Dřina, která stojí za to

Rodičovství

Docela dlouho jsme se snažili a čekali, než uslyšíme oslovení maminko a tatínku. Onen den nastal 28. července a 10. února. Narodily se nám krásné, zdravé holčičky, které pěkně rostou a dělají nám jen samou radost.

Koncem září 2000 si maminka s tatínkem sdělili, že se mají rádi, a že by spolu rádi založili rodinu. Neváhali a ještě do konce roku se sestěhovali k tatínkovi, který měl byt pro sebe. Prožili krásné Vánoce, Silvestr a různé akce, když se 15. 3. 2002 tatínek maminky zeptal, zda-li by nechtěla miminko, maminka souhlasila. Vysadila HA a snažení mohlo začít. 18. 5. 2002 se udál pokus č.1.

Další měsíc se nedostavila menstruace. Maminka si udělala těhotenský test a uviděla dvě červené čárky :) Tatínkovi nic neřekla a objednala se na gynekologii. Paní doktorka těhotenský testík potvrdila a řekla nám, že jsme něco kolem 8. týdne těhotenství. Takovou zprávičku maminka ihned sdělila tatínkovi. Měl radost a oba se těšili na Uzlíček štěstí, který jim přinese radost, starost a štěstí. Vše ale skončilo o tři týdny později, čili v 11. týdnu těhotenství. Maminka prodělala samovolný potrat. Byli oba s tatínkem nešťastní, ale nedělali z toho vědu. Jsou mladí a mají čas na další snažení :)

18. 12. 2003 se nedostavila menstruace. Těhotenský test byl opět pozitivní. Maminka se ale moc neradovala, protože se obávala, aby tento pokus neskočil jako ten předchozí. Paní doktorka mamince řekla, ať bere magnesium a je v klidu. Maminka uposlechla a vše sdělila šťastnému tatínkovi.

V 11. týdnu těhotenství nás čekala už druhá KO u paní doktorky. Maminka s tatínkem byli šťastní, že už jdou na druhou kontrolu. Ale zpráva, kterou jim MUDra sdělila, byla vážně zarážející: Maminka čeká dvojčátka. Byli z takové radostné zprávy šťastni ještě víc než ze zpráv, které dostávali dosud, ale nikomu tuto radůstku nesdělovali, kdyby to zase nevyšlo. Ve 13. tt se malí Uzlíčci vytratili bez nějakého znamení.

Zoufalost, neštěstí, naštvanost a závist! Tyhle čtyři vlastnosti v mamince přetrvávaly dlouhou dobu. Jednoho dne ale přišel tatínek s nápadem, že si pořídí štěňátko yorkshirka :) Maminka souhlasila, a tak se za měsíc jelo pro naší Sedmikrásku Daisy. Ten měsíc maminka s tatínkem navštívili léčebnu pro neplodné. Tam jím MUDr. oznámil, že by bylo asi vhodnější zkusit umělé oplodnění. Chvíli nad touto nabídkou váhali, ale usoudili, že by to zkusit měli.

NATÁLKA

A tak se na nás přeci jen 14. 12. 2007 usmálo štěstí a já jsem objevila opět dvě krásně červené čárky. Zvažovala jsem, zda mám příteli tuto zprávu oznámit dnes, na Vánoce, nebo až to budu mít na 110 % potvrzené. Po 5 proseděných nocích u internetu jsem usoudila, že mu to sdělím až na Štědrý večer. Objednaná k gyndr. jsem byla až na 28.12.

Večer, 24. 12., jsem do krabičky dala pozitivní testík a datum návštěvy gynekologie. Sedli jsme si ke stolu, připili jsme si. Já jsem si jen „cucla“ a snědla horu bramborového salátu a šli jsme rozbalit dárky. Reakce na test byla poněkud neznámá: „Zase to dopadne jako ty předchozí a celé snažení bude na nic.“ Takhle zpráva mě zaskočila. Místo, aby mě objal, utěšil, že to bude dobré, že se miminko narodí zdravé a krásné, že se nám to díky těm potratům podařilo, mi oznámí tohle. Vstala jsem se slzami v očích a šla bulet do ložnice. Do toho se přimísily hormony a všechno bylo na nic. Otevřela jsem si šuplík v nočním stolku, abych si vytáhla kapesníček a pořádně si do něj vzteky vyryla zlost.

Po otevření jsem objevila v načaté krabičce ještě jeden nepoužitý těhotenský test. Popadla jsem ho a šla na záchod, jestli i tenhle ukáže dvě čárky červené barvy. Ano! Ukázal. Test jsem položila na umyvadlo a šla jsem si umýt ruce a zpět do ložnice. Ráno mě probudila vůně černého čaje s citronem. Otevřela jsem oči a uviděla přítele, jak nade mnou stojí se snídaní. „Promiň Reni, já to takhle nemyslel. Konečně se nám to podařilo a zvládneme to, ano!?“ No konečně, řekla jsem si. Objali jsme se a těšili se na 28. prosince :)

Teď shrnu těhotenství, protože jen blázen by si tohle přečetl až do konce :)

Těhotenství probíhalo bez problémů. TP stanoven na 1. 8. 2008, dozvěděli jsme se, že to bude holčička a vybrali si jméno Natálka. A jak probíhal samotný porod? Plodová voda mi praskla 28. 7. 08 ve 39+8 tt. Ráno kolem 6:00 hodiny jsme vyjeli směr porodnice a ve 12:04 se na nás koukala naše kráska Natálka s mírami: 49 cm a 3350 g.

TEREZKA

O Terezku jsme se začali snažit rok a něco po Natálce, protože jsme měla v sobě plno hormonů na podporu otěhotnění. A tak se nám díky Hamiltonu ve 40+3 tt, v 17:35 hodin narodila Terezka s mírami: 48 cm a 2910 g.

*Tímto děkuji všem, kdo si tento deníček přečetli. Ke konci jsem to zkrátila, poněvadž jsem tento článek psala hlavně kvůli samovolným potratům. A nezapomeňte, že „Jeden potrat nic neznamená! Je hodně šancí, jak docílit toho, co chceme!“

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 11.06.12 10:50

moc gratuluji že se vám to konečně povedlo a k narození holčiček,jsou krásné-hodně štěstíčka zdravíčka do života :*
taky jsem měla dva samovolné potraty,bála jsem se ,že děti mít už nebudu a nakonec mám zdravou dcerku a syna :*

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 11.06.12 12:21

Moc gratuluji, mám husí kůži po těle, prodělala jsem potrat 3× a ještě dnes si vzpomínám jak neštastná jsem byla :-( třetí potrat byli dvojčátka :-( a dned sice z pomocí lékařů ale máme krásný dvojčátka holčičku a chlapečka :srdce: Přeju Vám hodně štěstí a radosti do života :andel:

 
Lída_12
Kecalka 125 příspěvků 11.06.12 13:24

Je to povzbuzující číst takový deníček, mám týden po druhém potratu a sbírám síly a odvahu k dalšímu pokusu. Ale jednou to určitě vyjde! A Tobě gratuluju k dcerkám!

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 11.06.12 15:39

@pajinka111 Děkuju, ano, taky jsem si myslela, že už se TO nikdy nepodaří :nevim: @IkaT Potrat je něco šíleného. Nikdy jsem si nepředstavovala, že je to tak hrozné. Teď jím děkuju, nebýt jich, možná ani nemám vedle sebe dvě princezny :* :srdce: @Lída12 Přeji hodně štěstí, ať máš trable co nejrychleji za sebou a drž se! Za chvíli bude vedle tebe lítat malý nebo malá a na to, co jsi prožila už si ani nevzpomeneš :andel: Neříkám, že úplně, ale jak uvidíš to maličké, zahřeje tě u :srdce: a dojde ti, že jsi to všechno protrpěla vlastně jen kvůli němu ;) :* :* :*

 
cihajda87
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 12.06.12 14:55

Moc krasny denicek… a jsem rada, ze jsi se dockala krasnych holcicek :* prisli jsme s manzelem o syna v 17tt, snad se brzy budeme radovat znovu ze zdraveho miminka :srdce: Tvuj pribeh mi dodava odvahy!!

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 12.06.12 19:08

Moc krásný deníček a moc gratuluji k holčičkám jsou moc krásné :)

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 12.06.12 20:39

@cihajda87 Jé, tak to jsem ráda, že Ti dodává odvahy :) Držím palečky :* @milena13 Děkujeme, moc nás to těší! ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama