Do roka budeš maminkou, řekla kartářka

O životě

Ráda bych se s vámi podělila o příběh o tom, jak se mi během jednoho roku otočil život vzhůru nohama, aniž bych věřila tomu, že to tak opravdu bude. Znala jsem jen práci, práci a zase práci, najednou přišla nemoc, doporučení otěhotnět, těhotenství a nakonec krásný chlapeček!

Byl zrovna listopad, když jsem s přítelem seděla u jeho maminky na čaji a povídali jsme si. Renatka je naprosto skvělá ženská, se kterou si výborně rozumíme, musím říct, že i více, než s vlastní maminkou. Renča se živí výkladem karet a i přesto, že na takové věci nevěřím a karty bych si nikdy vyložit nenechala, musím říci, že jí vše skvěle vychází!

V klidu si pijeme čaj, když mezi řečí jen tak pronese, že do roka bude babičkou. No, pobavilo mě to, poklepala jsem si na čelo a řekla si, že tohle jí teda opravdu nevyjde. Vždyť je mi 25, mám dvě práce, které mě neskutečně baví, miluji společnost lidí a představa miminka mě vůbec neláká! Takže tuto její „předpověď“ jsem okamžitě vypustila z hlavy!

Touto dobou jsem už delší dobu docházela na kliniku kvůli špatným výsledkům mého děložního čípku, stále se lékařům cosi nelíbilo, až jednou konečně přišli s výsledkem! Přednádorový nález třetího stupně, okamžitá operace nutná. Takže 10. prosince už jsem ležela v Motole a čekala, kdy mě odvezou na sál. Operace i rekonvalescence probíhala bez problémů a v den mých narozenin, 30. prosince, jsem šla na kontrolu, na které mi lékař řekl větu, kterou mi převrátil život vzhůru nohama! „Pořiďte si miminko, nebo ho později mít nebudete“.

No, měla jsem v hlavě pěkný zmatek… miminko? Teď nebo nikdy? Moje rozhodnutí bylo rychlé, ano, pořídíme si s přítelem miminko. Když jsem tuto skutečnost oznámila příteli, jeho rozhodnutí nebylo tak rychlé jako to moje, trvalo mu měsíc, než se s touto skutečností smířil, pozval mě na večeři a řekl, ano, chci s tebou žít, miluji tě a pokusíme se o miminko.

Musela jsem ještě pár měsíců počkat, než se čípek zahojí, a lékař nám naše „snažení“ povolí. Začátkem dubna jsme se dočkali. Čípek se zahojil a my se mohli pokoušet o miminko. Také nás lékař seznámil se skutečností, že po takovém zásahu do čípku otěhotnění potrvá tak rok a že je veliké riziko potratu. Vypočítala jsem si plodné dny na konec dubna a hned jsme se s přítelem pilně snažili, i když jsme nevěřili, že by se hned zadařilo. Takže jsem se ani nijak neupínala na datum menstruace. Až jsem si za tři týdny uvědomila, že se mé dny nějak nedostavují.

Cestou z nákupu jsem si na zkoušku koupila těhotenský test a doma moje první kroky vedly na toaletu. Rozbalit, počůrat, počkat… ach bože, dvě čárky? Pozitivní? To není možné, vyšlo nám to na první pokus. Byla jsem naprosto v šoku, jako bychom to ani neplánovali, během vteřiny se mi přehrálo v hlavě, co vše se mi změní, stěhování, konec v práci, konec společenského a nočního života. Trvalo mi pár dní, než jsem si na tuto skutečnost zvykla a začala se těšit. Na druhou stranu jsem měla okamžitě vyřešené, co budoucí tatínek dostane za pár týdnů k svátku! Koupila jsem maličké botičky, schovala je do dárkové taštičky a napjatě popřála příteli a čekala na jeho reakci! Byl šťastný a dojatý. Takhle začalo naše společné těšení na miminko.

Tuto novinku jsme si nenechali pro sebe, jak se podle pověry říká, ale chlubili jsme se všude, první byla přítelova maminka, a ta pronesla: „vidíte, já jsem vám to říkala, že budu do roka babičkou“. Až teď jsem si na to vzpomněla, vždyť ona měla pravdu! Bříško pomaličku rostlo a my se radovali z každého ultrazvuku, fotečky a kopnutí v bříšku. Nedočkavě jsme čekali, až nám pan doktor prozradí pohlaví, ale miminko ne a ne svoje tajemství odhalit. Renča koukla do karet a řekla: „bude to kluk“ a na dalším ultrazvuku nám pan doktor opravdu ukázal malého pindíka… podruhé měla pravdu.

Týdny běžely a já jsem se už těšila, až bude chlapeček na světě, kila šla nahoru a připadala jsem si jako balvan, oteklá, tlustá, těžká a nemotorná. Termín porodu jsem měla 21. 1. 2012 a na začátku prosince jsem se modlila, ať už rodím! Jednoho večera jsme si s přítelem a jeho maminkou udělali procházku na pečené kaštany na Staroměstské náměstí, já funěla, sotva jsem se valila, a na to mi Renča povídá: „neboj, na Nový rok se prcek bude klubat ven“, kéž by, vždyť já mám ale termín až koncem ledna! Ale vnitřně jsem doufala, aby jí i tato předpověď vyšla. Tatínek si ho hrozně přál k narozeninám 1. 1.

Silvestra jsme trávili celá rodina společně a všichni čekali, jestli opravdu nezačnu rodit, jestli se malý nelekne ohňostroje a nerozhodne se vyklubat na svět, ale nic, bylo po půlnoci a my šli všichni spát. Ráno jsem zasedla k počítači jako každé ráno a dívala se, co je nového… pocítila jsem malinký tlak v podbřišku, ale tento pocit jsem mívala poslední měsíc často, takže jsem to nijak neřešila, i když jsem zpozorovala, že se tento tlak vrací každých 20 minut, ale říkala jsem si, že kontrakce musí bolet mnohem více a tohle vůbec nic není.

Až k večeru jsem se svěřila příteli, že mám pravidelný tlak v podbřišku, nejdříve po 20 minutách, pak po 15, a takhle se to zkracovalo. Přítel mě bedlivě pozoroval, a když byla bolest po sedmi minutách, řekl rázně: „a jedeme“, no asi hodinu jsem protestovala, že nikam nejedu, že takhle kontrakce nevypadají, až mě nakonec přemluvil, že se alespoň zeptáme, co ty bolesti znamenají. Tak jsme vyrazili do porodnice. Otevřela sestřička, řekli jsme jí, proč jsme přijeli, napojila mě na monitor a půl hodinky jsem poslouchala tlukot srdíčka.

Pak se sestřička vrátila, koukla na výsledek a říká „kontrakce tady jsou, dneska domů nepůjdete, ještě si vás vyšetří paní doktorka a uvidíme“. Vyskočila jsem si na kozu, paní doktorka mě vyšetřila a dost překvapivě povídá: „vy jste otevřená na sedm prstů, vy nám tady rodíte!“ Byla jsem v šoku, tak já rodím? Vždyť mě skoro nic nebolí! Od této chvíle už šlo vše rychle, převléknout, injekce, klystýr, sprcha a honem na sál. No a za 2,5 hodiny byl Filípek na světě! Ten si ale pospíšil :) Tatínek i já jsme byli dojatí a šťastní. Novopečené babičce to opět vyšlo!

Na roli maminky už si zvykám dva měsíce a Filípek nám roste jako z vody, je tedy uplakané miminko, ale milujeme ho nade vše na světě. Teď se jen obávám další předpovědi babičky, která mi na procházce s kočárkem řekla, že příště to budou dvojčátka, chlapeček a holčička!

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
NJustyna
Kecalka 227 příspěvků 07.03.12 01:45

Hmm , teda to jsem pohltala kazde slovo , moc penky denicek.Take mi kartarka predpovedela ze brzy budu tehotna a ze to bude holka , na to jsem mavla rukou a sla dal a heled me se je to tak. ;)
Preju vam at jste s Filipkem vsichni moc stastni , no a treba jednou se doctem i o dvojcatkach :lol:

 
Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 07.03.12 08:35

Taky bych potřebovala nějakou tu věštbu...... ;)
Přeji hodně štěstíčka, hezký deníček. :potlesk:

 
lenkaky
Kecalka 429 příspěvků 07.03.12 08:49

Teda to je krásný deníček. Přeji Filípkovi i Vám hodně zdravíčka a děkuji za krásný pocit, že né vždy je všechno špatně. Poslední věta mě, promiň, hodně rozesmála :mrgreen:

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 07.03.12 09:03

Gratuluju! Taky jsem kdysy byla u kartářky a ta mi povídá: Vy jste těhotná 2,3 měsíc. Ano, byla jsem v 8 týdnu. Pak mi řekla, že se jí prolíná chlapeček a holčička, že tomu nerozumí ale že se určitě narodí chlapeček. A opravdu, čekala jsem dvojčátka ale jedno to vzdalo :( Takže před kartářkami klobouk dolů :kytka:

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 07.03.12 09:05

Za takovou tchyni děkuj osudu :) A velké blahopřání k Filípkovi. Dvojčátka? Super :potlesk:

 
nibell
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 07.03.12 09:15

Moc pěkný příběh :srdce: . A máte bezvadnou babičku, hodně štestí do života - všem pěti. :D

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 07.03.12 10:49

Gratuluji k Filípkovi :kytka: Mě kartářka taky předpověděla,kdy budu těhotná,že budu rodit císařem a budeme mít holčičku,které máme dát jemné jméno,vše vyšlo jen místo v červnu 2010 jsem otěhu o dva měsíce později,ale vše jinak vyšlo přesně :pankac:

 
Mar-sik
Kecalka 246 příspěvků 07.03.12 12:13

Krásný deníček,co dodat…užívejte si Filípka jak nejvíc můžete a buďte šťsatná rodina ;) Mně kartář předpověděl loni v květnu - o ježíšku miminko v bříšku.Ačkoliv jsme se od září snažili,zatím těhotná nejsem

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 07.03.12 12:59
Super!

Pozdravujte babičku!Hned bych si ty karty nechala vyložit! :mavam:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 07.03.12 13:01

Ahoj moc hezký deníček a vypadá to žes měla super porod :) má kolegyně sice není kartářka ale dávám ji otázky a ona roztočí nějaký krystal (říkám že je čarodejnice) :) řekla že budem mít chlapečka a zatím potvrzen kluk :) takže super :) přeju s miminkem hodně štěstí

Příspěvek upraven 07.03.12 v 13:01

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 07.03.12 13:50

ahoj, moc krásný deníček :-). Nevyložila by mi tchýně taky karty? :kytka:

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 07.03.12 14:10

Děkuji všem za milé komentáře!!! Filípek je naše zlatíčko, sice je uplakané miminko, ale pořád si říkám, že ho to časem přejde a bude líp :)
Za tchýni jsem ráda, opravdu moc i když jí pořád říkám, ať už raději nic neříká, nebo mi z ní klepne, ale ono jí to prostě nedá :D

 
jjanekk
Závislačka 2612 příspěvků 07.03.12 14:57

Hmm, tak ja byla nedavno u kartarky (z hecu, jinak bych tam nesla) a ptala jsem se ji na dalsi dite…rekla, ze tak za 3-4roky…uz v te dobe jsem byla tehotna, proste jsem ji chtela vyzkouset..
Jinak super, ze to tve tchyni vychazi, ve me se jenom skepse prohloubila :think:

Příspěvek upraven 07.03.12 v 14:58

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 07.03.12 15:23

Krásny deníček a takovou tchýni bych chtěla mít i já :pankac: Přeji hodně zdravíčka Vám oboum :hug:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 07.03.12 15:41

Teeeda mooc hezky denicek…moji mamce rekla kartarka ze me prvni dite bude kluk tak uvidime jak to dopadne jsem ve 3 mesici :lol: .....
Preji vam hodne moooc stesticka ve vasich zivotech

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 07.03.12 17:07

tak jsem si ZASE pobrečela :roll: :) já jsem fakt hrozná. Tchýně je dobrá :palec: Já jsem si jednou nechala hádat z karet a bylo mi řečeno že mám mít dítě ve 30 :( Je mi 26 a už se snažíme, tak doufám že to nebude trvat 4 roky :(

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 07.03.12 17:43

Tak to přeju, ať se brzy zadaří a kartářce předpověď nevyjde … jestli jednou opět otěhotním, budu se hodně bát první prohlídky, aby mi doktor neřekl, že čekám dvojčátka…asi by mi kleplo! Filípek nám dává dost zabrat a neumím si představit, jak bych zvládla dvojčátka a do toho staršího syna :-/

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 07.03.12 18:14

tak s těmi dvojčaty nějaký ten rok počkej :lol: Taky mi hrozej dvojčaty, nejdřív holka a pak dva kluci :zed:

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 07.03.12 18:48

super deníček taky mi kartářka předpověděla a na měsíc přesně se trefila jen jsem doufala, že se splete s pohlavím třetiho kluka jsem nechtěla , a tak jsem se smířila a byla mile překvapena, že nam řekli že to bude holka a mam i fotku kačulky jelikož jsem dlouho nevěřila do tydne budu rodit tak snad se kartařka spletla :pankac: :pankac:

 
Lojzka
Nováček 7 příspěvků 07.03.12 19:57

Četlo se to samo, nádherný příběh :potlesk:

 
Raven08
Závislačka 4764 příspěvků 07.03.12 21:17

Super denicek. Moc vam vsem preju hodne zdravicka a stesticka. Kartarka mi jednou rekla, ze pojedu do ciziny a vyslo to, takze na tom neco bude. :) jeste bych si k nejake mohla zajit a zeptat se jestli se nam povede 2 mimis. :)

 
Chelsi
Kecalka 461 příspěvků 22 inzerátů 07.03.12 22:15

Ahojky :mavam: téééda krásně napsané :palec: A dvojčátka by se mohly narodit 31.12. aby jste mohly slavit narozeniny 4dny v kuse :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Filípek je krásný chlapák a neboj, ten čas tak nemilosrdně rychle utíká, že z uplakaného miminečka bude brzy aktivní „uprchlík“ a budeš ráda, když chvilinku posedí :jazyk: ;)
Markét,poznala jsem tě podle fotek z albíčka :mavam: zdraví tě Helča ( snad si mne vybavíš, zná mě Filip…tenkrát jsme se viděli na kafču v McDonaldu ;) )

 
MVD
Povídálka 11 příspěvků 07.03.12 22:59

Renatka je superní kartářka a skvělá kamarádka :srdce:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 07.03.12 23:04

Krásný deníček,ale babička se asi o nějký den s tou předpovědí sekla né?Nebo neumim počítat?:-D
Asi si babče udělala super kšeft.Je mi jasné že polovina snažilek už žhaví drát:-D
Tak přeju hodně zdravíčka pro celou rodinu popřípadě i těm dvojčátkum :lol:

 
MVD
Povídálka 11 příspěvků 07.03.12 23:14

Renatka to předpověděla v listopadu 2010, rok byl v listopadu 2011 a Filípek se narodil 2.1.2012, takže měla pravdu

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 07.03.12 23:17

asi teda trpim těhu demencí,ale mě to furt vychází že o dva měsíce se sekla né? :mrgreen:

 
ppalea
Extra třída :D 11830 příspěvků 08.03.12 08:02

Taky jsem byla u kartarka, rekla ze do vanoc budu drzet v nárucí miminko a budu vdaná a ze to bude kluk.. Vdaná jsem kluka máme, jen se sekla o 23 dní rodila jsem až 16.1.2012.. :D ale tak to bych jí odpustila… Dalsí má být za dva roky po Venouškovi holčička tak jsem zvědavá, protože to bych byla spokojená… :D

Příspěvek upraven 08.03.12 v 08:02

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 08.03.12 08:24

Dojemne :) me by zajimalo jeste, jak to dopadne a zda budete mit dvojcatka :)

 
Sisi S
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 08.03.12 08:43

Ahojky,upřimně jsem si poplakala..bylo to moc hezké!!!
Moc gratuluji k miminku.Krásně jste si to nalajnovali, ne každému se poštěstí..
Přeji hodně zdravíčka štěstíčka tobě i miminku! A těším se na další deníček o dvoječkách :mrgreen: :kytka:

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 08.03.12 09:31

Ahojky, no jasně že vím :D od tebe máme tu hrací deku, viď … a melj u mě tak strašně plakal, no byla jsem z toho špatná..
Dvojčátka 31.12. ? tak to by byla velká legrace, i když jsem říkala, že bych chtěla Filípka v tento den, abychom mohli slavit tři dbńy po sobě…ale tahle možnost s dvojčátky mě nenapadla, tak alespoň přibližně víme, kdy se snažit, abychom mohli slavit přibližně stejně :D

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 08.03.12 09:33

No, tak malej se nenarodil v listopadu 2011, ale v lednu 2012, dva měsíce není tak veliký rozdíl, alespoň podle mě teda :) Já jsem nevěřila ani v to, že stihnu otěhotnět :)

 
Ema N.  08.03.12 10:22

ja chci taky predpoved… ;)

Krasny denicek a dojemny… moc vam to preju, uzivejte male slunicko a hlavne, mejte se porad radi. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Květulííína  08.03.12 12:56

Moc pěkný deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk: A tiše závidím velmi rychlý a pohodový porod :hug: :hug: :hug:

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 08.03.12 17:32

Haha, na ten konec som sa tak nasmala :lol: :lol: :lol:

 
pavlíne
Stálice 51 příspěvků 08.03.12 17:35

krásný deníček!!! :potlesk: taky bych čas od času potřebovala přesnou věštbu! :lol:

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 08.03.12 22:14

Hezky napsany denicek,taky bych obcas potrebovala vyvestit..

 
LilinkaM
Povídálka 48 příspěvků 09.03.12 14:44

Krásný deníček :palec:
Máš perfektní tchýni :potlesk: co by za to mnoho žen dalo …
Gratuluji k Filípkovi a kartářce, že jí vše tak krásně vychází … Potřebovala bych také vyvložit kartičky :think:

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 09.03.12 16:22

Wooow! Supeer! :potlesk: Pohodový porod ;) No, a tchýňka má očividně dar.

 
lenkabu
Extra třída :D 13745 příspěvků 10.03.12 09:14

To je výborné, zvlášť ta předpověď na konci :mrgreen:

 
Luccka81
Kecalka 412 příspěvků 12.03.12 17:01

Moc hezkej deníček. Každopádně píšeš, že Renata se živí výkladem karet. Tzn že by bylo možné na ní někde natrefit a požádat o výklad..?

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 14.03.12 06:20

Ahoj, krasny pribeh :) mne sa stalo nieco podobne…minule leto sme mali s priatelom mensiu krizu, uz som nevedela co dalej, chcela som to vzdat, no povedala som si ze este skusim zajst za jednou kartarkou aby mi poradila co dalej. Tak mi vestila a zrazu hovori, ze ak to spolu este vydrzime, tak v maji by sme sa mohli dockat potomka :) taktiez ma vsak upozornila, ze v tom istom obdobi dostanem super ponuku na pracu takze sa budem musiet rozhodnut, ci mimco alebo kariera. Priznam sa, moc som jej neverila, ale dufala som ze sa stane, co predpovedala a tak som od nej odchadzala so zmiesanymi pocitmi, no tiez som vedela na 100% ze ak sa to miminko podari, praca je druhorada. Priatel uz ma svoje roky (34) tak si myslim ze nie je na co cakat, ja by som sice este cas aj mala (21), no deti som vzdy milovala a uz od detstva chcela byt maminkou :). A taktiez priatela milujem najviac na svete, aj ked je len skoro dokonaly ;D. Proste som to prijala, uz som sice nepochybovala, ze chcem zostat s priatelom, no tiez som si uvedomovala kedze nie som ziadna naivka ze to nase problemy vo vztahu zrejme hned tak nevyriesi.
Presiel asi len mesiac a pol, problemy vo vztahu trochu ustali (resp.som ich uz neriesila). Prakticky sme sa cez vsetky problemy s priatelom premilovali :D bolo to najlepsie obdobie v mojom zivote, no vsetko islo akosi pomaly, este aj kamarat, co mi slubil uz davnejsie ze sa svojho sefa, ktory hlada slovenku zijucu v cesku, spyta na pracu pre mna, sa nejak neozyval. Az jedenho novembroveho dna (par dni po mojich narodkach) mi zazvonil mobil. Bol to kamaratov sef a pozval si ma na pracovny pohovor. Tak som tam isla, s tym, ze tu pracu urcite vezmem nech je to cokolvek, financne zavisla nie som, no doma sa nudim kym je priatel v praci a kto by nevzal uplne pohodovu pracu v kancelarii? Navyse tam pracoval kamarat a to mi vyhovovalo kedze v Přerove poznam dokopy asi jeden a pol cloveka :) Isla som z pracovneho pohovoru s tym, ze to na 100% beriem a uz som sa tesila na prvu vyplatu. Aj som uz zabudla na nejaku kartarku…teraz som mala ine problemy, nejaky tyzden mi to meskalo, a lekaren som mala cestou, tak som rychlo este stihla strhnut volant a o chvilu uz som vychadzala z lekarne s tehotenskym testom v kabelke. Dokonca som este skocila na nakup, a ani doma som sa s nim nejak moc neponahlala. Bol to test „pre istotu“, kedze som pracu vzala. No aj tak som sa posadila na wc a o par minut som zirala na // :O to musi byt nejaky chybny kusok, mne predsa nic nieje! Vravela som si…uz som chcela hladat adresu, na ktoru treba poslat reklamovany vyrobok :) no testovacia ciarka stale silnela, uz bola tmavofialova…to nie je mozne, robila som si ho s tym, ze na 99% mi to len meska, uz som si aj planovala, ze zajdem k doktorovi, to predsa nie je normalne ze raz mi to pride po 26 dnoch a druhy mesiac po 42 a teraz uz je to skoro 50 dni…no test hovoril jasne a tak mi nezostalo nic ine nez mu uverit, aj ked s pochybnostami. A naraz som si nieco uvedomila. :) ta kartarka predsa tvrdila ze praca aj mimco pridu naraz…ale ze by to prislo v jeden a ten isty den, tak to by mi nikdy nenapadlo ;)

O par dni som jej este zavolala s tym, ze ako je mozne, ze sa nam malo takto postastit az v maji, a ci vobec bude zdrave, kedze sa uz sekla v tom, kedy sa to stane, no a viete co mi povedala? „Moja mila, ja som sa nijak nepomylila. Tak to totiz byt malo, ako som povedala. :) To vy za to mozete, pretoze ste vedeli, co sa ma stat, a kedy a ja som na vas videla, ze by ste si to prijala. Ze ste na to pripravena uz teraz, dusevne aj psychicky, sama ste si to urychlila. A o to, ci to bude zdrave, sa nestrachujte. Vsetky okolnosti, o ktorych sme sa rozpravali, budu tak ako maju byt, ako som vam povedala.“ A na moje neustale „ale co ak to, co ak tamto“ mi len skocila do reci : „Nie, ziadne co ak, to si nesmiete nic take pripustit. Musite si povedat ‚ja aj mala budeme v poriadku a hotovo‘. Nic ine si nepripustat“ a v tom som sa zarazila.....takze „mala“? Spytala som sa jej ci si mysli, ze to bude dievcatko…hadajte, akeho pohlavia je drobec ktory mi prave kope do notebooku…? :)

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 14.03.12 06:38

Este by som vam chcela vsetkym popriat take pohodove tehu ako mame my, vela stastia pri snazeni a predstavit vam nasu malu :) tu mala etse len 13 tyzdnov.

 
terkam1
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 04.12.12 12:16

Majko vykládá tvá tchýně i pro cizí??? dej mi kontakt…prochá­zím krizí

 
friss
Nováček 3 příspěvky 26.01.16 15:05
Potřebuji pomoc

Ahoj maki3012, nevyložila by mi Renatka také karty? Docela se jedna kartářka spletla, tak bych ráda zkusila někoho, komu takto krásně is daty vyšlo.
Děkuji předem :srdce:

 
Ajfnell
Nováček 8 příspěvků 22.04.16 09:48

Závist :( taky bych se už chtěla dočkat :(

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 23.04.16 12:58

Pokud nebude nikomu vadit, vkládám odkaz na moji tchýni, která mi karty vyložila :) http://www.renar-art.cz/

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama