Do třetice všeho dobrého a zlého?

Prázdná náruč

U nás jen zlého! Můj druhý deníček a zase nebude o šťastných chvílích. Můj první deníček byl o tom, jak se nám předčasně narodila dceruška a po 15 hodinách života zemřela. Už je to přes rok pryč, my jsme pořád na začátku a tam, kde jsme doufali, že už po takové době nebudeme.

Nadpis plně vystihuje náš život. Píše se rok 2010 a na jaře při povodních mi umírá bratranec, kterému se povodně staly osudné. Mladý kluk, po kterém zůstal 5letý syn. V létě toho roku jsem absolvovala první dvě IVF, kdy se u prvního nezadařilo a u druhého jsme čekali Julinku. Psal se prosinec a bylo pár dní po začátku měsíce, kdy mi telefonem zavolali, že mi umřel strejda, který se dlouho léčil s leukémií. Druhé zlé! Byly Vánoce a pro mě to byly ty nejhorší (viz první deníček) dny. No, teď to přísloví do třetice všeho zlého: předposlední den roku 2010 nám umírá náš největší poklad… naše dceruška :'( Proč jsme zrovna my museli završit tu zlou třetici doposud nevím a myslím si, že odpovědi se dočkám snad až po smrti tam nahoře.

Rok 2011 byl smutný, bolavý a plný změn. Změnili jsme bydliště, koupili větší byt a začali šetřit na další a zároveň poslední IVF! Navštívila jsem kartářku a ta mi vesele oznámila, že můj výklad by mi mohli všichni závidět. Viděla změnu, peníze a dítě. Dítě viděla i u manžela, a tak mi řekla, že do konce roku budu těhotná. Já bláhová jí tak věřila! Na přenos jsem měla jít 23. 12., ale pro problémy jsme to přesunuli na 20. 1. 2012, krásné datum! Takže slova kartářky jsou nějak mimo! Na přenos jsem se moc těšila a moc jsem věřila, že se to opravdu podaří. Jakby né, vždyť do třetice všeho dobrého, zlého jsme snad měli vybráno, a jelikož to byl třetí přenos, věřila jsem tomu ještě více!

Přenos proběhl tak jak měl. Následovala testování a bohužel… jen jedna čárka, poté odběr krve a? Negativní :-( Následující noc jsem se probudila nebo spíše mě probudil tichý pláč. Plakal manžel, že věřil, doufal a prosil všechny svaté. Je mu smutno a položilo ho to. Naposledy plakal, když jsme Julince místo roční oslavy chystali mši svatou. To bylo podruhé v životě a teď potřetí. Poprvé nejvíce, a to když malá zemřela. Do pár dnů přišla MS… veškerá víra a naděje byla fuč! Všechno to odešlo jako projetí rychlíku :-(

A znovu jsem umřela, zase jsem na samém začátku a zase budu bojovat, abych vstala! Dlouhé 4 roky bojujeme s IVF, které nám sežralo veškeré našetřené peníze, už žádné nemáme, což znamená, že už nebude ani žádné IVF. Našetřit 40 tisíc při hypotéce apod. jde složitě a život je o to horší, že jsme upnutí jen na jeden pokus, na který roky šetříme. Od listopadu máme zažádáno o adopci, ale zase problém… jsem epileptik a zatím jsem neprošla u posudkového lékaře. Co bude dál? Projdu? Musím , věřím v to, ale věřila jsem i u posledního přenosu. Co bude následovat? Minimálně tři roky čekání, dlouhé tři roky a možná i čtyři…

Existuje nějaké řešení? Najdu sponzora na další IVF?? Nenajdu. Nebo je tady maminka, která je těhotná, nechce své dítě a dá nám ho k adopci? Není. A to všechno jsem už dávno nemusela řešit, vždyť mě tady mělo pomalu pobíhat roční veselé dítko. A kde je? Je v urničce a ve vitrínce. Je to zkouška? Proč pro nás? Proč je bezmoc a vnitřní pláč můj každodenní kamarád? Vím, mnoho z vás mi napíše, že se svého štěstí dočkám anebo taky, že když se uklidním, třeba otěhotním přirozeně, ale to u nás opravdu nejde.

A tak tady v slzách sedím, píši tenhle deníček a přemýšlím, jak hodit za hlavu tu tíhu, ten 4roční čekací balvan! Vyhrála jsem boj nad strachem podívat se do kočárku, pomalu jsem přestala řešit, co by Julinka už uměla a neuměla. Vzhlížela jsem v dobrou budoucnost a osud mi znovu podkopl nohy. Copak toho chceme tolik? Doufám že třetí deníček už bude plný štěstí a radosti, snad splním do třetice aspoň tohle, snad budeme jednou taky šťastní…

Přeji Vám všem jen šťastné dny!

Hodnotilo 21 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 22.02.12 09:05

ahojky přeju moc moc síly a zdraví a věř že v tom nesi sama já ani děti nebudu moct mít nebudu se moct ani pokusit (mám vadu srdce) a adopce v mém případě asi taky nepujde každopádně držím moc palečky aby všechno dopadlo tak jak ty si přeješ :)

 
Sype  22.02.12 09:16

Pri cteni vaseho denicku jsem se neubranila slzam, je mi z toho smutno, nedokazu najit ta spravna slova…preji aby vse zle bylo uz za vami!!! Preji moc moc moc stesti a jen sama splnena prani!!! Drzim palce, at uz je jen dobre :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 22.02.12 09:18

Haňulko tvé deníčky mi derou slzy do očí :,( Jsi silná ženská, moc moc bych ti to přála Vy si to po tom všem zasloužíte :hug: :hug: Drž se holka jsi opravdu moc statečná :hug:

Příspěvek upraven 22.02.12 v 09:19

 
koblizek8
Závislačka 4671 příspěvků 22.02.12 09:26

na někoho je osud opravdu zlý. vůbec nechápu, proč se takové věci dějí.
moc ti přeju, aby se stal zázrak a vy se dočkali miminka :srdce:

 
luuuu
Závislačka 4131 příspěvků 22.02.12 09:32

Přeji Vám jen to nej nej nej. Moc si zasloužíte být rodiči, ráda bych Vám nějak pomohla ale vím že slova jsou v tomto bohužel málo :kytka: Držte se budu na Vás moc myslet

 
lupka2
Povídálka 25 příspěvků 22.02.12 09:39

Přes slzy nějak nevidím na klávesnici a nevím, co říct :,( Snad je, že ze srdce přeju hodně štěstí, sil a všechno zlé, ať Vám obloukem vyhýbá. :srdce:

 
formjana  22.02.12 09:51

Je mi to moc líto. Člověk je proti přírodě úplně bezmocný.
Možná je to pro Vás blbost, ale vláda schválila reformu. -----Nový zákoník umožní neplodným párům adoptovat dítě, které odnosila například jejich příbuzná či jiná náhradní matka. Dnes je to zakázané
a v případě, že by náhradní matka dostala za porod peníze, i trestné. To se však reformou změní. Co se o tom poinformovat??? Za zkoušku nic člověk nedá.

 
lele08
Kecalka 480 příspěvků 22.02.12 09:52

Haňuldo, :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Mata26
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 22.02.12 10:07

Haňule, držím palečky! Máš skvělého manžela, což je výhra už sama o sobě :kytka: Určitě budeš jednou skvělá mamina :hug: :hug: :hug:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 22.02.12 10:08

je to moc smutný bříběh,nechápu proč se tohle stává :hug: přeji ti ze srdce hodně štěstí a moc věřím že budete rodiči,že bude mít svoje vytoužené zdravé miminko :hug: :srdce:

 
peklenka
Povídálka 49 příspěvků 22.02.12 10:12

Haňuldo já věřím,že se brzy dočkáš :hug:

 
Caty  22.02.12 10:23

Pčeju moc síly a štěstí. Bohužel neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.
Jen se chci zeptat, na co tolik korunek na IVF? Vždyť pokud nebudete mít nic extr, tak to hradí stát. A zkoušeli jste NATIV?Určitě by se řešení najít dalo. Držím moc palečky.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 22.02.12 10:30

ahoj, myslím, že tady jsou veškerá slova tak nějak navíc … drž se … věř … :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Ditta77
Závislačka 4188 příspěvků 22.02.12 10:45

Haňulko :hug: :hug: :hug: Ty a Tvůj manžel jste předpisovým příkladem toho, jak smutné a bolavé věci se dějí opravdu těm hodným a dobrým lidem :hug: A já se tu zrovna rozčiluju, že je tu bordel :oops: :oops: :oops:
Achjo život je někdy strašnej prevít :?

 
Aspi
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 22.02.12 10:59

Hanulko, zlaticko :hug: :hug: :hug: :hug: kdybych mela tu schopnost a umela carovat, prikouzlila bych ti to nejkrasnejsi miminko na svete,kdybych mela penize dala bych ti je vsechny jen aby se to povedlo,jen aby ty slzy nebyly slzy smutku a truchleni ale slzy smichu a radosti.tak moc bych chtela neco udelat a videt te stastnou,ale jsem na to moc kratka.

mam te strasne moc moc rada kocicko! :hug:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 22.02.12 11:00

Haňulko ty víš, že tyhle zkoušky zvládneš…ty to víš, jen jsi teď zaslepená bolestí…vím, že to musí strašně bolet a trápit,a le i na tebe se usměje jednoho dne sluníčko, který ti řekne mami, i když to nebude přímo tvá krev…jsi nádherná osobnost…a proto ti to vyjde, jen jinak, než jsis myslela… :hug:

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 22.02.12 11:41

Hanulko pamatuji si i tvuj predchozi denicek, je to tak smutne cist o tolika bolesti. Neumim ti pomoci. Neumim ti pujcit kus sve plodnosti. Udelala bych to bez vahani. Umim si te pouze poslechnout :( . Moc drzim pesti alespon na tu adopci, kdyz se podari, mohla by se u vas situace uklidnit a kdo vi co dalsiho jeste prinest. Ja verim v dobre konce, zvlast, kdyz clovek o neco dlouhodobe usiluje, casto to nakonec dopadne dobre.
Drzte se :hug:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 22.02.12 12:01

Haňulko, je to moc smutné. Ale rozhodně mě zarazilo, že kvůli epilepsii jsi neprošla u posudkového lékaře. Stále mám pocit, že žijeme v zemi plné naprosto nesmyslných zákonů a vyhlášek - a co se týká adopcí to platí dvojnásob. Brácha se ženou má 3 děti adoptovány, takže vím, že to byl běh na dlouhou trať a to mají všechny děti romského etnika, takže čekali na první „jen“ dva roky, pak už to šlo jako po másle. Být požadavek na bílé, je to i pět let (bohužel často od alkoholiků či narkomanů). Ale zkus, co uvádí Formjana, není to od věci. Držím palce a přeji hodně sil Tobě i muži.

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 22.02.12 12:44

slova nedokáží vyjádřit, co cítím…posílám vám velkou sílu do dalšího boje :hug:

 
zane2611
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 32 inzerátů 22.02.12 13:02

haňuldo :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 22.02.12 13:02

Já se teď musím za sebe stydět, když mě po roce a půl snažení přepadají deprese a ještě ani nemáme po prvním IVF :oops: Máte můj obdiv, protože já bych to nezvládla.

Přeji hodně síly a konečně to štěstí!

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 22.02.12 14:44

…držím palce a přeji hodně síly… :hug:

 
Nodynka
Stálice 84 příspěvků 22.02.12 15:01

O.K. Po práci jdu podat 3 sloupky ve Sportce. V případě jakékoli výhryVám (přede všema) slibuju, že pošlu půlku! Držme si palce! :srdce:

 
Hanka38  22.02.12 15:04

Ahoj, deníček ani ne tak smutný jako spíse hodne pesimistický až bych řekla samotrýznící… :-/ zažili jste si toho mnoho to opravdu ano a vše jste zatím zvládli. Možná buh nechce aby jste měli dítě možná má duvod? Možná jste tady na světě uplně z jiného duvodu který poznáte třeba až později..
Možná bych na rok téma miminko odložila a věnujte se sami sobě navzájem s maželem..vždyt i to je štěstí že máte jeden druheho a že máte partnera který vás v tom nenechá..nejsu všichno takoví a věřte že vím o čem mluvím :-)
zkuste na rok uplně zapomenout a podniknout místo neustálých investic do IFV třeba nějakou extra dobrodružnou cestu..ale to je jen muj napadjak se z toho nezbláznit..
Já jsem po několika marných pokusech změnila, bydlište, změnila partnera , změnila práci , pořídila si pejska a musím říct že muj život je naplněn a citím se konečne opavdu zase štasná. Ty neustále nezdary mě jen srážely na dno a nyní ten pocit že na co sáhnu to se daří…si moc užívám. držím palce v nalezení smyslu života i bez potomka :-)

 
chcememimi
Echt Kelišová 7764 příspěvků 22.02.12 15:04

…Hani, jsi moc silná, držím palce, ať jste brzo tři ;)

 
vertigo
Závislačka 3263 příspěvků 22.02.12 15:14

Posílám moc sil, myslím, že tady se toho moc napsat nedá, ale z tvého deníčku je cítit, že jsi silná a statečná žena, jen na tebe dolehla bolest.. Držím palce, ať je líp :hug: :hug: :hug:

 
makina
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 22.02.12 16:01
:hug: :hug: :hug: :hug:
 
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 22.02.12 16:07

ahoj :hug: ,tvuj denicek je moc smutny, nechapu,proc na vas musi padat tolik bolesti najednou,mas muj obdiv,ze se drzite.A stejne tajne doufam,ze se jednou dockate sveho stesti.
Chtela bych jeste napsat,ze jsem se po precteni tveho denicku zastavila nad tim,proc ja si stezuju,ze nemame hlidani, ze nemuzem jit s manzelem do kina,nebo ze nemam klid na uklid,ze mala nam leze do postele…co by jini za to dali.Dekuji za tvuj denicek,ze jsem prisla na to,ze si mam hodne vazit toho,co mame.
A tesim se,ze jednou tady napises denicek,pri kterem nam budou tect slzy radosti!!!!! :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 22.02.12 16:43

drž se, posílám sílu

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 22.02.12 17:01

Haňuldo, moc držím pěstičky, aby to vyšlo co nejdřív:) A pevně věřím, že se obě opravdu dočkáme… E.

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 22.02.12 17:19

Mít tak kouzelný prsten, hned bych otočila a zařídila bych všem dlouholetým snažilkám krásné zdravé miminko. Ale z vlastní zkušenosti vím, že to nejde a zbývájí jen oči pro pláč, marná snaha, doufání. Moc ti přeji klid v srdíčku. Sama ho také hledám. :* :srdce:

 
freed
Povídálka 34 příspěvků 22.02.12 18:11

Hani, to jsme na tom stejně. Já jsem přišla o malou ve 40tt v prosinci 2009
a od té doby nic…jsem taky dlouhodobá snažilka.
Já sice ještě nepodstoupila IVF, ale měla jsem zdravotní komplikace po císaři,
tak mě po císaři už 3× operovali a 2× jsem byla v lázních.
Ale pořád věřím, že se všechny toho malého uzlíčku štěstí dočkáme, musíme.. :lol:
já teď začala chodit cvičit, plavat, chodím do kurzu němčiny…jen abych
došla na jiné myšlenky..
určitě se dočkáme :hug:

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 22.02.12 18:22

Hodne sil…doporucuji navstevu psychologa…mne osobne pomohl,nasbirala jsem zpet potrebnou silu

 
didafifa
Kelišová 6429 příspěvků 22.02.12 20:29
hanuldo
:hug:
 
loka
Neúnavná pisatelka 18548 příspěvků 22.02.12 21:03

Haňulko neumím siu představit jak Ti je :hug: a věřím že tolik smůly je těžké břemeno. Tak jsem moc toužila po miminku a musela jsem si na něj počkat.
Opravdu věřím, že každá smůla jednou skončí!! :srdce:
A opravdu ze srdce vám přeju aby u vás už byla pryč. :andel:
Přes tohle čím jste si prošli, myslete na to že máte štěsdtí alespoň v tom, že máte jeden druhého…není to málo jak se v tuto chvíli zdá…moc na vás myslím a ze srdce přeju aby třetí deníček byl te šťastný :srdce:

 
kockodanka  22.02.12 21:46

Hanuldo, drz se… :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Julií
Kecalka 422 příspěvků 22.02.12 22:21

Haňulko - objímám Tě. Vím, že Tě bolest trhá na kousky. Posílám pohlazení. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 22.02.12 22:39

Hanul tak strašně moc mě to mrzí…
Nevim jak pomoci.Psát bude zase dobře nemá smysl i když vim že bude sama vim jaké je být na uplném dně a i přes to vim že přijdou dny kdy je trochu hezky ale strašně držim palce.

Všem držim palce :kytka:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 22.02.12 22:59

hodne sil holka :hug:

 
soník 25
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 23.02.12 07:06

Hanulko držím palečky at už je dobře a přeju vše nejjjjjjj :srdce: :srdce:

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 23.02.12 12:02

Hanulko, je to moc smutne, je mi lito, ze mimi neprichazi a neprichazi … nekdy nevim, proc se to vse deje, kdo a proc nas zkousi, ale ver, ze pokud je nekdy zle tak proste nekdy musi byt dobre! Mas milujiciho manzela a to je velmi dulezite, budete si cely zivot po boku, deti prijdou a zase odejdou, ale s partnerem budes opravdu cely zivot, tak vidis, tam je to dobro :) … uvidis, kocicko, jednou to vyjde, ver! :hug:

 
Veronik61
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 23.02.12 16:58

Haničko, jakkákoliv slova jsou zde zbytečná, je mi to všechno moc líto :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 24.02.12 05:40

hani :hug: :hug: jednou to štěstí přijde,uvidíš.

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 24.02.12 09:04

Všem Vám moc děkuji za krásná slova a podporu :hug:
Je mi ale šíleně líto kolik nás tady s takovým osudem je!! :,( to je hrozné a je zajímavé že se to děje nám co chceme a co by jsme dítěti ani pohledem neublížili a těm co je to od srdce jedno těm to vše klape :zed: :cert:
Jinak děkuji za nabídky sportky apod :hug: je to moc krásné a ikdyž je u nás teď šmurný mráček tak přeci jen se mi udělalo lépe když vím že jsou lidé co pomůžou a osud jiných jim není lhostejný :hug: :hug: moc děkuji :hug:

 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 24.02.12 09:12

Haníku,nevím ani pořádně co napsat :,( Proč je život tak nespravedlivý!!!!!!!!! :cert: :,( je mi moc líto,jak těžké to máte!!!!!Moc bych vám přála konečně už to štěstí!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!A mi­minko!!!!!!!!! :hug: :hug: :hug: držte se!!!!!!!!!!!­!!!Třeba přijdete k nějakým penězům,nebo se poštěstí adopce..prostě držím palce moc a moc a moc!!!!!!!!!!!!

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 24.02.12 16:05
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Zlato moje drahý, sestřičko netíková. Všechny maminky to tu vystihly, jak jen nejvíce mohou. Mám tě ráda slunko, víš jak moc bych ti přála jen a jen a jen to nejlepší.

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 24.02.12 19:17

Haňulko, kolik vás bude stát další IVF? Třeba by jsme se tady našli takové, co přispějí.

 
slunickomaja
Kecalka 256 příspěvků 25.02.12 11:46

:hug: Myslím, že tu nepomohou penízky na další IVF a ty to možná sama cítíš. Je to jako jít něčemu proti vůli…Moc tobě i tvému manželovi přeji, aby jste našli radost a útěchu v každodenních krásách kolem vás, aby jste se odpoutali od bolesti, ztráty a nezdarů, aby jste se opět zhluboka nadechli a vykročili k novým dnům plným jen samé Lásky… :srdce: :andel:

 
lentilka25
Povídálka 32 příspěvků 03.03.12 00:28

:hug: Ja myslela ze me potkalo to nejhorsi co mohlo ale u tveho denicku nevim co napsat jen snad je mi to moc lito a drzte se at vam to dopadne jednou tak dobre jako nam :hug: Narodily se nam 2 miminka mrtvi ale nedokazu si predstavit ze bych je mela rok vychovavat a pak by tu nebyly to je silene jsi moc statecna obdivuji te a jeste jednou preji jen to nej nej nej snad to alespon trochu pomuze :andel:

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 09.04.12 10:34

:-(( drž se…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Tak přeci se štěstí ukázalo

Zklamala jsem ji


Reklama