DVOJČÁTKA A SPOL díl další ;-)...dva roky života...

Rodičovství

Dobrý den rodičové milí... Tak „dvojčata jsou v propadlišti dějin....nevadí trochu vám to tu rozproudím a uvidíme jestli někdo sedne na lep..;)) Dneska to bude o životě dvouletých dvojčat...;)) a taky o jejich mámě ;)) a je to děsně dlouhý

;-)

Konečně se dostávám trochu provětrat i dvojčatovský deníček…dneska jsem si vybrala trochu toho rekapitulování…hol­ky oslavily právě druhé narozeniny a řeknu vám, že když se zamyslím byl to docela hektický rok. Je neuvěřitelné co všechno se s těmi krásně batolícími se bezzubými, holohlavými miminky stalo…jestli čas dovolí dodám foto ;-)). Z našich malých zvědavých lezoucích miminek se staly dvě lítající zvědavá ukecaná torpéda…čekám kdy dosáhnou rychlosti světla, a v kadenci vyslovených slov předčí kalašnikov..tak to jen tak na úvod..;-))

O čem jsem chtěla psát..já nevím snad se dotknout toho co jsem za ten rok s našima bambulkama zvládla i nezvládla…jen takové poznámky jak mi to jde hlavou..třeba to někoho zaujme nebo tak…;-))

S dvojčaty mě vždycky překvapí, jak se lidé nejdřív hrozí..to musela být hrůza, ježiš doma bych to nechtěla..ale teď (myšleno od 1 roku dvojčat do současnosti..) to prý máme my dvojčatové (teda opravdu nevim co by na to řekly i vícečatové maminky) zlaté…ano máme…máme děti dvě…;-)))) a to je ta deviza..jo zapomněla jsem dopsat, že zlaté je to v tom, že si děti spolu krásně vyhrají…tak jsem pozorovatel vývoje svých dětí, ale v tomhle zřejmě pokulháváme…nebo jinak..můj názor: děti se v tomhle věku dík své krásně se vyvíjející fantazii dokážou nádherně hrát…hrajou si na něco…holky si hrají na to jak vaří, jak pracují, jak jedou parníkem, jak jedou v autobuse dokonce si kupují ode mě lístky a cvakají si ho u kuchyňské linky…ano tak si krásně hrají..hrají si spolu, protože doma jsou spolu a platí pravidlo co jedna to dělá druhá…jo stane se, že jedna dělá něco jiného…no popravdě je to vyjímka..u nás…ale vrátím se k tomu „spolu vyhrají" já nevím…já tomu výrazu jako rozumím, že se myslí, jako že jsou partnery ve hře…a to teda zatím nejsou..vyjímky se najdou, ale málokdy je třeba Maťka kapitán parníku a Janička se veze…obě jsou prostě kapitánky… a když si spolu „vyhrají" tak si s nima vyhrávám i já..jinak každá na svým, svůj kočárek s nakrmeným žluťákem, svoje auto jezdící po silnici…ale jezdí zaráz..tak mě napadá, že tak je to myšleno..asi…no popravdě nevidím rozdíl mezi jedním a dvěmi stejně starými dětmi..sourozence věkově odlišné si netroufám odhadnout…;-))))) takže to k hraní…už to není mlácení hračkou, udivené pohledy a stálá pozornost..když mám chvilku volno a holky mě nepotřebují ke hraní…tak je strašně ráda pozoruju neb nad fantazií těchto pidilidiček mi to krásně hřeje u srdíčka…to jsou naše děti…a hrají si..je v tom nějaké kouzlo…ufff jsem sentimentální…a to jsem nechtěla…

Další pokroky: za rok jsme se totálně zbavili plínek…ten posun…holky vzaly nočníky za své a postupným oťukáváním, asi i důsledností (no jsem spíše nedůsledný člověk) ale vy to nevíte tak to můžu napsat ;-))) chci vypadat dobře ;-)))) jsme docílili toho, že holky už loni na podzim doma poskakovaly bez plínek, dalším krokem byla zimní procházka bez plínek venku, pak bez plínky na spaní po obědě a při téměř stoprocentním říkáním si na nočník, či samoobslužném systému jsme zkusily před měsícem spánek bez plínek…bylo to sice přerušeno odjezdem na tábor, ale pokračujem…dáváme je když jdem spát ještě vyčůrat…zatím je výsledek krásný a uspokojivý..takže to je nádhera..holky se naučili za rok ovládat svěrače, ovládat rodiče a ovládat i to, že si samy jdou na nočník…co víc si přát…já teda žasnu jak takový tvorečci poskočili ve vývoji…

Spánek…tady se stala nějaká chyba…;-))) bambule vstávají zarytě mezi 5-6 hodinou…už ani nechci věřit, že se to někdy nějak prodlouží…ale doufáme doufáme a ještě jednou doufáme…ale neděste se jsou i vyjímky…jen nevím proč už o půl sedmé většinou peru, žehlím, oblíkám se do obchodu ;-))))) no pak spánek odpolední..1-1,5 hod…no představovala jsem si víc…;-)) večer…20.00 za­plaťpánbůh…del­ší by to snad ten den nemohl být…takže tady i když jsem už zvyklá na tento režim, vidím mezery…no co nám jde jinde (viz plínky) to nám nejde tudle…;-)))

Procházky…tak co napsat..jsem zastánce brzkého vypouštění z kočáru..myslím chodičů..bez vodítek a jiných nástrah…;-))) chodila jsem sama..a dá se to.. holky cupitají bez kočáru na procházky (pozor, ne všechny procházky!) už od 12m a je to ke spokojenosti všech..takže se za ten rok naučily poslouchat, do silnice chápou, že se nechodí..i když zdrhají počkají na mě…co jsem se naučila já: věšet holkám na nos neuvěřitelné bulíky (ovšem podložené pravdivostí;-), naučila jsem se, že i malý nevýrazný kamínek na chodníku může mít nějakou funkci a tak to holkám i vysvětluju…proč? Aby se mi nerozutekly…těžím dost z toho, že zvědavé jsou teda po mě dost a po taťkovi ještě víc ;-)) jo a taky recituju…když už nemůžou…povídám básničky…takže takový tichý blázen…můj nejoblíbenější verš je: dědek v dřepu sází řepu…

Jídlo…holky sní defacto všechno…díky nevím čemu…a jí samy už dlouho..nechala jsem je, dokrmovala, a patlance utírala..to mi nevadí a nevadilo.....jí i polívky a jiné tekuté věci..takže za rok svého života poskočily krásně ku předu levá ;-))) trochu se děsím toho, že chutě zdědí po mě..jsem děsně na jídlo..mám prostě ráda jeho chuť…teda červená řepa…to jsem snad nedala nikdy do pusy ;-)))))

No a co ještě? No je to takový můj chlubící deníček, proč to nepřiznat…;-))) takže nejen, že se dělám důslednou ale teď jsem i za chlubivku…;-)))) ale třeba to někomu pomůže v tom, že něco se dá do těch dvou let zvládnout, když děti chtějí tak to jde…;-))))))

Takže s tím zvedáním nosu do oblak přestanu a těším se že se alespoň jedna osoba ozve…a napíše…tohle není nic a napíše nějakou krásnou chlubivou větu! A nedělejte, že to neumíte! ;-)))

No a teď trochu fňuk fñuk…napsala jsem první dvojčatový deníček, proto, že tu byly signály, že by to bylo docela dobrý, ba přímo super…no výsledek není moc super co? Nechci chodit kolem horké kaše, tohle není povinnost nebo tak něco…to vůbec ne…ale milé dopisovatelky tu není kdo by dopisoval ;-) zbyla nás tu hrstka…je to tak nezajímavé? Nebo čím to?…jo..tu neberu, že není čas…někdy opravdu není, vím to ale není to permanentní a myslím, že tu každá kdo má připojení trávíme po různých stránkách dost času…taky nejsem z těch co tu pravidelně píší a tak…ale snažím se reagovat to zas jo, napsat jak se máme i když si to můžete přečíst v jiném deníčku…po pravdě trochu mě to mrzí…bylo to fajn a bylo to krátké…takže přemýšlejte co s tím.....mám pocit, že jsem něco začala tak v tom jedu teď jsem trochu na rozpacích.....díky všem za pomoc při sepsání deníčků bez toho bych asi zešedivěla…takže co? Jak to půjde dál? Nebo už nepůjde? Rozmyslete se…ju? Díky za pomoc i v tomhle…konec fňukání…

Jo a užívejte si prázdnin snad už se to počasí vylepší…návrh dalšího deníčku..kdo kde byl na dovolené…a jak to proběhlo..jak si kdo odpočinul ;-)) co by se dalo vychytat na příští dovču…;-)))

Tak zatím čau

Zdeník a M+J 2r


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  22.07.05 09:47

Ahojky,

nedá mi to nesednout na lep..........­..:))))
Především gratuluju ikdyž opožděně holkám k oslavení 2.roku! Jsou to už šikulky velký a věřím, že si s nima užiješ už spoustu legrace. Až bude chvilka, přihoď aktuální fotečku, prosím, prosím.
Hele když si už holky takhle vystačí, to už pomalu plánujete další mimi, ne?

Jinak unás je jen jedna novinka - chodíme, ale to už asi všichni vědí ! Ještě to sice holky občas proloží lezením, ale většinu dne už chodí - někdy ještě s roztaženýma rukama, uplně dokonalý to není, ale za pár dní věřím, že to vypilujou.
Před pár dny jsem měla obrovskou krizi. Holky špatně spaly, byly pak protivný a já už měla všeho dost a volala SOS! Naštěstí na rady doublematek se vše zlepšilo a už je mi zase fajn.( Na diskuzi se maminky shodly, že období mezi 12.-18. měs patří k těm nejhorším, můžeš taky potvrdit?)
Dokonce se i babička nabídla, že by si holky na víkend vzali, ale nevím, nevím, jak by to zvládli ? Nejsem máma chrt, ale holt jsem bez nich ještě nebyla a neumím si to představit. Ale je fakt, že odpočinek by bodnul. Tak možná nejdřív zkusíme celý den a pak i noc.

Nočník - po pár neuspěšných pokusech, jsem to zase odsunula, takže tak brzy jako vy se asi plín nezbavíme.

Spaní - no zaplať Pánbůh se to neustále zlepšuje, tak to je super!

Procházky - tak holky jsem zatím nevypustila a nevím ani kdy k tomu dojde. Možná až budou pořádně chodit, ale to se pro mě asi prochajdy stanou noční murou ne? No uvidíme.

Odstavení - pomalu se o to pokoušíme, tak jsem zvědavá, jestli se zadaří. o holky ani tak nejde ale spíš o mě, aby mě to tam netlačilo. Nekojila jsem už 2 dny,ale včera zase trošičku jo, když holky na mě po sprše ukazovaly a říkaly ham, tak jsem jim to dala abych si ulevila. Takže když budeme kojit ob den či dva, tak snad to pomalu vymizí samo a bude pokoj.

Tady je teď tak hnusně a zima, že se ani ven nechce.
Zatím jsme nikde na dovče nebyli, je tu liduprázdno a mě chybí ten pokec. Ale jestli se zlepší počasí, tak vyrazíme s holkama pod stan, tak na to jsem taky zvědavá.
Byli jsme s nima párkrát na koupališti a to se jim mooc líbilo . jsou to potápky po rodičích! Voda v nose, očích ani uších jim nevadí:)

Tolik asi od nás
Jo a stím deníčkem nevím, nevím, uvidíme co řeknou ostatní. Všichni dopisujou i na rodinu, pěkně se to tam rozjelo, je nás tam už spousta a víc na tebe lidi reagujou. Taky srazíky už byly a jsou v plánu další. Tak tady z toho udělat nějaký občasník nebo tak něco? Nechala bych to přes prázdniny vstřebat a pak se uvidí.

KEIKO + Z + K (13,5měs)

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 22.07.05 14:30

Ahoj Zdeniku a ostatné dvojmaminy a detičky!
Konečne možem do deníčku napísať ako skutočná dvojmamina, vlastne trojmamina, veď mám dohromady tri detičky! Je to krásne mať toľko detí.
Nie som pravidelná prispievateľka do tohto deníčku, ako tehulka som občas napísala, ale po porode nebol čas vobec na nič a vlastne ani nebolo kam písať:-)
Zdeniku, dodatočne gratulujem Maťke a Janičke k druhýn narodeninám. Napísala si krásny deníček. v duchu som rekapitulovala s Tebou, čo som za tie dva roky stihla ako monomamina a zistila som, že si šikovnejšia:-) S nočníkom ste nás predbehli. Oliverek dodnes s nočníkom nie je veľký kamarát a zdá sa, že hneď tak nebude:-( Ale verím, že než pojde do školy tak sa to naučí:-) Ale inak je to fakt sila, ako sa z toho malého bezbranného tvorečka stal veľký chlapec:-)
A čo naše dvojčatá Richard a Klaudie? Dnes majú 11 týždňov. Krásne sa už na mňa obaja usmievajú a krásne pozorujú. Je to veľký pokrok, pretože donedávna som nevedela, aké majú očká. Buď spinkali, alebo revali, takže vidieť ich s normálne otvorenými očami bolo nemožné:-) Ale konečne sme dospeli k tomu, že už sú schopní tichučko ležať v postieľke a pozorovať okolie. Ešte to síce dlho nevydržia, ale už je to pokrok. A hlavne je krásne, keď sa na mňa pri prebaľovaní usmievajú…
pokrok je, že sme večerné revy skrátili skoro o dve hoďky. Celé šestinedelie každý večer od siedmej až do jedenástej i do pol dvanástej revali. Nepomáhala v podstate žiadna z osvedčených metód… Ale už sme to skrátili a vačšinou okolo deviatej už spinkajú a vydržia cca do druhej až tretej a po nakojení spinakjú cca do šiestej, niekedy i dlhšie. Ale je mi to prd platné, pretože Oliverek vstáva medzi medzi 5.30 a 6.00. Takže dospať sa aj tak nemožem:-) No a poobede, keď spinká Oliver, tak práve vstávajú miminá:-)
Prechádzky stíhame dvakrát denne, Oliverek s motorkou a ja s kočárkem. Niekedy nesiem naraz motorku, držím kočárek a ešte vediem za ruku Oliverka:-)
A aké to je mať dvojčatá a k tomu dvojročného syna? Stále si hovorím, že je to celkom v pohode. Určite bude horšie až deti začnú liezť a chodiť...... Máte s tým niekto skúsenosti? Je tu mamina s podobným vekovým rozdielom? ja osobne si myslím, že mať dvojčatá až druhé v poradí je v určitom smere výhoda… Keď sa narodil Oliver, mala som s ním plné ruky práce a zabralo mi to celý deň. Niekedy som behala v pyžame celý deň a nestíhala som sa ani najesť. Teraz mám detičky tri a stíham sa obliecť i najesť:-) Je fakt, že v niektorých veciach musí človek poľaviť a prehodnotiť rebríček hodnot, ale keď sa chce všetko sa dá. Aj keď z toho občas padám na hubu:-)
Nabudúci týždeň sa chystáme emigrovať na tri týždne k našim na Slovensko. Bude to prvá spoločná cesta našej veľkej rodiny. Vlastne to bude malé sťahovanie, pretože musíme ísť dvoma autami. Dozadu sa mi nevlezú tri autosedačky, takže jedno vajíčko dávam dopredu a na tak dlhú trasu by manžel nevydržal sedieť vzadu medzi autosedačkami. Prečo manžel? tvrdí, že ja by som sa tam aj tak nevliezla, takže po Brne, keď ideme všetci šoférujem zá:,–(ne ja:-) (ale mňa to baví) A aj tak budeme mať veľa vecí, takže dve autá to istia… ešteže má manžel služobné…Ale do budúcna musíme toto auto predať a kúpiť si veľké rodinné auto:-)
Keiko, gratulujem Tvojim chodkyniam! Krízu zažívajú občas všetky maminy, aj s jedným dieťatom, nieto ešte s dvoma alebo tromi!:-) zasa bude lepšie…
No nejako som sa rozpísala. Tak dlhý komentár na emimino som ešte asi nenapísala…
Zdeniku ja myslím, že dvojčatový deníček je super, určite budem písať, ale pri troch ďeťoch to pravidelne nejde..... uvidíme…
Teda ak vám nevadí, že moje mrňatá sú tu asi najmladšie a budem riešiť problémy, ktoré vy už máte dávno za sebou…
Maťa, Oliver 26 mes., Richard a Klaudie 11 týždňov

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.07.05 19:50

ahojky holky,

Keiko - velká gratulace k chodcům, neboj myslím, že ty procházky rozhodně nejsou noční můra..ba naopak…diskuze na rodině se krásně rozjela jen co je pravda…

občasník…no klidně…jde o organizaci…stří­dačka by byla více než vhodná jako doposud…no je toho dost…bohužel se tu nepodařilo..jen mírně pro:,–(it deníčkovou diskuzi (otázky, odpovědi..ty naše výkřiky o pomoc ;-))))nebo ty vaše to dělají taky tak? tak asi proto je to pro vás nezajímavé…ale to je na nás..no nic…těším se na to ostatní ať už to odpískáme nebo ne..

Maťo - teda teda toto letí..je paráda, že píšeš a tu vaši mobilizaci…to bude jisto jistě plno a plno krámů co? no dvě auta to poberou…a stejně aspon si trochu odfrknes..prarodiče už jsou v pohotovosti? už namazali pod kolenama? ;-)))))
určitě piš!! a trochu doufám, že bude kam..jinak se těším až se zase uvidíme…vždyť dvojky už budou naprosto veliký! letí to, snad abych začala vybírat školní potřeby ;-))))

tak všem pěkný večer

Zdenik a chrupčíci M+J

ps. díky za přání!

 
Anonymní  22.07.05 20:30

Ahoj Zdeniku a spol.,

to vis ze mi to neda a musim zareagovat :o)))

Tak nejdriv to vezmem od toho horsiho konce, at to mame za sebou, ze… Dvojcatovy denicek tady mi moc prirostl k srdicku a mrzi mne, ze se tady strida par komunikatoru s nekolika vykriky do tmy bez dalsich reakci a mozna jeste nekdo cte a nepise… No nutit narizovat prikazovat, to nelze, takze pokud se mame vyjadrit, jestli zrusit nebo nezrusit, tak ja bych byla pro udrzeni prazdninoveho rezimu a pak v prubehu zari by se videlo, jestli se ztracene ovecky navrati ci nikoli. Na rodine je to fajn, kdyz clovek potrebuje rychlou radu a mit vice nazoru, tak je to super, ale v takovem mnozstvi holek se tezko vytvori parta, ktera o sobe neco vi. Vznikaji spise nahodila jednotliva pratelstvi… Tady mi to prislo tak nejak vic do hloubky, jako ze muzu napsat plky co se za celej den delo ikdyz se nic svetobornyho nedelo a nekdo na to neco prihodi (tedy v pocatcich ano). kvuli Dvojcatovemu denicku jsem „opustila“ Jarni miminka 2004, oboje bych nestihala, tam to totiz jede maximalne, ale neni problem se tam zase vratit, kdyz tady nebude zajem o pokracovani. ja tedy rikam ANO, jeste chvili vydrzime. Kdo se prida dal?

A ted k tem prijemnejsim vecem…posilam obrovskou pusinu kazde Bambuli a jednu i pro Zdenika, jste holky sikulky vsechny tri :o))
Jak to tak pozoruju, tak prvni rok byl velkym vyvojem fyzickych dovednosti a druhy rok se bude zamerovat na hlavicku. Uz ted zacinam pozorovat, ze od te doby co holky chodi tak zacinaji byt cim dal vic rozumejsi a chapavejsi, teda kdyz se jim nechce, tak se jim nechce, ze.

Spani v poslednim tydnu je na pohudku :o)) Usinaji naprosto v klidu po Mravenci ukolebavce v pul 8 zapeji, pohladim, reknu dobrou noc a odejdu a myslim, ze nez dojdu do obyvaku, tak jsou v limbu :o)) Nocni buzeni bez priciny se od nas uz take odstehovalo a na jidlo se budi dokonce vetsinou jen jednou v noci a jednu noc se Anezka probudila az v pul 7 na bastu a pak jeste zachrupla, takze kdybych chodila spat alespon o pulnoci tak jsem uzasne vyspala, protoze rano se pak budi tak kolem pul 8. Pred obidkem probehne 2 hodinovy dopolednacek, odpoledne to nekdy zalomi v kocarku, nekdy ne a hajanek zase v pul 8. Jsem spokojena a doufam, ze to vydrzi, a casem se zrusi i to jedno nocni krmeni a budicek se neposune do nocnich hodin :o))

Zdeniku, tim nocnikem si me zase ponoukla k pokusu (ikdyz vzhledem k tomu, ze zitra jedeme na dovcu, tak je blbost neco zacinat trenovat…) a zkusila jsem po polednacku holky po:,–(it na nocnik. Ony je tu maji na hrani, stale je nekam prenaseji, rikaji, ze se na ne dela HACIIII a EE a CIII, ale jak je na ne po:,–(im tak projevuji nespokojenost. Nechala sem je tu behat jen v triku a ponozkach, ze to jako odchytim jak to zacne, no a tak mame louzicku na koberci v obyvaku a mokry ponozticky od Babetky - curala asi na bobku a louzicku na koberci v loznici, mokry ponosticky i nozicky od Anezky - curala vestoje kdyz sem obrazela palacinku. Takze takto dopadl nas dalsi pokus s nocnikem. Na dovoleny nasaju vsechny figle ohledne nocniku a pak se do toho pustim odhodlaneji a lepe vyzbrojena. Ale kdyz to nepujde, tak to nepujde, neni kam spechat.

Prochazky u nas zatim probihaji prevazne na kocarku s obcasnym vypustenim na hristi, na louce, na nejakem prihodnem placku a ksiram a voditkum zatim take odolavam. Ale uz je to honka, holky zjistily po tom, ze chodit je super zabava, ze utikat mame je jeste vetsi zabava :o)))

K jidlu klohnim stale blivajziky, obcas s neuspechem, ale vetsinou jim chutna. Samy snidaji a dojidaji se piskutkama, ovocem a jinym tlapkovitym hamajznikem. Po tom jarnim pokusu o samostatne krmeni uz jsem dalsi neprovedla, ale asi by uz bylo na case, ze, no tak treba na dovce, dame zidlicky ven a bude fuk, jestli to lita na vsechny strany :o))

Tak tolik asi od nas, zitra frcime na dovcu a ja jeste nezacala balit, tak mam hlavu uz nekde jinde. Havran by mel prijet nekdy v noci po zaverecnem taboraku a pak jeste pojede na chatu a rano k brachovi, tak musim zbalit vsechno sama a jeste mu vyprat veci ktery priveze z tabora.

Keiko - Gratuluji ke dvema chodcum a drzim palce, aby se to usninani hodilo do klidu a netravila si vecery na zemi mezi postylkama.

Mejte se vsichni moc krasne, neslibuji, ze se z dovolene ozvu, ale mozna jo :o))

Monca a moncicaci 13 a 1/2 m

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 22.07.05 21:02

No jo, to je tak, kdyz mam rozepsanej komentar zase od rana, pak mi utecou ostatni…

MATO - Teda to to vazne leti, uz 11 tydnu, ani se mi nechce verit :o)) Urcite te tu radi uvidime, zavzpominame a pokud budem moct tak i poradime, neboj. Ale ty uz jsi profik, jedte pekne opatrne a uzijte si rodice :o)

ZDENIKU - To me taky mrzi, ze kdyz jsem nadhodila nejaky dotaz nebo problem tak ses k tomu vetsinou vyjadrila jen ty a dal uz ticho po pesine…no uvidime ajk to bude dal.

Chjo, mela bych zacit balit, co :o))

MAA

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 23.07.05 10:39

Cau holky,

k te vasi otazce odpovidam, aby jste pockaly na podzim. Urcite se to zas rozjede jen co skonci krasne dny a my budem muset byt zavrene doma. Takze bych tento denicek nezavrhovala. :)

My jsme se vratili ted po tydnu a jsme tyden doma a zas jedem a pak uz jen budou zbyvat navstevy a srazy. No a v zari se zas dostanem do starych kolejich a nasich odpolednich drbaren s kamoskama. A vecernich drbaren na chatu. :) Zdravim monis!
Pekne si to uzijte a hlavne at mate pekne pocasi, nam se ted moc nevydarilo.

Ja tu mam bordel fakt neskutecnej a misto toho abych uklizela krafam tady. Vsechno to musim vyprat, vyzehlit a zase zabalit.

Vcera jsme byli na houbach s holkama v krosnach a nasli jsme. Meli jsme smazenici a plnej hrnec kulajdy, ktera se fakt povedla. Mlask!
No anicce sem nasla kliste v hlave, jak leze. Sme ho nemohli vubec chytit. No hruza nastesti jen lezlo. No a ted sem nasla kliste od effiny na zemi no fujjj. NO hned jak dite vstane vyluxuju.

Jinak holky sou sikovny. Nelinka nejak nemuze prijit nato jak to ma rozlezt a zlobi se. Anicka si vsude doleze. Je bozi dneska prisla rano do koupelny. Zatim se teda spis plazi, ale uz zkousi vsechny 4, ale to neni tak rychle, jako plazeni…zatim. :) Jinak si seda uz porad a je srandovani, jak takovej malej clovicek sedi na zadecku a kouka. Jinak se zacala hodne stavit i na kolinka a kdyz lezim v posteli, tak se postavi oprena o me, rovnou do stoje, ale s velkym predklonem, ale sama.
No a nelinka krasne mluvi. Je fakt sikovna. A krasne spinka. Uz nekolik mesicu 8h v kuse coz je pohudka budit se v noci jen k jedny dracici, ktera to taky obcas pekne prodlouzim. Spinkani je ted proste pohoda. Zas se to nachvili otocilo HURAAAA. :)

Tak ja du neco delat. Snad sem na nic nezpoamnela. Jooo jeste k rodine sem chtela. No me to tam nevyhovuje je to na me moc rychly a obcas nestiham a jak stratite notu, tak ste mimo misu. No ale zase pokud potrebujete poradit s konkretnim problemem, tak tam se rychle dozvite hodne nazoru a muzete vybirat.

Tak pa sun +dve (za 3dny 8m)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.07.05 11:22

ahojky!

díky!

a taky krásné dovolené…já už jsem si plánovala odjezd na chatu..ale přitížilo se prababičce takže jsme všichni v pohotovosti k oběhávání dr a vyzvedávání léků…ale je to už v pohodě hodně ji vylezl tlak…hoooodně.....a to není nikdy dobrý ale naše babi je skalní…prý jíst ji chutná…takže dobrý…uff zase se zklidní když bude mít léky..

no nic holky to zalomili sakra brzy..a já zjištuju že je vlastne sobota…no jo nejak neznám rozdíl..jen se vždycky divím proč je v neděli zavřenej krám..no jo neděle…

tak zatím
Zdenik a M+J

 
janina21
Nováček 8 příspěvků 23.07.05 23:50

ahoj holčiny!

Bylo by mi moc líto, kdyby dvojčátkový deníček skončil. Sice jsem jen občasný návštěvník, resp. dopisovatel :o))) Je pravda, že je tenhle deníček úžasný tím, že je velmi osobní, mám ho moc ráda.

Zdeníku, zamyšlení na dvěmi lety Tvých holčiček je krásný! A samozřejmě holčičkám móóóc gratuluju k narozkám.

Našim holkám budou dva roky v říjnu. Momentálně mají někajou střevní chřipku; minulou sobotu začala Klárka - průjem jak hrom a čtyřicítky horečky. Dneska ráno už pohoda. Ovšem začala Lucinka - průjem jak hrom a čtyřicítky horečky. Lucinka má ale nějak vyšší teploty, před chvílí jsem jí vybalila z mokrého prostěradla, aplikovala jsem ji paralenový čípek (měla 40,4°C). Teď sedí u táty na klíně a láduje se grahamovými tyčinkami - zaplaťpánbůh, že aspoň něco sní, naposledy jedla asi v 15hod. suchou housku a to ještě kdoví jestli půlku.
V polovině srpna nastupuju zpátky do práce. Už teď z toho mám těžký deprese :o( Jenže je asi lepší nastoupit teď na stejné místo, kde jsem byla před MD, než za rok (a kousek) na jinou (samozřejmě horší) pozici.
No tak paralenové čípky jsme právě vyhodili s čerstvé pokaděnou plínou…
Už asi 3 týdny se snažím holky odplínkovat. Pokud jsme doma nebo na zahradě (když je teplo), tak je to v pohodě - lítaj nahatý a čůrají buď do travičky nebo do nočníků. No, dneska se se teda úžasně předvedla Klárka - sedla si na bobeček a vyčůrala se na koberec! Můra jedna, zřejmě na protest, že nechodíme ven, když prší. Zkusila jsem jít v pátek na procházku, jen trošku krápalo. Dala jsem na kočár slídu a obě měly nacpanou hlavu v tom miniotvoru, aby viděly ven (máme trojkolku Zekiwu, takže sedí vedle sebe), načež zjistily, že ještě lepší je zvednout slídu zepředu, takže jim vesele pršelo na nohy a pak i na hlavu. Takže procházka trvala asi 10 minut, přičemž jsem aspoň stihla od sousedů koupit domácí vajíčka. A samozřejmě než jsme došly domů, stihly jsme super průtrž, to abychom asi o něco nepřišly :o)))
Jo a ještě jedno velikánské plus přičítám na vrub tohohle deníčku - koupila jsem si vzdělávací literaturu (Proč jsou šťasné děti šťasné a Tajemství šťastných dětí) a studuju jak o život. Co jsem zatím aplikovala do praxe, to funguje :o)) (ťuk, ťuk, ťuk) Zavedla jsem dle jednoho z minulých deníčku klídeček a pohodičku před uložením ku spánku a pár rituálů (např. po položení do postýlky se holky schovají pod peřinu a dělají na nás BAF :oD) a je fakt, že usínání je víc v pohodě.
Navlíknu Lucince pyžamko a budu se modlit, aby jí ta teplota ještě nevylítla.

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.07.05 07:14

ahojte…se činím co? hujer…

no nic ;-))

Janino - taky bych šla do práce…chodí mi nabídky (býv. kolegové si asi myslí, že už jsem dlouho doma..;-))) jenže je to všechno na plný úvazek bez možnosti domluvy…a taky..by to zabralo většinu dne…a to už si nemůžu tak nějak dovolit trávit 10 a více hodin v práci…ani nechci…a taky chci dík tomu že, se nemám kam vracet chci zkusit jiný obor, prostě začít od začátku…no jsou to vyhlídky…chci hned v září obvolat školky neb holky jsou šikulky a kdyby bylo volno…tak bych v zimě uvítala změnu hlavně je to taky kvůli holkám myslím, že by se jim to mohlo ve školce líbit a kolektiv jim jen prospěje..doufám ;-)))) vaše holky půjdou do jeslí nebo máš jiné hlídání? a fuj co to je za chorobu? rychle se z toho dostante!!!

sun - to si pamatuju jak se maťka vztekala, že ji to nejde dopředu! couvala a couvala…ale pak to přišlo…myslím, že se tenkrát radostí počůrala neb ten výraz v očích a obličeji…no jak to popsat..blaženost, "tak jsem na to vyzrála!

Monis - a jak bylo na táboře? co holky na ostatní děti?

no nic slíbila jsem holka že až dopere pračka jdem tu do lesa…jsou nějak s náladou na štíru…no nemaj tak brzo vstávat..;-)))

Zdenik a M+J

 
Missorka  24.07.05 08:09

Zdeníku,

Monis je teď tejden na dovolený, teda jestli se nakonec sbalili, posle icq to vypadalo, že holkám nezabalí nikdy!!! :-)))

Peta šmírák - pusu holkám

P.S.: Strašně ráda čtu tvoje deníčky, zvedly mi náladu už snad 100×!!! :-)

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.07.05 14:29

ahojky holky,

tak jsem právě v záchvatu pracovitosti a obdělávání domácnosti připekla dost solidně buchtu…a jak koukám na své nohy tak borůvky v ní použité rozdupala ;-)))

no nic..

sun - já včera na chatu..fakt nevěřícně koukala jak to že už májí holky 8m? no bomba..

Keiko - jsi zvolena náborářkou roku..včera ta učast..no teda páni a ufff škoda jen že jsem musela prchnout ale holky se tu začaly mimořádně blbě vrtět a budit… doufám, že mi vyjde další neděle..a poznám další lidi…

no a my? ted si „pracovně“ užívám bez bambulí…ovšem zatím tu tak nějak pocházím a obcházím…kde začít? ;-))

tak jdu..třebas ještě napíšu, že je douklizeno, dožehleno a tak…;-))

Zdenik a M+J

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 26.07.05 10:48

Zdenik: je to fakr sileny. Leti to jak poradne rozjetej rychlik a poruce zadna rucni brzda. :) Aspon kdyby se to dalo pribrzdit. Holky uz sou fakt velky cacorky a moc sikovny, ale kde sou ty malicky miminka co sem si prinesla z porodnice? :) Nojoo uz se tesim na dalsi malicky miminecko, az jednou zas budu nosit v brisku a fnukat jaka je to fuska. :)
Dala sem dve fotecky do albicka pro predstavu. :) Tak zatim papa sun+dve (dnes presne 8m a 4hodiny) :)

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 26.07.05 21:06

Ahojky,

Sun - letí to teda šíííleně. Já dnes zase potkala ve městě čerstvý dvojčátka (páreček) a přišlo mi to fakt neuvěřitelný, že holky byly tááák mrňavoučký.
Jinak gratulujeme Anulce k dnešnímu svátku! Jakpak budete slavit a copak dostane?

U nás snad ani nic novýho, holky začínaj pěkně lítat, už ani pod nohy nekoukaj, takže občas zakopnou a padají. Neustále přenáší věci z místa na místo. klárka mi pořád nosí knížky a chce číst a prohlížet obrázky - takže 100krát dokola!
Taky už se obě začínaj a uměj pěkně vztekat, když není po jejich :(
Maminka je poslední dobou nějaká unavená a neví, kde načerpat energy :(

Na víkend se chystáme pod stan - jen kousek od nás - bude to taková premiéra, před srpnovými týdenními Slapy, tak doufám, že nám výjde počasí.

Na čtvrtek hlásí tropy, tak vyrazíme na koupaliště - aspň nějaký vzrůšo pro holky - pro nás to tedy odpočinek není - neustále je honíme po cizích dekách, ale co bychom pro ně neudělali, když sejim to tak libí, že?

Tak se mějte a užívejte prázdnin!
KEIKO + 2

 
Anonymní  31.07.05 08:32

Ahoj!
Zdravím v horkém létě!
Hned k nejdůležitější otázce, já si také myslím, že by dvojčatový deníček rozhodně skončit neměl. I když se zároveň přiznávám, že přispívat do něj častěji, než jedenkrát za vydání, se mi obvykle nedaří. A navíc teď v létě, kdy jezdíme často k rodičům a na dovolenou, to je ještě o něco horší. Ale díky deníčku jsem se dověděla spoustu informací o dvojčatech, jak to zvládáte vy, ostatní a tudíž je mi hned líp, připadá mi, že v tom neplavu sama :-)) Taky si myslím, že tu příspěvky přibudou zase na podzim, vždyť i naše diskuse dle data narození na Rodině přes léto skomírá…
Jinak u nás: děti jsou super, čím dál větší sranda, milujou vodu a koupaliště, i Matesovi už nevadí, když občas zahučí pod vodu. Spávají dvakrát denně, i když teď v tom horku možná trochu kratší dobu. Zatím nechodí, stojí, Eli už i bez držení. Ale jsem celkem ráda, aspoň možná budou mít víc rozumu, až začnou chodit a nebudou tolik padat :-) no uvidíme…
Najedné mini dovolené jsme už byli, spíš na prodlouženém víkendu, jezdili jsme s Croozrem a bylo to fajn, a za týden jedeme na chatu do Beskyd. Budeme tam 3 rodiny s malými dětmi kolem 1 roku, tak to bude veselé. Všichni máme vozíky za kolo, tak možná trochu pojezdíme, i když jsou tam prý festovní kopce.
Oslavili jsme 1 rok, fotky jsem dala na Rodinu.
Uvažuju o prodeji kočárku Ohio, protože celkem využíváme Croozra jako kočárku. No ale bude mi ho líto, byl moc fajn.
Tak to je zatím všechno, večer budu sama doma, tak vlítnu na chat.

Zdeniku, opožděně všechno nej k 2.
narozeninám!

Makkyna + 2

 
kala
Povídálka 36 příspěvků 04.08.05 14:46

Zdravím všechny maminy,
dlouho jsem se neozvala, ale nějak jsem neměla možnost se dostat na internet. Nastoupila jsem totiž na svou první mateřskou dovolenou ...... Připojení už jsme konečně nějak pořešili, tak se snad polepším a budu psát častěji. Doufám, že se deníček trochu rozjede po prázdninách. Určitě by byla škoda s ním skončit. Dívala jsem se i na rodinu, ale denně je tam takové množství příspěvků, že se téměř ztrácím. Tady mi to připadá takové osobnější.

Jinak si užívám posledních pár dní s holkama v bříšku. Tedy spíše v břiše (mám ho fakt dost veliký) , dle ultrazvuku mají odhad už obě přes tři kila..... nejdřív byla jedna hlavičkou a druhá koncem pánevním. Tak se do toho vložil budoucí tatínek a dceru vážně poučil o tom, že leží špatně. Bohužel jsem reagovala pozdě (vynadal té co byla hlavičkou dolů) to bylo ve 35+4. Dnes jsem ve 37+6 a obě holčiny jsou koncem pánevním… Takže to bude pravděpodobně plánovaný císař. Předběžně 8.8.2005....... Už se na ně na berušky těším… Jak se trochu oklepu dám vědět......
mějte se a přeji krásný zbytek dovolených

Kala 37+6

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.08.05 20:55

Ahojky holky,
je super, že se ozýváte.. jojo já jsem ted nejak rozlítaná a trocha mě zlobí pc tak je to naprd… no to je jedno…zdravím Makkynu i Kalu..teda to budou míry!!! doufám, že pak napíšeš jak to všechno dopadlo a co jména?

no já tu ležím na zemi…fakt pohodička ale dost nepohodlná…místo vylehávání tady bych měla trochu máknout at si konečně k pc můžu v klidu sednout ;-)))) no a bambule se mají určitě skvěle..i když někdy si stěžují…když nemůžou dělat věechno co chtějí…ale uznejte guláš rozpatlanej na stole, židli, ve vlasech a obličejích atd..no jo bambule se bavily…prý:MYDLI MYDLI… a koukaly přitom přes stůl na sebe jak do zrcadla a štengrovaly se kdo víc…

tak to jen tak…utíkám se zvednout neb jak mám zalehlý břicho (snědla jsem asi kilo zmrzlých jahod..) tak se mi dělá šoufl…;-)))

Zdenik a M+J

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 07.08.05 17:08

Ahoj holky,

tak uz jsem tyden doma z dovolene, ale psat s cacorkama pod stolem se moc neda. Uz sem mela rozepsany prispevek a jim se podarilo vypnout mi pocitac, natvrdo :o(
Ted tu pro zmenu rabuji cedecka, takze to bude dnes jen ve zkratce. Ani ostatni komentare prectene nemam, tak snad pozdeji.

Na tabore bylo super, ale trochu narocne na teren a bezny provoz. Zato na dovolene to byla naprosta parada :o)) Moc sme si to uzivali, ze jsme spolu a jeste se spoustou znamych a i neznamych, kteri se velmi rychle (take diky holkam) stali nasimi znamymi :o)) Pocasi nam take celkem vyslo, chladneji bylo jen jeden den a jinak teplicko az parak, ktery holky stravily nadsene v bazenku. jedno odpoledne se za nami stavila Hobitek s celou rodinkou a to bylo mooooc prijemne. Holcicky jsou opravdu moc sikovne a mnohem cilejsi nez ostatni 2 a 3 lete deti co tam byly, no a Lukasek me dle predpokladu naprosto okouzlil :o))) Tesim se, ze vecer na chatu pokecame a na stredecnim sraziku se uvidime.

No holky se na me zacinaji sapat, tak musim koncit.

Zatim pa pa a snad vecer na chatu.

Monca a moncicaci 14m

Vložit nový komentář