Dlouhá cesta zakončená předčasným porodem dvojčátek

Porod

Cesta k miminku byla dlouhá a plná překážek. Tenkrát by mě ani nenapadlo, čím vším si projdeme. Proto je deníček dlouhý, víc zkrátit mi nešel. :)

Po dvou letech vztahu jsme se s teď už manželem rozhodli, že je čas na miminko. Vysadila jsem antikoncepci a vše jsme nechali osudu. Po pár měsících marného snažení přišla první bota v podobě manželových epileptických záchvatů. Naštěstí byla způsobena „jen“ stresem ze zaměstnání a změna práce vše vyřešila.

Měsíce ubíhaly, stále se nedařilo, přišel čas navštívit CAR. Má diagnóza: PCOS. DLouhé studování internetu a já usoudila, že to není žádná tragédie, sezobu pár hormonů a miminko bude. Jak jsem se pletla. Mé tělo stávkovalo a veškeré pokusy lékařů ze mě dostat alespoň 1 vajíčko končily naprostým fiaskem.

Naprosto vyčerpaná po psychické, fyzické i finanční stránce se přidaly problémy s podnikáním, které skončily uzavřením mého milovaného Studia krásy. Je čas dát si pauzu, postavit se na nohy, popadnout dech. Je prosinec 2014 a já měním práci, snažení o miminko se posouvá na dobu neurčitou.

V lednu přišla menstruace i bez vyvolávačky. Jakou jsem měla radost, když se opakovala i v únoru, březnu… Začínal ve mně hlodat červíček, mé tělo funguje a mohlo by se zadařit. Ze všech předešlých stimulací mi doma zůstalo jedno balení Klostíku, tak tomu trošku pomůžeme. :)

Je duben, večer se chystáme na sraz s kamarády, ještě před tím však pospíchám domů z práce za manželem, jsem přece 15. den cyklu, mohlo by to klapnout.

O pár dní později říkám manželovi: „Pořád mě bolí břicho, jsem buď těhotná, nebo mám pěknej zánět.“ :)

Jaká radost když jsme druhý den objevily //. Po 5 letech snažení se zadařilo! :)

Doktorka těhotenství potvrdila: „Vidím gestační váček, přijďte za dva týdny, ať potvrdíme srdíčko.“

Cha cha, žádné jedno srdíčko, ale rovnou dvě! :)

„Maminko, čekáte dvojvaječná dvojčátka.“

Nevím, jestli smích, který následoval, byl z pocitu štěstí nebo hysterie. :D

Začala jsem si těhotenství užívat, nevolnosti mě netrápily, jen ta hnusná žáha. Začala pálit snad hned první den a přestala až po porodu.

Byla jsem ve 24. tt, celý víkend jsem se necítila dobře, co mi je, jsem ale specifikovat nedokázala. K divnému pocitu se ale přidala horečka a výlet na pohotovost.

„Maminko, necháme si vás tady. Čípek 1,3 cm a branka do tvaru U.“

Naštěstí vše způsobil zánět a antibiotika a magnezoterapie vše vyřešila. Po 14 dnech jsem si šupajdila domů s nakázáním hodně odpočívat.

Od té doby mi hodně tvrdlo břicho a já se modlila za každý den, kdy jsem držela 3v1. V sobotu 21. 11. 2015, já 33+6, budí mě potřeba čůrání. Asi po desáté tu noc. Vstanu a koukám, já se asi počůrala. Seděla jsem na záchodě, když mi došlo že vlastně nečůrám, ale pořád něco teče. :D

Budím manžela: „Praskla mi voda,“ načež se prudce zvednoul, kouká na mě a ptá se mě: „Kde praskla voda?“ Prostě chlap no. :D

Přijeli jsme do porodnice, já otevřená pro prst volně s odteklou vodou „Áčka“. Dostala jsem antibiotika, magnezoterapii a kortikoidy na dozrání plic. Potřebovali jsme vydržet 48 hodin, aby plíce dozrály. Odvedli mě na čekací pokoj a manžela poslali domů. Bylo mi dobře. Kdybych neustále pod sebou neměla rybník, ani bych nevěděla, že se něco děje.

Porodu jsem se nebála, celé těhotenství jsem k němu přistupovala „co šlo dovnitř, musí jít i ven“. Když ale slyším maminky ze sálů, začínám mít nahnáno, a když mi na pokoj dají hysterickou rodičku, chtěla jsem utéct. Ale jak, když jsem byla napojená na kapačky?

O půlnoci mi začali divné bolesti, hlavně v zádech. Oni se opakují každé 3 minuty? To néé, já potřebuju vydržet ještě den a půl a s takovými bolestmi to rozhodně nedám! V 5 ráno mě vyšetřují, otevřená na 2 prsty a se slovy: „To do pondělí vydržíte, běžte se vyspat,“ jsem si šupajdila zpět na pokoj.

Cha cha vyspat, s pauzou necelé minuty mezi kontrakcemi? V duchu jsem si nadávala do slabochů, jelikož mé hodnoty byly nižsí než maminek, které se mnou na pokoji v klídku chrupkaly. Monitor na mě ukazoval hodnotu 45 a já měla pocit, že břicho mi musí každou chvíli prasknout. Nejlépe mi bylo v leže na zádech, tiše trpící, kroutící se jak žížala.

V 7 ráno se mi začíná chtít na velkou. Při představě přesunu na záchod se rozhodnu to vydržet. Když se mi i po půl hodině chce, zvoním na sestřičku, ať mi odepne kapačku, že musím. Nejdříve mě vyšetřila a pak začal šrumec. Otevřená na 8 mě přesouvali na sál a nikdo mě neposlouchal, že musím na velkou! Hold nezkušená prvorodička (ač jsem toho měla hodně načteno). :D

Na sále mě napojili na monitor, nohy nahoru a doktor konstatuje: „9 cm, branka zašlá, můžem tlačit.“

Už? Musím zavolat manželovi. Sestřička mi podala mobil a já se zmohla na jednu větu: „Rodím, hned přijeď.“

Porodní asistentka se ptala doktorky zda má volat neonatologovi: „Uvidíme, jak bude maminka tlačit.“

Já tedy zatlačím. „Rychle je volejte, nebo to nestihnou,“ chvilku jsem se s tlačením rozčilovala a odmítala tlačit na tři nádechy na jednu kontrakci. Víc jak dva nádechy nedávám. Při třetí kontrakci se v 7:59 narodila Magdalenka s 43 cm a 1750 g.

Porodní asistentka mi chytla břicho aby se „Béčko“ neotočilo a ať na další kontrakci hned tlačím. V duchu jsem si říkala: „To se po…? Já si potřebuju odpočinout.“

Kontrakce přicházela, já zavřela oči a předstírala jsem, že žádnou kontrakci necítím. Takto jsem zapřela dvě kontrakce. Pak doktorka rozhodla, že mi mají dají oxytocin. Já vytřeštila oči a div jsem nezařvala: „Žádný oxytocin, už kontrakce cítím a jdu tlačit.“ :D

Tadeášek se narodil v 8:04 na první zatlačení, s mírami 44 cm a 1750 g. Miminka mi dali pohladit a odnesli na JIP. Dva kosmetické stehy a máme hotovo. :) Volala jsem manželovi, že už máme dětičky na světě a jezdit nemusí, pustí nás za nimi až odpoledne. Smál se mi, že než se oblékne a vyčistí zuby, já si klidně porodím. :D

Dvě hodiny si mě nechali na sále, cpala jsem se snídaní a koukala z okna na první sníh letošní zimy. Po převozu na pokoj jsem se sama vysprchovala a došla na WC. Odpoledne přijel manžel a šli jsme za dětmi.

První pohled mi div nepodrazil kolena. Maličkaté uzlíčky, ze kterých vedlo spoustu hadiček. Hned po porodu sami dýchali a Apgaroba měli 8-9-9, nakonec ale potřebovali pomoc papíku a Mája i kyslík. Každý den dělali veliké pokroky, každý ml mlíčka, který strávili, jsme slavili. 14 dní si je nechali na JIP a já za nimi každý den chodila, klokánkovali jsme, kojili, já poctivě odstříkávala. Pak nás přesunuli na JSP na společný pokoj, kde jsme se sžívali a 23. den po porodu nás pustili domů.

Teď nám jsou 3 měsíce, máme téměř 5 kg a známky nedonošenců jsou téměř pryč. Celá ta dlouhá cesta stála za to a já jsem ta nejšťastnější maminka, která doufá, že vás neunudila. :)

Hodnotilo 50 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Michaela2495
Kecalka 195 příspěvků 24.02.16 00:24

To je krásný :) moc hezký deníček :) přeju ať dělají drobečci jen samou radost ať se jim daří :srdce: :kytka:

 
Klarca99
Povídálka 37 příspěvků 24.02.16 01:14

Gratuluji k miminkům :kytka: Měla jste krásný porod, na to že to byli dvojčata. Žádný císařský řez…a to Vám ho ani v porodnici nenabízeli?
Ať jsou zdraví :palec:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 24.02.16 07:01

Krásný :potlesk:.Mám taky dvouvaječný dvojčata kluky. Taky se narodili dřív, v 36 týdnu těhotenství, ale já rodila plánovaným císařem, jeden byl koncem pánevním. Držím vám palečky at jste zdraví a užívejte miminka :hug:

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 24.02.16 07:21

@kattulda001: ahoj, tvůj denicek se mi moc hezký četl, snad proto ze mám taky dvojčata :mrgreen:,naším už je 19m, narozené jsou 36+4tt a každý měl 2260g,48cm. U nás se taky čekalo na děti dlouho, první těhotenství dopadlo tak, že máme v nebicku andilka.

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 24.02.16 07:30

Patri vam velky obdiv za to, ze jste to zvladla bez cisare. :potlesk: :palec: Jsem nejaka precitlivela, tri roky se snazime i druhe dite, tak me to uplne dojalo. Taky bych chtela takovy hepac :)

 
marketa885
Nováček 10 příspěvků 24.02.16 07:32

Jsem taky šťastná, jak Vám to hezky dopadlo, a dvojčátka. Držím palečky. Mějte se hezky :kytka:

 
Lenka 80  24.02.16 07:49

Krasny denicek a krasny stastny konec :-) co vic si prat? :-) gratuluju :hug:

 
cheynee
Kecalka 151 příspěvků 24.02.16 08:11

Krásný :*

 
maminka201  24.02.16 09:26

Nádherný, nejhezčí deníček co jsem četla :potlesk: :potlesk: i slza mi ukápla. Moc moc gratuluji k miminkám at Vám dělají samou radost a jste všichni zdraví :hug:

 
oli28
Nováček 1 příspěvek 24.02.16 10:20
:palec:
 
fashion_victim83  24.02.16 11:23

Ja myslela, ze dvojčata se rodi cisarem, ale asi ne vzdy :lol:

 
kattulda001
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 24.02.16 11:31

Dekuju vsem za pochvalu :)
@Klarca99 @fashion_victim83 kdyz jsou dvojcatka obe zahlavim, a nehrozi komplikace tak se rodi prirozene. Ma dr. Chtela at si to rozhodnou sami v porodnici jak budu rodit, ale ja porodila 3dny pred prvni kontrolou :mrgreen:

 
blobfish
Závislačka 3694 příspěvků 24.02.16 11:55

Gratuluju :-)
Akorát mě (už v několikátém deníčku) zarazila ta „hysterická rodička“. Ženy, to nejste ani trochu solidární?

 
mohout710
Stálice 90 příspěvků 24.02.16 12:04

:srdce: krasny :oops:

 
zuzka131313
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 24.02.16 12:14

Nádherný :srdce: je krásný číst že po tak dlouhé době snažení přijdou hned dvě destičky na svět :srdce: to je odměna za to že jste vydrželi! Ať děti krásne rostou a dělají jen samou radost! :hug:

 
Popokatepetla
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 24.02.16 13:02

Moc hezký deníček, i slza mi ukápla :) našemu dvojtému štěstí je už 2,5 narodili se 33+3

 
Katty1203
Kecalka 177 příspěvků 19 inzerátů 24.02.16 13:25

Krásný a vím o čem píšeš. Ja to měla podobně. Mám jednovaječná dvojčátka. :srdce: :srdce: :srdce:

 
fashion_victim83  24.02.16 13:41

@zuzka131313 dvě destičky :mrgreen: Super překlep.

 
kattulda001
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 24.02.16 14:20

@blobfish „histericka rodicka“ tak ji tam oslovoval veskery personal, na vsechny jen rvala, byla sprosta, kdyz miminku diky jejimu dychani zacali padat ozvy, tak rikala ze ji je to jedno, at si mimco dela co chce ze ji to boli.. ja to chapu, porod neni prochazka ruzovou zahradou. Ale nejakou hranici kterou neprekrocim, uz kvuli zdravi miminku, by v sobe mela mit kazda z nas.
Fakt me desila! I kdyz popravde, asi by me vydesila i kazda jina :mrgreen: :mrgreen:

 
blobfish
Závislačka 3694 příspěvků 24.02.16 14:27

@kattulda001 Chápu. Ale věřím tomu, že někdy ta bolest může být taková, že je ti jakákoli stanovená hranice k ničemu. Je to subjektivní, nemyslím si, že se to dá posoudit, dokud nejsi v její kůži (což nejsi nikdy, že jo).

 
kecak
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 24.02.16 16:50

Moc gratuluju k dvojčátkům! Moc krásně napsáno, až mě to dojalo :mavam:

 
Sopttíček
Závislačka 3326 příspěvků 24.02.16 17:10

@fashion_victim83 ne vždy se rodí dvojky císařem. Já měla hodně podobný porod jako autorka.
Jinak krásný denicek, fakt mi to připomnělo můj porod. Ať děti dělají jenom radost :kytka:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 24.02.16 17:15

Pobavily me ty zapřené kontrakce, to se asi podaří málokomu :mrgreen: přeji dvojcatkum ať se daří.

 
Žaneta66
Závislačka 4455 příspěvků 24.02.16 18:07

Krásný deníček s ještě krásnějším koncem :hug: hodně zdravíčka dětem a samou radost Vám s němi :lol:

 
PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 34 inzerátů 24.02.16 19:09

Krásný, geatuluju:)

 
majki.r
Extra třída :D 12449 příspěvků 24.02.16 19:38

Moc krásné, gratuluju :kytka: „Kde praskla voda“ mě pobavilo :lol:

Příspěvek upraven 24.02.16 v 19:39

 
andrys36
Kecalka 287 příspěvků 24.02.16 20:10

Bombaaaa gratulka krasny :-) :srdce:

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 24.02.16 22:07

Moc krásný deníček :) ať vám dětičky dělají jen samou radost :) :mavam: :srdce: :dance: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama