Druhý porod rychlejší?

Porod

Haha. Kdo tvrdí, že je druhý porod rychlejší, tak to u mě tedy ani náhodou. O svém prvním jsem už tady psala, a to jsem myslela, že hůř už nebude. Těhotenství probíhalo ze začátku špatně. Hned první týdny mi bylo řečeno, že potrácím a já jsem se sesypala. Naštěstí se jednalo o sraženinu, která zakrývala skutečný plod, a i když tomu doktorka nechtěla věřit, čekala jsem malý zázrak. Do čtvrtého měsíce jsem objímala záchod a pak jsem až do konce těhotenství nějak přežívala. Čekali jsme vytouženou holčičku.


2 komentáře


3 komentářů

Martinka měla mít porodní váhu přes čtyři kila, a tak jsem ji přemlouvala, aby šla na svět trochu dřív. Protože moje první mimi bylo velké a dost mě potrhalo. Zbývaly tři týdny do porodu a večer kolem osmé začaly kontrakce, a to hned po pěti minutách. Šla jsem si lehnout a manžovi řekla, ať se prospí, že v noci pojedeme.

O půlnoci jsem šla čurat, ale to praskla voda - úplná potopa :-) Manžel nezklamal a ptal se, kde ta voda jako praskla? :-) To už byly kontrakce po třech minutách, a tak silné, že jsem myslela, že to nestihneme. Do porodnice jsme dojeli kolem, a to už jsem bolestí kousala do prostěradla a nechápala, jak to může tak bolet. Nohy nesloužily a otevřená jsem byla jen na prst. Přesně jako u prvního porodu, prostě malá byla dole, ale já jsem se neotvírala.

Nebudu počítat, kolik do mě napíchali injekcí a dali čípků. Zvracela jsem, řvala každou minutu, sprcha nepomáhala, prostě nic :-( V šest ráno už jsem vůbec nevnímala a omdlévala bolestí. Dali mě do vany, a tam mě manža držel, abych neutekla. Z vany jsem došla na pokoj, a tam se opřela o kozu a křičím, že tlačím, ať někdo přijde. Manža nevěděl, jestli chytat mimčo nebo pro někoho utíkat. Přišla PA a říká, že jdeme na to. Tlačení nešlo, doktoři křičeli, ať dělám, nebo dítě zabiji.

Nakonec měla malá 3660 g a potrhala mě víc než její 4200 g bráška. To jsem ještě netušila, co přijde pak. Manžela vyhnali a nikdo mi neřekl, co je s malou a ani mi ji nenesli. Nešla ven placenta. Celou hodinu mi skákali po bolavém břichu a já řvala bolestí. Pak ji vytáhli a teprve řekli, že je vše OK a začali šít. Další bolest. To už na mě bylo moc. Malá ale byla u mě a já na všechny kašlala, hlavně že je v pořádku.

Dnes jsou malé tři měsíce a já jsem pořád nezapomněla :-( Další dítě už neplánujeme a jsem ráda, protože už bych nikdy nechtěla vidět manžela, jak brečí zoufalstvím a se strachem.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.01.12 06:29

Sice neuvádíš, jak dlouho to trvalo, každopádně to je šílené a doufám, že se ti podaří brzo se s tím zážitkem vyrovnat. Máš nádherné dítko :) gratuluju, jsi skvělá, žes to zvládla. Věřím, že pro manžela to muselo být něco :(

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 23.01.12 10:00

Chování doktorů naprosto nechápu, jak neprofesionální :cert:
Přeji hodně štěstí a na bolest snad brzo zapomenout… :hug:

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 23.01.12 10:15

Taky jsem měla druhý porod horší a delší,už je to skoro 5měsíců a už jsem na bolest zapomněla.Hlavně že jste v pořádku a přeju holčičce do života jen to nej.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 23.01.12 10:31

no od osmi hodin od večera do čtvrt na deset do rána,to se malá narodila :lol: Já teda ještě nezapoměla,ještě že třetí už neplánujem :mavam:

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 23.01.12 10:59

Ahojky

Teda řeči typu " tlačte nebo miminko zabijete" nechápu!!

uplně jsem se vžila do svého prvního porodu, druhý byl parádni.

Jinak mě se chytla placenta u obou těhu, u prvního se nakonec po asi hodině pustila sama a u druhého přesně jak píšeš, skákání po břiše, prohmatávání toho bolavého břicha, měla jsem jit pod narkozu, ale nakonec si po hodně a půl dala říct!

at rostete ve zdravíčku!!!! :kytka:

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 23.01.12 11:00

Ahojky

Teda řeči typu " tlačte nebo miminko zabijete" nechápu!!

uplně jsem se vžila do svého prvního porodu, druhý byl parádni.

Jinak mě se chytla placenta u obou těhu, u prvního se nakonec po asi hodině pustila sama a u druhého přesně jak píšeš, skákání po břiše, prohmatávání toho bolavého břicha, měla jsem jit pod narkozu, ale nakonec si po hodně a půl dala říct!

at rostete ve zdravíčku!!!! :kytka:

 
simi84
Kecalka 381 příspěvků 23.01.12 12:26

Malá je nádherná,přeji hodně zdravíčka nám byli 3měsíce včera :-)

 
Kallistó
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 23.01.12 14:20

malá je krásná :srdce: Neboj, brzy na ten porod zapomeneš. Nakonec, ty naše ratolesti za tu bolest :kytka: stojí

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 23.01.12 15:19

Ahoj já taky měla druhý porod horší než první (zakončily to kleště), taky jsem už další neplánovala,no a dopadlo to úplně jinak…:-) Ale ten třetí porod proběhl opravdu hladce a já se po dvou klucích dočkala i vytoužené holčičky. Tak pozor na to,že už neplánuješ :-) Stani

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 23.01.12 21:47

Proc jsou nekteri doktori s prominutim takovi idioti? Moc te obdivuju, ze jsi to zvladla. Ja jsem rodila v UK a uz se tesim na druhy porod - o druheho prcka se ale pokusime tak za rok. Malou jsem tlacila skoro 2 hodky, nikdo na me nekricel, menila jsem si polohy a porodila jsem bez nastrihu a natrzeni (Nellinka ale mela jen 3130g a pouzivala jsem pred porodem balonek Epi-no), tohle bych moc prala vsem rodickam :palec:. Tak hlavne, ze mas prcky v poradku a preji hodne zdravicka! :hug: :hug:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 01.12.12 09:54

Je to hruza :( ale gratuluji jsme ženský musíme vše zvládnout ;) :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Třmeny a problémy s kyčlemi

Můj první porod


Reklama