Reklama

Dvojčátka 25. a 26. týden

Těhotenství

Ahojky všichni! Hlásím se Vám opět se svými postřehy s dvojčaty v břiše. Minulý týden jsem se přifařila k Johance, ale tento týden zase napíšu samostatně.

Mimina kopou jak šílený. Určitě je to dobře, alespoň si je můžu kontrolovat, zda jsou živé. Ale poslední dny pociťuju takové zvláštní píchání nebo bodání v dolní části. Máte s tím některá z Vás zkušenosti? Bojím se, aby se nezačalo povolovat nebo zkracovat, nebo jak se tomu říká, děložní dno. Jsem úplnej neznalec v tomto oboru, zkrátka to, co se při každé kontrole měří. Naštěstí jdu 5.12. do poradny, tak se na to vyptám, ale ty bodance jsou někdy opravdu nepříjemný.

Dnes, den před kontrolou, jsem se vážila. Mám stejnou váhu jako před třemi týdny. Ta úporná rýma, která mě trápila před týdnem, či 10 dny, mi dala pěkně zabrat. Doufám jen, že se k holkám dostalo vše potřebné a budou zase o něco větší, než minule. Nějak jsem úplně ztratila chuť k jídlu.

Břicho stále roste. Na doma jsem si upravila dvoje flaušový tepláky. Místo vypárané gumy je teď tkanice na zavazování. Je to mnohem pohodlnější a netlačí to do břicha. Vřele doporučuju.

Vánoce se kvapem blíží. S hrůzou zjišťuju, že ještě nemám vymyšlené ani nakoupené dárky. Jak jste na tom Vy ostatní?

A ještě jeden dotaz na závěr. Kdy jste si kupovaly kočárky? My už máme vybráno a manžel by ho nejraději hned koupil. Mě se to zdá být zbytečně brzy. Souhlasím s pověrou, že by neměl být pod jednou střechou s těhotnou.
Tento problém by u nás nebyl, protože by kočárek „bydlel“ zatím u manželových rodičů, ale stejně se mi to zdá být předčasné. Určitě by stačilo počkat do konce ledna s objednáním, do tří týdnů by přišel a u odvozu už já být nemusím. To hravě budoucí taťka zvládne sám. Co Vy na to?

Nějak totiž zjišťuju, že už mě nebaví chodit nikde po obchodech, nebo někde postávat a zařizovat a shánět. Hned se mi dělá špatně, nebo bolí záda či kyčle. Nejlíp je mi na procházkách s mojí milovanou kobylkou Rebekou (ta bude mít své první hříbátko zač. dubna), nebo při plavání. A divně je mi taky při dlouhém stání u plotny nebo žehlení. Jsem zvědavá, jak letos zvládnu pečení cukroví. Vždycky jsem se v tom vyžívala, moc mě to bavilo. Ale letos?

Mějte se všichni krásně předvánočně a opatrujte své miláčky.
Za týden se těší
Janik a dvě princezny, 26. týden


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama