Druhý nádherný porod

Porod

Můj první porod byl velmi dlouhý a bolestivý. Nepříjemná PA mi to neulehčovala, prostě nebylo nic tak, jak jsem si představovala. Ten druhý jsem si ale pokazit nenechala... :)

V první řadě jsem zvolila jinou porodnici. Věděla jsem už, co bych měla dělat, jak si průběh porodu urychlit a hlavně, že si nenechám syna hned odnést a následně přinést v zavinovačce.

Do porodnice jsem přijela 22.12.2014 ve 2 v noci s bolestmi po 5 minutách, a krvácením, ale zatím zavřená. Prý jako druhorodičku by bylo zbytečné posílat mě domů, tak mě dali na box, kde jsem až do 7 do rána pospávala.

Ráno se měnily směny a mě si na starost vzala velice příjemná PA Kaštanová. Udělala mi Hamiltona a intervaly mezi bolestmi se zkrátily, ale já si pořád vesele četla časopisy. :D

V 9 jsem už musela bolesti prodýchávat a začala jsem se konečně otvírat. Zavolala jsem manželovi a šla do sprchy, kde jsem až do 11 poskakovala na balóně. Nikdo mě nevyrušoval, mohla jsem se soustředit na své tělo a těšit se na broučka. :)

Manžel přijel po 11. hodině. Tři kontrakce na posteli a mohla jsem tlačit. Vše bylo naprosto přirozené, bez stresu a skoro bez krve oproti prvnímu porodu. Syn se narodil v 11.25 a přes dvě hodiny jsem ho měla na břiše. Nikdo ho nikam neodnášel, vyšetření, co bylo potřeba, udělali na mně, a potom nás nechali samotné.

Tohle byl pro mě nejkrásnější zážitek. Syn se koukal, neplakal, byl klidný a spokojený. Tak, jak by to mělo být. Vše díky přístupu a chování skvělé PA.

Až potom ho sestry zvážily a odvezli na novorozenecké, odkud mi ho zase za půl hodinky vrátily. To mě mezitím odvezli na šestinedělí.

Takový pohodový porod bych přála všem maminkám. :)

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
biancaa
Povídálka 37 příspěvků 02.03.15 10:05

Blahopřeji ke krásnému porodu :potlesk: Kde jsi rodila? Tipů na dobrou porodnici není nikdy dost :)

 
zeleny čaj
Kecalka 237 příspěvků 02.03.15 12:04

V brně na obilňáku :)

 
eviksim
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 02.03.15 12:42

@zeleny čaj tak to blahopřeji a jsem ráda za váš názor. Na obilňáku jsem již rodila dvakrát a ani jednou si nemůžu stěžovat. Teď mě čeká porod za necelé 2 měsíce, a opět jsem si jistá, že obilní trh i když mi to pár maminek vymlouvá, ale nenechám se :-) Jsem rozhodnutá. Mohla bych Vás poprosit o trošičku infa co se týče věcí do porodnice? Slyšela jsem, že už jsou zdravotní věci omezené pro miminka úplně a matka že dostane 10 kusů vložek, nic víc? Noční košile půjčují nadále? Moc se omlouvám, ale jste nejčerstvější maminka :hug:

 
zeleny čaj
Kecalka 237 příspěvků 02.03.15 14:34

@eviksim pro malýho jsem dostala dvě košilky a čepičku, takže oblečení určitě svoje. Košile půjčují, ale měla sem taky svoje, když jsem se zašpinila, během dne tak si setry řekli, že si mám přivést svoje raději, že je hodně mamin. Jinak určitě přebalovací podložky, hygienu na miminko svoje. Vložek sem dostala asi 6, pak už svoje. Jinak mě tak už nic nenapadá co dál :)

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 02.03.15 16:37

Gratuluji ke chlapečkovi, opravdu pěkný porod. Já druhý měla taky o dost lepší. První dceru jsem rodila na Obilňáku a podruhé jsem věděla, že už nee.. mně to tam celkem slušně projeli a já jsem se ani dlouho nerozmýšlela, abych věděla, že tam už rodit nechci. Ono je to vždy asi o tom personálu. Pokud natrefíš na fajn PA, která ti pomůže a porod postupuje, jak má, tak to je krásný zážitek asi nezáleží ani kde se rodí..

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak přišla na svět naše dceruška


Reklama