Druhé těhotenství a porod :-)

Porod

Na druhé miminko jsem se těšila snad ještě víc než na to první. Jak by taky ne, už jsem přece věděla, do čeho jdu. Jen jsem v té chvíli trochu zapomněla, že mě opět čeká porod...

Můj první porod zpětně nebyl vůbec strašný. Dvě hodiny šílených bolestí zakončených epiduralní anestezií z důvodu nepostupujícího porodu. Pak už to byl fofr.

Druhé těhotenství probíhalo bez vážnějších komplikací a my jsme se moc těšili na druhé děťátko a naše dcera na sourozence. Sice tomu ještě moc nerozuměla, ale prostě věděla, že má maminka v bříšku „mimi.“ Občas mi rostoucí bříško pohladila, jindy dala pusinku, ale její nevěřícný pohled na moje obří břicho mluvil za vše.

Pomalu ale jistě se blížil termín porodu a já jsem den za dnem naříkala, že UŽ chci rodit (chudák manžel)…

Jednu krásnou říjnovou neděli jsme si udělali fakt pěkný den. Domácí pizza, odpolední procházka s dcerkou. Večer jsem začala cítit lehké kontrakce. Zase jen poslíčci…
Kolem 22. hodiny jsem šla spát. Ke konci těhotenství už jsem byla fakt unavená.

O půlnoci jsem se vzbudila. Zase se mi chtělo na wc. Chodila jsem několikrát za noc. Jenže tentokrát bylo něco jinak. Cítila jsem, jak ze mě něco malinko vyteklo. Posadila jsem se… a zase… Plodovka! Bylo mi jasné, že teď už to opravdu začíná. Letěla jsem s ručníkem mezi nohama směr koupelna do vany… a zase trošku.

Tak jsem si vzala vložku a čekala. To bylo 0:15 hod. Přemýšlela jsem, jestli počkat do rána nebo jet. Plodová voda odtékala jen po troškách. Nakonec jsem se rozhodla, že radši pojedeme, takže jsem šla vzbudit manžela a šetrně mu oznámila, že jedeme do porodnice.

V 1:30 už jsem seděla v ordinaci v porodnici, absolvovala monitor, vyšetření. Verdikt: „Na porod se ještě nechystáte, počkáme na kontrakce a pokud se nic do 24 hodin nezačne dít, porod vyvoláme.“

Šla jsem tedy na pokoj s tím, že se vyspím a uvidíme ráno. Spát se mi ale nedařilo. Usnula jsem až kolem 5. hodiny ráno a v 6 už mě začaly budit lehké kontrakce. Že by už???
Ne, to nebylo ono, pamatovala jsem si velice dobře kontrakce z prvního porodu, tohle nebylo takové.

V 8 hodin monitor: „Zatím se nic neděje, jste otevřená na 2 cm.“

Další monitor v 10 hodin. Mezitím kontrakce lehce sílily. Takové silnější menstruační bolesti. Na monitoru žádná změna, kontrakce téměř žádné. Ale otevřená už jsem byla na 4 cm.

Ve 12 hodin další monitor a aplikace antibiotik (z důvodu odtoku plodové vody před 12 hodinami). Mezitím už jsem cítila dost silné bolesti, které jsem musela prodýchávat, ale pořád mi přišly menší, než by měly být.

Před 12. hodinou už jsem byla zase na monitoru a otevřená na 5 - 6 cm. Kontrakce prý nic moc, ale jdeme rodit. Jak řekla doktorka, kontrakce prý když tak vyrobíme. :-)

Došla jsem si pro věci a hurá na přípravu. Aplikace Yal Gel na vyprázdnění, prodýchávání už fakt silnějších kontrakcí, teplé sprchy na břicho… Ve 13:45 už jsem zase ležela na monitoru a moje poměrně silné kontrakce po 2 minutách byly najednou zase pryč!?

Ale otevřená jsem byla na 8 cm, takže jsem dostala kapačku na posílení kontrakcí a hurá na to. Že něco není úplně v pořádku mi došlo ve chvíli, kdy doktorka i porodní asistentka křičely, ať ještě pořádně zatlačím i mimo kontrakce.

Ve 14:18 se narodila naše druhá dcera Sandra s 51 cm a 3830 g.

Byla nádherná. Jen byla moc velká a nemohla projít porodními cestami, takže měla hematom přes celou hlavičku, který zmizel po několika dnech, a zlomenou klíční kost, která jí naštěstí taky docela rychle srostla. Hematom nám zkomplikoval odchod domů, protože díky němu měla Sandra novorozeneckou žloutenku a musela na fototerapii.

S odstupem času si uvědomuji, že to vše nemuselo mít tak šťastný konec. Ale teď máme doma skoro šestitýdenní zdravé miminko a jsme šťastní rodiče dvou holčiček, které moc milujeme. A naše Laura je moc hodná a šikovná starší sestřička.

Hodnotilo 12 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 25.11.15 00:20

Postupujici porod, otvirani se jak z ucebnice, tak frkneme kapacku a honem honem, vysledek komplikace pro mimino dokonce se zlomnenou klicni kosti.
Ne, fakt ty poirodniky nechapu, ze jim to stoji za to :zed:

Gratuluji k miminku a omlouvam se za lamentaci

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 25.11.15 06:48

:kytka: gratuluji k mimču, pěknej porod i když s pár bolístkama, jen at jste obě v pořádku.

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 25.11.15 08:41

„kdyžtak kontrakce vyrobíme“ :zed: na druhorodičku teda porod nic moc, ale gratuluji k miminku

 
Dracenka
Nováček 7 příspěvků 25.11.15 09:51

Kde jste rodila, prosím název porodnice, případně město. Děkuji.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 25.11.15 12:40

Ahojík moc gratuluji k miminku určo je už zdravá my měli taky žloutenku jeste 4tydny:-)

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 25.11.15 15:44

To je neco. Mě se narodit ditě se zlomenou klicni kosti… tak je nakopu. Proc kapacky? Jedou to jak pres kopirak.

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 25.11.15 20:09

Vsadím se, že miminko nebylo moc velké, zato porodníci byli moc rychlí :roll: Šťastný konec by byl, kdyby Vás nechali porodit normálně a ne že Vám nevhodnou polohou zastaví kontrakce a pak je „kdyžtak vyrobí“. Gratuluji ke zdravému miminku, ale jistě nechybělo moc a mohlo být bez zlomeniny i bez hematomu. (Ano, jsou to jenom moje spekulace a nejsem zdravotník, ale možná právě proto vím, jak vypadá normální porod :jazyk: )

 
tynaterezka
Závislačka 2841 příspěvků 26.11.15 09:56

Taky nepochopim vyvolani kontrakci ty jsou tu od toho aby se zena otevirala ale pokud se otevira i bez nich a miminko sestupuje tak neni duvod davat oxitoxyn…hematom muze vzniknout i tim ze miminko neni dorotovane a tlaci se a klicni kost se sama tez jen tak nezlomi…

 
prcekniky
Závislačka 3009 příspěvků 28.11.15 10:17

@Dracenka Rodila jsem v Benešově…oba porody

 
prcekniky
Závislačka 3009 příspěvků 28.11.15 10:20

Holky, nevím…možná máte pravdu, když nad tím tak zpětně přemýšlím. Ale teď už s tím nic neudělám a jsem moc ráda, že porod máme za sebou a jsme obě v pořádku. I když to pro nás obě bylo náročné víc než dost. Dceři budou 2 měsíce, klíční kost má pěkně srostlou a ručičkou hýbe krásně, a to je teď pro mě nejdůležitější :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj první porod


Reklama