DVOJČÁTKA A SPOL. číslo 8 - HRAČKY

Rodičovství

Dobrý den všichni! Tak měsíc se přehoupl ani nevím jak. Holkám je už 20m a jsou to pěkné divošky, i když nás na čas z normálního provozu vyřadila choroba. Dneska jsem si říkala, že můžeme trochu probrat dvojčátka a hračky. Tak s chutí do toho a půl je hotovo. ;)))

Hračky..... Hračičky...... Máte taky takový pocit, že když vejdete do hračkářství nejraději byste svým dětem domů odnesli celý obchod? Tak teda já to mám… i když musím říct, že jsem docela náročňák a stačil by mi výběr toho co se mi nejvíc líbí. Někdy se mi zdá, že některé a kupodivu leckdy i většina hraček se mi zdá pro děti dost nezajímavá, nepodnětná, nekvalitní a čím víc se mi nelíbí kvalita či vůbec smysl hračky tím je to či ono dražší…ale jsem asi opravdu nevděčný zákazník ;-))). Ale o tom dost. Každý máme nějakou představu „dobré" hračky a taky si můžeme hoooodně vybírat. Chtěla bych jen tak lehce zabrousit na téma nakupování hraček pro více dětí na jednou. ;-)) tedy více stejně starých dětí.Tady udělám jako hvězdičku pod čarou - poznámku ke které se asi vrátím tak dávejte pozor kdybyste narazili na nesmyslně zařazenou větu v textu, tak to je jako k tomuto ;-)))

Tak a jak je to u nás s hračkama? Jsem asi divná, ale já první hračku koupila holkám asi měsíc po narození…néé že bych se netoulala ladně s břichounem mezi regály hraček, ale chtěla jsem holky nejdřív vidět, osahat si je a když si je pak takhle naživo otipuju tak pak určitě koupím to správný, myslela jsem si. A taky všichni před i po porodu nosili hračky…takže výběr štěrchátek nebyl špatný ;-))). Takže jsem opravdu při své první vycházce bez holek (trvala 1 hodinu ;-)) díky kojení, zakoupila první hračku..byl to takový pletený, zelený žabák (později přibyl druhý, žlutý kačer (?) (No má to zobák..) dnes tomu říkáme „žluťák a zeleňák" nebo spíš „žluťáci" holky si je oblíbily tak, že bez nich nejí, nespí a vůbec jsou pořád při ruce ;-))) vždy musíme najít „uťáky". Takže jsem docela pyšná na to, jak jsem se trefila. Mají vaše ratolesti taky takové mazlíky? Myslím, že jsme tímto obdobím asi prošli všichni..;-)) já měla takovou gumovou naprosto odpornou opici…a jako mazlíky jsme měli se sestrou křemílka a vochomůrku…a pak pár dalších hraček, které se schovaly, protože měly největší úspěch.

A teď se dostávám doufám, že ne moc kostrbatě k tomu, co mě docela zajímá. Co všechno kupujete dětem dvakrát (či víckrát ;-). U nás teda jsou dvě tatry (náklaďáky), dvě hadrový panenky, dvě odrážedla, dva „uťáci" ;-)) a pak už nic moc, spíš si teda nemůžu rychle vzpomenout, ale opravdu toho o moc víc nebude..jo dva nový krtečci v čepici..jinak máme vlastně všechno (no trochu to zjemním ;-)), velkou většinu, jen jednou. Holky se teda docela spartánsky učí dělit se…upřímně moc jim to nejde ;-))) teda někdy to fakt nejde a musím je i „roz:,–(it" ;-))). Ale doufám, že tento náš veskrze výchovný počin, jednou bude pochopen..;-))) no ne, logicky, vždyť bychom se nevešli za chvíli do baráku mít všechno dvakrát. ;-)). A tak mě teda díky mé zvědavosti zajímá co všechno se u vás nakupuje za hračky dětem -dvojčatům, (vícečatům) dvakrát (vícekrát)? Nebo co si myslíte, že je třeba koupit dvakrát…jo a k té hvězdičce: pamatuju se, že se svou mladší sestrou jsme tvrdě vyžadovaly stejné hračky…no povedly se panenky ;-))))) takže u sourozenců asi ani moc nerozhoduje, že jsou stejně staří…;-)))))

Nevím jestli se mi dneska podařilo nějak vás zaujmout už začínám asi po třetí..a pořád skáču mezi myšlenkami jak splašenej zajíc ;-). Takže toho radši nechám. A ještě rychle přivítám JARO i v tomhle našem deníčku! Už je to tady, holky namažme si pod kolenama a hurá na výlety..dlouhé krásné voňavé…

Mějte se všichni krásně

Zdenik a Martinka a Janička (něco málo přes 20m)

Váš příspěvek
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 23.03.05 22:25

juchuuuu deniceeeeeek!!!

Parada Zdeniku, diiiky.
Jdu ho prelouskat a pak vam napisu i novinky od nas…treba jsem dneska prvni :o)))

Monca a moncicaci 9 a 3/4m

hobitek
Povídálka 11 příspěvků 23.03.05 22:25

Hurá, jsem první, tak jdu číst.

hobitek
Povídálka 11 příspěvků 23.03.05 22:50

Hm, tak jsem alespoň druhá. Zdeniku, moc hezký deníček.
U nás je to s nakupováním hraček tak, že pokud to již nemůžu vydržet, jak se mi všichni tři rvou o jednu hračku, tak to vzdám a dokoupím ještě druhé dvě stejné, což je ale dost problém, protože dost hraček, co mám pro Lukáška jednou, jsou kupované již dva, tři roky nazpátek. Tak chodím a hledám stejné bagry, přestože mám jednoho čtyřletého Lukáška a dvě 18 ti měsíční holčičky, tak si všichni strašně rádi hrají právě s bagrama, autama. A co že to mám ještě třikrát, no samozřejmě míče, ty mají ale drobnou vadu, jeden je s modrou beruškou a druhé dva se žlutou - to je velká vada, protože se moje zlaté, hodné, krásné dětičky dokáží servat jako koně právě o ten balon, který je jen neden:-)) Mám taky dvě stejné panenky, ty holčičky většinou nosí za nožičku, nebo jim okusují různé části. No a od Ježíška holčičky dostaly kočárky - golfky, ty jsou ale bohužel jen dva a Lukášek se neustále hlásí o kočárek, tak to vypadá, že chtě nechtě půjdu kupovat třetí stejný kočárek, neudělám již tu chybu, že bych koupila kočárek v jiné barvě, na to se mám příliš rááda.
Dost hraček máme taky jen jednou, ale to jsou většinou takové hračky o které se nesváděly líté boje a vcelku dobře si je dětičky půjčují. Lukášek naučil dost brzo holčičky směnnému obchodu. Vždy přijde k holčičce, které má v úmyslu odcizit daný předmět s tím, že jí nabízí něco, co ona samozřejmě nechce a vůbec ji to nezajímá. Lukášek na to jde dost fikaně, danou nezajímavou věc předvede, co všechno dovede, naláká holčičku na špek a když se jí to zalíbí, šup a sebere jí hračku o kterou má zájem on. Pokud ale holčička předem vycítí, že se k ní blíží nebezpečí v podobě Lukáška, který má v úmyslu jí sebrat tu krásnou hračku, které so ona nechce vzdát, tak začne šíleně křičet a metat ručičkama - velice zajímaví pohled pro nezávislého pozorovatele - a snaží se utéci někam do kouta aby o hračku nepřišla. Buď to v tomto okamžiku Lukášek vzdá a jde si hrát s něčím jiným, nebo na nebohou holčičku zaútočí a strhne se přímo zápas, kde naše malá, hodná, mírná holčička po Lukáškovi šlape hlava nehlava - nebezpečné hlavně v případě, že je okovaná (má botičky). Chudáci sousedi si musí myslet, že ty dětičky vraždím, jaký je u nás občas řev:-)))
Tak to jen toliko k pořizování některých hraček třikrát - stejných samozřejmě. Když to zkrátka moje nervy nevydrží, tak ať si říkám, že je to nevýchovné, přesto jdu a danou hračku dokoupím ještě dvakrát. Naše babička říká, že se už nevejdeme do bytu, ještě štěstí, že jsme dětem nechaly ten největší pokoj jako dětský pokojíček. Přesto jsem již dosti značně zarovnáni hračkami:-))
Tak jsem se vykecala, doufám, že to bude někdo číst, snad to není moc dlouhé. Krásné Velikonoce všem přeje Evča + Lukášek + Karolínka + Kristýnka
PS: Onlouvám se za chyby

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.03.05 23:01

Ahojky holky,

Hobitku - juuu moc te vítám! začínáme se rozrůstat! to je paráda! teda moc se mi líbí jak Lukášek předvádí nezajímavé hračky…to je filuta! i když se mi zdá, že holky se taky snaží se uplácet navzájem, někdy (teda hlavně) Janička vždycky lapne něco co nechce a snaží se to nacpat Martince do ruk jakože je to to pravé co právě musí mít a objekt zájmu je jí díky chvilkové nepozornosti vyškubnut z ruky…mno pak se strhne…no však si dovedeš představit…můžeš (už asi jen pro mě) napsat nějaké bližší info..teda jako správná drba..míry váhy, co porod, co kočár, co reakce když už máte doma Lukáška, a jak se vůbec tak nějak máte, odkud jsi…jestli už si byla na chatu a holky už te znají tak se moc omlouvám..ale jsem zvědavec dost těžkýho kalibru..

Monis - tak já ještě nepůjdu spát a počkám co je u vás…;-)))))

jinak choroby jsou u nás na velkém ustupu tak snad se dostanu casteji…a jeje jeste jsem zapomela na dane…no nic to se skloubí ;-))))

zatim pa

Zdenik a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.03.05 23:08

bože! ;-))))))))))))))) drba=drbna, míry váhy dětí......ježiš já fakt dneska nemám den ;-)))))))) prominte, dneska jsem se fakt předvedla..zavřít…;-)

Zdenik

hobitek
Povídálka 11 příspěvků 24.03.05 00:16

Ahoj, tak já Ti ve zkratce představím svoje dětičky. Lukášek, velký bráška, jsou mu čtyři roky, narodil se o Vánocích 26.12.2000 - holt to chtěl stihnout ještě v roce 2000. Když začal trochu pobírat rozum ale přesto byl hodné dítko, tak jsme se rozhodli s manželem, že mu pořídíme brášku, když je tak hodný:-) Dopadlo to tak, že se nám 2.9.2003 narodily dvě holčičky Karolínka, která vážila 1740 g, měřila 43 cm a Kristýnka, která vážila 1890 g a měřila 44 cm - narodily se ve 36 + 1 tt. Vždy jsem prohlašovala, že budu mít jen kluky a pokud náhodou bych měla holčičku, tak jedině dvojčata, tak se mi to splnilo.
Holčičky se narodily v Hradci Králové, kde jsme poté byly ještě měsíc, dokud slečny nevážily 2,2 kg a 2,1 kg a mohly jsme jít domů. Pobyt v nemocnici, to bylo dost nepříjemné období, protože za celou tu dobu jsem Lukáška viděla jen jednou. Starala se o něj babička a tento měsíc bez maminky pojala tak trochu cestovně, aby přivedla Lukáška na jiné myšlenky - projezdily celé širé příbuzenstvo a Lukášek to díky tomu snášel celkem v pohodě.
Když jsem přišly domů z nemocnice s holčičkama, byl Lukášek strašně natěšený na svoje holčičky. Každému vykládal, že jedna holčička je jeho a jedna maminky, když se ho někdo zeptal: „A co táta?“ , tak Lukášek odpovídal: „Táta chodí do práce“ tak holt tatínek chodí do práce od rána do večera a holčičky jsou již rozebrané:-))
Lukášek si vždy holčičky hlídal, obzvláště poté, co se ho párkrát lidi zeptali, jestli by jim jednu nedal, tak je pěkně hlídal a nechtěl k nim nikoho pouštět, co kdyby náhodou? Jen jednou udělal vyjimku a to když se ho teta zeptala, jestli by jí jednu holčičku nedal, tak odpověděl, že už klidně jo, protože maminka má plný mražák mlíčka a že když si k holčičce přibera kýbla mlíka, tak že si ji může půjčit, že nebude mít hlad. To ještě šlo, když lidem vykládal o tom mlíčku v mražáku, ale dost síla bylo, když se mezi lidmi jen tak zmínil (tuším to bylo na otázku, kdo je lepší, jestli babička nebo maminka), že maminka je lepší, protože babička má špatný prsa, protože nemá mlíčko pro jeho holčičky. No dětičky jsou dost upřímné a některé hlášky opravdu stojí za to.
Zkrátka u nás je dost veselo, bydlíme v malém městečku, kde se rodí minimálně jedny dvojčata do roka, občas i dvoje - v nemocnici jsem byla s jednou maminkou od dvojčátek kluků, která pochází z Třemošnice a její kluci jsou jen o pár dnů starší než moje holčičky. V našem pětipatrovém paneláku, který má dva vchody má každý vchod svoje dvojčata. Statisticky to vůbec nevychází a docela se tím bavím, protože pokud někdo chce dvojčátka, tak stačí aby se přistěhoval do Třemošnice (nebo popřípadě z Třemošnice pocházel), počkal si na vhodný rok, kdy ještě žádná nejsou a má vyhráno:-) Asi to bude tím vzduchem, nebo vodou.
Tak to je pár řádek o nás, sned by to mohlo do začátku stačit. Případné další příhody mých ratolestí ráda doplním.

Jsem moc ráda, že jsete již v pohodě a nemoce ustupují, ty daně snad taky zvládneš, když zvládneš dvojčata, tak už zvládneš všechno :o)

PS: Ony ty dětičky jsou snad všechny pěkně mazané, co je nemá napadnout, to je napadne, co by se naučit nemusely, to umí okamžitě, viz ta výměna hraček. Člověk ani neví, kde se to učí.

Tak se měj krásně, užívej si jaro, jen doufám, že už zůstane a že bude krásně teplé a sluníčkové.

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 24.03.05 00:50

Tak predem meho sahodlouheho prispevku bych chtela pogratulovat Bmbulim k 20 mesicninam :o)))) holky, vy teda rostete do krasy, a jak je jaro a vytahnete sukynky, to bude odrenejch kolen a nosu :o)))

Hracky? Jedno z mych oblibenych temat, vsak nektere znacky jsme tu uz pekne propraly - Lamaze, Sassy, Tolo,…abych na nejakou svou oblibenou nezapomnela a neurazila :o))
A dvakrat? To rozhodne vsechno nekupuju, uz takhle toho maj az az a nejoblibenejsi hrackou se stavam ja a jsem jen 1×, takze je o me dracka. No 2× mame…velky nany (panenky) co dostaly od znamych k vanocum, pak…musim se jit podivat…no skoro nic, nasla jsem dva slony chrastitka a to jeden je zelenej a druhej zlutej a od nekoho jsme je dostali. Ja holkam v tehotenstvi koupila jen uzasnou vonavou kachnicku do vody od Tolo. Jinak maji treba kazda jednoho Lamazaka - zabaka a svetlusaka. Nebo maj od Sassy (od tchyne k vanocum) berusku a miminko, volala jesli ma koupit jedno mimi hnedy a druhy ruzovy nebo mimi a berusku, tak jsem zvolila druhou variantu. Jo kousatka od Nuku mame 2×, ale jine barvy a ted nove od MUM, protoze v baleni byli dve. Jinak z tech vetsich hracek maj jeden chechtaci hrnec, navlikaci kyticky na tyc, klinkaciho klauna a klinkaci veverku (koupeno s nekolikamesicnim rozestupem), koralky jezdici po dratu z Ikei, placaci kachnu, spoustu drevenejch hracek z nichz nejoblibenejsi je mys, kterou Anezka dostala k svatku. No a taky knizky a nejaky plysaky, novejch moc neni, po me jich maj totiz fuuuru. Jo a jeste jsou moc oblibeny ruzny velikosti micku, za tema lezpu jak pejskove. Takze v podstate 2× mame jen minimum. V praxi to vypada tak, ze Anezka si vezme hracku, Babetka pribehne a vezme ji ji, pak si Anezka veme neco jinyho, Babetka po tom po chvili capne, Anezka si vezme zpatky tu puvodni a po chvilce si ty hracky jak ne povel vymenej :o)) Nekdy se trosku pretlacujou, treba hlavickama nebo se o ne pretahujou, ale Babetka je silnejsi a Anezka je asi mazanejsi, protoze mam pocit, ze si jakou druhou hracku bere to co ji zrovna moc nezajima jakoby kalkulovala s tim, ze na ni nalaka Babetku a ziska tak tu puvodni hracku zpatky. Hlavne vede cokoli co se dobre cuca, zejmena kolecka u drevenejch hracek, to systematicky ocucavaji jedno po druhem a zvlaste Babetka si na tom dava moc zalezet a velice zodpovedne se u toho tvari :o))) Jo a peraky mame dva - cmeldu a mys.
V postylce na spinkani maji moje plysaky od Nici - Babetka ledniho medvidka a Anezka soba, ja mam velkyho soba. Ze by bez nich neusly to asi zatim neprobiha, ale vim, ktere hracky maji oblibene a na chvili je hodi do klidu treba pri oblikani. Preference se tam jiz zretelne objevuji, jen posledni dobou k odlakani pozornosi ode mne nepomahaji ani osvedcene triky :oP.

No a co nas noveho? Tak kazda ma uz dva zuby (no jo, to mame taky dvakrat :o))) a pochopitelne oba prvni nasel tatinek, ja az ty druhy, nojo. Mame koupene jidelni zidlicky z Ikei (taky dvakrat, a pak ze nic, co?) a jsou super. V pondeli jsme vyzkouseli jogurt s boruvkama, dneska krmil tatinek tak deti byly komplet fialove vcetne zidlicek :o)) Taky jsme uz udaleli sportovni upravu kocarku,myslela jsem, ze jeste nejaky tyden vydrzime, ale holky si to vcera rozhodly samy. Nejdriv Babetka prisla na to, ze z toho fusaku-tasky dokaze vytahnout obe nozicky - neptejte se me jak, tan fusak ji konci nekde u raminek. Takze vcerejsi prochazku travila s nohama nahore, vyhrejvala si tapinky na slunicku :o))) Tak jsem ji odryla, bylo hezky. Pak se probudila i Anezka, tak jsem ji taky odkryla aby ji to nebylo lito a to nase sidlo sup a uz byla na brisku, hups do sedu a hups uz byla na Babetce a corla ji dudlika :o))) Byla to prca, jen jsem ji nemela nijak prikurtovanou a tak jsem se bala, ze ji nekde ztratim. Byly vazne sladky, holky-kocarkujici partacky se mohly umlatit smichy :o))) Tak jsem svlikla kocar, vyprala a dnes jsme vyrazily v jarni uprave. Na boudicce mam slidove okenko a smiruju je, co tam delaj, Anezka na nej prisla a juka se nahoru a dela na me cukrbliky :o)) nejvetsi zazitek z toho dneska mel holek kamos Fanda (14m), porad se vyklanel z kocarku a chechtal se na ty nase cacorky.

Tak pro dnesek koncim, uz mam vygumovano.
Krasnou noc, krasne rano a krasny jarni den
 preje

Monca a moncicaci 9 a 3/4m

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 24.03.05 00:51

Hobitku promin :o)) ale bylo to fakt o fous. Vsak jsem taky datlila co mi prstiky stacili :o)))
 M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.05 07:05

Ahoj holky!
Tak dnešní ráno začalo hezky. Zabrousila jsem na emimčo a hned vidím článeček od Zdenika o Dvojčátkách a hračkách. Neustále řešíme tento problém a uznávám, že také bych nejradši koupila dětem celý svět, kdyby to šlo. Člověk jim chce dát snad všechno, ale my, rodiče, si musíme uvědomit, čeho tím dosáhneme.
Já mám takovou zkušenost, že nejdříve jsme koupili oběma jednu hračku. Jestli se jim bude líbit. Samo sebou, že se líbila. První den začala tahanice. Tak jsme s manželem řekli (i když tomu ještě určitě nerozumí), že chvíli ji bude mít HOnzíik, pak ji předá Ninušce. To víte, že bylo křiku a vztekání. Jenomže já je opravdu už chci naučit trochu dělit se a tak. Co až půjdou do školky a budou se vztekat, že chtějí to, co má ten druhý nebo mu to budou brát z ruky?? Toho bych se chtěla vyvarovat. Takže všechno máme jednou. Co se týká plyšáků, tak nemají žádného oblíbeného zatím. Ninuška chvíli spí s gumovou panenkou, která je ještě z mého dětství a Honzíkovi udělá radost, když mu do postýlky položím knížečku. Akorát odrážedla, ted co bude jaro, musíme mít logicky dvě.
A ještě jeden můj postřeh - kolikrát se vám stane, že dítko baví ona hračka jen pár dnů, ne-li den? Takže proč kupovat vše dvakrát, že? Nejlepšími hračkami jsou pro naše bobky stejně PET láhve, vařečky, ponožky, které mi roztahají po celém bytě, boty, krémy, průpisky, kolíčky na prádlo aj. A toho je doma vždycky habaděj.
Je fajn, že vymysleli dětské koutky. KDyž tam občas zajedete s dítkama, tak se vyřádí a užijou si hraček, které doma nemáte. A to, myslím si, na to rozmazlování stačí ažaž.
Takže šťastnou ruku při nákupu hraček a všem krásné jaro!!
Rachel a dvojánci Nina a Honzík (skoro 18 měsíců)

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 24.03.05 09:42

Ahoj holky!
Zapnem dnes ráno počítač a hneď dve dobré správy. Prvá, že mi konečne od nedele ide emimino a druhá, že je nový deníček!
Zdeniku hračky pre dvojčata, to je super téma. Zamýšľala som sa nad tým ako to budem riešiť, či mám kupovať hračky dvakrát, ale vidím, že to neni nutné. Snáď stačí pár kúskov. Pretože inak budeme mať byt zahltený len hračkami. Oliverek ich už totižto má minimálne tri veľké krabice a mať toľko i dvojčata, tak sa tu už nevlezeme:-)
Hobitku, to je super, že si sa k nám pridala. Konečne nejaká mamina, ktorá je na tom približne ako ja. Aj keď Ty máš vekový rozdiel trocha vačší ako budem mať ja. Ja mám synáčika narodeného v máji 2003 a teraz v máji čakáme dvojčata, takže to budú rovné dva roky. Rada si prečítam Tvoje skúsenosti a rady. A určite budem aj nejaké veci vyzvedať, teda ak smiem:-)
Inak ja som včera bola u dr., som v 31 tt, zatiaľ je všetko ok, ešte som ukecala mojho dr., že za 14 dní ešte možem prísť k nemu, ale potom sa už musím ísť hlásiť do rizikovej poradne do porodnice:-( To sa mi vobec nechce, lebo sa tam musí dlho čakať… Ale na druhej strane, porod sa už blíži míľovými krokmi…
No emimino blbne i naďalej, radšej to odošlem, než mi to spadne. zajtra odchádzame na sviatky k našim, tak vám prajem veselú veľú noc, užite so to a oddýchnite si.
Maťa 31tt a Oliver 22mes.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.03.05 12:18

Ahojky Maťo,
ted nevím jestli jsi nepsala že pujdes do poradny do bohunic ale na obilnaku bych doporucila pani dr.Gerychovou (teda doufám že to správně píšu) sice jsem vždycky čekala (oni ti dr musí k akutním připadum takže se tam fakt čeká…bleee)ale byla milá, příjemná a vůbec jsem z ní měla dobry pocit. ¨jestli pujdes na obilnak tak se tam objednej rovnou k ní ;-)))) i když oni ti dr docela pendlují i do bohunic ;-)))) jinak na obilnáku se mi líbilo, že je tam hodně mladých doktorů…chlapu­..vcelku pěkný pohled na ne byl..;-))))) hlavne na utz ;-)) akorát teda když jsem na ně vybalila to svý obrooooovský břicho popraskaný až k bradě, tak to byl houby model ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Zdenik a M+J chrupčíci

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.03.05 12:34

Ahojky holky,
tak dneska jsme zahájily bábovkování na naší malé hromádce písku na našem pidi dvorku…určitě dodám foto ;-))) holky vydržely být o hodinu déle vzhůru ;-))) u oběda mi obě mrkaly víčkama aby ještě chvilku vydržely…no sranda s něma…;-)))

Monis - uplně jsem si vzpoměla na naše bambule jak se začaly vrtět v kočáře když jsme je vylouply z fusaku a okamžitě si začaly sedat…a to jen v kočáře přitahovaly se za bok a už koukaly co je novýho..bylo to nááádherný, mrskaly sebou přesně jak popisuješ…no dýchlo to na mě…fakt je jaro! gratulujem k zubům. teda ten váš táta musel šmírovat aby našel prví zuby co? ;-))))))

Hobitku - díky za info..;-)))) naprosto vyčerpávající ;-)))) ty hlášky jsou bomba! už se těším jak budeš psát co hlásí všichni tři zaráz až se holky pořádně rozmluví..;-))) to bude myslim na špunty do uší ;-))) co? u nás už jsou první rozumy…"Holky co dělá táta? - MAKÁ…;-))))

Rachel - jojo…taky jsem ještě chtěla dodat že hračky holky tak nějak netankují…berou si ty oblíbence a pak všechno co se jim dostane do ruky…momentálně je nejlepší zábava strkání šroubků do topení..ony ty šroubky mají větší průměr hlavičky a krásně drží na těch šprušlíkách co máme zvrchu na topení..to vydrží hodinu naprosto důkladně přesouvat ..kam chodí na šroubky jsme neidentifikovali ;-)))) ale na té naši stavbě se není čemu divit ;-))))

holky utíkám si udělat kafčo a jdu si ho vypít ven…máme sezení …z palet a cihel..takže romantika…jo a taky jsem rozházela travní semeno…sice máme v plánu na ten dvoreček asi půlmetru hlíny zavážet ale kdo ví kdy to bude…loni jsme trávily na hlíně..letos bude tráva ;-))) juuchúúúú
připadám si s tím slunkem taková jako naprosto rozjařená ;-)))) tak se nedivte jestli budu působit pár dní jako trotl ;-)))

Zdenik a M+J

jufka
Kecalka 361 příspěvků 25.03.05 08:24

Ahoj holky,

tak jsem se konecne dockala… Nevim, co se delo, ale vubec jsem se nemohla pripojit na emimino a uprimne, docela mi to chybelo… A kdyz uz se pripojeni povedlo, tak jse nic nepsaly:-) No nemela jsem smulu?

Zdeniku, krasny hrackovy denicek. Tak nase dvojcata maji zatim skoro vsechno dvakrat. Proste kazda navsteva, ktera neco kupovala, ma tendenci koupit hracku dvojmo:-) Ale jsou natolik moudri, ze treba jednu hrkotku od Tola maji s klaunem a druhou s holcickou, jeden plysovy medvidek od Ruse je modry a druhy ruzovy apod… Pod stromecek dostali chrastitka od Chicca, jeden hlemyzde a druhy kachnicku, a potom taky treba male hrkaci plysacky jeden ovecku a druhy kacenku:-) Mame mozna vyhodu, ze mame chlapecka i holcicku, takze navstevnici rozlisuji alespon barvy:-)

Nejvic ale jsou ted u nas v kurzu hracky oid Lamaze. Na radu Monis jsem koupila svetlusaka a potom se mi libil uzel. Docela se jim to libi, nekdy jim ty hracky zavesim na hrazdicku, nekdy si s nimi hraji sami. Ale je fakt, ze jsou jim 4 mesice a zajima je ze vsech hracek nejvic jakakoli osoba, ktera je ochotna je chovat:-)

Doma mam po starsich detech obrovskou kupu Lega. Kdyz byl pred 11 lety maly Davka, tak moc druhy hracek nebylo a protoze byl prvni vnoucatko z obou stran, tak vsichni zacali kupovat Lego duplo. Mame snad vsechny :,-(y, ktere byly, vcetne elektrickych vlacky, ZOO, farmy, domesku apod. No a obrovskou krabici duplo kostek. Protoze Lego bavilo jak Davcu tak Danusku, tak jsme uspesne pokracovali v nakupovani Lega pro vetsi deti, tak ted je pod posteli obr krabice, obsahujici kostky i z normalniho lega. Nejhorsi je to na uklizeni, protoze obcas velke deti neco prehlidnou, a ja slysim jen cvakani kosicek do vysavace…

Chystam se na koupeni chobotnice od Lamaze, je hrajici, tak vyzkousime, co tata vydrzi:-) Nesnasi tu hrackovou muziku:-) Potom jsem videla katalog od Tola, tak uvidime. Ovsem sebekriticky musim uznat, ze doma mame obr kupu hracek, se kteryma si i ty velke deti hraly malokdy. Treba vsechny Lego panenky s pokojicky… A Danuska si s nimi hrala snad jen tak trikrat… Nebo kdyz Danuska mela dva roky, neodolala jsem a k vanocum dostala BabyBorn panenku… stala pres dva ticise a jeste ani ted si s ni nehraje… A to k ni ma kupu obleceni, postylku a golfky… Ma kupu panenek Barbie a MyScene, vzdycky si je preje, ale pak jsou odlozene v kufriku. A vite, s cim si moje sestileta dcera hraje nejradeji? Rikame tomu „s tretkama“. Jsou to uplne titernustky, droboulinke hracky treba z kindervajicek a nebo z nejakych reklamnich predmetu… Muj muz rika, ze pokud se neda hracka schovat za nehet, tak Dancu nezajima:-) No a David ma nejradeji postavy z Pana prstenu, potom nejake robory a rytire z Lega a postavu Spidermana… Takze nic moc vychovneho:-)

Mejte se krasne o velikonocich, snad se tu jeste dostanu na nakouknuti. Jo, a co rikate pocasicku? Uzasne, ze? Ja uz se tesim, az v cervenci udelam mimcu m z kocarku sportak… Uz se v tech taskach desne mackaji.

danca, radecek a romanka 4 mesice, danielka 6 let, david 11 let

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.03.05 20:13

ahojky holky,
tak je tak krásně že jste určitě všechny celý den byly venku co?

chci vám popřát KRÁSNÉ velikonoce! ať si v ut sednout ;-)))

jinak ještě k těm hračkám..já mám normálně mezery jak hrom…musim si napsat ty značky co tu píšete a juknout co je to zač…teda některé..;-))) a zjistila jsem že kyblíky na písek musíme mít podobné..jinak bitka! lopatkama hlava hlava, písek vzduchem lítá…no paráda..ale snad to vychytáme..dva máme stejné (jen jinou barvu) akorát že když oba ukořistila Janička ;-))))

no nic mějte se krásně a pište

Zdenik a M+J

Makkyna
Povídálka 41 příspěvků 25.03.05 23:30

Ahoj holky,
taky jsem se sem dost dlouho nemohla dostat. A dlouho tu nepobudu, ráno odjíždíme k rodičům a doteď jsem balili a já zachvilku padnu :(
No ty hračky je bezva téma, pište pište, já potřebuju inspiraci.
My máme stejné: 2 bílé medvědy, 2 hnědé medvědy (jen jiný odstín), 2 malé látkové štěrchátka koníky (modrý, červený), 2 malé pejsky (světle a tmavě hnědý), měli jsme 2 sicherky (jedna už praskla, ale ty byly pro začátek super pro ty malé paprčky) , dva malé míčky. Das ist alles. No, pak už toho nic moc nemáme, různé štěrchátka, kelímky (ty vedou teď), gumové knížky (to mi tady někdo z vás radil :)) , housenku Lego (má štěrchacíkostky, a ty je teď baví žužlat), nafukovací válec, fotoaprát Chicco a za Pampersky nám tento týden poslali housenku Fisher Price a hudební stolek.
No takže tento arzenál doplňuju už kuchyňským nádobím - stěrky, sítka, a PET lahve :) Takže pište, pište, co se vám osvědčilo. Co třeba to Lego Duplo, vyhráli se vám s tím děti? Mám zálusk na ten domeček, když tak na www.legacek.cz :)
Světlušáka jsem chtěla, ale tam kde jsem nakupovala, ho jaksi zrovna neměli tak to vyšumělo …
No nic, mě už se klopí víka tak ať ráno vstanu.

Dobrou noc přeje
Makkyna +2 (8 m. a kousek) dnešní váhy: 8,8 kg a 8,5 kg :)

Makkyna
Povídálka 41 příspěvků 25.03.05 23:31

Jo a krásné prožití Velikonoc!!!!!!!!!­!!!!!
M.

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 26.03.05 21:25

Ahojky,
tak mám chvilku čas, holky konečně odpadly, tak musím taky něco písnout.
Poslední týden je to u nás opravdu zabíračka , která vyžaduje celodenní nasazení, na zapnutí počítače není opravdu čas ani na minutku!
Holky stoupají úplně všude, padají, zá:,–(ně obě najednou a rovnou na hlavičku - sebevrazi! Když se někde postaví ( stojí 24hod denně), neumí slézt, začnnou řvát a padají.......­......NESTÍHÁM! Pád§ už bylo hodně a já se o ně fakt po zkušenosti z dubňátek bojím!
Nejhorší je, že stojí neustále i v postýlce, když mají jít spát, takže u postýlek sedíme někdy i 1,5hod než sikonečně lehnou a zaberou.
V kočárku už taky sedí, mají moc nových dojmů a v noci nechtějí spát a nejradši by si pořád hrály - většinou tak od 1 do 3 stojí a řvou, nebo si hrajou, my hlídáme, aby nespadly a neuhodily se o protější šprusle ( bohužel jsme často neuhlídaly :((( ) Už aby se naučily padat, a ze stoje si aspoň sednout.
Poslední týden je fakt krizový - zatím nejhorší období! Oba jsme s taŤkou vyřízený, oči jak králíci a holky neuvěřitelně fresh! Fakt nechápu, kde tu energii berou když vstávají v 5:30, přes den naspí max 2 hod po obědě v jedoucím kočáru a usínají okolo 21.hod!
A když si představím, že bude ještě hůř, jak všichni tvrdí, tak se nedivím, že tolik matek se v době mateřské stává alkoholičkami.
S jídlem je to čím dál lepší, konečně už prošly i kousky, kojíme už jen ráno a pak až večer a v noci ( ale to někdy i 3krát ! ) Odpoledne si vezmeme přesnídávky s sebou ven a krmím je v kočárku, takže když teď bylo hezky, byly jsme venku skoro až do večera, poseděla jsem i kafíčka, už je to fajn, kéž by nám to teplíčko vydrželo!
JInak to sezení v kočáru je moc fajn, lidi jsou z holek úplně hotový, prej se nám povedly. Taky jste tak pyšní, když si je vezete? Já pořád!
Tak tolik zatím od nás

Nevíte coje s Petronellou? Dlouho jsemji nikde neregistrovala, že by prožívala to samý jako my a neměla čas?

KEIKO + 2 ( za týden 10 měs)

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 26.03.05 21:34

Ještě jednou já
Zapomněla jsem napsat, že jsme byli na první dávce tý obrny (máme teda tu píchanou vakcínu), zrovna jsme tedy provedly 10 měs kontrolu.
A: to nebudete věřit…Klárka měla 9900 a Zuza 9150g! 70 a 71 cm! Takže dnes už máme doma 10kg mimčo, to jsou naši nedonošenci! :)))))))))))
Taky už dorazily autosedačky, byla proemiérová jízda a jsou super! Holkám se líbí výhled a spát se vnich prý bude taky dobře! Koneečně na ně obě uvidím! Z toho mám fakt radost!
Přeju hezké velikonoce všem!
 KZK

Petronella
Kecalka 108 příspěvků 28.03.05 12:30

Ahoj holciny,

po hrozitansky moc dlouhe dobe Vas moc zdravim.Meli jsme rozbity pocitac a tak jsem mela utrum :o(
Jsem rada,ze se k nam pridaly nove maminy,i kdyz musim rict,ze v tom mam trochu zmatek :o)))
Budu reagovat jen zbezne,co si kde pamatuju.

ZDENIK - moc vyvedeny denicek!!! U nas je to s hrackami tak,ze plysaky,kterych mame tuny,nikoho nezajimaji,takze bojuju sama se sebou,jestli je mam vyhodit,aby nezabiraly misto. Par hracek maji prckove spolecnych,ale popravde,vzdycky je nejzajimavejsi ta,kterou ma zrovna v ruce ten druhy :o))) Klasicky nejvic atraktivni jsou varecky, hrnecky, PET lahve s ryzi apod.

KEIKO - tedy vy jste ale poradny zensky!!!!! U nas je to : Fanda 8.73 kg a Petra 8.08 kg, takze jsme proti vam uplny hubenouri :o)))
Krasy stoje na nohou objevila zatim jen Peta a stacilo ji parkrat ukazat,ze ma podlomit kolinko a je zpatky na ctyrech a uz to zvlada sama. S usinanim je to podobne. Resime to tak,ze je oba doslova zamotame do periny,jako kdyz byli mali.Nekdy to zabere hned, nekdy az ponekolikate,ale docela to funguje.Vetsinou se zachumlaj a chrnej :o) Tak to zkuste,treba to bude lepsi.
V kocarku taky sedime a je mi jasny,ze musej mit ty svoje makovicky uplne nacpany dojmama :o)

MONIS - blahopreju k zoubkum, uz jich mate vic nez my a tos mela obavy vid?

NOCNI KOJENI - v poslednich dnech jsem byla uplne grogy z vycerpavajicich noci a neustaleho vstavani, vytahovani prcku z postylek, ze jsem razantne primela manzilka k tomu, ze prcky natvrdo odnaucujem. Prestehovala jsem se do obyvaku a stara se tatka. Zatim to vypada docela slibne.Naposled nakojim kolem 22.00 a pak uz jen voda (ale tu stejne nechtej).Nekdy vydrzej chvili hulakat, ale manza spi jak zabitej,takze je mu to jedno a ja je skoro neslysim. Nechci to zakriknout,ale snad se brzy dostavi uplne spani,to se mi konecne ulevi. Po tech 10 mes. uz toho je na me docela dost. Tak prosim drzte palce!

PLAVCO - naposled jsme meli jinou instruktorku a ta doslova hazela deti ze brehu do vody. Stala a hodila mimco rodicovy do naruci,ktery stal ve vode. No docela :,-(o, nevim,ale nikdo mi nepripadal prilis nadseny :o(

JARO - KONECNE!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!! Vitame te!!!!!

Tak zas bezim.

Papa

PPF (10 mes.)

jufka
Kecalka 361 příspěvků 28.03.05 13:25

Ahoj holky,

tak asi slunicko nebo co, ze se nejak malo objevujeme na emimcu?:-)

Mam ted trosku problem, a docela bych uvitala, kdybyste mi trosicku poradily v tom nasem babinci:-) Mimca budou mit 7. dubna 5 mesicu a jeste si nenavykly na nejaky rezim / myslim spankovy. Vecer to uz docela jde, usinaji kolem sedme, probouzi se kolem jedne na mlicko a potom kolem pul seste rano. To uz potom nespinkaji, a vetsinou kolem seste musime vstavat. problem je ale spinkani pres den. Doma v podstate nechteji spinkat vubec. Driv spinkali aspon venku v kocarku, ale ted maji nejakou krizovku nebo co, treba Romanka mi minule hodinu plakala… nepretrzite… a kdyz konecen usnula, zacal Radecek…

Dneska uz toho knourani na me bylo moc, tak jsem je dala na 20 minut vybekat do loznice. Romanka pochopila a po pul hodine usnula… Ale radecek mel uplny hysterak, nekolikrat jsem za nim musela jit a hladit ho a ve finale to bylo vylozene kdo z koho… Nakonec po hodine hlazenicka a po trose mlicka teda usnul, ale kdo vi, jak dlouho to bude trvat… Ja uz mam starsi deti velke a vubec si nepamatuju, jak mi spinkavaly… Jaky asi maji mit spuntici spankovy rezim pres den? Ja vim, je to individualni, tak aspon orientacne… nemuzu je prece nechat pres den spinkat po peti, deseti minutach, jak to predvadeji v posledni dobe, to jsou protom desne unaveni a protivni… A taky bych asi nezvladla nechavat je kazdy den vybrecet, to by na me bylo fakt moc… uz z toho dneska jsem mela husi kuzi a mela jsem tendenci ty moje mazlicky zase chovat…

Takze holky, jak to bylo, nebo jak to je u vas? Odpoledni spanek moc neresim, to asi bude fakt probihat venku, ale dopoledne varim, uklizim a asi by bylo OK, kdyby mi spinkali i doma.

Jo, a Romanka se zacina valet po celem pokoji, obrat ze zad na brisko zvlada naprosto bravurne, potom jde na koniky, podlomi rucku a je zase na zadech… krouti se jako zizalka, odrazi se nohama a nese deka 2×2 metry uz je ji mala… radecek je sice takova buchticka, ale taky uz se parkrat prekulil ze zan na brisko a sel do koniku a zpet na zada… Jak jste resili prostor? Prece jenom jsme v obytne kuchyni a na podlaze mam sice kvalitni, ale jen lino… Ohrazovali jste nejak mimcum prostor, nebo proste jen hlidkovalY?

Dik, danca, radecek a romanka 20 tydnu (kdo by to byl rekl, ze ti moji andilci jsu na svete uz 141 dni… docela mi chybi ty uzasne pohyby v brisku:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.05 20:29

ahojky holky,
tak neuschnu a zdraví uhlídám i po další rok…dle nášupu už nás žádná chřipka nemůže zarazit ;-)))))))

Jufko - s tím spaním moc nevím..holky taky vstávali a vstávají brzo průměr 6:00 a spíš dřív…potom usínaly kolem půl deváté tak na 45min (obě byly utahaný takže žádný problém s usínáním) a pak odpol kolem druhé? to už si moc nepamatuju…pak jsme prodlužovali na jedno spaní…odpol..ty dopol spánky jsme netrénovali..jen to tak nějak vyplynulo…třeba to je jen nějaká krize a přejde to…a gratulujem k přetáčení a krásnému pohybu. holkám jsme žádné zábrany nedávaly..jen puzzle a to stejně bylo posléze k ničemu ;-)))) holky byly se mnou v kuchyni…taky obytné (díky zatím pomalu plynoucích pracích na baráku;-))))

Petronello - ahojky..ach jo ted jsem zapoměla co jsem chtěla…no nic jdu si udělat čajík a snad se mi to nahodí…;-))))))

zatim pa

Zdenik a M+J 20 m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.05 20:54

to jsem ještě já..koukám nepřihlášená..

KEIKO- viděla jsem ty vaše bambulinky na rodině a musím ti napsat…kráááása a bruslení…jsem závistivec..já brusle nemám a kolikrát jsem si je šla koupit neb u rodičů kde jsme vlastně skoro půl roku s holkama bydleli je naprosto dokonalá síť dlouhých cyklistických stezek..po rovince takže úžasné..vždycky když mě předjížděla nějaká mamka s kočárem, nebo jen skupina bruslících svrběli mě nožky..moc ráda bruslím..teda spíš na ledě, jednou jsem byla na bruslařské dráze na kolečkových a přes drobné až humorné historky a zážitky to bylo super…že bych si to ještě rozmyslela a holkám ujela na bruslích ;-)))))))))

no nic jdu už opravdu na ten čaj..

Zdenik

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 28.03.05 21:01

Ahoj holky,

taky je u nas mnohem vetsi narok na pritomnost maminky, takze to vezmu jen ve zkratce.
Vcerejsi chat byl super, teda bylo nas…az jsem ztracela obcas prehled…nebo ze by to bylo tim dobrym vinkem…:o))
Zkusim juknout i dneska, alespon s Hobitkem jsme se tak domlouvaly a samozrejme s Havranem (pro nechatare muje chlapisko :o))

KEIKO - Tak to vam fakt nezavidim, u nas to padani probihalo jen ze zacatku a bylo to hlavne dany mnou, ze jsem se je neustale snazila pridrzovat a chytat a tak. Pak jsem jim nechala jeste vic volnosti a holky se velice rychle naucily padat na zadecek nebo na vsechny 4. Buchanec do hlavy je vyjimecny tak 1-2× denne, kdyz jsou unavene, ale jinak jsou to sikuly. Nekdy se taky majznou o sprusle v postylce, ale to si myslim, ze takova rana bejt nemuze. Sem tam na spruslich pristanou tlamickou, ale zvladaj to vetsinou bez nejakeho breku nebo knourani. Hned od privnich padu jsme to nijak nepodporovali, teda kdyby to byl nejakej vetsi buch tak samozrejme utesovani nastoupi, ale vetsinou to prevadime v legraci: Bac! Bac jsi udelala, ano? a v naproste vetsine z pocatecniho zakaboneni prechazeji v chechot.
Nejvic jsem trnula vzdycky v kuchyni, protoze tam mame dlazbu a holky se na me sapou tak, ze se pridrzujou mejch kalhot, coz moc stabilni neni, ale uz to vypilovaly, takze ani to neresim a uz je nemam tendenci pridrzovat a zachytavat. Babetka se uz i parkrat zapomnela a prestala se drzet obema rucickama a 2 vteriny to ustala nez buchla na zadek :o)))) Je to nase sikulka.
A taky se jim dobre capka kolem sedacky, zidli a v postylce.
Usinani nekdy uz taky neprobiha dle drivejsiho scenare: ulozit do spacaku, dudu, pusu, dobrou noc a odchod. Hlavne Babetka si me obcas vyvolava a nejlip se ji usina, kdyz me muze simrat po ruce :o))) No a kdyz je hodne velky krik tak spolehlive zabira Mravenci ukolebavka v mem podani a opet drzeni za tlapicky. Nastesti maj holky postylky naproti sobe, tak na sebe videj a ja muzu sedet uprostred a drzet za tlapku obe dve najednou :o)))
Basteni jak kdy, vetsinou mame 5 jidel denne z cehoz 2 na lzicku a zbytek je mlicko. Obidek a svacu nekdy slupnou jedna basen a nekdy naprosto bojkotujou a maj jen mlicko a jindy snedi min a dorazej se mlickem. Neresim to a kdyz chtej dostanou, kdyz ne tak je mlicko. Vsak ono se to ustali a jeste zlepsi. Hodne jim teda chutna jogurt treba s jablickem nebo bananem (ale po nem pak maj veceri ve 22 hod jak jsou napucnuty :o)) a taky jsem vyzkousela s uspechem boruvky v jogurtu :o)) Jen jsem je rozmackala a jak jim to jelo! Akorat jsme u toho porad dost upraseny, nevim proc, ale po chvili si zacnou mudlat ocicka rucickou, kterou si predtim ocucaly, takze obed je vsude.
Kocarek ve sportovni uprave je super :o)) A na krmeni venku se taky tesim, ale zatim teda vyckavame az bude jeste teplejc a bude se dat sedet na dece. Nechtela bych je tak dlouho nechavat jen uvezneny v kocarku, prece jen ten pohyb potrebujou a taky si musi hrat :o))) Ale jak se teploty ustalej kolem 25, tak se na nas lesoparku tes :o)))
Keiko, teda, ty tem svejm holcickam vubec nedavas najist :o)))) Uneses je jeste obe najednou? Ja to zatim zvladam, jak doma tak i v autosedackach, ale uz se to pronese. Ten vyhled v novejch autosedackach musi bejt parada, vid. Taky uz se na to tesim. Hele a jak je do toho auta dopravujes? Kdyz teda jedes sama myslim…to si vzdycky beres kocar? Napada me varianta jak to delam ja do kocarkarny o 3 patra niz: jednu do autosedacky a druhou do naruce. Tak jak to delas ty? Ja porad doufam, ze az budem potrebovat novy autosedacky ak uz holky budou behat :o))

PETRONELLO - Je tak to mate vic jak o kilo min nez Keikulindy. My jdeme na 10m prohlidku az 25.4. nebo tak nejak takze nam uz bude 10 a pul a jestli budeme mit o kilo min nez vy, tak to bude uspech. Spis pocitam, ze ani to ne. Zadny velky zroutatka to nejsou, dlouhy nohy maj po me a od rana do vecera se skoro nezastavej :o)))
Pocet zoubku se nam zatim ustalil na tech dvou u kzde cacorky a to to jsou porad jen malinkate carecky :o)) Obavy jsem ani nemela, jen jsem je chtela objevit prvni a to se mi teda nepodarilo :o)))
Teda drzim palce s odkojovanim :o)) Tak to pak budete spat celou noc bez prestavky jo: No to by byla parada :o))))
Doufam, ze ta nova instruktorka byl jen zaskok. Ikdyz jak znam nase holky, tak kdybychom si je takhle pohazovali mi s manzelem tak budou vejskat nadsenim, ale kdyby jim to udelala instruktorka tak nevim nevim, nejak tu nasi nemusej :oP

JUFKO - Tak moc gratuluji k prevraceni, za chvili Ti budou zcela cilene kutalet sudy a pouzivat to jako dopravni prostredek :o))) Nam taky zacala bejt deka mala celkem brzy a nijak jsem to neresila. Jednou jsem ji ohradila polstarema, to uz lezly a odpoledne uz je s prehledem zdolaly :o))) My mame obyvak propojeny s kuchyni, takze koberec strida dlazba a nijak mimo topeni, ktere je to klasicke zebrinove, jsem nic neohrazovala a nebranim jim. Deti potrebujou prostor, aby se v nem naucily pohybovat. A jestli Ti jde o to, ze je lino studenejsi nez deka tak jim treba pridej jednu tenkou vrstvicku.
Spankovej rezim pres den si holky pretvarely celkem nedavno, jinak platilo, ze po jidle se jde na kute. Najednou zacaly v postylkach fnukat, sedet, stat a trvalo dlouho nez se zklidnily a usly a to jsem byla na usnuti i jak jak me to vycerpalo. Pak jsem prisla na to, cim to je, proste nebyly unavene, uz nepotrebovaly tolik spat jako driv. Takze ted si hrajou, pak je basta a pak si zase hrajou a kdyz vidim, ze se zacinaji mudlinkat tak jdou do postylek, kde jim jeste strcim neco do tlapky a maji tam i zavesene hracky, takze si vleze pohrajou a po chvilce vetsinou usinaji. Proste jsem to nechala na nich, aby si to zase ridily samy a kdyz jsem to tak pozorovala, tak uz i v tom maji rad a vetsinou se mudlaj ve stejny cas. A porad jeste spinkaji 3× denne, tedy pred obedem, po obede a pred veceri. Tak nevim jestli jsem Ti nejak pomohla…takhle to chodi u nas.

ZDENIKU - Teda zahradecka jako dlan, ale je tam a i piskoviste takze co si vic prat :o))) Ja jsem moc vdecna za balkon, nevim co bych bez nej delala. Bude teda potrebovat generalni jarni uklid a nemilostrde nyhazovani starych kvetinacu a jinych neplech. Vloni na to nejak nebyl cas… a taky chci osazet truhliky :o)) Mame tam stolecek a dve zidlicky a gril, mmmm mnam to bude pohoda. Jen nevim co vymyslet pro cacorky, jestli velkou krabici s piskem…to by asi nebylo spatny, ze jo :o))) a neco na podlahu, na sezeni na zemi je ta dlazba docela dost studena a v parnem lete aby chodily v teplakach je docela blbost :o))) A taky nejake zastineni…hmmmm…snu­ry uz potrebovat na pradlo nebudu, susicka vsechno hrave obstara, teda loni jsem si to veseni malych dupiku fakt vychutnavala :o))))) Jej to jsem se rozvasnila, asi budu koncit a pujdu si vzit svuj oblibeny blok a vymyslet a vyslet a kreslit, jeeeee.
Rozhodne lepsi nez datlit danovy priznani, tak co, uz mas? Me chybi to jen nacpat do kolonek a tisk a brrrrr, ksa ksa, uz to mame stople, takze pristi rok me ceka neruseny brezen :o)))

No nic, blok a hlava plna napadu volaji, tak koncim…
Mejte se moc krasne.

Monca a moncicaci 9 a 3/4m

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 28.03.05 21:04

Ahojky,
dneska tady bylo fakt krásně, kéž bby takové počásko už vydrželo.
Dneska jsme i s taťkou vyrazili na brusle. Byl na nás asi fakt pohled, protože lidi kroutili hlavama - to se asi jen tak nevidí doublekočár s mámou na bruslích - ale je to super, jsem si mnohem jistější, když tam je ta brzda. Holky z rychlé jízdy byly nadšený, Klárka povykovala na okolí. Ujeli jsme určitě tak 10km.
Jo my byli předvídaví už tenkrát, když jsme ten kočár kupovali.
Teď už plánuju to kolo a sedačky. I když na to nevypadám, jsem sportovní typl To bude teprve jízda! Asi jsme opravdu blázni.
Přihrála jsem nějaký fotečky do galerky, tak jukněte na sedící holky a nové autosedačky!

KEIKO + 2

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 28.03.05 21:40

Ahojky holky,
no kdo jiný…;-))) ufff včera byla neděle!!! a já tu seděla!!! a mě nenapadlo kouknout na chat!! jsem totálně ale totálka padla na hlavu!

Monis..jestli čteš! tak číhám na chatu!!! ;-)))

Keiko - s těma sedačkama na kolo tu pořád přemýšlím taky…moc by se mi to líbilo, zvlášť když bydlíme cca 20-30min na kole od chaty rodičů…a to je velká výzva..škoda že chtějí letos bourat a trochu tu boudu budku přestavět! ach jo…aspoň že bychom jezdily pomáhat do díry ;-)))

Zdenik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.05 10:53

Ahoj holky, omlouvam se ze sem dlouho nenapsala. Zdeniku denicek super, akorad jeste nic pro nas. NAs moc hracky zatim neberou a nejlepsi hrackou sem porad JA! Coz me obcas pekne s*** protoze nevydrzej chvili samy, ale anicka je v tomhle lepsi. Nelinka jeste neumi moc pouzivat rucicky, uz zacina, ale nechyti hracku jako anicka do tlapicek, takze je odkazana stala na nas co ji ukazem. beee snad se to zlepsi. :)

Jufka: vzdycky me tvuj prispevek uplne rozhodi. Sice nasim holkam bylo v sobotu 4 mesice a jinak na tydny je to 17. Ale jako obraceni vubecc nehorzi, nelinka taky dost spatne pase, ale zas si lip drzi hlavicku a anicka pase dobre, ale kdyz ji vezmu za ruce tak je uplne uvolnena a hlavicku nedrzi. Asi malo trenujem cico. Hlavne spej na brisku, takze to obraceni nemuzou ani trenovat a v ohradce vydrzej malickou chvilicku a pak sou bud v lehatku nebo u me nebo spinkaj nebo v kocarku. Takze to ani zatim nezkousej se tocit i kdyz anicka uz ma naznaky. No takze zase srovnavam. Tak doufam, ze nase holky sou OK i kdyz nedelaji takove virgule jako tvoje deti. Jako jeste zvladaji se posunovat celym telem kdyz sou nazadickach a obcas prijdu a lezej uplne jinak nez sme odesla, ale zadne zavratnee obraceni z briska na zada. Anicka krasne pase a vedne raminka, ale nelinka je silenej lenoch. Ta si radsi lehne a kouka. :) Anule je zvedavec!

Tak sem si zas vylila srdicko, tak zatim pa

sun+ AN 17tydnu

jufka
Kecalka 361 příspěvků 30.03.05 09:17

Ahojky Sun,
niceho se neboj, Radecek je obr lenoch a manza ho prirovnava k pytli teple vody:-) Musi se nastvat, aby se prevratil:-) A taky je o 3 tydny starsi nez tvoje mimca:-) Zato Romanka to je divocak a uplne se bojim, az se bude stavet… To bude urazu…

danca a dva opicaci:-)

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.03.05 22:35

Ahojky holky,

viděla jsem někde komentář EVÁSKA¨…a vyhlížím jestli nepísne i sem…zatím nic. Evásku..určitě na­piš!

jinak nevim jestli se mám rozepisovat nebo jestli máte někdo něco příjemného k počtení ;-))) třeba deníček ;-))))) mám něco napsat?

jinak u nás nic moc nového, lumpačíme, neustále se hrabeme v obětovaném truhlíku, sbíráme kamínky do kyblíku, mluvíme…více méně srozumitelně ..dle situace a vcítění se do situace ;-))) a novinkou je nějaký kožní problém což nás teď čeká vyřešit..dneska jsem na to zírala jak pitomá…ach jo..snad je to nějaká reakce na cosi…zatím pátrám na co..

Zdenik a M+J

janina21
Nováček 8 příspěvků 30.03.05 23:30

Ahojky dvojmaminy,

dneska jsem se zaregistrovala sem na emimino a teď zkoumám, co a jak… (jo asi 2× jsem byla na dvojčatovém nedělním chatu) Dokonce jsem vložila fotku našich holčiček, chtěla jsem změnit komentář, ale ještě musím vypátrat jak (pokud to ovšem jde)
Našim holkám bude příští týden 18 měsíců. Když jsem četla komentáře, přesně jsem si je představila: Lucinka si vezme panenku, Klárka ji panenku vytrhne. Lucinka si najde jinou hračku, Klárka ji potřebuje víc… Když Lúce dojde trpělivost a pláče, Kája k ní běží s hračkou, která jí příjde nejvíce postradatelná a nezajímavá. Jen málo hraček mají dvakrát - panenky, co se smějou, když se jim zmáčkne bříško, hadrové panenky (každá má jinou barvu), dřív měly stejná kousátka, hrkačky… Zjistila jsem, že je naprosto jedno, jestli mají hračku 1× nebo 2×, stejně se vždycky rvou jen o tu jednu věc, druhá leží bez povšimnutí o kus dál. Jo pak knížky s puzzle (formát je stejný, ale jedna je o slonovi a druhá o Karkulce) a knížky s tvrdými listy, jedna je o pejscích, druhá o kočičkách. pokud platí rčení moudřejší ustoupí, pak je naše Lucinka nejmoudřejší holčička pod sluncem :oD, smíří se s každou jinou hračkou, než kterou chtěla původně. Knížky holky dostaly k vánocům a milujou je, vezmou si knížku do ruky a nacouvají nám do klína nutíc nás ukazovat na obrázky, popisovat, co tam je a vydávat zvuky zviřátek, která tam jsou nakreslena. Uvědomila jsem si, že při procházkách holky upozorňuji ne na psa, ale na baf-baf, a ne na slepičku, ale na kokodák, či pípípípí. Musím se hlídat, abych to pak nepoužívala i při rozhovoru s dospělými!!
Co se týče procházek, babička nám ušila vodítko - obšlehla jsem to z rodiny od Dáši s trojčatama. Absolvovala jsem s nimi úspěšně SAMA! dvě procházky a nemůžu si vodítko vynachválit. Hlavně když je vyndavám z auta: rozepnu Lúce autosedačku, přidělám jí vodítko na zápěstí a v klidu můžu odepínat Káju, nemusím mít strach, že vlítne pod auto, nebo se vydá na soukromou procházku.

jufka
Kecalka 361 příspěvků 30.03.05 23:46

Ahojky,
docela jsi me rozesmala:-) Nemuzes dat do fotogalerky fotku toho voditka? Treba to budu na tu nasi certici jednou taky potrebovat, pokud teda zacne vyvadet i radecek:-)

danca, radecek a romanka skoro 5 mesicu, danielka 6 let, davka 11 let

janina21
Nováček 8 příspěvků 30.03.05 23:57

Zítra je vyfotím a co nejdříve tam fotku vložím. Ale na ta trojčata na vodítku koukni na rodina/diskuze/dvoj­čata - to vypadá super. Jsem šťasná, že máme jen dvojčata, na prvním ultrazvuku nás doktor „strašil“ trojčatama, takže z dvojčat jsme měli upřímnou radost.

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 31.03.05 10:38

Ahojky vespolek :o))

Jen ve zkratce, pelasim si umejt hlavu nez se moncicaci probudi…

ZDENIKU - Tak jak Havran sliboval, denicek vyrobi on, rikal tak patek vecer, ale to snad neva, ne? Sama jsm zvedava :o))))
Jeste se vratim k denicku, ani nevis jak jsi me potesila, ze jsi mela oblibenou gumovou gorilu. Ja totiz jeste donedavna (odlozila jsem ji v tehotenstvi) celou noc drzela v ruce gumovou zabicku, takovou tu sedici, uz teda nemela tlapinky, ale cumacek byl stale krasnej a moc dobre se drzela. Cela rodina mi ji osklivila, abych s ni nespala, ale ja jsem si ji nedala vzit :o)))

JANINE - Tak prima, ze jsi se zaregistrovala, to Te uvidime casteji vid :o)) Povez jak to delas v praxi s autosedackama, mas je porad v aute nebo je vyndavas… Ja se zatim voditku branim, ale kdo vi co budu rikat az se ten nas dvojitej pytel blech poradne rozutika. Na to nasedani to vazne muze bejt prima…

U nas celkem pohoda. Na vcerejsek jsem mela krizi, priserky v noci rvaly 2 hodiny, pochopitelne ze se vystridaly, aby se moc nevysilily… A u jidla mi po chvili vzdycky zacnou knourat a mudlat si ksichtik, tak nevim cim to je, co delam spatne? Ze by se u toho nudily…? Zdeniku poraaaad :o)) Stale lip ji Anezka, ale jsou veci, na ktery Babetka otevira zobacek jak nezavrena. Ale kdyz to srovnam s bastenim pred mesicem…tak je to parada a vetsinou uz po obidku nechteji ani mlicko a po svacine nekdy taky ne, ale to si o me moje mamka mysli ze jsem krkavec, vzdyt jsou malinky a mlicko potrebujou, to jim neuskodi. No nedokazu ji vysvetlit, ze by se mely naprat normalnim jidlem a holkam nedokazu vysvetlit, ze se maji poradne nadlabnout :o/
Dneska Anezka objevila dalsi patro - stala u zidle, jednou tlapkou se pridrzovala a druhou satrala na stole :o)) Hned jsem lifrovala kameru doprostred stolu :o)) Vubec byly dneska rano uzasne sladky, jezdily tady jak motorovy mysi :o)))

Tak ja supajdim do vany.
Paprla paaaa

Monca a moncicaci (ach, uz se z pokojika ozyva brebenteni :o))) tak to si dam jen rychlou sprchu, snad mi to projde…)

Petronella
Kecalka 108 příspěvků 31.03.05 11:45

Nazdarek koculindy,

taky jsme dnes meli veselou noc. Fanda mel 39 stupnu horecku,ted pres den to taky neni o nic lepsi.Davam mu cipky,ale je takovej plakaci, spinkaci a porad se chce chovat. Vypada to,ze se mu klube horni zub.Laskave mi dovolil,abych se mu mohla asi na 3 vteriny juknout na dasne a kousicek ji chybi a juka tak na me kousilinek zubu.Tak snad to bude tim.Jen nevim,jestli muzu s nim v tomhle stavu ven…asi ne co? Tedy ale bude vypadat fakt srandovne, ma jeden zub dole a bude mit jeden nahore :o))))))))) To po nem holky poletej jak divy :o)

MONCO - u nas to s jidlem v posledni dobe taky neni moc extra, pripisuju to nastupujicimu jaru a mozna i tem zoubkum. Fandu dnes skoro jen kojim co 2 hodky, protoze jidla se ani nedotkne.

KEIKO - tak co, uz padate min?

Mno nic,mam tu dva fnukacky,co se chtej porad mazlit,tak zas jdu.

Papa

Petronella + 2 (10mes.+tyden)

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.03.05 13:17

Ahojky holky!

Monis - teda pa nevadi, jsem teda zvedavá jak se toho Havran zhosti…porad nevim co je to vypocet DE ten odkaz co napsal k vysvetleni na chatu se mi pak ani neotevrel…;-))))))) ale píšu si, ze je to neco co se delá v noci u chatováni na emimi s ostatními nespavými jinak „utahanými“ maminami ;-)))))

holky - mě vždycky zarazí jak píšete ty měsíce u vašich drobků…to tak letí!!!!! vždycky mě napadne…UŽ? šikulníci ;-))

Janino2 - vítej…moc se mi líbí, že se přidal i hobitek s 18m cácorkama a je tu někdo blíž věkem i k nám ;-))))

jo a taky se vám všichni říkají: TO MÁTE DOBRÝ TO UŽ SI VYHRAJOU SAMI! A VY MÁTE KLID..... pořád ten svůj klid tak nějak hledám ;-))))))))))))))))) ale ťukám na dřevo..písek a rýpání se v hlíně je naprosto jiný než loni a fakt si hrajou…teda zaujme je to víc! a soustředí se…ale partnerky do hry..jeste porad nic moc…první vlaštovka: dokázou rozeznat když drži dve lopatky ze jedna je „matinky“ nebo „anitky“ a podají si je…ale to vetsinou kdyz jim pripomenu ;-))))

jdu zehlit blé

Zdenik a M+J 20,5m

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 31.03.05 22:15

Ahojky,
tak u nás asi nic novýho, holky se stále staví, kde můžou, většinou se jim i daří už slézt a když ne, tak začnou ječet, takže honem běžím a sundávám! Padají už méně, je to snad lepší - ťuk, ťuk!
Jen to spaní je pořád takový divný. Klárka s náma na dnešek spala v posteli - my se tedamoc nevyspali - jen párkrát zavrčela, ale vydržela ez jídla 10 hod, a protože nebrečela,nev­zbudila se ani segra, takže relativně v pohodě, jen jsme úplně polámaní, takže z toho plyne, že se nebudí vnoci hlady, ale prostě ze zvyku, potvůrky jedny! Tak nevím, jak to bude vypadat dále!

Mám taky novou kámošku se 4měs. párečkem! Obešly jsme spolu půl města a kecaly a kecaly, vyměnily si čísla a budeme spolu kočárkovat častěji. Je moc fajn, tak sem ráda. Mimochodem Sun, řeší úplně stejné prblémy jako ty - proč jeden dělá to a druhý ještě ne, takže je to normální,neboj!

Taky jsem včera potkala paní s 2,5 letýma dvojčatama, tak jsme trochu poklábosily - ptám se „Řekněte, že bude líp??? " a ona na to :“Bude hůůůůř!!!!" tak říkám:" Ani mi to neříkejte, snad to ani nechci slyšet!" Ale prý jednovaječná dvoojčata většinou chodí i stejným směrem a mohla bych tomít lepší, tak budu doufat!
Jinak nápad s vodítkama semi moc líbí a půjdu do toho taky.

Tak jsem se vypsala a jdu chrupkat!
Dobrou
KEIKO + 2

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.03.05 22:33

jo BUDE HŮŘ…to už jsem slyšela od mamin, babiček starších dvojčátek nespočetně krát…a musím uznat.. i když trocha hnusně napíšu…Zlatí ležáčci ;-)))))))

Z.

ps. každá doba má svoje že? ;-))))

janina21
Nováček 8 příspěvků 02.04.05 00:39

Ahojky holky,

nějak mi dělá problémy orientovat se na emiminu. Zrovna jsem vložila fotky našich holek s vodítkem na rukách (sice byly v obýváku, ale venku bych si nevzpomněla je vyfotit), ale naprosto nevím, jak se k těm fotkám zase dostat. Hrozně rády bych vám řekla, abyste se na ně mrkli, jen nevím ,jestli je najdete. Musím vám napsat, co jsem zjistila: holky mi spí po obědě, jen když je zima, nejlépe když mrzne. Jakmile se oteplí, spí maximálně 1,5hod. v zimě spaly 3 i víc hodin! To samé bylo vloni. Nepozorujete to některá taky? Přemýšlím, že bych je začala dávat spát do postýlek, zatím spí po obědě v kočáře venku.

Monis: autosedačky z auta nevyndavám. Jednak máme garáž, takže nemám strach, že by je někdo „šlohnul“ (i když člověk nikdy neví), ale hlavně je neumím sama nasazovat do auta (teda ani jsem to nezkoušela - na to máme taťku) dokud jsme měli „vajíčka“, občas jsem je vyndavala i s dětma, pak ale ztěžkly (děti :oD)

Vložit nový komentář