Dlouho očekávaný porod aneb jsem vůbec člověk? II

Porod

Ve svém předchozím deníčku jsem popisovala, co se dělo od plánovaného termínu porodu. Nyní se dostanu ke dlouhé cestě, která nakonec vyústila porodem. I když jinak, než jsme si představovala.

V neděli 2.12.2012 navečer jsem nastoupila do porodnice na vyvolání. V pátek mi bylo sděleno, že postačí, když dorazím kolem 16. hodiny, což jsem taky učinila. Na porodním sále mě PA seřvala, proč jdu tak pozdě, že nedostanu večeři. Říkala jsem si „Hrozná škoda přijít o jejich "výbornou“ večeři, že mě přítel klidně koupí něco v Kauflandu". Nicméně nakonec se pro mě našel alespoň rohlík s máslem, asi menší pomsta. :-) To jsem ještě netušila, že za pár hodin bych za takové jídlo dala několik svých výplat. :-)

Nicméně v 8 hodin večer mi doktor zavedl preindukční tabletku se slovy, že mě může v noci začít pobolívat břicho. Jelikož jsem spokojeně spala až do rána, tak je vcelku jasné, že žádná bolístka se nekonala. V 9 hodin ráno mi doktorka přišla zavést indukční tabletku, ovšem po vyšetření zjistila, že od večera se žádná změna neudála, tudíž večer ještě zkusíme pro jistotu další preindukční tabletku.

Celý den jsem tak strávila poleháváním a popocházením po gynekologickém oddělení. Nuda, nuda a zase nuda, na pokoji sama jen s televizí. Večer mi zavedli pro jistotu dvě preindukční tabletky opět se slovy, že v noci už nějaká ta bolest určitě přijde a opět nic. Přítel byl samozřejmě pořád v pohotovosti, chudák myslím ani pořádně nespal, ani si nedal před spaním pivo. :-)

I přesto mě v úterý ráno přemístili na porodní sál, aby mi po dvou hodinách mohli zavést indukční tabletky. Ten den bylo na porodním sále hodně živo, během pár hodin 6 porodů, já tudíž měla možnost si některé detailně vyslechnout. Když jsem slyšela řev některých rodiček, tak jsem skutečně myslela, že raději porodnici opustím. :-) Jen v duchu jsem si říkala, že snad tak strašně řvát nebudu. Odpoledne při návštěvě přítele se rodička obzvláště zvukově činila, tak jsem ho pro jistotu připravovala na to, že já asi taky potichu nebudu a zároveň se mu za to omlouvala. :-)

A jaký vlastně měly tabletky efekt? Asi po hodině od zavedení druhé tabletky jsem začala pociťovat bolesti, nic hrozného, v pohodě se daly prodýchat a byly v intervalu cca 5 minut. Na monitoru křivka skákala hodně vysoko, takže už jsem pomalu chtěla žhavit drát a volat příteli, že se to blíží. Nicméně po dvou hodinách bylo po bolestech a já se opět cítila výborně. Zároveň jsem dostala poslední jídlo, další následovalo až o několik dní později. Mezitím se u mě vystřídali snad všichni gynekologové, aby mě vyšetřili, protože se jim to nějak nezdálo. Jediný, kdo byl schopný dosáhnout na můj čípek, byl primář, protože měl dlouhé prsty.

Další verdikt tedy zněl, že ve středu budeme pokračovat ve vyvolávání a ve čtvrtek eventuálně tomu budeme muset pomoci. Už tehdy jsem pomalu začínala tušit, že brousí skalpel a zároveň na to připravovala i přítele. Opět mi tedy v 7 ráno zavedli indukční tabletku. Jídlo pro mě bylo již zapovězená věc, mohla jsem pouze popíjet nemocniční čaj. Po vyšetření primářem byla nasazena kapačka oxytocinu s tím, že toto již skutečně zabere a kontrakce tu budou co nevidět. Já tedy ležela a čekala na kontrakce a ono pořád nic. Na monitoru pouze mírná křivka a já necítila žádné bolesti. Doktorka mě tedy vyhnala z postele, ať sedím, stojím, chodím nebo cvičím na balonu…ovšem stále nic.

Po poledni přišla doktorka na kontrolu, a když mě viděla, jak se spokojeně pohupuju na balonu a čtu si, tak ani nemusela nic říkat. Kapačku odpojila a pomalu mě začala připravovat na císařský řez, kterému jsem se do poslední chvíle bránila. Výsada, že se zařadím do klubu modelek a hereček, které snad ani jinak nerodí, mě příliš nelákala.

Původně měl být císařský řez proveden ve čtvrtek ráno a ve středu odpoledne mi měli dělat přípravu. Nicméně za necelou hodinku mi doktorka přišla říct, že má čas dnes a že kolem 14 hodiny půjdeme na věc. Já rychle volala příteli, že malej bude na světě raz dva, tak ať si pospíší. Ten přišel se slovy, že když tedy na mě nic nezabírá, jestli jsem vůbec člověk (přítel se totiž hrozně těšil na porod, nechápu). Mezitím jsem se s anesteziologem dohodla na částečné anestezii.

Jak to vlastně probíhalo na sále? Nakonec jsem se tam dostala až po 15. hodině. Než mi píchli spinální anestezii, zabralo to tři pokusy. Ono se to totiž řekne ležet v klidu bez hnutí, když vám někdo jehlou šťárá v páteři. Malej se nakonec narodil na Mikuláše 5.12.2012 v 15:43 s váhou 3670 g a výškou 49 cm. Hrdý tatínek si ho měl možnost hned pochovat. Moje zážitky z císařského řezu jsou takové, že nejdřív jsem se bála, abych byla dostatečně umrtvená a nic necítila. Dlouho mi trvalo, než jsem pochopila, že bolest sice necítím, nicméně tlaky ano. Když vytahovali malýho, tak jsem měla pocit, že mi rvou orgány z těla. Ze všeho nejhorší bylo vytahování placenty a následné čištění. O šití jsem ani nevěděla. Na závěr mi anestezioložka sdělila, že anestézie působila tak tak, že jsme to stihli. To jsem div neomdlela.

A následná rekonvalescence? Další den jsem vstávala se slzami v očích, jaká to byla bolest. Ovšem již následující den jsem tahala našeho třiapůlkilovýho malýho. Po dvou týdnech mi zbyla asi 10centimetrová jizva, takže nakonec nic hroznýho a stejně nejdůležitější je, že malej je zdravej a spokojenej.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 23.12.12 07:55

GRATULACE! :kytka:
Moc ráda čtu tvé deníčky, přečetla jsem všechny čtyři a jsi hotová spisovatelka! :potlesk:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 23.12.12 11:40

To jsem ráda, že to dobře dopadlo :) Blahopřeju :potlesk:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 23.12.12 19:54

Moc gratuluju a preju hlavne zdravicko.
Takže v podstate úplne zbytečný CS :,(

 
beruska03
Kelišová 5478 příspěvků 23.12.12 20:04

Moc moc gratuluji, jak popisuješ pocity u císaře, tak jen souhlasím, vnímala jsem je stejně…u mě k němu přistoupili, protože malá nesestupovala a padaly ji ozvy :nevim: ale hlavně že jsou dítka zdravá :pankac:

 
Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 23.12.12 20:53

Četla jsem jen poslední dva deníčky, ale tak nějak jsem nevydumala, proč ti porod vyvolávali…myslím, že zase jeden zbytečný zásah lékařů.

Nicméně tak či tak moc gratuluji k miminku a jen samé zdravíčko :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama