Dvě čárky – jak je to možné?

Těhotenství

S přítelem jsme spolu 2,5 roku, z toho spolu dva roky bydlíme u mých rodičů. Nikdy bychom neřekli, že budeme spolu (on byl nejlepší kamarád mého bratra a mě to vždy táhlo spíše za jeho bratrem) natož, že společně budeme čekat dítě tak brzo, měsíc před mými 18. narozeninami.

28 týden

Vše se změnilo letos v lednu. Měla jsem o 3 dny zpožděné měsíčky, ale nevěnovala jsem tomu větší pozornost. Přece se to stává. Jenže měsíčky nepřicházely týden, dva. To už bylo divné mně i mému příteli. No nic, koupila jsem test a jednou ráno si ho prostě udělala.

Šok! Dvě čárky! Co budu dělat! Co na to řeknou naši? Vždyť ještě nemám dodělanou školu! Vůbec jsem nečekala, že by se něco takového mohlo stát. Vždyť beru antikoncepci a vždy jsme se dostatečně chránili! Sakra. Snad půl hodiny sedím na wc a nechápavě čumím na ten papírek. Uklidnit se, sakra! Jak to řeknu našim?

Rozhodně počkám na přítele. Celá bledá se vypotácím a jdu do kuchyně, tam mají naši nějakou zábavnou debatu. Říkám si: „Hlavně v klidu". Duchem nepřítomná se opřu o kuchyňskou linku. Hlavou se mi zase honí spousta otázek. Sakra, mamka se mě na něco ptá, jen hloupě civím. Aaa, výborně, a je to v háji… oba rodiče na mě s nechápavým výrazem koukají.

Už to nedám a z ničeho nic mi vyhrknou slzy se slovy: „Co byste dělali, kdybych byla těhotná?". Čekám nekonečný proslov a spoustu nadávek. Omyl. Naši se smějí! Co to? Ježiš, já se málem zhroutím a oni se tomu smějí? Dostává se mi odpovědi, že nic a o miminko i mě se postarají. Nevěřím svým uším a pořád hloupě zírám. Následuje hodinová debata, ani jsem nešla do školy. Konečné rozhodnutí. Miminko si nechám, a to za každou cenu.

Odpoledne přijíždí přítel. Nedočkavě se mě ptá, jak to tedy dopadlo. Jsem v tom… celý zbledne. Následuje snad minuta ticha… nekonečná minuta. Už zase se celá třepu, jak to dopadne. Klidně se může stát, že on miminko chtít nebude. Omyl… chce… chce nás. Nějak to společně zvládneme. Nehorázně se mi ulevilo. Hned druhý den jedu ke svému gynekologovi, aby tedy bylo vše potvrzené. Další šok. Miminko už čekáme měsíc.

Následují pravidelné kontroly. Miminko je v pořádku, krásně roste. Celé těhotenství mám ukázkové, žádné extra nevolnosti, oteklé nohy nic.

Těšíme se na miminko, začínáme spravovat domeček.

Nyní nám chybí jen měsíc a půl do termínu. Na naše miminko se moc těšíme. A víte co? Bude to holčička, naše malá Terezka.

Dnes už se směji tomu, jak tragicky jsem to brala. Proč? Vždyť mám skvělé rodiče, přítele a všechny kolem sebe. Všichni se nám snaží pomoci, a to jak po finanční, tak psychické stránce. Všem moc děkujeme.

Ze všeho nejvíc chci však poděkovat rodičům. Za to, jak mě podporují a stojí při mně. A hlavně za to, že mi umožnili si miminko nechat. Moc si vážím toho, že je nenapadla myšlenka na potrat. A víte co? Jsem hrdá i na sebe a přítele! Protože spousta mladých párů by tu malinkou dušičku odsoudila k smrti.

Vím, že můj život už není jen o mně, ale i o naší malé Terezce. Vím, že nebude jednoduchý a čeká nás spousta překážek, ale strašně se už na to malé stvořeníčko těším! Omyl… těším :)

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 21.07.12 09:21

Gratuluji jak ke skvělým rodičům, příteli, tak k i k malinké Terezce v bříšku!!! :dance: :hug:

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 21.07.12 09:46

Moc krásný!!! Gratuluju!!! :hug: :hug:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 21.07.12 11:29

Krásné, moc ti gratuluji k tomu nádhernému rozhodnutí si maličkou Terezku nechat :potlesk: I já mohu děkovat mé mamince, v době co jsem těhu zjistila mi bylo sice 22let, ale přišla jsem o práci, to díky ní mám tu mojí berušku :srdce:
Přeji ti hodně štěstí, sil u porodu, zdraví a Terezce ty nejúžasnější prarodiče :srdce:

 
Makii
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 21.07.12 11:36

Moc gratuluju! :kytka: Taky mám necelé 2 měsíce do termínu a podobně jako ty, jsme s přítelem děti plánovali o něco později :-) Ale asi se to tak mělo stát, že měsíc před mými 18. narozeninami se nám narodí maličký Ondrášek :hug: A kdyby přeci jen holčička, tak to taky bude Terezka. Přeju hodně zdraví a sil! Věřím, že to všechno hezky zvládnete, i když to bude chvílemi těžké. Ten pohled na miminko za to přeci stojí!! :)

 
annaei
Extra třída :D 12864 příspěvků 21.07.12 12:13

Já taky miminko ještě neplánovala je mi 18 s přítelem jsme krátce o nší společné budoucnosti jsme moc nepřemýšleli jenom že co se nestala i přes antikoncepci máme 6 měsíčního chlapečka. Taky jsem se děsila co naši že mě asi zabijou. Máma si mě važí že jsem se rozhodla si to nechat i když to nebude jednoduchý a táta sice později ale je štastný že má vysněnýho kluka aspon jako vnouče

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 21.07.12 12:31

Krásný deníček, přeji hodně štěstí a sil u porodu :D :D

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.07.12 12:40

Moc hezký deníček, moc gratuluji k takovým skvělým rodičům a příteli :) Kéž by byli všichni rodiče takoví…

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 21.07.12 15:04

Přeju hodně zdraví a sil! :mavam:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 21.07.12 15:50

Když jsem četla část jak reagovali tvoji rodiče tak jsem normálně začala brečet dojetím!!! To je tak super!!!

(možná je to trochu i tím, že jsem těhotná tak mám plačtivé sklony) :D

Mooooc gratuluji ke skvělým rodičům, suprovému chlapovi a k tomu největšímu štěstí, kterým ti bude vaše Terezka! :hug: :kytka:

 
gagos01
Nováček 5 příspěvků 21.07.12 16:08

Děkuji za všechny reakce. :) A jsem ráda, že nás mladých mamink je více. Spousta mích vrstevnic totiž neměla vůbc žádné pochopení. Podle nich jsem blbá..a zbytečne si ničím život. Jak ničím?! Vždyt přivedu na svět nového tvorečka.
Cmochy: :)když jsem nad tím přemýšlela jak naši užásně zareagovali taky jsem brečívala jak želva. :D těhotenské hormony k tomu přispívají. Přeji pohodové těhotenství. :)

 
olga-n
Povídálka 33 příspěvků 21.07.12 19:08

Určitě si se rozhodla moc dobře, i když si mladinká!! :kytka: Věř, že nikdy nebudeš litovat svého rozhodnutí! At je maličká Terezka hlavně zdravoučká!!

 
Kiara77
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 21.07.12 19:48

Mas skvele rodice!

 
annaei
Extra třída :D 12864 příspěvků 21.07.12 22:06

@gagos01 To mě řikali do té doby než viděli jak jsem s miminkem štastná. Kor ve škole to nějak nebyli schopný spolužáci pochopit.Sice to neni jednoduchý mít dítě v 18, ale kdy to jednoduchý je. Pokud máš rodinu přítele, kteří tě podpoří máč to jednoduší než někdo kdo je na dítě sám. Já osobně jsem nikdy svého rozhodnutí nelitovala neni to každý den sranda ale jsem hrdá a můj přítel taky že jsem měla odvahu jít do toho

 
milas
Hvězda diskuse 36166 příspěvků 21.07.12 22:43

Moc moc gratuluji. Neboj to zvladnete a tve vrstevnice jsou nevyzrale, nech je dospet. Aspon 10 let :-) mejdany a same kraviny.
Ja na to nikdy nebyla a nebudu a bohuzel o dite se snazim 6 let ale nikdy bych nesla na potrat a nic jineho. Dite je dar! Mas uzasne rodice, pritele a jsi skvela a malicka bude v milujici rodine, mlade prarodice a mladi rodice, bude vam skvele :palec:

 
Elois28  22.07.12 21:58

Gratuluji :) ..moc hezky napsané, hodně štěstí a sil u porodu,))

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 26.07.12 10:13

Tak já těhotná nejsem a též jsem uronila slzu :mrgreen:
Máš skvělé rodiče, važ si jich! To samé platí i o tvém příteli a v neposlední řadě o tobě… Dítě je dar a věř, že to má svůj důvod, proč si k vám našlo cestu tak brzy. Já to štěstí zatím bohužel nemám… Přeju vám, abyste byli šťastní a aby vám všem Terezka dělala jen samou radost!!! :kytka:

Příspěvek upraven 26.07.12 v 10:16

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak Terezka na svět přišla


Reklama