Dopis o tvém těhotenství

Těhotenství

Co vás zajímalo, když jste byly poprvé těhotné? Bylo něco, co jste nevěděly a pak jste si řekly, že to byla škoda nebo naopak ještě, že tak? Pomalu kráčím k závěru té 9ti měsíční cesty a napadlo mě, co bych si zpětně řekla, když už jsem dál a mám víc informací.

Milá Lucko,

přibližně v polovině září najdeš na těhotenském testu nezřetelnou druhou čárku. To znamená, že jsi skutečně těhotná a otěhotněla jsi hned ke konci srpna, jak jste se s Honzou rozhodli, že vlítnete na dělání potomka. No ano, stalo se to v neděli, na tom gauči, na chalupě, když už všichni odjeli. To ale opravdu mamce říkat nemusíš. I když jsi věděla, že jsi přibližně v půlce cyklu, ani ve snu tě nenapadlo, že by se to mohlo podařit hned. Ale stalo se a je tedy zbytečné, aby jsi Honzovi týden na to říkala svoje obavy, že se bojíš, že to jen tak nepůjde a bude to dlouho trvat. To budete zrovna na svatbě kamarádů. A taky bych Ti mohla napsat, abys si tu 4. 5. a 6. vodku s Red Bullem už nedávala a ne zrovna kvůli tý ranní kocovině, co nastane. Ještě nevíš, že v tobě něco roste, tak to je snad jediná omluva. Holka, holka, aspoň tu kyselinu listovou, že bereš. Ještě k tomu těhotenskému testu, přečti si návod! Když tu tyčku počůráš, mrkneš na ní, zjistíš, že nic a hned ji hodíš do koše, tak se prostě správný výsledek nedozvíš. Musíš ten test nechat cca 3 minut odstát…aha, to je novina, viď?

Tak jsme v polovině září, ty sis udělala po pár dnech další test, který jsi zapomněla na vaně a tak jsi zjistila, že jsi v tom. A co tě teď čeká? Vím, že to nevydržíš a budeš hned volat doktorce, ale buď stejně v klidu, objedná si tě až na začátek října. Malej pasažér je zatím taková nezřetelná tečka, ale už uslyšíš srdce a to bude zážitek. Jaký tedy bude tvůj první trimestr? I když někdo toto období protrpí a prožije s hlavou v záchodové míse, ty skoro ani nebudeš vědět, že se něco změnilo. Až na jednu věc a to je únava. Připrav se na to, že ty první měsíce unavená budeš a to děsně. Bude se Ti chtít hrozně spát, v jakoukoli denní dobu. Medvěd brtník v zimním spánku proti tobě bude aktivní sportovec v předolympijské přípravě. Víš, jak standardně jezdíš cestu Praha – Bratislava kolem 3 hodin? Tak s tím se teď taky rozluč. Cestou si budeš muset, tak minimálně 2×, někde na parkovišti hodit dvacet, protože Ti budou padat víka takovým způsobem, že by ti ani sirky nepomohly. No a pak je tady ta druhá věc a to je tvůj močový měchýř. Pamatuješ si, jak si z tebe kamarádi při cestách dělají legraci, že musíš často na záchod? Já vím, mě nemusíš říkat, že hodně piješ. Nicméně se připrav, že to zatím nebylo nic proti tomu, co nastane teď. Stane se z tebe chodící průtokový ohřívač a těch 300 km do Bratislavy budeš muset stavět tak 4×, ale zvykneš si. Budeš už pak vědět, kde a jak mají záchody čisté a kde jsou uvnitř, abys nemusela s klíčem obíhat celou benzinku.

Ptáš se, jestli tě těhotenství v 1. trimestru ještě nějak ovlivní a jaké nastanou změny. No, musím říct, že největší změna bude asi ta, že se budeš muset vzdát svého oblíbeného Savignonu a Rulanského šedého…a Merlotu a vůbec vína. To je mazec, viď? Tak jasně, že ze začátku to bude nezvyk a budeš docela trpět, zvláště, když budete ještě na podzim vysedávat někde na zahrádce. Jednu skleničku si samozřejmě čas od času dát můžeš, ale nic jako předtím. Jo a ještě, mluvíc o jedné skleničce, tak tím nemám na mysli tu půllitrovou z IKEA, ale 1 deci! No však on si tě Honza pohlídá, ale neměj mu to za zlé. I když to bude těžké, já vím, on si prolévá teřich tvým oblíbeným Gavi di Gavi a ty piješ citronádu. Ten prcek za to ale stojí. Jinak se nic moc nezmění, budeš mít stále hodně práce a navíc zařizování se svatbou. V podstatě je to dobře, protože nebudeš mít ani čas brouzdat po internetu a zjišťovat podrobné informace k těhotenství. Ještě by jsi se dozvěděla, co všechno by se mohlo takto v začátku stát a že první trimestr je vlastně nejkritičtější období pro udržení plodu. Tak tohle tě naprosto mine a je to dobře, víš jaký umíš být nervák. Ono není někdy na škodu být v některých věcech naprosto nepolíbená. Doktorka se o tebe postará a ty nervíky, co budeš mít vždycky těsně před kontrolou u ní nebudou tak strašný. Jinak se neboj, všechno bude v pořádku.

Na triple testy tě Dr. posílat nebude s tím, že screening v 12. – 13. týdnu je přesnější a triple testy často vychází falešně pozitivní. Místo toho půjdeš na prenatální screening k Dr. Břešťákovi, což, mimo to, že je to sympaťák, je prý také jeden z největších odborníků na prenatální screening u nás. Tak buď v klidu, všechno dopadne dobře. Ani tě nebudou honit na amniocentézu, což je odběr plodové vody, i když podle věku, by jsi na ní, co by stará matka měla jít. No, nečerti se, já vím, že se stále cítíš mladě a jako dvacítka, ale “honey“ upřímně, už nejsi. Navíc „stará matka“ je prostě terminus technicus pro každou, které už bylo 35 let. Takže to budeš muset prostě rozdýchat. A ještě poznámka, to, že trimestru stále říkáš semestr z tebe zpátky školačku neudělá.

Takže jsme u druhé třetiny tohoto 9měsíčního utkání. Pozitivní zpráva je, že už nebudeš taková ospalá brtnice, jako v předcházejících 3 měsících. Břicho Ti zatím neroste, snad jen ty džíny jsou o něco těsnější. Co však roste nezadržitelně je tvůj zadek. Taktak, na ty svý oblíbený Replay džíny si prostě budeš muset chvíli počkat. Skoč si do H&M a kup si těhotenský gatě, protože ty užiješ. No jasně, že nejsou tak sexy, ale to Ti vlastně bude v následujících měsících poměrně šumafuk. Svatba v prosinci dopadne na jedničku, do šatů se ještě v pohodě vejdeš. Než půjdeš k oltáři budeš najednou docela na měkko, to asi ty hormony. Ono tě to rychle přejde, poté, co se zjistí, že se ztratil otec nevěsty a nemá tě kdo odvést k oltáři. Buď v klidu, tatínek už si vesele sedí v první řadě a na tu velkou slávu čeká tam a akorát probíhá diskuze s mamkou, že tam vlastně ještě být nemá. Vše ale dobře dopadne, taťka tě odvede a s Honzou si to své ano řeknete. Hmmm, vdaná paní, divný, co? Jediný, co bych Ti asi poradila, by bylo, abys nepila tu oranžovou limonádu, o které si myslíš, že to je nealko Crodino. Nene, je to Aperol s cca 11% alkoholu, proto Ti to tak chutná, takže tomu se vyhni. Sladká to nevědomost, viď?

Špatnou zprávou je, že o vánocích budeš mít virózu, děsnou, celý vánoce strávíš v posteli a budeš si moct vzít maximálně paralen, pěkná pruda. Bude tě trápit hrozný kašel, až se budeš bát, aby jsi malýho pasažéra nevytřásla. Navíc tě začíná píchat v břiše a podbříšku, tu napravo, tu zase nalevo. Tady tě může uklidnit, to se Ti jen napínají vazy, jak Ti začíná bříško růst. A hurááá je tady Silvestra a ty jsi v polovině. Hned po vánocích půjdete na 2. screening. Třeba se už konečně dozvíte, co to bude. Dr. Břešťák má laryngitidu a skoro nemluví. Vše vypadá v pořádku, to je mu ještě rozumět. Uvidíte prcka ze spousty úhlů a dozvíte se, že je docela velkej. Mimo jiné, pak mezi nožičkama, uvidíte důkaz, že to bude kluk. Doktor pípne, že pohlaví asi ani komentovat nemusí. Ano, ano, jsou tam koule.Tak vše je v pořádku a začínáte s výběrem jména. Být tebou tak bych se s těmi svými favority moc nenamáhala. Nakonec se stejně dohodnete na Honzově návrhu, že to bude Šimon. Jméno, které ti ze začátku ani nepřišlo na mysl. A proč? Prostě Ti tak nějak bude nejvíc sedět, až tak budeš prcka, co si uvnitř tebe vesele hoví, oslovovat. Takže je to jasný, pasažér si vybral Šimona.

Leden a únor budeš ještě hodně pracovat. Razíš heslo, že těhotenství není nemoc, takže jedeš, jako předtím. Nic proti tomu, jsem v tom stejná, ale víš, jak Ti doktorka Jana říká, že se jí to moc nelíbí a že by jsi měla zvolnit? Tak jí poslouchej, protože jinak přijdeš na to, že těhotenství sice není nemoc, ale jiný stav to je. Já vím, že ty služebky omezíš, ale ani to nebude stačit. To, že místo auta jedeš vlakem, už moc velký rozdíl neudělá. Chápu, že do Londýna na ten meeting jet musíš, do letadla tě sice ještě pustí, ale už budeš cítit záda. Tak to na nějaký velký nákupy na Oxford street nevypadá. A navíc tam jedeš znova za 14 dní na kongres, ty jsi teda číslo.

Na druhou stranu, to bude poprvé, co si pokaždé v Londýnském metru sedneš, tak si to užij. Pupek má svoje výhody. Takže si to shrňme, moc jsi nezvolnila, břicho už Ti docela narostlo a ty si dál jedeš, jako by nechumelilo. Tvůj jiný stav tě moc nevzrušuje. Tak já Ti něco řeknu. Na konci února si Šimon a tvoje tělesná schránka řeknou dost a pofrčíš sakumprdum do špitálu. A proč? Tak taky moc nepomůže, že si to s manželem v neděli odpoledne pěkně rozdáte, v pondělí si zacvičíš svoje těhu pillates a v úterý pojedeš s kolegou na otočku na meeting směrem k Jičínu. To, že nebudeš řídit, už asi fakt bude jedno. Abych to zkrátila, ty křeče, co tě odpoledne chytnou, nejsou ucpaný střeva a sezením na záchodě nic nevyřešíš. Navíc se to neuklidní, ani v noci, jak budeš doufat, naopak tě ty bolesti kolem 2 ranní probudí. Jojo milá zlatá, žádný střeva, ale kontrakce. To se ale dozvíš až ráno od doktorky, která tě okamžitě odvelí do nemocnice. Tam tě čekají infuze magnézia, kortikoidy pro malýho, aby se mu rychleji dovyvinuly plíce a ty budeš mít povoleno max na záchod, jinak ležet. Budeš teprve v 28. týdnu a to je pro Šimůnka ještě brzo, měl by se u tebe ještě trochu dopéct. Tak, jak si do této chvíle celé své těhotenství moc neřešila, tak Ti najednou dojde, že by se taky něco mohlo stát. Dostaneš strach o malého a jak říká kamarádka Karolína…“od teď už se budeš jen bát“. Možná taky pochopíš, proč ještě v tvém věku musíš volat mamce, že jsi někam dobře dorazila. Ale zpět do nemocnice, aby jsi nebyla nešťastná, tak tě můžu uklidnit, že to zvládnete. Jen od této chvíle už budeš muset být na neschopence a ležet. Doktorka Ti dá za cíl vydržet minimálně do 34. týdne.

Připrav se tedy, že ke konci budeš ležící inkubátor odkázaný na horizontální polohu. Občas něco uděláš do práce, naspíš se do foroty (kdyby to tak šlo), přečteš spoustu knih a díky emiminu budeš přesně vědět, jakou konzistenci má mít miminkovskej bobek a navíc v kterou denní dobu.

Jak tě znám, určitě tě zajímá, jak dopadne porod a jak to všechno zvládneš. To je ale informace, na kterou si budeme muset ještě obě počkat. Jediné, co Ti zatím můžu říct, je to, že v 34. týdnu jste ještě kompaktní jednotka 2v1. S láskou vzpomínáš na dobu, kdy mělo tvoje břicho velikost medicinbalu, protože teď už směle konkuruje ovarballu, co Ti leží vedle v pokoji. Šimon je připraven k výsadku hlavou dolů a pěkně sesunutej dole čeká na svou příležitost, dát světu vědět, že se s ním bude muset počítat. Kop pod pravé žebro už vycizeloval k dokonalosti, tak si asi říká, že není nač čekat. Na porod se těšíš…, ale stejně jako u těhotenství nevíš, co je před tebou. Je jasné, že jsi zvědavá, jak to všechno proběhne. Řeknu Ti tajemství, já taky ještě nevím…..ale třeba Ti pak o tom zase napíšu.

S láskou zdraví,

Tvé alter ego v 34. týdnu

P. S.: budu ráda, když trochu omezíš to Kinder Bueno, víš jakou práci mi pak dá to všechno zase zhubnout?

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zdendik
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 11.04.13 00:19

Pekné, docela jsem se pobavila:-) :potlesk:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8886 příspěvků 11.04.13 00:26

Super jsem se pobavila :) Asi nejlepší je „A ještě poznámka, to, že trimestru stále říkáš semestr z tebe zpátky školačku neudělá.“

Děkuju za dobrou náladu a doufám, že to dobře doklepete :))

 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 11.04.13 03:15

Super denicek :potlesk:, uz se tesim na pokracovani :D. Ja jsem ted momentalne ve 34tt a take jsem byla ve 32tt v nemocnici na kapakach na zastaveni kontrakci a na kortikoidech na dozrani plic maleho. Porad me doktori strasili a strasi, ze to bude kazdym dnem, ale diky bohu maly je moudry a chce se poradne dopect a tak jsme stale jeste 2v1 :pankac:.

 
Verunka93
Kecalka 365 příspěvků 11.04.13 04:29

Moooc pěkný deníček. Docela jsem se nasmála :) takhle sepsané to v příručkách nemají. Opravdu krásný deníček :) přeju pohodový porod :kytka:

 
d3nc4
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 11.04.13 06:35

Úžasný deníček! :) :potlesk:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 11.04.13 07:04

Cha :lol: pěkný deníček, nelze než popřát: vydrž Prťka vydrž :pankac: Já se nemohla dočkat až vyleze a teď bych ho tam občas šoupla zpátky :mrgreen:

 
Chaarlynecka
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 11.04.13 07:31

Wow :-). Moc hezky napsany. Porod zvladnes levou zadni, nejsme zadny babovky! Uz se tesim na pokracovaniiiiiii a na fotecku Simonka :-)

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 11.04.13 07:57

Skvělé

 
Michaela13
Kecalka 378 příspěvků 1 inzerát 11.04.13 08:01

Moc pěkné :kytka: hlavně tam máš vtipné pasáže a to vždycky u deníčku zůstanu ;) tak ať se ti Šimon narodí zdravý :srdce:

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 11.04.13 08:08

@Paja R tak držím palec, ať se taky udržíte, co nejdýl. Těď po 32. už je to lepší a prťata by na tom byla líp ;)

Jinak díky všem, jsem ráda, že se líbí a třeba i pomohl ke zvednutí nálady do ranního startu :)

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 11.04.13 08:22

Super :potlesk: :potlesk: Držim palečky a těšim se na pokračování! :lol:

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 11.04.13 09:09

Moc hezký deníček, napsaný s lehkostí, vtipem….super! držím palce na zdárný konec. Trochu jsem si zavzpomínala – můj první syn je taky květnový, bude mít už 13, jo, letí to a já si taky přesně vzpomínám, kdy jsme to s manželem dělali :srdce: …

Ale upřímně:
kdyby mně bylo už 35 a bylo to moje první těhotenství, tak na sebe dávám hodně velký pozor, nejezdím na žádné daleké služební cesty, meetingy či kdovíco, jak popisuješ a prostě od začátku bych se šetřila, modlila se, aby bylo vše bez komplikací – i kdybych se cítila naprosto zdravá a měla bezproblémové těhotenství.
Já měla prvního v 27, druhého v 34, vše měla naprosto OK. Přistupovala jsem k tomu jako k opravdovému ZÁZRAKU, který zdaleka každému není dopřán, u obou jsem taky chodila až do „posledního dechu“ do práce samozřejmě, ale nějaké velké aktivity o víkendech apodobně jsem si už opravdu odpustila. Ale asi jsem výjimka.
Kdyby se mi stalo to, co tobě – předčasné kontrakce v 28 tt. – tak se svou povahou bych si snad do konce života vyčítala, že jsem to nebo ono neměla dělat, že jsem opravdu měla zvolnit, jinak by se to nestalo. I když vím, že co se má stát, tak se stane….zas tak naivní nejsem.

Hlavně ať se mimi ještě dopeče! Jinak květen je super měsíc na mimčo – už je teplo a jde se do léta, užij si to! :palec:

 
Stp1990  11.04.13 10:02

@lucivka zdravím :) tak vtipný deníček s pěkným nápadem už jsem dlouho nečetla:) Tak držím palce ať porod proběhne v pohodě a můžete se s manželem těšit ze Šimonka :kytka:

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 11.04.13 10:11

Super deníček, držím palečky na bezproblémový porod ;)

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 11.04.13 11:31

Krásný deníček :mrgreen: skvěle jsem se naladila. My jsme teď 31 tt a malý si taky zdatně trénuje kopy. Jen já už od začátku surfuju po emiminu a tak jsem někdy víc vyděšená, než by bylo zdrávo… :?

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 11.04.13 15:29

Pěkný deníček, vtipný nápad. Jsem taky „stará matka“, i když ne prvomatka, doma už tři děti máme. Do práce jsem chodila, ale v 28. týdnu jsem se začala cítit nedobře, najednou mi v jednom kuse tvrdlo břicho, měla jsem obavy, že mi utíká i plodová voda (to se naštěstí nepotvrdilo). Takže jsem honem navštívila lékaře a od dalšího týdne jsem šla na neschopenku. Měla jsem z toho sice divný pocit a trošku výčitky, ale jsem ráda, že jsem to zatím zdárně doklepala do 36. týdne bez nutnosti hospitalizace. Vím moc dobře, jaké to je ležet na udržení, zažila jsem to u dvou těhotenství, tak držím palce, vydrž, už se to krátí. :kytka:

Příspěvek upraven 11.04.13 v 15:30

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 11.04.13 16:14

@Blešík :palec: :palec: :mrgreen:

 
AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 11.04.13 19:41

Ahoj, moc pekny denicek.Take me pobavila veta o semestru a trimestru :). Zvlast proto, ze jsem taky „stara matka“.

Muzu se zeptat, jak dlouhe cesty jsi jezdila a jak casto, ze to dopadlo takhle? Ja jsem zrovna s tim jezdenim takova, ze moc nevim, jestli toho nedelam moc a rozpoznat tlaky miminka-strev-tvrdnuti-kontrakce se mi nedari…muj doktor mi rikal, at na dojizdeni zapomenu, takze to omezuju na minimum, ja vim, ze kazdy je jiny, ale tak pro orientaci…

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 11.04.13 20:28

ÚŽASNÉ :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.04.13 21:58

:palec: super deníček :pankac:

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 12.04.13 06:23

@AnnaF ahoj, tak do půlky ledna minimálně 1× týdně do Blavy na 2-3 dny pak už ob týden. V únoru jsem začala jezdit vlakem (Ostrava nebo Blava), to pravidelné drncání taky nic moc. Ono těžko říct, čím to bylo. Určo jsem se moc nešetřila, ale našli mě i mykoplazmata, který mohly ty kontrakce rozjet. Tak držím palec, ať je u tebe vše OK a máš pohotový porod ;)
@Cuarentena ahoj, tak to jsem skoro stejně daleko :palec: je určitě lepší poslouchat svoje tělo a pocity, tak jsi udělala určitě dobře. U mě to právě bylo furt naprosto v pohodě a pak najednou šmik :roll: tak už to snad zdárně doklepeme. Teď už je to celkem OK, jsme docela daleko :dance:

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 12.04.13 07:15

@Inuska.pv - to chápu, některý témata snad ani pro klid duše neotvírat. Normálně jsem si to teď zakázala, byla bych ještě víc vyplašená :roll:

 
AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 12.04.13 08:22

@lucivka : Diky za odpoved. No vidis, to mi neprijde ani nijak hrozny jako dojizdeni, to by me nenapadlo, ze to muze dopadnout takhle :(. Moje kamaradky casto jezdily i vic, jedna dokonce jela jeste asi v 35.tydnu lyzovat do Rakouska do Alp (to bych nedala, to vim :) ). Diky za ujisteni, ze to nebylo „jen“ tim. Ale kazdopadne ty trajekty omezim jeste vic nez do ted, budu jezdit jen do prace a kaslu na to jezdit jeste po pribuznych, moje tchyne ma koncem dubna narozeniny a je 100km od nas, tak proste bude muset prijet k nam, stejne u nas byla na navsteve jen jednou, jinak porad my cestujeme k nim, a je zdrava, vitalni, jezdi klidne autem na dovolenou i 500km, tak co by nemohla prijet (i kdyz uz to slysim…).

Jinak, taky si myslim, ze uz jste dost daleko. Po 33.tydnu uz to neni takova katastrofa. Uz jsem to tu psala, mela jsem pacientku, kdyz jsem pracovala s tehotnyma adolescentkama v chudinsky ctvrti na druhem konci sveta, ktera porodila v 33.tydnu, a dite ani nebylo v inkubatoru a po tydnu ho mela doma (a to neni jako tady doma, podminky, ve kterych tam lide ziji…). Sleldovala jsem ho pak rok a byl bez problemu. Samozrejme, ze mela stesti, ale jen na uklidnenou.

Tak to pekne doklepejte do terminu a preju, at je vsechno v poradku!

 
micta
Generální žvanilka 20592 příspěvků 12.04.13 10:02

@lucivka
teda takový supr deníček jsem ještě nečetla. četlo se jedním dechem.taky chceme Šimona. přeji pohodový porod a těším se na pokračování :potlesk:

 
Mexxy999
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 12.04.13 11:51

Mooc gratuluji k výdrži. :potlesk: Nejlepší deníček, co jsem snad četla… :D :D Opravdu krásný, optimistický a vtipný… :D

Přeji hodně štěstí tobě i Šímovy

 
Kukýska
Kelišová 6521 příspěvků 12.04.13 14:41

Fakt super deníček, pěkně se četl a dost jsem se u něj usmívala :) moc hezky napsaný :) :potlesk: :potlesk: přeji klidný a rychlý porod :) taky mě každou chvilku čeká :) tak hlavu vzhůru a do boje :mrgreen: :mrgreen:

 
jitukka
Kecalka 193 příspěvků 12.04.13 19:42

Jééé to ale hezký deníček. :) přeji mamince a Šimonkovi at ten 3 semestr :D vydrží co nejdýl :D

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 13.04.13 06:38

@micta @Mexxy999 @Kukýska @jitukka - moc vám děkuju, jak za slova chvály, tak přání. Taky držím palce, ať vám vše vychází. Hezký víkend :mavam:
@AnnaF jasně, jen ji nech, ať vás navštíví. Je dobrý jet podle toho, jak se člověk cítí, ale na druhou stranu, když je to poprvé, tak je asi někdy těžký odhadnout, jak bude tělo reagovat :think: takže žiješ v cizině?

Jinak mě včera doktorka oznámila, že jdu do preeklampsie (vyšší tlak, kyselina močová). Chjo, tak zase něco extra a to jsem byla vždycky nízkotlakař. Dostala jsem prášek na tlak, píšu jí 2× denně jaký mám tlak, hlídáme diastolu. Prcek zatím v poho furt roste a má 2700g. Úkol je vydržet min. do příštího pondělí, ale kdyby se to zhoršovalo, tak prý budeme muset vyvolat. Věřím ale, že to dáme. :pankac:

 
AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 14.04.13 10:43

@lucivka : No, ja hlavne myslim, ze to jezdeni je treba omezit na minimum. Dojizdim uz tak do prace (60km jedna cesta), spim ted ale pres tyden tam, protoze to auto mi nedela dobre, takze se mi nechce o vikendu si prihodit jeste 100km na otocku (takze celkem 200) na tchyniny narozeniny, kdyz ona muze prijet sem. Tchyne bude nadavat, ale to ona vzdycky, ma k nam vztah stylu „kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde“, muj muz i ja jsme proste uz leta ti nejhorsi na svete at delame co delame, a ted v tehotenstvi je to jeste horsi, protoze si nemuzu rict, ze proste zatnu zuby, takze obcas reknu, ze tohle ne a ona se na jednu stranu se urazi, ze nechci jist nektere veci, ktere v tehotenstvi nedoporucuji - ona sama pritom porad drzi nejakou dietu a vetsinou u nas nesni ani sousto -, na druhou stranu mi vycita, ze jsem uplny blazen, ze delam to a to, ze budu rodit, kde budu rodit atd…docela se desim, co bude, az bude jesterka na svete, nechci ji obirat o babicku, navic muz je jedinacek, takze ani ji o vnucku, ale nevim, jak to pujde, ona je klidne schopna ji navadet proti nam a chudak dite v takovy situaci. Ona je opravdu blazen…no nic, to se uvidi. Jo, jsme v cizine, ale uz ne na druhem konci sveta, jsme zpatky v muzove zemi…

S tou preeklampsii je mi to lito, ale uz jste docela za vodou a jsi sledovana, to bude OK. 2700kg je krasna vaha, spousta deti se rodi s takovouhle vahou v terminu (behem te sve zkusenosti na druhem konci sveta jsem malokdy videla deti pres tri kila).

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 15.04.13 14:10

Moc pěkně napsaný deníček :) těším se na další pokračování a přeji pohodový porod :kytka:

 
AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 17.05.13 17:50

Tak co, jak je? Musim rict, ze jsem na Tebe myslela v poslednich dnech a na to, jak jsi mela „ucpana streva“ a byly to kontrakce. No vidis, nejdriv jsem se vyptala tady v komentarich na vsechno to tve jezdeni a v 34. tydnu jsem, myslic na to, ze ucpana streva muzou byt kontrakce, radeji jela do porodnice a taky to nebylo ucpani strev. Polezela jsem si tam dva dny, uz jsem doma a narizene odpocivam…doufam, ze je u vas vsechno v poradku.

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 17.05.13 19:56

@AnnaF ahoj, tak to držím palce, ať vydržíte co nejdéle. Už jsi ale docela daleko, skoro 35. gtýdnů. To už je docela dobrý a nakonec budeš třeba ještě přenášet ;) my už máme 2 týdny prcka doma. Je to docela kolotoč :jazyk: nakonec jsem rodila v 37. týdnu. Kvůli preeklampsii mi porod vyvolávali a po 12 hodinách zakončili císařem. Nakonec tam byl krátký pupečník. No bylo veselo. Tak lež a odpočívej, vše bude OK. Naspi se do zásoby, na ten luxus válení se a spaní teď docela nostalgicky vzpomínám :D

 
AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 17.05.13 23:23

No tedy, to jste si jeste uzili. Hlavne ale, ze jste v poradku. Jinak si beru k srdci radu, ze si mam valeni uzit. Vsak se taky valim svedomite a rikam si, ze je to na pristich patnact let nejspis naposled :lol:.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama