druhotné problémy k početí

Snažení

Srdečně Vás zdravím za manželku, která momentálně čučí na telku, aby se ze všeho nezbláznila. Asi 5let možná déle, si prožíváme patálie, tahanice, uvolnění v podniku, tajení bezdětnosti před sousedy (lidi se staraj,a vyptávaj, KDY BUDETE MIT VY?), prostě už to dost párů zná, kteří vždy čekají, jakou zprávu podá manželka před menstruačními dny.

Moje manželka se setkala v 18 letech s prolaktinem, což je porucha hypofýzy. Tvoří se ze stresů, moje manželka (Marie) si prožila nervů dost doma s matkou. Docházela ke gynekologovi, začala se potýkat s cystami, byla doporučena na laparaskopii a na operaci děložního čípku, operace prý potvrdila, že nabyla marná. Později se měla dostavit na průzkum průchodnosti vaječníků. Jen k tomu děložnimu čípku, jednalo se o konizaci. Průchodnost vaječníku je dobrá, co víc si přát. Jezdili jsme do Prahy do Pronarálu, tam usoudili na hormonální nerovnováhu, se špatnými vaječníky. Musela se napíchávat hormony (to jsme měly Pregnyl), podle ultrazvuku si nevěděli rady s jejími vaječníky, dělaly si co chtěly. Když předpsali malé dávky, folikuly se nezvětšily jak oni chtěli, když doporučili větší dávky, folikuly praskaly. Zanedlouho jsme zjistili, že máme blíže Pronatál v Teplicích. Je zajímavé, že až tady zjistili, že Marie má protilátky proti spermiím, tady jsme podsoupili dvě poslední IVF, ten druhý pokus ještě s levnými léky Pregnyl, ale 3pokus už jsme obětovali, když už naposled, tak nám rodiče pomohli, a koupili si Gonal.Rozdíl byl v tom, že na Marii reagoval Gonal jinak, vyvolal jí totož 9 folikulů, na to že kouří přes 20ku denně. Dále se nám vytvořili k zamražení 5 folikulů s tím, že nebudem koukat doleva do prava, děti chcem, ať je to více četné těhotenství nebo ne, jenže z 5 nám přežila jen dvě, to jedno nebylo dost kvalitní, a vyvyjílo se pomalu, volali nám domu, ať zvážíme, bud to risknem, nebo opět od začátku, jenže my zvolili ten risk. Ať se na to díváte jak chcete, my už nevěříme ničemu. Když si máte to vše zas prožívat, uvolnovat se z práce, čekat a doufat, jak a co se změní, jestli máte druhý pokus nebo třetí, záleží jaké máte tělo. Navíc Marii děloha ta embria nepřjmula. Ted ješte zkoušíme bylinné produkty, byly jsme u bylináře, vylíčil, že pokud má Marie problémy se zmíněnými protilátkami, je potřeba nejprve vyčistit organismus, pak teprve něco udělat s imunitou. Pokud chcete kontakt.b.Boby30@sez­nam.cz

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Halka
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 12.08.07 00:48

Ahoj Boby,
omlouvám se, možná jsem to špatně pochopila, protože se mi tvůj popis zdá trošku zmatený. Možná je to tím, že jsem tohle naštěstí nikdy nemusela podstoupit. Jedna věc mě ale zarazila a to že žena ‚kouří přes 20ku denně‘. Pokud jsem to pochopila správně, tak první věc, kterou bych udělala, kdybych chtěla otěhotnět je, že bych přestala kouřit.
 Halka

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 12.08.07 13:02

Boby, každý má něco, je to pech. Souhlasím s Halkou. První co bych zkusila, je přestat kouřit. Bylinkář taky třeba pomůže, tak hodně štěstí.
 mava

 
boby
Nováček 3 příspěvky 23.09.07 00:01

Děkuji za odpověď,vím,že na tom něco je,myslím kouření,ale je to těžké odvykání,to plně pochopím.Manželka se
odnaučit,nekouří  pátý den,drží se,já ji podporuji.Ale proč to jiným jde a kouří.Sestr taky hulí,a  první IVF ji vyšlo

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama