Evule a její cesta II

Rodičovství

Vždy jsem si říkala, jaké to asi je být matkou, co prožívá a co řeší. Teď to vím a také už vím, že to rozhodně není jen samá legrace a smích, ale také spoustu starostí.

Marušce už je 10 týdnů a je to teda jízda! :D Jak jste si asi všimly, můj původní plán psát každý týden ani omylem nevychází (jsem to ale naivka! :D). Prostě se to nedá stíhat, ale to nevadí. Hlavní je, že moje kočička prospívá a že zatím (a to musím zaklepat) jde všechno tak, jak má. :) Minulý týden jsme totiž byli s Maruškou na další kontrole kyčlí.

Zároveň jsme byli i s manželem a malou na horách - jen na 3 dny, abychom se všichni trochu provětrali. :) Bylo to skvělé! Konečně zas být někde venku, a to jinde než kolem baráku. Courali jsme jen tak s kočárkem, kam se dalo. Dokonce jsme se jednou s manželem vystřídali v hotelovém bazénu, to byla fakt lahoda! :)

Měli jsme takový apartmánek maličký, ale důležité bylo, že tam byla malá kuchyňka, takže jsme nemuseli pořád chodit někam na jídlo (ne, že bych tam nějak moc vařila, ale chleba nebo polívka se tam udělat dala, znáte to). No, trochu jsem se bála, jak to s malou bude, aby nenastydla atd., ale nakonec dobré. Byla jsem to já, která se vrátila s rýmou :D Tak se teď snažím k naší malé moc nelísat, ale upřímně mi to moc nejde… Je to takové moje štěstí a jsem nad ní furt hrozně rozněžnělá. <3

Aktuální téma je u nás Hexa vakcína. Je to peklo. Mám pocit, že se nic jiného nediskutuje momentálně tolik, jako Hexa (a teď zdaleka nemám na mysli jen eMimino).

Nejhorší na tom celém je moje tchyně. :( Jakoby tím humbukem kolem toho nebyl člověk už tak dost vystresovaný, ještě musím poslouchat ji. Ona medicíně nerozumí ani za mák, oba její synové naočkovaní jsou a to mnohem méně šetrnými vakcínami než jaké máme k dispozici dnes, protože dřív v tom ty kovy ani pořádně naměřit neuměli, ale teď u vnoučete, protože existuje internet, kde si může přečíst každou volovinu, teď si musí postavit hlavu. Ach jo…

Aby bylo jasno hned na začátku, já povinná očkování očkovat chci, přijde mi to užitečné pro zdraví naší malé, akorát jsem se rozhodovala, zda naočkovat 3+1 nebo zkusit 2+1 a v jakém věku (nechci do ní vše cpát hned a najednou, chci si to rozmyslet). Vede mě k tomu několik věcí, kromě toho, že je to povinné, které popíšu níž v rámci rozboru jako minule.

Na našem trhu se momentálně vyskytují tři alternativní vakcíny, které se dají použít v rámci očkování daného zákonem o všeobecném zdraví pro miminka. Jde o Infarix Hexa, Hexacima a Pediacel.

Infarix Hexa a Hexacima chrání proti 6 nemocem, a to záškrtu, tetanu, pertussi (dávivý/černý kašel), hepatitidě B, dětské obrně a haemophilus influenzae typu B, který způsobuje meningitidu. Pediacel pak neobsahuje hepatitidu B, což se rozchází se zákonem, ale nějakým zvláštním způsobem to asi jde uznat. Hexacima a Pediacel obsahují snížené množství látek pertusse. Pediacel neobsahuje laktózu, takže u dětí s alergií může být vhodnou alternativou.

Všechny tři vakcíny jsou v neživé formě. Tzn., že se do těla nedostanou živé viry, ale „usmrcené“, které nemají schopnost se v těle člověka množit, ale vyvolají imunitní reakci organismu. Infarix Hexa a Pediacel je možné očkovat ve schématech 2+1 i 3+1. Hexacima jde zatím pouze schématem 3+1.

Důvody, proč se skutečně má očkovat schématem 3+1 a ne 2+1, jsou různé, avšak podle všeho žádný není opravdu vědecký. Výjimkou je Hexacima, kde výrobce nepovoluje 2+1, a to zřejmě proto, že vakcína v takovém schématu neutvoří dostatečný počet protilátek, ale toto schéma testují, tak uvidíme.

Tento rozkol očkovacích schémat se evidentně táhne již od poloviny minulého století, kdy se poprvé začalo plošně očkovat proti tetanu a záškrtu. V té době totiž nebyla výroba vakcín regulována a výrobci si tak sami rozhodovali, jak bude vakcína složená. Vyráběly se vakcíny bez adjuvantu, nejčastěji hydroxidu hlinitého, který ale zásadně posiluje imunitní odezvu organismu a také je pak vakcína lépe přijímána organismem. Hlinité soli ve vakcíně mají schopnost do určité míry na sebe vázat reziduální biologické látky, které jsou hůře tolerované, a tím snižují riziko nežádoucích účinků po očkování.

A tak tam, kde byly vakcíny s minerálními nosiči (tenkrát většina Evropy), tam se očkovalo 2+1, a tam, kde byly bez adjuvantu se očkovalo 3+1 (např. v USA). Po roce 1993 Česká republika přešla na schéma 3+1, protože to tak bylo v té době „na Západě“. Nicméně dnes už i „na Západě“ očkují schématem 2+1 a podle všeho očkování dosahuje stejných imunitních ozvěn.

Takže pokud výrobce uvádí, že lze použít schéma 2+1, pak by toto schéma mělo zajistit dostatečnou odezvu. Já jsem se rozhodla pro schéma 2+1, čímž jsem musela vyloučit Hexacimu.

Je zvláštní, že doktoři klidně naočkují Hexu s čímkoliv dohromady, ačkoliv se to nemá (je prokázané vyšší procento případů zvýšené teploty), jen proto, aby maminky nemusely do ordinace víckrát. Ale očkovat schéma 2+1, což také sníží počet návštěv, jim dělá takový problém. Očkovaly jste taky nějaká v tomto schématu? A byl problém s vaším doktorem/doktorkou?

Náš pan doktor mi vyšel vstříc, ačkoliv se mu ze začátku moc nechtělo. Zkušenosti s tím prý má, ale chce to po něm málo matek. Navíc už se mu stalo, že naočkoval 2+1 a pak mu tam přiletěla do ordinace hysterická matka s tím, že kvůli němu její dítě dostalo nějakou nemoc související s haemophilus influenzae a že za to může on, že dal jen schéma 2+1 (ačkoliv si to ona sama přála). No, jak jsem psala v minulém příspěvku, lidé jsou různí… a to na obou stranách.

Hlinité soli tak mají ve vakcínách svojí podstatu, o které se ale nemluví. Žádný z adjuvantů se ve vakcínách nevyskytuje ve zdraví nebezpečném množství, jsou na to velmi přísné kvóty a doprovází je řada studií. Samozřejmě žádná z nás nechce do svého miminka cpát zbytečně nějaké svinstvo, v tomto případě jde ale o minimální množství a právě například hlinité soli mohou pomoci od spousty dalších, možná mnohem horších látek, aby se dostaly do těla miminka.

Často se v diskusích totiž vyskytují stížnosti ohledně přítomnosti „hliníku“ ve vakcínách. Hliník je skutečně přítomen, neodstěhoval se do Humpolce, ale není hliník jako hliník. A hlavně pokud budete celý víkend na chatě „olizovat“ hliníkový příbor, dostane se vám ho do těla víc, než co je ve vakcíně. Takže ono to je takové dost sporné, myslím, že je kolem toho trošku zbytečné haló.

Že se někdo chce vyhnout Hepatitidě typu B, to bych pochopila. Klidně by se mohla očkovat v pozdějším věku nebo ji aspoň dát jako nepovinnou. Hepatitida B se nachází v tělních tekutinách např. v poševním sekretu, krvi, semeni nebo slinách (hlenech), proto si hodně lidí myslí, že než začne se sexem, tak se jich to netýká. No, jako co se týče semene a poševního sekretu ano, ale sliny a krev? S tím může i dítě přijít do kontaktu velmi snadno.

Navíc v naší zemi je pořád fakt hodně feťáků a podobných individuí, kteří po sobě všude nechávají jehly a jiné nádobíčko. Co až si malá půjde hrát na pískoviště a tam bude pohozená jehla? Nebo cokoliv dalšího… Co když se někdo z jejích kamarádů zraní a bude zrovna infikován? Co když se s někým jednou políbí a bude infikován? Já nevím, přijde mi to tak snadné něco takového chytit.

Dnes už bohužel není pravda, že Hepatitida B je jen nemocí feťáků. Díky relativně liberálnímu přístupu k sexu, rozvoji hormonální antikoncepce (nepoužívání bariérové) a také cestování (mnohem více dnes cestujeme do zemí, kde je velmi nízká hygiena), je riziko nákazy hepatitidou zvýšené. Já z toho mám prostě strach, proto nechci Pediacel. Nemyslím, že je to úplně bezpředmětné, ale na druhou stranu si ani nemyslím, že to je životně nezbytné. Možností by bylo hepatitidu doočkovat později, ale jak jsem psala – stát se může cokoliv a taky nechci malou tahat po očkováních tak dlouho. Asi je to na každé matce, jak to zváží.

Nejdůležitější je pochopit, že u virových onemocnění vůbec nejde o to, kdo je prokazatelně má a kdo ne. Mohou být v nás a spát, stačí pak i obyčejná rýma či jakkoliv jinak oslabený organismus a už to jede.

Co víc, tady už nejde pouze o jedno dítě, jde o všechny děti. Naše dítě nemusí být tím, které reálně onemocní, ale může se stát nosičem a infikovat děti a lidi kolem sebe. Při práci v nemocnici se s tím setkáváme pořád. Na oddělení přijde pacient, kterému zdánlivě nic není, ale druhý den jsou nemocní všichni okolo. Proto mi přijde úplná absence očkování nezodpovědná. Infikované dítě pak může nakazit i rodiče a další. Nemoc si sebou samozřejmě většinou nese i do dospělosti. Navíc u některých nemocí je možné, že se díky očkování vymýtí na globální úrovni a to je přeci skvělé! V takovém stádiu je například dětská obrna, kterou Infarix Hexa, Hexacima i Pediacel obsahují.

Po tom všem jsem se nakonec rozhodla pro Infarix Hexa. I přesto, že už jsou tu alternativy, mi pořád přijde nejlepší a rozhodně vyzkoušená. Zároveň se mi nechce věřit tomu, že vyloženě jenom následkem očkování nějaké dítě zemřelo, nikdy se nic takového nepotvrdilo. Žádná spojitost nebyla dokázána. Věřím tomu, že když člověk (miminko) v sobě nosí nemoc, tak ji očkování, protože je invazivní, může probudit. To ano. Ale takovou nemoc pak může probudit cokoliv, kdykoliv, to není o nebezpečném očkování.

Nikdo už se nešťourá v tom, jak by to bylo bez očkování, prostě se to na něj svede. Jsou samozřejmě nežádoucí účinky, na které by člověk měl být připravený, ale opravdu si nemyslím, že by do nich patřilo úmrtí. Koneckonců i proto se čeká tak dlouho v ordinaci po očku, náhlá reakce by opravdu mohla vést k silné reakci, ale to zasáhne lékař.

My jsme první dávku píchali před pár dny, Maruška to probrečela, ale pak se uklidnila. Beruška pak dostala velkou teplotu, 39.5, ale obklady a Panadol sirup pomohly. Pak už klesla na 38 a nakonec druhý den na 37. Byla taková mrzutá, ale to bych řekla je i normální při teplotě. Pak jak teplota ustoupila, tak dva dny hodně spala. Je jasné, že to její tělíčko zatížilo. Okolo vpichu to měla asi dva dny červené, pak to vymizelo.

Tohle mi přijde, že jsou takové klasické vedlejší účinky. A přestože je to velmi nepříjemné, zvlášť u toho malinkého tvorečka, vím, že to není nic, co by se nespravilo. Zároveň jsem si ale vědoma toho, co by to pro nás (a hlavně pro ni) znamenalo, kdyby Maruška jednou z těchto nemocí doopravdy onemocněla. To by byl daleko větší zápřah jak pro její zdraví, tak pro nás, jako její rodiče, tak pro její psychiku (ve vyšším věku spíš, protože tyhle nemoci se táhnou a dlouhodobě mohou oslabovat organismus i po vyléčení – v případě, že je vůbec možné).

No, toť informace, které jsem k tomuto očkování získala. To ostatní je popsáno v příbalových informacích a nepřijde mi důležité ani užitečné to tu popisovat. Plus i moje, zatím malé, zkušenosti. Zajímají mě ty vaše, jak reagovalo vaše dítko na očko? A kterou z vakcín jste zvolily a v jakém schématu? :)

Děkuju za váš čas.

Vaše Evule

Hodnotilo 30 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 06.04.15 00:10

To se neda cist, promin. Skoncila jsem v miste, kde tvrdis, ze Hexa a spol. jsou zive vakciny. Nejsou.

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 06.04.15 00:55

To se nedá dočíst do konce. Vůbec s tebou nesdílím názor, že oblizováním lžičky dostanu do těla víc hliníku než ve vakcíně. To je asi stejná logika, jako bys chtěla oblizováním hřebíku dostat do těla železo. Četla jsi dobu jedovou? A že nevěříš tomu, že nějaké dítě zemřelo na očkování je sice hezké, ale ono se dá umřít i po užití paralenu, když se sejdou špatné okolnosti a navíc je tento názor výsměch všem matkám, kterým dítě po očkování zemřelo.

 
EvaEvule
Kecalka 188 příspěvků 06.04.15 01:28

Pokud jsem to spravne pochopila, tak jsi zdravotnice?
Doufam, ze se takovemu „odbornikovi“ nedostanu pod ruce. Pak ma to nase zdravotnictvi nejak vypadat. Ach jo.

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19355 příspěvků 2 inzeráty 06.04.15 02:24

Já asi nějak nepochopila, co jsi deníčkem chtěla sdělit :nevim:

 
kintly
Závislačka 3827 příspěvků 06.04.15 06:50

Přiznán se ze už od prvního deníku čekám co se dozvíme ale zatím tvé dělnický nejsem schopna dočíst do koncr špatně se mi to čte.

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 06.04.15 07:00

Já měla za to, že Hexa je neživá :nevim:

Ale jinak s ostatním sdílím Tvůj názor:-)

To bude tady zase bitka :-D

 
Malike
Echt Kelišová 9602 příspěvků 06.04.15 07:14

Též jsem skončila uprostred…je to jak číst nezazivnou encyklopedii.

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 06.04.15 07:16

@Bibi239 přestala jsem číst v tom samém místě :mrgreen:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 06.04.15 07:20

Musím se přidat taky jsem přestala číst ani ne v pulce. Nezáživné proste nic :( čekala jsme od toho neco jineho…

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1870 příspěvků 06.04.15 07:44

Achjo…těšila jsem se na deníček o miminku a ono prd…Teda pardon, první odstavec splnil očekávání…nevím co tím chtěl autor říct??nějaké poslání?? :nevim:

 
Malike
Echt Kelišová 9602 příspěvků 06.04.15 08:10

Přišlo mi to jak propaganda očkování… :think:

 
kriistin  06.04.15 08:41

Živa vakcina je priorix.

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 06.04.15 08:44

Nezbyva mi nez souhlasit s ostatnimi - opravdu nuda a nejak mi uniklo co tim denickem chtela autora sdelit. Neco jako: „ockovat, ockovat, ockovat“ :-).

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 06.04.15 08:51

To se nedá dočíst, u toho člověk odpadne… Horší než nejnudnější skripta.

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 06.04.15 09:11

Prskání na lékaře, všichni dělají všechno špatně :roll: Ještě že jsi tady Ty, odbornice na život

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 06.04.15 11:20

Mně se deníček líbil. Ať se daří a jste šťastní.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 06.04.15 11:58

Musim priznat, ze tvuj minuly denicek jsem si precetla. Nechci rypat opravdu ne, ale tento jsem nemohla docist nevyznam se v tom, neortientuji.. :nevim:
Tak ja davam dite ockovat, vim jen ze mam dojem rotaviry jsou zive, davaji se do pousinky, pokud se nemylim,(pekne jsme je odskakali s malym :roll: :roll: :roll: )
Ja se nejdriv informuji lekarem, mam docela dobreho a ockovani mi rozlozi na vic tydnu, aby se nestalo, to co s malou, kdy mi v roce po ockovan skoncila v nemocnici..(ne­vime dodnes jestli to vse s ockovanim souviselo) 8)
Jinak jsem pro ockovani, ale nemusim to vse cpat pod tlakem, tady je ockovani i nepovinne ;) ;) ;)
Za me kazdeho rozhodnuti ;)

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 06.04.15 12:05

Nějak jsem se v tom ztratila…pravda je, že po informaci, jak hexa obsahuje živé viry jsem už to jen tak prolítla. Nevím, jestli jsi někdy uvažovala nad termíny „proočkovanost“ a „kolektivní imunita“..ono to totiž není jedno a to samé. DOproučuju články od Vavrečky na vitalia.cz (zadej si do lupy), má velice hezké odborné a podrobné ale zároven pochopitelné články na téma očkování, očkované nemoci… Dalším zdrojem informací, ale ten určitě znáš, je vakciny.net. Zvlášt upozorňuju na dobu přetrvávání protilátek proti té které očkované nemoci. Tolik asi k celé té domnělé „kolektivní imunitě“. KDyž jsem otěhotněla, byla jsem rozhodnutá pro Pediacel a 2+1, ale po sečtení veškerých negativních zkušeností z mé práce spec. pedagoga (potvrzené celoživotní následky po vakcinaci a různé nápadně se podobající scénaře, kdy došlo k regresu ve vývoji dětí..) a dalším studiu informací, zvážení všech pro a proti během bezesných nocí… dcera očkovaná není. Samozřejmě může některou z nemocí chytit (pro zajímavost černý kašel přenášejí nevědomky i právě samotní očkovaní - viz. článek od Petráše na vakciny.net v Akutalitách v jednom z dřívějších čísel apod.)..ale vycházím z toho, že dcerka je zdravá jak řípa, posilujeme imunitu, „řešíme“ stravu…a doufám, že se s případnou nemocí popere a navíc jsou to nemoci léčielné a bude jasné proti čemu bojovat. Když mi zůstane po očkování poškozená nebo „ležet“, tak nejen že si nebudou odborníci vědět rady, co se vlastně v jejím těle děje..ani souvislost s očkováním neuznají!! a tím se opět sníží šance an to odhalit příčinu a dceři vrátit zdraví. A za poslední…nemůžu si dát na misku vah riziko nákazy nemocí a jejich výskyt v současnosti u nás a zároven pravděpodobnost NÚ, protože je katastrofální podhlášenost!! a za úplně poslední: existuje skupina osob, kteří si po očkování protilátky nevytvoří! a vzhledem k tomu, že se nedělají žádné kontrolní odběry, tak si pak budu mylně myslet, že dítě je chráněno a přitom pak bude pravdou. Takže já mám jít do rizika a dceru naočkovat, riskovat vážné NÚ a ony se jí protilátky ani nemusí vytvořit??!! wtf!?…nene, příliš mnoho rizik, příliš nejistá loterie. Ať se každý rozhodne dle svého vlastního uvážení, co je právě pro jeho dítě tím větším rizikem :kytka:

Příspěvek upraven 06.04.15 v 12:07

 
mandlicka91
Kecalka 220 příspěvků 06.04.15 12:38

Vzdala jsem cteni ani ne v pulce… :(

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 06.04.15 14:30

Dekuji za vyrovnaný ne extremisticky deníček. Očkováni je proste dnes téma, me uz ani nebaví o tom číst. U tebe je vidět rozumny pohled a rozhodnuti po zvážení všech pro a proti. :mavam:

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 06.04.15 15:22

Dočetla jsem jen k olizování té hliníkové lžíce.
Chtělo by to ověřit si informace, než je vypustíš do světa formou „shrnujícího článku“. Jestli ti info o tom, že hexa je živá vakcína řekl tvůj pediatr, fofrem bych ho změnila.
K tomu hliníku - lehké i těžké kovy se vyskytují v prostředí, kde žijeme, tudíž jsme jim chtě nechtě vystaveni. Je ale rozdíl, jestli se kov dostane do těla dospělého přes kůži nebo perorálně nebo jestli je vpraven intramuskulárně dvouměsíčnímu miminu, které nemá v podstatě žádnou imunity.
No každý strůjcem zdraví svého dítěte.

 
Jannys
Kelišová 6009 příspěvků 06.04.15 16:02

Dočetla jsem k tomu na co je co… deníček nezaujal

 
Myšátečko
Nováček 1 příspěvek 06.04.15 16:39

Deníček se mi nelíbí. Co se týká očkování, také jsem neměla u první dcerky důvod neočkovat. Bylo to povinné tak jsem to tak brala. Bohužel druhá dcerka mi po očkování onemocněla. Pořád přemýšlím nad tím, zda by byl dnes její stav jiný nebýt onoho „nezbytného“ očkování- stejně doočkovaná být nemůže, takže ve výsledku jako by očkování ani neměla + navíc má velké zdravotní problémy. Takže asi tak, no.

 
kvitk1
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 06.04.15 18:29

Ze začátku to vypadalo nadějně. Nepřečetla jsem to celý, nejde to.

 
Karolina snažilka
Závislačka 2715 příspěvků 06.04.15 22:02

Taky jsem to vzdala asi v půlce, těšila jsem se na deníček o dětech ;) špatně se mi to čte, nezáživné

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 06.04.15 22:35

No první třetina ještě šla.. pak jsem to přeskočila až sem ke komentářům a bohužel musím souhlasit, deníček je psaný dost kostrbatě 8o… snad tě Maruška zaměstná natolik, že Evule III vyjde přinejlepším až za 14dnů :zed:

 
tini
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 8 inzerátů 07.04.15 00:03

Nesnizuje Panadol ucinek hexy?

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30585 příspěvků 07.04.15 01:02

@Bibi239 asi tak nějak. miluju, když někdo rozebírá odborné téma, a přitom o tom ví očividně kulový, když napíše ten nesmysl s živou vakcínou :zed:

jinak k otázkám v deníčku, také zvolím infanrix hexa, ve schématu 2+1, a začneme očkovat v půlroce. moje pediatra s 2+1 nemá problém, ale tvrdí mi, že s tímhle schématem je potřeba začít nejdřív v půlroce. vím, že výrobce mluví jinak, ale já jí to tedy vymlouvat nebudu, stejně jsem chtěla začít co nejpozději. Pediacel bych klidně dala, ale bojím s eproblémů se školkou. vím, že s variantou 2+1 ten problém může nastat taky, ale v tomhle případě věřím, že zvítězí zdravý rozum(=dítě je očkované tak, jak doporučuje výrobce). u pediacelu by ta hep. B prostě chyběla.
jinak starší dva jsou očkovaní klasicky, 3+1, anijeden neměl nikdy žádnou reakci.
a ještě k tomu hliníku, ono je fakt rozdíl, když z příboru projde trávicím traktem, a když ho někdo píchne přímo do svalu..sakra velkej rozdíl.

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30585 příspěvků 07.04.15 01:06

Jo a ještě něco, nechci ti kazit radost ze schématu 2+1, ale ani výrobce v tomto případě nedoporučuje začít dřív jak ve 3 měsících, dávka podaná před 3. měsícem často nevyvolá dostatečnou imunitní odpověď, tak když jsi začala v 10 týdnech, tak mi přijde vhodnější očkovat 3+1.

 
lemurekkata
Kecalka 227 příspěvků 07.04.15 20:43

Nikdy jsem nekomentovala, dnes musím. K článku se vyjadřovat nechci, je tam hodně mylných informací, bylo by to na dlouho.

My jsme očkovali Pediacelem, 2+1, začali jsme v roce, absolutně bez reakce. Žloutenku doočkujeme těsně před nástupem do MŠ, do školky jsme přijatí, nebyl žádný problém.

 
Lucie_Sx
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 07.04.15 22:08

Mohla bys prosím „čestně prohlásit“, zda tě za napsání tohoto deníčku někdo platí?
Děkuji.

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 08.04.15 08:05

@Lucie_Sx :mrgreen:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 08.04.15 14:29

Obdivuji Váš čas a chuť o všem takhle bádat, hledat informace ( i mylné, hexa není živá vakcína atd.) a ještě o tom psát nezáživné články na net. Minule jste tuším psala o rotavirech, jestli se nepletu.

 
jbuvova
Povídálka 11 příspěvků 08.04.15 15:52

Informace o tom že Hexa je živá vakcína mě naprosto odrovnala nic ve zlém ale když se v tom neorientuju tak o tom ani nepíšu. Další bomba je informace o olizování příboru. Tento deníček opravdu není ničím přínosným. Dle mého osobního názoru se dá snížit riziko vedlejších učinků tím že dítě nenechám naočkovat ve dvou měsících ale třeba až v pětia to s měsíčními rozestupy a rozhodně ho nenechám naočkovat Hexou a další vakcínou.

 
admin
Echt Kelišová 8920 příspěvků 1 inzerát 08.04.15 17:48

Na žádost o upřesnění ze strany autorky jsme upravili odstavec „Všechny tři vakcíny jsou v neživé formě…“

Monika

 
Evule_85
Povídálka 37 příspěvků 08.04.15 19:18

Ahoj holky, děkuji za reakce. Strašně moc se omlouvám a stydím za hrubou chybu, nevím, jestli se to dá něčím omluvit…Máte pravdu, s tou délkou textu jsem to vážně přehnala, až jsem se v tom sama ztratila a v záplavě textu napsala takovou kravinu.Je to pro mě poučení pro příště. Na druhou stranu mi na deníčku záleží, a proto jsem požádala administrátory, aby sekci o živé-neživé vakcíně opravili. Omlouvám se, nemám teď moc času, ke zbylým výtkám se snad ještě vrátím.

Příspěvek upraven 08.04.15 v 19:20

 
Sharka.D
Povídálka 19 příspěvků 08.04.15 23:28

Mně tvůj deníček přišel zajímavý a stál mi za dočtení do konce :) Mohl být trochu kratší, ale ráda jsem si přečetla o tom, jak ses rozhodovala v otázce očkování a jak jsi zvažovala různé možnosti. Taky o tom už nějakou dobu přemýšlíme, co a jak očkovat, takže ti děkuju za shrnutí informací i tvůj názor a zkušenosti!

My očkovat určitě budeme. Myslím si, že je to pro zdraví naší malé důležité, a nechci riskovat, že vážně onemocní, když jí před tím můžu ochránt. A ty nemoci jsou podle mě dost reálné riziko. Nechci to moc odkládat, takže asi zvolíme Hexu a schéma 3+ 1, ale zkusim se ještě doktorky zeptat na to 2+1.

A z té chybky si nic nedělej. Já jsem ráda, že si stihnu o očkování vůbec něco zjitsit, takže klobouk dolů, že jsi zvládla dát tohle všechno dohromady. Díky!

 
Kulich_79
Povídálka 23 příspěvků 09.04.15 14:11

To je zas inteligence…Vážně si myslíš, že by jí někdo platil, když to píše s chybama? :-O Mně deníček taky přišel poněkud delší, ale zas plný dobrých informací. A hlavně mi taky přijde celkem neutrální ve vztahu k očkování. Já myslím, že je super, že se to snažíš dát dohromady pro ostatní a ještě reportuješ svúj reálný případ, je to cool ;-) A když tě někdo upozorní na chybu a ty jí opravíš, tak ti vlastně tyhle lidi pomáhají, aby byl tvůj deníček lepší a lepší, nic si z toho nedělej :-)

 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 10.04.15 15:30

No, nevím, co četli ostatní, já četla, že hexa a spol jsou NEŽIVÉ… za mě ano, konečně někdo s normálním názorem a postojem… můj syn měl všechny 4 hexy bez reakce… ať se daří a další očkování máte bez reakce :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama