Dlouhá cesta ke štěstí II.

O životě

Je březen. Tenhle měsíc je mi asi souzený. V březnu se stalo takových věcí, že ani nevím, jestli se na ten další březen mám vůbec těšit...

Princezna měsíc po narození

první sádry..
3 komentářů

v lednu..

smíšek
3 komentářů

princezna..
7 komentářů

Březen 2005: období před jizvou a po jizvě

Čeká mě další katetrizace. :-( Ta bohužel nedopadla podle očekávání a za další 2 měsíce dostávám kardiostimulátor. No bezva, život bez sportu, život s omezením, život s viditelnou jizvou. Ve věku mladého člověka plného života nepředstavitel­ná věc.

Hroutí se mi můj dosavadní svět. Po operaci a zotavení zjišťuju, že to není tak hrozný, jak se prve zdálo. Jasně, mám omezení, jasně, mám jizvu, ale život mi šel dál a já ho prožívala snad ještě líp než před jizvou. :-)

Pak bylo pár březnů, které si nepamatuju :-)

Březen 2009: období snažení

Přesně 1.3.2009 jsme se poprvé pokusili o miminko. Marně. Snažení bylo víc než dost, nepomohla ani návštěva lékařů, klinik, vyšetření. Podstoupila jsem několikrát IUI, IFV, KET…a nic. Miminko nikde. Až najednou ty dvě vytoužené čárky. :-) Doktor potvrdil těhotenství a já se začala těšit na miminko.

Při další kontrole mi doktor řekl, že můžu mít dvojnásobnou radost, čekala jsem dvojčátka. Byla jsem strašně šťastná a manžel lítal v oblacích. Bohužel naše štěstí netrvalo moc dlouho a já o naše miminka přišla. :-( Uzavřela jsem se do sebe, vyčítala si snad všechno a byla celkově na facku.

Březen 2013: období…

Bylo 1.3.2014 a my znovu s nadějí podstoupili IUI. A večer to ještě stvrdili. :-D
Uběhlo pár dnů a mně opět nic nebylo. Žádné nevolnosti, žádné bolesti prsou nebo podbříšku, prostě nic. Zase nic. Vzdala jsem svou naději. Asi po 14 dnech jsme měli jít na kontrolu na kliniku, tak jsem si ráno pro jistotu (abych měla jistotu, že opět nejsem těhotná) udělala test. Nechala jsem ho ležet v koupelně a zapomněla na něj.

Před odjezdem na kliniku byl manža v koupelně a huláká na mě přes celý byt (to opravdu nesnáším) „Hele, co znamenaj ty dvě čárky???“ Byla jsem jak v tranzu, slyším dobře? Dvě čárky? Vždyť mi nic není! Šla jsem pomalu k mužovi a koukám na ten test. Víc růžové a zřetelné ty čárky už snad být nemohly. Udělala jsem si ještě 2 testy. Teď mi tak připadá, že jsem je snad ani nemohla stihnout počurat a už tam ty dvě čárky byly. :-D Jeli jsme na kliniku oznámit doktorce, že se zadařilo.

Trvalo to přesně 4 roky od prvního snažení a já byla těhotná. Potvrdili nám těhotenství a vše se vyvíjelo, jak mělo. Nic mi nebylo, jen jsem musela zůstat doma na riziku, což mi vůbec nevadilo. Blížilo se léto, já v plné pohodě s pomalu rostoucím bříškem a úplně bez obtíží. Těhotenství jsem si parádně užila, chodila jsem na procházky s mojí milovanou fenkou, nakupovala jak šílená a těšila se na naší holčičku. Nabírala jsem sílu na to, co přijde po porodu. Blížil se listopad a termín porodu. Věděla jsem, že půjdu na císař. No ale abych to zkrátila, o porodu už jsem tu psala, netřeba znovu rozepisovat.

V půlce listopadu se nám narodila naše princezna. Nejkrásnější miminko, co jsem kdy viděla, a byla celá moje (teda naše). :-D

Bohužel se narodila s vrozenou vadou nožiček, o které jsem do té doby nikdy neslyšela. Neměla jsem ani páru, jak se to léčí-neléčí, jestli naše princezna bude vůbec někdy chodit.

Uběhl měsíc od porodu a princezna dostala své první sádry. Od prstíků až k tříslům. Vždy je měla na týden, pak převaz a nové sádry. Dostala jich celkem 6, pak následovaly dlahy na měsíc, až jsme se postupně dopracovali k sundavacím dlahám. Mezitím jsme pravidelně cvičili a chodili na rehabilitaci.

Březen 2014: období velkého strachu i očekávání

Začíná se blížit termín operace naší princezny. Je naplánovaná na 13.3.2014. Mám obrovský strach, jestli to maličká zvládne, jestli to dopadne dobře, prostě strach. Asi každá víte, o čem mluvím. Naštěstí náš doktor je super chlap a dovolil mi, abych při uspání byla s malou a držela ji za ručičku. To bylo pro mě asi nejtěžší, vidět ji, jak tam hajá na tom velkém stole, jak má masku na obličejíčku, jak se vzpouzí… a pak usnula. Štěstíčko moje, úplně bezvládné v rukou ortopedů… a já jen doufala, ať to dobře dopadne.

Pak mě poslali pryč, už tam nejsem co platná, teď je to na nich. Svěřila jsem svoje štěstí do rukou odborníků a odešla. Seděli jsme na chodbě a já sledovala hodiny. Ať už je po všem a vrátí mi moje miminko. Najednou slyším pláč, ten nejkrásnější pláč, pláč mojí holčičky. Byl bolestný, ale nejkrásnější. Moje holčička to zvládla, je po všem, probudila se. Nejhorší má za sebou.

Pak nás zavolali dovnitř a já svou holčičku objala. Snažila jsem se ji uklidnit, pořád plakala. Nevěděla, co se s ní děje, měla hlad a pořád jen plakala. Doktor mě uklidňoval, že je to normální. Opět měla sádry. Přenesla jsem ji na pokoj, kde se v mé náruči trošku utišila, dala jsem jí najíst a jeli jsme domů. Já se strachem, co bude. Naštěstí to malá zvládla bez teploty, bez pláče. Doma už se na nás smála, hrála si s hračkama a já doufala, že máme vyhráno - aspoň pro teď.

Teď bude mít sádry 10 dnů, pak jí čeká převaz a nové sádry a pak - děj se vůle boží. Doktor nás uklidňuje, že je to na nejlepší cestě a maličká bude normálně chodit, normálně žít, bez omezení, bez problémů. Snažím se mu věřit a doufám, že za pár měsíců se malá postaví a bude běhat. :-D

Někdy si říkám, proč zrovna moje dítě, co jsem komu udělala? A hlavně, co komu udělala moje princezna? Pravděpodobnost, že bude mít tuto vadu, je 0,002 %. Ale všechno zvládneme. A jednou jí určitě nebudu stačit, :-D

A tak Vám nevím, mám se těšit na další březen?? Co mi další březen přinese??

Moc děkuju za podporu svému muži, rodině, přátelům a holkám z naší skupiny Naše březnové //. Děkuju vám všem z celého srdce.

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
madeto
Závislačka 2530 příspěvků 24.03.14 00:08

Přeji, at to všechno dobře dopadne :kytka:

 
kamiri
Závislačka 3790 příspěvků 24.03.14 06:07

Přeji hodně štěstíčka, bude dobře, mám kamarádku, která měla to samé a ted už chová svoji dcerku a je štastná a v pořádku

 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 24.03.14 07:19

Preji holcicce aby dalsi brezen byl ten nejlepsi :hug:

 
jajjina
Kecalka 131 příspěvků 24.03.14 07:44

Krásná holčička a z nožiček si nic nedělej, já jsem to u prvorozeného zažila taky a není to až tak zlé jak to vypadá… jen je to věčný boj, protože i když jsou nožičky opravené, tak dítko dřív nebo později přijde na to, že chůze po špičkách je přeci jen pohodlnější, než když došlapuje na celou plosku nohy a zase si zadělává na průšvih..

 
snazilka11
Kecalka 178 příspěvků 24.03.14 07:49

Moc krásná princezna :kytka: Přeji hodně sil a ať se vše jen v dobré obrátí :hug:

 
Sariiiiii
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 24.03.14 08:22

Preju, at se malinka co nejdriv uzdravi, urcite se vse v dobre obrati, moc vam drzim palecky :kytka:

 
zdendik
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 24.03.14 08:34

Šári, opravdu úžasný deníček, a neboj, Verunka bude v pořádku:-)

 
Mausíček
Nováček 2 příspěvky 24.03.14 08:44

Dobrý den, přeji Vám, ať je Vaše dceruška v pořádku. Jen chchi napsat, že ne vždy jsou nožičky jedinou vadou. Hodně často se tato vada pojí s neurologickými problémy. Bohužel vím o čem mluvím. Má dcerka měla nožičky stejné jako ta Vaše. Celou dobu mi všichni tvrdili, že je zdravá a má jen ty nožičky. Až jí bylo 8 měsíců, zjistilo se, že má těch problémů mnohem víc. Ty problémy se projevily po očkování hexavakcínou. Samozřejmě Vám nechci radit, ale na Vašem místě bych ji raději nechala zkontrolovat neurologem- pro Váš klid. Možná kdybych to udělala také, tak jsem si některé její dnešní problémy mohla ušetřit, možná také ne, kdo ví. Každopádně mé dcerce očkování hodně ublížilo, protože jak už jsem zmínila, zdravá nebyla, ale nikdo si to před tím nemyslel.

 
Shari81
Kelišová 5866 příspěvků 24.03.14 09:13

Děkuju Vám za podporu :hug: dnes jdeme na sundání sáder a uvidíme co dál…

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 24.03.14 10:32

Krasna holcicka :kytka:
Preju hodne zdravi a stesti :srdce:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 24.03.14 11:25

Hodně štěstí :)

 
berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 24.03.14 12:19

Holčička je nádherná. :kytka: Nožičky se určitě spraví. Můj bratranec měl to samé, teď už je mu 22 let, od mala hraje fotbal a nemá žádná omezení.

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 24.03.14 13:17

Držím palce!!!

 
Delfínek.W
Kecalka 308 příspěvků 24.03.14 13:25

Držím palce :kytka: Malá je nádherná :hug:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 24.03.14 13:29

Drzim pesti at mate stesti a vse uz je jen dobre :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 24.03.14 16:23

Preji malinke moc stesticka a zdravicka, urcite to zvladnete :palec: :palec: :palec: :kytka: :hug: :srdce: :srdce: :srdce:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 24.03.14 19:16

Přeji hodně štěstí! :kytka:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 24.03.14 19:19

Holčička je kouzelná a určitě i hodně statečná :hug:

 
sisizizi10
Kecalka 358 příspěvků 24.03.14 20:21

Moc vam a hlavne holcicce preju more stesti a zdravi..

 
kkáča
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 24.03.14 21:58

A počkej příští březen, to už bude běhat kolem Tebe:-)

 
Michellie
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 25.03.14 23:36

Krásný. :hug:

 
Elis22
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 28.03.14 19:16

Holčička je moc krásná, přeji hlavně hoooodně moc zdraví, to je nejcennější! :hug: jsem na tohle hrozná citlivka a vždy mám slzy na krajíčku, když čtu/vidím něco takového, život je tak nespravedlivý a někdy člověk nechápe proč se takové věci dějí právě jemu, je smutné, že se takové věci dějí i tak maličkým mrňouskům, kteří jsou tak nevinní!

 
olcak70
Povídálka 36 příspěvků 29.03.14 08:17

Uz to, ze je mala na svete je preci zazrak, nemocne nozicky se urcite napravi a pristi brezen budete behat za prvnim jarnim slunickem.Tak hodne stesti.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama