Dva obyčejně neobyčejné porody

Porod

I já se rozhodla napsat deníček o obyčejných, ale pro mě neobyčejných, porodech. Nečekejte žádné drama. :) Díky porodní asistentce a doktorům jsem měla, dá se říci, pohodové porody. Tímto jim patří OBROVSKÉ DĚKUJI za vše. :)


6 komentářů

Když jsem v roce 2011 potkala svého nynějšího manžela, vůbec jsem tehdy nečekala, že s ním budu mít dvě nádherné děti.

V listopadu 2011 jsem se jedno ráno vzbudila po týdenním zpoždění menstruace, pro mě tenkrát nic neobvyklého, s hroznými nevolnostmi. I tak jsem to musela přetrpět a běžet do práce, cestou to jistila lékárna. V práci jsem si udělala test a při mé tehdy hrůze viděla dvě čárky.

Začala jsem podnikat a zrovna se mi to vůbec nehodilo. Ovšem, ani na vteřinu sem nepomyslela na to, že bych ho nechtěla. A tak po návštěvě lékaře, kde mi těhotenství potvrdili, nastal mega kolotoč. Nevolnosti byly první 4 měsíce nesnesitelné a já musela zařídit ukončení podnikání.

Provoz nonstop baru pro mě byl hodně vysilující. Sehnat někoho, kdo si po mě bar převezme, nebylo jednoduché. Nervy pracovaly a nejspíš díky nim sem ve 26. tt skončila na kapačkách na udržování. Po 14 dnech, kdy mě konečně pustili domů, a po předání baru jinému majiteli mi bylo už mnohem lépe…

V srpnu 2012 nastal můj den D. Přenášela jsem, a tak sem šla ve 41+0 tt na vyvolání.
Dle obvodního gynekologa jsem měla dostat nějaké tablety a čekat. Nic z toho se nekonalo. Po příjezdu do porodnice mi doktorka píchla vodu, udělali ty „potřebné věci okolo“ a v doprovodu svého tehdy ještě přítele šla skákat na míč.

Bohužel jsem se nevyhnula pěkný dávce oxytocinu, a když už byla druhá doba porodní, šla jsem se vyšplouchat do vířivky. Tam to začalo být celkem krutý a začala jsem omdlívat. A tak už mě nic zábavného nečekalo. Pěkně na lehátko a hezky si tam polehávat s další dávkou oxytocinu.

Když už se to blížilo do finále, kdy jsem samou únavou začala opět omdlívat, mi dali kyslík, za který sem byla fakt vděčná. Poté mě čekalo už jen pár zatlačení. Dle doktorky se to neobešlo bez nástřihu. Ptala se, zda může, ale tenkrát mi to bylo všechno jedno a odkývala bych jí i třetí světovou.

Přítel si po nastřižení neodpustil poznamenat - „ty voe, to je krve…“*

Já hrůzu v očích, ale všechno záhy zmizelo poté, co se mi „válel“ náš prvorozený syn na břiše. Pupečník jako vzorný taťka přestřihl přítel, bylo to báječný a už v tu chvíli se těšila, až si to znova zakusím. :-)

V roce 2015 se mi opět objevily dvě čárky. Tentokrát jsme druhé dítko moc chtěli a 9 měsíců se vůbec nedařilo. Byl to úplně jiný pocit, toužit a pak vidět po „tolika“ měsících zklamání.

Úplně náhodou se mi dvě čárky objevily 20 dní po propuštění z práce a 10 dní po naší svatbě. A tak sem hned žhavě volala manželovi a poté i své mamce, že se to konečně povedlo. Těšila jsem se zase na pravidelnou poradnu a hlavně na porod. První syn toužebně očekával sourozence a manžel dceru.

Věřil v ní natolik, že ve 32. týdnu pro něj přišlo hrozné zklamání, když mu gynekolog oznámil, že bude tátou druhého syna. No co vám budu povídat, obrečel to. Bylo mi ho hrozně líto a jen pro něj bych si tu holčičku vážně přála, ale ve skrytu duše jsem toužila po druhém chlapci.

Nevolnosti jsem měla celé těhotenství až na poslední měsíc, kdy se dostavily křížové a kyčelní bolesti. Už jsem to chtěla mít šíleně za sebou. 14 dní před porodem se dostavili poslíčci, které jsem z předešlého těhotenství neznala. Byla jsem nervózní, hlídat časy, do toho bolesti v kříži a já se bála, že nepoznám kdy jet, jako bych byla poprvé těhotná.

Jednu sobotu v únoru jsem byla domluvená na vyplnění papírů v porodnici. Švagrová má známou porodní asistentku ve zdejší porodce, a tak mi to přišlo docela fajn, že až to na mě přijde, že se tím pak nebudu muset zaobírat a budu mít klid na porod. S porodní asistentkou jsem při odchodu žertovala, že do neděle mám odrozeno, že když má v neděli noční, že se určo uvidíme.

No, v neděli ve 4 ráno ukrutná bolest, neustávající, bez přestání… Dopoledne jsem šla do vany, s tím, že to snad přejde. Nepřestalo, poté jsem si uvědomila, že minimálně 12 hodin jsem necítila pohyby. Odpoledne jsem to už nevydržela a volala do porodky. No a tak jsem se opravdu s naší porodní asistentkou potkala na její noční.

Křivky nebyly moc pozitivní (syn měl vysoký srdeční tep), a tak se doktor rozhodl píchnout vodu. Opět ty potřebné věci okolo, bez kterých to asi nejde. :-D A tentokrát jsem se dostala pouze na míč.

Bylo to po klystýru všechno tak rychlé, že jsem ani sama nevěřila, že je to možný. Z kontrakcí po 6 minutách byly najednou kontrakce po dvou. A tak jsem ve 23:00 volala manželovi, ať přijede, že už se to blíží. S kyslíkem sem vydejchávala kontrakce, prosila porodní asistentku ať mě zabije, že už to nedám a zároveň se modlila, aby to manžel stihl.

Naštěstí porodní asistentka zastala manžela na 200 %, a tak mi ani moc nechyběl, ale moc jsem si přála, aby byl aspoň u narození syna. No, manžel i doktor přiběhli 3 minuty před vytlačením, a tak se nám ve 39+1 tt - 23:32 narodil náš druhý syn a tentokrát bez nástřihu. :-)

Druhý porod byl mnohem bolestivější, ale s nynější porodní asistentkou příjemnější. A i přesto mi bylo tak trochu líto, že už to mám za sebou. Sestřičky, jak na šestinedělí, tak na novorozeneckém, byly skvělé. Stejně jako tenkrát. :-) Ani se mi domů z porodnice nechtělo. Snad to ještě jednou zažiji a snad se zadaří i ta holčička. :-)

Hodnotilo 17 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 04.03.16 06:53

Já mám za sebou tři porody, první a poslední byly nejhorší, takže já osobně bych už do toho nešla. Jinak at se daří a synáček at se má k světu :)

Příspěvek upraven 04.03.16 v 06:54

 
Lenka 80  04.03.16 07:24

Gratuluju :-). Jestli bude druhy porod bolestivejsi tak to opravdu nepreziju.to si neumim ani predstavit. bolelo to tak ze jeste 1,5 roku po porodu to mam v zive pameti.

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 04.03.16 08:50

No…taková chemická klasika. s tím praskáním vody u prvního porodu jsem to vůbec nepochpila :think: jinak gratulace a hodně zdraví :kytka:

 
pe-terka
Extra třída :D 11574 příspěvků 04.03.16 09:23

Gratuluji a případného třetího těhot. se neboj :kytka: Já měla třetí porod naprosto super, rychlý a bez poranění. A ty další taky. Ale je fakt, že s přibývajícími zkušenostmi jsme víc a víc věděla, co chci a co ne, a nenechala si to toho moc kecat…

Příspěvek upraven 04.03.16 v 09:24

 
maminka201  04.03.16 13:27

Gratuluji, já mám 3 vysněné holčičky :srdce: :srdce: :srdce:.První porod byl nejdelší, druhý byl vyvolávaný, bolestivý, ale rychlý, třetí mě být taky vyvolávaný, ale nakonec se to rozjelo samo a porod byl hrozně rychlý, al nejvíc bolestivý…už se těším na 4té :dance: :mrgreen: :palec:

 
maminka201  04.03.16 13:30

@pe-terka :palec: taky tak a co se týče poranění..u první 6 stehu, u druhé 10 a u třetí asi 2,byla jsem jen natrhlá :D a to byli děti velké :lol:

Příspěvek upraven 04.03.16 v 13:30

 
MacLukýsci
Stálice 51 příspěvků 04.03.16 15:05

@reinkarnace popravdě já taky ne. Nikdo mi to nevysvětlil. Doktorka mě vyšetřila rukou a řekla jen sestřičce ať podá háček, že praskne vodu… :nevim: :think: ani mě tenkrát nenapadlo se optat…

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 04.03.16 15:17

@maminka201 chceš konkurovat @fragola? :mrgreen:

Příspěvek upraven 04.03.16 v 15:18

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 04.03.16 19:20

Krásný deníček, já mám dva kluky a teď to snad bude do třetice vysněná holčička

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 04.03.16 20:14

Takový pěkný kontrast k domporodnímu deníčku… dokud tohle bude považováno za neobyčejně „obyčejné“ a za porody „v pohodě“, tak proč by se praktiky v porodnicích měnily?! :nevim: ale gratuluju k dětem :kytka:

 
maminka201  04.03.16 22:07

@reinkarnace :think: co?

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 06.03.16 08:23

Přeju vám štěstí a zdraví! :kytka:

Příspěvek upraven 06.03.16 v 08:24

 
MacLukýsci
Stálice 51 příspěvků 06.03.16 11:05

@bořková moc dekujeme :)

 
fenny
Závislačka 4959 příspěvků 14.03.16 21:17

Gratuluju k chlapečkům, ale z porodů je mi ouzko. Zejména z píchání vody a těch „potřebných“ věci okolo, bez kterých to „asi“ nejde.

 
MacLukýsci
Stálice 51 příspěvků 16.03.16 23:13

@fenny ty potrebne veci sem myslela predevsim klystyr a holeni, to neni nic spatneho, nebo ano? Prvnimu pichnuti sem take nerozumnela, u druheho sem ani nepremyslela, ze by to slo jeste jinak, kdyz hrozila zastava. Porad si rikam, ze lepsi takhle, nez abych musela podstoupit cisare, nebo aby se synovi zastavilo srdicko. Za gratulku dekuji… ;)

 
fenny
Závislačka 4959 příspěvků 17.03.16 07:57

@MacLukýsci Ne, klystýr a holení není nic špatného, ale rozhodně to bez obojího jde :-) Ale aspoň jsou to ty z obvyklých praktik, které normálnímu porodu nijak nebrání, což je fajn.

 
MacLukýsci
Stálice 51 příspěvků 17.03.16 10:14

@fenny tak urcite, znam pani co sla rodit a nechtela vubec nic ;) Pocinaje holenim a konce jakoukoliv pomoci dostat dite ven. Ja za klystyr u druheho ditka byla fakt stastna, u prvniho byl uplne zbytecny :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama