Do třetice klidné Vánoce

O životě

Vánocům, o kterých budu vyprávět, předcházely ještě jedny, o kterých se musím zmínit. Na Štědrý večer v roce 2007 mi umřela moje milovaná babička a o hodinu později se sestřenici narodila holčička Vendulka. Tak a teď už honem k těm veselejším a trochu praštěným Vánocům v roce 2009, kdy se nám narodilo miminko a 2010, kdy jsme se stěhovali.

Mé druhé těhotenství nebylo na rozdíl od prvního vůbec jednoduché. Svou prvorozenou dcerku Nikolku jsme počali hned napoprvé a až na občasné ranní nevolnosti, klasicky velrybí postavu a těžší porod, bylo vše v naprostém pořádku. Narodila se přesně v termínu 12. 7. 2007. Vzorná holka!

Dvě čárky na těhu testu u druhého se objevily až po půl roce snažení. První trimestr a část druhého jsem, s prominutím, doslova problila. Pak mi nevyšly zrovna dobře tripple testy a musela jsem na odběr plodové vody. Naštěstí výsledky dopadly dobře. Taky na genetickém ultrazvuku bylo vše v pořádku. Poslechli jsme si srdíčko a má téměř 2letá dcera ještě pobavila doktora i sestru slovy: „Kdo to bouchá? To bude asi nějaký soused“. Termín porodu byl stanoven na 17. 12. 2009. A já se nemohla dočkat, až si pod stromeček přinesu ten nejkránější dárek ze všech.

12. 12. jsem umyla okna a udělala generální úklid - snad to miminko trochu popoženu a kdyby se narodilo druhý den 13. 12., měla bych ještě dárek k narozkám. Jenže miminku se ven nechtělo. Plán byl jasný - do Vánoc odrodit a vrátit se domů, abych si užila krásné Vánoce s rodinou. Bohužel všechno bylo proti mně - můj deadline se nebezpečně blížil a mimi stále nic. Ke všemu nám jako naschvál přestala na 4 dny téct teplá voda, tak se nekonaly ani horké koupele pro uspíšení porodu. Občas jsem se šla trochu proběhnout, přemluvila jsem doktora, aby mi udělal Hamiltona a pořád nic. 20. 12., tři dny po termínu, jsem začala chodit po špičkách, už jsme se smířila s tím, že Vánoce budou bez miminka. Ovšem radost z Vánoc své téměř 2,5leté dcerky jsem si rozhodně nechat ujít nechtěla.

23. 12. v 9:00 jsem šla na monitor a na kontrolu. MUDr. prohlásil, že na porod to rozhodně nevypadá, na monitoru taky nic, ať prý přijdu 27. 12. na vyvolání. Vesele jsem jela domů. Popoháněla jsem manžela, abychom vše stihli. V 11:00 začaly kontrakce - hned pravidelné po 3 minutách. Nenápadně jsem je rozdejchávala a nalhávala si, že jsou to poslíčci. Manžel řekl, ať se zbalím, že jedeme. Poslala jsem ho do háje - věřím přeci doktorům, no ne? Rodit se bude až po Vánocích a basta. Ve 14:30 jsem si už tak jistá nebyla - jeli jsme. Při příjmu se mě sestřička ptá: „A voda vám už teče?“ „Jo, teče“, odpovídám a vrtá mi hlavou, jak může vědět, že nám netekla teplá. Načež mi dochází, že mysela plodovku… a svůj výrok opravuji. Pak vyšetření (otevřená na 5), monitor (lítá hore dole) - konečný verdikt zní - rychle na přípravu, porod bude brzy.

A opravdu - je 23. 12. 2009, 18:19 a miminko je bez větších problémů venku. Manžel hlásí: „Je to kluk!“ Na rozdíl od prvního 25 hodin dlouhého porodu, se 3 pytlemi oxytocinu, je tenhle jako procházka rájem. V euforii si nechávám Vilémka celou noc u sebe, nemůžu spát. Na Štědrý den přišli na návštěvu úplně všichni. Podávali si dveře od rána do večera. Nikolka hlásí, že by k Vilíkovi chtěla ještě Máju. Nádherné, nádherné Vánoce - jsem tak unavená a tak šťastná!

Po roce se blíží Vánoce 2010. Dům stavíme už skoro 3 roky - šílím z toho. Bydlíme ve čtyřech lidech v pidiskladišti 2kk o rozloze celých 44 m2. Ke stěhování určuji deadline Vánoce 2010, a přes to vlak nejede. Stěhujeme se 23. 12. 2010. Nábytku máme poskrovnu, většinu navíc zatím necháváme v bytě. Děti hlídají tchánovci. Už nestíhám dělat výzdobu, natož pak umýt okna. Najímám si úklidovou firmu - jsou skvělí. Stihnu alespoň zabalit dárky :) Narozeninová oslava Vilémka je odsunutá na 27. 12. Pro děti si jedeme skoro v noci. Nemůžu spát. Ráno je vše připravené, zdobíme společně stromeček. Salát, cukroví, kapříka dodává má skvělá maminka. Na Štědrý den přišli na návštěvu úplně všichni. Nádherné, nádherné Vánoce - jsem tak unavená a tak šťastná!

Je 23. 12. 2011, svátky nám trošičku zhořkly umrtím pana Václava Havla. Ale jinak je vše přesně takové, jak má být - konečně mám velkou kuchyň, kde si nemusím rozložit žehlící prkno, když chci obalit řízky. Velký krásný dům, zdravé šťastné, nádherné a šikovné děti. Letos pomáhaly péct cukroví. Dárky jsou zabalené, všude naklizeno, salát je v lednici, stromek stojí a zítra ho budeme celá rodina zdobit… nemůžu se dočkat. Zítra na Štědrý den přijdou na návštěvu všichni. Budou to nádherné, nádherné Vánoce - jsem tak unavená a tak šťastná!

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bajuska
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 25.12.11 14:49

Sheeni :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.12.11 19:04

tak doufám, že se povedly ;)

 
TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 26.12.11 23:39

Jako takhle, normálně mě to dojalo jako blázen. Nevím, jestli proto, že to bylo výtečně napsané, proto, že je to krásný příběh ze kterého je cítit, že se máte rádi, proto, že jsem sama rodila těsně před vánoci, nebo proto, že čekáme dalšího smraďocha, ale každopádně jsem se dojala moc hezky a děkuju! Mějte se pořád tak dobře!!!

 
mamaho
Kecalka 405 příspěvků 28.12.11 08:00

Moc pěkně napsané…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama