Editino štěstíčko - jsme pozitivně v tom!!!!!!

Těhotenství

Myslím, že není třeba se moc představovat, něco málo jsem o sobě již napsala v deníčku snažilkovském, který díky hromadě super Snažilek, bylo velmi těžké opustit :o) Na druhé straně, jsem hrozně šťastná, že se nám podařilo mimíska do bříška nalákat takto brzy a začíná nová kapitola našeho života.

Díky tomu, že se nám podařilo otěhotnět mi spadl velký kámen ze srdce, ale navalil se tam hned druhý a teď se pro změnu sem tam přistihnu jak dumám, zda bude vše v pořádku a zda mít tolik štěstí najednou sebou zákonitě nepřinese nějakou smůlu…
Pevně doufám, že ne.
Chci moc věřit, že i tohle miminko v bříšku vydrží celých devět měsíců a na nějaké chmury si budu muset sehnat spolehlivou metličku, kterou je zametu do kouta :o)

A jak se nám podařilo otěhotnět? Hi hi
Návod - nakoupila jsem si fůůůůru nového oblečení, které mi padlo tak akorát. Měsíc před otěhotněním nebyl ve znamení abstinence a s chutí jsem si dala o Silvestru i po Silvestru pár skleniček alkoholu s tím, že přeci nebudu těhotná, takže to nevadí.
Dokonce já sváteční nekuřák, který kouří tak jednu cigaretu za rok, jsem si zapálila s kamarádkou dvě super lehké cigaretky a divila jsem se, proč mi je po příjezdu domů po nich tak hrozně zle :o))))
No a dále jsem si pořídila zásobu ovulačních testů, které jsem byla rozhodnuta začít zkoušet v třetím měsíci našeho snažení. Zatím leží v šuplíku v koupelně.....
Plánovala jsem začít shodit nějaké to kilíčko a těšila se, jak se dám do „kupy“ než ještě otěhotním…
Takže nás mimísek zaskočil a přišel si po svém v čase, kdy jsem to vůbec nečekala :o)

Slovy se nedá popsat to štěstí, které jsem po dvou čárkách na testu pocítila.
Manžílek je nadšený a říkal, že už se nemůže dočkat, až pupík naroste a bude jej zase kopat do ruky pokaždé, když ji na bříško přiloží.
Je to krásné být těhotná, nezáleží na tom, že je to již podruhé, řekla bych, že to snad prožívám ještě intenzivněji. Možná právě proto, že vím, co mě čeká a proto, že vím, jak nádherné to je.

Včera k nám přišla porodní asistentka, kterou jsme si chtěli okouknout, a rozhodnout se, zda je ta správná pro naše druhé těhotenství a porod.
Apolenka se totiž narodila císařským řezem potom, co nám dva dny před termínem porodu sdělili, že je otočena koncem pánevním.
Ti, co mě trošku znají, tak ví, jak moc mě poznamenalo, že mi nebyla dána možnost se svobodně rozhodnout, jak se naše dcera narodí. Tenkrát po té trošce informací, které jsem si během dvou dnů nasbírala, jsem na operační sál šla jako odsouzenec na popravu, ale říkala jsem si, že to dělám v zájmu svého dítěte a tak to musí být správné.
S odstupem času jsem přišla na to, že správné to nebylo a díky čtení článků, statistik, diskuzí s porodními asistentkami a ženami, které koncem pánevním rodily jsem dospěla k názoru, že jsem tenkrát mohla o porod alespoň pokusit a nemusela jsem tak slepě věřit, že císařský řez ještě před náznakem kontrakcí je jediná možná cesta, jak přivést mou dceru na svět. Ale jako prvorodička a dokonce v cizí zemi jsem neměla vůbec ponětí, jaké jsou má práva, slepě jsem se oddala do rukou lékařů, kterým bych se chtěla v tomto těhotenství vyhnout velikým obloukem.

Proto ta porodní asistentka, která je soukromá a na kterou jsme si museli vzít půjčku, abychom si ji mohli dovolit. Je to pro nás snad jediná možná cesta, jak si tohohle těhotenství a porodu v klidu užít bez zbytečného dohadování a osočování, že cokoliv jde proti nemocničním protokolům zabíjí naše nenarozené dítě.
Nechci si stěžovat na zdravotní systém v Anglii, rodí se zde celkem svobodně a jistě jsou zde co se alternativních porodů týče velmi popředu, ale počet císařských řezů za rok převyšuje několikanásobně doporučované maximum a každé páté dítě, se zde narodí touto cestou.

Po nekonečném věnování se tomuhle tématu jsme dospěli k rozdnutí, že chceme, aby se naše druhé dítě narodilo doma. Někomu to možná může přijít postavené na hlavu, že to je méně bezpečné, než porod v nemocnici, ale bohužel v tomhle deníčku už nebude čas se porodu doma versus porodu v nemocnici po císařském řezu věnovat a vysvětlovat proč jsme se rozhodli tak, jak jsme se rozhodli, takže příště jo?

No a naše PA se jmenuj Andrya a je hrozně hodná. Probrala s nám snad úplně vše a byla tady skoro tři hodiny.
Nechala mi na prostudování materiál a knihy o porodu doma po CS a uvidíme ji znovu za čtyři týdny, kdy její péče o mne začne.

Štěstíčko zatím o sobě nedává nijak vědět. Cítím se naprosto „normálně“, nic mě nebolí, špatně mi není a pokud tohle těhotenství bude podobné prvnímu, tak ani nebude. Proplula jsem devíti měsíci tak, že jsem si kolikrát ani neuvědomila, že těhulka jsem.
Termín porodu nám vychází na 23.9.2003 a já se už nemůžu dočkat :o))) Je to teď vlastně hlavně o čekání a já se budu snažit nebýt tolik netrpělivá, protože těhotenství uteče hrozně rychle a já bych si tohohle jiného krásného stavu chtlě užít co nejvíce.

Bříška plná i ta poloplná, která na toho svého mimíska teprve čekají moc pozdravuju a těším se, jak se ke mě přidáte. „S“inky držím pěstičky a honem honem honem sem ke mě ať si opět můžeme navzájem sdělovat své radosti i starosti.

Ed

Přikládám fotečku mimíska :o))))

383×98 .{border:2} *]

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 19.01.03 17:55

Gratuluji Ed k té krásné fotečce „mimíska“ a přeju, aby těhotenství probíhalo bez problémů a abys Ty i to maličké v bříšku byly zdravé.
Nepatřím do vašeho klubu „S“nažilek, mám už čytměsíčního chlapečka, který se narodil vloni 11.9. plánovaným císařským řezem. Právě proto mne zaujalo, jestli bych i já v budoucnu (protože během dvou let plánujeme druhé miminko) bych mohla rodit přirozenou cestou. Císařský řez byl u mě stanoven z důvodu kyčelní asymetrie a prodělala jsem 2 operace pravého kyčle. Moje doktorka - porodník pouze zkonstatovala, že by hlavička miminka mohla při přirozeném porodu rotovat na stranu a mohlo by to být nebezpečné. U ortopeda, který mi psal vyjádření k CS to tak jednoznačné nebylo, ten mi řekl, že by porod mohl proběhnout i normálně, ale nicméně doporučení na CS pro mojí doktorku napsal.
Přišlo mi, že jsem byla o něco ošizena, všechno bylo předem jasné, až moc naplánované. Nastoupila jsem do nemocnice 14 dní pře termínem a druhý den byl malý na světě. Bylo to sice krásné, ale já ho vnímala pořádně až druhý den, protože když mě probudili po narkóze, bylo mi všechno jedno a pořád jsem spala..... Jinak operace dopadla bezproblémově a já i malý jsme byli úplně vpořádku a sedmý den jsme šli domů. Stejně tak i těhotenství, které bylo bezproblémové a nádherné, bylo mi dobře a malému nejspíš taky :o)))).
Jinak ten pohled na ty tvoje dvě čárky mi trošku orosil oči, protože loni přesně touhle dobou jsem ty dvě čárky na testíku viděla taky :o)))).
Tak pokud si najdeš chviličku, napiš mi Tvůj názor ohledně toho CS a přeji krásné těhulkovské dny a všem „S“nažilkám brzy dvě čárečky :o)))).

Martina + Šimon (4měsíce) - z deníčku malého Vrabčáka,emimino.

 
Lenka23
Nováček 5 příspěvků 19.01.03 19:11

Ahoj Ed,
takze novy a jeste krasnejsi denicek od Tebe! Bezva. U me porad nic noveho 38 den a nic!!! Ach jo. Ted jsem cetla doktorka.cz a je tam tooolik pripadu s problemovou MS po HA, ze jsem doma oznamila, ze na to uz nesahnu.
Takze jste se rozhodli pro tu soukromou PA? To je fajn. Ja uz jsem [Tebou poucena] sondovala dopredu v mistni porodnici a je to docela ujdouci. CS se pohybuji kolem 15%, takze min nez prumer v UK. A maji ctyri porodni bazenky, to me hodne laka.
To je ale zatim hudba budoucnosti. Doufam, ze ne moc vzdaleny. Drz mi pesti, ja Ti je drzim. Sebastianek urcite vydrzi az do terminu! Nestresuj se! OK?
Pa pa a ozvi se.

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.01.03 20:01

Ahoj Martino a Šimonku,

děkuju za přání a hezký příspěvek.
Vím přesně o čem píšeš, když se zmiňuješ o pocitech ošizení o porod.
My jsme se na přirozený porod velmi připravovali, řekla bych, že jsem se dokonce těšila na den, kdy přijdou kontrakce a těšila jsem se, že poznám jaké to je porodit naše dítě ať to bolí co to bolí.

Nevím proč jsi musela pod plnou narkózu, ale já jsem měla spinální blok, za který jsem vděčná, protože když už nic jiného, tak jsem alespoň viděla dceru jakž takž přijít na svět a hned pět minut nato, jsem si již chovala a pusinkovala, což určitě pomohlo k našemu sblížení.
Přesto jsem se cítila zvláštně, když jsme ráno nastupovali do nemocnice a já věděla, že za pár hodin budu držet naše dítě v náručí. Připadlo mi to jako sen, bez kontrakcí a náznaků mého těla, že je připraveno to nějak nebylo ono.....
Kéž by mě tenkrát alespoň do těch kontrakcí nechali čekat…

Co se týče tvého „problému“ s kýčelní asmetrií a zda bude možné porodit podruhé přirozenou cestou ti bohužel moc neporadím. O kyčelní asymetrii moc nevím, ale slibuji na holý pupík, že se optám své por. asistentky, co si o tom myslí!!!!! Pokud ti ale už poprvé neřekli, že tento „problém“ znamená 100% císařský řez, tak je tady určitě šance, že podruhé může být všechno jinak.

Víš ono to je podobné mému případu, nebo případu kamarádky, která měla první CS z důvodu krátkozrakosti a silných dioptrií a podruhé, jelikož se nechala vyšetřit jiným lékařem rodila bez problémů přirozeně.
Mě bylo řečeno, že koncem pánevním se již nerodí, ale později jsem si zjistila, že rodí, jen ne v té konkrétní nemocnici a pokud jde všechno tak jak má, tak i zadečkem může dítě přijít na svět, pokud máš u sebe zkušenou por. asistentku, která ví, co dělá.

Takže - radila bych ti se nechat vyšetřit nezávisle na sobě třeba i třemi lékaři, pokud to je v ČR možné. Zajdi si i k nějakému soukromému a prostě chtěj jejich názor na věc.
Sama osobně si nedokážu představit, proč kýčelní asymetrie mohla přirozenému porodu bránit, ale to nám snad některý doktor nebo má por. asistentka vysvětlí lépe.

U mě operace proběhla také bez problémů, vše se zahojilo jak mělo a po pěti dnech jsme šli z nemocnice domů, ale! Skoro rok jsem se psychicky srovnávala s myšlenkou, že mi můj porod byl ukraden právě díky tomu, že jsem nebyla informována o všech možnostech a problémech spojených jak s porodem přirozeným tak císařským řezem.
Vždyť při císařském řezu existuje mnohem větší riziko úmrtí pro matku než při porodu přirozeném a pokud nemáš opravdu vážný důvod pro CS, měli by se doktoři snažit této vážné břišní operaci vyhnout.

Je fajn, že se o tohle zajímáš a být tebou, tak si určitě nasbírám co možná nejvíce informací. Budeš to mít možná podruhé o to těžší, že ke kýčelní asymetrii ti přibyl císařský řez, takže můžeš narazit na doktora, který ti bude CS vnucovat právě proto, že jsi jeden už prodělala a jako třešinku na dortu si při:,–(í tu asymetrii. Čím více budeš vědět, o to budeš silnější a připravena čelit jejich důvodům pro další CS, který si podle toho co jsi napsala nebyl zase tolik potřeba.

Opatruj se a já se určitě zase ozvu, až se na tu asymetrii poptám, ju?

Ed

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.01.03 20:10

Leňulko moje,

a já už se těšila na pozitivní zprávy!! 38 den a nic? A jak se cítíš??? Jsi si jistá, že to nemůže být těhulkovství??? Proč nezajdeš k dr a nech si udělat krevní test, když se ti nechce ten normální kupovat. Řekni, že ti vyšly testy z moči negativní a oni ti krevní udělají na to tata, aby se přišlo na to, proč máš zpoždění.

Víš, já jsem osobně nikdy s HA problémy neměla a jak vidíš s otěhotněním také ne, ale říkám, že po tomhle druhém mrněti nevezmu už hormonální pilulku do úst a to tak dlouho, dokud si neřekneme, že už více dětí nechceme. Nestojí to za ty problémy, které to může způsobit.

A s tou soukromou PA, no však víš, jak moc ten porod doma chceme a přestože bychom mohli mít i státní PA, která by byla této myšlence nakloněna, tak tato soukromá čiší entusiasmem a odrodila takových dětí po CS už tolik, že se opravdu není čeho bát a to, že se nemusím s nikým o ničem dohadovat je žůžo, své těhulkovství si tak můžu na 100% užít.
Ona nám bude zařizovat všechny UZ, takže do nemocnice musím jen kvůli tomuhle a to je vlastně příjemná záležitost, jinak se jim chci vyhýbat.

„Tvá“ nemocnice zní fajn, 15% cásařských řezů je takový ten průměr, takže to vypadá opravdu dobře a nadějně. Když si představíš že ta naše má průměr 25% a více.

Já si nějak zvykám na toho Sebastiánka hi hi, Guz tvrdí, že to bude kluk, já nevím čéče, zatím nemám žádné tušení, ale ať to je co to je, hlavně ať je to zdravoučké !
Jen na tu holčičku nemáme jméno a to mě vrtá hlavou, snad bych měla začít pořádně hledat.

Měj se moc hezky a dej vědět, jak to s tebou vypadá, vždyť třeba je už Damiánek v bříšku a ty takto plašíš pro nic!!!!
Držím palečky!
 Ed

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 19.01.03 21:06

Díky Ed a jsem ráda, že máš na to stejný názor jako já. A jak píšeš, že jsi neměla celkovou narkózu, tak mě bohužel nedali ani vybrat, byla bych tenkrát chtěla epidurál. I z toho důvodu, že celková narkóza je prý nebezpečná i pro miminko, které je pod narkoźou s matkou. Takže mě, když přijmuli do porodnice, udělali mi předoperační vyšteření - krev, moč…EKG, na noc mi píchli několik injekcí, když jsem se ptala sestry, k čemu jsou, tak mi jen odpověděla, že je to potřebné před operací. Ještě večer jsem si chtěla nechat zavolat mojí doktorku a požádat ji o epidurál, ale bylo min řečeno, že tam bude až ráno a že oni mě mají připravit od šesti ráno na sál a operace, že bude v 8. Takže ráno mě probrali celou zblblou (asi po těch injekcích), napojili na monitor, pak mi dali klystýr, což jsem taky protestovala, ale marně. Pak mi zas dali několik injekcí, navlíkli stahovací punčochy na nohy, zavedli cévku a takhle vymóděna jsem si sama musela vylézt na operační stůl. Tam na mě naházeli ty zelený operační hadry, přivázali ruku, nabodli kapačku a dobrých 15min se ještě čekalo na doktorku. Klepala jsem se jak osika, pak přišla doktorka a pak už nic nevím…až když jsem se vzbudila na Jipu a pořád dokola se ptala sester co se mi narodilo a zda je děťátko zdravé. Šimůnka mi přinesli ukázat až odpoledne a nechali mi ho tam sotva 10min a zas ho odnesli. Odpol. za mnou přišel můj přítel, tak si pro malýho šel, ani jemu ho nechtěli půjčit, ale nakonec jim nedal pokoj, tak mu ho přinesli a nechali nám ho tam skoro hodinu. Že by třeba snaha sester o nějaký kontakt s dítětem, přikládání k prsu apod. to nehrozilo. Druhý den mě převezli na normální pokoj na šestinedělí, naštěstí jsem měla zaplacxený nadstandard, tak to tam celkem šlo. Ale malýho mi vždycky přinesli jen na chviličku a pak ho zas honem odnesli. Na otázku přikládání k prsu mi řekli, že je ještě brzo a krmili ho glukózou a později normálně Sunarem!!!!!. Malýho jsem měla poprvé přiloženého až 4.den, kdy se mi nalila prsa a on samozřejmě nechtěl pít, navíc byl dost maličký, porodní váhu měl 2,80. Tak jsme s tím kojením bojovali, on byl línej pít, že by mi tam třeba někdo pořádně vysvětlil techniku kojení to ani náhodou, jen pár informací a bylo to.
Takže i proto když jsme šli domů měl malý 2680g, pít nechtěl, pak se to trošku rozkojilo, ale pořád večer křičel, asi hlady. Pak stál týden na váze a nakonec doktorka řekla přikromovat. Takže od 3.týdne dostával flašku v kombinaci s prsem a kojit jsem přestala v necelých dvou měsících.
Možná jsem teď trochu odbočila od tématu CS, ale musela jsem to napsat.
Je fakt, že jinak si na tu porodnici nestěžuji, ve všem jiném byl přístup sester a doktorů milý a vstřícný, ale tohle byl děs.
Tak když se ti podaří třeba něco zjistit o porodu s kyčelní asymetrií, budu ráda, když se ozveš.
Jo a co se týče porodu koncem pánevním, tak v té porodnici, kde jsem rodila já se ve stejný den narodila holčička narozená právě tímto způsobem. Myslím, že je to je sichr doktorů, že by z toho mohl být komplikovaný porod a proto raději volí CS.
Martina

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.01.03 00:10

Ahoj Marti,

já si četla tvůj příspěvěk a ještě teď kroutím hlavou nad tím, jak je možné, že s tebou takto bez jediného vysvětlení proč a co budou dělat, zacházeli…
To, že celková narkóza JE více nebezpečná pro matku i dítě už samotné mělo být důvodem, proč ti nabídnout epidurál. Když nebyl přítomen nikdo, kdo by jej administroval, tak se mohlo nějaký den počkat. Už vůbec nechápu, proč ti dělali CS dva týdny před porodem. Já jsem se dočetla a mám to potvrzeno od mé PA, že dítě narozené v 38. týdnu tt stále ještě může mít nevyvinuty plíce a dochází proto k větším komplikacím po porodu s dýcháním.

Mám úplně husí kůži z toho, co popisuješ. Nezlob se na mě, milý personál nebo ne, tohle má daleko do profesionalismu. Je to tvé tělo a tvé dítě a tebe se nikdo nezeptal, zda preferuješ být při operaci při vědomí?????
Tebe nikdo nežádal o povolení ke klystýru?
V Anglii se klystýr nepodává ani při vaginálním porodu a nějak nechápu, proč ti ho podávali před CS.
Dále - cévka - brrrrr za to, že ti ji zaváděli při vědomí, to mě počkali, až začne pracovat spinál a nic jsem necítila, bože jak nepříjemné to pro tebe muselo být a takto se dopravit na sál!

Nejhorší snad úplně ze všeho je to, že ti malého nosili tak málo a ochudili vás o ten hrozně drahocený čas, který už nikdo ničím nenahradí a který určitě pouze ten pocit beznaděje prohlubuje.
Já jsem teda byla také slabá a v bolestech, ale Apolenku jsem měla od momentu jejího narození u sebe a kojit jsme zkusili už půl hodiny po operaci. Jinak si to nedokážu představit…
Je pravda, že ikdyž nemáš mlíčko, tak máš už kolostrum, to první mlíčko, které má spoustu předností a právě proto, ti malého měli přiložit co možná nejdříve a ne až ti to „pravé“ mlíčko přišlo.
Kolostrum je přizpůsobeno pro novorozenecký žaludek a připravuje jej tak na různé bakterie a pod. Vlastně by to mělo být první co novorozenec pozře, aby to jeho zažívací systém posílilo proti různým bakteriím a připravilo na mlíčko jiné struktury. To, že ti mléko z prsou po porodu neteče proudem neznamená, že žádné nemáš a to, že malého cpali glukózou a sunarem je nepřípustné.
Mě přišlo mléko po čtvrtý den a do té doby měla malá kolostrum. Ze své porodní váhy 4 220 g zhubla na 3 800 g, ale nikdo nic neříkal, všichni byli spokojení, že se jí dostává toho kolostra.
Na porodní váhu se dostala po týdnu kojení a další týden přibrala dokonce půl kila.

Nemám opravdu slov, tvůj porod mohl být krásným zážitkem a zní mi to jako noční můra. Na konci je sice naše krásné miminko, za jehož zdraví jsme vděčné, ale proč být takto ponížena během porodu? Proč má být dítě odebráno od matky proto, že neporodila vaginálně? Pořád slyším ze všech stran, že porod CS je také porod, tak proč se v ČR ještě s rodičkama při a po CS takto zachází?

Víš, je mi to všechno moc líto a kdyby jsi věděla tenkrát to co dnes, asi by jsi se rozhodovala jinak. Já teda určitě. Jen kvůli nějakému sychrování doktorů bych si už nikdy do svého porodu kecat nedala. V mém zájmu je také pouze zdraví mého dítěte a nechápu, jak si někdo může myslet opak jen proto, že nechci věřit doktorům, když je dokonce dokázáno, že spousta CS se ani ze zdravotních důvodů nedělá. Kvůli tomu „sychrování“ mám už jednou rozřezané břicho, které jsem si mohla odpustit a dcera se mohla narodit přirzené i bez pomoci bohů. Ale to už je minulost. Tohle miminko jen tak nedám. Tohle miminko se narodí tak, jak já věřím, že je pro něj nejlepší a nejbezpečnější. Samozřejmě mám v zájmu i zdraví své a tudíž se chci dalšímu CS vyhnout i z tohohle důvodu. Navíc plánujeme více než dvě děti a s každým dalším CS se zvyšuje riziko úmrtí matky a já nechci někde někomu umřít na stole jen proto, že se chtěl sychrovat a nebo proto, že neví, jak rodit „jinak“ než hlavičkou napřed.

Promiň, že jsem se tak rozepsala, to víš, vždy mě to rozzuří, když někdo jako ty prošel takovouto zkušeností a přitom nemusel.

Pokud tě cokoliv zajímá, klidně se ptej. Nejsem proti císařským řezům, které opravdu zachraňují životy matek a dětí, ale co mě popuzuje jsou CS, které se dělají „prý“ v zájmu dítěte a matky. Případů, kdy k žádnému zachraňování vlastně nedocházelo znám příliš na to, abych věřila, že každý císařský řez provedený ať už v Anglii nebo kdekoliv na světě byl nutný.
 Ed

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 20.01.03 09:03

Ahojky Ed,

tak jsem dneska odeslala další pokračování deníčku Snažilek, který jsem o tobě převzala, ale dlouho mi nevydrží :-))
Na testíku mám DVĚ ČÁRKY!!! :-))
Jsem moc ráda - i když po pravdě - ještě mi to moc nedochází :-)) - ale to přijde. Takže vzůru do mého prvního těhoteství - jupííííííí-

Janča

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.01.03 09:10

Tak to je bombaaaaa!!!!! Moc gratuluju. Tušení bylo správné. Ed nelhala. Chopila jsi se snažilkovského deníčku a už jsi nakažena těhulkovstvím :-)))
Mějte se pěkně čerstvé těhulky.
Páčko, Martina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.03 09:14

Brusinko, Martinko,

moc děkuji za gratulace. Dnes jsme odeslala pokračování deníčku, měl by ještě dnes vyjít. Pak se toho budeš muset chopit ty :-))

Janča

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.01.03 09:17

Jojo, chopím se toho :-))) Už se kroutit nebudu :-) Martina

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.01.03 10:40

Panebože, děkuju !!!!!!
To jsou tak úžasné zprávičky!!!!!! Nádhera - gratuluju Janičko, je vidět, že Olda Šetrný odvedl opravdu výbornou práci!!!

Já se tady teď klepu úplně stejně, jako když jsem zjistila, že mám dvě čárky já, je to tak super a já ti přeju, ať je vše v pořádku a za devět měsícků máme obě mimísky a to jen týden po sobě he he.
A další hurá - nebudu v těhulkovském deníčku sama!

Co já sem vám holčiny říkala - kdo převezme deníček, nakazí se a bude těhule, takže Brusinko hurá do dalšího vydání :o))))

Až se Cookinko zpamatuješ, tak piš o svých pocitech, co na to manžílek a vůbec vše co se ti honí hlavou.
Jsem strašně šťastná, opatruj sebe i bříško :o)

Ed

 
Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 20.01.03 11:12

Ahojky Jančo,
strašně moc gratuluju, úplně se mi zamlžily oči. Doufám, že my ostatní tě budeme časem následovat. Dávej si pozor na mimíska a napiš jak se vám daří.
Pro Ed: víš, že za tohle by tě ve středověku upálili :o)))))))))))))­))))))))))))))))))
 Romča

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 20.01.03 11:33

Ahoj Holčiky

moc děkuji za vaše gratulace. Stále se z toho nemůžu vzpamatovat!!!
Ed, chceš abych vyjádřila svoje pocity......a manželovy pocity..........no, moc jich zatím není. Pořád jsem jak praštěná do hlavy - ale.......něco jsem už psala do snažilek, tak vás přece neošidím - zopáknu to i u vás :-))

MS se během víkendu nedostavila - no a já, nedočkavá, jsem si běžela udělat test. Ten vyšel - samozřejmě, jak jinak, negativní. Alespoň se mi to tak zdálo.
Večír jsme jeli předat byt novým majitelům a sundat záclony, sáhnu pro testík do kapsy, že ho vyhodím, zběžně na něj mrknu - no, a málem mě ranila mrtvice - vidím dvě čárky!!!
Vykřikla jsme na manžela - zcela spontáně - já jsem těhotná!!! Tak jsme chvíli studovali test, jestli se nám to nezdá, pak jsem si honem jela domů testík zopakovat, no, a co myslíte, byly tam :-))
Moje romantické představy, že manžílkovi daruji fotku z prvního UZ a oznámím mu, že jsem těhotná, vzaly za své :-)) - tak jsem z toho byla překvapená!!! Vůbec, ale vůbec jsem s tím nepočítala :-))
Tady vidíte, že je skutečně potřeba zaměstnat se něčím jiným - třeba stěhováním:-)) Musím říct, že při představě kolik těžkých beden jsem tahala a chodila spát až ráno, abychom vše stihli mi vstávají vlasy na hlavě - hrůzou samo sebou :-)) Ale snad bude všechno v pořádku a pokud mimís přežil tohle, tak to bude dobré až do konce :-)))

Pa Janča

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 20.01.03 11:36

MOC díky Ed.

Jsem z toho taky dost vyklepaná. Sranda je, že jsem těhotné zhruba stejně. Ty jsi měla dostat MS ve středu (pokud si pamatuji dobře) a já v sobotu. Takže jsi musela otěhotnět necelý týden přede mnou :-)) To je super!!!

Janča

PS: já jsem si termín vypočítala na 28.9. (zatím podle poslední MS :-))

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 20.01.03 16:43

Krásně se rozjel tenhle deníček…to je skvělé. Čím víc deníčků, tím víc příspěvků a otevření různých témat. Psala jsem u boule, jak je mi pořád hrozně nevolno a vadí mi pachy. Tady mě zase zaujal rozhovor mezi Ed a Martinou o CS. Mám s tím osobní zkušenost, i když jsem poprvé těhotná. Já sama jsem se totiž narodila dnem pánevním a přirozenou cestou a navíc, jak moje mamka říká, šlo to raz dva. Než můj tatík stačil odejít z porodnice, už jsem prý byla na světě (to ještě tatínkové u porodu u nás nebývali). Bylo to v nemocnici v Podolí. Bojím se, že existuje určitá dědičnost v poloze plodu před porodem (možná to není podloženo, ale vyloučeno to asi také není) a při představě, že mi někdo řekne, že se miminko neotočilo a že budu rodit CS, mi to nahání husí kůži i s peřím a tak jsem hrozně ráda, že o tom Ed otevřela diskuzi (díky své zkušenosti) a svým způsobem mi dala podnět k tomu, že se nenechám ukecat do něčeho, o čem nejsem přesvědčena, že je nevyhnutelné. Pocit pravdy mi navíc dává to, že já jsem živým důkazem toho, že to jde i bez problémů!!!!

Jiný případ je má kamarádka, která v nedávno porodila dvojčata. Ale přesto, ji nechali to na sále zkusit vaginálně a prožila si kontrakce. Po nějaké době (neznám přesné detaily) jí s jejím souhlasem odvezli na sál. Dvojčátka do sebe byla zakleslá tak, že by nemohla „vylézt“ a byl proveden CS.

Sice je to ještě hodně daleko, ale čím dřív jsme připraveny na problémy, jejich řešení a argumentaci, tím sebevědoměji si můžeme stát za svým.

Mějte se báječně těhulkovsky
Vendula 8+2

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.01.03 22:31

Jančo,

já vím přesně, jak se cítíš a co myslíš tím, že se z toho nemůžeš vzpamatovat :o) Já jsem chodila jako praštěná palicí skoro týden a pořád jsem zkoumala testy, zda jsem se náhodou nespletla a tu druhou čárku si tam nepřimyslela :o)
A ten den, co jsem zjistila, že bude miminko jsem vůbec nic nemohla sníst a spát jsem šla až po třetí ráno.

Je to nádherný pocit a přála bych jej zažít všem co si přejí miminečko. Jsem moc ráda, že vás to potkalo a už se těším na to, jak budeme sdílet naše těhulkovství, které je teda opravdu pouze týden od sebe, takže to bude boj o to, která dříve porodí hi hi. Já mám termín 23.9.03 :o)

No víš a s tím stěhováním, na tom asi opravdu něco bude! Teď jsme tím naším těhotněním určitě způsobily to, že se každá snažilka bude chtít stěhovat hi hi :o))
Nás to teprve čeká, ale abych pravdu řekla, těším se, protože těhotenství není nemoc a já bych moc chtěla malovat a řezat a zatloukat a vrtat a já nevím co ještě hi hi.
Tím nošením těžkých věcí se netrap, to mimískovi ublížit nemohlo, nanejvýš by jsi si tím namohla záda, ale o tom nic nepíšeš, takže pokud tě nic nebolí, nic se nestalo.

Měj se moc hezky a napiš hned zítra až se z toho šoku vyspíš, co a jak budeš dělat dál, zda se budeš objednávat k Dr. a pod.

Bříšku zdar
Ed a pupík 5 tt

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.01.03 22:44

Ahoj Vendulko,

no to je tak krásné jméno! Já měla třídní na střední a ta se jmenovala Vendula a byla to tak strašně suprovní ženská, že když se někdo jmenuje stejně, hned mi je sympatický :o)

Ty se máš - už 8 týden těhulkovský :o) Jak se ti zatím daří? Nějaké nevolnosti nebo další známky těhotenství?
Mě se včera v noci nějak špatně spalo, cítila jsem se ráno celá otlačená a nevyspaná…
Naštěstí mě to v noci neláká ještě na záchod, ale počítám, že za nějaké dva týdny to začne :o)

Můžeš mi napsat ty chodící důkaze narozený koncem pánevním, kolik jsi měla jako mimčo po porodu? :o)
To jen tak pro zajímavost.
Co se týče tvé otázky, zda je poloha miminka koncem pánevním dědičná jsem zjistila, že není. Pokud není pro polohu koncem pánevním jasný důvod, jako „deformace“ dělohy. U nás v rodině jsem snad úplně první, kdo dítě koncem pánevním měl.
Takže neboj, jen proto, že ty jsi byla narozena KP, tak to neznamená, že i tvé dítě se takto narodí, pokud ano, tak proto bude jiný důvod, než genetický !
Mám známou, ta měla první dítě KP a další tři normálně. Nebo zase známou, která měla první dvě normálně a třetí koncem pánevním. Holt, někdy je to prostě příliš krátká pupeč. šnůra, která jim zabrání v otočení, někdy příliš veliké miminko… nikdo vlastně ani pořádně neví, proč si některé mimča usmyslí v této poloze vytrvat až do porodu. Jedno vím určitě, kdybych mohla vrátit čas, tak se jen tak pro nic za nic rozříznout nenechám a porodit bych zkusila.

Opatruj bříško a určitě nás neopouštěj, víc hlav víc ví :o)
Pa
Ed a pupík 5 tt

Ps. pokud budeš mít zájem, tak ti napíšu cviky, které pomáhají otočit miminko z polohy koncem pánevním do polohy hlavičkou dolů, ale myslím, že tohle je vážně potřeba řešit až když miminko KP otočené bude. Zatím si užívej těhulkovství, protože určitě bude vše tak jak má!!!!

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 21.01.03 05:46

Ahoj,
posilam pozdrav a prane hezkych dni. Mozna ze me nedko zna z denicku „Snazenicka, snazeni…“. Jmenuji se Karolina ziji s mym manzelem v Texasu. Oba jsme touzili po miminku, no a po trech mesicich zkuseni, jsem dnes zjistila, ze to vyslo. hura.......

Termin porodu vychazi na 1.9.2003

Je to nadherny pocit, ale stale tomu s manzelem nemuzeme verit. Manzel uz vymyslel „praconi nazev“ a brzo budeme vymyslet jmeno pro naseho mimiska.

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 21.01.03 05:47

Ahoj,
posilam pozdrav a prane hezkych dni. Mozna ze me nedko zna z denicku „Snazenicka, snazeni…“. Jmenuji se Karolina ziji s mym manzelem v Texasu. Oba jsme touzili po miminku, no a po trech mesicich zkuseni, jsem dnes zjistila, ze to vyslo. hura.......

Termin porodu vychazi na 1.9.2003

Je to nadherny pocit, ale stale tomu s manzelem nemuzeme verit. Manzel uz vymyslel „praconi nazev“ a brzo budeme vymyslet jmeno pro naseho mimiska.

Vsem posilam hodne pozdravu a prani hezkych dni.
Karolinka

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 21.01.03 08:55

Ahoj Ed a všechny čerstvé těhulky :-)),

tak jsem se na to vyspala a zjistila jsem.........že jsem šťastná jako blecha :-))
Díky Ed za podporu - snad ty bedýnky nebudou vadit - vždyť než zjistíme, že jsme těhotné, děláme všechno „jako normálně“ - teprve potom si začínáme dávat bacha.
Chci se čersvých těhulek na něco zeptat - tyto první dny mě docela bolí bříško. Máte s tím někdo zkušenosti nebo mám začít vyšilovat?

K Dr. se objednávat nemusím - jak jsem již psala v Snažilkách, dělala jsem pár let na gyn. por. u nás v nemocnici - takže stačí zavolat a nechat se vyšetřit - včetně UZ :-))

Když jsem to říkala manžílkovi, tak se ptal - a oni už něco na UZ uvidí? Když jsem řekla, že ano, že tam bude vidět bublinka, tak protestoval - já nechci bublinku, ale mimíska :-)) - tak jsem musela lecos vysvětlovat:-))
Ale vznikl nám z toho pracovní název - bublínek nebo bublinka :-)))
Jména ještě vybraná nemáme, počkám až na první vyšetření a potom se do toho obujeme.
Teď akorát přemýšlím, kdy bude ten vhodný okamžik oznámit to mojí mamce a mažíklovýmu tátovi.
Oba jsou už přes šedesát (taky nespěchali na to pořídit si nás :-)) a bude to jejich první vnouče - takže se bojíme, aby to s nimi neseklo :-)) Ale asi to nechám až po prvním vyšetření. Stějně - mamka odjíždí v pondělí do Egypta, tak ať si to v klidu užije, ne? :-))

Tak, zatím je to vše (holkýýýýý já už se tak strašně těšíííííím :-))

pa Janča

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 21.01.03 09:39

TEda holkyyy:-))) S takovouhle poletim do drogerie pro další várku papírových kapesníků. To jě ňákýho dojetí :-))) Představím si jak Janča oznamuje rodičatům a ..... To je hezkýýý :-)) Bublinka, bublínek - pěkný prac.název :-)) zatím ahojky M

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.01.03 09:54

Ahojky holky!

Ještě jednou GRATULUJU!
Dnes se mi zdálo, že jsem si dělala testik a byly tam. Byl to krásný pocit a aspoň na chvilku jsem byla mezi váma:-) Byl to ale jen sen, snad se brzo budu moct stípnout a zjistit, že to není jen sen

Užívejte si to! Ze srdce vám to přeji
Monťule

 
terezicka
Stálice 83 příspěvků 21.01.03 10:28

Ahoj Ed a Vsechny novo Tehulky…kdybych se vas pokousela vyjmenovat,tak by se mi to asi uplne nepodarilo…jak rychle pribyvate…Je to nadhera…tolik s vami citim…a mackam slzy zpet do ocek…buuu…Holky zacinam se bat ze me z toho jednou klepne…nebyla jsem na e miminu totiz 3 dny a najednou tolik novy UZZASNYYCH ZZPRAAAAV....­.MMMMMMMMMMMMMOC vam vsem gratuldim......

Vase Terezka

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 21.01.03 10:30

Ahojky Brusinko,

moc díky za tvoji „účast“ :-))
Je moc hezké vědět, že ti to někdo přeje. Také já ti moooooooc přeju, aby se vám zadařilo a ty se brzy připojila k nám - těhulkám :-))
Po opadnutí první radosti se dostavily i chmury - jestli bude všechno v pořádku. Pobolívá mě bříško, ale snad je to dobré znamení. Zítra večer se jdu nechat vyšetřit :-)) moje kamaráka má noční, tak mi udělá UZ a nabere krev na testy:-))
V pondělí má svojí ordinaci, tak se k ní asi přihlásím - zatím jsem pravidelné prohlídky řešila návštěvou svého bývalého pracoviště :-)) nebylo třeba se objednávat a čekat - stačilo si jenom večer odskočit :-))

Janča

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 21.01.03 10:47

Ahoj Ed,

Nejdřív ti pogratuluju k čárečkám! Je to nádherný pocit, když koukáš na ten papírek s tou jednou čárečkou a najednou se tam objeví i ta druhá!!

Díky za hezký zprávičky. Teď k zvým otázkám. Nevolnosti mi začaly asi v 6. týdnu…takovéto ranní nutkání, občas i rychlý start z vyhřáté postýlky :-). Tuhle neděli jsem dokonce měla i večerní, ale to už nebylo jen nutkání, ale nemohla jsem do sebe dostat ani vodu. Jinak celé dny mám žaludek jak „na vodě“, nejhorší je, když dostanu hlad, to je pak k nevydržení, ale ne na všechno mám chuť, takže se občas dostanu do složité situace, co vlastně sníst a co je po ruce :-). Hrozně mi vadí různé pachy a vůně. Už před těhotenstvím jsem měla hodně citlivý nos, takže teď si skoro myslím, že mám čich jako pes :-)) a ze všeho se mi dělá šoufl.
Taky jsem si všimla, že se trochu víc mastí vlasy, ach jo. Už se těším, až ty nevolnosti ustoupí a já si to konečně začnu užívat. Asi od dvou odpoledne v práci nemyslím na nic jiného, než na postel. Občas tady v práci předvedu i umakartový čelo, no co se dá dělat? Po ránu pravidelně tak kolem 4 ranní se ozve močový měchýř, nejhorší je, že potom dlooouho nemůžu usnout. To se taky objevilo někdy v 6. týdnu. Já takový spáč bez problémů se spánkem a teď tohle!! :-)

Jako mimčo jsem vážila 3,25 kg. Nejlepší na tom je, že mamka to ráno byla v poradně a tam jí řekli, že min. týden ještě rodit nebude, že se ještě neotevírá a šup a ještě tu noc jí praskla plodová voda a v podstatě hned po příjezdu do porodnice rodila.....a to byla prvorodička!

Ptala jsem se své doktorky, jestli děloha „obrácená do zadu“ (má jí asi 1/3 žen včetně mě a mé matky) může korelovat s polohou plodu před narozením a ona mi řekla, že ne. V těhotenství se to srovná a děloha se otočí dopředu (ono by to dozadu ani nešlo, protože pak bychom neměly bříška, ale hrby :-))

Mějte se s pupíkem krásně.
Vendula 8 tt.

Ps. O cviky budu mít zájem, ale jak píšeš, myslím, že je ještě čas. Ještě toho máme k řešení hoooooodně před sebou.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 11:29

Ahoj Janko,
Najprv prijmi moju gratulaciu k dvom ciarkam - este stale si pamatam ake to v auguste bolo, ked som ju objavila :-)) a od stastia som nevedela ci to hned vsetkym prezradit, alebo cakat, co ak sa nahodou cosi pritrafi… (moja mladsia sestricka totiz mala rok predo mnou samovolny potrat asi v 9.-10. tyzdni).
ALe teraz k tomu, preco sa ti ozyvam, aj mna asi prve 2-3 tyzdne sialene bolelo brusko, krize - dokonca viac ako pri MS, tiez som mala dost obavy, ale to spuosobuju hormony, a zacinajuce sa pripravovanie panve na tehotenstvo a puorod (uvolnovanie vaziva), takze sa toho rozhodne neboj. Podstatne viac ma prve 3 mesiace boleli prsia - dokonca ked som lezala na boku tak som si to vrchne musela podkladat vankusom, aby sa to dalo vydrzat (a to som mala len B-cka)… :-)).
Este raz velka gratulacia vsetkym cerstvym dvojciarkam (uz som v denicku u Mikisky spominala, ze citim v kostiach ze tento 3-kovy rok bude extra plodny), a vsetkym snazilkam vela radosti pri „snazeni“ - ta totiz mimiskov extra pritahuje :-)).
vela stasticka
Danka (od Mikisky) 27.t.

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.01.03 11:51

Milá Karolínko,

ještě jednou obrovská gratulace a vítám tě tu u nás v klubu „T“.
Je to bomba, že nás je tolik a já ti přeju, ať vše probíhá tak jak má a za devět měsícků máš ten svůj vytoužený uzlík v náručí.
Vidím, že jsi také „mezinárodní“ těhulka, tak se budeme těšit na zprávičky, jak to těhulkovský probíhá v Texasu.

Můžu se zeptat, jak to, že ti vychází datum porodu na 1.9.2003?
Já jsem totiž testovala pozitivní před týdnem a můj porod vychází na 23.9.03 a tak mi to nějak nesedí :o)))

Užívej si ten nádherný pocit dvoučárkový, je to neopakovatelné a to nejkrásnější na světě!
Těším se, až nám prozradíš váš pracovní název miminka :o)) i ty jména, která si pro mimíska připravíte.

Zatím pa a těším se na další zprávičky
Ed a pupík 5tt

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.01.03 12:11

Ahoj Cookie,

tak co dělá malá Cookinka? :o)
Jsem ráda, že nejsem sama, koho po strašně krásném pocitu štěstí přepadl smutek a strach, zda bude vše v pořádku. Víš, já tím procházím zrovna teď a pořád se přistihuju jak přemýšlím, zda bude štěstíčko OK, zda roste jak má a to jsem si myslela, že budu podruhé mnohem více relax!!!!!!!
Už jsem si přikázala na chmury nemyslet a když mě přepadne dumavá nálada, tak se to snažím zahnat tím, že si řeknu, že bude všechno v pořádku a není důvod, proč by nemělo být!

A s tím taháním těžkých věcí to opravdu neřeš. Ono se prostě v těch prvních pár týdnech nedá omezit úplně všechno, viz já a mé kouření a troška alkoholu :o) když ještě ani nevíš, že těhulka jsi. Myslím, že je to dobře, protože člověk by se potom nosil jako v bavlnce a to opravdu není potřeba, všeho s mírou, to ano, ale těhulkovství není nemoc a určitě jsou ti mimísci odolnější, než si myslíme.

Bolesti bříška - naprosto normální. Já je měla při prvním těhotenství skoro až do 12. týdne. Připomínalo to menstruační bolesti a někdy i hrozné píchání ve vaječníkách. Je to tím, jak se vše uvolňuje a zvětšuje a rozhodně není čas panikařit, dokud tyto bolesti nepřejdou ve velmi bolestivé křeče a neobjeví se krvácení. V tom případě okamžitě k doktorovi!!!!
Jinak mě v tomto těhotenství ani to bříško tolik nebolí, asi to bude tím, že tohle miminko už má domeček jednou použitý a tudíž už pružnější hi hi. Sem tam mě tam píchne, ale toť vše.

Ještě bych chtěla napsat, že v Anglii se dělají UZ za těhotenství pouze dva. Jeden ve 12. týdnu a druhý ve 20. týdnu.
Já jsem ale hrozný zvědavec a chtěla jsem si soukromě nechat udělat ještě UZ v 8. týdnu. ALE! Má por. bába mi to rozmolouvala a rozmlouvala, než jsem si řekla, že to opravdu nestojí za to. Prý je vystavování plodu ultrazvukovým vlnám v začátcích těhotenství spojeno s problémy sluchu u teenagerů. Říkala, že mi doporučuje, pokud to vydržím, nemít opravdu více než ty dva UZ, že je to bezpečnější pro miminko.
Tím chci říct, že nechci dělat vědomě nic, co by mimušku mohlo ublížit, když už se o něj teď tolik bojím a možná by jsi si měla promyslet, zda tu „bublinku“ opravdu chceš vidět. Nic proti tvému rozhodnutí a pocitu klidu, chápu to, ale možná by to chtělo opravdu zvážit…

Tak sebe i bublinku opatruj a těším se na to, až napíšeš, jak reagovali příbuzní na ty super novinky!!!!!

Páááá
Ed a pupík 5tt

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.01.03 12:14

Kéž by to nebyl pouze sen a ty dvě čárky tam jednou byly doopravdy.
Vyhřívám ti tu místečko, tak honem se snaž, ať už se nemusíš z toho snu nikdy probouzet !!

Ed

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 21.01.03 12:21

Ed,

u nás se během fyziologického těhoteství dělají tři UZ. To poškození sluchu, případně jiná, jsou jenom hypotézy - nikdo to zatím neprokázal :-)) ale také nevyvrátil. Takže je to skutečně jenom na nás........ UZ si určitě nechám udělat (to víš, bývalý profík to hůř snáší) - chci vědět, jestli je bublínek opravdu v děloze a nefláká to někde kolem :-)) (myslím mimoděložní těhoteství). Pak si dám s ultrazvuky pohov a využiju jenom ty „oficiální“ :-))
Taky potřebuju fotku bublíka - abych to mohla šetrně oznámit rodičům :-)) - přece jenom, než jim dojde co vlastně vidí........vezme si to nějaký čas a nepraští to s nimi hned :-))
Díky za ujištění, že bolení bříška je v normě. Sice mám načtěno a nastudováno - ale znáš to, když se to týká tebe, máš tendenci víc plašit :-))

Pa Janča

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 21.01.03 12:24

Danko,

moc děkuji za tvojí krásnou reakci. Už jsem se trochu uklidnila - obtelefonovala jsem těhotné kamarádky a vyzpovídala je :-)) - také potvrdily bolest břicha zhruba prvních pět týdnů (co človíček to zkušenost :-))
Zítra jdu na vyšetření, takže se dozvím, jestli je vše OK - už se mooooc těším :-))

Janča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 13:39

Ahoj Jančo,

nejdřív přijmi mé srdečné blahopřání ke dvoum čárkám a hezky si užívej těhotentsví.
Jinak Ti píši ohledně těch bolestí.
Mě ze začátku bolelo bříško šíleně a tak sem volala své doktorce a ta mi řekla, že je vše v pořádku akorát tam nastávají změny a děloha se zvětšuje a roztahuje a připravuje pro mimíska, tak to prý bolí.
Jinak teď jsem ve 20. týdnu a bolesti mě ještě občas trápí, ale už to není takové jako na začátku.
Tak ještě jednou přeji hladký průběh tvého těhotenství a zdárné dokončení a zvelebování Vašeho nového hnízdečka lásky, kde za chvíli s Vámi bude i mimísek :o))
Pa Mischel 20. t deníček Mikiska

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.01.03 14:48

Děkuji moc:-) Asi bych měla jít spát a usnout co nejrychleji:-)))))))) a probudit se za měsíc:-)) A hlavně nesmím manžilkovi zapomenout napsat cedulku dělej si se mnou co chceš))))))

 
Petina
Stálice 60 příspěvků 21.01.03 18:19

Ahoj Janco a Ed,

holky nezlobte se, ze sem nakukuji (ale kdyz tu vidim i Brusinku :-)), tak se sem musim kouknout, jak se mate a trochu se nakazit tim vasim nadhernym stestickem. Sedim v praci a doufam, ze mi uz ted do kancelare nikdo nevtrhne, protoze by tady nasel jednu uslzenou zenskou :-))

Mejte se moc fajn a doufam, ze priste sem budu moci uz oficialne :-))

Pe, Petra

 
Lenuli
Povídálka 48 příspěvků 21.01.03 20:23

Ahoj Ed

Gratuluji ti k tvemu stesticku :-)
Ja jsem Lenka a shodou okolnosti ziju take v Anglii. Jsem v 15.tydnu a musim s tebou trochu souhlasit, ta statni zdravotni pece v Anglii se mi zda horsi nez v Cechach. Prohlidky zadne, jen UZV a krevni testy. Tedy pristi tyden konecne uvidim porodni asistentku tak jsem na to zvedava. Kdyz jsem se chtela na prohlidku objednat dali mi jen jedine datum a cas na vyber, ber to nebo nech byt. To same na UZV. Na UZV jsem jeste chytla takovou neprijemnou asistentku. Vypadalo to ze nemela moc dobrou naladu a chtela se nas rychle zbavit. Docela jsem z toho byla rozcarovana, clovek se na ten UZV takovou dobu tesi a pak tohle. Tak doufam ze na pristim UZV dostaneme nejakou jinou.
Porodni asistentku jsem zatim videla jen jednou a zdala se byt docela v pohode,je jich ale 9, takze to vypada ze pokazde budu mit jinou. No neni to nic moc. O soukrome asistence jsem zatim nepremyslela, uvidim jak to pujde dal.
Doufam ze s porodem nebudu mit taky nejake problemy. Moje mama me porodila koncem panevnim napred, takze si taky myslim ze ten cisarsky rez v tvem pripade byl zbytecny. Dam si na ne pozor !
Jinak kde presne v Anglii bydlis ? Urcite nikde blizko kde ja. Ja bydlim na jihovychode v Thetfordu coz je kousek od Norwich a Cambridge a vubec nikoho z Cech tu neznam. Vim, ze je v Anglii i plno au pair holek, ale tady v tech koncinach nikdo. ( Nebo o nich aspon nevim) Tak jsem rada, ze jsi tu aspon ty jako muj 'cesky spojenec ' :-)
Mej se moc pekne, preju ti at je to tvoje druhe tehotenstvi jeste hezci a bez problemu.
A taky vam vsem snazilkam preju at jste co nejdriv taky tehulky :-)
Zatim pa Lenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 20:38

Petinko nebreeeč, nebo budu muset brečet s tebou. Taky se sem chodím dívat a dívat jak si těhulky užívají toho maličkého štěstíčka , co nosí v sobě. A moc jim ho přeji. Neboj, ty se taky dočkáš , uvidíš. Nevím jestli se nepletu, ale jsi to ty, co to zkoušíte od září? Jestli ano, tak to podle mého není ještě zase tak dlouhá doba. Ono to štěstíčko jednou určitě sedne na každou z nás. Evula

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.01.03 23:13

Ahoj těhulinky skoro pupíkaté :o)

Vendulko, děkuju za gratulaci k dvěma čárečkám, máš pravdu, je to ten nejúžasnější pocit a koukám na ně pořád dokola, div si oči nevykoukám :o)

Tobě se více mastí vlasy? No to se mám na co těšit, já je mám mastné i normálně, takže jestli se to ještě zhorší, budu muset chodit pořád s něčím na hlavě hi hi. Je to hrůza, myju si vlasy každý den, a někdy ob den, ale to si je ten druhý den dám do culíku, protože mě otravuje se na ty mastné vlasy dívat. Vyzkoušela jsem snad každý šampón na trhu a nic. Nejraději bych to ostříhala na krátko, ale to mám od mužíčka zakázáno hi hi. A navíc si s mými vlasy Polinka moc ráda hraje - což teda té mastnotě asi napomáhá :o)

Když tak čtu o těch tvých nevolnostech, tak jsem ráda, že mě v prvním těhotenství nepotkaly a modlím modlím, ať i tentokrát se mi vyhnou obloukem, není co závidět :o)

Montičko, teda jak já se smála tomu tvému příspěvku, jak píšeš, že by jsi nejraději usnula na měsíc a manželovi napsala vzkaz, ať si s tebou dělá co chce :o))) Vážně takto od srdce jsem už u počítače smíchem dlouho neumírala.
Přeju, ať to příští měsíc výjde - tfuj tfuj tfuj.

Cookie, tak až uvidíš bublinku na UZ, tak nám honem poreferuj, jaké to bylo a zda je vše kde má a co se bude dít dál :o) Držímě pěstičky, ale to snad ani není třeba, protože všechno je v naprostém pořádku, to my s pupíkem tušíme :o) Pozdravujeme bublinku a ať se vám hezky ¨na tom UZ ukáže ! :o)

Petino, co bychom se zlobily za nakukování??? To je úúúplně normálně dovoleno, ba naopak, nakázáno všem snažilkám, protože jak jinak se máte holky nakazit, když se budete těhulkám vyhýbat ?? :o)))
Takže všechny snažilky moje, klidně nás okukujte, ohmatávejte a přispívejte, abychom věděly, kdo za náma chodí na návštěvu a kdo to lajdá!!!!

Lenko, vítám tě u nás v deníčku a gratuluju k bříšku! Ty se máš, že už jsi v 15. týdnu! Jak se zatím cítíš? a vůbec, napiš nám trošičku o sobě, třeba jak dlouho jste se snažili a ták :o)
Je super, že jsi také z Anglie. Já jsem kousek od Londýna - u města Guildford v Surrey, takže měla jsi pravdu, bohužel dost daleko od tebe.
No neva, určitě si můžeme alespoň navzájem radit jak na ten anglický zdravotní systém!
Víš já jsem nebyla nějak nespokojena s péčí během těhotenství, idkyž bych si to představovala díky svým nárokům jinak, spíše mě šokovalo to, že se tady dělá tolik císařských řezů a to dle nejen mého názoru velmi často zbytečně.

U nás to bylo u prvního těhotenství s UZ podobně. První UZ byl super, sonografka nám ukázala úplně vše, vše vysvětlila a byl to krásný zážitek. U druhého jsme chytly nějakou protivu protivnou a odcházela jsem z UZ se slzama v očích. Vůbec nic nevysvětlila, monitor pořádně nenatočila a vůbec byla hnusná, protože když jsem se ji na něco zeptala tak buď odsekla, nebo se neobtěžovala odpovídat.

Jo jo, i tady je to někdy v lidech, ikdyž musím říct, že to bylo jediné shledání s někým nepříjemným. Má PA byla super, jen neměla moc času se mi pokaždé věnovat, ale to je právě ten státní problém - nedostatek personálu a pak je všechno šup šup a nedivím se, že to, že je má dcera otočena koncem pánevním přehlédli.

Pokud si můžete dovolit 2.500 liber tak doporučuji asistentku soukromou. Je tak úžasná, že lituji, že jsem o ní nevěděla už při prvním dítěti.
Sice by měla být státní péče na takové úrovni, že nebude soukromých PA třeba, ale bohužel tomu tak z různých důvodů není a já si konec konců ráda připlatím a vím, že mám o individuální péči postaráno, což je v tomto těhulkovství pro nás hrozně důležité. Potřebuju mé PA na 100% věřit a vědět, že ona bude ta, která bude u porodu.
Jak píšeš, o tebe se bude starat devět a nevíš, na kterou příště narazíš, což je škoda. Protože tak se s žádnou nesblížíš natolik, aby jsi si jí oblíbila a věřila ji.

Divím se ale, že ti nedávali na výběr kdy chceš jít na UZ a kdy na kontrolu k PA. To my jsme vždy mohli vybírat tak, aby se to NÁM hodilo, no asi to bude vážně tím, že tam kde žiješ je nedostatek personálu.

Vidím, že jsi další v deníčku, kdo se narodil zadečkem napřed, no vidíš, alespoň máš pro doktory argumentaci!!!

Přeju hezké těhulkovství a klidně se ptej na cokoliv tě zajímá, když už mám nějakou tu zkušenost, ráda poradím :o)

Tak a to je ode mě a pupíku zatím vše, těším se na vás zítra a doufám, že nové těhulinky se k nám brzy přidají, nějak je tu dnes postrádám!!

Ed a pupík 5 tt

 
Alfinka
Stálice 65 příspěvků 21.01.03 23:43

Ahojky Ed, ctu vsechny příspěvky na emiminu a zaujala mě diskuze o porodu koncem panevním. Ja jsem byla mamina první, a také jsem se narodila zadeckem napred prirozenou cestou. Tedy spis jednou nohou…No mama pry taky cekala na CS, a kdyz to melo byt, tak jsem se narodila raz dva…Mám dalsí tři sourozence, a ti se narodili normálně, tedy hlavičkou napřed.Takže toliko k tomu. Pozítří odpoledne se stehuji z Prahy do Zlína za svym miláčkem. Konečne. Takže se snad už brzy dočkám a zařadím se do tvého deníčku..
Alfinka

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 22.01.03 08:27

Peťulinko,

moc děkujeme za tvojí nádhernou reakci - uvidíš, že za chvíli tady budeš bláznit jako dvoučárková s námi.

Janča

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 22.01.03 08:37

Ahoj holčinky dvoučárkový i snaživý,

tak už pomalu začínám vstřebávat, že budeme tři :-))
Dneska jdu na vyšetření - pro fotku bublinky - tak budu zítra referovat, jestli je vše ok. Když se dostanu ke skeneru, tak vám určitě svůj pokládek ukážu :-))
Tak mi držte palečky ať je vše OK - ale nějak vnitřně cítím, že to bude dobrý (abych se nespletla, co?)
Dneska se manžílek vrací z Londýna ze služebky - trošku se mu to rozleželo a celé dva dny mě bombardoval dotazy, co dělá bublinka :-)) - no není sladkej?
Začíná se na mě projevovat těhotenská „zapomnětlivost“, jak o ní psaly těhulky z předešlých těh. deníčků - včera jsem nechala v práci klíče (a to dojížídm 30km) - naštěstí jsem si vzpomněla, že máme náhradní u kamaráda a dojela si tam:-)) A to není první případ :-(
Jenom doufám, že se to s postupujícím těhotenstvím nebude zhoršovat :-)))
Jé, já musím letět na poradu- tak se zatím mějte.

Janča

 
terezicka
Stálice 83 příspěvků 22.01.03 09:51

Ahoj holky Tehulinky…

Tak vam take neopravnene posilam komentar a tesim se z vaseho stesticka..... :-))))
Janco moc se tesim jestli se ti podari naskenovat fotecku bublinky…a urcite napis jake to bylo…

Holky,ale porad se mi zda ze je vas tu nejak malo.....Ma vas byt od snazilek 5 a nektere asi jeste nedorazili…

Jeste jednou vam chci poprad hodne stesti a at vam pupiky pakne rostou…:-))

Vase Terezka

 
Hanulka1
Závislačka 3180 příspěvků 22.01.03 12:00

Ahoj všechny těhulky a nakukující snažilky. Jásem ta druhá. Teda jestli na tom stěhování něco bude, tak se snad na jaře to vyjde. Budeme kupovat baráček ,tak pak snad? Teda radši bych dříve.
No nic tak já se vracím za holkama Snažilkama.
Ahojky Hanka

 
Lenus
Povídálka 16 příspěvků 22.01.03 12:08

Ahoj děvčata,
tak šupky dupky a jsem u ED v deníčku. Jak jsem už psala připojuji se z práce a to víte korunky jen běží. A navíc jsem tu sama, takže je poznat kdo to dělá. Nějak se z toho všeho nemůžu ještě vzpamatovat. Mužíček přijede až ve čtvrtek (jééééééé to už je vlastně zítra) a to bude pak teprve to pravé. Taky jsem hrozně ukecaná a chtěla bych to všem říct, ale manžílek chce být při tom, tak mu to nesmím pokazit. Jinak ještě že vás mám holky. Bříško mě taky docela dost bolí, ale když jsem si přečetla vaše rady a poznatky jsem už v klidu. K doktorce jdu až 4.2., byla jsem totiž objednaná na pravidelnou roční kontrolu a taky to byl můj termín do kdy se nebudu s nepodařeným snažením nervovat a ono to vyšlo. Sestřičky jsem se pro jistotu ještě zeptala na to bříško a prý může bolet i první 3 měsíce. No to nás čekají věci - bolení, blinkání, ŽRAVOST … hrůza,co? :o))))) Ale za ten krásný konec to určitě stojí. Holky, co čekáte mimi poprvé, nemáte trochu strach, jak to zvládnete. Mě bude na podzim 29, ale když to myslím, tak si připadám trochu jako nezkušené děťátko. Doufám, že se na to s vámi za těch 9 měs. připravím. Takže se mějte prima, opatrujte se a hlavně piště o 106. Lenka (Lenus)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.03 12:23

Ahoj Lenko,

to jsme na to zhruba stejně (myslím věkově) a také si myslím, že to nezvládnu. Zase na druhou stranu - zvládly to jiné (a maldší, nezkušenější), zvládneme to taky :-))
Snad proto je „čekací“ doba na vylíhnutí miminka tak dlouhá - abych se stačili dobře připravit :-))
Neboj se nic - nakup chytré knížky (ale ne moc - nic se nesmí přehánět), vyzpovídej kamarádky a babičky - a všechno ostatní přijde samo :-))
To se mi to kecá - také čekám svoje první, ale snad je to tak, jak jsem napsala:-))

Pa Janča (Cookie -byla jsem líná se přihlašovat)

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.01.03 20:29

Ahojky:-) Doufám, že jsi se při tom smíchu moc nenatřásala:-))) Jsem zvědavá, jak to mimískovi vysvětlíš:-))) (jako že tak třepetalo:-)) Měj se krásně a pozdravuj mimíska:-)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 22.01.03 20:31

Ahoj Ed,
vůbec se nedivím Tvému rozčarování nad mým komentářem, které je naprosto oprávněné. Myslím, že třeba v Anglii nebo jinde ve světě (tedy ve vyspělých zemích) mají na CS jiné názory a pokud je CS nutný, tak i jiné podmínky. Je pravda, že jsem se o jiný způsob porodu měla zajímat dříve, že jsem měla oběhnout více doktorů, více o tom číst…ale to už teď nenpapravím. V době těhotenství jsem byla přesvědčená, že doktoři to myslí se mnou co nejlíp a že jsem v dobrých rukou.

Abych Ti zodpověděla ještě pár otázek: tak epidurál mi nikdo nenabídl a bylo mi řečeno, že ho v téhle porodnici při CS ani nedělají.
O klystýru se mnou nikdo nediskutoval, asistentka na operačním sále mi řekla, že se to prostě musí . Tak jsem tenkrát myslela, že musí.....
Cévku mi zavedli asi 15min před operací, není to sice příjemné, ale nebolelo to. Ovšem to, že mě s tou hadičkou a s tím pytlíkem nechali zvednout a řekli, ať dojdu do tý operační místnosti a vylezu si na ten stůl, to už jsem měla dost.
Asi by člověk mohl nadávat pořád dokola, jsem ráda, že je malý zdravý a že tohle na nás nenechalo žádné následky. Je to náš mazlíček, je moooc hodný a mazlivý a doufám, že si nic z toho jak přišel na svět nepamatuje.Už je z něj pěknej cvalda, má 7 kg a má se krásně k světu.
Takže až budeme plánovat další miminko tak všechno do detailů promyslíme a zjistíme.

Martina

P.S. Až budeš mluvit se svojí PA, zeptej se jí na její názor ohledně tohoto problému. Díky

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 22.01.03 22:25

Neplakej, ono se to určitě podaří, u mě už 2× zapůsobilo pohlazení něčího bříška pár dnů před porodem a pochování potomka. Vím že je to pověra, ale u mě zafungovala 2×. Blo to tohle + po aktu lež a dej si polštářek pod zadeček, nebo se na 15 minut opři nohama o stěnu. U mě i švagrové to pomohlo. Hodně štěstíčka a dej vědět jak si na tom. Nikol( Jaromír 2,5roku a ? v 18.týdnu)

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.03 22:50

Ahoj těhulčata i snažilčata,

jak se vám dnes dařilo?
Předně musím přivítat a pogratulovat naší nové těhulince Lenus - Lence!!!!!!!!!!
Konéééčně ženská, kde jsi se toulala ??? :o) Já myslela, že až se objeví nové těhulky, že se k nám pohrnou a zatím… pořád postrádám Marťulu - holky nevíte jak je na tom?

Takže ještě jednou gratuluju a opatruj si bříško, doufám, že ti tu s náma bude tak dobře, jako ve snažilkách.
Co se týče toho strachu, jestli to s miminkem zvládneš, tak zkusím napsat, jak to je u nás - „zkušenějších“ hihi. Poprvé mě to také napadalo, jaké to bude, zda budu vědět, jak se o mimčo postarat a zda mu budu dobrou mámou. Měla jsem Polinku v 23 letech. Malá se narodila a opravdu to byl šok, držet v náručí takový bezbranný uzlík, který je zcela odkázán na tebe, ale budeš překvapena, jak rychle se naučíš rozumět každému zakňourání a potřebám tvého děťátka. Neboj, určitě to zvládneš, jsou těžší věci na světě, než starání se o miminečko. Je to těžké, nedostatek spánku není nic moc, ale to, že jsi MAMINKA, ten pocit stojí za to!!!!
No a teď podruhé si zase říkám, že jsem zvědavá, jak to zvládnu se dvěma dětmi, zda to vůbec zvládnu hi hi :o)))) Ale určitě ano, vždyť to bude dvojí štěstí a zvládli to jiní, zvládnem to taky. Vlastně se na to, že budu mít doma dvě sluníčka moc a moc těším a tak se nechci dopředu moc zaobírat tím,jaké to bude až… protože věřím, že se to prostě nějak zařídí samo :o) A navíc, napsala jsi to dobře, máme 9 měsíců na přípravu :o)

Jančo, moc jsem na tebe dnes myslela a těším se na zprávičky i na případnou fotečku. Jestli budeš chtít, tak mi ji pošli na email a já ji přidám do dalšího pokračování deníčku, to by bylo prima že jo?
Užívejte si s manžílkem toho krásného štěstíčka a bacha na zapomínání klíčů v práci!!!!

Já jsem dnes poprvé opravdu „odpadla“. Sice má dnes manžílek volno, tak jsem se válela celý den a nic nedělala, ale přesto to na mě odpoledne přišlo a já si i s Polinkou zchrupla skoro 2,5 hodiny. Ještě že ta moje treperenda tak dlouho spala, protože nám to oboum moc prospělo. :o)))) Jé a teď už se mi zase klíží oči :o)

Manžílek mě dnes donutil vytáhnout nějaké těhulkovské oblečení, a prý ať se mu v tom promenáduju po bytě, že už se těší, až budu celá „kulatá“ a tak jsem si vycpala břicho polštářem a hodně jsme se nasmáli :o))))

Montičko, mimíska jsem pozdravovala a vyřídila, že to je tvoje vina, že dostal takovou třepetavou masáž :o))))))) Prý se mu to moc líbilo :o)

Tak já asi pocupitám do postýlky, těším se na vás zítra a přeju krásné sny.

Vaše
Ed a pupík 5 tt

 
Cookie
Stálice 84 příspěvků 23.01.03 08:33

Ahoj holky,

tak jsem včera naklusala do nemocnice - nechat se vyšetřit (ne psychiatricky, jak by se mohlo zdát :-)) viz. zapomínání). Nooo, nedopadlo to přesně podle mých představ. Na UZ nebylo přes břicho skoro nic vidět -teď myslím Bublinku - pouze vysoká sliznice dělohy, která odpovídá postpozici (tj. zpoždění MS). No, a vaginální sondou jsem UZ odmítla - to já nerada :-((
Ale aspoň jsem se domluvila s Míťou - to je moje kamarádka doktorka- že k ní budu chodit do poradny do její soukromé praxe. Takže za 14 dní - vzhůru na doktory :-))
Příští týden v podnědlí už asi začnu chodit na plavání těhulek - taky to vede moje známá (a já jsme měla kurzy nějaký časn taky na starosti), takže se tam budu cítit jako doma.
Oznámení rodičům ještě odložíme - musíme počkat na fotečku Bublínka (ky) :-)) - ale nebojte, až jí budu mít v ruce, určitě vám ji ukážu :-))

Janča

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 23.01.03 09:17

Dobré ráno,

tak to nevadí, že nebyl bublík vidět, určitě se ukáže příště, je fakt, že přes bříško asi bylo vážně moc brzy. Hlavně, že je vše jak má, i zvětšená děložní sliznice by mi udělala radost :o)
Já osobně pořád necítím nic, až na tu únavu :o)

Plavání těhulek je bezva a také se chystám, s Polinkou jsem chodila pravidelně a moc mi to pomáhalo si ulevit od různých bolestí kloubů.
Tentokrát bych chtěla ještě zkusit i těhotenstkou jógu, kterou si nemohou mé kamarádky co cvičily vynachválit.
Dnes si ještě asi koupím na měsíc normální permanentku do posilovny a budu alespoň chodit do fitka, dokud to jde. Nebudu to přehánět, ale rychlou chůzi na běžícím páse, nebo jen tak na stepr, to nikomu neublížilo :o) A prý v těhotenství se lépe formujou nohy, včera jsem četla něco jako že když cvičíme v těhulkovství, tak můžeme zjistit, že máme krásnější a pevnější stehna než kdy jindy hi hi hi. Tak to jsem zvědavá!!!!!

Opatruj se a krááásný čtvrtek všem bříškům

Ed a pupík 5 tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »