Filípek a jeho cesta na svět

Porod

Každý den jsem v těhotenství pročítala deníčky a slíbila si, že po porodu pošlu i ten svůj příběh. Tak tady je. Snad někomu třeba i pomůžu od strachu.

Po 6letém vztahu jsme se s (dnes už) manželem vzali. Hned po svatbě jsme se shodli na tom, že by to už chtělo naše první miminko, moc jsme si ho přáli. Ještě jsme si říkali, že kdo ví, jak dlouho bude oplodnění trvat, tak jsem vysadila po 10 letech prášky a ejhle, za měsíc byly na těhotenském testu dvě čárky, takže to šlo rychle. :)

Těhotenství probíhalo v pohodě až na ten konec. Poslední dva měsíce jsem byla plná vody, takže hrozné otoky, ale nic co by se nedalo zvládnout, jen jsem díky tomu nabrala 22 kg, při mé původní váze 58 kg a tahat se s tím bylo děsný.

A jak to bylo na samém konci? Docela sranda. Byla jsem právě 39+1. Stavíme domeček a manžel chtěl, abych přijela na stavbu říct si, kde chci světla, aby elektrikáři mohli pokračovat. Tak pro mě ze stavby v 6 hodin večer přijel a jeli jsme tam. Prošla jsem si přízemí a chtěla se podívat do patra. Tak mě vyvezl vrátkem nahoru, jak pytle s cementem :), a já si to tam procházela. No a co se nestalo? Praskla mi plodová voda. Ale zatím jenom trošku odtékala.

Tak mu říkám: „Miláčku asi budeme muset jet.“ Hned mu to došlo a začal stres, ale ne u mě. :) Tak jsem ho uklidnila, že se nic neděje, ať si v klidu uklidí nářadí a pojedeme. Do auta už jsem šla nohu přes nohu. Když jsme přijeli domů, na rohu baráku to křuplo a už jsem stála v kaluži. Tak jsem se šla vysprchovat, manžel taky a mohli jsme vyrazit do porodnice. Když jsem vylezla z auta před nemocnicí, tak jsem byla zas durch mokrá. No vody neskutečně. Ještě že bylo po 8 večer, a nikde žádný lidi.

Šla jsem na příjem, tak mě prohlídli, vyřešili jsme ty všechny věci okolo, píchli mi injekci na spaní, že kdyby zrovna někdo rodil, tak by se mi dobře nespalo, pak jsem se rozloučila s manželem a sestra mě šla ubytovat. Jak jsem lehla, tak jsem za chvíli spala až do rána, kdy přišla sestra natočit miminko. Dala mi pásy a odešla. A na grafu takový vlny, říkám si „No co to je“?

Přišla sestra, koukla na to, ptá se mě jak zvládám kontrakce, a já na to a jaký? A ona „Vás nic nebolí???“ A já: „Ne“. Tak hned zmizla, za minutku přilítla a rychle na prohlídku. Tak jsem šla. Přišel doktor, kouknul a říká mi: „Maminko, vždyť rodíme, rychle na sál, už jste na 5. Volejte manžela, ať je do hodiny tady.“

Tak jsem koukala jak jojo, ještě jsem si dělala srandu, jestli to takhle půjde až do konce. :) Šla jsem zpátky na pokoj, věci už nikde, už jsem byla odstěhovaná sále, tak jsem tam šla teda taky. :) Manžel dorazil ani ne za půl hoďky. Sestra mi dala Yal a pak jsem se šla osprchovat. Po sprše se furt nic nedělo, tak jsem řekla manželovi, ať mi podá kartáček a pastu, že si ještě vyčistím zuby. A za chvilku slyším sestru, jak se manžela ptá, ona ještě není vysprchovaná? On jí řekl „Je, ale čistí si zuby“. Tak prý koukala a začala se smát.

Bylo něco před desátou, když přišel doktor, sedl si na vanu, koukl na mě, koukl na manžela, říká mu: „Vy jste šťastný muž, žena rodí a směje se.“ V deset přišla mlaďounká doktorka, jako já 26 let, a když se bolesti pořád nerozjely, tak mi dala kapačku a řekla mi, že za chvíli už jí ráda mít nebudu. A taky že ne. :)

Bolesti začaly hned dost zostra, ale nic, co by se nedalo vydržet. Poslední hodinka už byla docela drsná, ale stálo to za to. No a v 13:01 byl miláček na světě. 3450 g a 51 cm. Něco tak úžasnýho jsem nikdy nezažila. To se ani nedá popsat. Když mi ho dali na bříško, to byla prostě nádhera. Ještě jsem tam po porodu všechny rozesmála, když se šel manžel do koupelny opláchnout, já ještě na koze, akorát mě doktorka šila, se ho ptám, jestli je mu dobře. :)

Takže kdo máte porod před sebou a máte z něj strach, ničeho se nebojte a neposlouchejte ty řeči, jak je to hrozný. Každý to má prostě jinak a přeju vám, ať to máte jako já. Já do toho šla s optimismem a vyplatilo se.

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 03.08.13 08:45

:mrgreen: hezky napsané.. Taky jsem měla krásné porody. těšila jsem se na ně. :pankac:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 03.08.13 08:54

Moc hezký porod :D Taky bych si takový přála :pankac:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 03.08.13 09:07

Moc moc hezký deníček :hug: přeji vám hodně zdravíčka :kytka:

 
lucii isabela
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 03.08.13 10:53

To je krásný deníček :) taky sem se pobavila s tim kartáčkem na zuby :D Mě to čeka v prosinci, tak snad to bude taky tak pohodove, ja se na to už moc těšim :)

 
acrab
Kelišová 5934 příspěvků 03.08.13 11:57

Krásný porod…gratuluji :kytka: Já mám porod za 5 týdnů, tak doufám, že to bude vše stejně v pohodě :mrgreen:

 
Tapeta
Echt Kelišová 8261 příspěvků 03.08.13 12:07

V jaké porodnici jsi rodila? Tu injekci na spaní závidím! Já byla na vyvolání v 42.tt a noc před porodem jsem musela ležet na sestinedeli, kde jsem nezamhourila oko, řvala miminka i maminky. takže na porod jsem šla úplně nevyspala :zed:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 03.08.13 12:35

Tak snad se nám zadaří. :) Největší strach budu mít z toho neznáma. :) A doufám, že to bude fofr a bez komplikací. :) Ale až budu obrovská, asi už se taky budu těšit, ať to přijde. ;) Hlavně ať jste zdraví. ;)

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 03.08.13 12:36

@lucii isabela též budeme mít veselý prosinec ;)

 
Nelinna
Stálice 57 příspěvků 03.08.13 14:23

Rodila jsem v Chrudimi, doktoři I sestry na šestinedělí super. Vůbec si nemůžu na nic stěžovat, snad jen na jídlo :roll:

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 03.08.13 17:23

Deníček je super! :palec: já měla první porod taky parádní, skuhrala jsem si asi hodinku a pak to hned :lol: přijela jsem do porodky a otevřená na 9palců, bez bolesti :lol: za chvíli jdu na to znovu, bohužel však císařem :nevim:

 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 03.08.13 18:44

Krásný deníček! Kez bych měla porod taky takovy :,( aspoň mám radost z te chrudimi. Do konce mesice tam budu rodit taky :mrgreen:

Příspěvek upraven 03.08.13 v 18:44

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 03.08.13 22:21

Super

 
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 03.08.13 23:17

Juuva..moc hesky napsané a taky se mi to fajně četlo a tak nějak mě to uklidnilo.. :) přece jenom když slyším ty příběhy o tom, že někdo rodil skoro celý den a nebo třeba omdléval bolestí moc mi to nepřidá, sice mám ještě dost času ale ono to uběhne jako voda a něčím se přece uklidnovat musíme a proč ne s usměvem :) Jméno Filípek je moc roztomilé a taky bych ho chtěla dát, jestli to bude chlapeček..přeju oběma hodně zdravíčka a lásky do života :srdce:

 
MarB
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 04.08.13 14:20

Krasne napsane, už se těším na svuj porod. Gatulace velika :palec:

 
lharka13
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 05.08.13 13:48

Krásný příběh, moc bych si přála, moc takový taky napsat. Gratuluji k Filípkovi :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama