eDeníčky-Snažilek : Zebřičkový deníček cestovatelský - Kotě

Snažení

Mám za sebou třítýdenní pobyt v exotické Asii a slíbila jsem, že se s Vámi podělím o to, jaké to tam je. Jednoduše řečeno, je to tam JINÉ! A v čem konkrétně?

POČASÍ: Už jste byly někdy v prádelně? Tak přesně tak je v Hong Kongu! Během roku se zde střídají dvě období - vlhké a ještě vlhčí J V zimě je kolem 10 stupňů a neustále prší, v létě je kolem 35 stupňů a příležitostně (často) prší. Průměrná vlhkost vzduchu je díky dešťům kolem 90% (pro srovnání u nás je to kolem 50%). V místnostech, v dopravních prostředcích a v obchodech je díky klimatizaci drastických 15 stupňů. Celoročně.

LIDÉ: Všichni jsou černovlasí, jejich výška je maximálně 160 cm a velmi pečlivě se chrání před sluncem! Být dokonale bílí je to, po čem touží. Kdo je opálený, je v jejich očích chudý. Takový člověk dle jejich logiky totiž pracuje na poli a přitom se opálí! A kdo pracuje na poli, ten je chudý! Tak se chodí po ulicích s deštníkem - ať prší nebo svítí slunce a v drogerii je možné nakoupit bělící pasty a krémy na pleť. My chodíme do solárka, oni se „bělí".

ŽIVOTNÍ STYL: Mít peníze a moci je utrácet je pro řadu Číňanů v Hong Kongu jediným smyslem života. Proto se v sobotu odpoledne vydávají davy do obchodních center, které jsou k prasknutí nabité značkovým zbožím a nakupují do zbláznění. Průměrný plat je v Hong Kongu 50 tisíc Kč, pracuje se od rána do večera, o víkendu se spí a nakupuje a když zbyde ještě trocha volného času, jde se sportovat. I přes stísněný prostor je v Hong Kongu hodně sportovišť, počínaje plaveckými stadióny, přes hřiště na basketbal (při jejich vzrůstu se ale divím, že mají koše v běžné výšce!), fotbal, florbal až po dostihové závodiště.

RODINA: Až do dospělosti žijí děti se svými rodiči. Naprosto běžně žije ve společné domácnosti máma, táta a tři děti ve věku od 25 do 30 let! Z jakého důvodu? V Hong Kongu je velmi drahá půda, protože je jí nedostatek. Koupit si byt nebo jít bydlet do pronájmu si mladí lidé nemohou dovolit a tak zůstávají s rodiči. Svatba, bydlení a vlastní děti přicházejí na řadu až tehdy, jsou-li na vše zmíněné prostředky. Pro dívku je pak zvláštním štěstím, pokud se vdá za „bělocha". Myslí si, že je to pro ni vstupenka do „higher society".

BYDLENÍ: Celý Hong Kong má rozlohu dvakrát takovou, než má Praha. V Praze bydlí 1 mil lidí, v Hong Kongu jich bydlí 8 milionů! Je to tedy stejné, jako kdybyste do pražských ulic pustili 4krát více lidí! Není místo na rodinné domky a na zahrádky už vůbec ne! Mrakodrapy o 40 patrech se superrychlými výtahy a několika podzemními patry garáží jsou nasekané jeden vedle druhého. Koupit byt si může dovolit málokdo (v přepočtu na naše stojí minimálně 6 mil Kč!), proto žije převážná část lidí v pronájmech.

JÍDLO: V Hong Kongu je hodně lidí a tudíž i hodně velkokapacitních restaurací. Běžně potkáte restauraci, ve které se může najednou najíst i 500 lidí! Restaurace jsou čínské, indické, korejské, japonské, thajské, francouzské, italské, americké… jen českou jsem nikde nepotkala. Kromě toho, že jsou všude, jsou také stále plné. Ráno, v poledne i večer. Není totiž běžné doma vařit ani mít příliš potravin v ledničce. V Hong Kongu se všechna jídla přes den řeší v restauraci. V obchodech se dá koupit leccos - asi největší výběr je mezi sojovými omáčkami. Zato jogurty, sýry a jiné mléčné výrobky v HK nefrčí. Když mléko, tak jedině sojové! A co mi obzvlášť chutnalo byly ovocné koktejly vyráběné přímo na ulici.

DOPRAVA: V Hong Kongu se jezdí vlevo, stejně jako v Anglii a všech jejích bývalých koloniích. Kromě auta je velmi pohodlnou dopravou metro, které je hodně promakané. A bylo asi lákadlem pro řadu sebevrahů (podobně jako v Praze), takže nástupiště je od kolejiště odděleno skleněnou stěnou. Blbé je, když se ale řidič metra netrefí a dveře vlaku nejsou přesně v místě dveří ve skleněné zástěně! To se pak do metra blbě nalejzá! (musím přiznat, že se mi to ale ani jednou nestalo - řidiči jsou profíci).

MĚNA: Co je velmi zvláštní, v Hong Kongu platí jiné peníze než v kontinentální Číně. Jsou to HK dolary (jeden dolar je asi 2,60 Kč). Na Taiwanu a v Macau, které rovněž patří Číně je to obdobné. A co se mi na penězích moc líbilo byl jejich tvar. Kromě normálních „nudných" kulatých mincí jsou totiž i takové, které mají tvar květinky nebo mají díru uprostřed.

A na závěr přidám malé zamyšlení. Hong Kong je místo, které doslova tepe životem. Nikde není člověk sám, je součástí davu, který ho drtí a mele. Když chce náhodou mírně vybočit, musí se prorvat skrz proud lidských těl, musí jít hlava nehlava a nebrat ohledy na nikoho, protože jinak by ho dav převálcoval a zanesl tam, kam vůbec nechtěl jít. Těch, kteří se snaží vybočit ze zajetých kolejí je ale žalostně málo L Většina chodí jako „stádo" od rána do večera do práce, protože MUSÍ mít hodně peněz, protože MUSÍ mít novou kabelku od Luise Vuitona (či jak se to píše), protože se s ní MUSÍ pochlubit přátelům… MUSÍ být úspěšní a MUSÍ být krásní. Jenom nevím, jestli dokáží být také tak kolektivně šťastní.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 24.06.07 19:44

První a to nemám ještě vybaleno z chaloupky:-O)  

Monika

 
Sati
Extra třída :D 11487 příspěvků 24.06.07 20:36

Ahoj kotě, nepatřím k vám do deníčku, ale s radostí a se zájmem jsem si ho přečetla. Muselo to být super. Děkuji za možnost nahlédnout do světa, do kterého se zřejmě nikdy nedostanu. Sati

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 24.06.07 20:50

som treeetia!
KOTE zaujmave.....si tam musia zit…trochu ako sardinky vo velkej vlhkosti a dazdoch…uffff…tu na SK by sa citili ako na pusti :-))a uz viem co to mam doma za peniaz…dal mi ho jeden arab v egypte…cinsky…le­bo ma dieru v strede…doteraz som netusila co to moze byt za minca…a ta klima by ma tam zabila z takej „kosy“ vyjst na ulicu do vlhka… :-) som rada ze zijem tu!  

MONICKA ako bolo?Kolko odretych kolienok pribudlo? :-)  

U n nas pohoda konecne doma z prace :-)

 
Amalie
Kecalka 153 příspěvků 24.06.07 20:54

Dobrý večer Zebřičky!  

Kotě - krásný a poučný deníček! Teda řeknu ti jsem šťastná, že jsem tam kde jsem! Ty davy lidí a posedlost po penezích a materiálnu mne přímo děsí. Já jsem při svých cestách byla často ve Španělsku, taky tam mám hodně známých a mám pocit, že i tam už lidi blázní. Děti si pořizují nejdříve v 35 letech, protože potřebují mít nejlepší auto, nejkrásnější dům a zařízení a pak teda to dítě většinou jedno, pokud se vůbec povede. Taky jsem četla, jak je manžílek vzorný! Takové odloučení dělá divy:o) Držím palce na IUI.  

Kati - Stella už má 2 zuby! Amálka je měla taky brzo. Dneska už u oběda vyfasovala kukuřičnou křupku, protože chudák polyká naprázdno, my se cpeme a ona kouká, tak byla hned šťastná! No vidíš, že už jsi zase hubená! To bříško se taky ještě stáhne, ovšem ne po druhém dítěti! To už bude chtít cvičení, nevím,jestli je to tím řezem co mám, ale tentokrát mám bříško strašně povolené.  

Tak já jdu žehlit, mám tady asi 3 pračky, nějak mi to v těch vedrech nešlo. Ještě sem juknu později.  

Zatím pa Martina a Stellinka ( Amálka zůstala do zítřka s našima na chatě, je tu zvláštní klid,mě už se snad i stýská nebo co :o)

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 24.06.07 22:25

Ahojky  zebřičky:-)  

Tak na začátek musím napsat, že deníček je moc poučný a hlavně zajímavý - přiznám se, že jsem moc ráda, že jsem čech a mám kolem sebe zelené stromy a kytičky a místo honby za mamonem si radši vezmukytaru a zaspívám si u táboráku a pečených buřtíků:-O)  

Maru - sice to asi nebudeš číst,a l emoc ti přeju hezkou dovolenou a hlavně načerpání sil, protože dvojčátka ti dají pak zabrat:-D  

Víc nějak nestíhám,a le bude to fakt tím, že už se vidím ve vaně a v posteli:-DDDDDDD  

Zítra Vám to určitě všechno bynahradím  

pa a dobrou noc  Monika

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.06.07 22:36

Kotě, moc hezký deníček. Mám jejich průměrnou výšku, takže bych se jim mohla dívat do očí a nebolelo by mě za krkem :-) Ale ten dav bych nechtěla ani náhodou, brrr! :-(

Holky, vůbec se mi nechce psát, depka nebo co. nezlobte se.

Adka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 25.06.07 08:50

Ahojte Zebřulky!  

Kotě - moc bezva deníček, úplně jsem ho hltala. Já se asi nikdy do takových zemí nepodívám, takže díky, bylo to skoro, jako bych tam byla :-)
Já bych jim tam asi taky moc nepasovala - barva vlasů tmavá (to by šlo), výška 172 cm (asi bych trošinku čouhala), barva pleti (od narození snědá) - ne chudá zemědělnice (to je divné slovo), ale chudá učitelka :-)))
To ty jsi musela pořádně vyčnívat v davu, co?  

Amálka - tak to už může Stelinka zoubkama křupat. No, hubená ještě nejsem, mám asi 56 kilo, takže aspoň na těch mých 52 kg bych to chtěla stáhnout. To , že se ti po Amálce stýská se nedivím, mě když manža vezme Jáju, tak jsem ráda, že ho pochová, ale za chvilinku už ho chci zpátky, jsem strašlivá, ale nerada se o něho dělím :-)  

Adka - no fuj, depka? A kde se vzala? Tak ji rychle vyžeň!  

Monicka - já jsem taky pěkně unavená, i teď ráno bych spala. Včera Jája vstával ve 3 ráno a nechtělo se mu spát. Sice byl hodný, tak že jsem vždy na chvilku usnula, ale jak se začal nudit, tak na mě zavolal a já se mu musela věnovat. Ještě , že už bude mít manža prázdniny, to mi ráno pomůže.
Taky bych nemohla být bez kytiček, zahrádky a chalupy. Vůbec si nedokážu představit, že bych žila jen v bytě!!!  

Všechny Vás zdravíme Kati a Jája (6 týdnů a 1 den)  

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 25.06.07 10:28
 

Dobré ránko zebřičky.
Kotě ten deníček je moc pěkně napsaný. Dokonce bych řekla, že si v pohodě můžeš vydělávat psaním průvodců. Jsi šikulka.
Začal nový pracovní týden a s ním vše nanovo. Tenhle týden je poslední kdy vstávám v 6.30 protože pak končí škola. Chce se mi zavolat huráááá a nebo si spíš oddechnout konečně ..... Nejsem sice dítko školou povinné, ale to co Magda prováděla ve škole ve druhém pololetí je děs. Bylo jen málo dní kdy by nedonesla poznámku z češtiny že vyrušuje. Nechápu, že tu učitelku to baví pořád psát. Stejně se tím nic nezmění. Už se tím nijak nestresuju protože to nemá cenu a příští rok už naštěstí paní učitelka na škole nebude. Taky co se týče učení dost polevila a využívá toho, že nemám sílu být důsledná. No příští rok si to vynahradíme. V sobotu jí odvážíme na 14 dní k tátovi tak se docela těším na domácí klid.
Alexova bývalka se o víkendu opět předvedla. V pátek když jsem jela vyzvednout Zuzku tak se tvářila jak vrah a ani na pozdrav neodpověděla. V neděli když jsme jí vezli zpátky tak původně stála na balkoně, ale nebyla líná seběhnout dolů a probírat nutné věci s Alexem. Děsně se u toho chychotala. Konečně vystěhovala toho chlapa co s ní bydlel a hned sdělovala Alexovi, že by potřebovala zvýšit výživný o 1.500,– Kč. Pěkně mi tím hnula žlučí. Co si vůbec o sobě myslí? Alex jí řekl, že jí nic na víc dávat nebude. Jen si na to vzpomenu a ráda bych jí něco řekla od plic. No nic nebudu se vztekat.
Jinak u nás pohoda. Na začátku srpna jedeme s holkama na dovolenou do Itálie tak se na to postupně chystáme. Doufám, že to zdravotně zvládnu.
Mějte se pěkně.
 Lenka

 
Janka11
Stálice 66 příspěvků 25.06.07 10:36

KOTE - moc pekný denníček..a zas raz som si uvedomila, že som moc rada tomu, kde bývam. Ani trochu netúžim žiť taký hektický a bezútešný zivot. Chýbali by mi „moje" hory, lesy, chýbalo by mi to ticho, keď si večer výjdem na terasu a počujem len vtáčky (no a aj žaby..:-))). Myslím si, že v tej rýchlosti im  život doslova uteká pomedzi prsty…niet čo závidieť!
KATI - vypadá to, že Jája je ranné vtáčatko. Ale aspoň chvíľočku ťa nechal ešte pospať a keď sa do starostlivosti o maličkého pridá aj manža, tak bude fajn.
AJJAA - neboj, bábätko bude úplne v poriadku. Myslím, že svoju dávku smútku si si už vybrala a osud ti musí predsa nachystať už len pekné chvíle!

 

Dnes som bola zas na kontrole v CAR, folíky pekné rastú, koncom týždňa by už bol odber, tak dúfam že tentokrát to už výjde! Ale trošku ma zarazilo, že mi pichli 150 jednotiek HCG,
vraj trošku klesla hladina LH a aby boli vajíčka kvalitné, tak im treba trochu hormónikov pridať. Dr. sa tváril, že je to normálka, ale u mňa už červíček obáv začal pracovať.

 

janka

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 25.06.07 10:57

Ahoj holky,
tak jsme měli o víkendu výlet :o))) byli jsme u babičky a tak jsme v sobotu vyrazili do Detenic, byli jsme na zámku, v pivovaru a samozřejmě ve středověký hospodě, chlapi se tam dali samozřejmě pivo, no a já jenom vodu :o((( přece jenom někdo řídit musel, ale mi to nevadilo, trochu se teď o volant dohadujeme, ale tentokrát jsem fakt nemusela :o))) už jsem si na autíčko zvykla a jezdí se mi moc dobře! Dneska ráno jsme šli s Dádou do školky a vůbec se mu nechtělo vstávat!  Přece jenom jsme včera vyrazili na kolo a tak toho měl za víkend dost! Jo a chtěl, abych přišla odpoledne pro něj po obědě :o))), tak jsem ho musela zklamat, že to bohužel nejde, ale budou už prázdniny, tak si to užijeme potom .o)))

kotě - moc zajímavý deníček, tohle všechno jsem o HK nevěděla! No není nad to se tam podívat, ale podle popisu jsem ráda, že jsem se narodila u nás, tam bych teda žít nechtěla!!!! No jinak bych tam teda vůbec nepasovala :o))) blond vlasy, výška 174 a ráda opálená :o))) (teda kromě obličeje, tam vylezou vždycky pihy, ale já je mám ráda :o)))

Adko - hned tu depku vyžeň!!!!!

Leňule - to chce klid! Bejvalky jsou hrozný, my můžeme i s Monikou vyprávět že? Ta naše se vyznamenává pravidelně, co nosí Dáda na sobě už ani nekomentuju, jenom ho prostě převlíknu do svých věcí a je to! Teď nám asi dost závidí auto, ten její debil říkal Danovi, že on by si Focuse nekoupil, ale Mondeo, že je širší (no stejně se mu tam čtyři děti nevejdou!), tak by mě zajímalo, kde by na něj vzal, tvrdil jak si šetří z melouchů, no a Dádovi jsme sandále museli koupit my, protože ona přece koupila holkám a na něj už nezbylo! Fakt radši ji nevidět, teď to bylo v pohodě, v pátek pro Dádu do školky a dneska ráno zase do školky a byl klid!

Janka - držím kopýtka ať to dobře dopadne!!!!

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 25.06.07 16:08

KATI neboj spavat uz nebudes poriadne nikdy…aj ked prespi celu noc…pridu choroby…potom mozno nocne mory a potom neskore navraty z diskotek.....uz budes mavat deficit spanku asi stale :-))Neviem este to nemam vsetko preskakane ale pocula som o tom :-))  

LENULE TWIGY…no nemam slov ale vravim „Nech ziju bejvalky!“ :-)) Bez nich by bol svet asi prilis jednoduchy a jednotvarny…ale aby mi nezostalo pre deti na sandale :-)) aj ked od cinana za 150sk… ufff…co ho chcela nehat chodit cele leto v botaskach??!! Koza je to!  

ZEBRICKY je tu nejak mrtvo…vsetky dovolenkujete??Ja mam volno aj zajtra ale idem na adrenalinovy sport k zubarovi :-)) Dufam ze prezijeme obaja :-))Sisa bola dnes na chvilku v skolke …pani ucitelka nam zavolala ze predskolaci co bola s nimi v skolke v prirode maju rozlucku zo skolkou vonku na zahrade,tak sme sli.Bolo to krasne a smutne zaroven pekne spievali tancovali…skoda ze sa nemozem vyhovarat na tehu rozpolozenost ale aj slzicka bola.tak sa tam trocha s nimi pobavila a zahrala a sli sme domov.  

Zebricky ved sa ozyvajte ako zijete…sa tu budem dva dni nudit co mam volno ci-ako??? :-))

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 25.06.07 16:09

a zabudla som na JANKU nic sa neboj dr.vie co robi a je lepsie ak HCG pichnu a trochu prirode napomozu akoby mali cakat ci sa to spravi samo…drzim palce k odberu nech je aspon jedno co sa aj ujme!

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 25.06.07 18:27

Ahojda zebřule!!!
Kotě - ten tvůj děníček je úžasný, hltala jsem to jedním dechem :-) Naladila jsi mě na cestování, hned bych někam vyrazila :-) Tak si to teď doma užívej!!
Amálko - jsem ráda, že jste už  zdraví! Těšim se, že někdy ty tvé cácorky uvidím :-) Šíma měl dneska teplotu, tak doufám, že to souvisí se stoličkama, které mu lezou… ¨
Páčko Kaitlin        

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 25.06.07 19:56

Nástěnka 1.část ****
Zebřičky dočasně jednočárkové:

 

Adka007..- 
Agatha..
Agness..- 14.2.2006 zah­lášeno, že snažení o druhé dítko bude za 1,5-2 roky
Ajjaa…- 28.3.2007 zahlášen začátek snažení o sourozence pro Adámka; 12.6. šeptaná o dvou //
Ajinav…- 1.IUI - 3.1.2007
Alex012......- 4.IVF do konce roku 2007
Arny…-
Dalika - 
Hanulka…- výhledově -  snažení o druhé dítko
Janka1…- 3.IVF červen 2007, od 29.5. zahájena stimulace (dlouhý protokol), kolem 29.6. odběr vajíček
Jiitulle…
Kaitlin…- únor 2007  - zažádáno o adopci (sourozenec pro Šimonka), 21.6. návštěva sociální pracovnice
**Kajdula…
Katy1.....- únor 2007 - IVF, 2.3. - konzultace v CAR
Kotě…- léto 2006 - zažádáno o adopci
Konopka 
Leninka1…
5.6. RHC Mojžíšová, laparoskopie - 2.7. nástup do nemocnice, podzim 2007 IUI

Lostris…
Maciasek…
MartulaR-2 
Maru......- 4.IVF - snad červenec/srpen 2007
Marky.....
Monticka.. - únor 2007 - zahlášeno snažení o druhé dítko, 7.5.2007 - IUI
Nadulka…
Pajinkaa…
Panda.....- 2.1.2006 zahlášen začátek snažení
Rafuška..- říjen 2006 - zažádáno o adopci, podzim 2007 - druhá příprava na přijetí dítěte
Samsulka…
Sima......- **červen 2007 změna CAR (přechod z Podolí do Iscare)
**Twiggi.....
Zdenca…- 
Zabucha…- leden 2007 - zažádáno o adopci,  červenec 2007 - IVF    **Zebřičky dvoučárkové:

 

Danulenka - 34tt
JJ.........- 26.6. 28+6tt
LuciaM…- 27.6. 25+2 tt (Nezbedníček Kopkáčik :-))) Janka alebo Radko :-)
Lesina…- 27.6. 37tt
MichaelaVE…- 27.6. 22+2 tt (Brouček); TP 29.10.2007 
Leňule + Alex1.....- 25.6. 14tt

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 25.06.07 19:56

Nástěnka 2. část ****
Zebřičky se zebřičátky:

 

Monicka…- 10.5.2005 v 10:56 hod. se narodila Barborka, měří 56 cm a váží 3680 g
Ajjaa......- 10.5.2005 ve 13:45 hod. se narodil Adámek, měří 54 cm a váží 3950 g
Andrea2…- 8.7.2005 v 6:15 hod. se narodila Eliška, měří 49 cm a váží 3250 g
Slanka*..- 8.7.2005 v 12:05 hod. se narodila Marianka, váží 3520 g
Jasmine..- 19.7.2005 v 1:10 hod. se narodil Filípek, měří 44 cm a váží 2560 g
Barbucha.- 18.8.2005 v 16:35 hod. se narodil Matyášek, měří 54 cm a váží 3880 g
Jarča......- 28.8.2005 ve 13:00 hod. se narodila Štěpánka,měří 50 cm a váží 3640 g
Bosorka..- 7.9.2005 v 8:19 hod. se narodil Honzík, měří 51cm a váží 3700 g
Adka007..- 4.10.2005 v 16:08 hod. se narodila Viktorka, měří 48 cm a váží 3150 g
Ivanka…- 12.10.2005 se narodila Miška, měří 51 cm a váží 3300 g
Olivia.....- 17.11.2005 v 0:30 hod. se narodila Adélka a váží 4008 g
Vendelina- 30.11.2005 v 8:55 hod. se narodila Emmička , měří 48 cm a váží 2600 g
BaruskaII- 10.12.2005 v 13:30 hod. se narodila Kačenka, měří 49 cm a váží 2140 g a Eliška, měří 48 cm a váží 2780 g
Lotranda..- 28.12.2005 v 10:00 hod. se narodila Michaelka, měří 49 cm a váží 3300 g
Wilma…- 31.12.2005 se narodila Adélka, měří 49,5 cm a váží 3250 g
Claudie…- 10.1.2006 v 12:50 hod. se narodil Matyášek, měří 51 cm a váží 3340 g
Ed.........- 5.2.2006 v 12:16 hod. se narodil Sebastiánek, váží 4120 g
Bohun…- 10.2.2006 v 0:24 hod. se narodila Lucinka, měří 49 cm a váží 2770 g
Babů>......- 21.2.2006 v 1:27 hod. se narodil Matyášek, měří 49 cm a váží 2740 g
Rysavka.-25.2.2006 v 0:37 hod. se narodila Markétka, měří 52 cm a váží 3550 g
Tinna.....- 27.2.2006 v 1:00 hod. se narodila Barunka, měří 50 cm a váží 3230 g
Marka…- 18.3.2006 v 13:55 hod. se narodila Markétka, měří 51 cm a váží 3150 g
Falco.....- 24.4.2006 v 8:15 hod. se narodila Klárka a Matýsek
Kaitlin…- 14.2.2006 se narodil Šimonek , od 3.5. je u mamky a taťky
Nothingn.- 26.5.2006 v 15:30 hod. se narodil Vojtíšek, měří 49 cm a váží 3410 g
Cami.....- 26.6.2006 se narodili Anička a Bertík , měří 46 cm a váží 2600 g
Narcisek.-   27.6.2006 se narodila Nikolka, měří 52 cm  a váží 3500 g
Karla.....-      12.7. 2006 se narodil Tomášek, měří 51 cm a váží 3850 g
NellaB…- 1.8.2006 se narodila Nelinka , měří 49 cm a váží 2970 g
Míšenka.- 6.9.2006 v 14:18 hod. se narodila Anička, měří 49 cm a váží 3440 g
Mikaa…- 27.9. 40+2 tt (Mikaaček), TP 25.9.2006 ????????
Pavca.....- 1.10.2006 se narodila Markétka, měří 54 cm a váží 4170 g
Mia.......- 28.11.2006 v 18:37 hod. se narodil Hugo, měří 51 cm a váží 3750 g
Amalie..- 19.12.2006 v 18:41 hod. se narodila Stelinka, měří 53 cm a váží 3780g
EvulaI .....- 27.2.2007 se narodil Sebastiánek, měří 48 cm a váží 3270g
Jitutu32…- 16.4.2007 se narodila Janička, měří 49 cm a váží 3440g
Kati… - 13.5.2007 ve 23.39 se narodil Jája, měří 50cm a váží 3100g
Andrea 2…-19.5.2007 ve 21.27 se narodila Kačenka, měří 49cm a váží 3160g

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 25.06.07 20:04

Ahoooj holky,  

jsem táda, že jste se z deníčku něco zajímavého dozvěděly. Ono je opravdu fajn podívat se občas jinam, jak žijí lidé ve světě nebo stačí i o dům vedle, aby si člověk uvědomil, že se má vlastně báječně a že to doma není vůbec špatné. Já bych tam také žít nemohla, asi bych se zbláznila z těch jejich zvědavých pohledů!  

Aďko, holčičko, hlavu vzhůru. Jsme tady, přijď se zase brzy ukázat!  

Moni, tak ti přemýšlím o tom napravení kostrče. Víš, jak jsi mi to radila před časem. Měla bych jít do CAR, na konzultaci, tak zkusím probrat i tuhle variantu.  

No holky, musím vám něco říct. Byla jsem o víkendu na srazu s lidma z předchozí práce. Už jsem sice 4 roky mimo, ale pořád se s těmi lidmi stýkám a ráda je vidím. No a mezi nimi, jak jinak, byly dvě těhule. No a já jsem z toho ani nebyla špatná!!!! To je pokrok, normálně mám ze sebe radost, už mě prostě pohled na bříška a těhulky nijak nebolí. Si totiž říkám, že přece mi Monička předpověděla dvě děti, tak se na ně těším :-))))  

Vaše utahané koťátko (jsem dnes spala jen 5 hodin a to je na mě zatraceně málo :-((((    

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 25.06.07 20:09

No tak teď si čtu, co jsem napsala… v té první větě má být samozřejmě Ráda :-)))))))  

Popletené Kotě

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 25.06.07 21:48

Kotě, já jsem tu, jen nevím co bych psala :-( vůbec se mi nechce, nemám chuť ani energii a pořád mám migrénu.

Adka

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 25.06.07 22:35

ahojky zebřulky:-O)  

takjak se máme - u nás něco jako déšť a je zase vedro - po pravdě se Vám přiznám, že se na to  ochlazení moc těším:-O)  

Zdenco - teda musíme se pochlubit, že na chatě to bylo bez újmy - jaké koliv zdravotní:-DDDD KOlena se uzdravovaly - až dneska jedna kalamita za druhou - totálně počůraná a pak před barákem při cestě domů - optě rozsekaná kolena:-O) asi s tím nic opravdu neudělám - je jako kluk - mám z ní i tak radost - je veselá a zdravá:-D No a co Sisa - dlouho nebyly nějaké prima historky  

Kotě- no já jsem na masáži kostrče byla u nás na rehabilitaci a pak jsem cvičila mojžíšovku - v centru jsem to ani s nima neřešila, la emyslím, že všechno co by mohlo pomoc je dobré. Si piš, že tak vidím 2 děti - tak se těž:-D  

Kaitlin - ahojyk  prima, že ses ozvala - neboj to bude určitě ke stoličkám - Barunka naštěstí na tohle netrpěla - měla průjem:-O)  

Holky nezlobte se, ale jsem nějaká unavená - více písnu zítra  

Přeji všem dobrou noc a sladké sny  

Monika        

 
Janka11
Stálice 66 příspěvků 26.06.07 06:51

Ahojky zebrulky,
v noci bola teda riadna búrka a teraz len prší a prši. Aj sa ochladilo, ale nakoniec mi to ani moc nevadí.
KOTE - tak to je teda pokrok, ja som to ešte asi stále neprekúsla -aj teraz som mala smutný pocit, keď mi v nedeľu švagrinka zvestovala, že čakajú druhé bábätko. Vie, že sa nám nedarí, netajíme sa tým, ale bolo mi ťažko keď povedala:„Janka, čakáme bábätko, dobré nie? A vy ešte stále nič?“ Asi som už v tomto precitlivelá, ale vzalo mi to náladu a bolo mi smutno. Pri každej mojej stimulácií (tri) vždy jedna zo švagrín (mám len dve) otehotnie - no nie je to náhoda, alebo zákon schválnosti, či čo?
ZDENCA - neboj, nudiť sa nebudeš, vonku sa ochladilo, tak všetky zebričky nabehnú k počítačom. A ak nie ony, tak Sisa sa ti určo o zábavu postará.
TWIGGI - chudák Dáda, je to na zaplakanie keď mama uprednostňuje len niektoré deti a im viac dožičí a kúpi. Ešteže Dáda ma vás!
KAITLIN - až Šimonkovi teplota rýchlo ustúpi!
Tak ja idem popracovať, v pošte mám e-maily od nemčiskov. Určite budú chcieť všetko hneď vyrobiť a my sa tu môžeme roztrhať.....

 

janka

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 26.06.07 08:17

Dobré ránko zebřičky.
Jak to tak pročítám tak na celé naše stádečko padla únava. Není se co divit při těch změnách počasí. Jsou to hrozné výkyvy.
Já včera měla nepříjemný výstup s Magdou která mi oznámila, že půjde radši bydlet k tátovi tak mi z toho bylo pěkně špatně a bolelo mě břicho. Alex pořád řešil jestli radši nejet na kontrolu do nemocnice, ale já ho přesvědčila, že budu ležet v klidu a snad to povolí. Když jsem se přesunula do ložnice tak jsem nemohla usnout a Alex přinesl knížku o Machovi a Šebestové a malému četl. Ani nevím kdy jsem usla, ale muselo to být hodně rychle protože konec příběhu jsem určitě neslyšela. Dnes budu pracovat z domova a hlavně odpočívat.    

Kotě jsi moc šikovná, že jsi zvládla cizí bříška bez smutku a slziček. Pamatuju si jak to ničilo mě. Taky se už brzy dočkáš neboj.    

Twiggi Mě vždy bývalka šokuje tím jak si myslí, že když bude mít nějaký problém s penězma, že to bude řešit Alex. Nejdřív jí život s ním nevyhovuje a chce volnost a pak to hází na něj. Já když jsem se rozvedla tak by mě nenapadlo žebrat u bývalího a radši jsem makala abych ty chybějící peníze vydělala. Jeho by to stejně nezajímalo protože už měl novou rodinu. Jak jsi psala o té závisti kvůli autu tak to známe taky. Ona ani její rodina nemůže pochopit že si Alex po rozvodu koupil byt, máme nové auto, chtěli jsme stavět domek, čekáme mimčo a jedem na dovolenou k moři. To vše během roku. Každý řeší jak skvěle finančně na tom najednou musí být když si tohle můžeme dovolit. Taky mu to bývalka pravidelně připomíná jak on je na tom dobře tak by mohl dávat víc peněz. Vadí mi lidi který čekají že jim někdo něco dá zadarmo bez toho aby se o to přičinili.    

Zebřulky držte se ať přežijem bez úhony nástrahy počasí.
 Lenka

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 26.06.07 08:50

Ahoj holky,
teda já už počítám dny!!!! Snad i hodiny!!!! Ještě dneska to bude dlouhý, ale potom to bude už pohoda!!!!! Já se snad těším ještě víc než ti studenti!!!!

Zdenčo - ne měl „úžasný“ tenisky, Dan prohlásil, že takový nosil, když byl malý :o)))) jo a ty dostala o nějaký svý kamarádky!!!! No však ani babička mu už nic domů nedává, jenom k nám, po jejím posledním výstupu, když oběma dětem poslala tričko a ona jí řekla, že nic nepotřebuje a že to nosit nebudou, tak řekla dost!!! Ani se jí nedivím, že jí má plný zuby, Dáda totiž s přehledem řekne, že se mu po mámě nestýská a že bude radši s tetou! A i klidně, že mámu nemá rád, protože mu dává na zadek! Ten její debil se naštěstí po tom, co se na něj došlápl Dan uklidnil a na Dádu nesáhl, tak aspoň něco, ale vypadá to, že ona jo! No taky si na něj stěžovali jak strašně zlobí (nevím, já jsem si toho za celou dobu nevšimla, spíš mi připadá, že nezlobí skoro vůbec, až mě to překvapuje, co všechno se s ním dá zvládnout bez problémů!), tak jim na to Dan řekl, že je to kluk a že je normální, že zlobí! No já mám kamarádku a ta když vypráví story o svém 3,5 letém synovi, tak to my máme teda poklad!!!

Kotě - mě tak napadlo, kam vlastně chodíš k dr.?

Moniko - však se ty kolena zahojí!!!! Já si pamatuju, že jsem je měla rozbitá pořád a to jsem byla podstatně větší než Barunka!!! A taky jsem z toho vyrostla :o)))) i když tu spáleninu, po který mi zůstala jizva na noze jsem si udělala letos v zimě o akumulačky, tak nevím :o)))

Leňule - tak mě by taky nenapadlo chtít něco po bývalým, teda něco jo, aby si svoje dluhy platil sám! Když odešel, tak mi vybral účet, nechal dluh na elektřině a hypotéce za tři měsíce a na tom účtu se dostal na -7000!!! Jo a bylo to dva dny po výplatě! Takže jsem musela hodně šetřit, abych to zvládla, no vlastně bez pomoci mýho táty by to asi nešlo! My jsme se taky teď docela finančně vzpamatovali, není to sice bůhví co, ale je to lepší, hlavně Dan udělal hodně práce na baráku, takže kdyby to bejvalej viděl, asi by se dost divil!!! No ještě nám chybí to miminko, snad příští rok až našetříme na to poslední ivf!!!!

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 26.06.07 09:39

LENULE dufam ze od magdy je to len mladicka ci pubertalna nerozvaznost.­....neboj ukludni sa…kazdy zakaz ci prikaz s nou asi prilis lomcuje a nema ine riesenie nez byvanie z otcom.Ale aj tam by casom zistila ze si nemoze dovolit uplne vsetko.Zelam nech sa to rychlo ukludni.  

TWIGY no tak to je byvalka velka hrdinka ak nevezme ani tricko… :-) ja som bola rada vsetkym veciam…ak to aj neboli veci suprove boli aspon na piesok ci tete na zahradu :-)…a to zarabame obaja!…tak jej treba…ale nasr…by ma statocne ak by som dietatu nechybala alebo ani netuzilo ist za mnou domov.Si myslim ze ako matka uz je v probleme a bude sa to stupnovat…az bude maly vo veku Magdy asi si ozaj dupne a odide…ale ver ze ti to zelam aby k vam prisiel :-) a este co najskor.A to zlobeni?!Urcite si nim iba vyzaduje pozornost ktoru mu nevenuju…ak by mal zamestanie ci naplneny program tak predsa nebude zlobit! :-)) ale nie som psycholog..len to mam okukane podla sisy!  

nam v noci prsalo mame 15° a idem vyprazit karfiol a huraaa smer zubar :-( bojim-bojim  

MONICKA pikosky nie su…nic sa nedeje sme doma porazame uz zasusene kiahne…ale az zas cosi vymysli tak sa pochvalim,neboj! :-) 

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 26.06.07 09:44

Zdenčo - to já si od babičky klidně něco vezmu, jak píšeš, když to není nic moc, tak na hraní je to dobrý! Já jsem takhle dostala věci od sousedky, přebrala jsem to a Dáda má aspoň hodně věcí na tahání na doma a na zahradě a když s nima něco udělá, tak mi to prostě nevadí! No a oba dva jsme v pohodě!!!! No já si myslím, že jí to její chování brzy vrátí i s úroky!!!! No on Dáda vytáčí mámu s tím, že se mu stýská po tetě a tátovi :o))) tuhle si stěžovala Danovi, že mu nemáme říkat, že se nám stýská (no a co mu máš odpovědět, když se ptá a nám se opravdu stýská!!!) Dáda je normální kluk a zlobí spíš málo než hodně, ale asi to bude tím, že u nás má co dělat :o))))
Drž se u zubaře!!!

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 26.06.07 13:33

TWIGY tak vidno ze ju to stve!…tak nech sa viac snazi ak chce aby vas tak nemal rad :-) ale to sa jej uz asi nepodari…Mne by sa tazko o Sisu delilo ale to asi kazdej matke…ale zabilo by ma ak by za mnou ani nechcela ist…mala sa viac snazit a neodsuvat ho na vedlajsiu kolaj!Ma smolu asi,uz aj tak sa mi zda ze je vas! :-)  

U zubara to bolo fajn…aj som ich pobavila :-) ze ktory teraz spravime?hovorim hociktory aj tak ma ziadny neboli.....no a zubar si myslel ze maju narok ma boliet minimalne dva a ostatne tiez :-))mam este 4 navstevy zajednane…tak si mozes domysliet aky mam „skvely“ chrup

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 26.06.07 14:52

Ahoj Zebricky,

chci vas v rychlosti pozdravit, jdu odpocivat, prave jsem se vratila z poradny, vse OK i tlak lepsi 120/85, posilaji me na ten glukozovy test :( ALE predstav te si, malem jsem kolabovala v tramvaji, mela jsem po delsi dobe ten atak arytmie, no reknu vam krusnych tak cca 10 min, srdce mi bylo jak o zavod, ja myslela ze dostanu infarkt, fakt hnus. V poradne jsem to samo rekla, no mam si dojit tam kam chodim - tam jsem byla v lednu a vse bylo OK - zrejme tim tehotenstvim se to nejak po ......, tep mi setricka jeste namerila 120, ale to uz mi bylo hej, tak jsem se nejak doplazila domu, teda i s Misakem, jsem rikala me to nekde picne a co chudak on.
Takze zitra volam na internu a jsem zvedava co mi reknou na kdy me objednaji. Ja proste nic nemuzu mit normalni, zacinam se bat, protoze ja se doktoru fakt bojim a jeste tohle

Jdu si odpocinout a jeste napisu.

Mejte se moc krasne
Míša V.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 26.06.07 17:12

Ahoj Zebrušky!
Zase si kradu chvilku, abych napsala pár řádků. Pořád mám co dělat a pořád mám pocit, že nic nestíhám. Zahrádku mi pořád připomíná babička i tcháni. Nejde jim vysvětlit, že mám jen 2 ruce a ne vždy, ale chodím utahaná z práce. Včera mi dokonce pomohl i manžel, takže už zahrádka fakt vypadá líp.
Kotě, moc hezký deníček. Tak tam bych fakt jet nemohla. Já se v horku potím jak šílená a ještě s tou vlhkostí… Ale fotky jsi poslala moc hezké. Díky.
Janko, tohle se švagrovou znám až moc dobře. Proto letos nechci na IVF. Určitě by zas nedopadlo, když je těhotná švagrová. Už je to po čtvrté a já to strašně těžko snáším. Už mám z ní pocit, že se mi tím vysmívá.
Zdenco,Kdykoliv přejdu od jednoho zubaře k jinému, tak vypadám jeko nejzanedbanější pacient. U této nové zubařky jsem byla 6× (i když 2× kvůli jednomu zubu).
Přeju všem moc hezký den.
Rafuska

 
LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 26.06.07 19:35

Ahojte zebričky,
prišla som sa na vás pozrieť po dosť dlhom čase, kedysi som k vám prispievala (cca 1,5 roka dozadu), ale po 2 rokoch márneho snaženia som bola na tom psychicky vážne zle a potrebovala som si dať pauzu. Ale už som späť.
Bohužiaľ vidím, že je vás tu veľa, ktoré si pamätám ešte z toho obdobia - Maru, Adka007, Kaitlin, Lostris - kočky, strašne moc vám držím palčeky, aby ste sa aj vy dočkali.
My sa teda už 3,5 roka márne snažíme a stále nič. Mala som zvýšený prolaktín (dôvodom bol/je? mikroadenóm na hypofýze), teraz už polroka beriem nonstop Parlodel a mám to normované (normoprolakti­némia) - predpokladám že vy:,–(ením liekov by mi to vyskočilo naspäť.
Teraz som týždeň po laparoskopii, vajcovody mám priechodné, mala som zrasty medzi vaječníkom a vajcovodom, ale tie mi rozrušili, takže to by malo byť o.k. Teraz som ako chodiaca lekáreň - beriem antibiotika, pretože mám v kultivácii baktériu (tuším e-coli), mám kúpený calibrum baby plan - po 2 rokoch som sa ho opäť odhodlala kúpiť (predtým som ho prestala užívať, lebo sa nedarilo), mám kúpený clomhexal na stimuláciu vaječníkov - začínam užívať od zajtra (5 deň MC - aspoň dúfam, že som správne odhadla začiatok menses, pretože som po LSK krvácala).
No a manžel - pred 2 rokmi spermiogram mal ukážkovi, teraz mu pred laparkou robili nový - má ho mierne zhoršený - preto odporúčam všetkým obnoviť partnerové vyšetrenia!!! Takže on berie tiež nejaké vitamíny (koenzým Q10 a vit. E).
Dr. vravela že po laparke je všeobecne väčšia možnosť otehotnenia, tak preto sme sa rozhodli hned prvý cyklus stimulovať a uvidíme. Ešte čakám na výsledky z histologie - pri LSK mi brali aj vzorku zo sliznice maternice, či je dostatočne zásobená hormonmi - tie by mali byť budúci týždeň, a podľa nich dr. uvidí či mi na:,–(í aj Duphaston.
Kočky, ešte raz vám želám, aby ste/sme všetky už čoskoro držali v náruči miminko.
Lucka  

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 26.06.07 22:02

ahojky zebřičky.
zdravím vás po dovolené.
bylo to naprosto úžasné - moc jsme is to užili. doporučuji Egypt - Makadi Bay - je to tam jako v ráji :-))
doufám, že jste si užili srazík a celkově že se máte dobře.  u nás novinky- od zítra stimuluji na IVF - tak držte plaečky. v pondělí jdu na UTZ.. je to rcyhlovka. byla jsem dnes domluvit další postup v CAR a hned stimulace.. jsem ráda, jsem odpočnutá a něco se děje..což je vždycky v tom čekání pozitivní…
dvojčátka od švagrové rostou jako z vody. jsou jim 3měsíce a jsou to broučci. žvatlají, smějou se, zkrátka super spokojený mimina. zítra  s nima jedu na očkování, tak to bude zítra samá injekce..
mějte se hezky, držte kopýtka  a já budu průběžně referovat. žabucha    

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 26.06.07 22:13

Ahoj zebrušky,  

TWIGGI, chodím do Sanusu v Hradci. Jsem tam spokojená, chodím přímo k primáři, myslím, že jsme jeho V.I.P. pacienti :-)) Vím, že v Kostelci máte také nějakého doktora na poruchy plodnosti, viď? My jsme na prvních IVF a IUI byli v Brně, ale to ježdění bylo hodně náročné, proto jsme se usídlili v Hradci - je to přece jenom daleko pohodlnější a já se tam po těch mnoha a mnoha návštěvách už cítím skoro jako doma :-))  

RAFUŠKO, je fajn, že zase přispíváš :-))  

AĎKO, no to ráda slyším, že jsi tady s námi. Já trpím také na bolesti hlavy, ale pomáhá mi hodně pít. Když je teplo, musím pít skutečně mnoho litrů denně, aby mě hlava nebolela, ale funguje to.  

MÍŠO, ještě že jsi nezkolabovala!!!!! Uf, teda takové nevolnosti, no snad se to nebude opakovat!  

MONI, tak na ty svoje dvě mimi se opravdu těším. Mému super kamarádovi se dneska narodila holčička, Lucinka, už druhé dítě, tak si tak představuju, kdy se asi my dočkáme alespoň toho prvního… ale nějak čím dál tím víc věřím, že to jednou bude. Když to karty ukázaly!!!!!  

JANKO, kdy bude odběr? Už víš?   … ještě jsem něco chtěla, a normálně nevím co :-((( Jo, už vím. ZDENČO, dali Ti u zubaře obrázek? :-))) Zato, že jsi je nepokousala? :-))))))))  

Dneska jsem dala výpověď. Řeknu vám, je mi hned nějak volněji, když už je to oficiální :-))))  

Holčičky zebřičky, přeji všem sladkou noc a krásné ráno, ať vás vaši miláčkové probudí nějakým příjemným pohlazením nebo třeba snídaní do postele :-) (že bych se hecla a udělala ji Jiříkovi? Když on je moje zlatíčko - dneska sám od sebe nakoupil v prodejně zdravé výživy pomazánku, kterou mám moc ráda… to si asi zaslouží odměnu, no ne?!?  :-)))  

Vaše Kotě

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 26.06.07 22:24

… a já vždycky na někoho nebo něco zapomenu!!!! KAITLIN, co návštěva paní „sociálky“ ? :-) Že se ptám, určitě naprosto v pohodě, viď?   ŽABUCHO, to je super, že to takhle rychle jede. Držím všechny své končetiny, aby to tentokrát vyšlo. Abys za 9 měsíců měla svoje dvojčátka, nebo aspoň jednočátko :-)))  

LUCKO, ahoj, ještě se neznáme :-) Já sem k holkám chodím od listopadu a moc se mi tu líbí. Daly mi dokonce důvěru a svěřily mi nástěnku!!!!! Jak píšeš, snažíte se také dlouho, no my už dva roky… ale myslím, že největší krizi jsem překonala vloni v létě, po prvním IVF, které nevyšlo. Teď to neru už daleko sportovněji, i když každý neúspěch stejně pekelně bolí. Ale to Ti jistě nemusím povídat :-(  

MARU, ty si ale určitě užíváš, co? No já jen náhodou, kdybys třeba měla někde přístup na web… abys věděla, že na tebe myslíme!!!!!!!  

Tak teď už skutečně mizím, chtěla jsem už minimálně dvě hodiny spát, protože mám za posledních pár dní slušný spánkový deficit. A zatím tady sedím..... a do počítače hledím!!!!! :-)))  

Páčko  

Kotě

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 27.06.07 07:30

LuckaD - s tým prolaktínom to dôverne poznám, ale ja som Parloder strašne zle znášala a skoro som neprežila jednu noc, tak mi ho museli vy:,–(iť… brala som dosť dlho Mysalfon ale ten sa už vraj ku nám nedováža tak som mala obdobie bez liekov a a presne ako píšeš keď som prestala brať lieky vyskočil prolaktín do neba…
(ale otehotnela som aj napriek vysokému prolaktínu… tak si vyber :-) )  

držím palce nech ti to dobre dopadne!!!  

Lucia

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 27.06.07 07:34

Míšo - dávaj na seba pozor dievča, nemohol by ísť niekto s tebou???  

ešte mi napadlo, že mám vit. E celé balenie a takmer celé bal. Calibrum baby plan, keby niekto chcel pošlem v rámci SR, mne je to teraz nanič…

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 27.06.07 09:06

Teda holky, to se mi ty prázdniny blíží :o))) stejně je nejlepší tohle těšení :o))) úplně nejradši mám konec školního roku, když už se nic neděje, jenom rozdává vysvědčení a celý prázdniny jsou přede mnou!

Zdenčo - tak to jsi na tom se zubama asi jako já :o((( no já jsem jenom zvědavá, kdy se konečně přemůžu a vyrazím tam, už si to slibuju dost dlouho, ale vždycky mám tisíc výmluv, proč to nejde!!! Já si myslím, že už to bejvalka nespraví, prostě to už nejde, ale může si za to sama, má si ho víc všímat a snažit se mu i věnovat, ať mi nikdo neříká, že to nejde, ale ona se teď vymlouvá na dvojčata (jenže se mu nevěnovala ani před tím, tak je to jedno, teď se má jenom na co vymluvit!)

Rafuško - nenech se švagrovou rozhodit (i když to asi jde těžko co?) a na ivf běž až se na to budeš cítit!!!!

Zabucho - tak ať to dobře dopadne a dvojčátek je víc :o))) když už máš tu praxi :o))))

Kotě - no já chodím do Arlety k Doležalovi, mám to taky kousek :o))) znám holky co chodili do Sanusu a nemůžu teda říct, že by byly spokojený, nakonec kromě jedný otěhotněly všechny u Doležala, ale tím tě nechci strašit, důležitý je, jak se cítíš ty!!!!

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 27.06.07 09:21

Ahoj zebřulky,  

já vím, že vás zanedbávám, ale už to jdu napravit. Nemám moc sílu pročítat všechny komentáře a je mi blbé psát jen o nás tak radši nepíšu nic, ale moc na vás myslím. Adámka si včera vzala mamka a byl tam i na noc. Je s ní moc spokojený. Dokonce když jsme mu tam včera vezli s Adamem sunar tak hned hlásil, že nechce do auta:-) a ani se s náma nechtěl jít pomazlit jen nám vykládal zážitky za celý den s babičkou:-) Já už jsem si potřebovala odpočinout protože je mi blbě:-( Když se najím tak mám v žaludku jakoby kámen a to se střídá s klasickýma nevolnostma a žaludkem na vodě. No a samozřejmě mi všechno smrdí včetně Adámkovy nové postele to je to nejhorší:-(Takže fakt nic moc:-( No snad bude brzy lépe. No kontrolu jdu za týden.  

Včera jsme měli výročí svatby 3 roky a ani jsme si nemohli zajít nikam na večeři. Tak snad si to vynahradíme jindy:-)
Ani vám nebudu popisovat reakci tchánovců na naše těhu. Člověk si myslí, že projeví nějakou radost, ale vůbec a když Adamova ségra řekla, že u nás je předčasné se radovat protože kdo ví jestli to vůbec bude zdravé tak to mi teda taky nepřidalo:-(  

Tak tolik v krátkosti o nás a teď jdu pročíst vaše komentáře ať můžu zase normálně reagovat:-)  

Andrea a Adámek a mimi asi 6+4t.t.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 27.06.07 09:48

KOTĚ: opravdu skvělý deníček moc hezky jsem si početla. Už jsem psala, že miluju pořady o cestování. Když běžela cestománie tak jsem si nenechala ujít snad žádný díl. Takže díky za deníček o kraji, kde se asi nikdy nedostanu. Kde jsi ještě byla na služebce? Klidně bys mohla napsat další cestovatelský deníček:-) To je dobře, že se už netrápíš pohledem na těhu bříška. To víš, že budeš mamina. Jestli se nepletu taky ti Monička předpověděla kluka, že?:-)  

ADKA: jak se cítíš holčinko? Snad už je to lepší. Moc vás zdravíme.  

JANKA: držím pěsti na odběr.  

MÍŠA: teda to jsou stavy. Dávej na sebe pozor. No já vím ono se to někdy těžko ovlivní. Přeju ať je ti lépe.  

ZABUCHA: vítej zpátky z dovolené. Napiš nám něco víc o tom jaká byla dovča:-) Jsem zvědavá:-)  

KAITLIN: jak dopadla návštěva paní ze sociálky? Určitě proběhlo všechno v pohodě:-)  

ZDENCA: tak to jsi dobrá, že se u zubaře dokážeš smát. Já jsem jak malé děcko.  

TWIGGI: užij si prázdniny. Nějak mi uniklo co vlastně plánujete s malým? Psala jsi něco o tom, že vám asi nevyjde dovolená, že? Ale i výlety jsou fajn:-)  

MARU: no ani jsem ti nepopřála hezkou dovolenou, ale věřím, že si ji užíváš a odpočíváš:-) Taky se těším na deníček o Turecku:-)  

MONI: a jak se máte vy holky?  

Tak já jdu dát aspoň prádlo do pračky i když se mi vůbec nic nechce.  

A+A

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 27.06.07 10:34

Kotě - o Hong-Kongu som čítala skvelú knižku Tajpan od Jamesa Clavella a tak nejak som v podvedomí mala o ňom iné predstavy :-((( v tej knihe sa práve popisuje obdobie, keď to ešte patrilo číňákom a bol to v podstate pustý ostrov a hlavný hrdina „ryšavý barbar bez spôsobov“ tam vybudoval svoje impérium, no asi som práve prišla o ilúzie…
v takomto prostredí by som teda fakt žiť nechcela, ja neznášam davy ľudí ani v hypermarketoch na Vianoce, nieto ešte každý deň… no a ten spôsob života - keď ich tam je toľko a nenakupovali by vo voľnom čase čo by asi tak robili??? by sa unudili k smrti :-)  

a fotky sú nádherné máš talent! teším sa na ďalšie cestopisy

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 27.06.07 10:36

tchyňku pošli kamsi kde slnko nesvieti… mňa tiež mamka furt „poteší“ tým, že nie každé tehotenstvo sa skončí dobre a že dúfa, že „to“ donosím, lebo teraz sa rodí toľko detí predčasne a potom sú postihnuté… veľmi ma to deprimuje a je mi z toho smutno ako mi nedôveruje… ale čo s tým? kašlať na to a veriť si že všetko dobre dopadne  

drž sa a nevoľnosti nech rýchlo prejdú!

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 27.06.07 11:00

Ajjo - kašli na tchýni, to že jste měli jednou smůlu neznamená, že ji budete mít po druhý, vždyť Adámek je toho důkazem!!!!
Dovolená nám nevyšla, ale „tchyně“ nám nabídla, že bysme mohli jet na Moravu k nějakejm jejím příbuznejm, mají prý na vinohradě nějaký dvě chaty, tak tam bysme mohli i se psama, jenom chtějí jet s námi a to se mi moc nechce, víkend u nich mi nevadí, ale celý týden fakt nevím!!!! Kdyby nám dala bejvalka Dádu ještě na týden (třeba se ho ráda zbaví), tak jsem si myslela, že bysme si to mohli užít jenom spolu a vždycky někam vyrazit, však v okolí je hodně krásných míst a ledaskam bysme mohli i na kole a nebo vláčkem, tak uvidíme jak to všechno dopadne!!! Taky budu hodně nedělat nic a už se těším na ten fajn pocit, když nikam nemusím :o))))

 
Janka11
Stálice 66 příspěvků 27.06.07 11:04

Tak hlásim správy z CAR, folíky rastú, ale majú zatiaľ len 15-17mm, takže ešte trochu potrebujú podrásť, takže až v sobotu si pichám Pregnyl a v pondelok bude odber. Trochu ma tento dlhý protokol udivuje a unavuje, lebo fakt je všetko akési dlhé. Pri krátkom protokole som mala posledné pichaníčko 10.deň cyklu a teraz budem končiť až 14.deň cyklu. Už mám pocit, že si pichám injekcie večnosť… Nie je to nejaké divné? No, snaď Dr. vie čo robí!
AJJAA - tak to je síla, to si ani neviem prestaviť ako môže byť švagriná taká bezcitná. Ale neboj, však vy im ukážete. Bábätko bude zdravé ako buk!
KOTE- tak to si tvoj manželík skutočne zaslúži pochvalu, že ti robí radosť. A neohŕňa nos nad zdravou výživou? Ja môjho musím ukecávať,on by najradšej len slaninku a klobásku..:-)). Ale už sa učí, už si dá so mnou aj šaláty.
ZABUCHA -  vitaj pri stimulácií, už tu nebudem len sama!
LUCKAD - takže zablúdená zebrička! Vitaj a verím, že tentokrát už bábätko nenechá na seba dlho čakať!
RAFUSKA - je to veru ťažké s tými tehotnými švagrinami. Tiež som si vravela, či to nie je predzvesť, že mi IVF zas nevýjde. Aj som to vravela manžovi, ale utešoval ma, nech na to nemyslím, a ak sa nám mimčo nepodarí ani teraz, tak je hlavné že máme aspoň jeden druhého - tak ma potešil, pokladík môj.
MICHAELA - och jaj, nech ťa tá hnusná arytmia už nenavštevuje, lebo dostane! Neboj na interne ti už poradia.
ZDENCA - teda, ti si svoje zubále asi fakt zanedbávala, dostaneš na prdel! Odteraz budeš povinne hlásiť preventívky! …:-))
 janka

 
Janka11
Stálice 66 příspěvků 27.06.07 11:10

ZDENCA - ejha, chybička -  nie TI SI ale …TY SI…a to pravopis býval moja silná stránka..:-))

 
MichaelaVE
Kecalka 441 příspěvků 27.06.07 11:51

Ahoj Holcinky,

JANKA, moc ti drzim palce, vsechny vas obdivuji, to pichani injekci a vsechno kolem, my jsme nakonec meli stesti, ze to vyslo samo, jen 2.IUI jsme zkusili, takze jeste jednou hodne stesti, tfuj tfuj tfuj!

TWIGGI, tak to uz odpocitavas ne, a v patek to u vas bude zaplava kvetin, teda davaji deti jeste ucam kytky? :)) a jeste nejakou sladkost:))

LUCIA, zdravim spolutehulku, jak se citis, co ta cerklaz, doufam, ze te mine!

AJJO, jak je, nevolnosti zacinaji? Tak at te moc netrapi a co to spineni, ustalo? Moc na tebe myslim a drzim palce, jo a tchanovci by teda zaslouzili i ta svagrova, to je fakt hnusny, pust me na ni!!!!!!

KOTE, jsem ti ani nepochvalila denicek, takze dodatecne, jsi proste rozena spisovatelka!

ZABUCHO, drzim vsechny palce co mam:)) hodne stesti!

RAFUSKO, zdravim:))

Urcite jsem nekoho vynechala, tak se omlouvam.

V patek jdu na ten glukozovy test, fuj tajbl, pojedu i s termoskou, pac mam mit sebou 1/4l neslazeneho caje, do toho mi asi daji ten hnus fialovej. Doufam, ze nezkolabuju. Jinak se stale vlecu jako hlemezd. Dneska jsem se objednala na internu, pan doktor (a to je to od znameho) byl dost neprijemnej, normalne jsem to obrecela, takze 23.7. jdu k nemu, takze asi opet ECHO srdce a uvidime co dal. Sestrenka delala na kardio ambulanci a rikala, ze se to nekdy v tehu stava,tep rikala, ze jsem mohla mit vyssi i z toho jak mi nebylo dobre a z nervu. No uvidime co na me vykoumaji. Snazim se na to nemyslet, ale psychika dela sve, takze si myslim, ze i to hraje svoji roli a navic ten den jsem malo pila a dr. mi kdysi rikal, ze to dela i dehydratace, no krasne se uklidnuju co:))

Dobrou chut k obedu.
pa Míša V.

 
LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 27.06.07 18:12

Kotě ďakujem, a pripájam sa k holkám, denníček je super -  nechodila si aj na chat na e-miminu? Možno sa poznáme odtiaľ. S tými neúspechmi máš pravdu, snažíme sa to nebrať tak tragicky, ale popravde, každá z nás si poplače ked príde menses. 2 roky je tiež dosť dlho, čo ti zistil dr?
Takže teraz máš od práce voľno, ked si dala výpoveď - potrebovala si voľno kvôli snaženiu? Ak som moc zvedavá a nechce sa ti o tom hovoriť, nemusíš.  

Luci, tak to ti moc gratulujem, že sa to podarilo. Okrem prolaktínu ste mali všetko v poriadku? Mne tiež bývalo z parlodelu zle, ale vtedy som brala pol tbl. ráno a pol tbl. večer - samozrejme po jedle. Teraz beriem tbl. pred spaním, takže do rána mi nevolnosti prejdú - resp. žiadne nemám, pokiaľ sa uprostred noci nezobudím.
Ty si tiež z SK? Odkiaľ presne?  

Twiggy, ja to mám tak isto so svokrovcami, nemám problém byť tam cez víkend, ale tiež si myslím, že zatiaľ si zaslúžime dovolenku s mužom osamote. Ale jednodňové výlety so svokrovcami, švagrinou a jej deťmi mám rada.  

Janka, tak tak, zablúdila, hoci som občas aj čítala, ale naozaj málokedy, no ale už som späť a dúfam že všetky spolu „vymaľujeme“ zebričku samými // // // //… Takže aj ty stimuluješ? Ja som začala dnes po laparke, dúfam že to bude mať výsledok.  

Zabucha, tak to začíname stimulovať spoločne, ja som tiež brala dnes prvý clomhexal, ale na ultrazvuk nejdem. Len pôjdem k dr. s výsledkami z histologie - vzorka sliznice matern.  

Lucia      

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 27.06.07 20:08

Ahojte Zebřičky,
vy jste toho napsaly, ani nevím, jestli to stihnu pročíst, snad to do konce týdne zvládnu.

Napíšu jen o nás : dnes jsme byli na kyčle a šestinedělní kontrole. Kyčle o.K., jen máme preventivně dávat jednu plinku navíc na noc. Kontrola taky O.K., Jája má 4,9 kilo a 58 cm, prý lehký nadprůměr. Další kontrola ve třech měsících.

Musím žehlit a pak chci jít dřív spát, takže končím, ale jistě vám to vynahradím!

Dobrou noc Kati a Jája ( 6 týdnu a 3 dny )

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 27.06.07 22:30

ahojky zebřule  

nebojte čtu, al enějak nepíšu - fakt nevím čím to je,a le přiznám se, že mi není dobře - jsem nějaká venku z kůže:-DDDD  Zítra jdu k doktorce tak se nechám vyšetřit a pustit si žilou:-O)  

Na všechny myslím a všem přeji dobrou a sladkou noc - ehmmm teda sny  

Monika

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 28.06.07 08:54

Ahoj holky,
tak se mi to mílovými kroky blíží :o))))

Michaelo - kytku jsem dostala už dneska od jedný studentky, byla jsem teda dost překvapená, zítra si totiž pro vysvědčení nepřijde (jede na dovolenou)  a tak mi ji přinesla dneska. Jinak většinou dostávám kytku od celý třídy, tak uvidíme letos loni byla pořádná!!! Ale když jsem učila na základce, tak tam nosilo každý dítě a to jsem ani nevěděla kam to mám dát a mohla si otevřít květinářství!!!!

Lucko - tak to máme stejný, taky mi nevadí výlety, ani víkend, ale na dovolený jsem chtěla být jenom s Danem a třeba s Dádou, to by se mi líbilo nejvíc, takhle nevím! No doufám, že to nedopadne a nebo, že to zvládnu!!!! Ještě že mám tak dlouhý prázdniny, tak se potom vzpamatuju!!!!

Kati - takže pohoda co :o)))) jenom trochu míň času, ale to zvládneš i s tím, že nás budeš číst :o))))

Moniko - tak ať to vyšetření dopadne dobře!!!! Víš co říkala Kaitlin!!!!

 
kote
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 28.06.07 11:45

Holky moje zlatý,  

nemám moc času, takže jen v rychlosti…  

LuckoD, na chat jsem nechodila :-)) Doktor u mě nic nezjistil, u nás je problém u manžela :-(( No a výpověď jsem dala, protože mě poměry v práci ubíjely, začínám pracovat na sebe, holt zkusit se má všechno, takže se teď budu zaměstnávat sama. A třeba změna přispěje i co se týče snažení :-))  

Ajjoo, no já jsem na služebkách byla jen v takových nudných zemích. Ale půl roku jsme cestovali s manželem po Novém Zélandu a Austrálii, pak jsme byli na svatební cestě v Číně, také v Thajsku, Egyptě, USA, Ukrajině … vše na vlastní pěst, jen tak s batohem. Je to super, já takové cestování miluju. Když nemusíš mít na sobě kostým, lodičky, ale „propocené“ tričko a kraťasy :-)) můžu klidně z našich cest napsat další cestovatelský deníček, budete-li chtít :-) Zážitků mám dost.  

Twiggi, hurá prázdniny. Taky bych si je nechala líbit!  

Kati, Jája krásně roste. Zlatíčko :-)  

Moni, snad je tvoje únava způsobená počasím. Já jsem taky nějaká zdechlá. No každopádně přeju ať je brzy líp!!!!!  

Holky, moje MS se někde mrcha loudá. Měla dorazit už v úterý a stále nic. Tak jsem nervózní, 3. den bych měla začít stimulovat na IUI a jak to tak vidím, vyjde to zrovna na víkend!  

Tak pa pa pa  

Kotě

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 28.06.07 20:45

Ahojte Zebřule,
Tak jsem na chvilku tu!  

Janka - držíme kopýtka a Jája posílá pro štěstí pusinku!  

Lucka - vítám tě zpět! Říká se, že tři měsíce po laparce je velká šance, tak se snažte, ať manža pěkně papá vitamíny a to by bylo, aby nebylo :-)  

Zabucha - to víš, že budeme držet kopyta! Dovolená jistě prospěla tvému tělíčku a mimísci se budou chytat!  

Ajjaa - to fuj, to opravdu tvá švagrová řekla??? Co to je za člověka? My věříme, že mimi bude v pořádku a na kontrolu držíme s Jájou kopýtka!  

Míša - tak to zítra zvládni ten glukózový test, prý je to opravdu hnus, já naštěstí ne to nebyla.  

Twiggi - už jen zítra, uží si to vysvědčení!!!  

Kotě - těhu to asi není, co? To jsi byla v Hongkongu, že? Tak ať MS rychle přijde a nenechá tě dlouho čekat!  

Monicka - tak co, už je lépe?  

Já dneska byla na kontrole u GynDr., měla jsem docela obavy, jak do mě bude šmátrat, jestli mi to tam Jája moc nepošramotil :-O. No nebylo to nic moc, teď jsem jen zvědavá jak zvládnu první tuleníčko :-D  

Hurá, manža má od zítřka prázdniny, tak si ho snad více užijeme!    

Pa, pa Kati a Jája (6týdnů a 4dny)  

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.06.07 21:55

Ahojky holky:-)
tak jen v rychlosti a přiznám se, že hlavně kvůli twiggi, protože zítra jí to končí a jen tak se mezi nás nedostane:-O)  Takže twiggi moc si to s Dádou užijte a hlavně určitě zajdi na tu sociálku. Já osobně ho poznala a nepřijde mi, že zlobí - prostě normálka kluk a rošťárny- jako máma vím, že i když občas je to na zabití tak od srdce vím, že jsem za rošťárny ráda, protože tím je zdravá a šťastná - co víc si přát:-DDDDD  

MíchaelaVE - jo tak glukózový test mám za s sebou - málej jsem se pobl…, ale dá se to vydržet - u mě je spíš horší, že jsem nemohla tak dlouho pít -jinak mě vyšel pozitivně - takže držímpěstičky a stejně tak i na interně - určitě je  to jen přechodné - tepla - vedra a těhu  

Kati - teda to utíká - Jája roste jako z vody  

Kotě - mám prosbičku dávala si tu někomu odkaz na nějakou chalupu v orlických horách - prosím, prosím a jinak ti teda moc závidím to tvoje cestování - já chtěla jet na ukrajinu, ale teď jsem radši s Baruškou:-O) No a ta tvoje MS se umoudří a určitě se povede - karty nelžou - schválně uvidímě s čím přijde AJja - jako myslím pohlaví:-O)  JO držímpěstičky v podnikání - ty jseš holka šikovná takže to vyjde a určitě ta změna přinese těhu - jak to vlastně i bývá že:-DDDD  

Ajja - no teda to si mi dala s tou švagrovou - je to normální kráva a to jí ode mě vyřiď - no asi bych i použila vulgárnější slovo na takové debily- jejda jsem sprostá,a le tohle se mnou hnulo.Ty se neboj všechno bude dobrý a to tvoje malé štěstíčko v bříšku bude to nejzdravějším miminko:-O)  

No holky já jsem dneska byla teda u doktorky a když mě viděla tak se vyděsila -asi jsemopravdu nějaká přešlá -no zejtra jdu na krev a moč a pak počkám na vyslědky - no a příští týden na gyndu na odběry krve na stav hormónů a jaterní testy  - jo a asi vy:,–(ím tu strašnou antikoncepci - děs běs co to se mnou dělá. Zdenda souhlasí takže se vlastně ani nebrání příp=adnému miminku, ale nebudeme přdbíhat, že:-DDDD  

Tak se mějte a dobrou noc a na koho jsem opoměla se moc omlouvám, ale určitě to někdy napravím:-O)))))    

Monika

 
Jiitulle
Kecalka 213 příspěvků 28.06.07 23:04

Ahojky zebrunky,dlouho jsem se neozvala,moooooc se omlouvám.Jak dopadl srazík?Určitě dobře.
Mám prosbu,může být začínající těhu bolest žaludku?Nikdy předtím jsem s tím problémy neměla.Mám to už dva dny,tak nevím jestli jsem něco špatnýho nesnědla?Měřím si BT a jsem 28 DC,a asi deset dní mám zvýšenou teplotu :36,9-37,1.A dneska dokonce 37,3.Moc se v tom nevyznám.Díky za radu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama