Dvě fialové čárky

Těhotenství

A jak že to bylo u mně? Nevím, co si 12. 9. 2010 chtěla moje maminka dokázat, když mi před plným obývákem návštěv dala do ruky těhotenský test s tím, že si jej mám okamžitě udělat. Bylo mi trapně a byla jsem vcelku naštvaná, protože kdybych měla pocit, že je u mně nějaká změna, koupím si ten test sama a navíc, doktoři mi dali velmi nízkou šanci otěhotnět, takže mi to přijde i jako dost nemístný žert.

Můj mrňousek. Vlevo hlavička, uprostřed nahoře ručička a vpravo bříško.
1 komentář

Já a moje aktuální bříško. Přítel mi říká melounek =))

Vyšplhám schody do svého pokoje a ukazuji svému příteli růžovou krabičku. Začali jsme se smát. Beru ze stolu tekuté bělítko na papír se smíchem a slovy „Kdyby náhodou.“ a odcházím na záchod.

A tak si tak sedím, a čekám ty tři minutky, čárka jen jedna. „Jak jinak by to mělo být.“, pomyslela jsem si a spokojeně jsem začala likvidovat papírky a test, když v tom jsem se musela nutně posadit. Volám svého přítele a ptám se ho: „Kolik jich tam vidíš?!“ „Jednu, ta druhá je úplně slabá.“ „Máš pravdu… Ještě chvilku tu budu, třeba zmizí.“.

Jenže omyl, za chvíli byly obě čárky stejně syté a mě jakoby se zhroutil svět. Strašně jsem začala plakat a opět jsem zavolala Radka. Když to viděl, usmál se: „Jé, my budeme mít miminko, no to je skvělý!“ Ale pro mě, jakožto 17letou studentku bydlící u mámy to moc super nebylo.

„Tak co je s tím testem?!“, ozvalo se z obýváku. Rozpačitě jsem odpověděla „Mami prosím tě, nic tam není.“ a pokračovala jsem v balení svých tašek s tím, že dnes uteču k příteli, protože myšlenka na reakci mojí mámy byla mou nejhorší noční můrou.

(máma): „Chci ten test vidět!“
(já): „Tak se pojď podívat.“
(máma):„Ty jsi těhotná?“
(já): „Jo, jsem.“
(máma): „Ha, ha, ha..“

Ubrečená, vystresovaná ji to potvrdím a ona mi to nevěří. No to je den.. „Miláčku, měla bys asi jít dolů a říct jí pravdu.. A už neplakej, vždyť já mám radost.""Nejdu, nemůžu, nedokážu to… Prosím tě pomoz mi…“ „Tak já tam jdu, jo? Ale už neplač.“

Vyklepaná sedím v pokoji, koukám na proužek papíru s dvěmi čárkami a slyším: „Tak tchýně, budeš babičkou.“ „Děláš si pr***?!“ „Ne, myslím to vážně.“

Netušila jsem, jak rychle umí mamka vyběhnout osm schodů k mému pokoji. Přiběhla ke mně, koukla na stůl, pustila slzičku „Jé, já budu babička.“

V tu chvíli mi bylo o něco líp… Teda aspoň do doby, než jsem měla u pokoje zástup máminých známých, kteří u nás zrovna byli na návštěvě… Trochu jsem se styděla, dráždily mě ty jejich pohledy.

Byla jsem v 6. týdnu. Na ultrazvuku bylo nějaké kolečko s tečkou a tak jsem vůbec nebyla nádšená.

O dva měsíce později už to bylo jiné. Když jsem viděla to malinkaté tělíčko, jednu hlavičku, dvě ručičky, dvě nožičky a srdíčko, začaly se mi měnit pocity. A když jsem pak viděla, že se i hýbe, chytla mě mateřská láska.

Od té doby se na mimi neuvěřitelně těším. Nezjímají mě pohledy jiných, každý to vzal jak chtěl. Školu zvládám a vše je jak má být.

Dnes se tomu směji. Mám měsíc do porodu a i přesto, že zvládat v 17 školu s bříškem, není jednoduché, moc se na svého drobečka těším. Hodně jsem se toho musela za těch 8 měsíců naučit. Vařit, starat se o rodinný rozpočet, zodpovědně plnit školní povinnosti, uklízet, ale jsem za to vděčná.

Bydlím s milujícím přítelem a mám vše, co jsem jen mohla chtít. Ke štěstí už mi chybí jen ten můj mrňousek =)

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 15.04.11 09:33

Ewe
moc ti přeju ať jste s miminkem oba v pořádku a zdravý…držim ti palečky :hug:

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 15.04.11 09:49

Přeji hodně sil a zdravé miminko :srdce:

 
Andreika  15.04.11 09:52

:potlesk: Držím paleček :palec:
Máš krásné bříško ať je mimísek zdravý a ty šťastná :huban:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 15.04.11 10:12

Moc gratuluju a držím palečky, jsi moc statečná :kytka: :kytka: :kytka:

 
Hanzlici  15.04.11 11:40

normálně jsem se rozbrečela… přeju obrovskou hromadu štěstí :kytka:

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 15.04.11 12:15

Maminky, moc vám s mrňouskem děkujeme :hug:

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 15.04.11 13:28

Nějak jsem nepochopila,proč maminka řešila takovou věc před návštěvou?Proč pojala nějaké tušení?Myslím,že takové chvilky by měly mít trochu soukromí a ne obývák plný cizích lidí.Copak nešlo aby test nechala na dobu,až návštěa odejde?
A ty jsi neužívala antikoncepci?
Vše jde v životě zvládnout- i brzské mateřství.V něčem budeš mít život složitější,ale v plno ohledech zase pestřejší a obohacený o mateřskou lásku.Jak se říká-nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem.Tzn. asi je nyní zbytečné vyjmenovávat všechno,co bude těžké,spíše je dobré zaměřit se na to co bude krásné.Protože nač se stresovat něčím,co neovlivníme.
Tak hlavně dodělat školu-kolik studia máš ještě před sebou?

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 15.04.11 15:29

To, proč to máma nenechala na vhodnější chvíli taky nechápu. Bylo to mnohem těžší, než kdyby k tomu mělo dojít bez 7 čumilů..
Antikoncepce byla v mém případě téměř nepotřebná, bylo mi řečeno, že se mám smířit s tím, že nejspíš nebudu mít vlastní děti… Prý mám šnaci menší než 30%.. A tak to vidíte :roll: :-)

Do konce školy mi zbývají dva roky. Zvládám to dobře, byl mi udělen individuální plán studia =)

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 15.04.11 15:36

krásný a moc přeju zdravé mininko a rychlý porod a spokojenou rodinku :lol:

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 15.04.11 17:03

lasička1-já brala antikon.poctivě !!!ale naše mimi ji přemohlo.zjistila jsem to v den mých 19.narozenin.dr říkal,že se to občas stává.

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 15.04.11 17:08

držím palečky at vše zvladnete.hodně zdraví vam všem a společné radosti.je super ,jak to zvladaš.obdiv :wink: :hug: :hug:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 15.04.11 19:11

Moc pěkně napsaný deníček! Jsi moc šikovná, jak jsi to všechno zvládla. Moc držím palečky ať máš s přítelem a mrňouskem šťastnou a hlavně zdravou rodinku! :hug:

 
Jana206
Generální žvanilka 24186 příspěvků 15.04.11 20:33

Taky moc gratuluju. Jen nechápu, proč to řešila maminka a ještě před návštěvou? :nevim:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 15.04.11 21:33

gratuluji a držím palečky :kytka:

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 15.04.11 22:51

Děkuju vám maminečky za podporu a za hezká slůvka.
:hug:

K mojí mamince bych chtěla dodat, že je to velmi zvláštní člověk… Dočtete se v dalším deníčku, určitě bych se vám s tím, jak nám dělá problémy chtěla svěřit a znát vaše názory. :-(

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 17.04.11 23:32

Určitě napiš další deníček-myslím,že tady holky poradí,rozuzlují problémy a nechají nahlédnout jiným směrem na potíže.

 
Petulikk
Extra třída :D 10106 příspěvků 19.04.11 12:49

Musím říct, že jsi mě rozbečela :-) vzpoměla jsem si, když jsem to oznamovala já mojí mamce, jsme bulely obě :-D mooooc gratuluju :-) a přeji Vám všem moc štěstíčka, hlavně zdravíčka :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama