DVOJČÁTKA A SPOL. č. 15 - Jak dětem pomoci zacházet s hněvem

Rodičovství

1. Trvejte na tom, aby svůj hněv daly najevo, ale slovy, nikoli chováním. Mají říci nahlas, že se zlobí, a pokud je to možné, říci i proč.

2. Pomozte jim, aby své pocity zdůvodnily. Hledejte s nimi příčinu jejich výbuchu. Menší děti budou někdy potřebovat pomoci, aby dokázaly zpětně určit, co jim vadilo.
„Zlobíš se na Honzíka, protože ti vzal auto?“
„Rozzlobil ses, protože ses nemohl dočkat, až domluvím?“
Brzy budou schopny říci vám, co je zlobí a proč - místo toho, aby rovnou přešly k impulsivní reakci.

3. Dejte jim najevo, že jejich pocity vnímáte a akceptujete (ovšem ne vždy se něco musí změnit)
„Zlobíš se na mě právem. Neposlouchala jsem tě. Ale teď už tě poslouchám.“
„Vím, že tě nebaví tady čekat ve frontě. Mě taky ne, ale musíme to vydržet. Přemýšlej, jestli by se nedalo dělat něco lepšího než zlobit bratříčka.“

4. Při každé příležitosti je poučte, že hrubost a bití není přijatelný způsob, jak projevovat svůj hněv. Každý případ agresivity dítěte na místě řešte, vyvoďte z něj pro dítě negativní důsledky a trvejte na tom, aby dítě udělalo to, co mělo udělat na prvním místě (obvykle použít SLOV)!

5. Pomozte dětem, aby řekly, co chtějí. Často začnou plakat a stěžovat si, že něco nechtějí. Potřebují vaši pomoc, aby se mohly vyjádřit pozitivně.
„Maruška mi vzala kolo.“
„Běž a zeptej se jí, jestli si ho můžeš vzít zpátky. Řekni jí, že je tvoje a že ho chceš.“

6. Buďte pro děti příkladem. Je pravděpodobné, že budou dělat spíše to, co vy DĚLÁTE, než to, co ŘÍKÁTE. Chovejte se tedy tak, jak to vyžadujete od nich. Pokud jste vy sami rozzlobení, s patřičným důrazem to řekněte. Rozzlobte se a dejte to vědět včas, aby nedošlo k tomu, že se skutečně rozzuříte. Když dáte svůj hněv patřičně najevo, pusťte celou záležitost z hlavy, aby děti viděly, že hněv se může vyjádřit, a potom přejde. Pokaždé jednoduše a bez zbytečných komplikací řekněte:
„Zlobím se!“
„Nenecháš mě chvíli na pokoji!“
„Přestaň mi skákat do řeči!“
„Nesahej na moje věci!“
„Mrzí mě, že jsi nedodržel, na čem jsme se dohodli. Můžeš mi říci proč?“

Děti se o mechanismu hněvu daleko lépe poučí od rodičů, kteří dávají svůj hněv přiměřeně najevo, než od těch rodičů, kteří jsou stále milí, mírní a svůj hněv potlačují. Děti si musí uvědomit, že rodiče jsou také jen lidé.
Na děti se můžete velmi rozzlobit, aniž byste jim nadávali nebo je ponižovali. Stačí se držet zá:,–(y, že je třeba o svých pocitech otevřeně hovořit a zdůvodňovat je. Dětem bude nějakou dobu trvat, než se to také naučí. Buďte spokojeni, když vaše dítě projevuje alespoň nějaké známky toho, že se snaží ovládat - když se například bude držet zpátky, aby neuhodilo jiné dítě, nebo dokonce vás, nebo když důrazně řekne „Zlobím se“. Mnoho dospělých se to dodnes nenaučilo - takže přece jen děláte ve výchově pokroky.

Steve Biddulph - Proč jsou šťastné děti šťastné

Slíbené pokračování z minula, doufám, že to půjde Zdenikovi otevřít a trošku to tu ožije. Co je u nás nového napíšu až jako komentář......psaní s háčkama a čárkama mi dělá problémy…už sem si odvykla…

Monča a mončičáci (1rok+14dní)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.06.05 21:53

funguje to, funguje…jejej to se máme!

a jsem první..doufám, že ne poslední..jdu si přečíst a snad ještě napíšu..jsem naprosto KO..holky v noci nespaly tak nějak vůbec…a tak už je to znat..snad to bylo jen proto, že chtěly za nama pomazlit se..byla jsem s nima na chatě a táta v práci tak se jim asi stýskalo..ted uz spí jak táta tak bambulky..akorát, je tu nějaký vedro vedrovatý…

no nic tak jak se máte, napiste já už jsem nedoufala ;-))))

a chat…ach jo..koukla jsem tam hobitek a normálka mě to tu vytuhlo divně… a příští neděli tu nebudu…a tu další taky ne…jejej prázdniny jsou tu! doufám, že jste to už neprobraly moc ale kam jedete na dovčů? jsem zvědavec..my zatím nikam…;-)

Zdenik a M+J

 
Anonymní  21.06.05 08:49

Ahojky,

MONIS - díky za deníček. Ty knihy o kterých tady mluvíte by mohly být dobré, já se zatím řídím vlastním instinktem, když je třeba plácnout, plácnu. Naštěstí se holky zatím nevztekají, ikdyž nějaký náznak už tu proběhl :(

SUN - ty už nepíšeš vůbec, věřím ale, že čteš. Chápu že tě nebaví něco psát, když pak třeba ani nikdo neodpoví, ale i nás zajímá, co u vás nového, jaké pokroky děláte, jistě už i u vás začíná být pěkně veselo, ne? Je nás tady zatím málo, škoda, že nepíšou holky co chodí na chat, aby to tu ožilo.

PETRONELLA - to samý! Piš! Ráda čtu i tvé komentáře. Asi taky drandíš s dětma venku, když je tak krásně, viď? A už ti spí celou noc? A co chození?

ZDENÍK - to je pech s tím připojením, já mám taky vždycky pak absťák a sháním nový drby. Když jsme se vrátili z dovolený, tak taťka šel nejdřív zapnout počítač. Někdy tady trošku bojujeme o místo, ale stejně vždycky vyhraju :)))))) Jinak my zatím další dovču máme v nedohlednu, Chorvatsko nejspíš zrušíme, cesta by asi nebyla nic moc rovnali bysme se pak celý týden do odjezdu a pak doma nanovo :( Přemýšlíme třeba i o Bulharsku - pro děti myslím super, ale když začnou chodit, tak nevíme, jak to budeme zvládat. Nebo tady něco po Čechách? Uvidíme, uvidíme, uvidíme :))))))))))

SPANÍ - holky to je hrůza, co teď zase máme za období :(((((((((((( Holky chodí spát většinou až po 23. hod a vstávají před 7! Přes den udělají po obídku už jenom hoďku, takže spáči po mamince to rozhodně nejsou. Navíc většinu noci je máme s taťkou mezi sebou, takže jsme ráno pěkně polámaný, jestli takhle bude pokračovat i dál, tak nevím nevím! Někdo mi na chatu říkal, že bude jenom líp, ale už tomu snad ani nevěřím, člověk pěkně otupí a už tomu ani nevěří.

O víkendu jsme byli slavit u taťkových rodičů narozeniny, mají krásnou zahradu a můžu vám říct, že když jsem to viděla, pěkně mi to chybí! Bylo to naprosto supeeer! Holky tam lezly v trávě, když se jim chtělo, vlezly si do bazénku a ráchaly se, bylo tam spoustu dětí, pořád je někdo tahal v tatrovkách a mi si mohli v klidu vypít kafíčko, fakt se mi to líbilo.

Tak si všichni užívejte krásných sluníčkových dní a mějte se hezky!

KEIKO + 2 (12,5měs)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 21.06.05 13:34

Ahojte!

tak píšu ;-))

napsala jsem vám už ráno ale nějak se mi to zabilo..ted musím rychlovku neb holky už asi nespí ;-)))

Monis - deníček super a díky…docela mě pobavila ta část: Maruška mi vzala kolo.„
"Běž a zeptej se jí, jestli si ho můžeš vzít zpátky. Řekni jí, že je tvoje a že ho chceš.“

;-)))) to mě fakt rozesmálo…neb vidím Marušku jak to kolo nadšeně vrací...... chi chi…jak tohle řešíte vy? když se děcka perou a seberou si hračky?

taky se řídím instinktem…rovná se tomu i počet přečtených knih a časopisů se zaměřením na děti…= 0…kecám jednou mi mamka donesla betynku (přišla z práce, že prý to čtou maminy a asi ji zarazilo, že já si nic takového nekupuju tak abych asi byla vzdělanější..) …nic proti ale já tam nenašla krom inzerce nic co by se dalo přečíst…no mamka ji pak vyhodila..neb tam taky nic nenašla… nevím… a s knihou taky kecám..přehltala jsem knížku Stadelmann, Ingeborg, Zdravé těhotenství, přirozený porod…sice až po porodu, ale svým způsobem jsem si tam našla myšlenky co se mi líbily…

Keiko - nejhorší bylo, že já se na emimino normálka dostala jen mi prostě nešel otevřít a doted nejde předchozí dvojčatovej deníček…šotek…asi… jinak zahradu si dovedu představit…vždycky když jsem u našich sice lítám, hlídám ale ten výběh..i když naši to mají docela akční neb už dlouho plánují přestavbu a tak na okolí moc nešahaj ;-)))

a dneska mi přijedou na návštěvu taky dvojčátka…jsem s vypětím plic nafoukla obr bazen…takže doufám, že to bude mít uspěch…tak jsem si zase vzpoměla na EVÁSKA…tak jsme se domlouvaly a nic…Evásku jestli koukáš ozvi se!

no a jinak holky teda pište nebo uvidíte…třeba o těch dovolených..já si to ráda čtu…a fotky od moře jsou vítány!!!
jedete někdo nějakou exotiku? myslím na ne přiliš tradiční dovolenou?

no nic ..návštěva píše, že vyjíždí jdu se nějak hodit do gala…ach jo o scvrklých letních věcech k oblečení vám napíšu příště ;-)))))))

Zdenik a M+J 23m a kousek

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 21.06.05 18:06

Nazdarek vespolek,

tak tu mame denicek vyjity zavratnou rychlosti a hnedle dva komentare a ani jeden neni ode mne…supeeeer :o))))

ZDENIKU - Jsem moc rada, ze ti to funguje! No s tim spanim.....kdyby spaly celou noc a vstavaly v 8 rano, tak uz ti nikdo neveri, ze vubec existujou :o))) Me pripadaj, ze jsou ve vsem dokonaly (ted nerejpu, myslim to vazne)…tedy temer a to temer je holt ted to spani, takze tak…

KEIKO - Ja si docela rada neco prectu, psychologie me zajima, ale pak se stejne clovek musi rozhodovat instinktem, protoze i kdyby precetl vsechny prirucky sveta - a ted vubec nemluvim o tom, ze by se v kazde docetl neco jineho - tak kazde dite je jine a kazda situace je jina…spis me zajimaji jak bych mohla pozmenit svoje chovani, jednani ja a tim treba holky vic motivovat, povzbuzovat, min negovat, nesrazet… Ac z meho pohledu byla vychova mych rodicu celkem v pohode, je zajimavy si precist co treba delali a jakej to ma dalsi dopad, sama si to pak zpetne uvedomim, ze fakt jo a snazim se to delat jinak…a delam zase jiny kopanin, ze. Proste me tohle zajima, docela bych se rada venovala mezilidskejm vztahum, mezi manzeli, detmi, prateli…docela se v om rada vrtam…a obcas si na nekom neco ozkousim, otestuju…:o))
Placnuti u nas taky obcas probehne, ale snazim se to co nejvice omezovat, je mi to trochu proti srsti, ale uplne proti placnuti nejsem, nekdy takova dobre mirena ma vetsi upamatovaci shopnost, ze domlouvani a vysvetlovani, zalezi proste na situaci. Ted ctu druhej dil tyhle knizky, kde se pise i o trestech a metodach vychovy, tak jsem na to moc zvedava a jestli se mi to bude libit, tak jak mi to pujde v praxi :o)))
Souhlasim s tebou, taky bych moc rada, kdyby to tu ozilo, ale prazdiny a dovolene se blizi, nedavam tomu moc sanci…
Je videt, ze ste si o vikendu pekne uzivali, to je parada :o)) Prihod nejakou fotku holek v tatrofkach, at se taky pokochame malejma motoristkama :o)))

DOVOLENA - Havran jede na prvni turnus na tabor a ja jsem se nechala ukecat, ze bude lepsi, kdyz pojedu hned od zacatku taky a pak si odjedu az budu chtit. No mozna me ma trochu prokouklou, ze bych ten prijezd tam jinak odkladala a odkladala…az by 3 tydny byly fuc a on zpet :P Ale taky to bude lepsi, ze tam budu hned od zacatku a ne naskakovat do jiz rozbehleho rychliku, to uz se spatne zapada… Pro me to ma i tu vyhodu, ze zpatky na Prahu to snad zvladnu v pohode, ale cestou tam bych mohla loudit, ikdyz uz jsem ji sama jela, ale jsou …2 roky minimalne. A dalsi vyhodu to ma - nebudu velkej kocar cpat do auta sama, ale da mi ho tam H a ja ho pak „jen“ u baraku vyndam :o))) Proste sama pozitiva a socialni vyhody :o))
A nekdy v prubehu snad za nami prijede zase on. Vracet by se mel v sobotu a tu samou sobotu frcime na dovolenou, takze prijede asi v patek, ale baleni bude na me…no stejne pro sebe a holky balim vice mene ja, takze nic moc zmena :)
Takze zpocatku budeme na tabore spolu, pak ja odfrcim, pak asi probehne par dni na chate, podle pocasi… a pak budu balit a balit a balit na dovcu. Pak tedy bde dovolena - tyden ve Dlouhem u Hlinska v Cechach se spoustou znamych, deti, psu, kocek, krecku a zelv :o))) No a pak uz ma H jen tyden dovci a nejake indispozice, takze dame par dni opet chaticky - take trosku pracovni dovca a zbytek si necha na vanoce. K moooori letos asi taky nepojedem, misto toho sme investovali do super fotaku, tak zas nemuzem mit vsechno, ze :o))

VIKEND - Planovali sme chatu, ale pak do toho prisel dvojcatkovej srazik, takze sme ji presunuli…no pak pro velky zajem bylo ze sraziku prd.....takze zase chata, ale az po H letani, ktere uz si dohodl na sobotu dopo, pak zase ze ne, protoze Anezka mela v noci na sobotu teplotu, pak zase ze jo, protoze se to behem dopoledne zlepsilo a nakonec zase ze ne, protoze se to na poledne zhorsilo, ach jo. Nekde smudlinka moje chytla nejakou potvoru a ma z toho 3denni horecky. Babetka zacala frkat ve ctvrtek a mela kolem 38, ale v patek uz byla v pohode a Anezku to draplo z patka na sobotu s plnou paradou. Dve noci se nam rochnila v posteli, no byla sladka a tuliva, smudlinka nase. V nedeli volal H na pohotovost a pak sel s Babetkou jen za tlapku (aaaaach, ti byli sladciiii :o)))) do lekarny pro Ibalgin. Ten a sprska pomohli, ale pak se to zase vratilo…no proste nahoru dolu. Posledni Ibalgin sem ji dala dnes rano v 6 hodin a cekam co prinese vecer…uz aby to teda bylo pryc, je to peknej fujtajbl. Z usmevaveho miminka se nam stalo mimi lehce protivnickovate a prisavkovite. Nechce sedet, nechce stat, nechce lezet, nechce si hrat, chce chovat…a dnes to vylepsila, ze chce chovat, ale ve stoje, jak si sednu na pytel nebo na zem, tak breci, uf uf, je to narocne. Pred chvili sem koukala, ze ma na cenisku a hlavicce nalilinkate flicky, jakoby se osypala…a nosanek ma cervenej jak mysicka, no je to des. Vcera ji hlidala mamka a ja sla s Babetkou a malym kocarkem (tedy konstrukci s autosedackou) ven, sli sme i na pisek a ten nas maly chodec zdatne tapkal, ale udrzet ji za rucicku to je teda neco, chce sama a po tech nasich chodnicich…to by mela hned odreny kolinka :o( Jinak bylo venku sileny vedro, takze sme to asi po hodine zabalily a sly dom, to nemelo cenu. Dneska sme byly doma a jestli se Anezka udrzi bez teplotky po cely vecer i noc, tak treba uz zitra ven vyrazime, ale ne v tom nejvetsim paraku.
No na vikend planujeme opet tu chatu…snad nam to uz vyjde. Potrebuju aby tam H spravil zachod, jinak bysme tam byli bez vody a to by s prckama moc neslo.

CHOZENI - Babetka doma tapka jedna basen a ma obrovskou zalibu sebou neco tahat a prenaset a nekam strkat. Takze jsem uz z pracky vylovila dalkove ovladani a z vany plysovou kocicku a muj ponekud okousany mobil :o))) Na narozeniny ji H pujcil svoje klice na kterych je pistalka a ona na ni umi krasne pisknout…no a hadejte co…nenasli sme je dodneska :P H si musel nechat udelat novy. Magnetky na mrazaku ani nepocitam, kdo vi kde vsude jsou zastrkany a kolik jich skoncilo v kosi… Proste rozsirily svuj rajon, hracky, ktere mely v kuchyni nachazim na ruhem konci bytu v pokojicku pod postylkou…a taky dosahnou na stul, tak to aby clovek mel na vsechno radary. Vcera nez jsem oblikla Anezku do pyzamka, Babetka objevila kosicek s pot pouri, o kterem sem si myslela ze je dobre ukryty a pochopitelne ho otevrela a rozsypala po kuchyni a obyvaku…no stejne uz bylo stolete… Myslim, ze kocour se zacina tesit vzdy na dobu, kdy jdou spat, protoze ho pekne prohanej, zvlast Babetka. Bezi kocka a za ni upaluje Babetka a haleka na nej: ciciiiiii ciciiiiii a kocka mizi a hleda ukryt, kde by mohl v klidu spinkat :o)))

KOCAREK - Na chatu a v minulem denicku jsem resila „pokracovaci“ kocarek. Zdeniku, zaregistrovala jsi muj dotaz? Jak to je u vas, jestli te to minulo tak ti to pak zkopiruju…uz jsem toho ted zase napsala az az, tak at se neopakuju…
DATUM - Tak koukam, ze je dneska 21.6., to jsme se chteli s H pred…no pred hodne lety brat, ale mela jsem zkousky, tak sme to soupli o pul roku na prosinec…a loni jsem mela na tento den stanoveny porod :o))) Tak trosku nostalgie :o))

No fuj, sem si zas vyplkala plice, to se to nikomu nebude chtit cist..no nic. Slibila jsem H ze mu vyperu kalhoty a triko, pred plavanim v tom opravoval wartaska…a naplnim v klidu mycku, kdyz mi do ni ted nikdo neleze, tak jde lip :o)))
Jedno dite a jeden tatinek jsou na plavcu a druhy dite chrupe v postylce, tak toho jdu vyuzit.

Mejte se krasne, piste piste a nespalte se.

Monca a moncicaci 1rok a 2tydny

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 21.06.05 18:17

Ha, pisu to zase od rana, tak pripyl komentar od Zdenika :o)))
ZDENIKU - Presne nad tou samou hlaskou sem se taky bavila, uz vidim toho chlapecka jak to rika…no nektere veci je potreba brat ponekud s rezervou :o))) holt to psal nekdy v 87 roce…a taky ten preklad a jiny kraj…ze.
Kdyz se holky tahaj o hracky tak bud nezasahuju a nechavam na nich at si to nejak vyresej mezi sebou a nebo se snazim podstrcit jinou hracku podobneho typu.
Jinak jak sem psala Keiko, tohle me zajima a ctu si o tom rada. Betynku sem davno obcas koupila, ale po te co jsem tam nasla par vylozenych dle meho nazoru…nesrov­nalosti…jsem ji kupovat prestala…to uz spis Maminku, ale ani tu uz od porodu nekupuju. Spis mam rada Marianne (pro zeny kolem 35 :o)))) a od nich i Anetit a Bydleni, dalsi me hobby :o))) Nejlepsi co jsem kdy cetla o prirozenem porodu v domacim prostredi byl popis Ed jeji princezny, to jsem slzela snad 3 dny, uz jako tehule, myslim…:o)))

S popisem exotiky ti moc nepomuzu…ale kdyz sme zadelavali na holcicky ve Spanelsku…to bylo supeer, hlavne ty svedsky stoly, mmmmm :o)))))

Napis jak probehla navsteva :o))

Uz fakt mizim, me verne kamaradky - pracka a mycka po me touzi, prece je nezklamu :o)))

M+A+A

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 21.06.05 20:29

ahojte..

Monis téééééda!

no hlavně at jsou holky zdravé..horečkovat ted když je znovu trochu teplo…nemoci pryč…

s tím pokračovacím kočárkem jsem to asi nějak prošvihla nebo blbě četla…mě ani nemluv neb ten náš se rozpadá…není divu..když s ním lítám kde by zrovna dvakrát nemusel…no a prý ho mám vyhodit a naučit se bez…no my už defacto bez kočáru jsme…i mhd už jsme zkusily…ale když jedem někam na celý den..tak nevím s tím spaním..nechám to být uvidíme jak dlouho nám vydrží to co máme (Hauck shopper duo) - jsem s ním spokojená..lehký, sedátka do lehu, 78cm, jo je v pohodě…a těším se jak teda zněl ten dotaz;-))) at to nemusím hledat…jsem lenocha lenošná ;-)))

no nic jdu se věnovat…

Zdenik

 
Anonymní  21.06.05 21:19

Ahoj,

odjizdim azzz do pristiho patku, ale nebudu bez internetu, takze budu sledovat, ale asi nebudu psat. :)

Keiko: u nas veselo je, ale to uz jsme si rikali na icq. :)

Holky sou cim dal cilejsi a ja nejsem nejak zvykla davat porad pozor. No budu se to muset naucit. Dneska se anulka dolezla k prodluzovacce a porad mi krade papiry a chce je papat, uz mi spala upominku za inkaso (sem nanej zapomnela) a dneska na poste sem se omlouvala tim, ze mi dite snedlo upominku. Nejak pan se smal pri odchodu jeste ve dverich. Asi sem ho pobavila. :) je to na 120,–. tak nevim jak to resit. Bud dojet na budejarnu a zaplatit to nebo zaplatit 40kc za vypsani dvou odlisnych slozenek. No az se vratim tak to nejak poresim. :) Nelinka pred dvouma dnama skoncila v predsini odvalela tam sudy. Dneska sme byli na kyclich anulka uz nemusi a nelinka jeste ano. Anulka v poslednich dnech se zkousela pritahovat rucickama, tak dnes to vypilovala a uz pridava kolinka. Moc je ji to libi hlavne ta rychlost kterou docili kdyz to spoji. No proste sou k sezrani cim dal vic. :) Myslim, ze do konce dovoleny, uz to bude umet bravurne. Tatinek se taky moc tesi, protoze kdyz prijde z prace tak ho holky fakt vitaj. No a zaciname trosku zvatlat. Tak to je asi v kostce vsechno. Nemam zbalenyho vubec nic dnes jsme se rozhodli, takze sme vyridili toho doktora a zitra musim jeste na socialku a pak tradaaa Vrchlabi. Mame v planu ZOo, spindl, Jicin, tak uvidime. :) Mozna by jsme mohli stihnout jezte Liberec. Uvidime drzte palce…

Zdenik: ja ji ctu a nejak si tam vzdycky neco najdu. Je fakt ze uz to neni tak zazivne jako kdyz sem byla tehotna. ale jako obcas sou tam dobre clanky. :) jeste odebiram zadarmiko osobniho lekare a taky obcas zajimave clanky. Akorad na wc, jinde moc cist nestiham. No ale vzala sem si par zajimavych knih do vrchlabi treba se najde vic casu. Hehe mam toho nejak moc sem zvedava kolik toho zvladnu. :)

tak du pripravovat notebook na internet prez mobila. Mela sem ho i v porodnici. :) Musim najit nejake drivery a naistalovat to.

Tak se mejte krasne pa
sun + dve (za 5dni 7m)

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 21.06.05 22:41

Tak sem tu zas :o))

Holky sladce chrnej…uz teda dlouho…vecer mala Baboo 37,3 a Anie 37,5, tak to snad uz bude dobry…akorat se vazne nejak opupinkovala, tak nevim, asi vazne pro jistotu budu muset hupsnout zitra k dr., chjooo. No alespon budu mit klid v dusi.
Plavani pry bylo super, Babetka za rucicku vytapla i schody a pry pak uz i stridala nozicky, no je sikovnaaa. A vypotapela se i za Anezku, Havran je holt lachtan :o))) Taky vylovila vodolepku rybicku i pro Anezku, tak mame zlutou a cervenou. Bylo to posledni plavani a uz sme prihlaseni na dalsi beh od zari s temer se vsema mimcama co chodily ted, tak jsem zvedava jak kdo vyroste a zmeni se :o)))

ZDENIKU - Tak abych to nejak sesumirovala s tim kocarkem…tak…mam Hartan a jsem s nim spokojena, moc moc, menit ho nechci. Mam jeste konstrukci na autosedacky a tu dost vyuzivam, jakmile jedem nekam autem, tak drandime s ni, je tam sezeni za sebou, vsude se vejdem, dobre se ovlada…parada…navic jde pouzit i jen pro jedno dite a nic na tom poznat neni. Jenze…holky z malych autosedacek vyrustaj a tak resim dilema, jestli v podstate za ty samy prachy na to koupit sportovni sedacky nebo radsi investovat do golfek…Tak me zajimalo jak to delas ty, kdyz jdes treba k dr., jestli mas holky na velkym kocaru a tam z nej slezou…ja neprojedu Hartanem dverma, jsou sice 80 cm siroky, ale jsou udelany tak blbe, ze je to asi o 1cm min uzsi nez bych potrebovala…nebo jestli ti holky po tom co zacaly tapkat samy tak poslouchaly, ze jedna vydrzela nez se prohlidla druha…nooo to si u tech nasich hadich ocasku dost dobre nedovedu predstavit…no proste jak to delate a nakolik kocar vyuzivate. Asi sem ztratila nit, na co jsem se to vlastne chtela zeptat, mozna si jen tak utriduju myslenky na „papire“...... Pro predstavu pridavam odkaz, abys vedela co mame a co z toho muzeme vyrobit :o)))) http://www.ajuty.cz/…club_det.htm
A myslis, ze budes pouzivat kocarek jeste v zime? Nebo do kolika let tak odhadujes jeho vyuzitelnost…?

SUN - Popravde sem ani necekala, ze jeste napises.....tak jeste jednou: pekne si to uzijte a vratte se vsichni 4 a vcelku :o)))

Toz letim do perin :o)) Dobrou noc a sladke snicky.

MAA

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.06.05 07:11

Monis - tak u dr. to je v pohodě..holky jsou od mala chodičky v pohodě (teda stálo to dost sil ;-))) a vždycky mi druhou zabavila sestřička (chodíme společně a holky se vyšetřuji současně - víceméně…takže jsem tohle nikdy neřešila a ani mě to nenapadlo..

kočárek doufám vyhodim brzy už sbírám síly a odvahu ;-))))) přece jen se budu muset víc přizpůsobovat režimu holek..takhle je člověk naložil a vyjel bez obav, že usnou…že…

a jestli jste zvyklí s tou konstrukcí a opravdu to vyjde přikoupit ty sporťačky nebo nový kočár..tak bych zůstala u té konstrukce…nevím to fakt nedokážu posoudit…

jejej už tady mám vzpouru…

SUN -super, že jsi se ozvala!!!! pěkně si to užijte a těším se na další zprávy!!!

Zdenik a M+J

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 22.06.05 07:54

Ahoj holky,
taky jsem toho ted mela moc, tak jsem nestihala:-) A kdyz bych psat mohla, tak okupuje pc muz a nepousti me k nemu. Prakticky kazdy den vecer hraje, takze tech chvilicek na psani je minimum. Rano musim uz v osm ven s kocarem, protoze deti jsou po ranu otravny a jsme venku tak dve az tri hodinky. No a odpoledne chodime kolem ctvrte a kdyz je hezky, vracime se az kolem sedme…

Mame nejake novinky. radecek i Romanka pohupuji na kolinkach, takze si myslim, ze je to otazka vylozene dnu, kdy tu budu mit kolenni lezce:-) Radecek pri plazeni porad rakuje dozadu, ale kolinkovani mu moc jde, takze se tesim, az to odpichne a zjisit, ze i dopredu to jde:-) Romanka je vylozene kamikadce. Pritahuje se k nabytku, kleka a drzi se najakych klicek, v pondeli se z kleku sama postavila… V sedmi a pul mesicich… Je sama sobe priserne nebezpecna, jeji pady jsou hruzostrasne… No, doufam, ze budeme ty nejhorsi vzdycky vykryvat:-)

Ke kocarkum - ja taky premyslim o golfkach, ale spis nejake lepsi se spojkama, abychom je mohli delit, kdyz jedeme dva. Nas kocarek mi vyhovuje, ale nejde rozdelit:-) Zjistila jsem, ze za to OHIO muzu byt moc rada, protoze je v nem prepazka. Mam tu (konecne) dvojcatovou kamaradku s Hartanem, a ta si moc stezuje, ze se ji deti budi a stouchaji do sebe… To by se u nas delo taky, protoze doma provozuji neco jako reckorimsky zapas a kdyz jsou u sebe, porad se za neco tahaji, snazi se jeden druhemu urvat ucho, obratit ocni vicko apod. Takze i kdyz se mi jeji Hartan moc libi a je uzasne lehce ovladatelny, prepazka je prepazka:-)

Zidlicky Babydreams jsou super. Jsou sice velky jako raketoplan, jak rika muj muz, ale protoze je vybral sam, tak nebrbla:-) Daji se dat do peti vysdkovych poloh, jsou polohovatelne do pololehu, takze v nich uz krmim, pultiky oddelavaci a daji se dat i k velkemu stolu. Jsou na koleckach a ja si nemuzu stezovat:-)

tak, uz mi to tu zve, odchazim ven…

Danca plus 4

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 22.06.05 09:59

Krasny novy den preji…

ZDENIKU - Tusila sem, ze vy budete u dr. opet vzornackovat, no ze sem se ptala…ze :o)))) No asi vazne koupim ty sportovni sedacky…teda kde na ne vzit to nevim…ale pak se to zase bude dobre prodavat jako komplet…teda fnuk fnuk, nejradsi bych si ho nechala, co kdyz dalsi budou zase dvojcata…a jde to vyuzivat i pro jednoho prcka…no jo, ale kdyz kooukam na ty modylky autosedacek a kocarku co jsou ted, tak maj naaaadherny novy barvicky a to by mi bylo zase lito…no jeste se uvidi :o))
Takze kolem 2 let kocarek pujde „pa“ hmmmm, koukala sem na ten tvuj, mela siho hned od malinkata nebo az jako sportacek, no to je vlastne jedno… Hartanka si jeste nechame, na zimu urcite a pristi jaro-leto se uvidi…zalezi na cacorkach jak si to budou dirigovat. Vyjet a neresit spanek je vazne pohoda…mno uvidime… Kazdopadne dekuji moc za odpoved :o)))

JUFKO - Super, ze sis na nas urvala trochu casu, no s tema tvejma lumpikama…klobouk dolu…stale zasnu jak to zvladas tak v pohode. To tvoje chlapisko…alespon na pul hodky denne ho nejak odloudit od pc, vid, ale ze on u toho i ji, znam to znam :o))
Tak lezci na obzoru :o)))) To bude raz na raz, vzpominam, ze u nas ty skoky byly doslova po hodinach :o))) Anezka delala dopredu takove priskoky a Babetka se taky sunula dozadu. Driv lezt zacala Anezka, ale nestridala rucicky, Babetka zacala asi o 2 dny pozdeji, ale techniku mela vypilovanou a rucicky krasne stridala. Teda Romanka je vazne maly dracek, to abyste misto koberce natahli molitan :P Nejak ji vysvetli, ze nejdriv ma lezt, pak si z lezu sednout a pak se teprve zacit stavet o nabytek…no spis je to na prichystani skolni aktovky, protoze to vypada, ze za tyden uz by klidne odkracela do skoly, skoda ze je teda zrovna konec skolniho roku. No je to vazne maly torpedo, stradej si do prasatka na poradny bezecky boty, ta podle me ani chodit nebude, zacne rovnou se sprintem :o)))))) Peju pevne nervy a ostrizi oko.
Hartan mam taky a obdobim tahanic sme si prosly jakmile sem holky vysypala ze spacaku. No obcas si jeste ted berou dudlika nebo tahaj za kloboucek, ale uz je to vyrazne lepsi. Nevim jak vysoka je ta tvoje prepazka, Sun ma v kocarku taky prepazku a kdyz holky lezej na brisku, tak Anicka v pohode spici Nelinku postuchuje, nechci ti brat iluze, ale ony ty prckove jsou dost vynalezavy :o)))
Prima, ze jste s zidlickama spokojeny…ano, jeden z podstatnych duvodu proc sme koupili Ikeacke byl, ze jine by se nam nevesli do bytu. A jak vam chutna?
Teda 2× denne drandit povenku…kde beres cas na zbytek smecky…nechapu a obdivuju :o))

A jak po noci u nas? No v noci se mi Anezka zase zdala teplejsi trosku, ale rano mela 36,9, takze paaaraaaadaaaa :o))) Ale kdyz jsem ji videl…smudlinka nase mala je fest osypana…hned jsem odborne diagnostikovala sestou nemoc a volala k dr., ktera tam nebyla. Dle mych zaznamu tam ani dnes byt nemela, coz mi pritizilo, protoze jit k jine se mi fakt nechtelo, bleeee. No volala sem na vsechny strany o rady a porady, jestli je nutne nekam chodit nebo muzem pockat az do zitrka a jeste jsem zkusila jednou cinknout k dr. a svete div se, ona tam byla. Prej je to uplne normalni, ze to maly deti delaj, po horeckach se osypou a jestli chceme tak muzeme prijit mezi pul 1 a 2. Takze jsem si oddychla, knourajici dite a ospale dite ulozila do postylek a misto abych se sla najist, tak tady cumakuju a kruci mi v brisku, takova sem ja :o))) Na internetu sem se docetla, ze pruvodnim jevem teto nemoci je mrzutost, tak to u nas plati na 150%, male puntikate nestesti, jen by se to chovalo, chjo. No Babetka to zase vyladuje na druhou stranu za obe a je vesela, hrava a usmevava…jeste ze mame dve deti…takhle seto krasne vykompenzuje…no kdyby byly nemocne obe naraz…tak nevim…brrrr…to uz by mi asi upadly ruce i usi.
No nic mile damy, mam vas rada a rada si s vami pisu, ale brisko si zada nejaky gablik, tak mu jdu vyhovet.
Uzijte si krasne den a ja podam zpravy, jak sme u dr. dopadly.

Monca a chruping duo

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 22.06.05 10:33

Ahojky,

MONIS - také se přikláním k šesté nemoci, vždycky když mají holky teplotku, je mi jich taky hrozně líto (naštěstí to není moc často) a přemýšlím z čeho to asi je. Taky jsem si vždycky na to vzpomněla a čekala, jestli se neosypou. Ale jak říkáš, naštěstí máme děti 2 a vždycky se to nějak vykompenzuje. Snad nebudou bývat nemocný obě najednou.
S tím H. táborem se mi to náhodou líbí, taky bych s holkama jela, třeba tam budeš déle než předpokládáš a azalíbí se vám tam. Ona změna je někdy dobrá a našim holkám se líbí. Jestli tam bude nějaký výběh (snad ti holky neutečou do lesa) a navíc spousta dětí, tak t je dobrý.

SUN - krásně si to užijte a podej pak zprávičky, jak jste to zvládli! Holky už jsou teda pěkný šikulky a bude čím dál veseleji! Postupně se budeš muset přizpůsobovat, ono nic jinýho nezbývá, ale je to zázrak jak se mění a dělají pokroky ze dne na den.

JUFKO - teda 2 takové prochajdy denně, to obdivuju! Já chodím s holkama jen po obědě, kdy chrněj a to vlastně od narození stále ve stejnou dobu. Oni už tam moc nechtějí sedět a když jsou vzhuru tak musím jezdit a nevykecávat se na místě, to se jim nelíbí. Jo a pošli mi prosím soukr. zprávičku (rok tvého narození, datum narození dětí, tvůj mail a ICQ - jestli máš) pro zařazení do tabulky. Jestli teda chceš.

Holky, včera bylo tak nááádherně, po procházce jsme se ráchaly v bazénu a užívali si to, HOlky byly spokejený a večer tak unavený, že světe div se, asi se 3 přstávkama na pochvání spinkaly celou noc a ráno jsem je budila v 8:15 - poprvé! Jinak by po obídku asi nespinkaly a pak byly protivný. Ale věřím, že to byla zase oprabvdu jenom náhoda a brzy si to vynahradí.
Dnes mi zase přijede segra s miminkem, zajdeme na obídek, pocouráme a pokecáme. Bude náš každostředeční rituál :) Už se těším.

Jinak jak to tady tak sleduju, asi na prázdniny deníček vynecháme, nebo si budu psát sama se sebou, ne? Většina bude mimo, tak to ještě domluvíme. Popř. budou delší intevaly mezi vydáním nových.

Doufám, že i dnes se nám počasí vyvede, tak si to pěkně užijte!
KEIKO + 2

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 22.06.05 18:23

Ahojky,

tak si predstavte:-) Radecek zacal dneska krasne slabikovat a ted pred chvilickou na rikanku dela sam ruckama paci paci:-) ma z toho desnou radost a uplne se rozplyva, kdyz to predvadi:-) Je to holt presne tak, jak rikala rehabka:-) Romanka bude hodne dopredu s pohybem, Radecek zase s jemnou motorikou a povidanim:-) Atletka a filozof:-)

K tem kocarkum - nevim, jestli znas kocarek Ohio Twin, ale ta prepazka je dost velka - prakticky jako by byly k sobe pridelane dva kocarky - je to proste stejne, jako zkoseny bok. Takze by na sebe mohli sahat az kdyz budou oba sedet, ale i tak budou mit mezi sebou tycku. no a petibodove pasy jsou taky super:-) Konicky pasli, ale protoze to delali jeste v taskach, tak na sebe taky nemohli. A my jsme toho, ktery pasl konicky otocili taskou dopredu, aby videl, a ten druhy, ktery spinkal, byl normalne hlavickou k nam:-) Takze byli proste kazdy jinak. Zatim jsem je vubec nevidela, ze by se nejak rusili. Mas Monis asi zlaty holcicky, ale u nas by to byl fakt dost problem… hodne si jdou po krku… ale doufam, ze je to prejde:-)

Tak se zatim mejte, ja jsem jen vyuzila casu, kdy jel manza koupit kojenecke vody:-)

danca plus 4

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.06.05 19:00

Ahoj Mončo!
Zdeníkovy bambulky jsou úžasný, ale řekla bych, no…tak trochu napřed :-))))))
Myslím, že to teď můžeš hrozně těžko posoudit, jestli ve dvou letech bude kočár ještě potřeba nebo ne…mám dobrej příklad mé ségry, která u prvního kluka kočár zrušila v roce, proto pak u Verči neřešila rozbitej sporťák…a další rok si nadávala…a pořád čekala, kdy už teda nebude potřeba…a furt byl :-))))
Já si to teď bez kočáru zatím naprosto nedovodu představit, už sice jezdím jenom s golfkama, ale v podstatě jakýkoli delší výlet by byl fiasko. Když je Ondra unavený, tak i z toho blbýho pískoviště ho musím odnést…občas kočár zapomenu :-)
Je teda fakt, že v těch golfkách se i pohodlně vyspinká, protože jsou dobře polohovací a široké.
Navíc naše dr. kamarádku dost seřvala, když jí sdělila, že přišli ve dvou letech s malou pěšky (asi 4 zastávky šalinou). Říkala, že děti mají hodně chodit, to jo, ale s pauzama a kratší vzdálenosti, že mají mít aspoň do těch 2,5 - 3 let možnost si podle libosti sednout a odpočinout. (No a pak kamoška otěhotněla a bylo po kočárku - v těch zhruba 2,5 letech:-)))))
Tak já nevím. Zdeníkovic holky jsou prostě jedničky, bez ironie, fakt jsou. A proti Ondrovi jsou hodně napřed ve všem (je to kluk, že :-)))). Navíc se ty dvojčátka asi víc navzájem motivují, takže věci jdou rychleji????
Já bych asi na tvém místě šla do těch sport. sedaček, jestli je ten Hartan jen trošku podobný tomu odkazu (originál jsem bohužel nikde nenašla :-((((), tak to vypadá jako dobrý kočár, který bys pak event. klidně využila i pro miminko singl, ne? :-)))

ZDENI - doufám, že si ty moje řeči nevezmeš nějak blbě. Ale divila bych se, ty víš, jak to myslím :-)))))

Něco mi tu usilovně tlačí a smrdí, jdu to zpacifikovat!

Ahojky

Sylva

 
janina21
Nováček 8 příspěvků 22.06.05 22:27

Ahojda,

tak zřejmě vychovávám nové adeptky na superstar! Naše dámy neustále zpívají a dokonce si skládají vlastní text: „babí, bebí, bebí, babí, bebí, bebí, babí, babí…“ na melodii „halí, belí, koně v zelí“

Minulý týden jsem se Klárky zeptala, jak se volá na slepičky (většinou slepice vyháním ze zahrady, takže jsem očekávala „kuš“ nebo „kšá“) Ani na vteřinu nezaváhala a odpověděla „JEDEŠ!“ Měli jsme s manželem záchvat smíchu, řekla to s takovou razancí!

Vzhledem k tomu, že se momentálně probírají knihy Proč jsou šťastné děti šťastné + 2.díl., tak jsem si obě objednala, ačkoliv jsem je obě už četla. Je fakt, že jedno přečtení je na nic. Už se na ně moc těším a jsem zvědavá, jestli se mi něco podaří uvést do praxe. Nejdřív ale budu muset zpracovat sebe - jsem celkem nervák a reaguju většinou dost impulzivně. Ale je fakt, že co mám holky, dost jsem se uklidnila. Naučily mne, že jakmile „chytnu nerva“, oblékání trvá déle, oběd do nich zaručeně nedostanu… Když byly malinké a učila jsem se zapínat ty pidiknoflíčky, navlíkat minirukavičky (jsou narozené v říjnu) a spěchala jsem, nejdřív jsem se vydupala (doslova a do písmene), pak jsem se asi 5× zhluboka nadýchla a s obrovským úsměvem jsem šla na věc. fungovalo a funguje to na 100% Když se jedná o takovouhle připravovanou akci, je to v pohodě, horší je, když musím řešit okamžitou a hlavně nečekanou situaci. To si musím říct STOP, vydýchat se a přemýšlet dřív než jim jednu plácnu. Nerada bych holky vychovávala stylem svého otce: „škoda každé rány, která padne vedle“ Mě to vůbec příjemné nebylo a moc dobře si pamatuju své pocity po „výchovné lekci“ Takže holkám neustále něco vysvětluju, pořád je chválím za jakýkoliv úspěch a moje „ne, ne, ne“ s výstražně zvednutým ukazováčkem perfektně imitují, jakmile provedou nějakou lotrovinu.

Janina+Klárka+Lucka (20měs.)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.06.05 07:34

Ahojky holky,

tak teda máte pochvalu! poslední komentáře jsem fakt jen prolítla…jsem tu nějak zavalena..ale určitě si najdu chvilku až holky usnou..

Janino - Janička si taky zpívala: Hají bebí koní a dokola dokolečka…je to docela prča co?

Keiko - prázdninový režim..já tu stejně víceméně, sice ted to vypadá na 14 dní v tahu pryč ale pak kdyby byl deník už hoooodně zapadlý zkusim něco vyhodit nebo někdo jiny? ;-)))

Jufko - teda začíná být u vás veselo co? no jo pohyb, lezení…4 děti…no pořád mám klobouk dole…

Monis - já taky nevím jestli se kočáru ted zbavím…přece jen bych se musela dost přizpůsobovat…nechám to vyhnít…ale tu konstrukci bych si nechala…jsi na ni zvyklá a tak..třeba pro příští mimíse…to není špatná investice, a jak to popisuješ je to prostě bomba…kolik to vůbec stálo? jestli můžu?

a holky vězte, že bambule jsou zcela normální…ale i tak díky…jdu si došlápnout na ty naše hodňačky vzorňačky právě demolují a trhají a tahají se o špalíček, tak než dojde na pěstní souboj.....dle přednesu soudím že vede Kuřátko a obilí , ozývá se: PÍPÁ PÍPÁ NOKY BOLÍ…;-)))

Zdenik a M+J

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.06.05 12:04

Ahojky holky!

tak vás jdu pozdravit před odjezdem na prázdniny…ted tu tak 14 dni nebudem…už se moc těším a docela mě překvapuje, že nepotahnu tolik věcí..teda na oblečení určitě ne…ale těch krámů okolo…fakt by se šikl kamion.bábovky, nějaká ta hračka, knížka, motorky,noční­ky,postylky…ko­čár asi nechám doma…no jo…

Monis - ještě k tomu vzorňačkování u dr. je to o sestřičce a dr…jsou to ty osoby kt mají dar přihodit ruku k dílu a dítě chytnout, zabavit a ještě vyšetřit, pokecat se mnou a vše v minimálním čase, nenechají tě plácat se s kabelou, vyslíkáním a ještě dvěma dětma…maminko dělejte co umíte…takže tak. ale zase dvojčata jsou docela magnet takže jsem nikde zatím neměla problém…taky si řeknu o pomoc..proto je to tak v pohodě…;-)))) tak to je to naše doktorský vzorňačkování ;-))))

no nic jdu se porozhlídnout co nechám doma…mějte se krásně a pište co na dovolených, kde jste, co děláte, co dělají děti..no však to znáte…

Zdenik a M+J

 
Anonymní  24.06.05 12:18

Ahojky,

tak sem se konecne zastavila :o)))

U Dr. to bylo prima, skoro sme nesly ani do ordinace, hned v cekarne rekla, ze mame Anezku vyfotit do nejaky publikace, ze je to ukazkovej priklad sesty nemoci :o))) Pak nas teda do ordinace vzala a jukla Anezce do krku, vse v poho. Mame povoleny vychazky, nakazlivy uz taky nejsme, tak jsem moc rada. Pupinky zmizi … a pak se mozna jeste najime, vycurame a pujdeme hledat kone v lese. Prej letos rostou. Zeleny cunici uz zase vylezli do ulic. Musime jim nadrobit nejaky hrnce, aby neuhynuli steskem.....To nic, mam ten komentar zase rozepsanej a Havran neodolal touze neco pripsat :o)))) Tak at se taky pobavite jako ja :o))))

Tak dneska uz to vypada, ze sme bez pupinku skoro uplne, prej az vyleze na slunicko, tak se mohou znovu objevit na rucickach a nozickach. Bohuzel sme zrovna nemeli fotak, tak ani neni zdokumentovala, skoda skoda, hlavne jak byla mrzuta a brecela…ona i pres ten brekot byla sladka :o)))
Od vcerejska uz u nas slecna Mrzuta nebydli, myslela sem, ze ji budeme muset kdo vi jak vyhanet a ona si zbalila kufry a odesla sama, parada. Na vcerejsek se zase holky budily jen 2× na jidlo, jako driv, coz se da…ale dneska…bylo to 2×? nebo 3×?…nevim, kazdopadne se budily samostatne s casovymi rozestupy, takze jsem uz sotva lezla, chjo, ja je snad radsi budu budit…tohle je hruza. A po nakrmeni a ulozeni do pelechu spustila Babetka strasnej rev, jenze ja uz fakt byla tuhos, tak sem jen sedela u postylky a klimbala, ona nechtela abych ji hladila, dudlika zahazovala, tak sem ji nechala, sedela v postylce a kricela, nebrecela jen kricela a bylo videt jak je silene utahana, ale proste chtela pozornost, no te jsem uz vazne schopna nebyla. Pak ji spanek zdolal a hlavicka ji hlesla mezi kolinka, jese se probudila kdyz jsem odchazela, ale to uz jsem ji nechala a ona brzy znovu usla. Ale probudila se v 6 rano a ze uz je vyspala, no byl u ni H, ja byla vazne hotova a prinesl ji k nam do postele, tak se tu rehtala a radila a kdyz sel H do prace tak ji zase odnesl a ona usla. Trosku sem jim to nechtene oplatila, vstavaly v 8, ja rekla „jeste chvilku“ vytipla vysilacku a chrnela jeste hodinu a pul, co delaly ony netusim :o))) Toz vesela noc to byla, ale bude lip, ono bylo dost dusno taky.

Vcera sme moc neprochajdili a uvelebili sme se s kamoskou a jejim klucinou na dece ve stinu. Fanda (o 5,5mesice starsi) sporadane sedel na dece a pohyboval se v radiusu metr sem metr tam. Anezka se rozhodla oblejzat kocary, na coz jsem zvykla a pak se rozmejslela jestli neprozkouma krovi, v tom jsme si zabranily. Babetka se suverenne bez boticek rozebehla do krovi, tak sme provedly zatarasy (kdo vi jakej pejsek tam co delal, ze) a uz si metelila jen po travicce a na zavolani vetsinou prisla zpatky. V chladku bylo moc prijemne.

SYLVO - Mas pravdu, ted nema cenu neco resit, jen sem tak chtela mit trosku predstavu, ale asi pak budu rada, ze je udrzim na kocaru nez abych je neustale nekde nahanela po okoli. Souhlasim s Tebou, ze Zdenikovic holky jsou proste uzasny a je blbost se s nima porovnavat, mela jsem si vybrat nekoho „realnejsiho“ :o))))) Jsou nedostizne skvele, jak to jen dela? Nemuzes odkouknout nejake jeji figle :o)))))
Jen pro upresneni - Hartan je festovni sportak, sezeni vedle sebe, to na co jsem davala odkaz je konstrukce se sedajdama od Bebe confort. Mam kocarky dva :o)) Kdyz mam dve deti, ze :o))) tak to jen aby nevznikli nejake zmatky. Asi koupim ty sedajdy na konstrukci, jen bych to potrebovala vyzkouset, jestli se mi to po slozeni vejde do auta a to se obavam, ze bude trosku problem…no uvidime.
Pusu Ondraskovi (ikdyz je mi jasny, ze oproti bambulkam nemame u nej sanci…:o)))

KEIKO - Ja moc taborova nejsem, ale jako dite sem jezdila…no jsem asi rozmazlena…neni tu proud, tece studena voda, deti spej ve stanech…my teda budem v takovem baracku na osetrovne, tak to bude lepsi… Deti je tam 60, Anezka snad uz bude taky poradne chodit, jinak bych asi moc nejela, akorat by je vsichni tahali a co ja pak doma s nima :o))) a ten vybeh…no, ze bych je vypustila a byla v klidu, to taky ne, okolo je pole a pak les a lovit je nekde ve vysokem obili…ty brdo.
Jak budem ten tejden na dovoleny s H, tak tam internet je, nerikam, ze tam budu vysedavat denne, ale tak 2× bych mohla juknout, takze uplne z dosahu se neztratim. Horsi je to na chate, telefon by byl, ale H s ntebookem tam nebude :oP
No a jaka byla dalsi noc??

JUFKO - Mas to ale sikovne prdolky :o))) Brzy se dockas sladkeho mamamamamama mama mama :o)))))
Na ten tvuj kocarek jsem koukala, ale byla to udesna fotka a neslo z toho nic poznat. Nase cacorky po sobe zacaly chmatat az kdyz jsem je po:,–(ila a to i kdyz byly jeste ve fusaku…ja jsem teda s tim posazenim v kocarku dlouho otalela…posatit se samy umely dlouho nez jsem to zrealizovala v kocarku a v podstate si o to rekla Anezka, kdyz se mi vysoukala ze spacaku a zacala si v kocarku stoupat, tak jsem uznala ze je na case prehodit boudu a pripoutat je do sportovnich sedacek :o))) Ze by na sebe byly nejak agresivni to ne, zkoumaj si knofliky na klobouckach, stahujou si je, kradou dudliky, zkoumaj se navzajem…ale ze by si nejak cilene ublizovaly, to nastesti ne. Drzim palce aby to u vas bylo jen docasne.

JANINO - Ty vzdycky prijdes s nejakou historkou k popukani :o))) Zajimalo by me, jestli by slepice poslechly :o)))
Ted prave ctu ten druhej dil a nevydrzela sem a studuju tu metodu „stuj a premyslej“, zkousela jsi to uz v praxi? Jinak me pobavilo, ze metoda „jdi do sveho pokoje“ mnohym detem zachranila zivot, ze se rodice vydychaji a zklidni, na tom neco bude.

ZDENIKU - Cenu konstrukce ani prozradit nemuzu, byl to vazne zazrak, ze mi vyslo to co jsem si vysnila, fakt diky Bohu.
Jo Spalicek…ten sem vlastne chtela vystrachat…nektery pasaze si nepamatuju a pak to trosku nedava smysl :o)))

Tak ja mizim, zitra se snad konecne uskutecni chaticka…ted resim, jestli vzit jidelni zidlicky sebou nebo ne.....kocar asi brat nebudem…kdyz budou holky na zahrade…no uvidime…

Tak krasny den.

Monca a zver

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 24.06.05 20:19

Monis,
to je dobře, už jsou holky OK! Ještě doladíte to spaní…ale to na čerstvým vzduchu na chatě půjde samo :-))
Kočár - já jsem právě nemohla žádnej Hartan se sezením za sebou najít…tak ten sporťák, to už je mi jasný…já bych do těch sedaček fakt šla…holky to budou mít pohodlnější.
A fígle Zdeníkovic…bohužel, vždycky se děsně snažím něco špíznout…a vyjde mi z toho to, že Zdeník je prostě děsná pohodářka narozdíl ode mně cholerika…v tom je asi základ úspěchu (resp. neúspěchu :-)))

Tak si užijte chatičku a buďte zdraví!

Jo a ty koně nasbirejte a nasušte…v zimě se budou hodit!

Sylva

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 24.06.05 20:34

Ahojky,

tak spaní pořád nic moc, sice je to lepší, ale mohlo by být ještěl líp! Budí se cca 2krát za noc každá, a od 1 spí většinou Zuza s náma. Polámaný jsme děsně. Vstáváme okolo 6:30.
Holky, kdo ještě nekoukal na rodinu - tam se to teda rozjelo, máme další album se spoustou foteček a přehlednou tabulkou o všech dvojčátkách a maminkách, tak jukněte, připojte se. Asi je zbytečné dělat nějakou tabulku, když tam to všechno je! Koukněte, stojí to za to!

NOVINKA - Klárka dnes přešla 3krát po sobě celou kuchyň (cca 5m) a moc ji to bavilo, dělala u toho i paci, paci, smála se, tak už to asi taky začíná.......­.........Zuze se zatím tolik nechce, ale ta projezdí celý den s tím chodítkem od Fischer price, takže trenink mají dostatečný.
Dnes odpolko jsme se zase ráchaly v bazénku a bylo to príma. Počásko super, víken má být taky pěkný, tak si ho všichni užijte!

KEIKO + 2

 
Anonymní  25.06.05 07:14

ahoj holky,

hlasim se z dovo, uz se nam to zas krati 6dni a jedem dom. vubec se mi nechce achjo :(. Uz me ty stale stejne prochazky pekne stvou. No nic budu si uzivat jeste poslednich par dni. Musim se pochlubit. Nelinka povida hrozne rada ba ba ba baba a samozrejme ma ma ma mama mama je to kocinka. anulka piluje lezeni, uz je celkem rychla, ale castokrat prejde z lezeni na plazeni. Jeste se ji ty rucicky a nozicky pletou. Je toho proste moc. :) neluska vali sudy, takze na jednom miste moc nepobude. Normalne holky na rodine se objevila holcina co ma Annu a Nelu lednovou. :O Budu muset zas bezet protoze anulka nepapala a ma asi hlad. Reagovat na vase prispevky budu, az se vratim.
Jeste musim stihnout shlidnout nove album na rodine dvojek. Tak zatim papa a uzivejte slunicka. Dneska maji prijit bourky, tak doufam, ze to bude nejaka poradna burina. Tu ja rad. :)

pa sun + dve (zitra 7m)

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 27.06.05 08:07

Ahojky po víkendu,
pro holky co včera chyběly na chatu - to jste měly vidět, po rozjetí deníčku na rodině a oznámení chatu se nás tam sešlo 11 ! Musela jsem tedy mít neustále otevřený i deníček a album na rodině, abych vůbec věděla, kdo ¨co má a ke komu patří, ale bylo to super a za týden se to bude jistě pro velký uspěch opakovat.
Po dlouhé době se objevila i Makkyna.
Snad kromě Zdeníka chodíme na rodinu všichni, když tam zažádáte v deníčku o přátelství, budete mít ikontakty na všechny dvojčatovky - zatím nás tam je 26. Fotoalba jsou nádherná tak jukněte rodina.cz/dvojky. Seznámek tedy dělat nebudu je to zbytečny, všechno to tam už je.

MONIS - gratuluju už ke 2 chodcům!
SUN - doufám, že si dovču užíváte. Těším se na popis. HOlkám se jistě změna líbí.

víkend byl hezky-parný, snad to počásko už vydrží - hlavně na to dlouhý volno, chystáme se na chatu, tak aby nepršelo.

Tak zatím
KEIKO+2

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 27.06.05 10:25

Ahoj holky,

tak sem ani nestacila poprat Zdenikovi peknou dovolenou :o(( No, oni si to jiste hezky uziji i tak…teda tech hracek sebou..no uplne male hrackarstvi..vsak u nas to je podobne, jen zatim netahame objemne hracky, ale o to vic malych :o))
ZDENIKU - Nase Dr. a sestricka jsou taky prima partaci a s holkama mi pomahaj, kdyz je treba, vetsinou tam chodim sama. Jen pri posledni kontrole se holky predvedly muminkovsky a nechtely na sebe nechat sahnout, no doufam, ze je to prejde…treba na tom tabore, ze se otrkaji…

SYLVO - Tak zadnej figl joooo, ach jo, no proste to budeme muset brat na pohudku :o))) Ja snad moc cholerik nejsem…snazim se bejt v pohode a zbytecne nevysilovat a nedramatizovat (opak od me maminky :o))) rikam si, ze vse se da resit a tim, ze se clovek bude hned hroutit nebo lezt po stenach nic nedocili…no ale to je muj pocit, jestli tomu tak je, by museli potvrdit jini :o)))
Suseny kone by byli fajn, ale nemam v mrazaku tolik mista a v koupelne se nam smejou do oci.....jeste to budeme muset prehodnotit :o)))

KEIKO - Gratuluju Klarce k chozeni, koukam, ze se vydala hned na dalkove pochody :o))) To paci paci muselo byt kouzelne…my ho mame stale stejne jako siju boty :o))
Na chatu sme se minuly, byli sme si pro fotak, tak jsem dorazila asi az po 23 hod, ale jeste tam dve nove tvare byly :o))) Na rodinu uz se snazim take vecpat, je to teda dvojcatova naloz :o)))

SUN - Neachjuj, mate pred sebou jeste cely tyden......
Jo abych nezapomela…v le­karne sem videla prodavat mrkev od Hami…ve Sparu nevim, nekoukala sem po tom, ale v lekarne sem brala piskutky a vsimla sem si ji, takze treba zase navezli zasoby :o)))
Pozdravuj svoje kutalejici se a plazici se ukecanky a uzivejte si :o))

Tak vikendik byl prima…v ramci mysi, ktere obydlily na chate predsin…chytlo se jich tam asi 6 jen za sobotu.
Holky si uzivaly obidku na terase, pak sme napustili velkou vanicku a Babetka se tam rachala a cakala a vejskala :o))) Anezka dospavala, tak o to prisla. Grilovani nam prekazil dest, ale i z panve byly klobasky moc dobre, mnam. Tresne z prvniho stromu sklidili spackove :o( nenechali ani jednu, jen pecky na strome. No mame tam jeste dva stromy a dozravaji postupne, tak snad neco odchytime. Kupodivu se urodily i jahudky a jaky! A to uz sme ani necekali, protoze potrebovaly omladit a prihnojit a to proste nikdo neudelal. Ale sladoucky byly, mmmmm mnam mnam.
V pokojicku na chate mame takovy ten ostry zatezovy koberec - idealni, kdyz chcete, aby dite vic chodilo nez lezlo :o))) Anezka se krasne roztapkala a pak doma obe za sebou tahaly kacenku na spagatku, no proste sladata :o))) Anebo tapkaji a obe najednou zvedaji rucicky, jakoze jsou taaaaakhle veliky :o)))
A taky sme nasli Havranovi klice s pistalkou, pujcil je holkam v den narozenin (3.6.) a od te doby je nikdo nevidel, H si musel nechat udelat nove, aby se vubec dostal domu. Tak byli zastrcene pod linkou v krabici s igelitkama :o)))
H zacina byt trosku nervozni, aby vsechno stihl pripravit, jak v praci, tak na tabor, ma uz proste cestovni horecku. Do toho ho dneska chytli policajti a dostal pokutu za propadlou technickou, propadla v dubnu…nejak sme to nepostrehli…tak jeste to musi zajistit a ty lapalie s prasklym prednim sklem…no ma toho moc, ale je sikovnej, on to zvladne…ja mu musim vyrobit nejaky amulet pro krale, ktereho bude na tabore hrat a sbalit vsechno pro holky sebou, taky toho nebude malo.

Dneska to vypada na prijemne pocasicko, tak si to pekne uzijte :o))

Monca a moncicaci 12m a 3t

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 28.06.05 10:04

Ahojky,

denicek nam pomalu zapadava prachem…ujme se nekdo toho dalsiho?
Ja uz dalsi napsat nezvladam, v sobotu rano frcime na nevim jak dlouho a musim jeste zaridit kupu veci a to nepocitam baleni…takze najde se nekdo…? Je to na vas :o))

Vcera sem vypustila obe deti v nakupnim stredisku, je tam hladka podlaha, tak se dobre tapalo i Anezce, no byla to sranda. Pribehl k nim asi 3 lety chlapecek a holky na nem mohly oci nechat :o)) vubec nereagovaly na moje volani, toto brzy zacina…:o)) Pak sem je obe vypustila na hristi a docela zvladaly i borici se pisek :o)) Ale jit na provhazku bez kocarku na to je jeste moc brzy…na tabore se asi pekne rozchodi :o))

Tak zatim pacek.

Monca a moncicaci

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 30.06.05 09:50

Ahoj,
tak koukám, že jsem se přestěhovaly teměř všichni na rodinu, no proč ne? Tam jistě zaregistrujete více odpovědí, je nás tam už hodně.
JUFKA - tada s těma naušničkama je to pech, ale třeba je ještě někde najdeš. Sice to pěkně zamrzí, ale stanou se horší věci. Ale neboj, taky bych si nadávala.

ZDENÍK - připoj se taky do diskuze na rodině, jediná tam chybíš, když tady to poslední dobou nějak stávkuje, ale možná jsi vytížená u Špuntíků, co? Chat každopádně funguje každou neděli, tak se ozvi.

KEIKO + 2

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 30.06.05 10:16

Keiko,
ono je to tezky, kdyz si tu opet pisu sama se sebou :oP Tak na tu rodinu obcas juknu a kdyz neco napisu, tak mi alespon nekdo odpovi. Presto bych byla rada, kdyby to tady nezapadlo uplne. Ale jak rikam, ted to bude na vas, jestli si napisete novy denicek nebo ne. Ja frcim v sobotu rano pryc a na jak dlouho sama nevim. Treba budu zpatky hned v nedeli, ale to snad ne a treba az za tyden…za dva..kdyz se nam tam zalibi :o)) A Zdenik ted na rodinu neprijde ani kdyby chtela, v sobotu (tusim) odjela taky na dovcu a bude pryc 14 dni, takze ani na chat v nedeli neprijde, a ja asi taky ne. Psala to tady, ze odjizdi a loucila se.

No jdu zase pomalu balit.

MAA

 
Anonymní  30.06.05 21:27

Novy denicek vytvoren a odeslan. :)

pa sun dve 7m

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama