Dlouhé těhotenství aneb jak se se mnou nepářou

Těhotenství

Ano, nikdo se se mnou nepáře a ještě ke všemu mě vytáčí polovina světa :D.

dnešní pupek

Ale nejvíc ta bába v obchodě!

Takže opět ahoj maminky a těhulky,

přispívám svým deníčkem, abych se s vámi podělila o to, jaké to je, když přenášíte. A věřte, že to není žádný med. A doktoři si v tomto mučení vyloženě libují.

Dneska jsem byla v poradně. Už jsem měla nachystanou tašku do porodky a v tom mi volá kamarádka, že se mnou nemůže jet. No bezva. Nikdo nemůže. Tak musím jet sama. Nejvíc mě deptá ten můj EX!

„Jako ještě mi vynadej, že nemůžu jet, já musím do práce.“ Na to, že má ze zákona nárok na doprovod partnerky do porodnice mi řekl: „Jako si myslíš, že se asi rozkrájím, ne? Dělám v práci ještě za kolegu. Tak si to přehoď na později, ne?!“ On si to fakt představuje jak Hurvínek válku nebo co.

Už toho mám fakt dost. Normálně jsem mu řekla, že jestli dneska přijede (jako že to měl v plánu), tak dostane tak přes držku, že pojede do špitálu místo mě. Protože mu tu hubu rozbiju nejen já, ale už i táta. Jediný, na co se ten můj EX zmohl bylo: „A to tě tam nemůže hodit táta?“

Ten tam semnou do háje jezdí furt. Máma to samý, teď prostě ani jeden nemohl a ON není schopnej si ten půl den volna zařídit! Bože já sem tak vytočená, že mě teď měřit tlak, tak vyletí na 200/100!

Ale zpět k tomu, proč píši tento deníček. No v poradně fakt bomba. Monitor ukázkovej. Dvě slabší kontrakce, jinak (jak já říkám) „dálnice D1“. A vyšetření? Perfektní! Na kozu už jsem se nemohla vyhrabat s tím bubnem. Tlak? No můžete si vybrat. Levá ruka 149/91, pravá ruka 150/93 a ručním tlakoměrem 130/85. Tak tam pochopitelně napsali ten nižší.

Na můj dotaz, proč tam nenapsali ten nejvyšší, se mi dostalo odpovědi: „To může být od kontrakcí, víte.“ A já na to, že žádnou kontrakci už od monitoru nemám. A ona na mě: „No to mi by jsme vás tu museli chvíli nechat, jestli by se vám tlak snížil a pokud ne, tak by jsme vás museli hospitalizovat.“ Tak se ptám, kde je problém a odpovědí mi bylo, že mají zavřený porodní sály, takže prostě nenabírají pacientky.

Takže prostě a jednoduše řečeno, snažili se mě zbavit, abych rodila jinde a oni byli z obliga, kdyby se něco pokazilo. Nehledě na to, že mám problém s tlakem a placentou. Podle doktorky, která mě přijímala do porodky, mám přezrálou placentu, z čehož jsem usoudila, že asi už dlouho nebude fungovat.

A ve finále mě vytočila ženská (stará bába) v krámě. Šla jsem si totiž koupit ještě pitíčko na cestu a prosila jsem bábu před sebou, která měla narvanej košík žrádlem, zda by mě nepustila před sebe, že mám jen pitíčko a přesný obnos, že pospíchám na bus, který mi za 3 minuty jede. Bába se na mě mrzutě podívala a odcekla: „A co jako? Já taky pospíchám, mě za 10 minut dávaj v televizi film.“

Normálně jsem tam s tím pitíčkem flákla o pás a říkám jí: „Děkuju za ochotu a film si užijte.“ A šla jsem pryč. Ten chlap, co stál před ní a měl rozmarkovanej nákup se na tu bábu podíval a řekl: „Ulevilo se vám babi? Ono by vás to pitíčko zabilo, co? To byla otázka vteřiny.“ A pokladní jen přikývla. Co následovalo dál nevím.

Hodnotilo 7 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kateři
Stálice 53 příspěvků 22.10.10 21:06

tak jsem se pobavila a připomněla si svoje časy přenášení :wink: po deseti dnech po TP jsem nastupovala na vyvolání, tablety na mě vůbec po celý tři dny nepůsobily, proto ten čtvrtej jsem šla na sekci :roll: tak přeju ať to máš všecko kratší a pevný nervy, mimísek už brzo vykoukne :huban: , tak se určitě těšíš

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 22.10.10 22:20

Teda baba fakt na zabití :pocitac: Je to asi nějaká nemoc starých lidí, že už si nepamatují jaké to bylo když měli děti, když byly těhotné nebo měli těhotnou ženu.Jak když vám stará sousedka tvrdí, že její děti opravdu, ale opravdu chodili doma po špičkách a nebylo je slyšet. Veverko vydrž, už to máš za pár :kytka: :pankac:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 22.10.10 22:30

Moc jsem se pobavila :-) bohuzel takhle to chodi a mam to trosicku podobny, tak tvoje rozcarovani chapu. Ale ver, za chvilinkuk uz bude mimi venku a bude uz jen fajn :-) Preju hodne stesti do porodu a at je mimi i ty v poradku!! :srdce:

 
Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 23.10.10 13:16

Veverko, drž se !!!
A ta babka je fakt kráva..udělalas dobře, žes tím mrskla a šla pryč ..
Držím palce, aby bylo miminko brzo venku vše bylo v pořádku ! :kytka:

 
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 30441 příspěvků 24.10.10 12:29
podobná zkušenost

:lol: Zažila jsem taky něco podobného. V době, kdy jsem si přes břicho neviděla na špičky bot (mám číslo 41), mě u pokladny v supermarketu donutila paní v důchodovém věku ohnout se skoro k zemi a podat jí novou igelitku. Připadá mi, že ženy zapomínají na to, jak je s těhotenstvím a péčí o miminko složité. Já jsem třeba už několikrát s mimčem na břiše v šátku držela nějakým dámám dveře apod.

Držím palce. Mimčo bude brzy v pořádku venku.

 
kritika  24.10.10 21:20

Teda, už jsem pár Tvých deníčků přečetla, a musím říct, že jsi rozmazlenej fracek, kterej sám neví co chce! Jednou na přitele nadáváš jak ho nechceš, pak se dožaduješ o zapsání do RL, pak zas na něj kašleš a jindy chceš aby tě odvezl do porodky. Jestli je fakt takovej jak píšeš, tak jsem už kilometry daleko a nic o mě neví. Natož abych ho sama kontaktovala a něco po něm chtěla!!!! :cert: fakt tě nechápu. Jsem máma malého dítěte a vím jaký to je mít parchanta chlapa a s ním to dítě. Proto s ním už nežijeme! Možná, že až se dostaneš z těhotenských hormonů a začneš mít víc práce kolem dítěte, pochopíš víc. A doufám v to! Prostě věčná stěžovatelka, na jednu stranu se otci Tvého dítěte nedivím!

Jinak hodně štěstí a brzy dozraj, pak uvidíš svět krásnější.

 
Michaelakkk  25.10.10 18:36

Veverka se dočkala24.10. v 00:12 se jí narodil chlapeček kája 4020g 52cm oba jsou OK :-) !! a ty kritiko!! Klidni hormon, nedokážeš to napsat pod svým nickem? vůbec jí neznáš tak nesud, rozmazlená rozhodně není!!

 
nonina
Závislačka 3834 příspěvků 25.10.10 19:37

Jééééééé :pankac: , Veverko, mocinky gratuluju a přeju hodně zdravíčka a plno mlíčka!!! :kytka:

Tvé deníčky jsem sledovala a zatím nereagovala, ale teď mi to prostě nedá jinak!!!

 
VenJe
Stálice 75 příspěvků 27.10.10 09:30

Ach jo, no Murphyho zákony platí vždy a všude … a když to člověk nejvíc potřebuje, tak dostane pořádnou „ťafku“. Tak pa. A přeji ti, ať je zbytek už pohodovější. :kytka: :kytka: :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 27.10.10 16:20

Moc gratuluju k mimískovi :-D :kytka:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 16.11.10 10:47

Tak teď jsem se začala modlit, abych nepřenášela…s tím EX bych nejspíš dopadla úplně stejně…si Ti chlapi myslej že si snad volíme sami termín ne??…
Jinak Veverko, hodně zdravíčka a štěstíčka a ať máš porod brzo za sebou…:)

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 16.11.10 10:52

Kritiko…asi nevíš, jak se chlapi dovedou chovat…a pokud chce mít otce v RL tak se není co divit, přece malého neošidíme o peníze, který mu od jeho otce náleží…ten můj mi podepsat papíry slíbil a od tý doby jsem o něm neslyšela, takže jak blb se budu muset soudit o práva svého syna…asi máš jiný zkušenosti, ale chlap dovede bejt nebetyčnej prevít…tak jestli se ti něco nelíbí tak si to asi radši nech pro sebe…jsem hrdá feministka a nehodlám chlapům lézt do zadku a dělat to co by oni sami chtěli…
Veverko moc gratuluju..ať se Vám daří…:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama