Dnešní den s naší čerticí

Rodičovství

Je sedm ráno a mě probouzí brebentění naší čtrnáctiměsíční berušky. Rozlepím oči a první, co vidím, je ten nejkrásnější úsměv na světě. Zkouším malou znovu položit, bez výsledku. Mama, mama, mami, zkouší sednout si mi na hlavu. Sundám ji a teď mě pro změnu kope do břicha. No tak, nekopej brášku, napomínám Elišku a už slézá z postele. Jde k šuplíku a začne vytahovat taťkovo trenky a ponožky...

naše druhé zlatíčko :)

beruška našla tajně schovanou čokoládu :D
1 komentář

chodííím :)

hladím brášku :)

Já jí pozoruju jedním okem, to druhé ještě stále zalepené. Za chvilku rána. A další. To Eliška jen vyhazuje veškeré věci ze skříně vedle naší postele. Beru si jí k sobě, řev. Fajn, tak jdu udělat mlíko. Mezitím malá slézá a jde mi naproti. Mlíčko ohřáté, jdem zpátky do postele. Malá vyžunkne láhev, strčím jí dudlíka a spíme dál, ještě tak dvě hodinky. Pak se scénář opakuje. To už vstáváme a jdeme spolu posnídat. :)

Malá dostane buď rohlík nebo přesnídávku. Nejvíc jí ale zajímá to, co mám já. Takže čaj i kafe piju na etapy. Když zaskočím do kuchyně, jsem opatrnější než taťka, kterému Elinka opakovaně vylévá čaj, pivo i třeba mléko, nejlíp na gauč. :D

Tak a jdeme pomalu připravovat oběd. Krájím maso v kuchyni, Eliška hospodaří vedle v jídelně. Hmm, je nějak potichu… najednou žbluňk! Co to bylo? Nahlédnu za roh kuchyňské linky. No super, zapomněla jsem plný kropáč na kytky na zemi. No, už není plný, spíš poloprázdný a voda se rozlévá všude po jídelně. „Elino“

Holčička sedí v kaluži a vesele plácá do vody, přijde jí to jako úžasná švanda. Rychle si myju ruce od masa, čapnu malou a dávám jí co nejdál od té potopy. Běžím do koupelny pro hadry a lavor. Samozřejmě než doběhnu, malá se v tom máchá zas. Kleknu na všechny čtyři, s bubnem v sedmém měsíci a po vyhřezlé plotýnce trošku s obtížemi a snažím se zachránit, co se dá. Malá stojí za mnou a snaží se mi stáhnout kalhoty i se spoďárama. „Elino, dej pokoj!“ Elinka se směje. No jo, prča… :D

Ždímu hadry, běžím je odnést do koupelny. Vracím se a Eliška nehtíkama vyškrabuje čmárance do mokré zdi, kterou se jí také povedlo polít. „Elino!“ Omítku má na teplácích, na tričku, za nehtíkama… fajn, jdem umýt ruce. Nesu zmítajících se deset kilo do koupelny. Mimi v břiše kope, já funím, leje ze mě..

Dítě umyté, dodělám oběd. V jídelně sucho, pokládám tedy malou na zem. Stoupá si a šup, už z linky strhává tác s masem. No do pr… krev z masa všude. „Elino!“ Dítě má ruce od syrového masa, jdem znovu umýt ručky. Nelíbí se jí to, řve.

Jsme zas čisté, vracíme se do kuchyně. Malá běží ke smetáčku a lopatce, sedá si. „Eli, ne…“ RUP! A je to, lopatka je vejpůl. Paráda…

Dám vařit maso, malou beru do obýváku, hrajeme si. Pak přichází na řadu krmení divé zvěře, poté malá spinká. Aspoň chvíli je klid. :)

Je kolem třetí a budí se nám taťka po noční, jdeme obědvat. Malá chce nutně taky, tátovi krade jídlo rovnou z talíře. Fajn, dávám jí do jídelní židličky a do mističky mandarinku, aby se zabavila. S manželem dojíme a já vyndavám berušku z židličky, už se jí tam nelíbí…

Jdeme všichni na procházku. Malá chodí teprve chvíli, poprvé ji zkoušíme vypustit i venku. Moc se jí to líbí, je šťastná a řehtá se. Já jsem šťastná taky, jednak že jsme po dlouhé době venku všichni, jinak máme taťku pořád v práci, a jednak když vidím to naše zlatíčko, tu malou čertici, jak je šikovná a tolik roztomilá. :)

Po návratu táta ulehá k televizi, já jdu pověsit prádlo. Malá sedí na zemi vedle gauče, slyším divné zvuky… co to je? Jdu se podívat. „Eldo!!! To snad ne…“ Na zemi hlína, na rukou hlína a V PUSE spoustu. Myslela jsem, že je kytka dost vysoko, no už si no nemyslím. :D

Honem malé násilím otevřu pusu a snažím se jí hlínu vydolovat. Odmění se mi hrozným rafnutím, zařvu, mám pocit, že mi ukousla prst. Mámo neber mi tu mňamku, jakoby říkala, když se na mě rozčiluje, co jako dělám. Fajn, tak dobrou chuť.

Jdu jí pro pití, ať to aspoň zapije. Manželovi se mezitím podařilo většinu hlíny vyšťourat. Uff, zas jsem zpocená až na pr.. :D

V TV jsou reklamy, malá vidí v reklamě chlapa, co si založil ruce a už stojí před telkou a opičí se po něm. :D Následně začne pařit, kroutí prdelkou, co chvilku vyhodí ruce nad hlavu a parádně trsá… to bych jí láskou sežrala. :)

Je čas na koupačku, ve vaně se Elišce líbí, ale zrovna pere pračka a malá stojí ve vaně, ukazuje na buben a brečí… „Ale Eli, pračka je hodná, pere nám oblečení, víš.“ Nezabírá to. :D Vyndám tedy malou, udělám mlíčko.

Jako obvykle, večer mlíko nee. Lítá po obýváku. „Eli pojď sem, jsi vykoupaná!“ Kdepak, lítá jak tajfun. Tohle stvoření že by mělo jít spát? Snažím se, dám dudu, položím do postele. Bohužel po několika neúspěšných pokusech spí opět s námi v posteli. Zpívám, hladím, malá se několikrát zvedne, utrhne pár peříček z lapače snů, co máme pověšený nad postelí, několikrát kopne bráchu v mém bříšku, zatahá mě za vlasy… ale pak se konečně schoulí, přitulí se ke mně, drží mě za ruku a spinká. Já ještě chvilku počkám a pak jdu potichu po svém…

Tak tohle byl jeden z takových divočejších dní. Určitě není na denním pořádku, že by nám malá likvidovala byt, i když nedávno například strhla tapetu ze dveří koupelny nebo rozbila talíř. :D Milujeme jí nade všechno a i když jsem někdy dost unavená, hlavně protože jsem těhotná a moc času na odpočinek nezbývá, užívám si tohle období. Užívám si každý pokrok malé a užívám si ten shon. Vždyť je to to nejkrásnější, co může ženu potkat… a za tři měsíce nám přibude další zlatíčko, další malý čertík. S manželem a také s Elinkou se už nemůžeme dočkat :)

Nikdy bych nevěřila, že čtrnáctiměsíční prcek mi bude vyhrnovat tričko a dávat mi pusinky na bříško. Ona to ví, já to poznám, cítí, že bude mít sourozence. :) Bude to velká ségra, už brzy. :)

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.02.14 06:21

Je to sranda s detma :-). Kdy mate termin? U nas je to to same jsem 33.tt a doma mame skoro trileteho raraska :-). Nejradsi ma kridy, pokud s nima nemaluje po zdi nebo gauci tak je okusuje. I kdyz sem si myslela, ze sem je uklidila do bezpeci, vzdycky ma nekde nejakou schovanou.:-D Ted ma navic vztekaci obdobi ale to je vyslovene divadelni predstaveni, vcetne valeni se po zemi a ignorovani maminky. Pak prijde ze udelame tuli nebo s nejakou hlaskou a hned je zase k pomilovani. :-)
Sem zvedava jak zvladne sourozence :-).

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 26.02.14 09:09

Hezký deníček. Užívej si, užívej si hlavně ten klid, protože za chvíli Ti začne teprve kolotoč. Syn měl 15 měsíců když se narodil nejmladší a nemohla jsem v klidu ani nakojit. Až teď po dvou letech si začali spolu hrát, do té doby to byl boj dvou žárlivců (hlavně ten starší)o naši přízeň. ;) Někdy jsem myslela, že je oba odvezu do babyboxu… ale ne nikdy bych je nedala! Hlavně ať jste zdraví, hlína asi není jedovatá, my jsme ji také někdy měli,,na sváču" :lol:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 26.02.14 09:18

Máte veselo :D
Přeju pohodový porod a hodně zdraví Vám všem :srdce:

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2280 příspěvků 26.02.14 09:40

Krásný deníček :) pobavila jsem se :) no přeji pevné nervy a snad lehký porod :) :srdce:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 26.02.14 10:45

Krásný deníček, pěkně jsem se zasmála… :-) Jinak přeji pohodový porod ;)

 
dip
Povídálka 28 příspěvků 26.02.14 13:59

Hezký deníček, doma mám stejně starého chlapečka a obdivuju, že budete mít druhé, tak brzo po sobě:). Tak hodně zdraví a ať se daří.

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 25219 příspěvků 26.02.14 15:10

Krásný deníček. :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

V hlavě mám podobný o naší nejmladší holčičce. My to s ní akorát máme doma každý den, je jí přes dva roky a ne a ne přestat :jazyk: :hug: :hug: :hug:

Třeba pleťových masek z jogurtu si už udělala tolik, že má nadosmrti záruku pleti jako miminko a nejen na obličeji ;) a vylitou vodu a vytírání bereme už jako každodenní činnost.

Ovšem radost naší malé z těchto činností stále nezná konce. :palec: :palec:

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 26.02.14 15:58

Podobne „veselo“ mam s mym 20m starym synem denne :-D kazdej den vymysli hned nekolik tak silenych ptakovin ze mi z toho vstavaji vlasy na hlave a jen diky dobre kdyci barve nejsou videt sediny ktere mi z nej naskakuji :-D uz se „tesim“ jak to vsechno bude ucit brasku (skoro 3mesice) :-D

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 26.02.14 17:16

No jsou to čertíci, ale stačí jeden úsměv a my jim to odpustíme :) termín mám 8. června, to je už za chvilku :) dětičky od sebe budou 18 měsíců, teď zrovna řešíme koupi sourozeneckého kočárku :)

 
lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 26.02.14 21:14

To mi něco připomíná. Druhý syn se narodil, když bylo staršímu 16 měsíců. Malinkému je necelých 7 měsíců a až teď si ho začínám víc užívat. Popravdě první tři měsíce mám trošku v mlze, vůbec nevím, jak se nám to podařilo přežít ve zdraví. :nevim:

 
veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 26.02.14 22:10

Krasny denicek. Doma 11 ti mesicni a demoluje podobne :)

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 26.02.14 22:32

Moc krasny denicek opravdu me rozesmal :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama