Druhou revizi nebo trochu dražší miminko???

Těhotenství

Od Claudie: Ahoj snažilky, těhulky, maminky a nakukovatelky, Po událostech několika posledních dní jsem se rozhodla, že si jednou i já dovolím a vystavím se na emiminu s článečkem a popíšu Vám pár úsměvných i méně úsměvných příhod na svojí cestě na tolik očekávaným miminkem, a to i s malou exkurzí do stavu českého zdravotnictví.

Jak mnohé z Vás vědí, po dvou a půl letech závislosti na světlemodrých stránečkách jsem se i já na podzim r. 2004 dočkala období snažilkování, které se moc neprotáhlo a skoro hned jsem se ocitla v řadách těhotných u červenčátek. Bohužel se ale neprotáhlo ani to období těhulkování a ve 12 týdnu bylo moje radostné očekávání ukončeno revizí dělohy po zamlklém těhotenství a půlroční stopkou ve snažení.
Když stojíte na začátku toho půlroku, zdá se vám opravdu neeekonečný, počítáte dny a týdny, brečíte v nechtěném šestinedělí i nad opuštěnými pejsky v útulku, rozebíráte se pořád dokola, okolo vás samozřejmě těhotní úplně všichni, zejména Ti, co do toho spadnou „uklouznutím nohou" a ještě lamentují co si počnou a ti, co se donedávna dušovali že „šmankote, caparta, to nikdy". Statečně polykáte slzy a děláte že vy máte na miminko času dost a jste těžce nad věcí, páč musíte lyžovat, honit kariéru, postavit dům a za:,–(it strom.
Ono se to nezdá, ale toho půl roku fakt uteče!!! Ne jako voda, ale uteklo, a najednou byl přede mnou poslední měsíc před začátkem snaženíčka. Po dlouhé a zralé úvaze jsem se rozhodla nebrat poslední platíčko půlroční HA a pročistit si tělo na snažení. Symbolicky a furiantsky jsem prášky házela buď za postel nebo z balkonu nebo do koše (smysl tohoto počínání jsem si dosud neobjasnila) a těšila se na poslední MS, po které to začne. Manžel celý měsíc prakticky nebyl doma, co by taky byl, když i v dubnu bylo na horách nasněžíno a v Praze už na kolo ideál, takže o zábavu postaráno. Nedodržení instrukcí od doktorů navíc neschvaloval a sex pro jistotu téměř zrušil či bojkotoval únavou a střevní chřipkou. I tak jsem měsíc nějak přežila a rudá teta byla za dveřma. No ale byla za dveřma 30DC stejně jako 33DC a já začala panikařit, že už ani tu MS bez prášků nedostanu…
Cooo? Že jsem si měla udělat radši těhotenský test? No, to mě nepodceňujte, jejich zásobu jsem doma syslila už od 28DC, došlo i na testování, ale jednoznačná JEDNA bez náznaku druhé mě poněkud uzemnila. Nadešel den D, a to pátek třináctého, totiž přesně ten půlrok od mojí revize a já stále čekala tetku. S ohledem na pěknou symboliku, která by v tom mohla být jsem i ten den obětovala pár korun farmaceutickému průmyslu za testík a po přísném mikroskopickém prozkoumání, podsvícení, zatmavení, nastavení k oknu i do stínu a s růžovými brýlemi na očích tam cosi nepatrného bylo !!!! Jenže na tolikátý DC toho bylo trochu málo. Nebudu popisovat KOLIK těch testů nakonec bylo, než ta druhá byla aspoň trochu koukatelná normálním okem a kolik dalších dní uběhlo, rozhodně to nebyl ukázkový nárůst ze dne na den, jak by to mělo být a tak jsem chtě nechtě začínala chytat obavy, že tady je asi něco špatně. Čekala jsem další týden a něco, zjistila jsem, že teoreticky jsem už asi 6+5tt, ale že se v mém těle neděje vůůůbec nic, těhotenství nic nenasvědčuje, prsa nic, jediný příznak nic, únava žádná, nespavost naopak extrémní, břicho nebolí, prsa stále celej taťka a o nějaké nevolnosti nemohla být ani řeč.
Další týden jsem se zmítala v pochybách než mě jeden den chytly docela nepřehlédnutelné bolesti v pravé straně podbřišku, které mi vystřelovaly do pravé nohy a to tak že dost. Zmatená až příliš přečtenými informacemi na netu jsem si stihla vsugerovat když už těhotenství, tak mimoděložní, k němuž jsem se dočetla pár dalších příznaků, ty jsem hnedle „měla" a večer frčela na gynekologickou ambulanci nemocnice, ve které jsem absolvovala na podzim ten potrat. Světe div se, ale bolesti k přijetí nestačily. Sestra mě vyhodila takovým obloukem, že to jsem nezažila, prý ať neplaším a jdu si lehnout dom … Co jsem měla dělat, udat jí na národní výbor? Šla jsem dom a cedila slzy jak hrachy. O spaní nemohla být ani řeč, považovala jsem to celé za špatný znamení a uvažovala jak přežiju druhou revizi. Na druhou stranu, pokud by k ní mělo dojít, už bych to nechtěla zažít zas až na konci prvního trimestru. Měl nastat den mého původního porodu, zhruba 3.6. a já už chtěla opravdu vědět co se mnou je.
Odbýt zarputilýho býka, na to je jedna švestra krátká a na druhý den v poledne jsem v té samé nemocnici byla zas, odhodlaná, s pláčem na krajíčku a s tou samou bolestí v noze. Úplně jiná a nová směna sestřiček byly dvě Anděly, který bych dala vysvětit a do 10minut ( !!!) mě protlačily na zrovna probíhající ultrazvuky jednoho tam známějšího Dr. Až jsem se styděla když jsem předbíhala asi 15 těhulí s pupíkem až na druhou stranu chodby, ale varovaly mě, že UTZ bude šupovka jen k zjištění situace.
Netrvalo to opravdu dýl než minutu a půl, ale úplně to stačilo… Na monitoru byl malinkej centimetrovej červíček, rozhodně ne mimo dělohu, ale hezky v ní na pravé straně, měl přesně cenťák a ten třepotající se flíček, to bylo jeho bijící srdíčko!!! Děkovala jsem panu doktorovi jak kdyby to byla zásluha jeho a ne manželova že tam to maličké objevil a odnesla jsem si krásnou, byť jednořádkovou zprávu: Vitální gravidita, jeden plod v děloze, srdeční akce přítomna, dle MS 7+5tt, dle UTZ 7+1tt. Co Vám budu povídat, takovej papír snad potěší víc než vysvědčení o maturitní zkoušce!!!!
Abych udělala ještě malou vsuvku zpět: Jelikož na podzim jsem si oznamování manželovi opravdu vychutnala, připravila ho stylově, originálně, promyšleně a ke čtyřletému našemu výročí a pak z toho nic nebylo, musím se přiznat, že tentokrát mi trochu došly síly a energie a když se manžel, konečně již natrvalo v Praze :--) začal shánět kdy jako že vypukne to pořádný tulení, šla jsem ven s pravdou o dvou čárkách a tehdy i se zkroušeným polobrekem že nevím,zda to neskončí stejně jako posledně a že musíme být připraveni I na tuto variantu. Takže manžel se neodvažoval ani muknout a jen jsme čekali.
Jakmile jsem se ovšem vykulila z ambulance, mobil v ruce a manželovi jsem do ucha řvala" ŽIJE, žije, žije" , tak chudák nechápal vůbec kdo, co a kde, než jsem mu vysvětlila celou svojí akci „nemocnice" a ochotu doktora.
Zprávu z nemocnice jsem měla odevzdat svému doktorovi a dále se objednat u něj. No jo, ale můj doktor, to je kapitola sama pro sebe a když je/byl vždy milý, po všech zážitcích holek a těhulek tady z emimina jsem byla už podzimu přesvědčená, že jeho metody jsou někde na přelomu devadesátých let, ultrazvukové vybavení patrně bazarového typu, možná od našich východních sousedů a že když někdo v 5tt hledá mimčo vnějším UTZ a diví se, že nenachází, že to nebude „špatnou viditelností v mé krajině břišní" , na kterou vše sváděl, ale chybou někde jinde v Matrixu.
Tudíž jsem se rozhodla vzít těhulkování zodpovědně a na základě referencí z Vašich diskuzí jsem si vybrala zařízení jiné, větší, modernější, dražší a lépe vybavenější …a s delšími čekacími lhůtami. Jako nového pacienta mě objednali za 3 týdny, kdy bych měla být 10+4tt dle poslední MS, což se dalo a tak jsem si doma zřídila symbolický metr a upnula se k novému dni D, kdy se o mě konečně někdo bude hezky starat, budu na gynekologii, která má recepci, počítače, milé doktory, ochotné sestřičky a tak dále.
Abych si nevyrobila nějaký problémy i tam, kde nejsou, tak po týdnu radosti, která mě držela ještě z nemocnice jsem čím dál intenzivněji hledala těhotenské příznaky, která zarputile absentovaly, srovnávala s podzimem, přemýšlela a úpěnlivě sledovala dny v kalendáři, které ale vůůůůbec neubíhaly. Do toho odjel manžel na pár nekonečných dní prohánět své zahraniční partnery a neměl mi kdo před spaním tisíckrát říkat „aleprosímtěmi­láčkuneblázni" (stejně je zlatej,že to vydržel do té doby cca 100× denně) a naopak jiný hlásek našeptával „ průůůšvih, bude se to zas opakovat". Po další bezesné noc, ve které jsem si nakázala POZITIVNÍ myšlení jsem se probudila s hořícím krkem, rýmou až v uších, bolestí celého těla, smrtelnou únavou a neschopností doploužit se z jednoho konce bytu na druhý. Takže abych to moc s tím pozitivněním nepřeháněla, postupně jsem myslela že se mi rozeskočí krk, že se mi zasekl teploměr někde na 38 a sípala jsme jak vykastrovanej tenorista.. Do toho jsem kašlala tak, že dobře míněné rady ať ty tři krabičky denně :--)))) zkusím omezit nezněly úplně zcestně a s nostalgií vzpomínala na doby, kdy jsem bolest krku léčila osvědčeně smrtelnou dávkou spreje JOX v kombinaci s panákem dvaapesátiprocetní slivky od stréca z Moravy. Takhle jsem si chorobu a bolest pěkně vychutnala týden.
Choroba Vám na náladě nepřidá ani normálně a když Vám v těle malinkatý podnájemníček ještě míchá hormonama jak se mu zachce, tak byl s pozitivním čímkoliv brzy konec. Posledním pokusem bylo číst si aktivně všechny internetové deníčky nových těhulek. Ono když z dvaceti holek devatenáct ukázkově zvrací, nevolní, kupuje nové podprsenky, ujíždí na nejrůznějších chutích a vše má jako z učebnice a ještě náhodou ta jedna nebohá chuděra co něco z toho nemá se nakonec rozloučí s deníčkem se stejnou diagnozou jako já na podzim, tak to na náladě nepřidá.
Já vím, že adept na titul hysterka roku bych vyhrála plným právem , ale vše začínalo být jako posledně. To bylo taky všechno v pořádku jen do kontroly na srdeční akci, pak už mi nic nebylo, nebolelo, nic neobvyklého se v mém těle nedělo…a pak až revize.
Teď tomu nebylo jinak. S nadějí jsem vyhlížela den, kdy tu skoro nulkovou podprdu nedopnu, ale nenastal, okolo ledničky jsem chodila s vírou, že z něčeho se mi ten žaludek zvednout musí, ráno co ráno se budila s nadějí, že koonečně poletím obejmou dabljůsí mísu a NIC, o tlaku a omdlívání s mými 135/95 nemohla být ani řeč, břicho, děloha a přilehlé svalstvo a vazivo už nebolelo ani na MS, ani na těhu, ani blbě, ani málo, prostě nijak a stravovala jsem se naprosto normálně, nemohla mě rozházet případně ani představa tlačenky se šlehačkou. Nemá smysl zapírat, že jsem si do toho ukázkově i nezabékala a pár dalších kapesníků promočila slzama beznaděje nad tím, co budu dělat, pokud se vše potvrdí, neb ani po druhé revizi nikdo pacientkám nevěnuje pozornost, neb to je stále „náhoda" a co budu dělat v dalších šesti měsících nesnažení, kdy stávající těhotné známé porodí a zbytek světa otěhotní.
Ovšem i nekonečné tři týdny utekly a byl den přede dnem návštěvy nového dr a já odpočítávala ne dny, ale hodiny a konečně byla klidnější. Z těšení mě vytrhl mobil. „ Ano, je nám líto, ale pan doktor onemocněl, nebere, ten náhradní bere jen těžce akutní případ, jste akutní, máte bolesti, krvácení, teploty, zánět? Nemáte? Tak je nám líto , nezlobte se, opravdu se moooc omlouváme, nemůžeme nic dělat … blááá bůáá bláááa" a prý náhradní termín 11.7. To bylo za další tři týdny!!!! A já sedíc v kanceláři se třemi naprosto netušícími kolegy mohla jen s tupým výrazem odpovídat ano- ne. „NE" ovšem nadto nezabíralo.
Nevím jak dlouho jsem pak brečela v naší „malé zasedačce" na záchodě, ale další 2hodiny jsem chodila jak duch a měla pocit, že mě vzali železnou palicí po hlavě nebo se mi to zdá. Tak tohle je to vychvalované zařízení? Je nám líto? Co když se opravdu ta dost pravděpodobná diagnoza zamlklého těhotenství potvrdí a zjistilo by se to 11.7. v nějakém 14tém týdnu??? To mám prostě čekat jak ve středověku jestli mi vyroste břicho nebo ne, to mám žít s představou, že bych v sobě nosila mrtvý plod jako posledně, ale ne dva týdny, ale třeba šest? Nemůžu dostat nějakou otravu? Cožpak nikdo neví, že krvácet vůbec nemusím, minule jsem taky nekrvácela a stejně bylo špatně?
Může v dnešní době existovat zařízení, kde Vás vezmou i bez nějaké karty pojištěnce a karty pacienta, pokud si jejich služby zaplatíte? Z doslechu jsem věděla stoprocentně, že takové kliniky a gynekologie jsou, musí přece někde vzít třeba i cizinky co zatím nemají nějakou kartičku, musí být nějaké, i když placené nadstandardy, vím, že třeba v stomatochirurgii je řada klinik, které dokonce vůbec nemají smlouvu s žádnou pojišťovnou a pacient si tam hradí úplně vše.
To už jsem z letargie přešla do zuření a se Zlatými stránkami v ruce a internetem na monitoru jsem zaškrtávala ty nelépe a nejhonosněji znějící gynekology, kteří nabízeli „nadstandartní péči" , „individuální přístup k pacientovi" , „hrazené výkony bez smlouvy s pojišťovnou" a jiné, lákavě znějící vábničky. Opět z malé zasedačky :--)) jsem nažhavila telefon (nechci vidět ten účet) a jala se do těch zařízení volat. Myslím, že můj dotaz byl úplně jednoduchý a ne nereálný- provedení UTZ vyšetření, hrazeného pacientem. I přes deklarovaný „individuální přístup k pacientovi" jsem se ale devětkrát setkala s nevrlostí, neochotou, nemožností a jediné, co je zajímalo bylo co nepodrobnější vysvětlování PROČ, na které jsem neměla ani čas, ani peníze ani jsem to nepovažovala za důležité. Po hodině jsem si připadala jako největší nicka, škemrající ubohý človíček a poloviční, ne-li úplný blázen.
Do dalších dvou zařízení jsem se vydala osobně a taktéž nic, v jednom jsem se rozbrečela na recepci jak malé děcko, v nouzi nejvyšší jsem skončila po druhé na ambulanci již dříve navštívené nemocnice aby mi aspoň řekli jestli se mi může něco stát jestli to ZT opravdu je a přišlo by se za něj tak pozdě. Evidentně zde ale víc jak jedna ochotná směna nefunguje a s gustem s jakým mě sestra vyhodila tentokrát nebyli defenestrováni ani čeští páni u dvora. Že tam nejsou žádný kino, dokud nebudu krvácet že se se mnou nikdo bavit nebude, že tam má jednoho doktora na celej špitál a nepostupující porod na dvojce, že nespala už 22hod a že když mi můj gynekolog řekl, že to počká, tak to počká.
Diagnostika „mého" ještě nemého gynekologa po telefonu jako metoda určení prospívajícího těhotenství už mě mohla v dané situaci jen pobavit. Další den následovalo opět telefonování a hned ráno jsem se vydala na adresu jednoho nejmenovaného zařízení, podle webovek taky jednoho z těch, kde se platí i za pozdrav, ale čert to vem. Na recepci už jsem mluvila jak putinka, prosebníček nejskromnější. Dvě úžasně vstřícné sestřičky mi ovšem po první větě oznámily, že to ale vůůůbec není problém, že to samozřejmě JDE, že se to hradí a že mě mohou hned objednat, ale že mi radši předloží ceník. Když mě o minutu později pod recepcí vzkřísily ( :--DDDD , obrazně řečeno teda, ale ceny mě fakt dostaly, he he), tak přišla další zpráva dne- jestli chci, mohu přijít hned zítra!!!! Jediná otázka mimo jiné byla co chci na tom UTZ vidět a zbytek se mě prý poptá až pan doktor. Na druhý den jsem o dvacet minut dřív už propocovala židličku v čekárně a ty samé sestry se chápavě usmívaly a říkaly „nebojte, hned to bude". Připadal jsem si jako Alenka v říši divů.
O deset minut dřív než byl čas objednání mě přijal strašně milý pan doktor, který se mi docela dlouho a pečlivě věnoval v předordinaci, poslechl si celý příběh, který jsem chtěla zkrátit ať moc neotravuju, ale on se naopak se zájmem na všechno poptal, dokonce mě pochválil za „orientaci v problematice" :--)))) a vysvětloval, že se to ale vůůbec nemusí opakovat, ale může a přešli jsme k UTZ. To jsem se klepala jak ratlík a přemýšlela jak na tu kozu vlezu :--))) Vzhledem k tomu, že bych ale už byla měla být dle MS 10+5tt a dle UTZ z nemocnice asi 10+1, určil pan doktor , že už je čas na vnější UTZ a odbydeme to bez kozy :--))) na lehátku. Noc předtím jsem přemýšlela nad absurditou situace co se za ty peníze mohu dozvědět. Pokud by to bylo špatné, pak si za opravdu nehorázné peníze kupuji „vstupenku" na druhou revizi, kterou si ještě jako pacient musím vyběhat a sama zajistit :--)) !!!
To už jsem měla na břichu gel a pan doktor zapnul mašinku. Jenže jezdil a jezdil a mračil s čím dál víc a já už začínala tušit. Po chvíli povídá: „„No, tak přece jen přejdeme na vnitřní UTZ, tento nám toho moc nepoví"" V tu chvíli jsem měla temno před očima, protože toto byl do písmenka shodný postup mého posledního podzimního UTZ vyšetření, kdy už taky MĚLO být vidět něco i na vnějším, ale nebylo, proč, no protože zamlklý plod byl moc a moc malý.
Na kozu jsem lezla jak v mátohách a po další chvilce se zavedenou sondou povídá pan doktor, stále s kamennou tváří: „No, tak ty vaše obavy ............... ........... (dlooouhá pauza) … byly ...... ......... (pauza) ........ aspoň podle toho, co vidím já ........... ............ (pauza jak v Milionáři) ..... zcela neoprávněné!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!
V tu chvíli sice muselo dunět až v Austrálii co mě odpadlo za balvan, ale pořád jsem si myslela že si snad dělá prču aby mě jakože uklidnil a nemusel se ujímat těžkého úkolu nepříjemné zprávy. Ale pak sám od sebe otočil celý monitor jen na mě a jelikož už jsem teda něco v UTZ galerce na internetu viděla, :--DDD tak jsem viděla na první pohled!!!!! Bylo tam !!! Úplně JASNÝ dokonalý minimiminečko, s obrovskou hlavičkou, srandovním tělíčkem a čtyřma malinkatýma pahýlkama ( promiň pupíčku), z nichž jedna nožička dělala rytmické box, kop, box kop a druhá se tam máchla do vzduchu ( nebo do vody?? :-D) a pravá ručka prorážela horní stěnu dělohy. Koukala jsem na to jak na zjevení a pak doktor s úsměvem povídá: „ No, nevím, jestli za téhle situace mám ještě potvrzovat srdeční akci, bez ní by tam asi těžko takhle dováděl, ale jestli Vás to zajímá, tak tohle to je třepotající se srdíčko a já myslím, že všechno je v nejlepším pořádku“. Třepotající srdíčko jsem teda už viděla mlhou. Začaly mi téct neuvěřitelně obrovský slzy štěstí, které byly k nezastavení, pan doktor se usmíval a odešel ať se můžu převlíct, ale já se nemohla ani trefit do sukně, jen jsem brečela a brečela a tím hadrem co jsem si měla otřít gel jsem si utírala slzy, rozmatlávala si Utz gel patrně po tváři,smrkala do něj jak malej harant :--)) a do toho se smála jak debílek.
Když jsem se vrátila k panu doktorovi do předordinace, řekl mi ještě pár slov a snažil se mi vysvětlit, že některé ženy mají opravdu vysokou hormonální toleranci a těhotenství s nimi prostě „nehne" a že to opravdu, ale opravdu nemusí znamenat, že by něco mělo být špatně a že si mám v čekárně počkat že mi vytiskne krátkou zprávu. Do čekárny jsem se doslova vpotácela a konečně rozjela bulení naplno :--)))), ovšem nedošlo mi, že v mlze za recepcí jsou ty dvě strašně milé sestřičky, který koukaly úplně, ale úplně zděšeně, chuděry a neodvážily se ani muknout, jen tam tiše čekaly na zprávu. Ta byla asi za dvě minutky, sestra jí přinesla, pak bylo dlouho ticho, pak si tam něco šeptaly s tou druhou a pak ta jedna opatrně povídá: „ Ale mladá paní, vždyť je to prospívající těhotenství !!!!!" …a já, úplně mimo, na ně s brekem " No prááávěěěě" a ony zase zděšeně „ Ale my myslely že to jste chtěla" … a já „ No vždyť jóóó" a to jim to došlo, že to jsou opravdu slzy štěstí, i když asi ty největší co viděly :--))) a už se smály se mnou, ale já fakt nemohla přestat. Zaplatila jsem dohodnutou sumičku a tisícerými díky a pozdravy pro pana doktora se vypotácela na slunce boží a před očima jsem stále měla tu kopající nožičku :--)))
Byl krásný letní den a já jsem poprvé měla jistotu, že mám v bříšku miminko, mimochodem 34mm velké (hlavička-kostrč), což úplně odpovídalo 10+2tt, takže vše jak má být. K této velikosti a k pohybům mimi na UTZ jsem se totiž předtím nedopracovala.
Brekem jsem stihla vyplašit ještě manžela, kterému jsem první minutu do telefonu jen hýkala , ale slibuju, že už se fakt uklidním.
Mimochodem, nevím, jak vše dopadne a zdaleka a zdaleka nemám vyhráno, nemám za sebou ani ty první tři měsíce, ale přesto i tu nehoráznou sumu peněz považuju za svojí nejlepší investici, nikdy jí nebudu litovat, protože za změnu mého stavu (pscyhického teda) od toho pátku do te´d ve srovnání s minulými týdny to opravdu STOJÍ !!!
Chtěla bych uklidnit tu slabounkou hrstku těhulek, kterým není špatně a nemají ty „pravé" učebnicové příznaky, že I přesto tam to miminko je, roste , vyvíjí se a jen tak se určitě nedá!!!
Vím, že tohle celé je pro někoho neskutečná óda jedný neskutečný hysterky roku, ale holky, které potrat absolvovaly mě jistě pochopí, vždyť i já četla o jejich strachu, který jejich další těhotenství provázel. Slova, kdy Vám lékař oznamuje, že vaše miminko nežije zůstanou v každé ženě napořád a proto když nejdou vymazat je těžké poručit aby se Vám nevkradly do hlavy opakovaně.
Bohužel jsou i holky, které tu nepříjemnou diagnozu slyšely dvakrát a tak jsem jen chtěla (opravdu teoreticky) zmínit ten případ, kdyby tomu tak bylo i u mě, jak se vlastně člověk musí „doprošovat" a konkrétně věta „nekrvácíte, tak vám nic není" mluví za vše …
Ještě je toho opravdu hodně přede mnou, vlastně úplně všechny testy, i ty krevní, všechna měření, velké UTZ … bůhví co bude. I kdyby to ale mělo být jen do té další kontroly 11.7., hodlám si užít každý den s úsměvem na tváři a vzpomínkou na těch 34mm štěstíčka, který tady někde se mnou je a které na konci ledna snad opravdu budu držet v náručí.
Všem snažilkám přeju co nejdříve krásné dvě čárečky a speciálně hrozně moc zdravím holčiny z diskuze „Otěhotnění po potratu" , které mi v prvních měsících vytvořily tu největší podporu, se kterými jsem mohla všechno probrat a ony mě chápaly a měly ty samé pocity a moc zdravím všechny zebřičky od Maru, které jsou týmem nejsilnějších bojovnic a já jim strašně moc věřím, že každá z nich svůj boj vyhraje!!!
Děkuju za trpělivost při čtení!
Všechny zdraví

Claudie a Skipísek 10+6tt

P.S. Místo Cipíska je to u nás Skipísek. Předpona se tam vloudila díky letošní extrémně prodloužené zimě (25.4. se ještě lyžovalo) a manžel jako vášnivý lyžař „vyráběl" Skipíska ještě (obrazně řečeno!) téměř s přezkáčema na nohou :--)))))))))))

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Missorka  28.06.05 08:50

Ženská!!!!

To mi teda nedělej!!! Já to čtu než to posílám a protože jsem disciplinovaná, tak nepřeskakuju a málem jsem u toho porodila, je to napínavý jako detektivka!!! Tady prostě nikdo nerespektuje můj klidovej režim!!! :-)

Závěrem dodávám, že z takové zprávy bych porodila moc ráda, gratuluju a držím palce a doufám, že budeš víc psát, protože máš nezapomenutlenej styl… ;-)

Peta, Vojta (zejtra ročák) a Viktorbert (36.tt)

 
Anonymní  28.06.05 09:06

tož to je elaborát :-)
claudie, gratuluju moc moc moc a titul hysterka roku si vychutnávej, stejně jako těhotenství.
 elda

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 28.06.05 09:18

Téééda Claudie :-)))

já tu normálně bulím v práci jak želva. :-(((( Musím to svádět na alergii, ale jsem z toho Tvého článku fakt hotová :-)))

Kočičko, strašně moc Ti to přeju !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Držím Ti moc palečky a přeji Ti to nejkrásnější těhulkovství !!!!!!!!!!!!!! Moc moc moc !!!!!

napsala jsi to všechno tak úžasně. :-)

Posílám pohlazení Skipískovi :-))

Páá Kačka z PSTM :-)

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 28.06.05 09:18

Claudie a Skipísku,

moc a moc a moc vám gratulujeme a přejeme to nejpohodovější těhotenství s tím nejkrásnějším koncem.

´Katka a kluci od Šulánků

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 28.06.05 09:24

Claudie,
povedlo se ti rozbrečet mě :o)))) To je úplně fantastický!!!!!!!! Tak si to krásně užívej až do toho konce ledna :o))))

Dadla
(mmch - trošku mě před přečtením vyděsil ten nadpis ve spojení s tvým nickem :o))

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 28.06.05 09:28

Ahoj Claudie,
přidávám se k Missorce. Výjimečně jsem nepředbíhala, četla s napětím, skoro nedýchaje, slzy na krajíčku. Moc krásně jsi to napsala.
A hrozně moc ti gratuluji a přeji, aby ti zbývajících 29týdnů a den utekly jak voda a ty jsi Skipíska (super pojmenování) měla v náruči!
Hodně štěstí!
Gabča a Barča, 9měs

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.06.05 09:37

Ahojky Claudie,

ještě jsem to nečetla, ale hned jsem najela na konec a je to tam!!!!!!!!! 11. týden!!! Jupííííí. Holčičko, moc a moc se opatruj a držíme všechny pěstičky, které máme. Až budou dětičky spát, tak si to v klidu přečtu.

Papa a opatruj se.

VABE

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 28.06.05 09:38

Teda Claudie, krasne si to napsala....... az jsem si pobrecela…

S tema doktorama a sestrama, to byla sila, ja bych asi nevydrzela

Vis, delala jsem pokym jsem otehotnala na gyn-por. odd, a pacientky jako ty sme taky meli, ale nikdy sme je nevyhodili....... kdyz byl Dr. volnej, tak vysetril a kdyz mel praci, tak bud cekali, anebo prisli za hodku.....

Katka 35+3 od Matysku

 
Anonymní  28.06.05 09:47

Claudiko moje zlatá, ještě, že jsem tu v kanceláři dneska sama, prtože tu bulím, směju se,mám husí kůži a leze mi mráz po zádech.......­.............­.... prostě jsem úplně hototvá..........

Přiznám se, že asi v půlce jsme musela přeskočit a najet na konec, protože už jsem nemohla vydržet, jak to dopadlo.

Ale jsem šťastná,ž e to dobře dopadlo,c o takhle fotečku do galerie :-)

Moc moc ti gratuluju a přeji ti z celého srdce, aby jsi si své těhulkovství užívala už bez všech nerváků v pohodičce a v přítomnosti samých příjemných sestřiček a doktorů.

Myslím, že tu smůlu smůlovatou ošklivou už jsi si vybrala a te´d už tě čeká jen spousta krásných dní a miminečko v náručí.
Držím kopýtka a pozdravuj Skipíska pa Maru

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 28.06.05 09:52

Claudie,
moc vám k mimi gratuluju. Napsala jsi to krásně, bulím tu jako malá holka. Moc přeju, aby bylo vše v pořádku!
Zdraví Berča a mimi 14tt+0

 
Anonymní  28.06.05 09:52

Teda Missorko,
kdyby naše zdravotnictví fungovalo tak jako emimino po té co ses ujala zveřejňování článků, tak si ani nestihnu zahysterčit!! Díky za bleskový zveřejnění a slibuju že se pokusím klidový režim víc nenarušovat, ale zítra tě stejně čeká perný den :--))
Claudie

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.06.05 09:55

Claudie
tak ja tady brecim a do toho se smeju,tohle mi uz nedeleeej :))), hrozne moc ti gratuluji a doufam,ze zacnes psat nejaky tehulkovsky denicek o tom,jak roste Skipisek :)))))

market a delfinek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.06.05 10:03

Ahojky Claudie,

tak jsem to do odpoledního spánku dětí nevydržela a přečetla to hned. Berunka spinká a Adámek výjmečně neprudil :-))) To je napínavý jak detektivka. Hlavní je, že to dobře dopadlo. už se těším na další líčení. Tebe budu sledovat jako oko v hlavě. Kam se připojíš? Nebo budeš u Marušátek? A kdy je TP??? Že by Šulánek vybral nějaký spešl termínek??? :-))

Ještě jednou moc a moc gratulujeme a opatruj se.

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.05 10:04

Ahoooojky Claudie, nastavajici stastna maminko!!!!

OBBBBBBR GRATULACE, no to byla detektivka, taky mi tady kapaly slzicky a hltala jsem to od zacatku az do konce napnuta jako trubka:-))) Jsem nesmirne rada i za tebe, ze to dopadlo jak to dopadlo a ze mas maleho kick-boxera v brisku a verim, ze v lednu (co takhle treba 24.1.06?) se skipisek narodi … jen mu rekni, at si sunda lyzicky at se ti tam nesprajcne:-)))

PApa a pohodovy zbytek tehotenstvi a uzivej si, ze neblijes!

Sulanek a Nika

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 28.06.05 10:05

Claudie,
fakt jsem měla strach z počátku díky tomu názvu. Jednak mi taky spadl kámen jak hrom a jednak tu brečím jak malá. To se zas manžílek bude divit. Já furt nic :(.
Mooooc ti to přeju a moooc ti to závidím. Držím pěstičky, ať Skipíska ponosíš ještě aspoň 27 týdnů a ať je Skipísek zdravé miminečko.
Stefinka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.05 10:05

Uz se stalo, SUL termin je jasny … 24.01.06!:-))))

Sulda

 
Anonymní  28.06.05 10:05

Magratko díky, deníčků je až dost, určitě budu ráda když mě mezi sebe vemou holky ze zimního očekávání a nebudu tu nadále exbibovat x-stránkovými elaboráty. Navíc přece už hodlám být strašně v pohodě, tak nebude o čem psát :--)))
Claudie

 
Anonymní  28.06.05 10:10

Štefinko, Ty se ale taky dočkáš, všichni na tebe moc čekáme, já věřím, že to pátý miminečko ještě bude a to co nejdřív!!!! jak psala Ed, na věk přes 40 se v Anglii nehledí, tak se neboj ani u nás vlka nic a zpracuj manžílka :-)
Claudie

 
Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 28.06.05 10:11

Ahoj Claudie,

teda Ty jsi mi dala, já tu bulím a směju se zároveň.
Strašně moc Ti gratuluji a držím palečky, aby všechno bylo i nadále v pohodě, aby Skipísek krásně rostl a sílil. Trošku „tvůj příběh“ už od podzimu znám a jsem strašně ráda, že Vám to tak rychle vyšlo a že po všech počátečních peripetiích je všechno v pořádku.
A jen tak na okraj - mě taky nebylo na začátku těhotenství špatně, nebolely mě prsa a co já vím, co všechno, taky jsem se furt pozorovala, tím víc, když jsem všude četla, jak je komu špatně atd. a mě nebylo nic.
Taky jsem si prožila „pěkný nervy“, když mi při krevních testech vyšla chromozonální porucha - vada neslučitelná se životem, to jsem byla taky úplně na dně, naštěstí odběr plodové vody ukázal, že to byl pouze planý poplach a miminko je úplně v pořádku.
Mám z Tebe velkou radost a dělám tfuj, tfuj pro štěstí, aby jsi v lednu držela Vaše štěstíčko v náručí.
Tak si to krásné těhotenství užívej, buď ráda, že Ti není špatně a raduj se z každého dne.

Ahoj
Kačí a králíček (24 tt) od PSTM

 
Anonymní  28.06.05 10:12

Maru, díky, počkej za chvilku Vás přijdu k Marušátkům poprskat co to půjde a začnu to šířit infekčně!! Bude těhu epidemie!! :--)))
Claudie

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 28.06.05 10:15

Ahojky,
neznáme se, ale tvůj příběh s prvním nevydařeným těhu znám. Bohužel mám tu čest se pohybovat ve stejné diskuzi jako ty před půl rokem. „Bohužel“ myslím kvůli potratu, ne kvůli holkám v diskuzi - ty jsou naprosto skvělé:)
Tak přeji pohodové těhu a hodně štěstíčka.

pralinka( z diskuze Otěhotnění po potratu, ......
dál už to znáš,ne? :)

 
Anonymní  28.06.05 10:15

Šulánku, :--)))
na Tvůj SUL termín samozřejmě spoléhám a světe div se, uhodla jsem ho dopředu. :--DDD Dokonce by Ti i mohl vyjít!! Podle internetových výpočtů to mám 21.1.2006 , takže prvního možného 24.12. bych ještě docela nerada a kapříka bych si s dovolením dala, a co se ledna týče, tak ty tři dny bych pro Šuldu klidně přenosila, hlavně když bude zdravý, že jo.
Díky za gratulaci!!
Claudie

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 28.06.05 10:19

CLAUDIE!!!

Přiznávám, žes mě dostala a brečim tu…

Vydržela jsem nepřeskakovat a přečíst si to postupně až do konce a přiznávám, že jsem měla zatnuté palce celou dobu čtení a z celého srdce ti přála dobrý konec.

Úžasné vyprávění, napínavější než detektivka a ten závěr hodný romantického filmu mě prostě dostal :-)

Moc ti přeju už jenom samé dobré zprávičky a ať potkáváš jen samé hodné doktory!
Kaitlin

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.05 10:24

No to je bomba, a 3 dny prenaset pro prvorodicku, to je sen:-))) TAkze skipatko, je ti jasne kdy vykouknout, ze jo?

PApa

Sulda

 
foxy02
Nováček 2 příspěvky 28.06.05 10:27

Teda Claudie, přečetla jsem tvůj článek jedním dechem a jako bych četla o sobě. Sice jsem nebyla po revizi, ale po diagnóze štatný spermiogram - malá naděje na přirozené těhu. Když jsem po půl roce otěhotněla, byla jsem úplně stejná hysterka:-) jako Ty - těhotenství tzv. bezpříznakové, na diskusi všechny ostatní červnovky vesele zvracely, omdlívaly, měly chutě, kupovaly nové podprsenky,… jen já (celý život přesvědčená, že těhotenství strávím téměř v kotrmelcích, jak špatně mi bude) pořád nic. Naštěstí mám výborného gynekologa, který vydržel moje hysterické výlevy a co chvíli mi udělal test na HCG a později i UTZ. První trimestr se neuvěřitelně vlekl, vnitřně jsem byla přesvědčená, že určitě skončí zamlklým těhu, když pořád nic necítím (úplně stejně jako Ty jsem neustále dusila manžela svými nářky, že nemám žádné příznaky), pak jsem se děsila tripple testu, potom genetického UTZ ve 20. týdnu, pak se mi zdálo, že málo cítím pohyby a úplně jsem šílela, když se mimi nehnulo víc jak 2 hodiny,..... no a teď tady při psaní funguju jako podavačka dudlíku našemu čtrnáctidennímu Matějovi, který má novorozeneckou žloutenku, moučnivku, potničky, špatně se přisává, já mám málo mléka,......ale stojí za všechen ten strach, nervy a obavy, které provázely celé mé těhotenství!!!!
Moc Ti přeji, aby všechno dopadlo aspoň tak dobře jako u nás a Skipísek vykouknul na svět zdravý a ve správném termínu:-)

 
Anonymní  28.06.05 10:31

Foxy děkuju a nestraš, :-))) to mě ještě čeká pěkně jančící období :--)))) , ale fakt už se TAKHLE vynervovat nenechám, kdyžtak jen majinko.
Matýskovi posílám pusu a děkuju za povzbudivý komentář. Četla jsem i hodně odborných článků a až tak od věci mé obavy nebyly, skutečně pomalejší nárůst HCG a nižší hladiny progesteronů způsobují TAKY to, že těhuli není špatně může něco bý špatně s miminkem, ale doufám to nebude a není můj případ.
Děkuju moc!
Claudie

 
Anonymní  28.06.05 10:36

Ahojky Claudie a Skipísku,¨

to je krásný příběh. I já vám chci popřát hrozně moc zdravíčka do dalších měsíců! Nádherně jsi to popsala.

Užívej si těhotenství a následného mateřství a těším se na další pokračování tvého příběhu se Skipískem.

Evásek + 2×17 měsíců + 29 tt

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 28.06.05 10:41

Claudie,
nadherny clanek, jako vetsina tu brecim, ale stestim, ze to tak nadherne dopadlo. Moc rady te uvitame v denicku Ocekavani zimnich miminek, kde se najdou take tehulky, ktere nevolnosti nemaji…
Tak si prijd k nam popovidat o radostech, pripravach, mozna i obavach, ktere ovsem ostatni vcuku letu zaplasi..... Potrebujeme do denicku takhle vybornou spisovatelku ala Agatha Christie, ktera napina az do konce, graduje pointu…
YZdravim a preji mnoho radosti se Skipiskem:)))

N + akrobat 15 tt

 
Anonymní  28.06.05 10:45

Gratulujem!!! Úžasný štýl písania, držte sa !!! Lucia

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 28.06.05 10:47

Claudie, Ty jsi ale statečná!!! Píšeš moc hezky, vtipně a citlivě, smála jsem se, ale i slza ukápla. Moc se mi líbí, že přes všechny ty nervy jsi se dokázala sama na sebe dívat z venku a povznést se nad údajnou hysterii, do které máš ovšem ještě daleko, neboj.Držím Ti palce, ať Tě čekají už jen samé pozitiva a radosti, ale počítej s tím, že další a jiné strachy budou následovat, to prostě k dětem patří…Ten nejdůležitější začátek máš už ale za sebou, tak hlavně buď opatrná, i když se cítíš dobře.Ahoj, zdraví Metelka.

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 28.06.05 10:49

ahojky s velkým zájmem jsme to přečetla a uronila slzičku :-) moc ti gratuluji a držím kopýtka. máme dost podobný osud a skoro stejný termín. také jsme teď - po prvním nepodařeném pokusu - zamlklý potrat v 11tt před dvěma lety :-((- v 11tt a termín mám v lednu 2006! bojím se všeho,ale jsme šťastná a užívám si to.
opatruj se a mooc držím palečky. žabucha

 
foxy02
Nováček 2 příspěvky 28.06.05 11:06

Ahoj Claudie,

fakt se ničeho neboj, to, že Ti není špatně, ještě neznamená pomalu rostoucí HCG (mně stouplo za týden ze 170 na 5600 a stejně jsem se cítila naprosto netěhotně).

A je fakt, že po tom genetickém UTZ jsem se hodně zklidnila a začala si těhu taky trochu užívat a tvrdila jsem všem, že se cítím tak dobře, že bych mohla být těhotná celý život:-)))

Vím, že se to všem hrozně lehce říká, ale fakt se „hoď do pohody“ a teď , když víš, že se vše vyvíjí dobře, zkus si to trochu užít.

Moc, moc, moc Ti přeju všechno nejlepší a Mates dostane pusu jen co se vzbudí:-)))

PS: Budeš chodit někam na diskusi, abych si Tě mohla sledovat, když jsi taková moje spřízněná duše:-)))))

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 28.06.05 11:11

Claudie a Skipísku:)

Nebudu moc originální:)) Moc, moc krásný článek, přečetla jsem ho celý jedním dechem. Zabulela jsem si …a hlavně: Jsem moc ráda, že to dopadlo jako to dopadlo - a přeju Vám oběma pohodové těhotenství a pokud možno rychlý a bezproblémový porod:)

Přeju Tobě a Tvému miminečku moc moc štěstí!!!!!!!!

Baghira a Eliška 14,5 m.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 28.06.05 11:16

Claudia, blahozelam!!! Bulila som, ked to minule tak smutne skoncilo ;o( a bulim teraz s tebou, je to uzasne, ze cakate miminko. Moc-moc drzim prstiky, aby bol Skipisek v poriadku a aby si sa dockala svojho krasneho a zdraveho babuliatka!!!! Opatrujte sa!
schamka a Danko z letnych mimi 04

 
Anonymní  28.06.05 11:26

Ahoj Claudie,
tvůj článek jsem doslova hltala, nádherně napsané !!!! Moc gratuluju a moc držím pěsti, abys měla celé těhotenství pohodové a na konci ten nejkrásnější zdravý uzlík. Budu se těšit na tvoje další články, tenhle mě fakt vzal u srdce :-)).
Pajdule od Matýsků

 
Anonymní  28.06.05 11:32

Pajdulko,
však ty k holkám to miminko taky ještě pořídíš, to nemám strachy!!! Já Matýsky čtu pro dobrou náladu a když už jsem jó hysterčila, musela jsem si vždycky jít počíst k vám - pro dobrou náladu, optimismus a taky proto, že se ničím moc nepářete a píšete vše jak to život nese, slovíčko sem, slovíčko tam.
Claudie

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 28.06.05 11:36

CLAUDIA tak prve co chcem tak ti velmi pekne poblahozelat,nech uz ten uzlicek dorastie do plnej krasy a zdravia a nech si ho mozes naplno vychutnavat az kym nepridu aj dalsie uzlicky aby si si ich mohla uzit viac :-).BLAHOZELAM.
Ak niekomu pri tvojom pribehu „nezvlhnu oci“ tak necita srdcom.
Este raz obrovska gratulacia a drzte sa!

 
Anonymní  28.06.05 11:37

Claudie - musela jsem to číst s přestávkama, protože jsem občas přes slzy ani neviděla :-))) Napsala jsi to naprosto úžasně. Moc moc ti gratuluju a věřím, že všechno dobře dopadne a v lednu budeš mít Skipíska v náručí.
Ryšavka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 28.06.05 12:12

Claudie, tys zase dala mým šestinedělním hormonům zabrat :-))))) Brečím jak želva a jsem strašně šťastná, že to takhle dopadlo. Moc dobře si tě pamatuju od červenčátek a je moc dobře, že to s tebou takhle dopadlo. ALe ten přístup českého zdravotnictví je fakt humus !!!!
Přeju tobě i Skipískovi jen to nejlepší a držte se OBA !!!!
Držím palečky
 NiKina

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 28.06.05 12:13

Ahojky Claudie!

Teeeda Claudie takhle oblafnout zebřičky a vůbec, ale vůbec se ani slůvkem nezmínit čím vším jsi si musela projít. To se nedělá :).

Jinka přeji hromadu štěstíčka a užívej si svého těhulkovství. Strašně moc gratulujuuu.

V deníčku budeš doufám pokračovat, protože jak už bylo zmíněno je napsaný skvělým stylem :).

Lostris

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 28.06.05 12:28

Ahojky,

moc ti to mimi ze srdce přeji..Vím jaké to je čekat na různé vysledky s chvějícím se žaludkem,a nervama napnutýma k prasknutí.Věřím že všechno dojde do zdárného konce a brzy budeš držet svého broučínka.
Vždyť to není tak dávno co jsem já zírala na // a teď se tady vedle mě válí to nejsladší mímo na světě,můj milovaný Štěpánek.

Držím palečky.

Gabka

 
Petus
Kecalka 203 příspěvků 28.06.05 12:43

Claudie,
Jsem moooc rada a mooc ti to preji.Ja tu brecim a taky se nestacim divit,cos musela udelat pro to ,aby te nekdo vysëtril a udelal ultrazvuk,to je jak ve stredoveku.Ale hlavni je,ze je vsechno v poradku.A prosim te uz bud v klidu:))Neboj ja jsem taky nemela zadne tehotenske priznaky,nevolnosti a nic.A ted mi tu beha dvouapul letej kluk jak buk:)Budu drzet palecky a neboj!Petra a Michalek od Sulanku

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 28.06.05 12:51

Téda Caludie,
moc moc gratuluji :-) a to nejen k mimi, ale i ke krásnému literárnímu ztvárnění svého sdělení :-) - super.
Ta investice? trochu drašší těhu test - a to se přece vyplatí, ale nezapomeň, že ani ty telefony nebyli zadarmo:-))
OBROVSKY Ti to přeji - což víš:-), a držím palečky.
Měj se krásně a nezapomeň na mě a pozdravuj ode mě Skipíska :-)
Zet
p.s. snad Tě budu brzo následovat, jen bez těch nervů prosím :-) Pa Z.

 
aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 28.06.05 13:11

Claudie,
nádherné, tak jsem si u toho taky pobulila. Mám hroznou radost, že Ti to vyšlo a držím palce do dalších dní.

aaliana ( z diskuze otěhotnění po potratu..)

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 28.06.05 13:24

Mila Claudie,

moc moc moc gratuluji k tehulkovstvi!!! Hezky si brisko uzivej a opatruj…
Az se nam za 6mesicu take „zadari“,tak hned budu nakukovat k tobe pro informace:o)
pa
Arka ze Stesticek
PS:z celeho srdce preji vsem snazilkam ze Zebricek brzke tehulkovstvi

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 28.06.05 14:00

Ahoj Claudie,
hoci sa nepozname,chcela by som ti povedat,ze ti velmi dakujem za tvoje rozpravanie.
Zazila som potrat na vlastnej kozi a viem ake je tazke zmierit sa s myslienkou,ze uz tam ten drobecek nie je,
a pretoze sa na dalsie nove snazenicko uz tak velmi tesim,ale stale ma trapia obavy,co ked to dopadne rovnako,
tvoj pribeh mi dava silu dufat,ze vsetko bude v poriadku.
Prajem ti aby si za par mesiacov drzala v naruci to svoje vysnivane miminecko.
 Juli.

 
Anonymní  28.06.05 14:01

Milá Arko,
vím čím sis prošla a proč i ty čekáš šest měsíců a určitě nějak uběhnou, bude léto , máš krásného chlapečka, který Ti bude dělat jen radost a na konci toho čekání bude taky ten „Biboňkův“ sourozeneček, nejzdravější miminko ze všech!!
Claudie

 
Anonymní  28.06.05 14:04

Zet, ty sis ty nervy četla podruhý??? :--))) To zírám! No jo, ty účty až přijdou asi přefakturuju těm renomovaným gyndařům, ti se budou divit.
Dík a osobně si tě přijdu poprskat všude kde se na ečku mihneš abys tomu těhubacilu neunikla!!!
Claudie

 
Anonymní  28.06.05 14:07

Julisko, víš, vlastně se poznáme. Očekávání zimních miminek mám pročtené od začátku i pozpátku a úplně přesně vím, co tě potkalo, jak jsi se loučila a vracela ke snažilkám.
Moc jsem Tě obdivovala jak jsi byla statečná a že jsi našla sílu o všem taky psát a hned se zvednout a dál bojovat. příroda si s námi zahrává, ale my jí přelstíme :--)) , určitě i Ty.
Claudie

 
Anonymní  28.06.05 14:09

Nikinko, díky, já s Vámi červenčátky denně „rodím“ a sleduju ty napínací oslíky a kontrakce!!! Samozřejmě jsem nejdřív trochu záviděla :--))) , ale s miminkem v bříšku si Vaše porody a mrňousky opravdu moc užívám !!!
Claudie

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama