Jak jsem rodila své dvě holčičky?

Holky jsou od sebe 16 měsíců.

Jak jsem rodila své dvě holčičky? Jak jsem rodila své dvě holčičky? Zdroj: Shutterstock

Když jsem poprvé otěhotněla, nějak jsem nevnímala ten strach z porodu, ani že by něco bylo špatně..
Vyšetření jsem měla krásné… Vše v pořádku až do prasknutí vody…
Asi 38 hodin po prasknutí vody, kdy jsem se neotvírala, mi teprve začali dávat vyvolávačky. Tabletky jsem spolkla tři, než se něco začalo dít… Bolesti neskutečné, ale těšila jsem se na mou holčičku… Jenže co… Malá byla pořád stále vysoko a tak zavolali sestřičku, ať mi poskáče po břichu. A tak nějak, když mi s ním i šmrdolili, poslali mě chodit, tak po dlouhé době konečně klesla… A co, zase něco špatně…? Tehdy říkali, že je to nějaký půlměsíc, který když se nevytratí, nerodím… A tak v bolestech zase a různé pohyby ve mně… Já totálně vyčerpaná, ale nakonec se povedlo a já tlačila, ale malá prostě nechtěla ven… Po doktorčiných čachrách, kdy do mě strkal ruce, kleště… Musel přijít primář, který zjistil že má malá šňůru kolem krku a tak šla zvonem.. a já porodila krásnou holčičku..
A tak si říkám: už to bude dobrý, ale zase placenta se neodlučuje, tak na sál a já se vzbudila na pokoji, kde mi řekli, že mi malou převezli do jiné nemocnice, protože přestala dýchat a měla křeče… Přítel byl tak vyděšený, že nebyl schopný mi ani nic říct… V nemocnic neměli žádné informace, ani je to nezajímalo… Na druhý den příteli řekli, že měla malá krvácení do mozku z nepostupujícího porodu, a že je na JIP na přístrojích… Poté asi 3× přestala dýchat, měla křeče… záchvaty… Díky úžasnému lékaři ve ZLÍNSKÉ NEMOCNICI na JIP byla moje dcerka propuštěna po měsíci a něco domu… Kdy jsme chodili na kontroly, cvičili vojtovku… Teď je malé 2 roky a nikdo nikdy by neřekl, čím si drobeček prošel… Láska a péče dokáže zázraky.

A když jsem rodila druhou princeznu, tak už jsem jela do Zlínské nemocnice automaticky… Strach byl velký, aby nebyl stejný porod… Bohužel byl, ale už jsem byla v lepších rukách a paní doktorka usoudila, že půjdu na císaře a mám zdravou holčičku.

Samozřejmě, teď jsou zdravé obě…
A nikdy nezapomenu na ten strach a bezmoc, co jsme si prožili…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
691
12.1.22 14:26

Gratuluji, hlavně že jsou holčičky zdravé :kytka:
Ten strach a bezmoc, který jste zažili u první dcerky, to je noční můra každého rodiče :(

  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 16:38

@jamik1416 ano to je, bohužel následky tam jsou doživotní, ale vypadá že jen minimální 🙂

  • Zmínit
  • Nahlásit
4497
13.1.22 10:11

@Petushkaaaa Takovy porod a hlavne to potom je nocni mura. :,( Musel to byt strasny sok. A jake mela holcicka prognozy po propusteni z nemocnice? Super, ze je skoro bez nasledku, navic je malinka, treba bude uplne bez nasledku, ve 2 letech se jeste nedaji delat uplne zavery, myslim. :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.22 07:56

@Martina D. Sami nevěděli co to bide dělat, ale naštěstí epilepsie v pořádku.. Hlavička zatím taky vypadá dobře 🙂 bohužel jen když je už unavená padá na jednu stranu.. jen se musí dávat pozor aby neměla nějaký úraz hlavy. Teď při drsném cvičení vojtovku by nikdo nepoznal ze něco měla.. Je to čert a vymysli co by kde by 🤣

  • Zmínit
  • Nahlásit
4497
14.1.22 10:23

@Petushkaaaa Ja myslim, ze by ani zadne trvale nasledky mit nemusela, kazdopadne na zavery je brzy, drzim palce, aby byla uplne v poradku. :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit