Doufám, že vaše flinta taky ještě není v žitě...

Snažení

Ahojky všechny snažilky, tak po delším čase píšu svůj příspěvek. Mám pocit, že v poslední době už na nic jiného nemyslím, nežli na délku svého cyklu a ovulaci. Honění manžela k milování už mi připadá trapné, ale jinak to nejde.

On se ale snaží… Pak si vždycky vybavím článek na netu, kde uváděli, že do půl roku otěhotní 65 % žen, což mi připomene, že tato doba již bez výsledku uplynula. Minulý měsíc už jsem si myslela, že dopadlo, ale šlo pouze o párdenní zpoždění. Čtu si tady ty články a některé mne povzbudí a z některých je mi smutno. Ale flintu do žita jsem stále nehodila!! Moc mi nepřidává, že se celá rodina stále nenápadně dotazuje, zda už není náhodou potomek na cestě. Chápu je, jsou natěšení. Moji rodiče mají sice poměrně staré děti, ale nemají ještě žádná vnoučátka, která by mohli rozmazlovat. Už jsem sem kdysi psala, že jsem loni otěhotněla, ale v 8. týdnu zjistili zamlklé těhotenství a musela jsem na revizi. Po půlroční nucené pauze se od srpna snažíme o mimi znovu, ale poměr úspěšnosti vůči vynaložené „námaze“ stále neodpovídá. Navíc přemýšlím o svém věku, bude mi zanedlouho 32 let a ještě žádné děti nemám. Tak stará ještě nejsem, ale možná to nějaký vliv má. Taky se dost bojím toho, aby až otěhotním zase nenastal nějaký problém. Ráda bych chodila do práce, ale mám obavu, že by mně kvůli tomu předchozímu potratu doktorka hned nechala doma. Do práce chodím ráda, ale s tímhle bych se prostě smířit musela ( no, pořád by to bylo lepší, než když některé maminky musejí těhotenství trávit v nemocnici ). Tak se mi to poslední dobou nějak všechno honí hlavou, do toho zařizujeme všechno okolo stavebního povolení a mě se zdá, že ten čas hrozně letí. Aspoň se člověk má kde vykecat a hodit své starosti na cizí hlavy. A od toho emimino je, nebo ne?
Tak hodně štěstíčka a hodně miminek přeje všem AlexaP

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 17:21

Ahoj Alexo,
mám pocit, že jsem četla o sobě. S přítelem se snažíme už od srpna, stále nic, ticho po pěšině. Do toho se chystáme stavět domek, obíhání úřadů ke st. povolení je vysilující. Navíc jsme oba dost zaměstnaní, podnikáme, máme toho nad hlavu. Občas mám pocit, že naše milování je už jen o tom, kdy a jak otěhotním. Nemyslíme už skoro na nic jiného, ačkoliv vím, že bych se měla od myšlenky na těhu odpoutat, pak bych si mohla řadu věcí lépe užít :-)) Ale jde to vůbec? Přítel je už taky blázen, pro ještě nepočaté dítě (!!) kupuje hračky :-))) No jo, máme toho moooooc.
Přeju hodně štěstí a brzy velká bříška:-)) Snad to už brzy vyjde.
NeNe (28 let)

Luccka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 19:59

Ahoj AlexaP,
neházej flintu do žita! My se s manželem snažíme od června 2004 a taky pořád nic. Změnila jsem doktorku, protože ta moje původní mi akorát cpala hormony a vyšetření žádné. Už nás chtěla poslat do CAR. Pak mi známá řekla o své doktorce, tak jsem to zkusila. A hned mi řekla, kde je problém. Mám malou, neprokrvenou dělohu :-(. Což znamená, že i kdybych otěhotněla, tak bysme o to přišly, protože by se mimi nemělo za co držet. Napsala mi doporučení na cvičení Mojžíšové, koupel s jódem (je dobrý pro správné fungování štítné žlázy) a bahno z mrtvého moře na prokrvení spodku (mažu si břicho :-)). Nevím jsetli to pomůže, i když samozřejmě DOUFÁM, ale jediné štěstí že jsem zašla za jinou doktorkou.
Zkus si zajít za jinou doktorkou, začni cvičit … Prostě zkus s tím něco dělat. Hodně štěstí. Lucka

Gabulina1
Povídálka 14 příspěvků 04.02.05 21:30

Milá AlexoP,
sice nepatřím do této skupiny - snažilek, ale nedávno jsem taky byla nešťastná a mnohokrát jsem na záchodě obrečela negativní výsledky testu.
V listopadu 2003 jsem si začala hlídat ovulaci, protože jsme s přítelem chtěli miminko. Přítel dvě děti z předchozího manželství má, takže když se nedařilo, dávala jsem příčinu sobě. Mnohokrát jsem měla cystu, nikdy jsem nedostala mensec po 28 dnech a během posledních tří let jsem musela nesčetněkrát jít k lékaři na vyvolání menses.
Při prohlídce mi lékař sdělil, že je vše v pořádku, že mám čas, protože napoprvé se to povede málokomu, hlavní je hlídat si teplotu a v ty dny se k sobě přitulit. Také nám občas připadalo, že dnes musíme, protože co kdyby se to náhodou povedlo. Od června jsem začala brát léky - utrogestan a clostylbegyt - které mi měly pomoct otěhotnět, ale jen jsem po nich ztloustla a navíc se mi opět objevila cysta, 7 cm. Skončila jsem v porodnici na pozorování, po asi týdnu mě pustili domů a čekala jsem na menses s tím, že po ukončení půjdu na kontrolu a domluvím si termín na laparoskopii, kde odeberou cystu a zkontrolují průchodnost vaječníků. Asi tady byl zakopaný pes - to těšení se a neustálé myšlení po každém milování na to, jestli se to náhodou povedlo, mě opustilo, protože přece mám cystu. Za tři týdny, kdy jsem měla jít domluvit přesný termín, jsem zjistila, že jsem těhotná a po týdnu mi to potvrdil i lékař.
Přeji Ti a všem snažilkám, aby se vám splnilo vaše přání a zkuste na to nemyslet - asi to opravdu funguje.
Gabulina, 17 tt

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 05.02.05 03:37

Ahoj AlexoP,
i ja jsem se nasla v tvem popisu. Snazime se uz pres rok a mam za sebou dva potraty jeden hned na zactku tehu a druhy cca pred mesicem v 7tt. I ja mam obcas chut se na to vykaslat a rikam si, jestli se vubec nekdy dockam, ale stejne jako ty jsem jeste flintu do zita nehodila.
U nas je asi trochu problem se „spermonikama“. Takze se opet pripravuji na nekonecne mesice cekani.
Doufam, ze nam to brzo vsem vyjde.
Gabriela

Daria
Kecalka 324 příspěvků 05.02.05 09:10

Ahoj AlexoP,
jsem na tom podobně, v březnu 2004 jsem samovolně potratila tolik vytoužené mimi, čekali jsme asi rok než se povedlo. Byla jsem na revizi. Pak žádný cyklus, opět nasazeny hormony.
Snažíme se už třičtvrtě roku o nové mimi, ale nedaří se. Myslím na to pořád, sice mám teď dobrou práci, a kdybych věděla, že otěhotním třeba za rok, počkám, ale mám takový pocit že prostě musím pro to něco dělat a ne jen čekat! Zkoušela jsem Clostilbegyt a konečně snad dochází k ovulaci, dokonce poslední cyklus jsem byla i na ultrazvuku a doktor potvrdil, že ovu bude ten den a dostala jsem injekci Pregnylu, večer jsme se přitulili, sice pozdě (po23hod), chodím na odpolední směny, ale přece. A výsledek - nic!!! Zase nic, přesně po 14 dnech se dostavila MS. Asi tedy ovulace proběhla už ráno, kdy jsem dostala tu injekci a prostě jsme to nestihli. Byla jsem z toho hrooozně smutná, jsem i teď..nevím už co dělat, ale neházím flintu do žita, teď po měsíci bez prášků jdu do toho nanovo, nechám si vyvolat menses a předepsat Clostilbegyt. Jednou to snad vyjde.
Tak musíme BOJOVAT a NEVZDÁVAT TO!!!

Přeji pevné nervíky a trpělivost.
Daria

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.05 13:19

Ahojky Alexo a všechny ostatní snažilky!

Když jsem si četla vaše příspěvky, nedalo mi to, abych taky nenapsala. V prosinci 2003 jsem vy:,–(ila antikoncepci a začali jsme se snažit o mimi. Samozřejmě první měsíce jsem byla přesvědčená, že to vyšlo a zklamaná koukala na jednu čárku na testu. Asi tak po půl roce jsem měla 14 dní zpoždění MS, tak jsem zašla ke svému gynekologovi, ten mě poslal domů s tím, že po 14 dnech zpoždění stejně nic na ultrazvuku neuvidí, ale jestli chci, tak že mi píchne vyvolávačku na MS. Docela jsem se zhrozila, ale chodila dál k němu. Vyvolávačka nakonec nebyla nutná, druhý den se MS dostavila. A tak to šlo dalších cca 8-9 měsíců, mezitím jsem dostala clostylbegyt, měřila se teplotu apod. Až na jaře 2004 jsem si řekla, že to tak prostě nenechám a začnu pro to něco dělat sama. Takže první krok byl změna doktora, začala jsem baštit Calibrum baby plan, nechala si i s manželem udělat kompletní vyšetření krve ( vše bylo o.k. ), začala chodit na cvičení Mojžíšové. No a pointa? Všechny tyhle věci " jsem rozjela asi začátkem dubna a … Teď vedle v pokoji spinká dnes přesně 1 měsíc stará Karolínka. Chci tím jen říct, že asi není vždycky dobrý všechny myšlenky na mimi hodit za hlavu, ale já měla najednou úžasnej pocit, že pro to něco dělám. Jsem si jistá, že ani jeden z těch mých podniknutých kroků k těhotenství nepřispěl, protože jak jsem psala, začala jsem to řešit začátkem dubna po MS a další MS už nepřišla, kyselinu jsem do otěhotnění polykala pár dní, na Mojžíšové jsem byla jednou a k nové doktorce jsem šla už jako těhotná (i když jsem to ještě nevěděla ). Podle doktorů ani ve mě ani v manžílkovi problém nebyl, prostě to tak mělo být … Taky jsem četla, že každá žena je plodná cca 3 měsíce v roce, protože když se zamyslíte, tak většina sourozenců se své mamince narodí plusminus pár měsíců. Takže flintu do žita rozhodně neházejte, vím, že se mi to teď „machruje“, když mám svůj poklad vedle v postýlce, ale myslím, že ten pozitivní přístup je prostě strašně důležitej!!!!!!!!!
Všem vám strašně moc držim palečky, ať příští MS už nedorazí!

Páčko Denisa

AlexaP
Nováček 6 příspěvků 07.02.05 09:39

Ahoj holky, děkuji za vaše reakce, vidím, že v tom zdaleka nejsem sama.
Pokud se týká toho doktora, tak já mám novou doktorku od loňského jara. Hned po tom potratu jsem změnila doktora. Ne, že by se mi nezdál dobrý ( i když u gynekologů mi trochu vadí, když jsou neosobní a člověk se pak nedokáže uvolnit - a ten můj takový byl ), ale měnila jsem ho z důvodu svého stěhování. Teď mám doktorku a jsem spokojená. Říkala, že pokud se nezadaří do léta, tak ať přijdu. Víceméně mi ale řekla, že pokud jsem bez léků již jednou otěhotněla, neměl by to být problém znovu. Což mi říká skoro každý.
Pokud se týká vitamínů baby-plan, tak jsem je teď na chvíli vy:,–(ila, neboť mi připadalo, že mám po nich hroznou chuť k jídlu. Ale třeba je to jen můj dojem.
Do toho jsem zase včera musela znovu odpovědět na dotaz mého otce, zda už konečně nebude dědečkem a kolegyně v práci těhotní o sto šest! Cvičit chodím, včera jsem byla i plavat, zájmů mám taky dost, ale nemyslet na mimi vůbec mi moc nejde. No, hodina H má zase nastat tento týden v neděli. Tak uvidíme…
 AlexaP

Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 07.02.05 15:04

Ahoj Alexo,
mě bude letos taky 32 a o miminko se snažíme víc jak rok. U nás je všechno v naprostém pořádku - manžel i já jsme prošli vyšetřeními. A přece miminko stále nikde. Takže mně už zbývá jen Mojžíšová a nemyslet na to, ale copak to jde na to nemyslet? Říkám si, že to prostě jednou vyjít musí, o miminku se mi už několikrát zdálo, takže určitě na mě někde čeká. Ale někdy zase propadám beznaději jako zrovna dnes. Tak se vybrečím a uleví se mi. Manželovi radši ani neříkám, kdy jsou ty nejlepší dny, aby ho nepřešla chuť a nebral to jako něco, co musí. Za dobu našeho snažení otěhotněla švagrová, kolegyně v práci, kamarádky? Všem jim to přeji, ale je to těžké vídat denně v práci kolegyni s rostoucím bříškem a ubránit se smutku.
Radši už nebudu dál psát, dnes jsem vážně nějaká moc naměkko.

Květina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.05 18:38

Ahoj Luccko,
prosím Tě, můžeš mi přiblížit jaké doporučení Ti napsala Tvá doktorka na cvičení Mojžíšové? Já jsem si vždy myslela, že se na toto cvičení musím přihlásit sama.
Ahoj Miky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.05 20:35

Alexo, dočetla jsem Tvůj příspěvek ze snažílkovského deníčku a chtěla jsem Ti říct, že jsem na tom byla úplně stejně. Nevím, zda jsem si miminko přála tak strašně moc jako Ty, ale bylo mi už dost divné, že se nikterak „nechráníme“ a vůbec to neklaplo. Pak se blížil okamžik, kdy mi na narozeninovém dortu mělo hořet 31 svíček a já začala vnitřně panikařit, že se to nikdy nepovede… Myslela jsem na to strašně moc, v práci ve volných chvílích hledala na různých servrech různé zmínky a už nevím, kde, ale našla jsem tři pro mě důležité věci:

  1. baštit kyselinu listovou (já) a vitamín E (manžel)
  2. přihlásit se na serveru www.ovula.de a tam si zaznamenávat měření bazální teploty - samo to vyhodnotí, zda v tom měsíci vůbec proběhla ovulace, a když ano, kdy je ten nejvhodnější den
  3. aplikace, jak to tam nějaká snažilka, které to už vyšlo, pojmenovala - tzv. „prstíčkové metody“ - když se muž ubere do koupelny, snažilka ještě leží s nohama nahoru a prstíkem si pomůže sama zatlačit co nejvíce té životadárné tekutiny do toho důležitého otvůrku směrem do těla, kde se pak vyvíjí budoucí človíček

Upřímně, když jsem to tehdy četla, nevěřila jsem tomu jako možná teď Ty, a navíc mi to přišlo dost divné… No, ale vyzkoušela jsem i to (třetí)… a vedle mé postele už 6. měsícem stojí malá postýlka a v ní spinká náš poklad (občas tedy pěkně zlobí, ale co by mu člověk neodpustil, že?).
Oslavila jsem tehdy ty 31. narozeniny a v tom měsíci (poslední den) jsem musela otěhotnět.

Strašně moc Ti držím pěsti, ať jsi také do roka a do dne moc šťastná!
Ahoj M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 12:09

Ahoj alexo, ahoj ostatni, zdravim pri poledni…drzim moc pesti, protoze tohle pocitani dnu a neustale odpovidani cislici na otazku, kolikaty den cyklu mate, je obcas vazne na hlavu.
Vetsinou si sem chodim jen pro podporu, ze se nas snazi najednou miliony, ale dneska mi po dlouhe dobe bylo fakt do breku…takze vyuzim psani k ventilaci :-)) me bude 33, jednu interrupci mam za sebou, a loni na jare jsme se rozhodli zablokovat pripadne priciny vyroby mimina a chodim pravidelne do Motola. Vsechny testy sly rychle, evidentni zadny problem - toz, bude inseminace. Jenze ouha - do okamziku kontaktu s nimi bylo vsechno v pohode, od te doby mi zacal stavkovat levy vajecnik a tak mam ovulaci vzdycky ob mesic. Cimz se uvedene procenty snizuje na polovinu, tj. 35 procent. Mame za sebou inseminace - kvuli pritelovym breberkam - jenze 15 procent taky neni zrovna utecha..no a dneska rano mi jen potvrdili dalsi anovulacni cyklus..takze zase cekat, nez se podepisi zadanky, nastartuje dalsi ovulace…atd..takze, taky jen pocitam…a lepsi asi nebude..toz, preju vsem silu k trpelivosti, protoze asi si musime bolistky odbojovat - zadarmo nic neni, ani mimino :-))) tak se moc drzte, Kacka

adriatica
Nováček 4 příspěvky 11.02.05 13:11

Ahojte Babenky,
aj ja sa pridavam, je mi 30 a snazime sa o babenko od jula (cervenec) 2004. No a zatial nic, ja viem ze je to este kratko ale vzhladom na moj vek uz sa mi to zda dlho, no napriek tomu sa este nevzdavam. Mam manzela, ktory ma velmi podporuje, ked to nevyjde, keby nie jeho uzasneho pristupu, tak vazne neviem na com som. Kupil mi calibrum baby plan, kyselinu listovu, nasiel sablony kde si zapisujem bazal.teplotu a dokonca stiahol program, kde sa daju vypocitam plodne dni podla Jonasa. Po tulenicku, vzdy polhodinku lezim s nohami opretymi o stenu a tiez prstickovu metodu pozname a praktikujeme. No a tento mesiac sme skusili vsetko toto aplikovat, predtym som sa tomu nejak moc nevenovala. No a uvidime ako to dopadne, MS ocakavam 18.2. (kiez by neprisla). No ale ked to nevyjde, uz teraz pri tej predstave ma naplna smutok. No nic ine nam neostava ako snazit sa o babenko dalej, nechceme byt bez dietatka. Posielam vam vsetkym vela pozitivnej energie a prajem nam vsetkym co najskor „||“..Adriatica

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.05 15:00

Ahoj Alexo a všechny ostatní snažilky,
já jsem tyhle deníčky objevila náhodou a moc mi pomohly:-)) Taky se s přítelem snažíme o mimi, uz od listopadu 2004, oproti vám je to celkem krátce i když občas jsem z toho pořádně smutná, třeba jako včera, kdy mi kamarádka oznamila mimi, za ní jsem měla radost, ale za sebe :-((
Ted pořad čtu o plodnosti na netu, začla jsem brát vitamín E a multivitamíny­.Doufam, že to pomůže :-))

ifule
Povídálka 48 příspěvků 15.02.05 17:16

Ahoj holciny,
ja uz myslim na mimco delsi dobu, ale snazit jsme se zacaly teprve zhruba pred mesicem. Zatim to vidim pozitivne, i kdyz mi bude 30 a vsichni me dost strasi (mam trochu problemy se zadama a to pry muze byt problem pri otehotneni???), ale uvidime, dnes jsem zabrousila poprve na tyto stranky a je to tu super. Vsem drzim palce at je mimco brzy na ceste! Myslim, ze to chce hodne relaxovat a k tomu hodne milovacky, abychom nepropasly nase plodne dny (jak vsude pisou, tak jich moc za mesic neni).

adriatica
Nováček 4 příspěvky 18.02.05 14:10

Ahojte vsetky snazilky, ako som vam uz pisala, dnes som mala dostat MS. No rano som to nevydrzala a urobila som si test. A co som na moje prekvapenie nevidela?? Predsa ||. Ani si neviete predstavit ako ma to prekvapilo, predsa po 7 mesiacoch negativnych testov som necakala pozitivny a este ma cely cas stale boli brusko ako keby som mala dostat MS, som stastna ako blcha. Je to sice este kratko a este sa moze vselico zleho stat, ale velmi dufam, ze bude vsetko v poriadku. Prajem aj vam co najskor taketo stastie v podobe ||. Ja som si povedala, ze tento mesiac vyskusam vsetko od BT cez ovu testy az po Jonasa a prstikovu metodu a sklbenim tohto vsetkeho sa nam to konecne podarilo, bojim sa aj o tom hovorit, lebo velmi moc chcem aby to vsetko dopadlo dobre, je to predsa len kratko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.05 14:22

Adriatico,

tak to je bomba. Velikanska gratulace a drzim palecky do dalsich dni, aby vse bylo opravdu tak, jak ma. A nezapomen nam vsem poslat nejaky ten tehuprskanec, prosim.
 Dede

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 03:04

tak to moc gratuluji.Ja tento tyden bohuzel opet dostala.Ale pristi mesic zkusim prstikovou a uvidime.

adriatica
Nováček 4 příspěvky 21.02.05 10:04

Ahojte vsetky snazilky…dakujem vam za podporu velmi moc. :) Cez vikend som si urobila druhy test a opat vysiel ||. Som velmi rada, aj ked ten strach ci je vsetko OK, este tu je. Posielam vsetkym tehu prskance…tehu­prskaaaam tehuprskaaaam tehuprskaaaam tehuprskaaaam tehuprskaaaam tehuprskaaaam tehuprskaaaam :)))). Vsetkym zo srdca prajem co najskor ||…

Vložit nový komentář