Ellinka se rozhodla jít na svět :)

Porod

Můj porod začal v Rakovníku na gynekologii, kdy mi doktor ve 34. týdnu řekl, že rodím! Viz předchozí deníček. Nic jsem necítila, jen občasné tvrdnutí břicha, ale to už jsem měla pár měsíců před tím, takže jsem z toho neplašila, dr. mi vždycky napsat Magnesium a byl klid. Začíná zařizovat převoz do nemocnice v Kladně, když v tom mu skočím do řeči a říkám, že chci rodit v Hořovicích. Nakonec tedy volá do Hořovic, jestli mě přijmou. Musela jsem čekat několik minut, než zavolali zpět, ať tedy přijedu.

Poprvé v náručí taťky..:)
3 komentářů

Tuto porodnici jsem si vybrala především proto, že se všechny doby porodní vedou stále na jednou pokoji a přítel může být od počátku porodu s vámi. A také, že na každém porodním sále mají vyhřívané lůžko a tím by miminko mohlo být stále s námi. To, že tam mají intermediální lůžka a veškerou speciální péči pro miminka narozená od 32. týdne jsme vůbec netušila. A jak jsem za to byla teď ráda. Takže další plus pro porodnici… :)

Naštěstí je u doktora se mnou i přítel a hned hlásí, že mě do porodnice odveze sám. Je nám to dovoleno, a tak ihned vyrážíme do porodnice. Doktor se ještě loučí slovy, „tak se uvidíme po šestinedělí“, bylo to všechno tak neuvěřitelné. Cestu skoro neznáme, mysleli jsme si, že si ji procvičíme při kontrolách, a tak nás čekala premiéra snad všeho. Ale pořád jsem byla radši, že jedu s přítelem, než houkající sanitkou. Bylo to pro mě vše klidnější. Po cestě se mi honí hlavou myšlenky všeho druhu. Tašku do nemocnice nemám, oblečky a vše potřebné přeprané také nemám. A co mě vlastně čeká?

No nevím jakou silou, ale slzy jsem zatlačila někam do pozadí. Malá kopala a to bylo hlavní. Byla jsem přijata, doktor mě vyšetřil a jenom říkal: „To není dobré.“ No myslela jsem, že umřu. Potom jsem šla na ozvy a pak hned do postele, že zkusí porod zastavit. Nohy mi dali nahoru a napojili mi do každé ruky kapačky, které v podstatě kapaly celou dobu až do porodu. Také mi napíchali kortikoidy a co dalšího sama nevím. Dobré bylo, že mě nikdo nenechával v nejistotě, dokonce chodil primář a o všem mě stále informoval.

V den příjmu bylo 7. května 2013 a termín jsem měla mít 16.6. Nakonec se vše tak nějak uklidnilo a já každý den chodila 3× denně na ozvy, ultrazvuky apod. Každý den byl k dobru. Doktorka Křenková mě měla stále pod dohledem a její věta „Příroda ví, co dělá“ a „Necháme to vše jenom na přírodě“, mě vytáčela. Ale je pravda, že jako jediná neplašila.

Bylo 13.5. ráno, jdu na ozvy a vůbec se jim nelíbíM. Primář mě posílá na ultrazvuk udělat nový váhový odhad. Hlásí málo vody a váha okolo 2 kg, a pak jdu zase na ozvy. Vše je špatně a tak mě posílají na předoperační vyšetření. Na EKG se ptám: „To vážně půjdu na císaře?“ a on, že asi jo, když mě vyšetřuje. Nechce se mi věřit. Zdálo se mi, že prostě jenom Ellinka pochrupuje. Vrátila jsem se tedy ještě jednou na ozvy a vše se zase zlepšilo. A tak jsem od té doby chodila každou hodinu na kontrolu a bylo to lepší a lepší…:) Byla jsem ráda. Přítel přes den byl u mě a k večeru odjel. Večer jsme si volali, jak dojel a mě začalo strašně píchat v zádech, jsem si myslela, že se ani nenadýchnu. Ukončila jsem telefon s přítelem, našla si polohu a doufala, že mě to přejde. Poloha byla tak dobrá, až jsem usnula.:)

A nastává den 14.5. který si Ellinka sama vybrala. Bylo 06:00 a já ucítila mokro. Lekla jsem se, že třeba krvácím a tak jsem trhla s dekou a koukám, jen mokro. Uf, stoupla jsem si, najednou ze mě tekla voda přímo proudem. Volám sestřičku. Než přišla sestřička, tak jsem stihla přítele jenom prozvonit a pak šla hned na ozvy. Přivolali primáře a při vyšetření, kdy voda tekla opět proudem, jen prohlásil" „No vody je tam teda dost..“:) Kontrakce už byly vidět, a tak mi říkají, ať si jdu na pokoj vzít ručník a mobil. Na pokoji jsem si vzala věci, které mi přítel zabalil pod mým telefonickým dohledem..:D Vzala jsem si hroznový cukr, sadu k porodu, mobil, ručník a už jsem si to šupajdila na porodní sál. Nějaké vyptávání a zodpovídání trapných otázek se mi záhadně vyhnulo. A to jsem se psychicky připravovala, jak budu ležet v bolestech a oni se budou ptát… i rodné číslo přítele jsem se naučila nazpaměť.:D

Poprvé jsem tedy spatřila ty opěvované porodní pokoje. A bylo to vážně skvělé. Tam jsem zavolala příteli a on hlásil, že už je na cestě. „Jak to?“ ptám se. „No takhle brzy bys mi nikdy nevolala, tak jsem hned radši vyjel..“ :)

Přítel měl vždycky jasno. Snad ještě dřív, než jsem byla těhotná hlásal, že u porodu chce být. To já jsem ve skrytu duše pochybovala, bála jsem se, zda si uvědomuje, že to nemusí být taková senzace…navíc jsem nechtěla, aby koukal, jak mi dávají klystýr a pak nestíhám na záchod.:) Naopak pak bych ho tam přivítala. Z klystýru jsem začala mít respekt od doby, kdy jsem byla na kolonoskopii a zjistila jsem, jak nepříjemné to je, když se do vás šťourá. To už vážně nikdy…

No přišla porodní asistentka a že uděláme klystýr a oholí mě. Při klystýru mi tedy pomohlo, že jsem jí řekla, „počkejte, já se uvolním“:), a bylo to dobrý. Po pár minutkách jsem utíkala hned na záchod. Tam už jsem cítila bolesti a spolu s vyprazdňováním jsem si pomáhala chlazením o dlaždičky, to mi fakt pomohlo… :) Pak jsem hned šupla do sprchy a potom všem jsem už jenom s díky přijala lůžko. A jaké překvapení, přítel už čekal v tom slušivém nemocničním obleku a hověl si v křesílku. Jakou já měla radost, že tam je přesně od té doby, co jsem si přála. :D

Přišla doktorka Křenková a doporučila mi epidurál, protože neví, jak se porod rozjede a kdyby byly případně nějaké komplikace, že bych byla rychleji na operačním lůžku. No tak jsem tedy svolila. Přišel příjemný, mladý doktor, řekl, ať se stočím do klubíčka a už se začalo. Jeho věty typu, někde vás může píchnout, ale nesmíte se hnout, mi fakt pomáhaly, ale vše se povedlo na první pokus a tak jsme byli všichni spokojeni. :) Porodní bolesti ustoupily a já ani nevěděla, že rodím.

Jak já si říkala, že budu celý porod ve sprše a bude mi dobře. Pěkný prdlajz, nejlépe mi bylo na zádech, když jsem ležela, nikdo mě z postele nemohl dostat. Bylo to dobré alespoň k tomu, že jsem netrpěla při kontrolních ozvech miminka. Také mi zakázali jíst a pít, to kdyby náhodou. Takže hroznovému cukru jsem mohla zamávat…a jak jsem si myslela, že mi dodá energii. :)

V 9:00 mě PA vyšupajdila z postele alespoň na pár minut na míč. A zase jsme osaměli. Tak jsme udělali alespoň pár fotek na památku. :)

V 9:10 zase ležím…přítel zkoumá hadičku od Epidurálu a jeho hlášky mě dostávají. „Jak je ouzká…hmmm..to je jasný, to by bez přístroje nešlo…“

12:00 Přítel zmizel, aha zkoumá něco pod postelí. Jenom slyším: „To není možné, že to celé drží na jedné noze?“ Já stále ležím, nic necítím, takhle bych klidně rodila pořád.:)

15:00 Zdá se mi to nebo už mám vidiny? Ne, opravdu stoupám s lůžkem ke stropu. Přítel zkouší, jak vysoko postel vyjede.:D Ze shora na něho volám, ať mě okamžitě dá dolu, než přijde PA.
Nemám čas se nudit, i když stále jenom ležím. Přichází PA a já akorát sjíždím dolů. Kouká na nás jak z jara, že jsme tak vysmátí. Kontroluje, zda je vše v pořádku a já se ujišťuji, zda opravdu půjde malá ven. A ona říká, že to závisí jen na mě, jak budu tlačit, ale že bude malá, tak by to mělo jít samo. To mě uklidňuje.. :)

17:00 Přítel se podivně kroutí. Začínám být nevrlá a říkám: „Mám mít bolesti já nebo ty?“. Když mě fakt bolí břicho…z hladu. Mohutné zakručení v břiše mu dá za pravdu. Samozřejmě, tak za mnou pospíchal, že se nestihl ani nejíst a ani svačinu si nevzal. Začínám mít z jeho svraštělého obočí strach. Je mi jasné, nad čím přemýšlí…no snad si nemyslí, že ho pustím se najíst…ale po pár minutách to vzdávám a radši ho pouštím nebo by se doktoři mohli leknout, že porodí za mě… :)

17:30 Začíná mi být smutno, no sama bych to tu asi celé nezvládla…Kde sakra je? No hurá…nadšení střídá zděšení. On si skočil do Kebabu, vzal si radši dvě porce a přímo na porodní sál. Argumenty, že bych čekala dýl, než by to snědl, mě uchlácholil.:) Potajmu si ukusuje v rohu sálu. Naštěstí já hlad nemám, i když jsem jedla naposledy včera.

18:00 Jsem otevřená na 7 prstů. MuDr. Křenková větami korunuje: „No plynule se přírodně otevíráte…“ Soudím, že je spokojená. Já po vyšetření krvácím více než je zdrávo. Přítel mění podložky a já na něj vyjeveně zírám, kde se to v něm bere. Alespoň k něčemu bylo, že prozkoumal celý pokoj. Ví, kde jsou náhradní podložky.:)

18:30 Začínám mít ty pravé porodní bolesti. S pomocí PA se otáčím na bok a učí mě dýchat mělce jako mašinka (nádech, výdech, nádech, výdech). Přítel sedí u hlavy. Já to zkouším. Velký nádech a krátce pořád jen vydechuji. Přítel prská smíchy a snaží se mi to sám ukázat. Já si jenom říkám, ať mi dají pokoj, že prostě potřebuju tlačit a né dýchat.

Čas jsem přestala vnímat, včetně lidí…jen jsem slyšela větu, tááák maminko a teď už je to jenom na vás…, vnitřně jsem se strašně rozklepala, že už to za mě vážně nikdo nevezme, a tak jsem pobrala všechny síly a začala tlačit.

Kupodivu jsem tlačila fakt šikovně a malá začala sestupovat. Jen, jak jsem všude četla, že ucítím jak se malá dere, tak nic takového, prostě jsem jenom tlačila, když přišla kontrakce. Oči jsem měla stále zavřené, jen na chvilinku jsem je otevřela a lekla se, že je na pokoji snad 20 lidí, a tak jsem je rychle zase zavřela. :) Prý mi sestřičky tlačily na břicho, ale já to vůbec nevím, ani to nijak nebolelo, ony ty zavřené oči k něčemu byly. Najednou kontrakce zmizela a já se hlasitě ptám, kde je?!? A oni: „Jako dítě?“ „A já, nééé ta kontrakcééé.“ Na chvilinku se všechno zastavilo, nikdo snad ani nepípl a čekalo se, až já zavelím.

Nakonec jsem konečně začala tlačit, ale malá se sekla přesně hlavičkou na půl venku a napůl vevnitř. Slyším, jak doktorka říká, ty brečíš a ještě nejsi venku.:) A přitom vzpomínám na slova PA, bude malá, to půjde samo. Pěkný prdlajz. Musíme nastřihnout, volá doktorka. A jak jsem tlačila, tak v ten moment, nevím jak je to možné, se všechny moje smysly tak vyšponovaly, že kdyby spadl špendlík na zem, tak ho uslyším. Veškeré píchávání, stříhání jsem cítila snad úplně nejvíc. A najednou žbluňk a malá byla venku. Ještě jsem uslyšela větu PA, která šeptala té druhé: „To je krásný co?“:) Pak už jen hrozný šrumec a já jsem začala vykřikovat:„Ona tam vážně byla, to není možné, ona tam vážně byla.“ Vážně jsem nemohla uvěřit, jak to ta příroda udělala a vždy jsem hlásala, že uvěřím, až malou uvidím. :)

To se začali všichni smát a zlehčilo to situaci. Koukám na křeslo a přítel jen strnule kouká před sebe. Volám na něj, foť, foť a on jak ve snu vstal a fotil. Stihl jen dvě fotky, ale krásné. Malou rychlostí blesku očistili, zvážili, rychle zabalili, ukázali mi ji, já viděla jen černá očička a byla pryč. Musela do inkubátoru. Přítel se začal balit. Najednou zjistil, že není konec, rychle si sedl a ani se nedíval.:D Mně začala doktorka ukazovat placentu a asi proto potom moc anestetikum nefungovalo, protože šití pro mě bylo asi nejhorší na celém porodu. Kdyby tam nebyl přítel, tak bych jim fakt řekla, že to balím a odcházím.

Ale on ke mně přiskočil, držel mě, jak mohl a já se zmohla jen na větu: „Už to bude?“, kterou jsem opakovala snad stokrát dokola. Poslední věta MuDr. Křenkové byla: „Vidíte? Příroda věděla, proč malá jde dříve ven, později byste ji už neporodila.“ A já jsem tímto konečně pochopila, že jsem dostala tu nejlepší doktorku, kterou jsem mohla k porodu dostat. Vše nechala pomalu rozjet, nikam nepospíchala a nestresovala. Tím jí moc děkuji, stejně jako mému příteli, který mě po celou dobu porodu rozptyloval a když jsem potřebovala, tak i hodně pomáhal… :)

Sice jsem od doby, kdy mi praskla voda, rodila 13 hodin, ale byly to hodiny, na které ráda vzpomínám. Na malou jsme se šli podívat ještě v deset večer k inkubátoru. Vůbec nevypadala, že před pár hodinami vykoukla na svět, byla krásná, malinkatá, ale o tom písnu někdy jindy.:) Vypadala spokojeně a já s klidem v duši, že je v dobrých rukou, šla zalehnout jen pár pokojů od ní. Cítila jsem se fakt vyčerpaně. Skoro už usínám a v tom volá přítel, který byl na cestě domů: „Lásko, já teď koukám na čtyři malý krásný prasátka a před chvilkou jsme míjel srčátka.“ Já mobil u ucha a říkám: „Miláčku, to je krásný, ale já jsem po porodu a usínám.“ V tu chvíli vypadl signál a já za to byla ráda..:) Prostě můj nejúžasnější muž, který by byl dojatý, snad i kdyby v tu chvíli potkal bagr. Miluji ho.

Děkuji všem za přečtení a doufám, že jsem dodala odvahu všem budoucím maminkám. Já osobně potřebovala klid při porodu a to mi Hořovická porodnice dopřála vrchovatě… :)

Ellinka se narodila 14.5.2013 v 19:11. Apgar skóre 8-9-10. Vážila 1870g a měřila 42 cm. A krásně roste a roste. :)

P. S.: Sada k porodu leží ve skříni a na plán k porodu se už ani nedostalo a asi to tak mělo být. :)

Hodnotilo 64 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Borůvka12
Ukecaná baba ;) 2353 příspěvků 31.01.14 01:25

:D :D :D skvěle napsané :hug: :hug: :hug: moc gratuluji k Ellince :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 31.01.14 04:18

Krasny denicek :-) gratuluji k male, me to ceka v dubnu, tak jsem zvedava jestli bude porod prirodni nebo zase cisar :-).

 
moncaz
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 31.01.14 06:30

Nádherně napsané opravdu, čtu to v 6:20 ráno všichni spí a já se tady tlemim jako blázen, manžel volá z ložnice jestli mi náhodou nehrabe :lol: :lol: :lol:

 
Sioban
Povídálka 18 příspěvků 31.01.14 06:34

Moc krásný :). U toho popisu kdy jedete na posteli nahoru, jsem se doopravdy musela zasmát, strašně mi to připomíná manžela… Ten jak vidí někde knoflík, taky ho hned musí zmáčknout :-D.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 31.01.14 07:24

To je tak krasne napsane, ze jsem to videla uplne pred s sebou :srdce: :srdce: :srdce: ;)
Jinak sem se musela smat tvemu priteli z jedineho duvodu -me verne znameho naprosto presnej zkoumal vseho druhu jako muj muz, ten jeste stacil na monitorech ostatnich zen zaznamenavat, ktera prave asi rodi podle krivek a pokazde rekl a vidis tu caru u tebe??nic porad nic a na dvojce podivej to jsou vlny-proste si tam sedel jak pozorujici Doktor, az ho nakonec opravdovy Doktor z jeho kresla udivene vyhodil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Moc krasny opravdu a zazivne napsane s nadhledem. Preji ellince vse nejlepsi a hodne zdravicka :kytka: :kytka: :kytka: :*

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 31.01.14 07:40

Gratuluju k mini miminku :)

Mě zas pobavilo, ze to paní doktorka nechala na přírodě s epiduralem a nastrihem :D

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 31.01.14 07:51

Ty jo to jsem se nasmála :D :D :lol: Doufám, že jste všichni v pořádku :) Gratulace :kytka:

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 31.01.14 08:55

To je krásný!!! :hug: :hug: :hug: Musela jsem se smát- přítel je super!!! :palec: :potlesk:
Hodně zdraví a štěstí celé rodince :hug: :hug:

 
lharka13
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 31.01.14 10:41

Moc hezky napsaný deníček. Gratuluji k princezně. :kytka:

 
eržule
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 31.01.14 10:41

Nádherný deníček, úplně mě to dojalo :kytka: Gratuluji k Elince.

Příspěvek upraven 31.01.14 v 10:43

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 31.01.14 11:12

Tento denicek jsem si dala az ke kafi a dobre jsem udelala :potlesk: Super psane a ja posilam gratulace a hodne zdravi :kytka:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 31.01.14 11:28

Gratuluji ke zdravému miminku. To je fajn, že to dobře dopadlo. Velmi dlouhý deníček, ale přečetla jsem skoro jedním dechem.

 
ospalámyš
Závislačka 3718 příspěvků 31.01.14 11:35

Při popisu aktivita komentářů na porodním pokoji tvého přítele jsem se fakt nasmála, ti chlapi jsou všichni stejní :) Tak gratulace k Ellince.

Jen bych asi od vyhlášených Hořovic čekala trochu víc, ale já jsem náročná rypna :) 20 lidí okolo při porodu, co tam dělali, klid u porodu bych si představovala jinak, tlačení na břicho, když to šlo celé tak dobře…ale jinak se zdá, že byli všichni docela milí, tak to bych jim přičetla k dobru ;)

 
lorealine
Kecalka 117 příspěvků 31.01.14 11:45

Gratuluji taky mam Ellinku :))

 
Eva117
Stálice 85 příspěvků 31.01.14 12:12

Pěkný deníček :potlesk: Hlavně, že to všechno dobře dopadlo a Ellinka je v pořádku :srdce:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 31.01.14 12:29

Všem děkuji za gratulace a pochvaly… :kytka:
@PetraPiranha Držím palečky, aby vše dopadlo v pořádku… :hug:
Jsem ráda, že jsem také trošku pobavila… @moncaz Njn chlapi se nezapřou..:) @Sioban
@Saroya Nu musí se jí nechat, že to byl pořád rizikový porod, jinak by byl asi nepřirozenější… :lol:
@karkullinka Jj jsme v pořádku, jak bude čas tak písnu pokračování… :)
@ospalámyš Nu chápu, bylo jich tam tolik, protože už se blížil konec, tak tam byli asistovat i lékaři z neonatologie pro Ellinku. Přece jenom jsem byla radši, než aby tam nebyl nikdo… :D Být to porod v termínu, tak si myslím, že by se tam tolik neochomýtali… jen by malou dali na vyhřívací lůžko vedle mě…což bylo mé původní přání…;)

 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 31.01.14 12:38

Krásné, gratuluji :-) Jsem ve 38tt, takže už jen čekám, kdy to přijde a doufám, že budu mít podobně krásné vzpomínky na porod :)

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 31.01.14 12:54

@Radka610 Děkuji, také doufám :), už aby to bylo, ty poslední měsíce se mi nějak vlečou. No doufám, že to taťka na po druhé zvládne líp, u prvního byl docela nervák, nejvíc mě pobavil, když se v poledne (byli jsme na sále už od rána) ptal doktora kdy už budu rodit :mrgreen: a doktor se na mě podíval (já tam v pohodě seděla) a povídá: Myslíte, že takhle vypadá ženská, která bude rodit :lol: :lol:.

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 31.01.14 13:01

@prcekniky Držím palečky… :kytka:
@PetraPiranha No tak to je taky gól… :D Tak hlavně, aby tě vůbec doprovodil, ať je vše v pořádku a přeji zdravíčko…:) A dámy, budu se těšit na podobně naladěný deníček… ;) :kytka:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 31.01.14 13:22

@Radka610 Jo to jo, to zase u toho chce být, ale to víš předtím u něj v práci byl taky kolega u porodu a ty měli rychlovku, tak Lukáš čekal, že to bude stejný a ono ne :D. Tak uvidíme jak v dubnu, ono jestli mě pošlou pro jistotu na císaře znova, tak to už pak rychlovka bude :-).

 
kamce
Závislačka 3073 příspěvků 31.01.14 13:29

Krásné :srdce:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 31.01.14 13:30

@PetraPiranha Tak to potom jo… :) Njn, zase to měl delší na vyprávění než kolega.. :lol: Ale radši mu přibal nějaké občerstvení, víš jak to bylo u mě.. :mrgreen:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 31.01.14 13:30

Gratuluju k holčičce:-)) a fakt jsem se pobavila zvláště větou ona tam vážne byla:-)))

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 31.01.14 13:39

@Radka610 Jo to si taky šel koupit do penny dvě bagety, prže malej se narodil až v 17:34, tak mi tam dělal chutě. Já mohla jen pít a to sem naposledy obědvala v pondělí u babičky, pak mi odtekla plodovka, tak si mě v porodnici nechali a čekali, že porodím už v noci a nic, další celej den taky nic a navíc jsem měla celkovou narkózu po který mi bylo blbě celou noc. Chudák sestřička na noční, strávila se mnou pokoji 3/4 služby a běhala s miskou ode mě k záchodu :mrgreen: :mrgreen:. NO takže sem jedla až ve st něco málo k obědu. Ale co bychom nevytrpěli kvůli těm našim miláčkům :-).

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 31.01.14 13:45

@PetraPiranha Tééda, taková nedobrovolná dieta teda… 8o Tak hlavně, že sestřička byla taková…:) Nu, tak to si myslím, že bude muž už poučen, že?? :lol: Tak ať je to tentokrát kratší a bez císaře (pokuď to jde), myslím že přirozený porod by bolel míň.. :) I když můj další deníček to kapku bude vyvracet… :D

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 31.01.14 13:51

Gratuluji k malé princezničce..ať se vám daří i nadále a to ve všem..hrozně ráda čtu tyhle deníčky s krásným koncem, sama co nevidět budu rodit, a obavy přišli z čista jasna..opět ty samé otázky a ještě větší strach. A to první porod nebyl vůbec ideální..jináč máš taky úžasného chlapa, ten můj vzal mobil, stopky a už počítal, připravoval mě na každou kontrakci, odpočítával sekundy do konce a ještě se plácal po ramenou, jak je dobrej, že to tak zvládá a vychází mu to :lol:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 31.01.14 15:26

Krásně napsané a přítel je super :palec:. Gratuluji k malinké princezničce :kytka:

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 31.01.14 15:27

Uzasny denicek :srdce: :kytka:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 31.01.14 15:33

Ja porodila 14.5. 2013 v 19.20 :mavam:

 
Kočičkaaaa
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 31.01.14 17:13

Krááásnýý ani jsem nepíípla :) termin mame v dubnu…a odvahu jsi mi fakt dodala!!! MOOOC DEKUJIII a uzivejte maleho stesticka

 
balestra
Závislačka 4654 příspěvků 31.01.14 17:30

Hezké :palec:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 31.01.14 17:49

Takové koťátko :potlesk: hezky napsáno :palec:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 31.01.14 18:19

@Radka610 Jé, teď koukám, to jseš ty s tím skvělým manželem, co obhajuje české muže :palec:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 31.01.14 18:34

@MartinaIrena Jj, to je on…mého srdce šampion… :) Ještě zapomněl připsat mytí oken… :lol: No skromnost na všech frontách… :srdce:

Příspěvek upraven 31.01.14 v 18:37

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 31.01.14 18:39

@MartinaIrena Zapomněla jsem tě zmínit.. :oops: :lol:

 
CarrieJT
Ukecaná baba ;) 1063 příspěvků 31.01.14 18:43

Super napsané :D u toho jak zkoušel jak vysoko postel vyjede jsem se smála jak blázen :lol: musela jsi s ním mít skvělé rozptýlení :lol: :lol: a gratuluju vám rodičové :hug: :hug:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 31.01.14 18:57

A chlap je bourák, i dle komentů na emiminu se s nim fakt nudit nebudeš :lol:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 31.01.14 19:27

Všem moc děkuji za pěkné komentáře… :kytka: :kytka:
@moky Tak hodně zdravíčka a pohodový porod..:) A stopky taky dobrý… :)
@kaspluc Jééé to je pěkné… tak snad to bylo taky fajn… :kytka:
@Kočičkaaaa To jsme ráda…to byl účel, tak hlavně ať jste všecí O. K. :hug: @Blešík Jj, nikdy mě nepřestane překvapovat… :lol:

 
Mišalí
Kelišová 6014 příspěvků 31.01.14 20:18

Cast kdy ai pritel hral s luzkem me velice pobavila :mrgreen: a take moc gratuluji :hug:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 31.01.14 21:24

@Radka610 haaa 27h na porodnim boxu a pak cisar :mrgreen:.

 
KattyK
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 31.01.14 21:46

Moc hezký deníček :potlesk: Gratuluji k Ellince :kytka: A také k výběru partnera :pankac: Jeho dnešní komentář k tématu českých mužů mně fakt pobavil :mrgreen:

 
zandýsek
Kecalka 157 příspěvků 31.01.14 21:56

Opravdu krasný deníček :potlesk: :potlesk: :palec: To me to teprve čeká 27.6.2014 :) Tak snad to taky proběhne v klidu. :)

 
koasi
Kelišová 6440 příspěvků 31.01.14 22:36

Jako bych četla o svém porodu v Hořovicích. Akorát jsem rodila o měsíc později. Je to tam fakt supr :) A malá ať dělá jen radost

 
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 31.01.14 23:59

Krásný deníček..mě jsi připoměla taky mého přítele, jak se tam tajně ládoval tím jídlem a zkoušel, co ta postel vydrží-oni nás vždycky rozesmějou když je nejhůř a tak to má být :lol: Blahopřeju k holčičce a přeju hodně zdravíčka..děkuju za pěkné počteníčko :) :hug:

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 01.02.14 00:04

Konecne denicek o porodu s nadhledem, ze sem ho mohla cist i ja a neumirat u nej slunickovou nudou.

Cetlo se to dobre ;)

 
Sker
Stálice 90 příspěvků 01.02.14 01:08

Gratuluji k malé ;)

Mne to teprve čeká, taky (snad) v Hořovicích a tak mne uklidňuje, když čtu ujištění, že se tamní doktoři nezdají fajn jen mně. A teda doufám, že mne čeká ještě tak měsíc těch kontrol u nich… :)

My se s přítelem dohodli, že u porodu nebude, ani jeden o to moc nestojíme, jsem domluvená s kamarádkama. Se dvěma, abychom zvýšily pravděpodobnost, že tam někdo bude. Akorát nechci vidět, jakou ostudu tam budem dělat :D, jedna sbírá už půl roku vtipy a s tou druhou jsme chodily na střední a známe se 22 let. No, aspoň se nebojím porodu, jen toho společenského dopadu :D

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 01.02.14 09:32

:D :D Super, hodně jsem se zasmála, bylo to skvěle napsané. A´t jste šťastní a zdravíčko slouží :hug:

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 01.02.14 17:45

@Safira77 @ne-silenamatka @Petule 1 @koasi @Mišalí Holky, moc děkuji za pěkné komentáře a gratulace… :kytka: Jsem ráda, že jsem kapku pobavila… :)
@Sker @zandýsek Držím palečky ať je vše v pořádku… :kytka:
@kaspluc Jo, tak to bylo tedy hodně podobné… :lol: Tak snad další už bude lepší… ;)
@KattyK Díky ke gratulaci a pochvaly partnera… :D Tušila jsem, že ho to nenechá klidným :)…Tak snad trošku přispěl k objektivitě…i když mi to připadá jako by házel hrách na zeď… :nevim:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.02.14 10:50

Moc hezky napsané, hodně stěstí :kytka:

 
Vita610
Povídálka 30 příspěvků 03.02.14 00:28

@Radka610 :*

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama