Dlouhá cesta za uzlíčkem štěstí

Snažení

Asi před 3,5 lety jsme se s manželem rozhodli, že si pořídíme miminko. Nenapadlo nás však, že po celé té době budeme stále sami.

Hormonální antikoncepci jsem v době, kdy jsme se rozhodli, že je na čase pořídit si miminko, již přes 2 roky nebrala. Menstruace byla pravidelná a žádné obtíže jsem neměla. Asi 9 měsíců jsme se fakt usilovně snažili – sex v plodných dnech, ovulační testy, polštářek pod zadkem a po sexu jsem pravidelně usínala s nohama nahoře, opřenýma o zeď. Brali jsme vitaminy a dělali vše možné i nemožné.

Postupně jsme začali ztrácet nervy a navštívili centrum asistované reprodukce. Zjistili nám výrazně špatný spermiogram, následovala tedy stimulace na IVF. Pro zajištění dostatku vhodných spermií bylo manželovi doporučeno podstoupit chirurgický odběr spermií MESA /TESE. Měli jsme dost odebraných vajíček, nicméně to skončilo neúspěšným transferem a brzy i neúspěšným kryoembryotran­sferem. Po tomto zklamání jsme se rozhodli změnit centrum. Ve 2. CARu jsme prošli spoustou vyšetření, hormonální profily, ultrazvuková, imunologická a genetická vyšetření…

Dozvěděli jsme se, že spermiogram dopadl katastrofálně. Spermie byly nalezeny jen ojediněle a ještě patologické. Při 2. IVF byl manžel opět na chirurgickém odběru spermií. Vše skončilo tak, že spermie, které nalezly, byly patologické a nepohyblivé. Bylo nám doporučeno využít dárcovské sperma. Docela jsme si poplakali, ale nakonec k tomu dali souhlas. Opět bylo dost embryí na 2 transfery, které ani nyní neskončily pozitivním těhotenským testem. Následovala tedy laparoskopie a hysteroskopie, aby se lékaři podívali, proč se nám krasná embryjka v milé sliznici nechtějí zahnízdit.

Vše dopadlo nad očekávání dobře, jsem naprosto v pořádku a prý není problém, abych otěhotněla normálně (samozřejmě při dobrém spermiogramu nebo s jiným partnerem). Byla nám nabídnuta i možnost inseminace od dárce. Chtěli jsme však miminko spolu. Doslova jsme lékaře ukecali, aby manželovi udělali kontrolní spermiogram (užíval všelijaké potravinové doplňky, sprchoval se studenou vodou, snažil se zdravě stravovat, podotýkám, že ani jeden nepijeme a nekouříme). Dali jsme na nejrůznější rady a doufali v pozitivní změnu.

Byla nalezena 1 patologická a nepohyblivá spermie. Já jsem se rozhodla před dalším pokusem pročistit své tělo a držela 9 měsíců očistnou dietu a užívala jsem ženské bylinky. Protože byla naše touha po dítěti neuvěřitelně silná, tak jsme po konzultaci s lékaři dále rozhodli jít místo na inseminace na IVF. Následovalo 3. IVF s dárcovským sperma. I lékaři si mysleli, že po provedené laparoskopii bude úspěch v tomto IVF zaručen, avšak vše skončilo po 2 transferech dalšími 2 negativními tes­ty.

Nikdo nám nedokázal vysvětlit, proč se tak děje, proč se embrya nikdy nezahnízdí, když jsou krásně vyvinutá a mají hezkou sliznici. Lékaři nás přesvědčovali, ať zkusíme ještě tu inseminace s dárcem, ale nepřesvědčili nás. My už měli naprosto jiný plán, ve kterém jsme s nimi nepočítali. Přes půl roku jsme měli podanou žádost o adopci.

Možnost adoptovat miminko nám dala nové síly. Návštěvou sociální pracovnice začal kolotoč. Vypsali jsme spoustu papírů a dotazníků, pak se byla podívat u nás doma, jak bydlíme. Následovala pozvánka na krajský úřad k psychologovi. Po tomto prvním vzájemném poznávání přišla pozvánka na přípravku k adopci a po ní jsme byli ještě několikrát pozváni na psychologické testy k psychologovi na krajský úřad. Vše trvalo jeden rok. Nyní už jsme schválenými a prověřenými žadateli a doufáme, že se „nám brzy narodí naše miminko“.

Teprve teď ho máme téměř na dosah ruky. I když to bude trvat třeba ještě rok nebo dva. A i když asi nikdy nezažiji ty krásné okamžiky těhotenství a příchodu miminka na svět, jsem štěstím bez sebe, že už se blíží ten okamžik, kdy si pochováme náš malý „uzlíček štěstí“. Možná právě teď někdo brečí nad těhotenským testem, na kterém vidí 2 krásné čárky, pro někoho jiného tak vytoužené. A možná právě nyní se ona nešťastná žena rozhodla, že na potrat nepůjde, a pomůže tak někomu jinému, kdo brečí přesně z opačného důvodu.

Snad nám brzy zazvoní telefon a v něm se ozve: „Máme pro vás miminko.“

Hodnotilo 31 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 25.07.12 05:34

Ten konec, ten ji vystihla a já ti moc přeji, vám oběma, aby vám zavolali a z domečku k vám doletěl andílek, rovnou do náruče. Vím čím procházíš, mám pár kamarádek, které byli, jsou či budou v procesu adopce. Přeji hodně sil, nebudu lhát, budete je potřebovat. Jste stateční a já děkuji za takové lidi, jako jste vy.

Lucka

 
maacek
Extra třída :D 12247 příspěvků 25.07.12 06:47

Krasnýýýýýýýý­ýýýýýýýý :srdce:

 
KlariSi
Závislačka 3605 příspěvků 25.07.12 07:35

Krásný deníček :hug:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 25.07.12 07:35

Opravdu krásnýý :P Já jsem vždy chtěla adoptovat miminko, ale na nás se usmálo štěstí a máme dvě děti(vlastní), ale pokud by to nešlo, tak bych šla do adopce hned :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 25.07.12 07:45

No páááni… 8o

Naprosto upřímně konstatuji, že budete, podle mě, suproví rodiče!!! Všechno čím jste si prošli vás jistě hodně spojilo. Smekám…

A upřímně vám přeji brzké zazvonění telefonu!!! :srdce:

 
BertaCek  25.07.12 08:01

Uzasny denicek, preji hodne stesti. Prala bych kazdemu takovou partnerskou oporu a lasku, jakou si poskytujete vzajemne.

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 25.07.12 08:12

Četla jsem deníček jedním dechem. Obdivuji vaše odhodlání a sílu. Určitě budete skvělý rodiče, který dají miminku lásku, kterou by nikde nedostal :palec:

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 25.07.12 08:44

Ahoj, moje kolegyně z práce taky nemohla otěhotnět, podali si s manželem žádost o adopci a prošli na 1*. Čekali nějakou dobu a nakonec dostali ani né půlroční holčičku od zdravé maminky, která prostě dítě nechtěla. Moc Vám držím pěsti, ať je ta doba čekání co nejkratší a brzo máte svoje štěstíčko doma :hug:

 
Peczka
Extra třída :D 12558 příspěvků 25.07.12 08:51

Přeji at vám adopce vyjde. Rozhodli jste se správně dát miminku milující rodiče :hug: A přeji aby se vám nakonec zadařilo jak známému, že až si adoptovali holčičku jeho žena zjistila po snad více jak 20 letech že je těhotná. :* :* A ikdyby né svoje vytoužené miminko budete mít u sebe a třeba si ptoom vezmete ještě jedno :hug:

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 25.07.12 09:09
Držím palce

Moc vám držím palce. Je to správné rozhodnutí!! Moje sestra prodělal to co vy, dopadlo to po 3.IVF ZT v pátém týdnu a to byla pro ně poslední kapka. (Problémem bylo též špatné sperma a nevyšlo to ani s dárcem). Teď mají 2 děti, které si adoptovali a jsou šťastní. Děti dostali vě věku 5 dní přímo z porodnice, tenkrát to šlo přes FOD a tzv. přímou adopci. Moc držím palce Stani

 
paraple0508  25.07.12 09:19

Přeji, ať se brzy „zadaří“ a zazvoní ten vytoužený telefon :-) Moje známá se svým manželem taky zkoušeli, co šlo. 10 let věnovali boji o vlastní miminko. Oba jsou v pořádku, jen nemůžou mít spolu děti, s jinými partnery ano, ale stejně nevyšly pokusy s darovanými vajíčky atd. V průběhu těch čekacích let zažádali o adopci, čekali 3 roky, ale vyplatilo se a tak mají kluka (toho si vezli z porodnice) a holčičku (tu si také vezli přímo z porodnice). Děti jim dělají velkou radost, jsou moc šikovné a mají spokojené a šťastné rodiče. To stejné přeji i vám a věřím, že se to podaří. Znám holku, velmi mladou, která před čtvrt rokem dala své miminko k adopci - hned po porodu (zůstala na všechno sama a je hodně mladá), dítě se v porodnici zdrželo jen pár dní a pak už si ho odvezli adoptivní rodiče :-)

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 25.07.12 09:23

Moc krásně napsaný deníček, obsah sice smutný, ale jste silný a milující se pár a moc Vám přeji, aby jste se brzy dočkali miminka ať už vlastního když se podaří tak i adoptovaného, uděláte krásný život nějakému děťátku, co nemělo šťastný start do života :hug: P. S. Nám kdyby se tehdy vlastní též hodně dlouho nedařilo, adopce by byla pro nás taky volba, jak naplnit život a mít rodinu :kytka:

 
LuciTau  25.07.12 09:35

Krásný deníček a upřímně, Vám přeji brzké zazvonění telefonu se slovy „máme pro vás miminko“ :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
zuzu29
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 25.07.12 09:44

Prošli jste si opravdu těžkou zkouškou. A já vám moc přeji, aby telefon zazvonil co nejdříve :) :hug:
Budete skvělí a milujíc rodiče, o tom nepochybuji :)

 
slunečnice81
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 25.07.12 09:46

Přeji Vám, aby i vy jste byli konečně šťastni…ať je to jakýmkoliv způsobem. Myslím si, že milovat můžeme kohokoliv, ať už vlastní nebo cizí…prostě bude Vaše a hotovo. Obdivuji Vás! :kytka:

 
handa30
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 25.07.12 09:54

Krásný deníček. Z celého :srdce: Vám přeji, aby k Vám brzy přišlo miminko. Bude mít nejlepší rodiče na světě!! Hodně štěstí.

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 25.07.12 10:20

Řvu jako želva, tak ať se brzy dočkáte, jste moc stateční
:-))))

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 25.07.12 10:23

Moc vám držím pěstě, ať se už konečně dočkáte!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 25.07.12 10:24

pískle mi vzala slova z úst :hug: :hug: úplně přesně znám a vím jak ti je…i my máme za sebou podobné zážitky s ivf :,( kdy tedy u nás se zadařilo a já si užívala být těhule…až na ten konec ale ten se dovíš v mých deníčkách :,( každopádně i my čekáme…oboum nám přeji co nejdříve ten úžasný telefonát…dodala jsi mi moc síly :hug: přesně tohle jsem potřebovala číst :hug: děkuji

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 25.07.12 10:47

Nepochybuju, že z vás budou skvělí rodiče a přeju, ať se brzy „zadaří“. :kytka:

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 25.07.12 10:50

Upřímně a z celého srdce :srdce: přeji, aby brzy zazvonil onen očekávaný telefon :hug: :hug: :hug:

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 70 inzerátů 25.07.12 11:13

Určitě to brzy vyjde a budete mít doma malého čiperku, ať to bude chlapeček nebo holčička. Držím pěsti. :palec:

 
misar
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 25.07.12 12:05

Krásně napsané. Přeji moc a moc štěstíčka a radost s miminkem, které brzo budete chovat :kytka:

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 25.07.12 12:06

Určitě to brzy vyjde, moc vám to přeji :hug:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 25.07.12 12:27

Ahoj! Krásný a smutný deníček! Jsi silná žena a s partnerem máte nádherný ztah, když jste všechno tohle zvládli a překonali a rozhodli se jít do adopce! Přeju hodně štěstí a brzo ten osudný telefon!!! moc vám držím palce!!!

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 25.07.12 12:35

@Haňulda I vám přeji, ať vše dobře dopadne. Přečetla jsem si deníčky a je mi smutno. Snad se na vás brzy usměje štěstí :hug:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 25.07.12 12:35

Úplně mi naskočila husí kůže. moc přeji ať se brzy dočkáš! :hug:

 
verunecka87
Povídálka 50 příspěvků 25.07.12 12:50

Zrovna jsem dočetla článek a slzičky i husí kůže mě neminula. Máme doma 8.měsíčního chlapečka a vím, že tohle je to pravé štěstí.
Z celého srdíčka vám přeji ať se brzy vytouženého děťátka dočkáte:)Hodně štěstíčka a držím palečky ať máte svého broučka brzy doma, krásnnnýýý, jste užasní lidé, kteří si to zaslouží :srdce: :)

 
zanuletka
Závislačka 2921 příspěvků 25.07.12 13:04

Držím pěstičky ať se brzy dočkáte vytouženého miminka. Věřím, že se brzy ozve ten vytoužený telefon. :hug:

 
Petra 274  25.07.12 13:45

Moc krásný deníček. Ať vám brzo zazvoní telefon s vytuženou větou Máme pro vás miminko. Švagrovci prožívají to samé, teď už mají být schváleni jako vhodní rodiče a budou čekatelé na miminko. Přeji moc moc štěstí :kytka:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 25.07.12 14:05

Jsi moc statečná, normálně tu bulím. Vím, co je IVF a beznaděj. Hlavně, že už miminko brzy přijde i k vám a i když nebude vaše, budete ho milovat jako svoje :hug: :hug: :hug:

 
loskachlos
Kecalka 171 příspěvků 25.07.12 14:09

Moc vám přeji ať se brzy dočkáte svého miminka :) buďte stateční…a trpěliví :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.07.12 14:12

Ať se brzo dočkáte a přeju hodně radosti a sil :kytka:

 
jitulííína  25.07.12 14:41

Taky se přidávám, moc krásně napsáno a přeju hodně štěstí, ať brzy máte své štěstíčko u sebe, kde mu bude nejlépe… Hodně sil, štěstí a trpělivosti. :srdce:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 25.07.12 14:47

Napsala jsi to krásně a já držím pěsti, ať máte brzy doma co nejvíc dětí…

 
kristam
Povídálka 12 příspěvků 25.07.12 15:19

Všem děkuji moc za milá a povzbuzující slova

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 25.07.12 16:11

Napíšu podobný příběh, ale zkrátím ho :-)
Po 6 letech marného snažení žádost o adopci, posudek, že není šance na otěhotnění, po roce a půl schválení, pak přidání do pořadníku s příslibem, že do roka bude mimčo :-) dva měsíce nato pozitivní test :-)
Držím palečky, at máte miminko brzo doma

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 25.07.12 16:19

Moc vám přeji aby vám to vyšlo a byly jste úplná rodina.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 25.07.12 17:37

Vždycky když si něco takového přečtu, tak je mi ouvej z toho jak je ten život nespravedlivý :,( Nevím podle čeho příroda přiděluje, že zrovna těm se to povede a těm vůbec… Každopádně Vás obdivuji a určitě už brzy budete mít ten svůj uzlíček štěstí doma :* Ještě mě napadlo, já jsem tu někde na emiminu vyčetla, že na andrologii se zkoumá mužská neplodnost, proč mají muži špatné spermie, někdy je to varikokélou, která se dá odstranit a spermie začnou časem být funkční a v pořádku a lze otěhotnět přirozeně. Můj manžel má také špatný SPG a rozhodně ho na andrologii pošlu než přistoupíme na IVF.

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 25.07.12 18:05

Skoro som sa rozplakala, ako ma dojalo co si napisala… vy si miminko zasluzite a urobite stastnymi seba a aj to malicke.

 
zrzana2  25.07.12 18:26

Drzim palce, musite byt uzasny par :hug:

 
Supermanka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 25.07.12 19:06

Moc krásné četla jsem to jedním dechem. Jsem taky snažilka tak doufám, že když to nepůjde že budeme mít s manželem síly jako Vy. Moc Vám držím palečky a věřím, že jak jeden uzlíček štěstí budete mít doma věřte že jednoho dne to půjde i přírodní cestou znám x lidí, kteří nemohli mít mimi pak umělé oplodnění a za rok přírodní cestou další mimi.. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 25.07.12 21:45

Nádherný, i když trochu smutný deníček… přesto s otevřeným (a určitě šťastným) koncem :potlesk: Moooc vám oběma přeju, aby telefon zazvonil co nejdřív a vy si mohli odvézt ten malý uzlíček štěstí. Určitě budete úžasnými rodiči :kytka:

 
janehorka
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 26.07.12 07:04

Mam husi kuzi, uzasne napsany a ten konec je opravdu pravduvej! drzim pesti pro stesti :) :potlesk:

 
martast
Kecalka 301 příspěvků 26.07.12 12:15

Deníček jsem si četla už včera a bylo mi z něj moc smutno. Dnes jsem si na něj opět vzpomněla, protože jsem byla s mým chlapečkem na neurologii, která sídlí v Kojeneckém ústavu. Pokaždé sleduji ty malinkaté dětičky, jak si venku hrají a pokaždé mi u toho tečou slzy. Všechny bych je nejraději pomuchlovala a odvezla domů. A to mám svoje dvě úžasné děti. Pokaždé jim v duchu přeji, aby si je náhradní rodiče brzy odvezli, jako já odtamtud odnáším to svoje. U toho plotu, přes který tam koukám mě vždycky napadne, jací to budou lidé, kteří si vezmou to či ono dítko. Dneska, po přečtení Tvého deníčku, jsem to tam už věděla, budou jako ty, se srdcem na dlani a fůrou lásky, která mu doteď chyběla. Možná nezažiješ pocity těhotenství, ale na tom nesejde. Já bych třeba ve svém případě toto období klidně vynechala - bylo mi špatně a vypadala jsem jak dělová koule :mrgreen:. A že to dítě neporodíš zrovna ty, Ti určitě na lásce k němu neubere. A ono ti ji bude každým svým úsměvem vracet.
Strašně moc vám přeji, aby telefon zazvonil co nejdříve a vy jste se mohli radovat z miminka.
Jen je mi líto, že se adopce takto táhnou.

 
jjj11
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 26.07.12 14:05

Tvůj deníček sem přečetla jedním dechem se slzami v očích, taky se snažíme tři a půl roku a zatím nic, ted sem po KETíku, v neděli budu testit, ale bojím se, že opět nic a bude na mě koukat zase jen jedna čárka jako už tolikrát…
Tobě přeji moc a moc štěstíčka a držím palečky :hug:

 
jelilenka
Extra třída :D 11155 příspěvků 2 inzeráty 27.07.12 10:28

Kristam, dočetla jsem deníček se slzami v očích, myslím, že miminko, které se dostane pod vaší ochranu - tvojí a mnželovu má vyhráno na celý život, bude mít super rodiče :srdce:, přeju vám oběma moc štěstí a brzké zazvonění telefonu :hug:

 
kristam
Povídálka 12 příspěvků 17.11.12 16:09
:srdce:

Příspěvek upraven 08.07.13 v 07:43

 
kristam
Povídálka 12 příspěvků 08.07.13 07:45

:* téměř půl roku máme doma mrňouska :palec: :srdce: Když jsem tento článek psala, tak nám brouček již rostl v jiném bříšku :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama