale tomu mému je už 6 let.Brzy se nám narodí druhé mimi, tak doufám,že to půjde rychleji než u tebe :nevim:

 
efkaa
Stálice 79 příspěvků 12.03.10 22:22

Gratuluji k Dominičkovi
O tomhle jsem slyšela na předporodním kurzu - nepravé porodní bolesti - maj je prý výjmečně někter ženy i několik dni vkuse před porodem, ale přitom ještě nerodí. Mě chytli taky před 3 dnima - už jsme skoro taky jeli, měla jsem je 6 hodin, pak ale odezněli - je to fakt nepříjemný a bolestivý a hodně to vysiluje (po tom jsem se poprvé začala bát porodu - když to tka bolí a nerodím co potom příjde u porodu 8-o ).

 
l-buckova
Nováček 2 příspěvky 10.11.10 10:49

moc bych ti to přála nikomu bych to nepřála :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama