Dovolená jak víno

Na tuhle dovolenou jsem se těšila půl roku. Asi jsem se neměla tak těšit, protože dovolená se nám začala hroutit ještě předtím, než vůbec začala. Jsem ráda, že jsme to vůbec přežili.

*

Před dovolenou

3 týdny před odjezdem mi jednoho krásného rána zvoní telefon a můj milý mi oznámí, že rozstřelil auto. Totál na odpis. Usnul a projel betonovými panely, které sloužily jako zátaras kousek od práce. Málem mě ranila mrtvice. Letěla jsem aktivně do banky, vyřídila si půjčku a rychle, že splašíme jiné. To se povedlo během pár dnů. Díky bohu.
3 dny před odjezdem mi volá babička, že je jí zle a že nakonec s námi nepojede. Jeli jsme na chatu kousek od Šumperka, kde má známou a chtěla ji ještě aspoň jednou v tomhle životě vidět – babičce je 88 a Růžence 82. Nakonec se rozhodla, že je jedno, jestli umře v Šumperku nebo v Brandýse, a že teda pojede. Vyrážíme!

Den první

Dovolena se opravdu moc nedaří. Pronásleduje nás smůla. V sobotu 30 kilometrů od Šumperka jsme bourali. Andy to nedobrzdil a narval to do kamaráda. Nám vytekl chladič, airbagy roztrhly palubku, kapota jak harmonika. Já vylítla ven a vzteky jsem na něj začala řvát. Kamarád když mě viděl, tak radši ani Andymu nic neřekl. Pochopil, že ode mě mu to stačilo. Nikomu se nic nestalo, díky airbagům a pásům. Naštěstí kámoš zůstal pojízdný – měl jen zadek trochu promáčklej na nápravu. Takže jsme naskládali krámy do jeho auta (v momentě, kdy jsme zavalili báglama celou posádku – kamarádku, babičku a syna, přijel policista a aktivně se rozhodl vše řešit. Nějaký chytrák zavolal policii, takže se všichni vařili v autě a čekali, až se to sepíše), odvezl babičku k Růžence, bágly na chatu a pro nás se do Mohelnice otočil. Auto jsme museli nechat odtáhnout ke kámošovi na Vysočinu a že se nám jeho kámoš pokusí dat tu srajdu dokupy. 3 000,– v zadeli jen za odtah. Já se navečír rozbulela a nakonec vožrala. Spát jsem šla ve 4 ráno.

Den druhý

Kamarád s kamarádkou hádka, rozchod a pak usmiřování. Nevím, co mi lezlo na nervy víc, jestli jak si mezi sebou pingpongovali hemzy přese mě, nebo to, jak pak po sobě lezli. Já kocovina a bolehlav. Bazén bodnul. Užil si ho i Alex. Den na palici.

Den třetí

Výlet na Stezku v oblacích. Kámoš a kámoška maj kocovinu. Na lanovce se jim zvedá kufr, na stezce málem z té výšky hodí šavli. Rozhodnou se jít dolů pěšky. Samozřejmě se ztratí. Čekáme na ně dvě hodiny. Alex je spokojenej. Blbne ve vodním parku a dvouhodinová pauza je mu šumák. Večer gril, karty a chrrr… já teda ne. Sedím na terase a čtu si Krimi. Výbornej nápad, když je kolem černočerná tma a v obilí lítaj prapodivní tvorové. :D

Den čtvrtý

Chč.je a chč.je. Cely den chč.je… Alex venku lítá v holínkách a je spokojenej. Začíná trochu prudit, jak se nudí. Vařím rajskou s kuličkami a těstoviny. Upekli jsme krtkův dort. Hrajem člobrdo, kostičky a karty. Otevřem si víno. Kámoš jde kouřit, přiletí vosa a má to v prstu. Pigáro. Než se naděje, prst oteče a prstýnek nejde dolů. Prst se mu začíná škrtit. Led, fenistil gel, cibule, hlína… nic nezabere. Nemůžeme řídit, pili jsme. Řešíme co dál. Prý nic. Namatlá si to fenistilem a jde spát. Začínám být zralá na infarkt.

Den pátý

Chč.je, chč.je a chč.je. Stále. Chtěli jsme do termálů, jenže kámoš má ruku oteklou jak prase, kámošku začíná bolet v krku. Takže to vypadá na nemocnici – musí dolů dostat ten prsten. Odjeli asi v 11 hodin. Museli zavolat hasiče, aby ocelový prsten vzali bruskou. Ruka otekla, ale má všechny prsty. Já, Andy a Alex jsme vyrazili do lesa. Všude bahno a komáři. Po 10 minutách mam poštípanej celej zadek. Vzdávám to a odcházím na chatu. Andy se rozhodne projít les. Doufám, že nebudu volat horskou službu. To by ještě tak chybělo. Na chatě se převlékneme, udělám Alexovi toast a po půlhoďce přichází Andy. Nese asi 5 bedel. Hurá! Budou řízky. Oloupu brambory na kaši a čekám na ty dvě osoby až přivezou nákup. Vše dovezou, já rychle smažím kuřecí kozy a bedly, udělám kaši. Přežereme se a odpadneme na gauč. Po půl hodině na mě kamarádka kouká, že se mi osypala cela pravá tvář. Vypadám jak pomeranč. Takže beru nouzovou konopnou mast a doufám, že to není alergická reakce na celou tuhle dovolenou.

Po hodině se rozhodnu zlikvidovat horu nádobí. Pakárna. Kámoška přichází s tím, že do termálů zítra nepojede. Začíná jí rýma, bolí ji hlava a škrábe v krku. Už jsem slušně nakrknutá. Otvírám si Cinzano a jdu na balkon sama chlastat. Mám toho tak akorát… dovolené zdar!

Den šestý

Nic zvláštního se nestalo. Zahráli jsme si minigolf – já a Andy jsme prohráli, zašli si na výbornou obědo-večeři – nevím, jestli jídlo ve 4 hodiny je ještě oběd nebo už večeře :D Pak jsme se svalili na gauč a usnuli. Rozhodneme se, že si dáme víno, zahrajeme karty a doufám, že nám do půlnoci nevzplane chata nebo nevybouchne auto – to kámošovo, naše už na tom hůř být nemůže. Alex je naspeedovanej jak veverka na kofejnu a mám pokušení ho strčit do bazénu a nechat ho tam přes noc. Jsem nakonec hodná maminka a dám ho v devět chrnět a my rozjedeme hru prší. Končím ve 3 ráno a jdu spát. Ty tři ještě hodinu hrajou. Ožerou se jak dogy, krom Andyho, on nepije a ráno jsem samozřejmě jediná, kdo je schopný se postarat o to divoké zvíře.

Den sedmý

Prý budeme uklízet chatu. Jasně. Jedinej, kdo byl schopný trochu uklízet, jsem byla já. Andy se dospal a odpoledně mi pomohl. Ty dva byli úplně mrtví. Nakonec jsem se naštvala a šla ty dva vyhnat z pokoje, protože jsem odmítla celou chatu uklízet i za ně. Takže já si vzala kuchyň a obývák, kámošce jsem nechala koupelnu a společenskou místnost. Klukům jsem dala za úkol pergolu a krb. Kámoš usnul na houpačce a Andy uklízel sám. Takže jsem vzala vodu z bazénu a vylila jsem na něj celej kýbl. Poslal mě do míst, kam slunce nesvítí, ale mně to bylo šumák. Do večera se mnou nepromluvil, ale chata byla jak ze škatulky. Večer jdeme brzy spát. Upozorňuji ty dva, že vstáváme v 7 hodin. Ještě o půlnoci od nich slyším kung fu zápasy. Živě to ráno vidím.

Odjezd

V 7 vstanu, oni jsou tuhý. V 7:15 je jdu vzbudit. V 7:30 se jeho výsost King Size I. probral a šel se umýt. Pak si vzpomněl, že s Andym nesepsali papír o nehodě pro pojišťovnu a jdou to před osmou sepisovat! Malem mě raní mrtvice. Musíme ještě vyzvednout babičku a v 8:56 nám měl jet vlak ze Zábřehu. No trošku jsem upustila páru a 8:15 jsme vyrazili na cestu. Stihli jsme to tak tak. Na nástupišti jsme byli v 8:53. Vlezem do vlaku a co nezjistíme. Všichni mají místenky, protože jedou už ze Slovenska. Jen my ne. Takže někam usalaším Alexe a babičku a jdu si sednout na zem. Dvě hoďky utečou jak prd a před jedenáctou vystoupíme na Libeňským nádraží. Přežili jsmeee! :D

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
8644
9.8.18 07:55

Hustyyy :mrgreen: :palec: dovolena za vsechny prachy, fakt :lol: Jo,nic nepobavi jako nestesti nekoho jinyho :lol: Aneb ja vim, proc jezdime uz par let radsi sami nez s kamaradama :D :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9.8.18 09:11
:palec: :potlesk: :mrgreen: :lol:
 • Zmínit
 • Nahlásit
18909
9.8.18 10:26

Deníček na mě působí jako sociální a intelektuální dno. Kuřecí kozy, to opravdu někdo používá? Snad si dovolenou užilo alespoň to dítě, když dospělí jsou jací jsou.

 • Zmínit
 • Nahlásit
659
9.8.18 10:47

@Cuddy Napadlo mě naprosto to samé… :roll: Deník se mi nelíbí a ani mi nepřijde vtipný…

 • Zmínit
 • Nahlásit
8065
9.8.18 12:18

Co to je? To má být vtipné?
Celý deníček je jeden velký trapas.

Tvůj chlap by si asi měl zopakovat autoškolu, aby jste si neustále nemuseli brát půjčky na další auta :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
15533
9.8.18 12:43

@Cuddy souhlas. Navíc neustalé chlastání na dovolené s malým dítětem. Dost by mne zajímalo kolik je autorce let. Takhle probihaly chaty, na které jezdil bracha v 17

 • Zmínit
 • Nahlásit
831
9.8.18 13:13

Na mě moc alkoholu na dovolenou s dítětem :nevim: Nevím spíš než vtipný mi to přijde na depku :think:

Na druhou stranu ostatní tvoje deníčky jsou fajn :nevim:

Příspěvek upraven 09.08.18 v 16:26

 • Zmínit
 • Nahlásit
5828
9.8.18 13:24

:lol: no když už tak už. S tím Andym bych se asi bála sednout do auta 8)

 • Zmínit
 • Nahlásit
907
9.8.18 14:15

@Tichošlápek Přesně tak, takhle probíhali naše dovolené, když nám bylo náct, možná ještě chvilku cet… Možná jsem v tomhle děsná a vím, že někdy lezu okolí na nervy, ale pokud nemám postaráno o syna, myslím tím babičku, prostě si skleničku nedám. Manžel, ať si dá pivko, ale když si dá on, já nikdy. Právě proto, kdyby se něco stalo. Nedokážu si představit, že bych chlastala s kámošema a dítě mi tam někde spalo… Za mě teda dovolená za trest, teď je otázka pro koho… :-(

 • Zmínit
 • Nahlásit
4036
9.8.18 14:24

By me zajimalo, jake zazitky ma z dovolene ten syn?… denicek :poblion: mozna, kdyby jste se misto alkoholu venovali synovi, tak by se vam dovolena vydarila, chapu, ze s denodenni kocovinou vam prisla takova, jakou jste ji popsala …

Příspěvek upraven 09.08.18 v 14:26

 • Zmínit
 • Nahlásit
969
9.8.18 14:30

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jsem ráda, že v tom nejedu sama. Momentálně za nejbezpečnější považuju sednout si se STUDENOU kávou na balkón (když jsem se tam soukala s horkou, vylila jsem to. Celé. Na sebe a na svou bílou sukni :pankac: )

 • Zmínit
 • Nahlásit
22512
9.8.18 15:50

Kolik ti je? Jako by to psal puberťák, spíš celý trapný než vtipný, nezasmála jsem se ani jednou. Přítel by se asi měl přihlásit na kondiční jízdy nebo se fakt plně soustředit na řízení, aby nemusel zrušit dvě auta během pár dnů. Ani se mi nechce věřit, že tohle psal někdo, kdo už má dítě. A to nejsem rozhodně suchar.

 • Zmínit
 • Nahlásit
497
9.8.18 16:05

já to teda ani nedočetla…vyjadřování teda bez úrovně :roll: taky mi to přijde jako článek hodný člověka sociálně zaostalého

 • Zmínit
 • Nahlásit
2617
9.8.18 17:00

Příšerný deníček, příšerné chování hodné 15-ti letých puberťáků. Je mi líto dítěte :,(.

Příspěvek upraven 09.08.18 v 17:00

 • Zmínit
 • Nahlásit
1151
9.8.18 17:57

Kazdy den se ozrat? Kvuli tomu se nemusi jezdit na dovolenou :roll:
I kdyz chapu, ze bez auta to nebylo snadne.

Příspěvek upraven 09.08.18 v 18:08

 • Zmínit
 • Nahlásit
562
9.8.18 18:08

Deníček je spíš k pláči než k zasmání. Vůbec se mi nelíbí, chudák dítě, mít takové rodiče a prožít s nimi takovou dovolenou :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3720
9.8.18 19:28

a to jako fakt vychováváte dítě? ach jo…
co na to říct… deníček příšerný, evidentně umíte jen chlastat a brát si půjčky :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8505
9.8.18 21:19

Ty lidi, uz dneska nemaji zadnou soudnost :roll: co vypusti do sveta 8o a jeste se chlubit tim, jak kazdej den chlastali :roll:
A jinak k Andymu…ten at uz jezdi jen podzemkou. Tam aspon nezrusi auto :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4920
9.8.18 21:38

No s Váma bych tak chtěla jet na dovolenou..Chudák Alex nebo jak se dítě jmenuje.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4995
9.8.18 21:56

Holky - kritičky, je to nutné? Můj šálek čaje to taky není, ale fakt je potřeba psát, že je dítě chudák? Četly jste ostatní deníčky autorky, nebo její diskuse? Prostředí, ve kterém člověk vyrůstá, dělá hodně…

 • Zmínit
 • Nahlásit
7629
9.8.18 21:57

No sice alkoholu az beda,ale me tedy osobne prislo,pokud jsem dobře cetla,ze Alex program mel,ona pila az vecer a jeji pritel nepije vůbec. Spis nez to, bych zvolila priste asi jiné kamarady,protoze dusna atmosféra z jejich hadky,nasledne se ozuzlavani a na to hlasity sex na celou chatu,vecne v lihu a nasledne v neprijemne kocovine…no :think: :mrgreen: Teta a stryc by prece jako spravni kamosi měli prave s ditkem radit,treba prave v bazenu a vam doprat trochu oddechu,zvlast,pokud jsou oba bezdetni a vase dite mají radi.

 • Zmínit
 • Nahlásit
249
9.8.18 22:32

No mne vadi ten vulgarni styl. Jinak-asi byste potrebovali dovolenou c.2. Sami.

 • Zmínit
 • Nahlásit
26968
9.8.18 23:25

Máš teda „vybraný slovník“. S chlapem, co dvakrát nabourá během pár dnů, bych do auta nesedla…

 • Zmínit
 • Nahlásit
18909
10.8.18 04:25

@blobfish zakladatelciny deníčky a příspěvky si pamatuji, moc jsem ji fandila v její snaze zhubnout. Tento deníček na mne velmi špatné působil vulgárním vyjadřováním i obsahem, to dřívější deníčky ne. Dvakrat nabourane auto během pár dnů nehodnotim, náhoda je blbec.

 • Zmínit
 • Nahlásit
44981
10.8.18 05:57

Co to je? Dovolená puberťáků, kam se náhodou nedopatřením přimotalo dítě? 8o

A nějak si rozporuješ … Andy nepije … ale zároveň jinde píšeš, že jste všichni pili a tak kámoše neměl, kdo vzít do nemocnice. To si fakt nejste schopný mezi sebou domluvit, že jeden z dospělých se večer nezlíská jak doga, aby byl schopnýz řídit, kdyby se něco stalo? Co kdyby ta včela píchla děcko, to byste taky čekali do rána, až všichni vystřízlivíte? 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
14839
10.8.18 06:44
8o 8o 8o
 • Zmínit
 • Nahlásit
1866
10.8.18 07:22

Mozna kdybyste neresili kazdy problem otevrenim flasky, tak by se vam dovolena vic vydarila. Jaky si to udelas, takovy to mas. A to plati i o vyberu kamaradu na dovolenou.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1745
10.8.18 08:38

@Cuddy sociální a intelektuální dno, to jsi vyjádřila trefně…

Autorko, ostatní deníčky byly fajn, ale tohle… jakoby to psal někdo jiný…
Nelíbilo se mi vyjadřování, vychlastávání, lidi mi dle popisu byli všichni nesympatičtí…
Já osobně nemám ráda uhlazené řečičky, ale takhle podobně si představuju například mluvu žen ve věznici…
A způsob dovolené zdá se mi poněkud nešťastný. Ale ne díky okolnostem, ale pro vaše chování :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
320
10.8.18 10:37

White trash

Socky na dovolený no, co k tomu víc říct.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1226
10.8.18 11:10

Příjdeš mi naštvaná :think: z toho deníčku necítím pohodu dovolené, no tak se stalo, stalo se. Už je to za mnou, tenkrát jsem byla naštvaná, teď to beru jinak.

Ten Alex je kdo? Já jsem si nejdřív myslela, že pes :mrgreen:

Nj, naše dovolené na výšce :lol: teď už máme spíš rodinné dovolené, ale já teda alkohol nemám ráda doteď (táta se mi upil, strýc notoric, děd to samé, ikdyž se dožil 102 let), autem na dovolené taky nerada jezdím.

 • Zmínit
 • Nahlásit
10252
10.8.18 11:37

Nechtěla jsem to vůbec komentovat, hlavně po těch dvou prvních pozitivních komentářích. Předešlé deníčky se mně líbily (ty co jsem četla), někdy i docela vtipné. Tady to vyjadřování je strašné. Jedinou pozitivní věc, kterou bych na celém vypíchla, že odvezli babičku za svojí kamarádkou. :palec: To je od nich hezké, asi má s babičkou hezký vztah. I předtím ty deníčky, ve kterých babičku navštěvuje, popovídá si s ní. :potlesk:

Příspěvek upraven 10.08.18 v 11:38

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
10.8.18 11:48

Mne se ten deníček nelíbí. Chápu že život s ditkem s ADHD+ VD je těžký ( mám to doma), ale.
Vyřizovat si půjčku na auto, když jsem konečně finančně v pohodě. Chlap co zruší 2 auta za pár týdnů.
Na kamarádku a její kocovinu či bolení v krku bych se vykašlala a jela sama na vylet. Termály bylo myšleno Velké Losiny?
Babičce tedy veliký obdiv že i ve svém věku zvládla cestu vlakem.
Připadá mi zbytečně si komplikovat život, když to jde jednoduše.

 • Nahlásit
5043
10.8.18 12:39

Dovolená jak víno…čekala jsem popis, co jste viděli, kde jste byli…první řádky, že ses těšila půl roku, tak jsem čekala moře :lol: :zed: a tady zatím popis chlastu a nehod. Horor. Jsem ráda, že moje děti se mnou nezažili a nezažijí dovolenou, kde bychom se takto chovali. Jak píšou nade mnou…ten to vypadá dno.

 • Zmínit
 • Nahlásit
506
10.8.18 12:50

Deníček se mi nelíbí. S tvým manželem bych se bála jezdit autem, protože zrušit během pár týdnů dvě auta je na pováženou. A prochlastat celý týden? Na dovolené s dítkem? :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
13585
10.8.18 15:51

Píšete parádně na jakékoliv téma! :pankac:
Díky za počtení, těším se na další deníček!

Monika

 • Zmínit
 • Nahlásit
3720
10.8.18 18:25

@emo.law tak hlavně že mají na to vzít si půjčku na auto :mrgreen:
no, jsem ráda že my s manželem žijeme zcela jiný život a že dítěti dopřejeme krásné dovolené a ne toto

 • Zmínit
 • Nahlásit
4995
10.8.18 18:40

@Kaileee Nepřijde mi moc na úrovni vysmívat se někomu proto, že nemá v kapse dost peněz na auto.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3720
10.8.18 18:53

@blobfish tu nejde o tohle, v dnešní době si na auto bere půjčku skoro každý, ale tobě tohle přijde normální? absolutně negramotní lidi s vyjadřováním dlaždiče…

 • Zmínit
 • Nahlásit
13259
10.8.18 18:59

Damy,neprehanite to s tim puritanstvim?To vas skutecne tak pohorsuje,ze si zakladatelka na zlepseni nalady otevre cinzano?Vy si nikdy s partnerem neotevrete vecer vino,aby coby kdyby?Kdyby bylo nejhur,porad mame RZS :nevim: Ze pise stylem,jakym pise,muze byt jen snaha o odlehceni situace.S temi kamarady bych na dovcu znovu nejela (ostatne jet na dovolenou s bezdetnym parem se mi jevi jako nesmysl at uz jsou jakykoli,kazdy ma priority jinde),ale jinak podle me jen smula no.Syn byl dle popisu celkem zabaven a zrejme i spokojen,reci o chudaku diteti jsou teda uplne mimo misu a svedci jen o tom,jak nazirate na svet vy,o nicem jinem.Nerikam,ze se mi denicek kdovijak libil,ale soucitim a chapu :*

 • Zmínit
 • Nahlásit
251
10.8.18 21:11

Moje zdaleka nejoblíbenější kniha je jedna docela vulgární. To je zkrátka výborně napsaná a dost vtipná záležitost a vůbec to neznamená, že autorka nebo její čtenář je ve svém životě sprostý jako dlaždic. To bych napsala k tomu vyjadřování.

Tuhle jsem koukala na inzerát, že je na prodej Peugeot 207 za 30 tisíc, vypadal slušně. A měl i airbagy a Klímu. Takže půjčku na auto bych úplně neviděla jako zadlužení do konce života, nicméně s jantarem, co své řidičské dovednosti předvedl takto, bych už nejezdila. Stát se to může i mně, ale také bych pochopila, že už mi na sedadlo spolujezdce nikdo nesedne.

Ohledně zábavy a péče o syna - z popisu vždy jedné až dvou událostí za celý den se těžko dá usuzovat, jaký měl syn s rodiči program, takže bych nesoudila. A ano, i já jsem strávila nějaký ten týden v dětství na naší chatě, kde rodiče a známí večer popíjeli a my spali. A to jsem své rodiče nikdy (ani v dospělosti) neviděla opilé.

Osobně bych dala přednost dovolené s dalšími rodiči a jejich dětmi, má to výhody pro děti i dospělé, ale to mi může být jedno, s kým jezdíš na dovolenou.

Mě deníček relativně pobavil. A to už proto, že úplně chápu, že se to nedá považovat za vydařenou dovolenou.

Příspěvek upraven 10.08.18 v 21:12

 • Zmínit
 • Nahlásit
11341
10.8.18 21:47

Ano miláčkové, napsala jsem to jak jsem se momentálně cítila. Ano, bylo to blbé. Nééé… vše opravdu neřeším půjčkami. Máme jen tuto a není to moc. Jsme spolu 7 let a nemuseli jsme se nikdy kvůli ničemu zadlužovat. Jsem partneři, kteří pravidelně chodí do práce, platí vše co je potřeba a vychovávají! jedno! šestileté dítě. Ožrala jsem se jen jednou - v sobotu po bouračce, jinak jsem si dala jen dva střiky, 2 panáky cinzana (pak jsem zjistila, že mi to až tak nechutná) - to bylo to moje mega chlastaní (plno věcí bylo myšleno v nadsázce) a šla chrnět. Ráno jsem se o dítě postarala, hrála jsem si s ním hry, byli jsme venku, u bázenu… kamarádi lemtali do němoty, ale já mám nějakou zodpovědnost a vím co si mohu s dítětem dovolit. Andy opravdu nepije. Plány jsme měli jiné, ale protože jsme na sebe vázaní díky té autonehodě, tak jsme byli všichni spruzelí a nebavilo nás vůbec nic. Kamaráda po štípnutí vosy neměl kdo odvést, protože odmítl půjčit Andrejovi auto (nedivím se mu) a já si dala skleničku vína (kamarádka řidičák má, ale neřídí)- pozooor alkoholik. Takže měl smůlu. Atd. atd. A co já se tady obhajuju? :D prostě jsem to napsala jak jsem napsala - možná až moc jadrně, ale prostě jsem toho byla moc plná a vyhrocená. Udělala věci tak, jak jsem udělala a omlouvám se všem dokonalým a bezchybným matkám. Na emimino už kašlu, je to tu čímdál horší. Když se mi narodil syn, tak jsem tu byla pečená vařená a občas tu byla nějaká šťoura. Teď sem vlezu jednou za uherák, ale co se tu objeví. To je masakr. Nechte si svojí dokonalost, já si jdu žít se svou nezodpovědností. Sbohem.

Příspěvek upraven 10.08.18 v 22:07

 • Zmínit
 • Nahlásit
3999
10.8.18 22:12

No a co :lol: někdy se to proste “povede” tak proč se nepochlubit i tím co není úplně super. Mě to taky pobavilo, už jen proto, že se pochlubila jak to bylo na prd a není to to co tu je furt :P

 • Zmínit
 • Nahlásit
11341
10.8.18 22:58

Jen Vám ještě řeknu jednu věc. Včera se mi syn vrátil po týdnu, byl s mamkou u příbuzných na chatě a strašně jsem se těšila, že si s ním dnes užiju výlet. Jeli jsme s ním a mou kolegyní z práce na Sychrov, pak do Labyrintu v Liberci a nakonec teda, že na rychlovku na lanovku a na Ještěd - Alex si to moc přál. Vyjeli jsme nahoru, dali si zmrzku a že jedeme zas dolu. Ale sekla se lanovka a prostě, že nepojede a museli jsme po svých v dešti, bez pláštěnek a blbých botech. Takže teda po sjezdovce - šli tam všichni, takže to prubneme taky. Klouzalo to strašně, syn byl vyjukaný, já naštvaná, nadávala jsem si a kolegyně mi suverénně zdrhla. Pak se stalo, že mi to podjelo a já jela po zádech si 2 metry, strhla jsem sebou syna a vyděsila jsem ho. Vzteky jsem nevěděla co dělat. Přišel ke mě pán, pomohl mi na nohy a syna že vezme do ruky. Já jak se bála, jsem šla pomalu jak šnek. Pán frajersky vzal kluka a než jsem se nadála, tak byl s ním pryč. Strašně jsem se vyděsila, volala jsem na ně, ale nevím zda mě neslyšel nebo na to kašlal. Bolelo mě koleno. Volám kamarádce… ona mi radostně řekne do telefonu, že už je dole. Jak jsem ve stresu, tak se rozkřičím, že jsem upadla, kdyby se mi něco stalo, že by tam Alex byl sám, že teď je s nějakým chlapem kdoví kde a že jsem doufala, že na mě počká. Bulela jsem jak cvok, klepala jsem se, bála jsem se… chtěla mít syna u sebe. Pak jsem mi to ujelo znovu a sedla si na zadek, měla jsem toho dost - vydala jsem ze sebe jen takový ten zuřivý zvuk, jak už člověk nemůže. Šla jsem dolů a naštěstí tam pán s ním stál a čekal na mě. Vypadal v poho, ale člověk nikdy neví. Poděkovala jsem mu, ale taky mu vyčetla, že mě vyděsil. Omluvil se mi, že mi chtěl dát jen prostor a klid, abych si to sešla svým tempem. Vzala jsem Alexe za ruku a došli jsme dolu. Tam seděla kolegyně. Začla se mi omlouvat, že prostě musela jít. Obořila jsem se na ní, že tohle se nedělá, ještě v takovým počasí. Že jsem s nervama v háji, kdyby se mi něco stalo, tak nikdo nic neví - vždyť Alex se sotva vymáčkne a ve stresu vůbec. Pak jsem si tam sedla a asi 5 minut brečela jak mimino. Moje nervový selhání. Totál… do toho jsem si musela sednou za volant a jet 100 km domů. Kolegyně i Alex v autě usnuli. Já naštěstí jela po dálnici a na Prahu to bylo volné. Dojeli jsme v pořádku, ale já byla totálně vyšťavená. Vykoupala jsem dítko, dala mu najít a uložila ho do postele. Vzala jsem si taky něco k jídlu, zapnu si noťas a kouknu se sem… moc Vám „děkuji“ za to co jste mi napsaly. Ano nenapsala jsem to dobře, ano chovám se občas nezodpověďně, ano dělám chyby, ano občas se napiju, ano občas něco udělám špatně. Ale po tomhle dni a po tomhle čtení, vám řeknu, že mi není vůbec dobře. Kdyby se mi dnes nestalo, to co se stalo, tak si to tak asi neberu, ale tohle mě složilo. Dlouho jsem nebyla tak psychicky vydeptaná jako teď.
PS: Končím… ruším profil, požádám o smazání všech deníčků. Jsem unavená a na tohle asi moc labilní.

Příspěvek upraven 10.08.18 v 23:04

 • Zmínit
 • Nahlásit
412
10.8.18 23:24

@mejdylko :hug: zas tak špatný deníček to není. Nechápu proč to někteří tak moc hrotí. Jako že si chraň bůh nedají kapku alkoholu jen proto, že mají děti? Lidi, zas to tak nepřehánějte :zed: zkuste si napsat nějaký deníček i vy a uvidíme :D autorko, já si přečetla i ostatní tvé deníčky a moc se mi líbily :) :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29379
10.8.18 23:25

@mejdylko no, řekla bych, že psát deníčky a číst komentáře to chce až v době, kdy je člověk v pohodě a ne vynervovaný… a že to chce nesnažit se stihnout všechno, když je málo času a špatné vybavení (obutí) a podobně… a asi nezmiňovat v hlavní roli ten chlast… když si ho odmyslím, tak by to asi vyznělo daleko líp… prostě forma nevyšla, z obsahu by šlo klidně udělat i komedii… tak držím palce, ať je líp a další dovolená ať je v duchu pohody a relaxace… :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
16365
10.8.18 23:30

Chtěla jsi popsat příšernou dovolenou, tak jsi to udělala. Ovšem ruku na srdce, s tou snahou to dramatizovat a používáním vulgárních výrazů jsi to tentokrát přehnala. Ono to opravdu vyzní jako prochlastaný týden a ve spojení s tvými výrazy vstávají vlasy na hlavě při představě, že se toho účastnilo i malé dítě. Tentokrát té dramatizace bylo prostě moc. Stejně tak je zbytečně dramatické gesto tady okamžitě rušit profil a nechat mazat deníčky. I mistr tesař se občas utne.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18084
10.8.18 23:44

@Lilian.white No a co :lol: někdy se to proste “povede” tak proč se nepochlubit i tím co není úplně super. - Protože to se v dnešní době nenosí. Dneska se vystaví vystajlovaný fotečky na fcb a sehraje se divadýlko o dokonalý rodince :lol:

Příspěvek upraven 10.08.18 v 23:44

 • Zmínit
 • Nahlásit
11341
11.8.18 00:00

@Janli neni to dramaticke gesto. Uz nad zrusenim premyslim dlouho. Temer sem nechodim a vadi mi, kolik jsem toho na sebe vyzradila. Kdyz jsem to zakladala, nedoslo mi, jak moc se odhaluji. Dovolena se nepovedla, ale synovi se to libilo. Kazdy den jsme spolu neco delali. Byli jsme se podivat v kempu, krmit kaceny, v poli jsme hledali krtky, na minigolfu, stezce v oblacich, zamiloval se do lanovky a nejvetsi zazitek byla cesta vlakem domu, kterou si pochvalovala i babicka. Ta mi za to, ze jsme ji vytahli moc dekovala. Prehnala jsem tento denicek, ale asi proto, ze jsem se s nimi na dovolene necitila dobre. A nastvana jsem byla hodne na pritele kvuli tem autum. Kamaradku znam 18 let, ale az tam jsem ji vlastne poznala. Asi jsem vic nastvana na sebe, ze jsem se tim nechala tak pohltit. A ten vztek jsem narvala do vulgarit. Proste jsem takova. Ja bouchnu a pak jsem uz v klidu. Ale prehanim. Proste jsem to nemela psat. Jsem v posledni dobe nejaka nesva. A pritom Alex se tak zlepsuje. Je zlatej. Zato ja potrebuju psychouse.

 • Zmínit
 • Nahlásit
16365
11.8.18 00:25

@mejdylko chápu tě, někdy se toho nahromadí tolik, že je to na Chocholouška. Ale ty jsi se z toho vypsala. Nemyslím, že by jsi toho tady na sebe práskla tolik, to je spíš jen tvůj pocit… tady jsi jen a jen takřka anonymní nick. Tvoje deníčky se líbí a špatný recenze měl občas i Puškin. Taky se z toho nehroutil a psal dál. Prostě jen je potřeba myslet na to, že pokud něco napíšeš v návalu emocí, je dobré to strčit do šuplíku a přečíst si to až emoce poleví… :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
11341
11.8.18 00:42

@Janli ja nevim. Asi je toho na me dnes moc. A jak jsem si to tu cetla, otevrely mi holky rany a veci, o kterych v sobe stale clovek pochybuje. Boji se toho, ze je spatny rodic, ktery sve dite dostava na dno. Ze ho nevychova dobre atd. A ja nezacala dobre a pysna na sebe tedy nejsem. Ale mame oba praci, me ted povysili, mame jen jedno dite, protoze vime, ze si dalsi nemuzeme dovolit. Nejsme zadluzeni, krom te jedne pujcky za auto a pulku pujcky uz jsme umorili havarijkem. Pomaham financne sve matce, staram se o babicku. Nemame sice svuj byt, ale to uz taky resime. Andy tu ma trvaly pobyt se zamestnanim u jedne firmy uz 7 let, umi perfekt cesky. Jen to rizeni se mu nepovedlo, a ted ma i strach jezdit, ale musi do prace - autem to ma 15 minut a hromadnou hodinu a pul. Syn ma prvni posledni a milujeme ho. Ale stejne mam porad vnitrni pocit totalniho selhani. Blbe v posledni dobe spim, nejsem stastna. A pritom od hromady lidi slysim, jak je super, ze jsme se z toho bahna dokazali vyhrabat… a pak vyplodim tohle. To se mi zas povedlo :zed: :lol:

Příspěvek upraven 11.08.18 v 00:46

 • Zmínit
 • Nahlásit