Dokáže člověka ztráta práce tak rychle změnit?

O životě

Nebo byl takový už dřív a já to jen neviděla? Je to deníček navazující na ten předchozí, z mýho přítele je najednou cizí člověk, kterýho vůbec neznam...Je to čerstvé a jsem naštvaná, mám svojí verzi problému, on taky, takže pravdu hledejte někde mezi tim, možná že něco přeženu, ale člověk to ze sebe potřebuje dostat...

Když jsme se poznali, byl to skvělej citlivej chlap, na první rande mě hned požádal, abych vzala sebou kočár s malou a že vyrazíme na procházku, vyprávěl mi, jak se stará o neteře a že už taky vyzrál do rodiny, za chvíli jsem se do něj zakoukala a i on do mě (nás)…

Po nějaký době vztahu z něj vylezlo, že má nějaký dluhy, nejsou to sice statisíce, ale i tak je to dost, a že si našel lepší práci a chce to dát do pořádku. Do práce se mu podařilo nastoupit hned další týden, ale i když mu x měsíců slíbili, že mu sepíšou smlouvu, tak mu ve finále řekli, že ho na měsíc musí vyhodit a až se postaví na nohy, tak ho zas přijmou. Což pro něj znamenalo kromě dluhů u kamarádů, paušálu a za několika měsíční nájem ještě dluh na sociálním a zdravotním.

Ten měsíc bez práce začala největší krize. Snažil se hledat práci a měl už tři možnosti, kam ihned nastoupit, tak jsem mu půjčila na nájem a kupovala takový ty základní věci, jako je třeba jídlo a tak s tím, že mi to při první vejplatě vrátí. Jenže on, i když bez peněz a zadluženej až po uši, vždycky dokázal najít nějakou tu korunu na pivo a cigarety. Neřeknu jednou za čas, ale každý den, to už jsem se jednou kvůli tomu málem rozešli (viz předchozí deníček). Ale vyříkali jsme si vše, co jsme měli na srdci, a on mě prosil ještě o jednu šanci, že se polepší…

Dřív mi doma vždycky pomáhal, buď se staral o malou, nebo mi pomohl trochu poklidit a teď? Ráno se přesune z postele na gauč a když ho poprosím o nějakou maličkost, tak ho vždy začne něco bolet a nemůže nic dělat…Jednou jsem doma všechno oblítala a pán si usnul na gauči s nprosto pro mě nesmyslnym programem. Chtěla jsem si chvíli odpočinout a pozor, dovolila jsem si přepnout mu televizi. Když to zjistil, tak bylo hrozný zle, co si to dovoluju, že to poslouchá a skončilo to tím, že se uraženě přesunul z gauče do postele a trucoval tam až do večera jak desetiletej parchant.

Když nastoupil do práce, tak pár dní bylo dobře, výplatu má dostat příští měsíc. Tak dobře, řekla jsem si, že to ten měsíc ještě nějak přežijem, ale on zas z práce rovnou do hospody. Jednou jsem procházela kolem hospody a hospodská mi řekla, že tam máme dost vysokej účet a že by byl třeba už zaplatit. V tu chvíli se ve mě všechno úplně přetočilo, řekla jsem jí, ať se nezlobí, ale že nejsem žádnej jeho sponzor a ať si ty peníze dostane z něj.

Domluvila jsem se s ní, že když si tam půjdem někdy sednou (jednou, 2× za měsíc tam na jedno/dvě piva zajdu), tak ať nám udělá lístek zvlášť a ten svůj si hned sama zaplatím a s tím jeho nechci mít nic společnýho. Už jsme to s přítelem několikrát probírali, že i když jsme s hospodskou kamarádi, tak si tam na sekeru nebudem nic nechávat jako nějaký socky.

Ještě ten večer, kdy byl zas v hospodě, jsem se rozhodla, že mu v žádnym případě nebudu dělat sponzora. Já se uskromňuju, jak jen to jde, abych mu trochu pomohla, a on si toho vůbec neváží a ještě dělá dluhy navíc. A neváží si ani tý práce. Místo toho, aby byl rád, tak pořád kňourá, jak ho to nebaví, pracovní doba mu začíná v 10 a on v půl 11 ještě sedí u počítače - že se mu tam ještě nechce a oni počkají (a to prosím každej den, dělá i víkendy).

Jednou si usmyslel, že se mu tam o víkendu nechce, tak jim zavolal, že tam prostě nepůjde a ať se podle toho zařídí (no je tohle normální?). O týden později doma kňoural, že mu šéf naznačoval, že se s nim budou muset asi rozloučit a že neví proč…

Včera dostal v práci zálohu a první co bylo, tak s ní běžel do hospody, zaplatit účet (to beru), ale ještě se tam při tý příležitosti do noci zdržel. To jsem ještě vynechala, že jsem měla začátkem měsíce narozeniny a nedostala jsem ani ťuk. Za ty prochlastaný peníze už mi mohl dávno nějakou symbolickou blbost koupit…

Všechno vyvrcholilo včera, kdy jsme se ráno trochu pohádali a on odjel. Odpoledne mi pak psal, že je kdesi ve vinárně a že si našel jinou práci, která ho bude víc bavit a že tam půjde, nepočká ani do první vejplaty a nastoupí tam hned, protože se mu v tý předchozí nelíbilo.

Na vstupní prohlídky a papírování padne veškerá záloha, co dostal v práci současný, a když jsem mu řekla, že se mi to nelíbí, tak na mě vyjel, že mu pořád jen něco přikazuju…

Tak já jako debil se mu snažím pomoct. Ty peníze, co dostal jsem mu chtěla schovat na nájem, který má zaplatit příští týden. Odtrhávam si od huby, abych mu pomohla snížit dluhy a hlavně aby ho nevyhodili z bytu. Vyřizuju za něj veškerý papírování, třeba se sociálkou. Domlouvám mu splátkový kalendáře a on mi ve finále řekene, že mu pořád jen něco přikazuju/zakazuju a chovám se k němu jako k ho*nu.

V tu chvíli jsem toho měla tolik na srdci, co jsem mu chtěla říct, ale tou jeho poslední větou mě úplně oněmněl, že jsem jen dokázala stát s otevřenou pusou a koukat. Koukat na cizího člověka v těle toho, kterýho jsem tak milovala…

Jen chci podotknout, že jsem ho nechtěla držet každej den doma, nevadilo mi, když párkrát zašel do hospody, ale vadilo mi, že si vůbec neváží toho, co pro něj dělam. On to vlastně ani vůbec nevidí a bere to jako samozřejmost…

Co začal chodit do tý hospody, tak mě přestalo bavit se na něj každý den zbytečně těšit a pak být zklamaná, že dal zas přednost kamarádům. Odtáhla jsem se od něj, ovšem jeho verze je ta, že do hospody chodí, protože si ho doma nevšímám -a to opravdu nemáte sílu na nic, když na vás háže tyhlety perly…

To, že to není chlap do života, po včerejšku došlo i mě. Pořád jsem si říkala, že je to tím, že ztratil práci a že až se do nějaký dostane, tak bude zas líp, že je to jen přechodný období. Ale po tom, co všechno mi včera vyčetl, nemám sílu s ním dál být, ani kdyby se vrátil na začátek a byl milionkrát lepším člověkem, ale…

Jsem blbá, že jsem se mu snažila pomoct, ale řekněte mi, koho by v tý době napadlo, že to takhle dopadne. Rozhodla jsem se, že už mu nedám ani korunu. Vydržím to do první vejplaty, ze který si hned vezmu všechno, co jsem mu půjčila. Započítám si do toho i to jídlo, co jsem kupovala, i když jsem to původně neměla v plánu, protože na hlavu si fakt s*át nenechám. Hned, jak to budu mít zpátky, tak to s nim ukončim.

Zní to možná dost hrozně, ale já už jsem tu jeho druhou stránku dokázala poznat a je mi jasný, že kdybych to s ním ukončila hned, tak zpátky nedostanu ani korunu. Nejsem tak bohatá, abych si to mohla dovolit a hlavně mu takovou radost neudělám.

Píšu hlavně proto, abyste si na podobný typy daly pozor. Oni vypadají, jako to nejlepší, co vás mohlo potkat, ale nikdy nevíte, co se z nich vyklube. Když poznají, že jde do tuhýho, tak nasadí psí oči a prosí o poslední šanci. Jenže z tý poslední šance se pak stává nekonečnej kolotoč, ze kterýho nemáte sílu ani jeden vystoupit.

Dejte tu šanci opravdu jen jednu, jinak tu pak budete brečet nad klávesnicí jako já a přemýšlet, jestli máte být naštvaná na něj, že se tak chová, nebo na sebe, že jsem tak blbá a dovolila mu vkročit do mýho života.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sany80s
Závislačka 4616 příspěvků 15.06.13 07:48

Bude to znít jako klišé, ale k tomuto se hodí rčení: „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“.
Ztráta práce může se vztahem hodně zamávat. Spousta vztahů se kvůli problémům, které se nakupí po ztrátě práce i rozpadne.
Ale nikdy nezpůsobí to, že se z člověka stan něco, čím předtím nebyl.
On takový byl i předtím. Jak myslíš, že přišel k dluhům a proč neměl často práci.

 
alimata
Povídálka 31 příspěvků 15.06.13 09:28

Ano byl takový vždycky, jen tys to skrz ty zamilovaný brýle neviděla. Jsi si jistá, že ta první výplata bude? Že z tý práce zase neuteče, popřípadě výplatu neprochlastá dřív než ji stihne donést domů? Pozor, aby si u tebe v marným čekání na výplatu neudělal ještě větší dluh.

 
brisco
Závislačka 2781 příspěvků 15.06.13 09:33

Máš dítě, tak si nehraj na samaritánku a kopni toho chlapa někam. 8)

 
2012Mex
Závislačka 3680 příspěvků 15.06.13 11:00

No, poprvade bych se na tvym miste trosku bala, aby z te prvni vyplaty neco na tebe vubec zbylo…

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 15.06.13 11:20

Já mám ještě lepší radu - dávejsi pozor, ať při čekání na výplatu nepočnete… :lol:

Jinak já bych na nic nečekala, myslím, že tak jako tak neuvidíš ani korunu, po vyjmenování všech dluhů mi spíš přijde, že výplata zmizne ještě ten den, co dorazí, jestli něco zbude, tak to prochlastá a ještě ho budeš zase dál živit :nevim:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 15.06.13 12:08

Ten uz byl takovy predtim, neslo by zajistit aby ti vyplatu poslali k tobe???
Tenkrat sem mela doma neco podobneho a sef mi kvuli jeho dluhum pomohl…Pokud prokazes, ze ma u tebe dluhy, melo by ti to prijit automaticky po rozhovoru se sefem..Urcite se na to zeptej, nebno nebudes mit nic..
Tenhle vztah nema cenu ver mi, rychle jit od neho ;) ;) ;) ;)
Stava se, ze chlapi pak delaji blbosti bez prace, ale nemuze te tahnout ke dnu, nevazil si niceho, co jsi pro neho delala, dal ti najevo, ze pro neho dulezita nejsi, tak na co cekat ;)

 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 15.06.13 16:45

Ahoj, tak bohužel musím napsat, že mám podobnou zkušenost.. Jen jsem peníze zptáky nikdy neviděla a jsem ráda, že jsem ráda. Když jsme se rozešli, jesště mě začal pronásledovat, psát z cizích čísel smsky, že je mrtvej, jednou v noci nám rozbil domovní dveře a snažil se dostat do baráku apod. Tak ti přeju, ať tě tohle nepotká. :hug:

 
Ninocka.1  15.06.13 19:50

Mela jsi ho poslat do haje hned. Takovej ksindl bych si teda k telu nikdy nepustila..

 
kjhui
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 17.06.13 09:00

A nejmenuje se náhodou Marek N.? :-)

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 17.06.13 09:07

Holka, máš k sobě nějakou úctu? :nevim: Taky jsem měla doma něco podobného, vydržela jsem to pět let.Jo řekla bych že jiný to nebude.

 
Petruskabmw
Extra třída :D 12267 příspěvků 234 inzerátů 17.06.13 09:36

Tak to je přesně tip chlapa co hledal sponzora a jak už někdo napsal když ptáčka lapají pěkně mu zpívají…Sem ráda že si pochopila situaci a jdeš od něho pryč, teď už jen necouvnout. A popravdě si nemyslím že ti něco dá, ale zkusit vydržet můžeš…A byt kde bydlíte je tvůj?? Pokud ano tak si myslím že budeš mít problém ho vykopat, takový vychcánci se nenechají jen tak vykopat a oddělit od sponzora, ale držím palce :palec:

Příspěvek upraven 17.06.13 v 09:37

 
Uživatel je onlineVenetia
Neúnavná pisatelka 19842 příspěvků 27.06.13 20:29

Ahoj, máte zkušenost co se s chlapem může dít v případě přemíry práce, stres apod.?

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama